Setari Cookie-uri

Un apel catre Dvs.

De la: Micaell, la data 2011-11-29 11:25:02Intreab-o pe Zavoranca, ca aia precis ar sti sa-ti dea un raspuns [/quo

Se pare ca a gresit forumul , la Z ma gandeam si eu :) sa o indrumam sa i scrie ei
Adinutza01
Postat pe 29 Noiembrie 2011 11:34
Dr.Schlambaugh, profesor universitar la Departamentul de Chimie Inginereascã din University of Oklahoma era cunoscut pentru întrebãrile pe care le punea la examene, cum ar fi: "De ce zboarã avioanele?".
Acum cîþiva ani, la examenul de la "Momentul, cãldura ºi transferul masei", biletul de examen conþinea întrebarea: "Este iadul exotermic sau endotermic? Argumentaþi-vã rãspunsul cu fapte."
Cei mai multi dintre studenþi au scris ca dovezi ceea ce credeau ei, folosind legea lui Boyle sau ceva similar. Doar un singur student a scris urmãtoarele:
"În primul rînd, trebuie sã presupunem cã, dacã sufletele existã, ele trebuie sã aibã o masã oarecare. Dacã au, atunci un mol de suflet de asemenea trebuie sã aibã masã. Deci, care este rata intrãrii sufletelor în iad ºi care este rata ieºirii sufletelor din iad? Cred cã putem presupune fãrã a greºi cã, odatã ajuns în iad, sufletul nu mai pleacã.
Cît despre sufletele care intrã în iad, sã privim la diferitele religii care existã în lume astãzi. Unele religii spun cã, dacã nu eºti membru al religiei lor, vei merge în iad. Deoarece aceste religii sînt mai mult de una ºi o persoanã nu poate aparþine la mai mult de o religie, putem prezice cã toate sufletele merg în iad. La rata naºterilor ºi a deceselor de astãzi, ne putem aºtepta ca numãrul de suflete din iad sã creascã exponenþial.
Acum sã vedem rata schimbãrii volumului iadului. Legea lui Boyle spune cã pentru ca temperatura ºi presiunea în iad sã rãmînã constante, raportul masei sufletelor cu volumul trebuie sã rãmînã constant.
Rãspuns 1: Dacã iadul se extinde cu o ratã mai micã decît rata intrãrii sufletelor în iad, atunci temperatura în iad va creºte pînã cînd iadul va exploda.
Rãspuns 2: Dacã iadul se extinde cu o ratã mai mare decît rata intrãrii sufletelor în iad, atunci temperatura ºi presiunea în iad vor scãdea pînã cînd iadul va îngheþa.
Deci care din ele este corectã?
Dacã acceptãm postulatul (pe care mi l-a dat colega mea Teresa Banyan în primul an) cã "va fi ger în iad înainte sã mã culc cu tine" ºi luînd în considerare cã încã nu am reuºit sã am relaþii sexuale cu ea, atunci rãspunsul 2 nu poate fi corect. Deci iadul este exotermic.
The_Exile
Postat pe 29 Noiembrie 2011 13:22
De la: PICCKARD, la data 2011-11-29 09:01:52
De la: kudika421339, la data 2011-11-29 08:23:14
De la: soft_loom, la data 2011-11-28 22:33:49Stiu ca voi fi tinta polemicilor si ironiilor, dar nu-i doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu acum.O sa zic totul direct, cine stie sa ma ajute, ma va ajuta, cine nu, este liber sa comenteze orice, pentru ca oricum nu voi lua in seama.Am nevoie sa primesc indicatii despre cum sa blestem pe cineva si blestemul sa se prinda cat mai repede, daca se poate, un ritual pe care sa il pot face eu acasa, ca sa pot folosi cuvintele mele.Am incercat si la o vrajitoare, dar mi-am irosit doar banii.Sincer, orice informatie m-ar ajuta, ceva ce pot sa fac eu singura, sau, poate stiti voi vreo vrajitoare care chiar are har dar sa nu ceara foarte multi bani, sau vreun preot care accepta acatiste de blestem.Poate vreuna dintre voi a facut asa un ritual singura, si a avut efect.Cine stie astfel de lucruri stiu ca este discret si stiu ca toate astea se spun in taina.Va las adresa mea de yahoo messenger, pentru cei care stiu cu adevarat despre ce este vorba.Va multumesc!!!YM soft.loom



