Setari Cookie-uri

oare ma iubeste cu adevarat?..

De la: alegro6543, la data 2011-11-11 23:21:03
De la: kudika421339, la data 2011-11-11 23:18:35
De la: fantasie, la data 2011-11-11 23:14:48ar face bine sa vina cu un buchet de flori. oricum am luat in considerare toate sfaturile voastre si stiu cum voi proceda in viitorul apropiat..voi pastra distanta.
de cand am venit la facultate numai eu am venit la el..el trecand o singura data pe la mine cand mi-a fost foarte rau..si am jurat ca nu mai vin.
nu stiu cum pot fi atat de fraiera sincer..exista vre-un remediu cumva?



Da,exista,PARASESTE ACEA LOCUINTA IMEDIAT!SA-TI ADUCA FLORI,...PENTRU CE?Si de ce vei pastra distanta in viitorul apropiat si nu acum,cand isi bate joc de tine?Nu ti se pare ca ceva nu este in regula?De ce nu venea la tine,aveai raie cumva?Draga mea,faci cum crezi!

Hmmm, nu prea incurajati dragostea, doamna...



Domnul meu,aceasta este orice altceva,numai dragoste nu-i!Sa-ti spun cum este dragostea!Cand iubesti,esti nerabdator sa petreci cat mai mult timp cu iubitul sau iubita ta,nu pleci hai-hui si lasi "prostul" sau "proasta" sa te astepte in zadar!Dragostea este clipa pe care o traiesti cu partenerul tau,doi intr-o singura secunda de nemurire,nu orele petrecute cu prietenii prin cine stie ce locatii!Dragostea este dorinta cumplita de a te prabusi in bratele celuilalt si spune-mi,te rog,in bratele cui se afla domnisoara noastra in acest moment?Dragostea este sorbire de priviri,atingeri de vis si soapte tainice de amor!Si mai sunt catev aexplicatii,dar ma opresc aici!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:27
De la: guru_ion, la data 2011-11-11 23:21:48
De la: kudika421339, la data 2011-11-11 23:20:22
De la: fantasie, la data 2011-11-11 23:16:15
De la: kudika469952, la data 2011-11-11 23:14:48de ce m ai suni si pe altcineva? nu te ai convins ca nu te merita.daca il interesea nu pleca si putea sa te ia si pe tine cu baieti....nu merita nici o femeie sa astepte un barbat....fetelor deschideti ochii si nu mai stati langa cine nu va merita



chiar e indicat cu adevarat sa imi fac bagajul si sa plec?




Nu ai plecat deja?Joaca-l si tu pe degete la aceeasi maniera in care-o face domnia sa!Stiu ca doare,dar rana se dezinfecteaza turnand spirt direct pe taietura!


339, chiar crezi ca o sa plece?



Nu,nu cred,dar nu o putem forta sa procedeze altfel!Ea decide in fond si la urma urmei!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:29
V-ati oprit la timp.
Permiteti-mi sa va explic. Dragostea este ceea ce simtea juna' noastra inainte de a intra pe forum, da' acum vaz' ca a inceput sa dea indarat... Dragostea inseamna si sa te gandesti non-stop la celalalt (alalta) , chiar si atunci cand e cu tine. Fara indoieli, e drept, care se simt in "trairile" junei noastre... inca indragostite ( e posibil sa n-o mai tina mult...)
Ceea ce incercati sa-mi explicati dvs... pare un fel de... idealism utopic (scuzati pleonasmu')
alegro6543
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:32
rectificare : "cand nu e cu tine"
alegro6543
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:36
De la: fantasie, la data 2011-11-11 22:58:22 mi-a zis ca nu sta mult..a venit cu un prieten dupa trei ore si apoi a plecat iar sa puna un bilet la pariuri si a zis ca vine..iar acum au trecut mai bine de 3 ore..m-a sunat si mi-a zis ca e la cumparaturi..ca nu e cazul sa reactionez asa ca nu se intmpla sa iasa cu baietii la munte zilnic.

dar eu nu am avut nimic de contestat in asta..adik nu ii spun sa nu se duca..doar ca ma asteptam sa isi petreaca ziua asta in compania mea..ca nu cu baietii si-o trage sa fim seriosi acum.

