Setari Cookie-uri

Ajutati-ma cu un sfat!!!

De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 18:53:12Buna,am 32 ani si o relatie cu un barbat pe care l-am cunoscut acum un an,si de atunci locuim impreuna,el a avut o relatie inainte sa fie cu mine din care au rezultat doi copii(de 4 si 6 ani),pe fosta a lasat-o pentru ca spune el,era o nespalata care nu facea nimic in casa,nu facea mancare,curatenie,cheltuia foarte mult..etc..a stat cu ea cativa ani pentru copii si sperand ca se schimba!Copiii au ramas la ea si de cand el este cu mine ea a tot incercat sa se impace cu el,ba suna ca are nevoie de bani pt copii,...ba ca ii este dor de el,ca il iubeste...etc..dar fara succes,bani i-a tot dat mai mereu pentru ca s-a gandit ca sunt pentru copii,dar sa aflam mai tarziu ca ea cu banii de la el se ducea prin cluburi,prin baruri..se distra doamna!Pensie alimentara nu plateste pt ca nu vrea ea,prefera bani cand are nevoie de ei.Copiii nu duc lipsa de mancare,de hainute si de tot ce au nevoie pt ca iubitul meu le cumpara,si in plus copiii locuiesc in aceasi casa si cu bunicii din partea mamei si pot sa spun ca au noroc pt ca maicasa nu se ocupa deloc de ei!Eu il iubesc enorm,si el ma iubeste si vrea sa ne casatorim dar problema este ca eu ma gandesc in viitor si copiii lui imi stau in cale,stiu ca trebuie sa se ocupe de ei toata viata si sa munceasca ca sa le asigure un viitor,eu nu vreau sa muncesc sa ajut la viitorul copiilor lui mai ales ca nu vrea sa faca un copil si cu mine!!! Nu inteleg de ce si daca incerc sa am o discutie cu el pe tema asta se enerveaza,zice k nu-i mai trebuie copii ca are!Mai are probleme si cu alcoolul... Sincer,nu stiu ce sa fac,sa mai raman langa el sau nu? Mai ma gandesc si la faptul ca am deja o varsta si nu vreau sa raman singura...astept sfaturile voastre,va rog!
kudika313506
Postat pe 20 Noiembrie 2011 10:57
buna draga. sfatul meu este sa l lasi. ptr ca daca te ar iubi ti ar face si tie un copil dar daca nu vrea inseamna ca nu te iubeste.risti sa stai sa i cresti lui copiii toata viata si ai ocazia cand vor creste mari sa te si batjocoreasca .asa ca vezi ti de drum inca esti tanara si ai tot timpul din lume.sanatoasa sa fii tu ca de rest nu i bai .i ti spun asta fiindca am o oarece experienta.iar daca mai si bea e vai si amar .de ce va trece timpul de ce va bea mai mult . lasa l si dute cat vezi cu ochii . mai tarziu i mi vei multumi cu siguranta pa pa si bafta multa ca ai nevoie
kudika377394
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:11
Buna!De ce ti se pare ca la 32 de ani viitorul se inchide aici pt tine?!!Chiar nu este asa,acum iti pot spune
ca esti norocoasa pt ca varsta tine cu tine,deoarece ai toata viata inainte si sa-ti croiesti un viitor alaturi de o persoana care sa te iubeasca si sa te respecte.El daca are probleme cu alcoolul sa stii ca viata cu el nu duci,acesta e boala incurabila daca nu ete constient de acest lucru nu va dori sa faca ceva in acest sens.Cat despre copii lui n-au absolut nici o vina ca au venit pe lume...iar daca mama lor le cheltuie banii in interese personale ,e problema ei,...stie ca o are ca sprijin pe mama sa, care se ocupa de minori si ea profita sa-si traiasca viata in felul acesta.Daca el nu-si doreste un copil cu tine ,te inteleg ca nu-ti convine, insa il cred si pe el in acelasi timp,atata timp cat a avut o relatie cu femeie si a facut cei 2 copii ,iar pana la urma au ajuns sa se desparta,cred ca ii este frica sa nu se repede aceeasi situatie cum a fost precedenta si cred ca-si pune in calcul o cheltuiala si obligatii in plus.Cred ca ar fi ine sa ai o discutie in care sa-i spui ceea ce te deranjeaza ,iar daca vezi ca nu duce la un rezultat concret ,rupe-o acum decat mai tarziu,cand va fi ai neplacut!
kudika313506
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:14
Buna!
Cred ca cel mai bine ptr tine ar fii sa cauti un barbat care te merita, te respecta si cu care sa poti avea copii. Eu am 33 ani si am trait langa fostul meu sot timp de 12 ani. Impreuna avem doi ingerasi, doua fetite gemene, de 6 ani si 11 luni care, din pacate au autism infantil. Fetitele sunt la mine, pe tatal lor nu-l mai intereseaza de ceea ce se intampla cu fetitele noastre. Nici pensie alimentara nu-mi mai trimite. E plecat in strainatate. Nu mai pot avea incredere in barbati. Sunt intr-o relatie de circa 1 an si 5 luni, dar din partea mea nu se poate mai mult. Nu pot avea incredere in el si deci, nici nu se poate pune problema unei iubiri. Sa dea Dumnezeu sa nu treci sau sa nu treaca nimeni prin ceea ce am trecut eu. Sper sa iei decizia corecta!
O zi frumoasa iti doresc!
kudika312382
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:21
Daca el nu vrea copil cu tine are o problema......vrea doar sa isi traiasca viata si sa te foloseasca facand sex cu tine, sper ca se gasesc si alti baieti fara obligatii in lumea asta,esti fata si poti fii puternica facandu-ti viata frumoasa prin alte metode.A spune unui om TE IUBESC este o arta dar cand iubesti numai vezi si nu mai ai ochii pt a vedea realitatea.Eu cred ca ar fii bine sa iti vezi de cariera ta sa fii pe picioarele tale .Nu lasa pe nimeni sa iti traseze viata dupa placul p....i.Fii desteapta si fa din iubirea asta o suferinta pe care o vei depasii cand iti vei da seama ca nu se merita sa suferii pt un esec al altei persoane.
