Setari Cookie-uri

singura de sarbatori

Hadiya, 899 si celelalte fete singure, de ce nu va reuniti toate de sarbatori?
Distractiile ad-hoc sunt cele mai reusite si cine stie ce iese...
Nu aduce ceasul ce aduce clipa!
mika76
Postat pe 19 Decembrie 2011 12:45
De la: Armain, la data 2011-12-15 23:21:44
De la: mika76, la data 2011-12-15 16:08:54Daca as fi singura as pleca undeva, in Egipt de exemplu, as sta cu burta la soare, as pupa camilele in bot si as face toate tampeniile care mi-ar trece prin cap!

De sarbatori lucrez cu juma' de norma ca ren al lui Mosu', dar pot sa fac si pe camiloiu' pentru tine...


Aveam intentia sa-l si calaresc, nu doar sa-l pup in bot!
mika76
Postat pe 19 Decembrie 2011 12:48
Incearca sa te gindesti la lucruri frumoase. Sarbatorile de iarna trtebuie sa te bucure in mod deosebit,fie ca esti singura sau nu. Este bine sa ne bucuram din cind in cid si asa viata este destul de grea si urita.Eu iti urez Sarbatori Fericite.
kudika372201
Postat pe 19 Decembrie 2011 14:21
De la: Max2, la data 2011-12-15 18:01:50
De la: kiss_my_ass, la data 2011-12-15 12:41:41
de ce am impresia ca toate postarile tale sunt un monolog?! nu crezi ca ceea ce oferim aia primim? niciodata la iubire nu am raspuns cu ura!nu trebuie sa ne incadram in cotidian putem trai dupa propriile reguli!

Nu e chestie de crezut ci e doar ce constat.
Propriile reguli - depinde la ce reguli te referi. Daca e vorba de reguli interioare dupa care sa ne ghidam, atunci da, ai dreptate. In rest nu, pentru ca regulile externe nu le mai facem noi, ci unii care au ajuns sa aiba prea multe drepturi.


De la: Gina1989, la data 2011-12-15 12:45:02
De aia nu primesti nimic in schimb. Pentru ca astepti sa ti se intoarca ceea ce ai daruit tu. Daca o faceai pur altruist, erai in primul rand mai fericit, iar in al dilea rand, cu siguranta ai fi fost rasplatit.

Nu astept sa mi se intoarca tot aia, dar macar sa nu mi se intoarca inversul.


De la: kiss_my_ass, la data 2011-12-15 12:50:57
un barbat sa fie altruist??? rarisim asa ceva!

Ma miram sa nu apara cineva care sa faca misto.


De la: franziska_eu, la data 2011-12-15 14:08:28
Daca oferi ceva ca sa faci unui om un bine sau sa-l faci fericit, normal ar fi sa nu astepti mai mult de un "multumesc", in caz contrar, binele pe care le-ai facut ar putea fi considerat ca fiind un serviciu, favor, la care astepti un alt favor. In general, ceea ce dam, aceea si primim inapoi, dar asta nu-i neaparat o regula batuta in cuie, pentru ca exista si persoane care mai profita de bunatatea si intelegerea ta, cautand si cu proxima ocazie sa se se foloseasca de tine, iar in acel caz vei sti cu cine ai de-a face, si nu vei mai ajuta o astfel de persoana. Dar e pacat ca pentru cateva persoane care te-au dezamagit total in viata sa-i bagi pe toti oamenii in aceeasi oala. Stii de ce spun asta? Pentru ca majoritatii oamenilor daca le oferi afectiune, intelegere si atentie, se vor purta si ei la fel cu tine, fara sa le ceri tu asta in schimb, ci, pentru ca omul, in adancul fiintei sale, e o fiinta darnica, omenoasa, respectuoasa, manata de dorinta de a-si ajuta si iubi aproapele. Daca oamenii n-ar fi stiut sa aiba griji unii de ceilalti, de mult timp ar fi disparut specia umana. Eu prefer sa vad partea buna din oameni, chiar si atunci cand m-au dezamagit, ranit, mintit, folosit etc, si, de foarte multe ori, acord o a doua sansa (iar in unele cazuri, rare ce-i drept, cea de-a doua sansa pe care o ofer poate fi ultima pentru ca nu-mi doresc sa fiu luata drept naiva la nesfarsit), pentru ca si eu sunt om, si eu am gresit fata de alti oameni, si am fost fericita cand mi s-a acordat o a doua sansa. Fiecare dintre noi a gresit fata de cineva, Max, cu siguranta ca si tu ai dezamagit, macar o data, pe cineva drag, si cum ar fi fost daca acea persoana nu te-ar fi iertat si nu ti-ar mai fi acordat sansa de a-ti indrepta greseala? Nimeni nu-i perfect pe lumea asta, Max, dar, cu toate acestea, multi oameni in imperfectiunea lor sunt frumosi, pentru ca au acel ceva care-i face umani: sufletul capabil de iubire, dar si dorinta de a-i ajuta si sustine pe ceilalti oameni, fie ca-i cunoastem personal sau nu. Incearca sa vezi si partea frumoasa din oameni, ea exista, te asigur de asta.

