Setari Cookie-uri

help me,please!

Buna seara!Ma numesc Daniela si vreau sa va povestesc pe scurt viata mea,la sfarsit urmand sa va pun o intrebare.Sunt intr-o relatie de aproape un an cu un baiat pe care il cunosc de aprox. 6 ani...il iubesc enorm,era cat pe ce sa avem un copil impreuna,insa a trebuit sa fac avort caci ai lui nu ne primeau sa stam impreuna,desi aveau spatiu si pt noi.Ne-au spus ca daca il pastram vom sta cu chirie,insa el a refuzat acest lucru si ca ne vom "ridica" noi.....De atunci a spus ca va trage pt noi,vom pune bani deoparte sa ne luam o casa,insa obs ca trage numai pt ai lui.Nu pune nimic deoparte,ci ii ajuta cu bani pe ai lui (cu sume mari chiar). Ce sa fac ? Vreau sa avem o casa a noastra,sunt dispusa sa pun deoparte cat de multi bani pot.... Cum sa-l schimb? Cum sa-l fac sa inteleaga ca trb sa puna bani deoparte ca sa avem ceva al nostru,caci la greu toti ne lasa balta...I-am explicat si spune ca ne grabim,dar cine stie,poate in 2-3 ani iar raman gravida si...iar va trebui sa trec prin chinurile unui avort....Mentionez ca a fost primul avort...Of,eu mi-am dorit din suflet acel copil,am si vb cu mama lui insa ea zicea ca eu tin copilul doar pt pensie alimentara...dar eu primeam indemnizatia pt cresterea lui daca il pastram,nu aveam nevoie de pensia alimentara,ca nu vroiam sa creasca fara tata,ca mine....Dau fundita pt cine ma poate ajuta ce sa fac in situatia mea.Va multumesc !
crisa93
Postat pe 14 Decembrie 2011 02:27
De la: crisa93, la data 2011-12-14 02:27:21Buna seara!Ma numesc Daniela si vreau sa va povestesc pe scurt viata mea,la sfarsit urmand sa va pun o intrebare.Sunt intr-o relatie de aproape un an cu un baiat pe care il cunosc de aprox. 6 ani...il iubesc enorm,era cat pe ce sa avem un copil impreuna,insa a trebuit sa fac avort caci ai lui nu ne primeau sa stam impreuna,desi aveau spatiu si pt noi.Ne-au spus ca daca il pastram vom sta cu chirie,insa el a refuzat acest lucru si ca ne vom "ridica" noi.....De atunci a spus ca va trage pt noi,vom pune bani deoparte sa ne luam o casa,insa obs ca trage numai pt ai lui.Nu pune nimic deoparte,ci ii ajuta cu bani pe ai lui (cu sume mari chiar). Ce sa fac ? Vreau sa avem o casa a noastra,sunt dispusa sa pun deoparte cat de multi bani pot.... Cum sa-l schimb? Cum sa-l fac sa inteleaga ca trb sa puna bani deoparte ca sa avem ceva al nostru,caci la greu toti ne lasa balta...I-am explicat si spune ca ne grabim,dar cine stie,poate in 2-3 ani iar raman gravida si...iar va trebui sa trec prin chinurile unui avort....Mentionez ca a fost primul avort...Of,eu mi-am dorit din suflet acel copil,am si vb cu mama lui insa ea zicea ca eu tin copilul doar pt pensie alimentara...dar eu primeam indemnizatia pt cresterea lui daca il pastram,nu aveam nevoie de pensia alimentara,ca nu vroiam sa creasca fara tata,ca mine....Dau fundita pt cine ma poate ajuta ce sa fac in situatia mea.Va multumesc !


Daca vei citi cu atentie ce ai scris, iti vei da seama ca el nu te iubeste. Ingredientele principale pt o casnicie reusita sunt iubirea si telurile comune.
ilumax_76
Postat pe 14 Decembrie 2011 06:23
De la: crisa93, la data 2011-12-14 02:27:21Buna seara!Ma numesc Daniela si vreau sa va povestesc pe scurt viata mea,la sfarsit urmand sa va pun o intrebare.Sunt intr-o relatie de aproape un an cu un baiat pe care il cunosc de aprox. 6 ani...il iubesc enorm,era cat pe ce sa avem un copil impreuna,insa a trebuit sa fac avort caci ai lui nu ne primeau sa stam impreuna,desi aveau spatiu si pt noi.Ne-au spus ca daca il pastram vom sta cu chirie,insa el a refuzat acest lucru si ca ne vom "ridica" noi.....De atunci a spus ca va trage pt noi,vom pune bani deoparte sa ne luam o casa,insa obs ca trage numai pt ai lui.Nu pune nimic deoparte,ci ii ajuta cu bani pe ai lui (cu sume mari chiar). Ce sa fac ? Vreau sa avem o casa a noastra,sunt dispusa sa pun deoparte cat de multi bani pot.... Cum sa-l schimb? Cum sa-l fac sa inteleaga ca trb sa puna bani deoparte ca sa avem ceva al nostru,caci la greu toti ne lasa balta...I-am explicat si spune ca ne grabim,dar cine stie,poate in 2-3 ani iar raman gravida si...iar va trebui sa trec prin chinurile unui avort....Mentionez ca a fost primul avort...Of,eu mi-am dorit din suflet acel copil,am si vb cu mama lui insa ea zicea ca eu tin copilul doar pt pensie alimentara...dar eu primeam indemnizatia pt cresterea lui daca il pastram,nu aveam nevoie de pensia alimentara,ca nu vroiam sa creasca fara tata,ca mine....Dau fundita pt cine ma poate ajuta ce sa fac in situatia mea.Va multumesc !



