Setari Cookie-uri

Ajutati-ma cu un sfat!!!

Buna,am 32 ani si o relatie cu un barbat pe care l-am cunoscut acum un an,si de atunci locuim impreuna,el a avut o relatie inainte sa fie cu mine din care au rezultat doi copii(de 4 si 6 ani),pe fosta a lasat-o pentru ca spune el,era o nespalata care nu facea nimic in casa,nu facea mancare,curatenie,cheltuia foarte mult..etc..a stat cu ea cativa ani pentru copii si sperand ca se schimba!Copiii au ramas la ea si de cand el este cu mine ea a tot incercat sa se impace cu el,ba suna ca are nevoie de bani pt copii,...ba ca ii este dor de el,ca il iubeste...etc..dar fara succes,bani i-a tot dat mai mereu pentru ca s-a gandit ca sunt pentru copii,dar sa aflam mai tarziu ca ea cu banii de la el se ducea prin cluburi,prin baruri..se distra doamna!Pensie alimentara nu plateste pt ca nu vrea ea,prefera bani cand are nevoie de ei.Copiii nu duc lipsa de mancare,de hainute si de tot ce au nevoie pt ca iubitul meu le cumpara,si in plus copiii locuiesc in aceasi casa si cu bunicii din partea mamei si pot sa spun ca au noroc pt ca maicasa nu se ocupa deloc de ei!Eu il iubesc enorm,si el ma iubeste si vrea sa ne casatorim dar problema este ca eu ma gandesc in viitor si copiii lui imi stau in cale,stiu ca trebuie sa se ocupe de ei toata viata si sa munceasca ca sa le asigure un viitor,eu nu vreau sa muncesc sa ajut la viitorul copiilor lui mai ales ca nu vrea sa faca un copil si cu mine!!! Nu inteleg de ce si daca incerc sa am o discutie cu el pe tema asta se enerveaza,zice k nu-i mai trebuie copii ca are!Mai are probleme si cu alcoolul... Sincer,nu stiu ce sa fac,sa mai raman langa el sau nu? Mai ma gandesc si la faptul ca am deja o varsta si nu vreau sa raman singura...astept sfaturile voastre,va rog!
Morenita_Loca
Postat pe 16 Noiembrie 2011 18:53
DA-L NAIBII !!!
GODZILA
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:07
nu inteleg de ce ti,ar sta in cale copii lui..orcum dupa mine avand in vedere ca nu esti de accord cu copii lui mai bine il parasesti si iti vezi de viata si dupa cum spui kiar u ca nu vreasa mai aibe copii iar tu vrei nu inteleg dc iti mai pierzi timpul cu el
angy90
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:12
De la: angy90, la data 2011-11-16 19:12:17nu inteleg de ce ti,ar sta in cale copii lui..orcum dupa mine avand in vedere ca nu esti de accord cu copii lui mai bine il parasesti si iti vezi de viata si dupa cum spui kiar u ca nu vreasa mai aibe copii iar tu vrei nu inteleg dc iti mai pierzi timpul cu el
Ma enerveaza ca nu vrea un copil cu mine,dar pe ai lui trebuie sa-i suport de cateva ori pe luna,daca si-ar schimba parerea si ar vrea un copil poate atunci nu as mai avea ura pe ai lui...sa ma ierte D-zeu ca stiu ca fac un pacat,dar cateodata nu-i suport,poate am sentimentele astea fatza de ei si din cauza ca ii are cu alta femeie...nu stiu..
Morenita_Loca
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:24
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 19:24:14
De la: angy90, la data 2011-11-16 19:12:17nu inteleg de ce ti,ar sta in cale copii lui..orcum dupa mine avand in vedere ca nu esti de accord cu copii lui mai bine il parasesti si iti vezi de viata si dupa cum spui kiar u ca nu vreasa mai aibe copii iar tu vrei nu inteleg dc iti mai pierzi timpul cu el
Ma enerveaza ca nu vrea un copil cu mine,dar pe ai lui trebuie sa-i suport de cateva ori pe luna,daca si-ar schimba parerea si ar vrea un copil poate atunci nu as mai avea ura pe ai lui...sa ma ierte D-zeu ca stiu ca fac un pacat,dar cateodata nu-i suport,poate am sentimentele astea fatza de ei si din cauza ca ii are cu alta femeie...nu stiu..