Draga mea,sa fiu in locul tau,as alege alta cale de rasplata si anume;m-as ruga pentru cel in cauza!Bine....in acest mod procedeaza crestinii practicanti,....ceea ce ma faca sa ma indoiesc ca tu ai fi de asemenea factura! Draga,a face rau,atat fizc cat si psihic,unui seaman de-al tau,este grav,grotesc,scabros,inuman!Pe cand, a face bine,macar cu gandul,spiritul,este mult mai simplu si agreat de propriu-ti "eu",chiar daca nu-ti aduce niciun folos imediat,dar te califica drept fiinta umana si sa stii ,ca aceasta catalogare este mare lucru!Pacat ca tu nu vrei sa fii astfel!


eu cred ca nu are nevoie de blesteme!
daca te gandesti cu ura la cineva ,acela e oricum blestemat datorita energiei negative si rele emisa chiar si involuntar
dar bineanteles ca inteparea unei papusi e mult mai indicata



sa-nteleg ca te joci cu papusi facand voodo???
Titanika
Postat pe 29 Noiembrie 2011 19:27
De la: polin, la data 2011-11-29 19:27:31
De la: PICCKARD, la data 2011-11-29 09:01:52
De la: kudika421339, la data 2011-11-29 08:23:14
De la: soft_loom, la data 2011-11-28 22:33:49Stiu ca voi fi tinta polemicilor si ironiilor, dar nu-i doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu acum.O sa zic totul direct, cine stie sa ma ajute, ma va ajuta, cine nu, este liber sa comenteze orice, pentru ca oricum nu voi lua in seama.Am nevoie sa primesc indicatii despre cum sa blestem pe cineva si blestemul sa se prinda cat mai repede, daca se poate, un ritual pe care sa il pot face eu acasa, ca sa pot folosi cuvintele mele.Am incercat si la o vrajitoare, dar mi-am irosit doar banii.Sincer, orice informatie m-ar ajuta, ceva ce pot sa fac eu singura, sau, poate stiti voi vreo vrajitoare care chiar are har dar sa nu ceara foarte multi bani, sau vreun preot care accepta acatiste de blestem.Poate vreuna dintre voi a facut asa un ritual singura, si a avut efect.Cine stie astfel de lucruri stiu ca este discret si stiu ca toate astea se spun in taina.Va las adresa mea de yahoo messenger, pentru cei care stiu cu adevarat despre ce este vorba.Va multumesc!!!YM soft.loom



Draga mea,sa fiu in locul tau,as alege alta cale de rasplata si anume;m-as ruga pentru cel in cauza!Bine....in acest mod procedeaza crestinii practicanti,....ceea ce ma faca sa ma indoiesc ca tu ai fi de asemenea factura! Draga,a face rau,atat fizc cat si psihic,unui seaman de-al tau,este grav,grotesc,scabros,inuman!Pe cand, a face bine,macar cu gandul,spiritul,este mult mai simplu si agreat de propriu-ti "eu",chiar daca nu-ti aduce niciun folos imediat,dar te califica drept fiinta umana si sa stii ,ca aceasta catalogare este mare lucru!Pacat ca tu nu vrei sa fii astfel!


eu cred ca nu are nevoie de blesteme!
daca te gandesti cu ura la cineva ,acela e oricum blestemat datorita energiei negative si rele emisa chiar si involuntar
dar bineanteles ca inteparea unei papusi e mult mai indicata



sa-nteleg ca te joci cu papusi facand voodo???

de mic
PICCKARD
Postat pe 29 Noiembrie 2011 19:31
De la: soft_loom, la data 2011-11-28 22:33:49Cine stie astfel de lucruri stiu ca este discret si stiu ca toate astea se spun in taina.

stau si ma holbez discret
fratilor noi chiar suntem in sec XXI, sau ne-am reantors in timp, cam pe la 1700-1800?
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2011 19:40
De la: miss_darine, la data 2011-11-29 19:40:53
De la: soft_loom, la data 2011-11-28 22:33:49Cine stie astfel de lucruri stiu ca este discret si stiu ca toate astea se spun in taina.

stau si ma holbez discret
fratilor noi chiar suntem in sec XXI, sau ne-am reantors in timp, cam pe la 1700-1800?