cand se intoarce acasa spune-i in felul urmator "IDI U PICKU MATER BUDALO JEDNA" si punct
steffy91
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:39
De la: alegro6543, la data 2011-11-11 23:32:27V-ati oprit la timp.
Permiteti-mi sa va explic. Dragostea este ceea ce simtea juna' noastra inainte de a intra pe forum, da' acum vaz' ca a inceput sa dea indarat... Dragostea inseamna si sa te gandesti non-stop la celalalt (alalta) , chiar si atunci cand e cu tine. Fara indoieli, e drept, care se simt in "trairile" junei noastre... inca indragostite ( e posibil sa n-o mai tina mult...)
Ceea ce incercati sa-mi explicati dvs... pare un fel de... idealism utopic (scuzati pleonasmu')


"cand e cu tine" sau "cand nu e cu tine"?
O fi idealism ceea ce spun,dar asa vad lucrurile in acest moment!Dragostea nu poate fi utopie,decat in optica barbatilor si poate fi un ideal ,probabil,doar pentru idealisti,categorie pe care o reprezint cu cinste!

Domnisoara noastra ramane la fel de indragostita,caci ,daca nu era astfel,nu accepta de la bun inceput sa fie lasata singura in weekend!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:41
Am rectificat la timp...
Daca e sa vorbim si de optica, se pare ca "lentila barbatesaca" ... in functie de focalizare, unghi de relexie si fanta de lumina... poate mari sau micsora. Dar niciodata dragostea, caci ea nu poate fi mai mare ori mai mica. Ca sa ma exprim pe inteles... e adimensionala. Nu de optica e vorba, ci de dinamica. Doua corupri se atrag cu o forta direct proportionala... ... nu mai stiu.
alegro6543
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:47
De la: alegro6543, la data 2011-11-11 23:47:52Am rectificat la timp...
Daca e sa vorbim si de optica, se pare ca "lentila barbatesaca" ... in functie de focalizare, unghi de relexie si fanta de lumina... poate mari sau micsora. Dar niciodata dragostea, caci ea nu poate fi mai mare ori mai mica. Ca sa ma exprim pe inteles... e adimensionala. Nu de optica e vorba, ci de dinamica. Doua corupri se atrag cu o forta direct proportionala... ... nu mai stiu.



...cu intensitatea luminoasa din privirile lor si cu forta de greutate a sentimentelor proprii bilaterale!Si nu am avut timp sa-ti oberv rectificarea,eu intrand imediat pe comment,da?Si dragostea este bidimensionala,nicidecum unidimensionala,decat poate in cazul nostru!Da si "lentila barbateasca "poate fi concava sau convexa si din aceasta cauza,barbatul nu se poate hotari asupra modului cum vrea sa traiasca dragostea!Si da,dinamica iubirii este ......"DINAMICA"!Dar pentru cine cunoaste ce inseamna "lucrul mecanic" si stie sa iubeasca in virtutea inertiei!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:55
Da.
Eu stiam ceva de masa corpurilor si patratul distantei... da' e posibil sa ma-'nsel...
Alta data sa fiti mai atenta...
Imi dadusem cu parerea ca dragostea e "a", nu "uni" sau "bi"...dimensionala. Caci n-aven elemente de cuantificare.
Bine, bine ... lucrul mecanic n-am cunostinta de el , da' lucru' manual n-are secrete fata de mine . Inertia se opune sensului de deplasare, e cea care te trage 'napoi, ori te-'mpinge 'nainte... contrar sensului pe care vrei sa-l urmezi.
alegro6543
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:07
De la: alegro6543, la data 2011-11-12 00:07:39Da.
Eu stiam ceva de masa corpurilor si patratul distantei... da' e posibil sa ma-'nsel...
Alta data sa fiti mai atenta...
Imi dadusem cu parerea ca dragostea e "a", nu "uni" sau "bi"...dimensionala. Caci n-aven elemente de cuantificare.
Bine, bine ... lucrul mecanic n-am cunostinta de el , da' lucru' manual n-are secrete fata de mine . Inertia se opune sensului de deplasare, e cea care te trage 'napoi, ori te-'mpinge 'nainte... contrar sensului pe care vrei sa-l urmezi.