Si daca pe aia nu-i suporti cateva ore pe luna,un copil propriu ai suporta?Poate nu vrea copii acum dar daca se insoara cu tine,mai tarziu eu zic ca ar fi logic sa faceti si un copil.
broscoiu
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:28
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 18:53:12Mai are probleme si cu alcoolul...


Mie asta mi-a sarit in ochi...
ilumax_76
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:32
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 18:53:12
"Buna,am 32 ani si o relatie cu un barbat pe care l-am cunoscut acum un an,.......................................
....... Eu il iubesc enorm,si el ma iubeste si vrea sa ne casatorim dar problema este ca eu ma gandesc in viitor si copiii lui imi stau in cale............................................................................................................
..................Mai are probleme si cu alcoolul... Sincer,nu stiu ce sa fac,sa mai raman langa el sau nu?"

Copiii rezultati din casatoria anterioara nu au nicio vina,ei exista pur si simplu si tu ar trebui sa fii mai ingaduitoare si sa-i accepti in viata ta,daca vrei sa fii impreuna cu tatal lor!Ei sunt nevinovati,chiar daca parintii lor nu s-au inteles!Tatal lor trebuie sa fie responsabil fata de copiii lui si de nevoile ,pe care cresterea si educarea lor,le implica!Deci,privind acest aspect tu ,ori ii primesti in viata ta si te porti ca o mama vitrega,ori renunti la iubitul tau si-ti cauti un barbat ,ce nu are copii!Simplu de facut!

Al doilea aspect ,pe care ar trebui sa-l iei in considerare este faptul ca partenerul tau este dependent de alcool!Alcoolismul nu este o problema simpla,poate produce ravagii in familia in care acesta este prezent si nu stiu daca tu vei suporta foarte mult timp,sa ai langa tine un om inveterat in astfel de consum!Una este sa consumi bautura ca orice om normal,in limitele decentei ,si cu totul alta este sa fii un consumator inrait de bauturi alcoolice!Deci,privind aceasta situatie,eu una,m-as gandi mult mai bine la ceea ce vreau de la relatia cu domnul respectiv si la modul in care inteleg sa convietuiesc cu el pe viitor!Este un mare semn de intrebare!Daca speri ca el sa renunte de dragul tau, la acest viciu ,eu iti spun ca te inseli,nu o va face niciodata!Alcoolismul se transmite genetic si creeaza dependenta!Drept urmare,gandeste-te bine la ceea ce vei face de acum inainte!Ai doua corvoade de dus in spinare;copiii iubitului tau si alcoolismul lui!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Noiembrie 2011 20:32
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 18:53:12Buna,am 32 ani si o relatie cu un barbat pe care l-am cunoscut acum un an,si de atunci locuim impreuna,el a avut o relatie inainte sa fie cu mine din care au rezultat doi copii(de 4 si 6 ani),pe fosta a lasat-o pentru ca spune el,era o nespalata care nu facea nimic in casa,nu facea mancare,curatenie,cheltuia foarte mult..etc..a stat cu ea cativa ani pentru copii si sperand ca se schimba!Copiii au ramas la ea si de cand el este cu mine ea a tot incercat sa se impace cu el,ba suna ca are nevoie de bani pt copii,...ba ca ii este dor de el,ca il iubeste...etc..dar fara succes,bani i-a tot dat mai mereu pentru ca s-a gandit ca sunt pentru copii,dar sa aflam mai tarziu ca ea cu banii de la el se ducea prin cluburi,prin baruri..se distra doamna!Pensie alimentara nu plateste pt ca nu vrea ea,prefera bani cand are nevoie de ei.Copiii nu duc lipsa de mancare,de hainute si de tot ce au nevoie pt ca iubitul meu le cumpara,si in plus copiii locuiesc in aceasi casa si cu bunicii din partea mamei si pot sa spun ca au noroc pt ca maicasa nu se ocupa deloc de ei!Eu il iubesc enorm,si el ma iubeste si vrea sa ne casatorim dar problema este ca eu ma gandesc in viitor si copiii lui imi stau in cale,stiu ca trebuie sa se ocupe de ei toata viata si sa munceasca ca sa le asigure un viitor,eu nu vreau sa muncesc sa ajut la viitorul copiilor lui mai ales ca nu vrea sa faca un copil si cu mine!!! Nu inteleg de ce si daca incerc sa am o discutie cu el pe tema asta se enerveaza,zice k nu-i mai trebuie copii ca are!Mai are probleme si cu alcoolul... Sincer,nu stiu ce sa fac,sa mai raman langa el sau nu? Mai ma gandesc si la faptul ca am deja o varsta si nu vreau sa raman singura...astept sfaturile voastre,va rog!

atunci de ce nu pleci de langa el si gata...
steffy91
Postat pe 16 Noiembrie 2011 20:36
De la: ilumax_76, la data 2011-11-16 19:32:29
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 18:53:12Mai are probleme si cu alcoolul...