Nici nu am asteptat vreodata mai mult decat un multumesc, dar cum am zis si mai sus, de la asa ceva pana la primi opusul total e cale lunga totusi.
Nu e vorba de profitat ca nu am lasat sa se intample asta. E voba de natura intunecata si distructiva a unora.
Majoriatea un termen prea discutabil. Care majoritate ? 50+1, 66.7%, 99% ?
Majoritatea (de cel putin 90%) nu va face ce spui tu, decat pentru ca este constransa de situatie, de legi, de directive, de mijloacele de control. Actioneaza frica de pedeapsa.
Lasa acea majoritate fara nici un fel de lege, regula sau [mai ales] pedeapsa. Crezi ca va iesi ceva frumos din asta ? Gatant ca nu. Isi vor urma natura umana, care prin definitie este distructiva.
Astfel de experimente s-au facut la scara mica si sunt confirmate stiitific a fi cu rezultatul ce l-am descris eu mai sus (daca vrei detaliez).

De la: contessyna, la data 2011-12-15 14:43:56
exista si lucruri frumoase si bune pe lumea asta... cauta-le si bucura-te pur si simplu de ele...
si apoi, ai sa vezi ca ai sa descoperi ca ai primit si, cu siguranta, vei mai primi în schimbul faptelor bune pe care le-ai facut... însa nu-ti face din a contabiliza asta un scop în viata... ai pierde mult timp pretios asa....

Nu contabilizez si doar incerc sa inteleg de ce se intampla anumite lucruri, de ce exista asa de multe rezultate ilogice.
Apreciez sfatul, dar de ce oare se contrazice cu ce scrie in avatarul tau (cel putin daca ne referim la oameni) ?


De la: mika76, la data 2011-12-15 16:08:54Eu una m-am saturat de toata fanfaronada asta de sarbatori!
Ne calcam pe picioare ca disperatii la cumparaturi, de parca ar veni sfarsitul lumii si am manca pentru ultima oara, muncim in bucatarie pana la epuizare ca sa pregatim mancaruri alese pentru nehalitii de musafiri, mancam si bem pana se umfla ficatii in noi, apoi mai e si goana dupa brad...o gramada de bani, plus cadourile...si in final ramanem uitandu-ne lung la mormanul de vase si dezordinea din casa, deprimate de cele 2-3 kg acumulate si mai obosite decat inainte de a incepe concediul, Asta sa fie oare spiritul sarbatorilor?
Daca as fi singura as pleca undeva, in Egipt de exemplu, as sta cu burta la soare, as pupa camilele in bot si as face toate tampeniile care mi-ar trece prin cap!

O opinie care nu se incadreaza in tipare. De apreciat.


