Setari Cookie-uri

singura de sarbatori

De la: kudika_nikole, la data 2011-11-27 20:00:22
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 15:34:23Cu totii asteptam sarbatorile de iarna, cand primim si daruim cadouri, cand impartasim cu cei dragi tot ce avem si ne bucuram de prezenta lor, dar se intampla pentru unele dintre noi,asa ca mine, ca aceste momente sa nu fie exact cum ne asteptam pentru ca uneori nu iti e de ajuns sa gasesti alinarea in cei dragi sau chiar in prieteni si iti doresti pe cineva langa tine.?Eu cred ca singuratatea se simte mult mai profund de sarbatori iar asta o spun din experienta proprie.Asa ca voi fetelor care sunteti singurele cum petreteti sarbatorile, va afecteaza in vreun fel ca suntei solo?


Si eu sunt singura :)) - este rau sa fi singur de sarbatori- dar decat cu un papagal care sa-ti faca nervi mai bine singura - eventual iti cauti unul pentru seara de craciun bineinteles care este singur si nu are niki el ce sa faca - profitati de seara de craciun si de sarbatori asa cum vreti ...


ai dreptate mai bine singura decat cu cineva de genul ala, nici nu s-a pus problema vreodata sa fiu cu orice tip doar de dragul de a nu fi singura si de a ma consola cu oricine, pentru ca stiu ca as fi regretat mai tarziu si poate ca acest lucru m-ar fi ajutat doar in perioada aia in care as fi fost vulnerabila emotional.
Clarissa34
Postat pe 27 Noiembrie 2011 22:17
quote name='guru_ion' date='2011-11-27 19:54:28']
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 15:34:23Cu totii asteptam sarbatorile de iarna, cand primim si daruim cadouri, cand impartasim cu cei dragi tot ce avem si ne bucuram de prezenta lor, dar se intampla pentru unele dintre noi,asa ca mine, ca aceste momente sa nu fie exact cum ne asteptam pentru ca uneori nu iti e de ajuns sa gasesti alinarea in cei dragi sau chiar in prieteni si iti doresti pe cineva langa tine.?Eu cred ca singuratatea se simte mult mai profund de sarbatori iar asta o spun din experienta proprie.Asa ca voi fetelor care sunteti singurele cum petreteti sarbatorile, va afecteaza in vreun fel ca suntei solo?



vrei sa te intreb de ce esti singura?[/quote]

nu mai are importanta de ce, am lasat trecutul in urma,nu ma mai leaga nimic de ce a fost.
Clarissa34
Postat pe 27 Noiembrie 2011 22:18
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 22:18:12quote name='guru_ion' date='2011-11-27 19:54:28']
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 15:34:23Cu totii asteptam sarbatorile de iarna, cand primim si daruim cadouri, cand impartasim cu cei dragi tot ce avem si ne bucuram de prezenta lor, dar se intampla pentru unele dintre noi,asa ca mine, ca aceste momente sa nu fie exact cum ne asteptam pentru ca uneori nu iti e de ajuns sa gasesti alinarea in cei dragi sau chiar in prieteni si iti doresti pe cineva langa tine.?Eu cred ca singuratatea se simte mult mai profund de sarbatori iar asta o spun din experienta proprie.Asa ca voi fetelor care sunteti singurele cum petreteti sarbatorile, va afecteaza in vreun fel ca suntei solo?



vrei sa te intreb de ce esti singura?


nu mai are importanta de ce, am lasat trecutul in urma,nu ma mai leaga nimic de ce a fost.[/quote]

macar de dragul discutie, de ce esti singura?
guru_ion
Postat pe 27 Noiembrie 2011 22:20
kudika_nikole
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:00
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 22:17:14
De la: kudika_nikole, la data 2011-11-27 20:00:22
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 15:34:23Cu totii asteptam sarbatorile de iarna, cand primim si daruim cadouri, cand impartasim cu cei dragi tot ce avem si ne bucuram de prezenta lor, dar se intampla pentru unele dintre noi,asa ca mine, ca aceste momente sa nu fie exact cum ne asteptam pentru ca uneori nu iti e de ajuns sa gasesti alinarea in cei dragi sau chiar in prieteni si iti doresti pe cineva langa tine.?Eu cred ca singuratatea se simte mult mai profund de sarbatori iar asta o spun din experienta proprie.Asa ca voi fetelor care sunteti singurele cum petreteti sarbatorile, va afecteaza in vreun fel ca suntei solo?