Mie asta mi-a sarit in ochi...




vrei un control oftalmologic?
guru_ion
Postat pe 16 Noiembrie 2011 20:39
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 19:24:14
De la: angy90, la data 2011-11-16 19:12:17nu inteleg de ce ti,ar sta in cale copii lui..orcum dupa mine avand in vedere ca nu esti de accord cu copii lui mai bine il parasesti si iti vezi de viata si dupa cum spui kiar u ca nu vreasa mai aibe copii iar tu vrei nu inteleg dc iti mai pierzi timpul cu el
Ma enerveaza ca nu vrea un copil cu mine,dar pe ai lui trebuie sa-i suport de cateva ori pe luna,daca si-ar schimba parerea si ar vrea un copil poate atunci nu as mai avea ura pe ai lui...sa ma ierte D-zeu ca stiu ca fac un pacat,dar cateodata nu-i suport,poate am sentimentele astea fatza de ei si din cauza ca ii are cu alta femeie...nu stiu..

Pai e clar ca nu vede in tine o potentiala mama. Nici nu pari a avea instincte materne avand in vedere ca spui despre copiii iubirii tale ca trebuie sa-i "suporti". Daca macar ai incerca o singura data sa te apropii de ei, poate altfel ar sta lucrurile. Doar esti femeie in toata firea sa intelegi ca nu e vina copiilor pentru situatia asta si te asigur ca ei sufera enorm caci isi dau seama ca nu poti sa-i suporti.
Pune-te puitn in locul lor. Daca poti.


Ce fel de problema are cu alcoolul? Il califici drept alcoolic?
kudika_pudika
Postat pe 16 Noiembrie 2011 21:12
Cateodata bea de nu mai stie pe ce lume e,si alteori bea ca un om normal,iar copiii nu si-au dat seama ca nu prea imi plac pentru ca nu sunt atat de rea incat sa ii fac sa se simta prost,dar ma gandesc ca pe viitor pot fi influentati de mama lor si nu o sa mai ma accepte,si nu vreau nici ca el sa fie pus in situatia de a alege intre mine si ei...
Morenita_Loca
Postat pe 17 Noiembrie 2011 19:03
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 19:03:10Cateodata bea de nu mai stie pe ce lume e,si alteori bea ca un om normal,iar copiii nu si-au dat seama ca nu prea imi plac pentru ca nu sunt atat de rea incat sa ii fac sa se simta prost,dar ma gandesc ca pe viitor pot fi influentati de mama lor si nu o sa mai ma accepte,si nu vreau nici ca el sa fie pus in situatia de a alege intre mine si ei...



Draga mea,el constientizeaza faptul ca are o problema legata de alcool?Ai discutat cu el acest aspect,caci nu este de gluma cand este sa vorbim despre consumul de alcool si influentele nefaste,pe care acesta le are asupra comportamentului celui in cauza,vis-avis de familie,mai ales cand sunt si copii la mijloc???????In legatura cu prezenta copiilor,tu nu trebuie as fii rea cu ei,dimpotriva,se impune abordarea unei atitudinii calme,prieteneasca,deschisa,in conlucrare directa cu acestia,dar ,pe de alta parte,ferma,hotarata!Copii stiu sa manipuleze pe cei ce au slabiciuni in raport cu ei si nu le trebuie foarte mult ca sa-ti incalce autoritatea de mama,chiar vitrega fiind!Eu cred ca problema tatalui lor este mai apasatoare pentru tine,decat prezenta copiilor in viata ta!Trebuie sa discuti foarte serios cu partenerul tau,privind alcoolul consumat,caci nu vei face "multi purici" cu un alcoolic,asta in cazul in care se confirma acest viciu!Deci,analizeaza toate variantele ,dar sa nu-ti fie teama sa iei masuri radicale,chiar daca sunt in defavoarea inchegarii unei casnicii viitoare!Cu copiii se face casa,dar cu alcoolul nu!
RAINBOWLADY
Postat pe 17 Noiembrie 2011 19:18
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 19:03:10Cateodata bea de nu mai stie pe ce lume e,si alteori bea ca un om normal,iar copiii nu si-au dat seama ca nu prea imi plac pentru ca nu sunt atat de rea incat sa ii fac sa se simta prost,dar ma gandesc ca pe viitor pot fi influentati de mama lor si nu o sa mai ma accepte,si nu vreau nici ca el sa fie pus in situatia de a alege intre mine si ei...