Faptul ca ai fost "obligata" de catre parintii lui sa faci un avort ,lucru cu care iubitul tau a fost total de acord,negandindu-se niciun moment la lovitura pe care o vei primi in suflet,ar fi trebuit as te puna pe ganduri si sa reevaluezi starea relatiei tale!Draga mea,tu singura povestesti care sunt prioritatile iubitului tau,stau si ma intreb unde te pozitionezi in lista lui de urgente!Daca el nu intelege ca sunteti un cuplu total separat de familia lui,tu nu prea ai ce sa faci in continuare!Nu stiu care dintre voi aduce venituri mai mari,dar cred ca se profita foarte mult din acest punct de vedere!Sa inteleg ca parintii lui nu te prea agreeaza,si acest lucru reiese din atitudinea mamei iubitului tau,vis-a-vis de incercarea ta de a deveni mama!Din punctul meu de vedere,doamna respectiva,nu-si justifica numele de mama!Incearca sa discuti cu iubitul tau,ne aflam intr-un timp al iertarii,bucuriei,reintregirii,poate gasiti o cale de mijloc,astfel incat sa te poti linisti!Tu te framanti incercand sa gasesti o solutie de continuare a relatiei voastre,dar fara impartasirea ei, de catre partenerul tau,nu vei ajunge la un consens!Chiar daca stiu ca or sa te doara vorbele mele,iti spun ca el nu te iubeste,mai degraba, iubeste banii tai,parintii ,dar fata de tine nu afiseaza nimic din tabloul iubirii din interiorul unui cuplu!Draga mea,in momentul in care iubesti,intregul Univers se rezuma la "El" sau "Ea"!Ceilalti,...devin simpli spectatori ai spectacolului oferit de iubirea celor doi!
RAINBOWLADY
Postat pe 14 Decembrie 2011 07:46
Eu nu prea cred ca lui ii pasa de tine... Daca asculta mai mult de sfatul parintilor decat de al tau, inseamna ca nu te iubeste. Este un egoist, la fel ca mama lui... Parerea mea este ca ar fi mai bine daca te-ai desparti de el si ai cauta un barbat care sa te respecte si sa-si doreasca o familie. Eu nu le inteleg pe femeile care stau intr-o relatei doar asa, de dragul aparentelor sau ca sa nu fie singure. Tine mai mult la parinti, sa ramana cu ei atunci.
Micaell
Postat pe 14 Decembrie 2011 10:13
Si inca ceva: nu incerca sa schimbi un barbat, ca iti pierzi timpul.
Micaell
Postat pe 14 Decembrie 2011 10:15
subcriu la ce au spus ceilalti, 'jeaba incerci sa-l schimbi a fost si va fi in continuare baiatu' mamii , va asculta ce spune ea si se va tine de fusta ei muuuulta vreme d'aici incolo
zdup
Postat pe 14 Decembrie 2011 10:58
De la: Micaell, la data 2011-12-14 10:15:46Si inca ceva: nu incerca sa schimbi un barbat, ca iti pierzi timpul.


asta e antoloigica ...cind pamintul e plin de barbati, cum sa nu incerci sa-l schimbi. shimba oamenii masinile, casele, id-urile si nu poti schimba un barbat. iti pierzi timpul stind cu el. daca il schimboi , cistigi timp si fericire. deci schimbatoi barbatii. altul la rind.
zecezece
Postat pe 14 Decembrie 2011 11:11
Daca te iubea macar un gram, nu accepta in ruptul capului sa hotareasca parintii lui daca va avea un copil sau nu. Si pleca in chirie!

Si nu ai cum sa-l schimbi. Accepta lucrul asta. El pur si simplu nu e alesul pentru tine.
kudika_pudika
Postat pe 14 Decembrie 2011 16:07
Draga mea esti prea buna pentru barbatul acela. Sincer nu te merita...nu se gandeste deloc la viata ta este egoist si asa a fost crescut de parinti. Nu ai ce sa faci pentru ca daca in ciuda staruintelor tale de al indemna sa nu le mai dea bani parintilor si totusi lea dat asa va face toata viata. Sfatul meu este sa vorbesti cu El sa-i zici ca daca nu va face astfel incat sa vacumparati o casa intr-o perioada de timp stabilita de tine...si daca ii va mai da bani parintilor il vei lasa....daca chiar ii pasa catusi de putin de tine va asculta daca nu poti sa-ti iei gandul de la el - eu asa as face. Nu-ti face viata un chin caci este pacat de ea una singura ave aiki si merita sa o traim frumos....Ai grija de tine...
kudika_nikole
Postat pe 14 Decembrie 2011 17:25
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-14 17:25:03Draga mea esti prea buna pentru barbatul acela. Sincer nu te merita...nu se gandeste deloc la viata ta este egoist si asa a fost crescut de parinti. Nu ai ce sa faci pentru ca daca in ciuda staruintelor tale de al indemna sa nu le mai dea bani parintilor si totusi lea dat asa va face toata viata. Sfatul meu este sa vorbesti cu El sa-i zici ca daca nu va face astfel incat sa vacumparati o casa intr-o perioada de timp stabilita de tine...si daca ii va mai da bani parintilor il vei lasa....daca chiar ii pasa catusi de putin de tine va asculta daca nu poti sa-ti iei gandul de la el - eu asa as face. Nu-ti face viata un chin caci este pacat de ea una singura ave aiki si merita sa o traim frumos....Ai grija de tine...