Dragostea este ceva supranatural,materializata doar in spirit si nu are nimic in comun cu stiintele exacte!Sigur te inseli!Din punct de vedere "metafizic",da,dragostea, poate fi cuntificata in numar de senzatii interioare! Si sa stii sa iubesti in "virtutea inertiei",nu este lucru usor de indeplinit,eu as spune ca este o adevarata arta!Inertia vine din cumulul tuturor factorilor externi,ce se pot opune dinamicii acestui sentiment,sublim as spune eu!In ceea ce priveste....lucrul manual..... am impletit si eu sosete!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:18
Bine doamna, dar n-ati raspuns la intrebarea concreta a topicului : o iubeste cu adevarat, 'au ba ?
alegro6543
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:30
De la: alegro6543, la data 2011-11-12 00:30:06Bine doamna, dar n-ati raspuns la intrebarea concreta a topicului : o iubeste cu adevarat, 'au ba ?


Tu ce crezi?Eu spun ca "Nu"!Nu stiu,poate sunt eu prea severa si vad lucrurile prin prisma experientei de-o viata,dar ,domnul meu,chiar daca ,sa zicem,ca pentru el,intalnirea cu prietenii este doar o simpla iesire nevinovata si dragostea se mentine la aceleasi cote de amor,atunci,atunci de ce nu face nimic pentru iubita sa ,astfel incat sa ajunga mai repede acasa?Domnul meu,ei sunt doi tineri care se iubesc,spun ei,dar eu nu cred si in aceste conditii,ti se pare normal ca el sa plece cu prietenii la munte si ea sa ramana acasa?Mie nu!Domnul meu,daca as fi in locul lui,nu m-ar interesa nimeni altcineva in afara iubitei mele si as cauta sa petrec cat mai mult timp cu ea!Dar,noroc ca sunt femeie si drept urmare, scap de postura ingrata in care m-as afla, mintindu-mi iubita atat de mult!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:50
De la: kudika421339, la data 2011-11-12 00:50:00
De la: alegro6543, la data 2011-11-12 00:30:06Bine doamna, dar n-ati raspuns la intrebarea concreta a topicului : o iubeste cu adevarat, 'au ba ?


Tu ce crezi?Eu spun ca "Nu"!Nu stiu,poate sunt eu prea severa si vad lucrurile prin prisma experientei de-o viata,dar ,domnul meu,chiar daca ,sa zicem,ca pentru el,intalnirea cu prietenii este doar o simpla iesire nevinovata si dragostea se mentine la aceleasi cote de amor,atunci,atunci de ce nu face nimic pentru iubita sa ,astfel incat sa ajunga mai repede acasa?Domnul meu,ei sunt doi tineri care se iubesc,spun ei,dar eu nu cred si in aceste conditii,ti se pare normal ca el sa plece cu prietenii la munte si ea sa ramana acasa?Mie nu!Domnul meu,daca as fi in locul lui,nu m-ar interesa nimeni altcineva in afara iubitei mele si as cauta sa petrec cat mai mult timp cu ea!Dar,noroc ca sunt femeie si drept urmare, scap de postura ingrata in care m-as afla, mintindu-mi iubita atat de mult!

Poate sunteti prea severa...
alegro6543
Postat pe 12 Noiembrie 2011 01:11
De la: alegro6543, la data 2011-11-12 01:11:47
De la: kudika421339, la data 2011-11-12 00:50:00
De la: alegro6543, la data 2011-11-12 00:30:06Bine doamna, dar n-ati raspuns la intrebarea concreta a topicului : o iubeste cu adevarat, 'au ba ?


Tu ce crezi?Eu spun ca "Nu"!Nu stiu,poate sunt eu prea severa si vad lucrurile prin prisma experientei de-o viata,dar ,domnul meu,chiar daca ,sa zicem,ca pentru el,intalnirea cu prietenii este doar o simpla iesire nevinovata si dragostea se mentine la aceleasi cote de amor,atunci,atunci de ce nu face nimic pentru iubita sa ,astfel incat sa ajunga mai repede acasa?Domnul meu,ei sunt doi tineri care se iubesc,spun ei,dar eu nu cred si in aceste conditii,ti se pare normal ca el sa plece cu prietenii la munte si ea sa ramana acasa?Mie nu!Domnul meu,daca as fi in locul lui,nu m-ar interesa nimeni altcineva in afara iubitei mele si as cauta sa petrec cat mai mult timp cu ea!Dar,noroc ca sunt femeie si drept urmare, scap de postura ingrata in care m-as afla, mintindu-mi iubita atat de mult!