Si eu sunt singura :)) - este rau sa fi singur de sarbatori- dar decat cu un papagal care sa-ti faca nervi mai bine singura - eventual iti cauti unul pentru seara de craciun bineinteles care este singur si nu are niki el ce sa faca - profitati de seara de craciun si de sarbatori asa cum vreti ...


ai dreptate mai bine singura decat cu cineva de genul ala, nici nu s-a pus problema vreodata sa fiu cu orice tip doar de dragul de a nu fi singura si de a ma consola cu oricine, pentru ca stiu ca as fi regretat mai tarziu si poate ca acest lucru m-ar fi ajutat doar in perioada aia in care as fi fost vulnerabila emotional.


Sper sa ai pana la urma Sarbatori Fericite ...P:
kudika_nikole
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:02
si eu ma simteam destul de nasol cand eram singura chiar daca eram cu familia tot simteam ca-mi lipseste ceva, dar daca o sa-ti petreci sarbatatorile cu familia trebuie sa profiti si de clipele astea alaturi de cei dragi.
Mult noroc in continuare iti doresc!
Jenny23
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:07
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 15:34:23Cu totii asteptam sarbatorile de iarna, cand primim si daruim cadouri, cand impartasim cu cei dragi tot ce avem si ne bucuram de prezenta lor, dar se intampla pentru unele dintre noi,asa ca mine, ca aceste momente sa nu fie exact cum ne asteptam pentru ca uneori nu iti e de ajuns sa gasesti alinarea in cei dragi sau chiar in prieteni si iti doresti pe cineva langa tine.?Eu cred ca singuratatea se simte mult mai profund de sarbatori iar asta o spun din experienta proprie.Asa ca voi fetelor care sunteti singurele cum petreteti sarbatorile, va afecteaza in vreun fel ca suntei solo?

Nu vreau sa filozofez aici 7 pagini ca sa nu dau apa la moara mistocarilor care sigur vor rasari imediat, dar te inteleg.
Afectata de asa ceva este toata lumea, chiar daca unii nu o vor recunoate. Singura problema e in ce masura...
Max2
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:52
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 15:34:23Cu totii asteptam sarbatorile de iarna, cand primim si daruim cadouri, cand impartasim cu cei dragi tot ce avem si ne bucuram de prezenta lor, dar se intampla pentru unele dintre noi,asa ca mine, ca aceste momente sa nu fie exact cum ne asteptam pentru ca uneori nu iti e de ajuns sa gasesti alinarea in cei dragi sau chiar in prieteni si iti doresti pe cineva langa tine.?Eu cred ca singuratatea se simte mult mai profund de sarbatori iar asta o spun din experienta proprie.Asa ca voi fetelor care sunteti singurele cum petreteti sarbatorile, va afecteaza in vreun fel ca suntei solo?



Ia-ti un mic concediu....daca nu la neamurile unde sti ca te simti bine,poate ai vreo prietena tot asa de singura ca tine....si ve-ti reusi sa faceti un craciun si un revelion de pomina mai ceva ca-n filme...dar prietena asta sa fie tot asa de" nebuna" s-au "zurlie",si sa faceti lucrurile care le vreti....Mai ai timp s-o gasesti si sa puneti planu in aplicare....BATA!!!
Titanika
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:03
De la: polin, la data 2011-12-07 17:03:04
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 15:34:23Cu totii asteptam sarbatorile de iarna, cand primim si daruim cadouri, cand impartasim cu cei dragi tot ce avem si ne bucuram de prezenta lor, dar se intampla pentru unele dintre noi,asa ca mine, ca aceste momente sa nu fie exact cum ne asteptam pentru ca uneori nu iti e de ajuns sa gasesti alinarea in cei dragi sau chiar in prieteni si iti doresti pe cineva langa tine.?Eu cred ca singuratatea se simte mult mai profund de sarbatori iar asta o spun din experienta proprie.Asa ca voi fetelor care sunteti singurele cum petreteti sarbatorile, va afecteaza in vreun fel ca suntei solo?