Miss Darine , doar tehnologia evolueaza , oamenii nu prea ..... un sociolog celebru spunea ceva de genul :Drumul cel mai scurt catre anarhie/haos trece prin civilizatie.
Intr-un oras mare din america , San Francisco parca , la inceputul anilor 80 s-a intrerupt curentul pt 3 zile si au rezultat in "triburi" de oameni care jefuiau , violau , ucideau
The_Exile
Postat pe 29 Noiembrie 2011 19:46
De la: Yharr, la data 2011-11-29 19:46:54
Intr-un oras mare din america , San Francisco parca , la inceputul anilor 80 s-a intrerupt curentul pt 3 zile si au rezultat in "triburi" de oameni care jefuiau , violau , ucideau

asta s-a intamplat intr-o aglomerare urbana...ca daca se oprea curentul pt o luna la Cuca Macaii, haita era formata din cele 10 babe si 20 de mosnegi ramasi la vatra
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2011 19:54
De la: Yharr, la data 2011-11-29 19:46:54
De la: miss_darine, la data 2011-11-29 19:40:53
De la: soft_loom, la data 2011-11-28 22:33:49Cine stie astfel de lucruri stiu ca este discret si stiu ca toate astea se spun in taina.

stau si ma holbez discret
fratilor noi chiar suntem in sec XXI, sau ne-am reantors in timp, cam pe la 1700-1800?


Miss Darine , doar tehnologia evolueaza , oamenii nu prea ..... un sociolog celebru spunea ceva de genul :Drumul cel mai scurt catre anarhie/haos trece prin civilizatie.
Intr-un oras mare din america , San Francisco parca , la inceputul anilor 80 s-a intrerupt curentul pt 3 zile si au rezultat in "triburi" de oameni care jefuiau , violau , ucideau


deci am avut inspiratie sa-mi formez un trib pe yuppy scenariul asa era.eu cu nava mea ne prabusim pe o planeta primitiva si de la o inalta civilizatie ajungem un trib de canibali asta e mersul in caz de cutremur sau alte catastrofe trebuie sa avem notiuni de organizare tribala si nu din 1700-1800 ci din 7000-8000 Inaintea erei noastre! sau cum ar zice ipocritii inainte de crsitos
PICCKARD
Postat pe 29 Noiembrie 2011 20:10
De la: miss_darine, la data 2011-11-29 19:54:45
De la: Yharr, la data 2011-11-29 19:46:54
Intr-un oras mare din america , San Francisco parca , la inceputul anilor 80 s-a intrerupt curentul pt 3 zile si au rezultat in "triburi" de oameni care jefuiau , violau , ucideau

asta s-a intamplat intr-o aglomerare urbana...ca daca se oprea curentul pt o luna la Cuca Macaii, haita era formata din cele 10 babe si 20 de mosnegi ramasi la vatra


Dar inaltimile unei societati civilizate nu le vezi la Cuca Macaii. In metropole unde-i o mare de oameni acolo se poate studia decaderea in barbarism.
The_Exile
Postat pe 29 Noiembrie 2011 20:13
De la: Yharr, la data 2011-11-29 20:13:18
De la: miss_darine, la data 2011-11-29 19:54:45
De la: Yharr, la data 2011-11-29 19:46:54
Intr-un oras mare din america , San Francisco parca , la inceputul anilor 80 s-a intrerupt curentul pt 3 zile si au rezultat in "triburi" de oameni care jefuiau , violau , ucideau

asta s-a intamplat intr-o aglomerare urbana...ca daca se oprea curentul pt o luna la Cuca Macaii, haita era formata din cele 10 babe si 20 de mosnegi ramasi la vatra


Dar inaltimile unei societati civilizate nu le vezi la Cuca Macaii. In metropole unde-i o mare de oameni acolo se poate studia decaderea in barbarism.


sau in suburbiile san francisoului, ca acolo au aparut cetele.
sa fin seriosi, daca se intrerupe curentrul pe wall street, aia nici macar nu stiu sa adune in cete.
guru_ion
Postat pe 29 Noiembrie 2011 20:16
De la: Yharr, la data 2011-11-29 20:13:18

Dar inaltimile unei societati civilizate nu le vezi la Cuca Macaii. In metropole unde-i o mare de oameni acolo se poate studia decaderea in barbarism.