kudika469740
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:58
cea mai mare problema nu e ca are copii...ci ca are probleme cu alcoolul.. in conditiile astea de stres pe care zici ca le are, iti zic din experienta, alcoolul va deveni o prioritate.. si egoismul lui, ca nu vrea copii cu tine, pentru ca are...nu cred ca asa un barbat e pentru tine, sau pentru oricine altcineva de altfel..
jerk_ghicice_bubencap
Postat pe 20 Noiembrie 2011 13:43
draga mea vreau sa iti dau un sfat si asculta/ma bine : 1. am avut sot care a avut probleme cu alcoolul
si te asigur ca si prietenul tau le va avea toata viata, iti garantez asta ! o sa ajungi sa urasti ziua in care l/ai cunoscut si sa/ti doresti mai degraba un afemeiat decit un alcoolic, 2. toata viata vei avea de furca si probleme clare si sigure cu cei 2 copii ai lui, indiferent ce vor face acei copii, el se va gindi mai intai la ei si apoi la tine indiferent cit de iubeste, deci TU vei fi mereu pe locul 2 si EI pe 1.,indiferent de ce virsta ai, te sfatuiesc sa/l lasi acum pentru ca finalul vostru / si va fi un final / nu va fi unul fericit si singura persoana care va suferi vei fi TU, decit intr/o astfel de relatie mai bine singura ! a, si nici intr/un caz nu te mai gindi sa faci un copil cu un astfel de barbat, gindeste/te si tu putin si o sa realizezi de ce, e foarte simplu !
kudika469355
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:49
faptul ca a fost casatorit si are doi copii nu e atat de grav ca acela ca are probleme cu alcoolul ,asta e boala care nu se vindeca ,din contra se agraveaza odata cu trecerea timpului,daca tot nu ai fost casatorita si nu ai nici o obligatie de ce nu te orientezi in alta parte?nu am sa va inteleg niciodata de ce va plac relatiile complicate dar...asta-i viata...bafta multa si ai mai multa grija de tine!
mimishor957
Postat pe 20 Noiembrie 2011 20:23
Faptul ca vorbeste atat de urat despre mama copiilor lui, cred ca ar trebui sa-ti dea de gandit. Sa nu uiti ca orice poveste are 2 versiuni, iar tu o stii doar pe a lui. Daca spui ca uneori mai si bea, asta este si mai grav, pentru ca daca vei ramane cu el, fie vei sta cativa ani - pe care ii vei pierde alaturi de el (si dupa cum esti constienta nu iti permiti sa mai pierzi timpul), fie vei ramane alaturi de el toata viata, pe care eu chiar cred ca ti-ai rata-o. Mai mult decat atat si tu ai dreptul de a fi mama, iar daca el nu vrea sa-ti ofere aceasta bucurie, cred ca este un motiv suficient pe care sa-l invoci pentru a te desparti de el. Inca mai ai timp, la 32 de ani nu inseamna ca esti batrana, dar cred ca la varsta ta, ar trebui sa cam stii ce vrei de la viata si sa nu ii permiti oricui sa faca parte din ea, doar de teama de a nu ramane singura, pentru ca disperarea nu aduce nimic bun, Asa ca ia lucrurile cu calm si fa-ti ordine in viata, ca doar nu mai esti o pustoaica de 18 ani!
alexa_bloody
Postat pe 20 Noiembrie 2011 23:02
nu te razbuna pe copii .Ei n-au nici o vina!
corinela12
Postat pe 20 Noiembrie 2011 23:22
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 18:53:12Buna,am 32 ani si o relatie cu un barbat pe care l-am cunoscut acum un an,si de atunci locuim impreuna,el a avut o relatie inainte sa fie cu mine din care au rezultat doi copii(de 4 si 6 ani),pe fosta a lasat-o pentru ca spune el,era o nespalata care nu facea nimic in casa,nu facea mancare,curatenie,cheltuia foarte mult..etc..a stat cu ea cativa ani pentru copii si sperand ca se schimba!Copiii au ramas la ea si de cand el este cu mine ea a tot incercat sa se impace cu el,ba suna ca are nevoie de bani pt copii,...ba ca ii este dor de el,ca il iubeste...etc..dar fara succes,bani i-a tot dat mai mereu pentru ca s-a gandit ca sunt pentru copii,dar sa aflam mai tarziu ca ea cu banii de la el se ducea prin cluburi,prin baruri..se distra doamna!Pensie alimentara nu plateste pt ca nu vrea ea,prefera bani cand are nevoie de ei.Copiii nu duc lipsa de mancare,de hainute si de tot ce au nevoie pt ca iubitul meu le cumpara,si in plus copiii locuiesc in aceasi casa si cu bunicii din partea mamei si pot sa spun ca au noroc pt ca maicasa nu se ocupa deloc de ei!Eu il iubesc enorm,si el ma iubeste si vrea sa ne casatorim dar problema este ca eu ma gandesc in viitor si copiii lui imi stau in cale,stiu ca trebuie sa se ocupe de ei toata viata si sa munceasca ca sa le asigure un viitor,eu nu vreau sa muncesc sa ajut la viitorul copiilor lui mai ales ca nu vrea sa faca un copil si cu mine!!! Nu inteleg de ce si daca incerc sa am o discutie cu el pe tema asta se enerveaza,zice k nu-i mai trebuie copii ca are!Mai are probleme si cu alcoolul... Sincer,nu stiu ce sa fac,sa mai raman langa el sau nu? Mai ma gandesc si la faptul ca am deja o varsta si nu vreau sa raman singura...astept sfaturile voastre,va rog!