Ia-ti un mic concediu....daca nu la neamurile unde sti ca te simti bine,poate ai vreo prietena tot asa de singura ca tine....si ve-ti reusi sa faceti un craciun si un revelion de pomina mai ceva ca-n filme...dar prietena asta sa fie tot asa de" nebuna" s-au "zurlie",si sa faceti lucrurile care le vreti....Mai ai timp s-o gasesti si sa puneti planu in aplicare....BATA!!!


SOOORY...AM VRUT SA SCRIU.....BAFTA!!!
Titanika
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:05
De la: Clarissa34, la data 2011-11-27 15:34:23Cu totii asteptam sarbatorile de iarna, cand primim si daruim cadouri, cand impartasim cu cei dragi tot ce avem si ne bucuram de prezenta lor, dar se intampla pentru unele dintre noi,asa ca mine, ca aceste momente sa nu fie exact cum ne asteptam pentru ca uneori nu iti e de ajuns sa gasesti alinarea in cei dragi sau chiar in prieteni si iti doresti pe cineva langa tine.?Eu cred ca singuratatea se simte mult mai profund de sarbatori iar asta o spun din experienta proprie.Asa ca voi fetelor care sunteti singurele cum petreteti sarbatorile, va afecteaza in vreun fel ca suntei solo?

Nu sunt singura acum, dar am fost de Sarbatori in trecut. Adevarat ca resimti mai acut in perioada asta, dar daca stai sa te uiti bine, e din cauza TVului sau a unor amici 'binevoitori' care-ti zic "Vai, ce pacat ca n-ai si tu pe cineva acum...."
Uite-te la partea pozitiva a lucrurilor: nu trebuie sa cheltuiesti o avere pe cadouri, sa te stresezi "la ai mei sau la ai lui", sa te stresezi sa multumesti o eventuala soacra ....
kudika_pudika
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:13
Cred ca lucrurile de care spui tu reprezinta un pret nesemnificativ pe care l-ar plati oricine cu bucurie pentru a nu ramane singur.
Max2
Postat pe 8 Decembrie 2011 10:37
Exact din cauza acestei atitudini se simt cei singuri (in sensul de 'fara remorca') de Craciun si mai singuri decat sunt.

Doar nu este o tragedie!! Se mai intampla, asa e viata! Iar daca nu inveti sa iei partea pozitiva din orice situatie, oricat de negativa ar parea, e ca si cum ti-ai pune o piatra de gat, parerea mea.



PS: ai grija ce-ti doresti Ti-o pot confirma cei ce nu se inteleg cu familia sotului (eu sunt o fericita dp asta dv, deci nu vorbesc din experienta mea). Pentru femeile casatorite, cu copii, Craciunul poate fi CEA mai stresanta perioada a anului. Daca tii neaparat, iti spun si de ce
kudika_pudika
Postat pe 8 Decembrie 2011 14:05
Speed Dating-ul (dating-ul in viteza) este o modalitate eficienta de a intalni oameni singuri, ocupati in viata de zi cu zi, cu preocupari si viziuni apropiate de ale tale, insa a caror problema, ca si a ta dealtfel, este criza de timp. Poate lipsa curajului, timiditatea, teama de esec si nu in ultimul rand evitarea mitocaniei etc.. sunt motive pentru care ramanem singuri si nu ne aflam intr-o noua relatie.

Best Dating – speed dating ofera tuturor persoanelor singure doritoare (adica aflate momentan in afara unei relatii de cuplu) servicii care vizeaza urmatoarele: intalniri, perechea potrivita, gasirea jumatatii, formarea de cupluri, de relatii, prietenii, dragoste, sentimente, iubire si nu in ultimul rand matrimoniale.