Haide, bre... Nu ai zis tu ca tre sa fim buni? Daca parintii lui au nevoie de bani, el tre sa fie bun si sa le dea
ilumax_76
Postat pe 14 Decembrie 2011 18:01
De la: ilumax_76, la data 2011-12-14 18:01:01
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-14 17:25:03Draga mea esti prea buna pentru barbatul acela. Sincer nu te merita...nu se gandeste deloc la viata ta este egoist si asa a fost crescut de parinti. Nu ai ce sa faci pentru ca daca in ciuda staruintelor tale de al indemna sa nu le mai dea bani parintilor si totusi lea dat asa va face toata viata. Sfatul meu este sa vorbesti cu El sa-i zici ca daca nu va face astfel incat sa vacumparati o casa intr-o perioada de timp stabilita de tine...si daca ii va mai da bani parintilor il vei lasa....daca chiar ii pasa catusi de putin de tine va asculta daca nu poti sa-ti iei gandul de la el - eu asa as face. Nu-ti face viata un chin caci este pacat de ea una singura ave aiki si merita sa o traim frumos....Ai grija de tine...


Haide, bre... Nu ai zis tu ca tre sa fim buni? Daca parintii lui au nevoie de bani, el tre sa fie bun si sa le dea


Trebuie sa fm buni cu toata lumea...in cazul lui nu doar fata de parinti dar si fata de sotie...
kudika_nikole
Postat pe 14 Decembrie 2011 18:12
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-14 18:12:21
Haide, bre... Nu ai zis tu ca tre sa fim buni? Daca parintii lui au nevoie de bani, el tre sa fie bun si sa le dea


Trebuie sa fm buni cu toata lumea...in cazul lui nu doar fata de parinti dar si fata de sotie...[/quote]

Nu putem fi buni cu toti. Banii sunt putini si nu ajung pt toti

Aaa...inca ceva: nu e sotia lui; e doar o prietena cu care mai intretine relatii cand i se umfla
ilumax_76
Postat pe 14 Decembrie 2011 18:31
De la: ilumax_76, la data 2011-12-14 18:31:44
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-14 18:12:21
Haide, bre... Nu ai zis tu ca tre sa fim buni? Daca parintii lui au nevoie de bani, el tre sa fie bun si sa le dea


Trebuie sa fm buni cu toata lumea...in cazul lui nu doar fata de parinti dar si fata de sotie...


Nu putem fi buni cu toti. Banii sunt putini si nu ajung pt toti

Aaa...inca ceva: nu e sotia lui; e doar o prietena cu care mai intretine relatii cand i se umfla [/quote]

Bunatatea nu consta doar in lucruri materiale...legal ii este sotie daca nu o iubeste cu devarat acesta este alt lucru inseamna ca nu face bine face mai mult rau....
kudika_nikole
Postat pe 14 Decembrie 2011 18:44
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-14 18:44:15
Bunatatea nu consta doar in lucruri materiale...legal ii este sotie daca nu o iubeste cu devarat acesta este alt lucru inseamna ca nu face bine face mai mult rau....


Legal, nu ii e sotie
ilumax_76
Postat pe 14 Decembrie 2011 19:03
De la: ilumax_76, la data 2011-12-14 19:03:21
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-14 18:44:15
Bunatatea nu consta doar in lucruri materiale...legal ii este sotie daca nu o iubeste cu devarat acesta este alt lucru inseamna ca nu face bine face mai mult rau....


Legal, nu ii e sotie


Da asa este ai dreptate abia acuma am constatat asta dar chiar si numai prietena sa-i fie tot una e...
kudika_nikole
Postat pe 14 Decembrie 2011 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baieti, nu cedati din prima seara !!!!!!! 115 De la: G_I_JOE 11 Martie 2010 09:42
Iubire in scurt timp 42 De la: scratty 10 Octombrie 2009 17:01
nu inteleg 52 De la: r_girl 28 Mai 2009 12:41
Barbatii, de 2 ori mai curve decat femeile 72 De la: Iuliana939 1 Noiembrie 2009 16:09
DIN CATEGORIA CUM SA II INTELEGEM PE BARBATI????? 13 De la: andra_05 23 Mai 2009 15:28