cateodata bea de nu mai stie de el...alteori bea ca un om normal...deci el e mereu beat
steffy91
Postat pe 17 Noiembrie 2011 19:36
De la: steffy91, la data 2011-11-17 19:36:23
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 19:03:10Cateodata bea de nu mai stie pe ce lume e,si alteori bea ca un om normal,iar copiii nu si-au dat seama ca nu prea imi plac pentru ca nu sunt atat de rea incat sa ii fac sa se simta prost,dar ma gandesc ca pe viitor pot fi influentati de mama lor si nu o sa mai ma accepte,si nu vreau nici ca el sa fie pus in situatia de a alege intre mine si ei...

cateodata bea de nu mai stie de el...alteori bea ca un om normal...deci el e mereu beat
hai sa nu ne luam la misto,daca esti putin atenta intelegi,nu am spus k bea tot timpul,uneori bea prea mult si face scandal....alteori bea si el cum bea toata lumea,o bere,un pahar de vin..in fine,asta se intampla o data la 2-3 luni,poate pentru unii nu inseamna ca are probleme cu alcoolul dar pentru mine da.pentru ca atunci cand se intampla mi-e frica sa stau in casa cu el!!!
Morenita_Loca
Postat pe 17 Noiembrie 2011 21:41
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 21:41:26
De la: steffy91, la data 2011-11-17 19:36:23
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 19:03:10Cateodata bea de nu mai stie pe ce lume e,si alteori bea ca un om normal,iar copiii nu si-au dat seama ca nu prea imi plac pentru ca nu sunt atat de rea incat sa ii fac sa se simta prost,dar ma gandesc ca pe viitor pot fi influentati de mama lor si nu o sa mai ma accepte,si nu vreau nici ca el sa fie pus in situatia de a alege intre mine si ei...

cateodata bea de nu mai stie de el...alteori bea ca un om normal...deci el e mereu beat
hai sa nu ne luam la misto,daca esti putin atenta intelegi,nu am spus k bea tot timpul,uneori bea prea mult si face scandal....alteori bea si el cum bea toata lumea,o bere,un pahar de vin..in fine,asta se intampla o data la 2-3 luni,poate pentru unii nu inseamna ca are probleme cu alcoolul dar pentru mine da.pentru ca atunci cand se intampla mi-e frica sa stau in casa cu el!!!


iar alteori bea de stinge.
dimpotriva, cei care au citit au considerat ca e alcoolic.
are palma tare?
guru_ion
Postat pe 17 Noiembrie 2011 21:51
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 18:53:12Buna,am 32 ani si o relatie cu un barbat pe care l-am cunoscut acum un an,si de atunci locuim impreuna,el a avut o relatie inainte sa fie cu mine din care au rezultat doi copii(de 4 si 6 ani),pe fosta a lasat-o pentru ca spune el,era o nespalata care nu facea nimic in casa,nu facea mancare,curatenie,cheltuia foarte mult..etc..a stat cu ea cativa ani pentru copii si sperand ca se schimba!Copiii au ramas la ea si de cand el este cu mine ea a tot incercat sa se impace cu el,ba suna ca are nevoie de bani pt copii,...ba ca ii este dor de el,ca il iubeste...etc..dar fara succes,bani i-a tot dat mai mereu pentru ca s-a gandit ca sunt pentru copii,dar sa aflam mai tarziu ca ea cu banii de la el se ducea prin cluburi,prin baruri..se distra doamna!Pensie alimentara nu plateste pt ca nu vrea ea,prefera bani cand are nevoie de ei.Copiii nu duc lipsa de mancare,de hainute si de tot ce au nevoie pt ca iubitul meu le cumpara,si in plus copiii locuiesc in aceasi casa si cu bunicii din partea mamei si pot sa spun ca au noroc pt ca maicasa nu se ocupa deloc de ei!Eu il iubesc enorm,si el ma iubeste si vrea sa ne casatorim dar problema este ca eu ma gandesc in viitor si copiii lui imi stau in cale,stiu ca trebuie sa se ocupe de ei toata viata si sa munceasca ca sa le asigure un viitor,eu nu vreau sa muncesc sa ajut la viitorul copiilor lui mai ales ca nu vrea sa faca un copil si cu mine!!! Nu inteleg de ce si daca incerc sa am o discutie cu el pe tema asta se enerveaza,zice k nu-i mai trebuie copii ca are!Mai are probleme si cu alcoolul... Sincer,nu stiu ce sa fac,sa mai raman langa el sau nu? Mai ma gandesc si la faptul ca am deja o varsta si nu vreau sa raman singura...astept sfaturile voastre,va rog!