... te gindesti ca ai deja o virsta !? ... la 32 de ani ??? ... musca de kkt ...
marco918
Postat pe 20 Noiembrie 2011 23:27
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 19:03:10Cateodata bea de nu mai stie pe ce lume e,si alteori bea ca un om normal,iar copiii nu si-au dat seama ca nu prea imi plac pentru ca nu sunt atat de rea incat sa ii fac sa se simta prost,dar ma gandesc ca pe viitor pot fi influentati de mama lor si nu o sa mai ma accepte,si nu vreau nici ca el sa fie pus in situatia de a alege intre mine si ei...


este normal sa fie influentati de mama lor pe viitor si in plus copii simpt daca ii placi sau nu...credema..daca doar ai incerca sa il pui in postura sa aleaga intre tine si ei nu inteleg cum ai putea sa iti doresti un copil cu el...orcum kiar daca nu o sa te mai accepte u nu trebuie neaparat sa faci parte din viata lor...eu daca in momentul de fata tata ar venii la mine cu noua lui iubia las da afara pe usa credema si am 22 de ani nu 3:)
angy90
Postat pe 20 Noiembrie 2011 23:31
De la: angy90, la data 2011-11-20 23:31:00
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-17 19:03:10Cateodata bea de nu mai stie pe ce lume e,si alteori bea ca un om normal,iar copiii nu si-au dat seama ca nu prea imi plac pentru ca nu sunt atat de rea incat sa ii fac sa se simta prost,dar ma gandesc ca pe viitor pot fi influentati de mama lor si nu o sa mai ma accepte,si nu vreau nici ca el sa fie pus in situatia de a alege intre mine si ei...