Nu vrei sa-i spui majoritate, ok, am inteles, o sa inlocuiesc acest termen cu expresia "cei mai multi dintre oameni", e mai bine, asa? Daca oamenii s-ar fi dusmanit intre ei si nu s-ar fi ajutat si sprijinit reciproc intre ei, crezi ca ar mai fi existat specia umana pe Pamant? Eu, una, refuz sa cred ca foarte multi oameni ar fi fara suflet. De atatea ori mi s-a intamplat sa fiu la ananghie si oameni pe care nu-i cunoasteam si nu ma cunosteau mi-au oferit o mana de ajutor, crezi ca oamenii aceia au fost constransi de lege sa-mi fie alaturi in acele momente? Crezi ca pe membrii familiei noastre, pe prietenii nostri sau pe colegii nostri de munca, de studii etc, ii constrange legea sa ne ajute sau sa-i ajutam atunci cand se afla la necaz? Sau oamenii care le sunt alaturi altor oameni, anonim pe net, ii constrange cineva sa se sustina moral sau sa fie prietenosi unii cu ceilalti? Sau faptul ca atat eu, cat si multi alti oameni donam bani pentru oamenii aflati in suferinta, desi nu-i cunoastem personal, arata ca am fi lipsiti de omenie sau constransi de cineva sau ceva sa facem acest lucru? Nu, Max, multora dintre noi ne sta in fire sa ne iubim aproapele si sa-l ajutam la necaz, fara sa asteptam nimic in schimb, decat poate un zambet de fericire pe fata celui pe care l-am ajutat. Noi, oamenii, suntem buni, intelegatori, iubitori si generosi unii cu altii, pentru ca asa simtim ca-i bine sa facem, pentru ca nu putem trece indiferenti pe langa suferinta unui alt om, pentru ca ne implineste sufleteste sa le fim alaturi altor oameni. Gandeste-te la omul primitiv, cum a reusit sa-si creeze mici comunitati fara sa aiba legi care sa-i constranga sa-si fie alaturi, cum de reuseau sa vaneze pentru intregul grup, cum reuseau sa aiba grija unii de ceilalti, cum au evoluat din multe puncte de vedere daca nu printr-un efort colectiv. Daca oamenii primitivi reuseau sa aiba grija unii de ceilalti fara sa fie manati de legi, omul contemporan de ce nu ar reusi sau nu ar face aceleasi lucruri, din tot sufletul, pentru a ne fi tuturor bine? Spuneai ceva de experimente la scara mica, in care s-a aratat cat de rai pot deveni oamenii, eu, ca sociolog, vin si-ti spun ca studiile/experimentele facute pe grupuri restranse de indivizi nu pot fi declarate ca fiind reprezentative pentru intreaga populatie de indivizi, cu alte cuvinte: nu poti sa privesti rezultatele acelui studiu la scara larga si sa tragi concluzia, total eronata de altfel, ca toti oamenii sunt rai si ca doar legile ii pot tine sub control. Nu doar legile pot tine oamenii sub control, ci si empatia ce o manifesta pentru aproapele sau, educatia primita, iubirea, respectul etc. Stii ce-i poate strica, ca sa spun asa, pe unii oameni? Dorinta de putere, dar si dorinta de a-i domina pe alti oameni indiferent cum, dar astfel de personaje care sa se comporte asa sunt extrem de rare, deoarece, ca sa-ti doresti sa accezi la putere si sa faci abuz de ea trebuie sa fii lipsit de sentimente si extrem de egoist, ceea ce ar corespunde mai degraba profilului unui sociopat, decat unui om ce iubeste si respecta oamenii. Eu raman la parerea mea ca foarte multi oameni sunt buni si nu sunt neaparat buni ca sa dea bine, ci pentru ca doresc sa-si ajute din tot sufletul, fara sa astepte nimic in schimb, pe cei aflati la necaz.
franziska_eu
Postat pe 19 Decembrie 2011 21:55
De la: mika76, la data 2011-12-15 16:08:54Eu una m-am saturat de toata fanfaronada asta de sarbatori!
Ne calcam pe picioare ca disperatii la cumparaturi, de parca ar veni sfarsitul lumii si am manca pentru ultima oara, muncim in bucatarie pana la epuizare ca sa pregatim mancaruri alese pentru nehalitii de musafiri, mancam si bem pana se umfla ficatii in noi, apoi mai e si goana dupa brad...o gramada de bani, plus cadourile...si in final ramanem uitandu-ne lung la mormanul de vase si dezordinea din casa, deprimate de cele 2-3 kg acumulate si mai obosite decat inainte de a incepe concediul, Asta sa fie oare spiritul sarbatorilor?
Daca as fi singura as pleca undeva, in Egipt de exemplu, as sta cu burta la soare, as pupa camilele in bot si as face toate tampeniile care mi-ar trece prin cap!


