Setari Cookie-uri

Dilema mare...!!!

Iti raspund cu cea mai mare sinceritate draga polin.
Exista cineva in viatza mea, un coleg de servici, ne'am cunoscut pe mail...Insa nu e absolut nimic intre noi si nu are nimic a face cu faptul ca mi'a ajuns! Singur lucru de care ii sunt recunoscatoare este faptul ca stie cum sa comunice, ceea ce acasa nu gasesc, ma apreciaza, ceea ce acasa nu gasesc si imi spune ca sunt frumoasa, puternica si ca trebuie sa am incredere in mine. Asta e meritul lui, ca am ajuns sa imi fac si eu o parare mai buna despre mine, pt ca sotul a avut grija sa ima ingradeasca in timp acest drept si gandeam destulde negativ in ceea ce ma privea.
Nu este casatorit insa are o logodnica, ma rog planuri de viitor...A trecut printr'un divort si l'am ajutat mult prin sfaturi sa treaca de aceea perioada. Deci il consider un prieten de suflet si atat. Mi'e bine cand vb cu el ca ne completam ideile, ne potrivim mult la modul de a gandi, avem multe puncte comune...Insa niciodata nu am privit mai departe de atat. Intentioneaza sa se casatoreasca cu noua lui iubita, si sub nici o forma nu m'am gandit sa imi las sotul pt el...Sub nici o forma. E mai mic decat mine cu 5 ani, si il percp ca pe un simplu prieten. In rest nu am avut pe nimeni in afara de sotul meu. A fost si pana in prezent este ultimul barbat din viata mea. Si nici nu ma gandesc sa imi fac o relatie prea curand.
Mary76
Postat pe 3 Decembrie 2011 18:30
De la: Mary76, la data 2011-12-03 18:19:32Draga mea roxanadenis...tocmai ca pt copilul tau care acum e mic si ii este usor sa accepte ca mami si tati nu mai pot fi impreuna...Se acomodeaza mai usor cu lipsa unui dintre voi..Mai grav e daca lasi timpul sa treaca asa cum am facut eu..Am ajuns sa ma gandesc dc nu l'am last la 25 de nai cand era la fel de rau si egoist si imi facea viatza un chin...Dc?? Pt ca m'am gandit in primul rand al restul, apoi la mine: la mama, tata, socrii, venici, copil...eu nu am contat.
Si acum cand mi'a ajuns cutitul la os, e cam tarziu sa devin egoista desi asta imi doresc. A crescut copilul si explica'i acum dc nu mai poate mama sa stea langa tata, cand el aici a deschis ochii, in aceasta casa, langa bunica lui...E cumplit!
Doamne ajuta sa inteleaga si sa ma urmeze pt ca e pacat sa stai langa sot doar de dragul copilului care oricum va creste si isi va urma drumul lui si eu voi ramane langa un sot care nu a reusit niciodata sa ma faca fericita! Cam asa vad eu viitorul (daca voi mai avea zile sa'l traiesc)...




FACI CUM CREZI,ca e mai bine pt tine,dar copilul o sa fie foarte greu sa-l scoti si sa-l iei cu tinr,pt ca v-a fi indoctrinat de ei impotriva ta!!!!.Mult prea grea e viata ta incercata acum in momentale astea de cumpana.Si atunci roaga-te la Dzeu sa-ti ajute sa reusesti ce ti-ai pus in plan!!!Dzeu cu tine si sa fi puternika.........usor nu v-a fi.....


Titanika
Postat pe 3 Decembrie 2011 23:23
De la: Mary76, la data 2011-12-03 18:30:01Iti raspund cu cea mai mare sinceritate draga polin.
Exista cineva in viatza mea, un coleg de servici, ne'am cunoscut pe mail...Insa nu e absolut nimic intre noi si nu are nimic a face cu faptul ca mi'a ajuns! Singur lucru de care ii sunt recunoscatoare este faptul ca stie cum sa comunice, ceea ce acasa nu gasesc, ma apreciaza, ceea ce acasa nu gasesc si imi spune ca sunt frumoasa, puternica si ca trebuie sa am incredere in mine. Asta e meritul lui, ca am ajuns sa imi fac si eu o parare mai buna despre mine, pt ca sotul a avut grija sa ima ingradeasca in timp acest drept si gandeam destulde negativ in ceea ce ma privea.
Nu este casatorit insa are o logodnica, ma rog planuri de viitor...A trecut printr'un divort si l'am ajutat mult prin sfaturi sa treaca de aceea perioada. Deci il consider un prieten de suflet si atat. Mi'e bine cand vb cu el ca ne completam ideile, ne potrivim mult la modul de a gandi, avem multe puncte comune...Insa niciodata nu am privit mai departe de atat. Intentioneaza sa se casatoreasca cu noua lui iubita, si sub nici o forma nu m'am gandit sa imi las sotul pt el...Sub nici o forma. E mai mic decat mine cu 5 ani, si il percp ca pe un simplu prieten. In rest nu am avut pe nimeni in afara de sotul meu. A fost si pana in prezent este ultimul barbat din viata mea. Si nici nu ma gandesc sa imi fac o relatie prea curand.





Draga mar Mary,iti multumesc ca ai acceptat sa ne vorbim in particular
Titanika
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Proaspat casatorita? Un cadou de nunta neasteptat. 9 De la: GYPSI 30 Noiembrie 2009 19:33
am nevoie de un sfat 23 De la: kudika330742 21 Noiembrie 2010 15:55
Agentii matrimoniale 3 De la: rebecca123 25 Septembrie 2014 13:36
''Scrisoare pentru fostul sot'' 36 De la: 13 August 2012 17:45
te iubesc 105 De la: Max2 6 Decembrie 2011 21:02