este normal sa fie influentati de mama lor pe viitor si in plus copii simpt daca ii placi sau nu...credema..daca doar ai incerca sa il pui in postura sa aleaga intre tine si ei nu inteleg cum ai putea sa iti doresti un copil cu el...orcum kiar daca nu o sa te mai accepte u nu trebuie neaparat sa faci parte din viata lor...eu daca in momentul de fata tata ar venii la mine cu noua lui iubia las da afara pe usa credema si am 22 de ani nu 3:)








... iti pierzi timpul ... o cracanata ca asta ar putea sa iti strice si tie casa peste ani de zile ... crezi ca pina la 32 de ani nu a avut si baietzi cumsecade in jurul ei ? ... nu cred ... sa isi vada acum singura de viata ei ...

marco918
Postat pe 20 Noiembrie 2011 23:39
nu exista nicio dilema. E clar ce ar trebui sa faci: sa scapi urgent de problemele astea care nu sunt ale tale, doar daca nu cumva iti face placere sa te chinui. mare iubire si nu vrea copii cu tine... sa fim seriosi.
Nu mai pierde timpul: are probleme cu fosta nevasta, sunt ale lui, nu ale tale, vrea sa isi creasca copiii, sunt ai lui, sa si-i creasca, vorbeste asa de urat de mama copiilor-astea sunt pretexte, cand i-a facut doi copii era spalata si harnica? E adevarat ca nu toti meritam o viata minunata, poate complicatiile astea reprezinta tot ce poti tu sa iti oferi.
donaposa
Postat pe 21 Noiembrie 2011 00:27
copiii nu au nici o vina ca au venit pe lume...in situatia voastra nu este nimeni vinovat pt. ca sunt convinsa ca va iubiti foarte mult...dar tu gandesti asa pt.ca nu ai copii...si totusi stai langa un om care are doi copii...te inteleg perfect desi e foarte complicata situatia...stiu ca il iubesti dar daca tu pe viitor iti doresti un copil si el nu mai vrea pentru ca deja mai are doi din prima casatorie...aici e o situatie delicata...poate totusi cu trecerea timpului cand copiii vor mai creste un pic va realiza ca e timpul sa faca si un copil cu tine ca pana la urma tu doar nu o sa traiesti pentru copiii tai vitregi...o sa vrei un copil rupt din tine ceea ce mi se pare normal pentru o femeie iar daca el nu o sa vrea copil cu tine nici pe parcurs atunci nu are decat sa-si gaseasca o alta femeie care are si ea obligatii ca si el pentru a nu se mai simti invinovatit de aceasta situatie...ai grija de tine...ciao...
dragomircaty09
Postat pe 21 Noiembrie 2011 00:54
vino la mine ca vedem noi ce facem si o sa ne descurcam si facem si copii numai somitati,,,,,,,,
marius_etk
Postat pe 21 Noiembrie 2011 02:28
Draga mea,
Sfatul este foarte greu de dat, daca tu il iubesti atat de mult. Cand dragostea e reciproca, amandoi trebuie sa va doriti un copil.Faptul ca isi barfeste fosta sotie in fata ta, nu este deloc bine. De ce a facut doi copii cu ea? Iar in ceea ce priveste banii, supune-i sa ii dea banii prin posta, sa le fixeze o pensie pentru ca va avea surpriza sa il dea in judecata, daca nu va mai putea da acesti bani. Cel mai bine, dupa parerea mea, este sa-ti vezi de viata ta. Dar tu stii cel mai bine. Cu respect, Laura
annhel
Postat pe 21 Noiembrie 2011 11:15
Buna...in primul rand vreau sa iti spun ca parerea mea e ca trebuie sa aveti o discutie,in care sa ii spui ca ai si tu o varsta la care iti doresti sa ai un copil si ca trebuie sa se gandeasca si la tine,iar in privinta copiilor lui daca il iubesti pe el,.trebuie sa ii iubesti si pe copii,gandeste-te ca ei nu au nici o vina in toata situatia asta,e normal ca el sa ii ajute,doar sunt copii lui. Si iubitul meu are o fetita de aproape 3 anisori,locuim impreuna de 1 an si jumatate,fetita imi spune MAMI,iar eu o iubesc foarte mult,ca si cum ar fi a mea,pe mine nu ma deranjeaza deloc,atata timp cat o crestem amandoi impreuna,lucram amandoi pe fetita,pt noi...pt familia noastra,chiar nu intel;eg de ce pe tine te deranjeaza...
kudika354614
Postat pe 21 Noiembrie 2011 14:40
Buna,draga mea intr-o relatie trebuie sa faceti compromisuri si unul si altul,tu sa accepti copiii lui buni sau rai asa cum sunt sunt ai lui si nu ai ce le face,iar el daca vrea sa fie cu tine trebuie sa se gandeasca si la binele tau si la dorinta care o ai.Ce face fosta nevasta cu banii si celelalte nu te intereseaza pe tinbe ,parerea mea este ca tb sa te intereseze mai mult relatia voastra.Dar cu faptul ca mai si bvea nu prea sunt de acord si inca ceva tu esti sigura ca ceea ce zice el este adevarat?De copiii si etc?Nu vreau sa mi-o ei in nume de rau,dar tb sa vb cat mai serios posibil cu el,incearca sa-i explici ca tu intradevar iti doresti un copil si ce mai vrei tu,iar el poate va fi ingaduitor.ceea ce face el ca isi blameaza fosta sotie in fata ta nu este corect,nu zic ca nu este vinovata ea,poate o fi dar mai sunt si barbati care incearca sa para perfectiunea intruchipata,cand se vad parasiti zic ca nevasta a fost cea care a gresit.Acum nu zic ca nu or fi si femei care gresesc dar rar barbati care sa fie corecti.Cat de problema banilor cred ca mai corect era sa le plateasca pensie alimentara copiilor decat sa-i dea fostei cand are nevoie.Daca nu hotarati ceva clar si nu vrea sa schimbe ceva in relatia voastra parerea mea este sa-l lasi,mai bine mai devreme decat mai tarziu cand pot aparea greutati.Bafta multa si nu dispera,oricare avem acolo sus steaua noastra norocoasa si incetul cu incetul totul va intra pe un fagas normal.