De ce nu te duci la cumparat de cadouri dis de dimineata sau seara, cu o ora inainte de inchidere? Sau ai putea ruga pe cineva sa te insoteasca la cumparaturi, ca sa mearga totul mai repede impartindu-va sarcini intre voi. Sau ai putea face cumparaturile pentru mancare, bautura si cadouri din timp, nu pe ultima suta de metri. Daca stii ca nu-ti place sa gatesti, simplu, nu inviti prea multi musafiri la masa, sau ii servesti cu niste chestii frugale sau poti da comanda la o firma de catering sau ii rogi chiar pe musafiri ca fiecare sa contribuie la masa cu ceva preparat de catre el sau cumparat chiar de el. Bradul nu-i musai sa fie natural, poate sa fie si artificial ( e mai ecologic asa). Sa nu-ti para rau niciodata daca scoti mai multi bani din buzunar ca sa faci cadouri celor dragi, de ce sa-ti para rau ca ai face o bucurie cuiva? In ceea ce priveste dezordinea si mormanul de vase, poti ruga niste invitati sau prieteni sa te ajute, sa stii ca nu-i nimic rau si nici rusinos in a cere ajutorul si musafirilor. Daca o sa mananci cu cumpatare si nu o sa bei prea mult, n-o sa trezesti cu acele kilograme in plus de care povesteai. Daca ii implici si pe membrii familiei, prieteni, musafiri, cine vrei tu, in activitatile casnice, n-o sa ramai tu cu tot greul gospodariei pe umeri si nici obosita nu vei fi. Nu mi se pare corect sa-i responsabilizezi pe alti oameni, pentru faptul ca ti-e jena sa le ceri ajutorul, ca preferi sa pastrezi aparentele si sa inghiti in sec chiar si cand nu-ti convine ceva, doar tu esti responsabila pentru toate aceste lucruri, nu si ei. Spiritul sarbatorilor inseamna sa te bucuri de nasterea lui Iisus, sa te bucuri de niste momente in plus alaturi de familie, prieteni, sa va faceti unii altora mici surprize, sa depanati amintiri, sa va distrati etc

Poti pleca si singura in Egipt, nu te opreste nimeni, chiar de ai familie (sot+ copii) meriti si tu cateva zile de ragaz doar pentru tine, insa pentru a-ti duce la indeplinire acest plan, trebuie sa deschizi gura si sa dai glas dorintelor tale. Nimeni nu poate sa stie ca tu esti coplesita si enervata de treburile casnice, daca nu deschizi gura sa-ti spui nemultumirile. Nimeni nu are de unde sa stie ca tu visezi la o vacanta de una singura in Egipt, daca nu le comunici si celor din jur lucrul acesta. Trebuie doar sa indraznesti sa te faci auzita, dar daca nu ai puterea asta, nu ii mai invinovati pe alti oameni pentru supararíle tale.
franziska_eu
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:16
De la: franziska_eu, la data 2011-12-19 22:16:35
De ce nu te duci la cumparat de cadouri dis de dimineata sau seara, cu o ora inainte de inchidere? Sau ai putea ruga pe cineva sa te insoteasca la cumparaturi, ca sa mearga totul mai repede impartindu-va sarcini intre voi. Sau ai putea face cumparaturile pentru mancare, bautura si cadouri din timp, nu pe ultima suta de metri. Daca stii ca nu-ti place sa gatesti, simplu, nu inviti prea multi musafiri la masa, sau ii servesti cu niste chestii frugale sau poti da comanda la o firma de catering sau ii rogi chiar pe musafiri ca fiecare sa contribuie la masa cu ceva preparat de catre el sau cumparat chiar de el. Bradul nu-i musai sa fie natural, poate sa fie si artificial ( e mai ecologic asa). Sa nu-ti para rau niciodata daca scoti mai multi bani din buzunar ca sa faci cadouri celor dragi, de ce sa-ti para rau ca ai face o bucurie cuiva? In ceea ce priveste dezordinea si mormanul de vase, poti ruga niste invitati sau prieteni sa te ajute, sa stii ca nu-i nimic rau si nici rusinos in a cere ajutorul si musafirilor. Daca o sa mananci cu cumpatare si nu o sa bei prea mult, n-o sa trezesti cu acele kilograme in plus de care povesteai. Daca ii implici si pe membrii familiei, prieteni, musafiri, cine vrei tu, in activitatile casnice, n-o sa ramai tu cu tot greul gospodariei pe umeri si nici obosita nu vei fi. Nu mi se pare corect sa-i responsabilizezi pe alti oameni, pentru faptul ca ti-e jena sa le ceri ajutorul, ca preferi sa pastrezi aparentele si sa inghiti in sec chiar si cand nu-ti convine ceva, doar tu esti responsabila pentru toate aceste lucruri, nu si ei. Spiritul sarbatorilor inseamna sa te bucuri de nasterea lui Iisus, sa te bucuri de niste momente in plus alaturi de familie, prieteni, sa va faceti unii altora mici surprize, sa depanati amintiri, sa va distrati etc