Daca s-ar intampla sa sune mama copiilor si sa ii spuna ca ii este dor de el, ca il iubeste, ca s-a schimbat etc.ca ar trebui sa ii acorde o a doua sansa macar de dragul copiilor... cand tu deja te cam indoiesti de dorinta ta de a ramane cu el, din motivele pe care le-ai spus aici, crezi ca ar fi posibil ca el sa ia in considerare oferta ei?
maimai_no1
Postat pe 17 Noiembrie 2011 23:00
Sfatul meu este sa te desparti de el. Eu una nu as putea sa stau langa un barbat care consuma alcool si nu comunica cu mine despre toate lucrurile sau se enerveaza asa cum ai amintit tu in plus mai are si doi copii care saracii nu au nici o vina. Si ce daca ai 32 de ani ??? Ai timp sa mai cunosti si alti barbati nu-ti fie teama ca nu mai gasesti...tu ai zis ca-l iubesti pe actualul insa daca nu te respecta ca si femeie lasa-l, viata poate fi traita frumos de multe ori chiar si singur. Decat sa-ti complici viata cauta sa ti-o usurezi....
kudika_nikole
Postat pe 17 Noiembrie 2011 23:00
Va multumesc pentru sfaturi,mi-au fost de ajutor..ma voi gandi si voi lua o decizie..
Morenita_Loca
Postat pe 18 Noiembrie 2011 16:28
da,asa sa faci,du-te si deschide alt topic acum
TERMINATOR2012
Postat pe 18 Noiembrie 2011 16:31
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 21:41:26
De la: steffy91, la data 2011-11-17 19:36:23
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 19:03:10Cateodata bea de nu mai stie pe ce lume e,si alteori bea ca un om normal,iar copiii nu si-au dat seama ca nu prea imi plac pentru ca nu sunt atat de rea incat sa ii fac sa se simta prost,dar ma gandesc ca pe viitor pot fi influentati de mama lor si nu o sa mai ma accepte,si nu vreau nici ca el sa fie pus in situatia de a alege intre mine si ei...

cateodata bea de nu mai stie de el...alteori bea ca un om normal...deci el e mereu beat
hai sa nu ne luam la misto,daca esti putin atenta intelegi,nu am spus k bea tot timpul,uneori bea prea mult si face scandal....alteori bea si el cum bea toata lumea,o bere,un pahar de vin..in fine,asta se intampla o data la 2-3 luni,poate pentru unii nu inseamna ca are probleme cu alcoolul dar pentru mine da.pentru ca atunci cand se intampla mi-e frica sa stau in casa cu el!!!

Copii sau ne-copii, nu e viitor alaturi de un astfel de om. Stii si tu asta.
kudika_pudika
Postat pe 18 Noiembrie 2011 16:40
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 21:41:26
De la: steffy91, la data 2011-11-17 19:36:23
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 19:03:10Cateodata bea de nu mai stie pe ce lume e,si alteori bea ca un om normal,iar copiii nu si-au dat seama ca nu prea imi plac pentru ca nu sunt atat de rea incat sa ii fac sa se simta prost,dar ma gandesc ca pe viitor pot fi influentati de mama lor si nu o sa mai ma accepte,si nu vreau nici ca el sa fie pus in situatia de a alege intre mine si ei...

cateodata bea de nu mai stie de el...alteori bea ca un om normal...deci el e mereu beat
hai sa nu ne luam la misto,daca esti putin atenta intelegi,nu am spus k bea tot timpul,uneori bea prea mult si face scandal....alteori bea si el cum bea toata lumea,o bere,un pahar de vin..in fine,asta se intampla o data la 2-3 luni,poate pentru unii nu inseamna ca are probleme cu alcoolul dar pentru mine da.pentru ca atunci cand se intampla mi-e frica sa stau in casa cu el!!!