Poate sunteti prea severa...


Vreau sa cred ca nu sunt severa,dar ce pot sa spun este faptul ca nu mi-ar fi placut sa fiu barbat ,din simplul motiv ca imi plac structurile vertebrale!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Noiembrie 2011 01:23
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-12 00:52:59
De la: steffy91, la data 2011-11-11 23:39:50
De la: fantasie, la data 2011-11-11 22:58:22 mi-a zis ca nu sta mult..a venit cu un prieten dupa trei ore si apoi a plecat iar sa puna un bilet la pariuri si a zis ca vine..iar acum au trecut mai bine de 3 ore..m-a sunat si mi-a zis ca e la cumparaturi..ca nu e cazul sa reactionez asa ca nu se intmpla sa iasa cu baietii la munte zilnic.

dar eu nu am avut nimic de contestat in asta..adik nu ii spun sa nu se duca..doar ca ma asteptam sa isi petreaca ziua asta in compania mea..ca nu cu baietii si-o trage sa fim seriosi acum.

cand se intoarce acasa spune-i in felul urmator "IDI U PICKU MATER BUDALO JEDNA" si punct
vai,ce obraznica...si punct...

pai daca ma enervasem
steffy91
Postat pe 12 Noiembrie 2011 14:08
De la: fantasie, la data 2011-11-11 22:55:28si cum ar fi cel mai indicat sa reactionez? sa ii spun ca ma deranjeaza sau sa scurtez vizitele pe viitor?
poate ar trebui sa luati o pauza ....sa vezi daca i se face dor de tine....si musai sa-i spui ce te deranjeaza ,altfel nu vei vedea nici o schimbare in bine...
yssa2010
Postat pe 12 Noiembrie 2011 14:19
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-12 14:45:22
De la: yssa2010, la data 2011-11-12 14:19:11
De la: fantasie, la data 2011-11-11 22:55:28si cum ar fi cel mai indicat sa reactionez? sa ii spun ca ma deranjeaza sau sa scurtez vizitele pe viitor?
poate ar trebui sa luati o pauza ....sa vezi daca i se face dor de tine....si musai sa-i spui ce te deranjeaza ,altfel nu vei vedea nici o schimbare in bine...
n-ai si o poza?asa parca ar vorbi si am vorbi cu serverul de la Kudika...

numa' la cuceriri iti sta gandul
steffy91
Postat pe 12 Noiembrie 2011 14:47
buna dinnou..am ales sa raman aseara si sa il convoc la o discutie. pot spune simt ca am procedat cel mai corect asa.oricum nu l-am mai asteptat mult de la ultima mea postare.
zic eu ca a inteles ca a gresit...cum stiti si voi ramane de vazut pe viitor daca se va mai repeta.

in ciuda faptului ca e o persoana exagerat de comoda..s-a dus sa imi ai o cutie de ferrero rocher in toiul noptii.
am facut cateva nazuri pe care le si merita de altfel..iar dimineata am avut pofta de prajitura de la cofetarie pe care sa dus si mi-a luat-o inainte sa plece.

consider ca cea mai importanta e comunicarea pentru ca relatia sa evolueze in mod corect si frumos si nu lupta de orgolii.

nu mi-am dorit nicio secunda sa isi imparat fiecare minut cu mine dupa cum i-am explicat si lui ci doar sa stiu ca daca are de ales eu sa fiu prima lui optiune apoi restul.atunci ma declar multumita si ii spun dute cu cea mai draga inima. nu stiu daca ma intelegeti.