Poti pleca si singura in Egipt, nu te opreste nimeni, chiar de ai familie (sot+ copii) meriti si tu cateva zile de ragaz doar pentru tine, insa pentru a-ti duce la indeplinire acest plan, trebuie sa deschizi gura si sa dai glas dorintelor tale. Nimeni nu poate sa stie ca tu esti coplesita si enervata de treburile casnice, daca nu deschizi gura sa-ti spui nemultumirile. Nimeni nu are de unde sa stie ca tu visezi la o vacanta de una singura in Egipt, daca nu le comunici si celor din jur lucrul acesta. Trebuie doar sa indraznesti sa te faci auzita, dar daca nu ai puterea asta, nu ii mai invinovati pe alti oameni pentru supararíle tale.


Ma refeream la general, nu la mine. Cam asta-i tiparul dupa care isi petrec romanii sarbatorile, din pacate.
mika76
Postat pe 20 Decembrie 2011 10:52
contessyna
Postat pe 22 Decembrie 2011 08:16
este adevarat...cand vin sarbatorile si esti singur nu mai ai chef de nimic...eu una pot spune ca de cativa ani sunt singura de sarbatori...dar asta nu ma face sa sufar si sa nu imi petrec sarbatorile asa cum trebuie... sunt sigura ca odata si odata vor veni si clipele frumoase pe care toti le asteptam...dar pana atunci trebuie sa avem incredere in noi si sa fim multumiti cu ce avem...tot ce conteaza e sa fim mereu cu zambetul pe buza... sarbatori fericite!!!!
kudika096153
Postat pe 22 Decembrie 2011 16:00
Da ...putini stiu acest lucru.Este perioada cea mai grea din viata unui om...indiferent de cate sfaturi ar primi...perioada sarbatorilor este resimtita altfel de catre cei singuri ...fie ca au sau nu partener/ra...familie...etc.Daca din diferite motive sunt singuri tristetea si gandurile negre, disconfortul ii inconjoara din toate partile de sarbatori.De ce ? Simplu.Sunt singuri...singuri...
Din partea mea le doresc tuturor sa aiba puterea si vointa de a se revigora si de a se detasa de toata tristetea si sa poata depasi cu bucurie si fericire aceste sarbatori.Sa fie veseli si plini de speranta.Nimeni nu stie cand v-a bate clipa fericirii si la poarta sufletului lor...La Multi Ani !
PRALEA_
Postat pe 22 Decembrie 2011 16:15
Ai mare dreptate Parlea.

La multi ani lipsiti de singuratate tuturor !
Max2
Postat pe 22 Decembrie 2011 17:37
De la: Max2, la data 2011-12-22 17:37:04Ai mare dreptate Parlea.

La multi ani lipsiti de singuratate tuturor !



Sarbatori fericite si tie,Max!!!!! Alunga norii si lasa lumina sa intre in viata ta!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 Decembrie 2011 17:40
max ce ai facut ma cu tatele alea pana la urma
gitan
Postat pe 22 Decembrie 2011 17:45
Nu inteleg intrebarea.
Enlighten me.
Max2
Postat pe 22 Decembrie 2011 22:35
Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea
kudika470267
Postat pe 1 Ianuarie 2012 12:38
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea
hai ma iubita ca te consolez you
gitan
Postat pe 1 Ianuarie 2012 12:40
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