glumeam yharrule
apropo de ce spuneai tu, am citit o carte acum cativa ani, cu un scenariu apocaliptic de genu'... 'Sfarsitul" se numeste si este vb de o bacterie "petrofaga" lansata de cercetatori la apa, pt a papa petrolul scurs dintr-un tanc petrolier esuat...numai ca bacteria aia se apuca sa pape tot ce contine material plastic in lume...si uite asa se ajunge usor usor in epoca de piatra...bineanteles se trece de la vandalizari, furturi,crime,haite proaspat formate, etc la acei oameni care reusesc sa fuga intr-o zona mai linistita si sa-si formeze propriul satuc rural...deh, scenariile americane...intotdeauna se gaseste o tipa barbatoasa si curajoasa, care sparge toate tiparele si aduna in jurul ei numa barbati de barbati
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2011 20:39
De la: Yharr, la data 2011-11-29 09:04:50
Si daca "the force" /forta (Star Wars) e mai puternica in acea persoana care-si zice "sunt invicibil/a" si nu poate sa-l atinga cu gandurile rele

Odata gustata, partea intunecata devine din ce in ce mai dulce si mai apetisanta.
Pe scurt, cum zic etichetele produselor occidentale: "use it at your own risk".
Max2
Postat pe 1 Decembrie 2011 17:20
De la: miss_darine, la data 2011-11-29 20:39:15
De la: Yharr, la data 2011-11-29 20:13:18

Dar inaltimile unei societati civilizate nu le vezi la Cuca Macaii. In metropole unde-i o mare de oameni acolo se poate studia decaderea in barbarism.

glumeam yharrule
apropo de ce spuneai tu, am citit o carte acum cativa ani, cu un scenariu apocaliptic de genu'... 'Sfarsitul" se numeste si este vb de o bacterie "petrofaga" lansata de cercetatori la apa, pt a papa petrolul scurs dintr-un tanc petrolier esuat...numai ca bacteria aia se apuca sa pape tot ce contine material plastic in lume...si uite asa se ajunge usor usor in epoca de piatra...bineanteles se trece de la vandalizari, furturi,crime,haite proaspat formate, etc la acei oameni care reusesc sa fuga intr-o zona mai linistita si sa-si formeze propriul satuc rural...deh, scenariile americane...intotdeauna se gaseste o tipa barbatoasa si curajoasa, care sparge toate tiparele si aduna in jurul ei numa barbati de barbati


daca am fi in epoca matriarhala probabil ca toti fostii scuteristi si trotinetoristi perciunosi vor fi in haremul tau MISS!
PICCKARD
Postat pe 1 Decembrie 2011 17:25
Iubita, cele mai eficiente ``ritualuri`` sunt tot rugaciunile catre Fecioara MAria. Crede-ma, au efect imediat.
Eva32
Postat pe 3 Decembrie 2011 00:41
De la: Max2, la data 2011-12-01 17:20:39
De la: Yharr, la data 2011-11-29 09:04:50
Si daca "the force" /forta (Star Wars) e mai puternica in acea persoana care-si zice "sunt invicibil/a" si nu poate sa-l atinga cu gandurile rele

Odata gustata, partea intunecata devine din ce in ce mai dulce si mai apetisanta.
Pe scurt, cum zic etichetele produselor occidentale: "use it at your own risk".




interesant rãspuns....
contessyna
Postat pe 3 Decembrie 2011 08:40

eu cred ca nu are nevoie de blesteme!
daca te gandesti cu ura la cineva ,acela e oricum blestemat datorita energiei negative si rele emisa chiar si involuntar
dar bineanteles ca inteparea unei papusi e mult mai indicata [/quote]


sa-nteleg ca te joci cu papusi facand voodo??? [/quote]
de mic [/quote]

Si ma roooog caree...sant papusile tale preferate cand faci incantatiile....?????
Titanika
Postat pe 3 Decembrie 2011 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vis ciudat 0 De la: 22 Ianuarie 2011 08:37
help please!!! cum il fac sa fie mai romantic? 6 De la: dyakarina 28 Noiembrie 2009 22:16
Cand el iti spune "credeam ca sunt cu ea=fosta" 14 De la: steffy91 17 Iulie 2011 21:42
dedicat celui care a incercat sa le injoseasca pe femei cu topicul lui idiot ("ce reprezinta femeia pt mine") 6 De la: Tharr 20 Octombrie 2010 20:24
Cat de mult conteaza trecutul intr-o relatie? 58 De la: kudika312130 10 August 2010 13:10