grace009384
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:06
Sotia lui este mama copiilor lui, iar copii lui sunt marea lui avere . Tu esti doar cealalta femeie si oricat ai dori tot asta vei ramane vesnic . Asa cum vorbeste urat despre sotia lui tot asa poate va vorbi despre tine . E o lume viciata unde familiile se destrama si femei asa cum esti tu isi permit sa pronunte numele unor sotii si ale unor copii . JALNIC
healthy005520
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:58
de regula ma abtin sa las sfaturi ptr ca am senzatia ca nu sunt in masura sa o fac....dar este normal sa iti doresti un copil mai ales ca noi, femeile cu trecerea in vartsa nu mai putem sa ii facem. asa ca iti tb un babrat care sa vrea intemeieze o familie cu tine, sa isi asume riscul si responsabiliattea asta. dk stai langa el amagindu-te ca il poti schimba gresesti, ptr ca el e traumatizat de fosta si de copiii si cred ca e satul de situatie si nu mai vrea sa se legwe la cap cu adevarat. si pb u alcoolul va pot distruge pe amandoi...nu mai ai 20 de ani sa iti zici ca totul va trece si ca va reveni la sentimente mai bune, ai 32, ceasul biologic bate...si...e bine cand il prinzi intr-o pasa mai buna sa discuti despre toate astea, in special despre faptul ca il iubesti si vrei sa ai copii cu el. si, ca o idee, ca sa mai scpe de o durere de cap...nu ar fi ok sa le dea totusi pensie alimentara copiilr si sa scape oarecum de asta? adik...da suma constant si cadouri cand tre la ocazii...si....in erst sa va puteti vedea si de viata voastra ca un adevarat cuplu si nu cum e acum, el imparitt intre fosta familie si tine. mult noroc in orice vei incerca sa faci. oricum tre sa ai rabdare si sa aduci discutia pe tapet sa gasitit amandoi solutii...dk nu...lasa-l capierzi vremea degeaba.
kudika021451
Postat pe 22 Noiembrie 2011 12:19
Copiii nu isi aleg parintii. Este clar ca daca il accepti pe el va trebui sa accepti si copiii care nu au nicio vina. Nu se cade sa judecam noi, chiar si pe fosta lui sotie, mama copiilor sai. In ce priveste alcoolul, cred ca acesta este un subterfugiu la reactia ta de respingere a copiilor. Copiii vor rmine ai lui pentru tot restul vietii. Conteaza f. mult ceea ce simti tu, fa alegeri cu sufletul si nu cu mintea. In cazul tau ar fi mai bine sa iti gasesti pe altcineva fara obligatii, cu siguranta nu ii vei accepta copiii iubitului tau si tunci mai bine parasesti aceasta relatie. Si fie vorba intre ni, pe plan spiritual, copiii sint mult mai evoluati decit noi adultii, s-ar putea ca tu sa-i accepti in final, dar ei sa nu te vrea...In plus, nu ai nicio garantie ca iubitul tau nu se va intoarce la fosta nevasta!
de la EXCELSIOR.
kudika363971
Postat pe 22 Noiembrie 2011 12:43
DEZAVANTAJE
1 E destul de grav daca are si probleme cu alcoolul, iar de acest viciu se scapa greu sau deloc
2 Nu vrea copii
3 Nu esti dispusa sa contribui la sustinerea financiara a copiilor sai
AVANTAJE
1 Va iubiti
COMPARATIE
Iesi in mare dezavantaj din relatia asta. Nici copii nu vrea sa iti daruiasca, nici de alcool nu se lasa. In afara de vorbe eu, nu stiu ce iti ofera el.
Ar fi mai bine pentru tine sa-ti vezi de viata separandu-te de el si dandu-ti sansa pe a gasi pe cineva care sa te faca fericita, sa-ti daruiasca un copil si familia pe care o visezi
emilia85
Postat pe 22 Noiembrie 2011 12:57
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-16 18:53:12Buna,am 32 ani si o relatie cu un barbat pe care l-am cunoscut acum un an,si de atunci locuim impreuna,el a avut o relatie inainte sa fie cu mine din care au rezultat doi copii(de 4 si 6 ani),pe fosta a lasat-o pentru ca spune el,era o nespalata care nu facea nimic in casa,nu facea mancare,curatenie,cheltuia foarte mult..etc..a stat cu ea cativa ani pentru copii si sperand ca se schimba!Copiii au ramas la ea si de cand el este cu mine ea a tot incercat sa se impace cu el,ba suna ca are nevoie de bani pt copii,...ba ca ii este dor de el,ca il iubeste...etc..dar fara succes,bani i-a tot dat mai mereu pentru ca s-a gandit ca sunt pentru copii,dar sa aflam mai tarziu ca ea cu banii de la el se ducea prin cluburi,prin baruri..se distra doamna!Pensie alimentara nu plateste pt ca nu vrea ea,prefera bani cand are nevoie de ei.Copiii nu duc lipsa de mancare,de hainute si de tot ce au nevoie pt ca iubitul meu le cumpara,si in plus copiii locuiesc in aceasi casa si cu bunicii din partea mamei si pot sa spun ca au noroc pt ca maicasa nu se ocupa deloc de ei!Eu il iubesc enorm,si el ma iubeste si vrea sa ne casatorim dar problema este ca eu ma gandesc in viitor si copiii lui imi stau in cale,stiu ca trebuie sa se ocupe de ei toata viata si sa munceasca ca sa le asigure un viitor,eu nu vreau sa muncesc sa ajut la viitorul copiilor lui mai ales ca nu vrea sa faca un copil si cu mine!!! Nu inteleg de ce si daca incerc sa am o discutie cu el pe tema asta se enerveaza,zice k nu-i mai trebuie copii ca are!Mai are probleme si cu alcoolul... Sincer,nu stiu ce sa fac,sa mai raman langa el sau nu? Mai ma gandesc si la faptul ca am deja o varsta si nu vreau sa raman singura...astept sfaturile voastre,va rog!