Iubita mea nu are rost sa mai plangi pt ca nu rezolvi nimik cu plansul - ai grija doar ca anul viitor sa nu se mai repete povestea...si eu am fost singura dee revelion doar cu doua surori am jucat remi toata noaptea - asta este se mai intampla ...gandeste-te ca nu ai fost nici singura niki ultima persoana care si-a petrecut noaptea de revelion singura ...
kudika_nikole
Postat pe 1 Ianuarie 2012 13:16
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


Iubita mea nu are rost sa mai plangi pt ca nu rezolvi nimik cu plansul - ai grija doar ca anul viitor sa nu se mai repete povestea...si eu am fost singura dee revelion doar cu doua surori am jucat remi toata noaptea - asta este se mai intampla ...gandeste-te ca nu ai fost nici singura niki ultima persoana care si-a petrecut noaptea de revelion singura ...
kudika_nikole
Postat pe 1 Ianuarie 2012 13:17
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


puteai sa intri pe kudika si mai ne faceam timp sa te inveselim!
PICCKARD
Postat pe 1 Ianuarie 2012 13:18
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-01 13:16:36
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


Iubita mea nu are rost sa mai plangi pt ca nu rezolvi nimik cu plansul - ai grija doar ca anul viitor sa nu se mai repete povestea...si eu am fost singura dee revelion doar cu doua surori am jucat remi toata noaptea - asta este se mai intampla ...gandeste-te ca nu ai fost nici singura niki ultima persoana care si-a petrecut noaptea de revelion singura ...


eu am facut revelionul cu cumnatu care tocmai isi ingropase socru va da-ti seama ce distractie!
PICCKARD
Postat pe 1 Ianuarie 2012 13:20
De la: PICCKARD, la data 2012-01-01 13:20:04
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-01 13:16:36
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


Iubita mea nu are rost sa mai plangi pt ca nu rezolvi nimik cu plansul - ai grija doar ca anul viitor sa nu se mai repete povestea...si eu am fost singura dee revelion doar cu doua surori am jucat remi toata noaptea - asta este se mai intampla ...gandeste-te ca nu ai fost nici singura niki ultima persoana care si-a petrecut noaptea de revelion singura ...


eu am facut revelionul cu cumnatu care tocmai isi ingropase socru va da-ti seama ce distractie!


Distractie pt tine mai putin pt el...
kudika_nikole
Postat pe 1 Ianuarie 2012 13:28
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-01 13:16:36
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


Iubita mea nu are rost sa mai plangi pt ca nu rezolvi nimik cu plansul - ai grija doar ca anul viitor sa nu se mai repete povestea...si eu am fost singura dee revelion doar cu doua surori am jucat remi toata noaptea - asta este se mai intampla ...gandeste-te ca nu ai fost nici singura niki ultima persoana care si-a petrecut noaptea de revelion singura ...
Am incercat cat am putut sa ma binedispun singura dar m .a apucau si nervi si mai aveam si iluzi cum ca poate el se distreaza si mai da si tare una tarcoale pe le el ,urasc sa am sentimente aiureaaaaaa va multumesc pentru incurajari
kudika470267
Postat pe 1 Ianuarie 2012 14:57
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 14:57:30
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-01 13:16:36
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


Iubita mea nu are rost sa mai plangi pt ca nu rezolvi nimik cu plansul - ai grija doar ca anul viitor sa nu se mai repete povestea...si eu am fost singura dee revelion doar cu doua surori am jucat remi toata noaptea - asta este se mai intampla ...gandeste-te ca nu ai fost nici singura niki ultima persoana care si-a petrecut noaptea de revelion singura ...
Am incercat cat am putut sa ma binedispun singura dar m .a apucau si nervi si mai aveam si iluzi cum ca poate el se distreaza si mai da si tare una tarcoale pe le el ,urasc sa am sentimente aiureaaaaaa va multumesc pentru incurajari
sa sti ca se distreaza,,,ar trebui sa te distrezi si tu cu mn nu crezi
gitan
Postat pe 1 Ianuarie 2012 14:59
De la: gitan, la data 2012-01-01 12:40:04
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea
hai ma iubita ca te consolez you
multumesc orcum,sper ca anul asta sa nu fie ca si in seara de revel ,ca am puso rau
kudika470267
Postat pe 1 Ianuarie 2012 15:01
De la: gitan, la data 2012-01-01 14:59:49
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 14:57:30
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-01 13:16:36
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