Chiar daca scopul final pentru care fiecare persoana singura participa la un Best Dating / speed dating (dating in viteza) nu se materializeaza imediat, noi va vom demonstra ca in felul acesta, chiar si cautarea perechii potrivite sau gasirea sufletului pereche poate fi extrem de placuta si interesanta.

Dragostea poate aparea in “10 minute”, iar un sentiment , un partener, sau o prietenie ...la urmatoarea masa....
kudika097251
Postat pe 8 Decembrie 2011 16:22
De la: kudika097251, la data 2011-12-08 16:22:22Speed Dating-ul (dating-ul in viteza) este o modalitate eficienta de a intalni oameni singuri, ocupati in viata de zi cu zi, cu preocupari si viziuni apropiate de ale tale, insa a caror problema, ca si a ta dealtfel, este criza de timp. Poate lipsa curajului, timiditatea, teama de esec si nu in ultimul rand evitarea mitocaniei etc.. sunt motive pentru care ramanem singuri si nu ne aflam intr-o noua relatie.

Best Dating – speed dating ofera tuturor persoanelor singure doritoare (adica aflate momentan in afara unei relatii de cuplu) servicii care vizeaza urmatoarele: intalniri, perechea potrivita, gasirea jumatatii, formarea de cupluri, de relatii, prietenii, dragoste, sentimente, iubire si nu in ultimul rand matrimoniale.

Chiar daca scopul final pentru care fiecare persoana singura participa la un Best Dating / speed dating (dating in viteza) nu se materializeaza imediat, noi va vom demonstra ca in felul acesta, chiar si cautarea perechii potrivite sau gasirea sufletului pereche poate fi extrem de placuta si interesanta.

Dragostea poate aparea in “10 minute”, iar un sentiment , un partener, sau o prietenie ...la urmatoarea masa....




Daaaaa,uite o idee buna!!!....cu toate ca nu stiu cum functioneaza. ,dar merita incercat!!!
CE ZICI COLEKA???
Titanika
Postat pe 8 Decembrie 2011 18:10
Singuratatea este crunta, dar mai crunta este atunci cand este in doi. Banuiesc ca ai prietni, familie, apropie-te de ei, cu sigurannta iti vor alunga singuratatea asta pe care o simti, de multe ori e mai buna singuratata asta decat alaturi de cineva care nu merita.
kudika_alinutza
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:16
De la: broscoiu, la data 2011-11-27 16:51:28Si eu sunt singur de sarbatori,cine vrea sa vina sa petreaca cu mine?

amu' sunt si eu...hai sa facem sarbatorile impreuna
steffy91
Postat pe 9 Decembrie 2011 00:24
Eu propun sa ne adunam toata lumea care e singura, sa mergem la munte sau pe undeva si sa facem tot ce-i posibil sa iasa ceva misto!
De organizat nu e greu. Si de obicei chestii din astea stabilite din mers, ies mai OK decat orice concediu planificat.
Nu stiu cati veti fi de acord, dar nah ... ce-ati avea de pierdut ?
Oricum si orice alte sugestii sunt binevenite.
Max2
Postat pe 9 Decembrie 2011 08:48
Nu e o idee rea!
november13
Postat pe 9 Decembrie 2011 08:50
De la: Max2, la data 2011-12-09 08:48:48Eu propun sa ne adunam toata lumea care e singura, sa mergem la munte sau pe undeva si sa facem tot ce-i posibil sa iasa ceva misto!
De organizat nu e greu. Si de obicei chestii din astea stabilite din mers, ies mai OK decat orice concediu planificat.
Nu stiu cati veti fi de acord, dar nah ... ce-ati avea de pierdut ?
Oricum si orice alte sugestii sunt binevenite.