atunci de ce stai? cine te tine?
steffy91
Postat pe 18 Noiembrie 2011 17:31
De la: SFANTUL_VINERI, la data 2011-11-18 16:31:18da,asa sa faci,du-te si deschide alt topic acum
Asa...si dak acum se duce si deschide alt topic kre e problema ta???? 'Poate d-aia s-a inregistrat pe kudika,k sa mai deschida si alte topicuri,tu nu faci la fel?sau esti aici k sa razi de problemele altora?Unii dintre voi sunteti de groaza frate,du-te si fa-ti un ceai de tei mai bine si lasa discutiile astea k nu-s de tn
ellyutzy
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:10
De la: kudika472205, la data 2011-11-18 18:10:35
De la: SFANTUL_VINERI, la data 2011-11-18 16:31:18da,asa sa faci,du-te si deschide alt topic acum
Asa...si dak acum se duce si deschide alt topic kre e problema ta???? 'Poate d-aia s-a inregistrat pe kudika,k sa mai deschida si alte topicuri,tu nu faci la fel?sau esti aici k sa razi de problemele altora?Unii dintre voi sunteti de groaza frate,du-te si fa-ti un ceai de tei mai bine si lasa discutiile astea k nu-s de tn
din cate scrii te oftici tare...te-ai trezit asa,ca martie-n post,cretino...crestino...
TERMINATOR2012
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:13
De la: SFANTUL_VINERI, la data 2011-11-18 18:13:52
De la: kudika472205, la data 2011-11-18 18:10:35
De la: SFANTUL_VINERI, la data 2011-11-18 16:31:18da,asa sa faci,du-te si deschide alt topic acum
Asa...si dak acum se duce si deschide alt topic kre e problema ta???? 'Poate d-aia s-a inregistrat pe kudika,k sa mai deschida si alte topicuri,tu nu faci la fel?sau esti aici k sa razi de problemele altora?Unii dintre voi sunteti de groaza frate,du-te si fa-ti un ceai de tei mai bine si lasa discutiile astea k nu-s de tn
din cate scrii te oftici tare...te-ai trezit asa,ca martie-n post,cretino...crestino...


te-a prostit postul SFANTULE esti foarte agitat!
PICCKARD
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:34
De la: ellyutzy, la data 2011-11-18 18:10:35
De la: SFANTUL_VINERI, la data 2011-11-18 16:31:18da,asa sa faci,du-te si deschide alt topic acum
Asa...si dak acum se duce si deschide alt topic kre e problema ta???? 'Poate d-aia s-a inregistrat pe kudika,k sa mai deschida si alte topicuri,tu nu faci la fel?sau esti aici k sa razi de problemele altora?Unii dintre voi sunteti de groaza frate,du-te si fa-ti un ceai de tei mai bine si lasa discutiile astea k nu-s de tn

esti cam agitata... e din cauza.....?
steffy91
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:39
De la: PICCKARD, la data 2011-11-18 18:34:03
De la: SFANTUL_VINERI, la data 2011-11-18 18:13:52
De la: kudika472205, la data 2011-11-18 18:10:35
De la: SFANTUL_VINERI, la data 2011-11-18 16:31:18da,asa sa faci,du-te si deschide alt topic acum
Asa...si dak acum se duce si deschide alt topic kre e problema ta???? 'Poate d-aia s-a inregistrat pe kudika,k sa mai deschida si alte topicuri,tu nu faci la fel?sau esti aici k sa razi de problemele altora?Unii dintre voi sunteti de groaza frate,du-te si fa-ti un ceai de tei mai bine si lasa discutiile astea k nu-s de tn
din cate scrii te oftici tare...te-ai trezit asa,ca martie-n post,cretino...crestino...