Iubita mea nu are rost sa mai plangi pt ca nu rezolvi nimik cu plansul - ai grija doar ca anul viitor sa nu se mai repete povestea...si eu am fost singura dee revelion doar cu doua surori am jucat remi toata noaptea - asta este se mai intampla ...gandeste-te ca nu ai fost nici singura niki ultima persoana care si-a petrecut noaptea de revelion singura ...
Am incercat cat am putut sa ma binedispun singura dar m .a apucau si nervi si mai aveam si iluzi cum ca poate el se distreaza si mai da si tare una tarcoale pe le el ,urasc sa am sentimente aiureaaaaaa va multumesc pentru incurajari
sa sti ca se distreaza,,,ar trebui sa te distrezi si tu cu mn nu crezi
sincer as da orce sa stiu adevarul,dar ma gandesc ca un bucatar la cata treaba a avut aseara oare mai avea timp si de altele?
kudika470267
Postat pe 1 Ianuarie 2012 15:02
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 15:02:57
De la: gitan, la data 2012-01-01 14:59:49
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 14:57:30
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-01 13:16:36
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


Iubita mea nu are rost sa mai plangi pt ca nu rezolvi nimik cu plansul - ai grija doar ca anul viitor sa nu se mai repete povestea...si eu am fost singura dee revelion doar cu doua surori am jucat remi toata noaptea - asta este se mai intampla ...gandeste-te ca nu ai fost nici singura niki ultima persoana care si-a petrecut noaptea de revelion singura ...
Am incercat cat am putut sa ma binedispun singura dar m .a apucau si nervi si mai aveam si iluzi cum ca poate el se distreaza si mai da si tare una tarcoale pe le el ,urasc sa am sentimente aiureaaaaaa va multumesc pentru incurajari
sa sti ca se distreaza,,,ar trebui sa te distrezi si tu cu mn nu crezi
sincer as da orce sa stiu adevarul,dar ma gandesc ca un bucatar la cata treaba a avut aseara oare mai avea timp si de altele?
sincer,,cred ca avea,,zi ce id ai sa mai vb si noi,,lasa l in privat
gitan
Postat pe 1 Ianuarie 2012 15:05
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 15:01:02
De la: gitan, la data 2012-01-01 12:40:04
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea
hai ma iubita ca te consolez you
multumesc orcum,sper ca anul asta sa nu fie ca si in seara de revel ,ca am puso rau



Poti incerca sa nu te mai lamentezi atat de mult?Priveste totul cu degajare si asta este!Nu esti prima femeie care trece prin asa ceva ,nici ultima!Bocitul este bun doar timp de cateva minute,ca descarcare nervoasa,dar daca il mentii la cote inalte,se transforma in plictiseala,angoasa!Esti femeie?Bun,atunci inceteaza cu smiorcaiala si paseste cu pasi hotarati in anul, ce de-abia si-a deschis portile!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Ianuarie 2012 15:05
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-01 15:05:33
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 15:01:02
De la: gitan, la data 2012-01-01 12:40:04
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea
hai ma iubita ca te consolez you
multumesc orcum,sper ca anul asta sa nu fie ca si in seara de revel ,ca am puso rau



Poti incerca sa nu te mai lamentezi atat de mult?Priveste totul cu degajare si asta este!Nu esti prima femeie care trece prin asa ceva ,nici ultima!Bocitul este bun doar timp de cateva minute,ca descarcare nervoasa,dar daca il mentii la cote inalte,se transforma in plictiseala,angoasa!Esti femeie?Bun,atunci inceteaza cu smiorcaiala si paseste cu pasi hotarati in anul, ce de-abia si-a deschis portile!
sa sti ca citind mesajul tau,a inceput sa dispara usor usor melancolia asta ce o mai simt inca.iti multumesc mult ca m.ai luat asa cum trebuie chear aveam nevoie, pt ca eu una uma asa imi revin ,numa dk ma ,scutura,cineva
kudika470267
Postat pe 1 Ianuarie 2012 15:16
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 15:16:01
Poti incerca sa nu te mai lamentezi atat de mult?Priveste totul cu degajare si asta este!Nu esti prima femeie care trece prin asa ceva ,nici ultima!Bocitul este bun doar timp de cateva minute,ca descarcare nervoasa,dar daca il mentii la cote inalte,se transforma in plictiseala,angoasa!Esti femeie?Bun,atunci inceteaza cu smiorcaiala si paseste cu pasi hotarati in anul, ce de-abia si-a deschis portile!
sa sti ca citind mesajul tau,a inceput sa dispara usor usor melancolia asta ce o mai simt inca.iti multumesc mult ca m.ai luat asa cum trebuie chear aveam nevoie, pt ca eu una uma asa imi revin ,numa dk ma ,scutura,cineva [/quote]