Eu sunt de acord.
faith742011
Postat pe 10 Decembrie 2011 19:07
De la: faith742011, la data 2011-12-10 19:07:57
De la: Max2, la data 2011-12-09 08:48:48Eu propun sa ne adunam toata lumea care e singura, sa mergem la munte sau pe undeva si sa facem tot ce-i posibil sa iasa ceva misto!
De organizat nu e greu. Si de obicei chestii din astea stabilite din mers, ies mai OK decat orice concediu planificat.
Nu stiu cati veti fi de acord, dar nah ... ce-ati avea de pierdut ?
Oricum si orice alte sugestii sunt binevenite.


Eu sunt de acord.


ce fain !!!!!!!!
daca si fi singura de sarbatori cu siguranta as merge cu voi
asa,va incurajez de pe margine go,go.go !
Ame_li
Postat pe 10 Decembrie 2011 20:50
De la: Max2, la data 2011-12-09 08:48:48Eu propun sa ne adunam toata lumea care e singura, sa mergem la munte sau pe undeva si sa facem tot ce-i posibil sa iasa ceva misto!
De organizat nu e greu. Si de obicei chestii din astea stabilite din mers, ies mai OK decat orice concediu planificat.
Nu stiu cati veti fi de acord, dar nah ... ce-ati avea de pierdut ?
Oricum si orice alte sugestii sunt binevenite.

ma luati si pe mineeeee si eu mi-s singurica amuuuu'''
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 20:55
De la: steffy91, la data 2011-12-10 20:55:29
De la: Max2, la data 2011-12-09 08:48:48Eu propun sa ne adunam toata lumea care e singura, sa mergem la munte sau pe undeva si sa facem tot ce-i posibil sa iasa ceva misto!
De organizat nu e greu. Si de obicei chestii din astea stabilite din mers, ies mai OK decat orice concediu planificat.
Nu stiu cati veti fi de acord, dar nah ... ce-ati avea de pierdut ?
Oricum si orice alte sugestii sunt binevenite.

ma luati si pe mineeeee si eu mi-s singurica amuuuu'''


Taci amu nu mai spune, ca acu se gasesc sa nu te lase singurica
faith742011
Postat pe 10 Decembrie 2011 20:58
De la: faith742011, la data 2011-12-10 20:58:08
De la: steffy91, la data 2011-12-10 20:55:29
De la: Max2, la data 2011-12-09 08:48:48Eu propun sa ne adunam toata lumea care e singura, sa mergem la munte sau pe undeva si sa facem tot ce-i posibil sa iasa ceva misto!
De organizat nu e greu. Si de obicei chestii din astea stabilite din mers, ies mai OK decat orice concediu planificat.
Nu stiu cati veti fi de acord, dar nah ... ce-ati avea de pierdut ?
Oricum si orice alte sugestii sunt binevenite.

ma luati si pe mineeeee si eu mi-s singurica amuuuu'''


Taci amu nu mai spune, ca acu se gasesc sa nu te lase singurica

ii iau si pe ei
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 21:00
De la: Max2, la data 2011-12-09 08:48:48Eu propun sa ne adunam toata lumea care e singura, sa mergem la munte sau pe undeva si sa facem tot ce-i posibil sa iasa ceva misto!
De organizat nu e greu. Si de obicei chestii din astea stabilite din mers, ies mai OK decat orice concediu planificat.
Nu stiu cati veti fi de acord, dar nah ... ce-ati avea de pierdut ?
Oricum si orice alte sugestii sunt binevenite.


Merg si eu cu trenul asta. Pana la urma s-a stabilit ceva?
noregrets
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:21
ia incearca tu,Kultivato,abecedarul si gramatica aia,sa vezi cum functioneaza...ca merita...
De la: polin, la data 2011-12-08 18:10:52
De la: kudika097251, la data 2011-12-08 16:22:22Speed Dating-ul (dating-ul in viteza) este o modalitate eficienta de a intalni oameni singuri, ocupati in viata de zi cu zi, cu preocupari si viziuni apropiate de ale tale, insa a caror problema, ca si a ta dealtfel, este criza de timp. Poate lipsa curajului, timiditatea, teama de esec si nu in ultimul rand evitarea mitocaniei etc.. sunt motive pentru care ramanem singuri si nu ne aflam intr-o noua relatie.