cert e ca simt ca ne iubim mult..reciproc..si sper din tot sufletul sa depasim aceste mici neintelegeri ce ma afecteaza in mod evident.
fantasie
Postat pe 12 Noiembrie 2011 16:22
De la: fantasie, la data 2011-11-12 16:22:13buna dinnou..am ales sa raman aseara si sa il convoc la o discutie. pot spune simt ca am procedat cel mai corect asa.oricum nu l-am mai asteptat mult de la ultima mea postare.
zic eu ca a inteles ca a gresit...cum stiti si voi ramane de vazut pe viitor daca se va mai repeta.

in ciuda faptului ca e o persoana exagerat de comoda..s-a dus sa imi ai o cutie de ferrero rocher in toiul noptii.
am facut cateva nazuri pe care le si merita de altfel..iar dimineata am avut pofta de prajitura de la cofetarie pe care sa dus si mi-a luat-o inainte sa plece.

consider ca cea mai importanta e comunicarea pentru ca relatia sa evolueze in mod corect si frumos si nu lupta de orgolii.

nu mi-am dorit nicio secunda sa isi imparat fiecare minut cu mine dupa cum i-am explicat si lui ci doar sa stiu ca daca are de ales eu sa fiu prima lui optiune apoi restul.atunci ma declar multumita si ii spun dute cu cea mai draga inima. nu stiu daca ma intelegeti.



cert e ca simt ca ne iubim mult..reciproc..si sper din tot sufletul sa depasim aceste mici neintelegeri ce ma afecteaza in mod evident.



Daca aceasta simti cu adevarat si decizia este luata,nimeni nu poate sa-ti mai spuna nimic!Nu ar fi corect fat ade nimeni!Si, totodata,este adevarat ca "simti" ca va iubiti mult ,dar mai este drum lung pana la a face afirmatia ca VA IUBITI cu adevarat!Si nu stiu in ce masura il afecteaza pe iubitul tau,neintelegerile ,ce te apasa atat de mult,caci nu faci nicio referire la acest aspect!Totul raportezi doar la persoana ta si nu este suficient pentru o relatie!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Noiembrie 2011 16:29
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-12 14:50:32
De la: steffy91, la data 2011-11-12 14:47:23
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-12 14:45:22
De la: yssa2010, la data 2011-11-12 14:19:11
De la: fantasie, la data 2011-11-11 22:55:28si cum ar fi cel mai indicat sa reactionez? sa ii spun ca ma deranjeaza sau sa scurtez vizitele pe viitor?
poate ar trebui sa luati o pauza ....sa vezi daca i se face dor de tine....si musai sa-i spui ce te deranjeaza ,altfel nu vei vedea nici o schimbare in bine...
n-ai si o poza?asa parca ar vorbi si am vorbi cu serverul de la Kudika...

numa' la cuceriri iti sta gandul
pai daca tu ai fugit cu Sarbu'

n-am fugit...mi-s tot aici....
steffy91
Postat pe 12 Noiembrie 2011 16:33
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-12 14:45:22
De la: yssa2010, la data 2011-11-12 14:19:11
De la: fantasie, la data 2011-11-11 22:55:28si cum ar fi cel mai indicat sa reactionez? sa ii spun ca ma deranjeaza sau sa scurtez vizitele pe viitor?
poate ar trebui sa luati o pauza ....sa vezi daca i se face dor de tine....si musai sa-i spui ce te deranjeaza ,altfel nu vei vedea nici o schimbare in bine...
n-ai si o poza?asa parca ar vorbi si am vorbi cu serverul de la Kudika...
nu ,n-am poza ...dar lasa ca pui tu destule poze....
yssa2010
Postat pe 14 Noiembrie 2011 09:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povestea mea de dragoste.. 4 De la: iacinta 5 Septembrie 2010 18:36
AM GRESIT POATE PREA MULT 36 De la: alexxx12000 4 August 2012 01:10
Ce pãrere aveþi despre relaþia dintre o berbeacã ºi un leu? Aveþi pãreri ºi opinii despre cum este un leu ºi la ar trebuie sã mã aºtept din moment ce sunt în pragul casãtoriei. 13 De la: Helenita31 21 Iunie 2012 10:19
ce as putea sa fac?.. 12 De la: kudika486771 20 Decembrie 2011 20:54
Una dintre sursele problemelor 18 De la: Kidutsa 1 August 2010 14:54