Mai femeie,

Vad ca mai ai putina constintza, inca nu esti pierduta de tot, dar esti in drum spre a pierde tot.
Nu ai ce sa cauti alaturi de acel barbat mai nebunoooooo !!!
Fa-ti un bine si tie si lui, indeamna-l sa se impace cu sotia lui... caci altfel, va asteapta niste chinuri pe care nu le veti putea indura...

Dracul principal, in toata povestea asta, esti tu.
Habar nu ai ce chinuri iti pregateste iadul pt. pacatele tale...

Eu am fost doar cateva minute acolo, si in acele momente, l-am rugat pe dumnezeu, daca este cu putintza sa nu ajunga acolo, nici cei mai mari dusmani ai mei...

Eu am fost acolo, doar pt. ca am ignorat glasul adevarului ... dar daca mai si mintim intentionat, sau traim in adulter, care este un pacat de moarte, atunci prefer sa stau departe de tine, foarte foarte departe...

Sotia lui, se duce la baruri din cauza ta, pt ca sa-si innece durerea in alcool... dar motivul principal al nenorocirii familie respective, esti tu...

Asupra ta, cade atit ura copiilor parasiti, precum si a sotiei parasite si candva si a barbatului care va constientiza care este fatza ta adevarata... Iar Dumnezeu, priveste la faptele noastre si ne asteapta cu o rasplata...