Aceasta a fost si intentia!Draga mea,eu te inteleg cel mai bine in acest moment si acesta este motivul pentru care am scris respectivul comment!La multi ani!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Ianuarie 2012 15:19
De la: gitan, la data 2012-01-01 15:05:10
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 15:02:57
De la: gitan, la data 2012-01-01 14:59:49
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 14:57:30
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-01 13:16:36
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 12:38:53Am avut cea mai insuportabila ,nedreapta si impocrita zi de revelion,nu am mai simtit atata singuratate cam de mult chear dk eram cu copilasul meu m.am simtit foarte singura am plans toata noaptea


Iubita mea nu are rost sa mai plangi pt ca nu rezolvi nimik cu plansul - ai grija doar ca anul viitor sa nu se mai repete povestea...si eu am fost singura dee revelion doar cu doua surori am jucat remi toata noaptea - asta este se mai intampla ...gandeste-te ca nu ai fost nici singura niki ultima persoana care si-a petrecut noaptea de revelion singura ...
Am incercat cat am putut sa ma binedispun singura dar m .a apucau si nervi si mai aveam si iluzi cum ca poate el se distreaza si mai da si tare una tarcoale pe le el ,urasc sa am sentimente aiureaaaaaa va multumesc pentru incurajari
sa sti ca se distreaza,,,ar trebui sa te distrezi si tu cu mn nu crezi
sincer as da orce sa stiu adevarul,dar ma gandesc ca un bucatar la cata treaba a avut aseara oare mai avea timp si de altele?
sincer,,cred ca avea,,zi ce id ai sa mai vb si noi,,lasa l in privat
hai ma gitan apreciez faptu ca incerci sa m.a consolezi,dar nu profita de faptu ca sunt suparata ca eu nu cedez asa usor
kudika470267
Postat pe 1 Ianuarie 2012 15:25
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-01 15:19:04
De la: kudika470267, la data 2012-01-01 15:16:01
Poti incerca sa nu te mai lamentezi atat de mult?Priveste totul cu degajare si asta este!Nu esti prima femeie care trece prin asa ceva ,nici ultima!Bocitul este bun doar timp de cateva minute,ca descarcare nervoasa,dar daca il mentii la cote inalte,se transforma in plictiseala,angoasa!Esti femeie?Bun,atunci inceteaza cu smiorcaiala si paseste cu pasi hotarati in anul, ce de-abia si-a deschis portile!
sa sti ca citind mesajul tau,a inceput sa dispara usor usor melancolia asta ce o mai simt inca.iti multumesc mult ca m.ai luat asa cum trebuie chear aveam nevoie, pt ca eu una uma asa imi revin ,numa dk ma ,scutura,cineva



Aceasta a fost si intentia!Draga mea,eu te inteleg cel mai bine in acest moment si acesta este motivul pentru care am scris respectivul comment!La multi ani! [/quote]LA MULTI ANI !!!!!si tie si incodata iti multumesc
kudika470267
Postat pe 1 Ianuarie 2012 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dati-mi un sfat 8 De la: miss_darine 22 Octombrie 2011 22:06
buna tuturor!eu sunt noua pe aici si as vrea si eu un sfat!nu stiu ce sa ma fac 4 De la: geo_x 13 Septembrie 2009 23:13
Posibilitatea de a calca stramb intr-o relatie/casatorie 17 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:55
ce sa fac? 3 De la: _oktober_ 27 Decembrie 2009 09:33
!!! un sfat va rog :((( 29 De la: kudikagirl05 7 Aprilie 2010 13:38