Best Dating – speed dating ofera tuturor persoanelor singure doritoare (adica aflate momentan in afara unei relatii de cuplu) servicii care vizeaza urmatoarele: intalniri, perechea potrivita, gasirea jumatatii, formarea de cupluri, de relatii, prietenii, dragoste, sentimente, iubire si nu in ultimul rand matrimoniale.

Chiar daca scopul final pentru care fiecare persoana singura participa la un Best Dating / speed dating (dating in viteza) nu se materializeaza imediat, noi va vom demonstra ca in felul acesta, chiar si cautarea perechii potrivite sau gasirea sufletului pereche poate fi extrem de placuta si interesanta.

Dragostea poate aparea in “10 minute”, iar un sentiment , un partener, sau o prietenie ...la urmatoarea masa....




Daaaaa,uite o idee buna!!!....cu toate ca nu stiu cum functioneaza. ,dar merita incercat!!!
CE ZICI COLEKA???
GODZILA
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:25
te inteleg f bine.si eu voi fii singura de sarbatori,,dar ma refer ca voi fii fara copii si si fara prieteni,,sunt departe de copii pt a petrece sarbatorile cu ele si nu am decit o singura prietena si ea va fi plecata ,,eu nu pot pleca ,,si de sarbatori cred ca in afara de singuratate voi incerca sa muncesc dar oricum va fii f greu,,de sarbatori cum zic eu voi simti cae mai apasatoare singuratate ,,,dar voi incerca s atrec peste ,, si in sufletul meu voi avea copii linga mine si toti cei dragi,, dar vor fii doar in sufletul meu ,, si cu 2 vorbe la tel ,,,te inteleg mai bine decit oricine ,,cred,,nu asa vrea numanui sa treaca prin acest sentiment,,,este f greu,,
kudika482745
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:33
singuratatea fara un partener e grea sunt situatii cand langa tine sunt foarte multe persoane si totusi esti foarte singura nu poti discuta cu copii sau familia tot ce poti discuta cu un partener asta in situatia cand ai o relatie sincera cu el si cu tine insasi.
sfynx
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:55
sa sti ca totul are un sens in viata!depinde din ce unghi vezi viata si starea de spirit in acel moment!fericirea este o stare launtrica a fiintei umane si nu depinde de ceilalti ,ci de tine!unii oameni si-au gasit fericirea si implinirea in pustietate,altii in inchisoare,scriind carti!in general noi oamenii ne placew sa dam vina pe moment,in loc sa traim clipa;sa dam vina pe altii,in loc sa ne vedem pe noi insine!daca sti sa traiesti si sa te bucuri,sarbatorile pot fi frumoase si singura! atrai in armonie,este arta!regasestete pe tine in ceva simplu ce te reprezinta si cine stie ce surprize frum.poti avea!
Paul_Luca_1
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:57
De la: Paul_Luca_1, la data 2011-12-11 11:57:25sa sti ca totul are un sens in viata!depinde din ce unghi vezi viata si starea de spirit in acel moment!fericirea este o stare launtrica a fiintei umane si nu depinde de ceilalti ,ci de tine!unii oameni si-au gasit fericirea si implinirea in pustietate,altii in inchisoare,scriind carti!in general noi oamenii ne placew sa dam vina pe moment,in loc sa traim clipa;sa dam vina pe altii,in loc sa ne vedem pe noi insine!daca sti sa traiesti si sa te bucuri,sarbatorile pot fi frumoase si singura! atrai in armonie,este arta!regasestete pe tine in ceva simplu ce te reprezinta si cine stie ce surprize frum.poti avea!