Fa bine, chiar din acest moment.. trimite-l inapoi la familia lui sau in alta parte, dar tu scapa-ti sufletul de un pretz pe care nu-l vei putea platii...
Dute la primul preot ce-ti iese in cale si spovedeste-ti pacatele de moarte...

Dute acum... lacrimi mai grele decat cele pe care le versi acum, eu nu vreau sa-ti aud mai tarziu...

denis_3d25
Postat pe 23 Noiembrie 2011 02:05
Vezi ce te-am ginit?!? Ti-am zis eu ca tu joci carti cu Scaraoschi.

Dar esti atat de prost (sau indoctrinat) incat nu vezi ca "sotia" in cauza este fosta sotie
kudika_pudika
Postat pe 23 Noiembrie 2011 13:20
"pe fosta a lasat-o pentru ca spune el,era o nespalata care nu facea nimic in casa,nu facea mancare,curatenie"

uite, cand cineva (barbat sau femeie) care vorbeste asa despre fosta (fostul) e suficient sa te puna pe ganduri.
omul e mitocan si mai vrea si menajere, apropo, el ce dracu facea in casa aia?
mimoz
Postat pe 23 Noiembrie 2011 14:14
@denis, tu nu poti folosi un limbaj decent? "mai femeie, mai nebunoo etc" , oare de ce o fi atat de greu pentru unii sa aiba un dialog civilizat, echilibrat si matur?
mimoz
Postat pe 23 Noiembrie 2011 14:21
De la: healthy005520, la data 2011-11-21 19:58:24Sotia lui este mama copiilor lui, iar copii lui sunt marea lui avere . Tu esti doar cealalta femeie si oricat ai dori tot asta vei ramane vesnic . Asa cum vorbeste urat despre sotia lui tot asa poate va vorbi despre tine . E o lume viciata unde familiile se destrama si femei asa cum esti tu isi permit sa pronunte numele unor sotii si ale unor copii . JALNIC
Cum adik "femei asa cum sunt eu "?Ce vrei sa spui? Si ce sotie? K nu au fost casatoriti,e doar o femeie cu care a facut 2 copii si de care s-a despartit inainte sa ma cunoasca pe mine,asa k nu mai ma judeca k nu am facut nimic gresit,nu m-am bagat intre ei,n-as face asta niciodata!!!Si el vorbeste urat despre ea asa cum si ea vorbeste urat despre el,amandoi au vina,el nu vrea sa o mai vada,nu o mai suporta k este o femeie care isi petrece timpul prin baruri,cluburi,la bingo...etc..iar el are bineinteles defectele lui,pe mine ma deranjeaza doar k nu vrea un copil cu mine si k ii cam place alcoolul! Nu vad dc unii trebuie sa ma judece k nu imi convine sa imi petrec timpul liber,weekendul cu niste copii care nu sunt ai mei si care mereu sunt pe primul plan?! Dak stiam de la inceput in ce ma bag,imi vedeam de treaba mea,dar problema este k sunt un pic cam departe de Romania si e cam dificil sa ma intorc acasa in 2 zile! K altfel ar fi stat treburile dak eram in tara,sau dak aveam si eu aici o ruda,nu ma ajuta nimeni,ce cunostinte am aici le am datorita lui,nu am cui sa spun problemele mele pt k nu m-ar ajuta nimeni,imediat s-ar duce sa-i povesteasca...e foarte greu,dak era simplu nu mai ceream sfaturi pe un forum...
Morenita_Loca
Postat pe 23 Noiembrie 2011 15:53
De la: Morenita_Loca, la data 2011-11-23 15:53:13
De la: healthy005520, la data 2011-11-21 19:58:24Sotia lui este mama copiilor lui, iar copii lui sunt marea lui avere . Tu esti doar cealalta femeie si oricat ai dori tot asta vei ramane vesnic . Asa cum vorbeste urat despre sotia lui tot asa poate va vorbi despre tine . E o lume viciata unde familiile se destrama si femei asa cum esti tu isi permit sa pronunte numele unor sotii si ale unor copii . JALNIC
Cum adik "femei asa cum sunt eu "?Ce vrei sa spui? Si ce sotie? K nu au fost casatoriti,e doar o femeie cu care a facut 2 copii si de care s-a despartit inainte sa ma cunoasca pe mine,asa k nu mai ma judeca k nu am facut nimic gresit,nu m-am bagat intre ei,n-as face asta niciodata!!!Si el vorbeste urat despre ea asa cum si ea vorbeste urat despre el,amandoi au vina,el nu vrea sa o mai vada,nu o mai suporta k este o femeie care isi petrece timpul prin baruri,cluburi,la bingo...etc..iar el are bineinteles defectele lui,pe mine ma deranjeaza doar k nu vrea un copil cu mine si k ii cam place alcoolul! Nu vad dc unii trebuie sa ma judece k nu imi convine sa imi petrec timpul liber,weekendul cu niste copii care nu sunt ai mei si care mereu sunt pe primul plan?! Dak stiam de la inceput in ce ma bag,imi vedeam de treaba mea,dar problema este k sunt un pic cam departe de Romania si e cam dificil sa ma intorc acasa in 2 zile! K altfel ar fi stat treburile dak eram in tara,sau dak aveam si eu aici o ruda,nu ma ajuta nimeni,ce cunostinte am aici le am datorita lui,nu am cui sa spun problemele mele pt k nu m-ar ajuta nimeni,imediat s-ar duce sa-i povesteasca...e foarte greu,dak era simplu nu mai ceream sfaturi pe un forum...