te-a prostit postul SFANTULE esti foarte agitat!
mai baiete,iti curge branza alba din gura,du-te de te sterge,ca asa patesti daca poftesti si in zi de post
TERMINATOR2012
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:43
DAR DE DAT IN TINE,,,NU A DAT ??? ESTI SIGURA CA S-A DESPARTIT DE FOSTA PENTRU CA ERA NESPALATA,,,,ORI PENTRU CA EL SPALA PREA DES CU EA ,,,PE JOS ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,DACA NU AI VB CU EA NU O POTI JUDECA,,,,,SA CRESTI 2 COPII NU-I USOR,,,,,UN BARBAT CARE-SI DESCONSIDERA SI CARE-SI INJOSESTE FOSTA,,,,ORI ARE O NESIMTIRE CRASA,,,ORI E UN INCULT,,,,SI UN BARBAT CU ATATEA CALITATI,,,MERITA LASAT,,,,,,,,,,,,,,,DACA ACUM TI-E FRICA SA RAMAI CU EL IN CASA CAND VINE BEAT,,,,,DAR PESTE 10 ANI,,,CUM VA FII ? TI-AR PLACEA SA TRAIESTI TOT TIMPUL CU FRICA,,,CA VINE BEAT ?? ,,,,,,,,CAND ERAM CU FOSTUL SOT,,,ACUM CATIVA ANI,,,FETITA MEA AVEA 4 ANI,,SI CAND VEDEA CA SE FACE SEARA SI TATA-L SAU NU VENEA,,,,ANCEPEA SA ASCUNDA FURCULITELE SI CUTITELE,,,,,,,,SI SE UITA MEREU SPERIATA SPRE USA,,,,,,,,ACUM MA BUCUR CA AM SCAPAT DE EL,,,,,DAR RAMAN SECHELE,,,,,,,EU ZIC CA ESTI TANARA,,,,,,,ASA CA FUGI,,,,NU TE UITA IN URMA,,,,,,
kudika330644
Postat pe 20 Noiembrie 2011 01:35
sincer nu stiu daca il iubesti atat de tare precum spui cand iubesti o persoana iubesti din instinct si copilul lui chiar daca sunt cu alta femeie iar in privinta faptului ca nu vrea copii cu tine ...de ce sa faca daca vede ca tu nu ii iubesti nici care ii are.......inceara sa schimbi asta pt ca mai trz se va satura de tot si va pleca ......sg.......iar pe viitor trebuie sa intelegi ca cine are copii si ii iubeste va avea toata viata grija de ei iniferent ca sta cu mama copiilor sau va divorta e INSTINCTUL DE PARINTE,si niciodata sa nu mai spui despre copii lui ca iti sta in cale...........ASTA DENOTA CA NU IL IUBESTI
iuxy09
Postat pe 20 Noiembrie 2011 08:40
Daca il iubesti si el la rindul lui te iubeste nu vad de ce atita ura pe copii mai ales ca am inteles ca nu stau cu voi gindestete ca nu ai sa mai gasesti poate curind pe cineva serios aventurieri sunt destui acei copii nu au nici o vina mai bine tii apropii
valoma
Postat pe 20 Noiembrie 2011 09:34
De la: kudika389063, la data 2011-11-20 08:40:43sincer nu stiu daca il iubesti atat de tare precum spui cand iubesti o persoana iubesti din instinct si copilul lui chiar daca sunt cu alta femeie iar in privinta faptului ca nu vrea copii cu tine ...de ce sa faca daca vede ca tu nu ii iubesti nici care ii are.......inceara sa schimbi asta pt ca mai trz se va satura de tot si va pleca ......sg.......iar pe viitor trebuie sa intelegi ca cine are copii si ii iubeste va avea toata viata grija de ei iniferent ca sta cu mama copiilor sau va divorta e INSTINCTUL DE PARINTE,si niciodata sa nu mai spui despre copii lui ca iti sta in cale...........ASTA DENOTA CA NU IL IUBESTI


Ai mare dreptate,il iubeste pe el ,dar trebuie sa-i accepte si copiii,care vor veni mereu decite ori vor avea probleme.Copii au mereu nevoie de parinti atita timp cit ei traiesc.Grea incercare pt ea.......n-o v-a scoate la capat,pt ca nu-l iubeste indeajuns si nu-l ajuta sa traca peste toate hopurile din viata.FEMEIA RIDIKA OMUL ,DAR TOT EA IL POATE PUNE L-A PAMINT.Sint sigura ca va ceda nervos.
Titanika
Postat pe 20 Noiembrie 2011 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
citate despre femei si barbati 14 De la: Jenny23 10 Iunie 2012 23:29
nedumerita 17 De la: simonycik 15 Septembrie 2009 17:30
help me,please! 15 De la: kudika_nikole 14 Decembrie 2011 19:55
Circumcizie! La Femei?! 65 De la: everything_for_you 30 Martie 2009 14:38
barbati care zic nu la sex! 271 De la: Cassey 13 Mai 2009 16:17