Corect, atrai in armonie cu tine insati si apoi cu ceillati!Echilibrul interior este important!Omul este alcatuit din dug,suflet si trup!Daca oricare dintre cele trei elemente,nu se mai regaseste in simbioza,inevitabil,apare nemultumirea,frustarea,dezamagirea,tristetea!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Decembrie 2011 12:12
Referitor la organizare a ceva, timp de pregatire inca este destul. As zice sa vedem daca mai apar participanti in urmatoarele zile, iar apoi sa propunem si sa stabilim un interval anume de zile si o locatie. Ca locatie generala, propun undeva pe Valea Prahovei pentru ca este zona usor accesibila, relativ aproape de capitala si una din cele mai frumoase zone din tara noastra.
----------------------------------------------

Am citit pe prima pagina doua articole scurte dar impresionante in tema cu subiectul; vi le recomand si voua daca inca nu le-ati parcurs:
http://www.kudika.ro/articol/relatii~tips/19862/inima-ranita-din-dragoste.html
http://www.kudika.ro/articol/KudiKraciun/19818/am-reusit-sa-fiu-singura-de-craciun.html
Ar fi fost frumos sa stim cine sunt autorii si sa ii invitam in acest topic la discutii.

De la: sfynx, la data 2011-12-11 11:55:52singuratatea fara un partener e grea sunt situatii cand langa tine sunt foarte multe persoane si totusi esti foarte singura nu poti discuta cu copii sau familia tot ce poti discuta cu un partener asta in situatia cand ai o relatie sincera cu el si cu tine insasi.

Da. Asa este. Doar ca sunt putini care inteleg asta fara sa fi trecut printr-o situatie din asta efectiv.

De la: Paul_Luca_1, la data 2011-12-11 11:57:25sa sti ca totul are un sens in viata!depinde din ce unghi vezi viata si starea de spirit in acel moment!fericirea este o stare launtrica a fiintei umane si nu depinde de ceilalti ,ci de tine!unii oameni si-au gasit fericirea si implinirea in pustietate,altii in inchisoare,scriind carti!in general noi oamenii ne placew sa dam vina pe moment,in loc sa traim clipa;sa dam vina pe altii,in loc sa ne vedem pe noi insine!daca sti sa traiesti si sa te bucuri,sarbatorile pot fi frumoase si singura! atrai in armonie,este arta!regasestete pe tine in ceva simplu ce te reprezinta si cine stie ce surprize frum.poti avea!

In mare consider ca ai dreptate, dar nu este (pentru cazul topicului de fata) ceva general valabil, pentru motivul care l-ai zis si tu - fiecare isi poate gasi fericirea maxima in ceva anume, ceva specific, unic la fiecare persoana, poate chiar ciudat.
Din moment ce acest topic exista si are participanti, inseamna ca cel putin o parte din ei nu si-au gasit fericirea in altceva.

De la: kudika421339, la data 2011-12-11 12:12:55
Corect, atrai in armonie cu tine insati si apoi cu ceillati!Echilibrul interior este important!Omul este alcatuit din dug,suflet si trup!Daca oricare dintre cele trei elemente,nu se mai regaseste in simbioza,inevitabil,apare nemultumirea,frustarea,dezamagirea,tristetea!

Echilibrul interior e tot, dar emotia e tot ceva interior, exterioara fiind doar manifestarea ei.
In lipsa emotiei echilibrul nu mai exista, dar totusi ai senzatia de pace si armonie, care este una falsa, impusa, limitata, care la un anume moment nu va mai functiona.
Echilibrul respectiv este insa cel mai afectat atunci cand chiar simti ca iti lipseste ceva iar acel ceva nu este de natura fizica, deci nu il vei putea inlocui ca pe o piesa de schimb.
Max2
Postat pe 11 Decembrie 2011 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 5 De la: Broscaru 9 Februarie 2012 13:28
Ce e mai important... dragostea sau stabilitatea? 73 De la: Stanciu_Maria 1 Septembrie 2009 01:00
Suntem rude? 6 De la: PRALEA_ 3 Octombrie 2011 14:42
Ma simt expirata 99 De la: Eleodor 5 Iunie 2014 23:29
Am facut o greseala, cum o repar?sfaturi va rog 38 De la: geanina1309 27 Septembrie 2009 10:51