Draga mea,iti inteleg foarte bine refularea,dar nimeni nu te obliga sa stai cu el daca nu esti multumita de ceea ce traiesti in acest moment!De ce sa convietuiesti cu un barbat caruia ii place alcoolul atat de mult?De ce sa-i aduci pe lume un copil,cand nu ti se ofera nicio stabilitate?Copiii vor fi tot timpul pe primul plan,aceasta sa iti fie clar de acum incolo!Tu ai temeri,pe care ti le-ai inoculat singura!Este o situatie delicata pentru ca nu esti in tara,dar nici nu vad rostul sa stai ancorata in ceva,ce nu te face deloc fericita!
RAINBOWLADY
Postat pe 23 Noiembrie 2011 16:05
Denis_3de25....mai baietas,lasa-ma nu ma mai stresa k de sfaturi de genul asa chiar nu am nevoie,imi spui tu mie k aia sta prin baruri din cauza mea?dar inainte sa apar eu dc statea??'o puneam eu? nu vezi k nu gandesti? sta k ii place viatza,si dak era asa o mama buna statea acasa langa copii,nu pleca cu altul sa se destrabaleze o perioada si apoi sa se intoarca acasa cu capul in jos!! K lumea vorbeste,si nu o vorbeste nimeni de bine,crede-ma,iar referitor la copii,tu crezi k nu i-am zis k ne despartim fara nicio problema dak vrea sa stea langa ei?? Dak asta simte el,k vrea sa stea langa ei chiar dak asta inseamna sa se intoarca in casa in care sta si fosta,nu e nicio problema,eu inteleg si ma dau la o parte,dar nu vrea,mi-a zis k ar vrea sa il inteleg k pentru el femeia aia nu mai exista,k i-a facut mult rau si mai ales k l-a si mintit in legatura cu copiii,k a ramas insarcinata fara k el sa fie de acord..a ramas langa ea pentru k a crezut k se schimba si s-a gandit k copiii au nevoie de el,dar nu a mai suportat si a plecat,pentru k nu poate sa stea cu cineva cu care nu se mai intelege,cu care se cearta tot timpul doar pt k sunt niste copii la mijloc,asta e,nu sunt primii care au facut copii si apoi nu s-au mai inteles!!!el le da bani in continuare,ii vede knd se poate si le cumpara ce au nevoie...eu nu am nicio legatura cu despartirea lor,nici macar nu ne cunosteam,knd l-am cunoscut stiam k are copii si k a stat cu una cativa ani,pe urma au inceput sa apara si alte probleme...asa k citeste bine inainte sa ma judeci gresit..k si dak plec eu,el tot nu se mai intoarce la ea,va sta cu alta si va fi exact la fel,nu se schimba nimic pentru k nu mai e posibil,e tanar si vrea sa isi refaca viata,k copiii cresc,se fac mari se duc la casele lor si el va ramane singur..asta e lumea in care traim,nu am inventat-o eu!!!!
Morenita_Loca
Postat pe 23 Noiembrie 2011 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai stiu cum sa ma comport cu el 24 De la: rox81 24 Mai 2010 08:50
Când femeile pot face primul pas? 46 De la: bee_bee 19 Septembrie 2009 21:38
banc... 3 De la: Barbie30 9 Octombrie 2010 13:15
logodnici straini 36 De la: ana_r_1979 11 Martie 2009 23:56
de ce este lumea trista,banuitoare,suparacioasa,incruntata? 9 De la: kudika102818 13 Iulie 2010 11:11