Setari Cookie-uri

Sunt insarcinata si nu stiu ce sa fac!!!

alta care face copii fara sa aiba vreun control al situatiei si asteapta mila divina.de aia isi judeca copii parintii cand cresc,ca i-au facut si nu le-au oferit nimic...cresteti si inmultiti-va, sa vedem daca divinitatea isi va face datoria
iftimie
Postat pe 8 Februarie 2012 17:50
In mileniul 3 (!!!), in secolul 21 (!!!), multe femei cica mature si responsabile (ce gluma buna!), n-au auzit de mijloace de contraceptie, ci de avort, iar aceste femei mature si responsabile (ce gluma buna!) ne tin noua, celor ce luptam pentru viata unui copil si suntem pro masuri de contraceptie, lectii de moralitate si integritate, dar si de responsabilitate (vai, tu, ce responsabile sunteti atunci cand faceti avorturi, in loc sa va protejati cu mijloace de cotraceptie contra unei sarcini nedorite).

Vi se pare normal ca pentru prostia si neglijenta voastra si a partenerilor vostri, un copil sa plateasca cu propria sa viata greselile voastre si iresponsabilitatea voastra? Si de parca nu ar fi suficient, le indemnati si pe alte fete sau femei sa va urmeze exemplul, in loc sa le sfatuiti sa se protejeze inainte oricarui contact sexual de o sarcina nedorita...

Mi-e rusine si jena de propria voasta iresponsabilitate, raceala morala si emotionala, mi-e jena de propria voastra lasitate. Las' sa plateasca un copil pentru prostia si nerusinarea voastra, nu?

"Bun" asa, dar bine ca sunteti lupii moralisti cand vine vorba de viata altora, dar nu va vedeti barna de sub proprii ochi...

PS: Auzi tu la ele, sa ai un copil in pantece si sa nu simti niciun fel de sentiment pozitiv pentru acel copil decat sentimente negative de ura si impovarare... Miracolul numit viata nu trezeste in ele decat ura si impovarare. Doamne, mare ti-e gradina!
franziska_eu
Postat pe 9 Februarie 2012 07:01
De la: franziska_eu, la data 2012-02-09 07:01:53In mileniul 3 (!!!), in secolul 21 (!!!), multe femei cica mature si responsabile (ce gluma buna!), n-au auzit de mijloace de contraceptie, ci de avort, iar aceste femei mature si responsabile (ce gluma buna!) ne tin noua, celor ce luptam pentru viata unui copil si suntem pro masuri de contraceptie, lectii de moralitate si integritate, dar si de responsabilitate (vai, tu, ce responsabile sunteti atunci cand faceti avorturi, in loc sa va protejati cu mijloace de cotraceptie contra unei sarcini nedorite).

Vi se pare normal ca pentru prostia si neglijenta voastra si a partenerilor vostri, un copil sa plateasca cu propria sa viata greselile voastre si iresponsabilitatea voastra? Si de parca nu ar fi suficient, le indemnati si pe alte fete sau femei sa va urmeze exemplul, in loc sa le sfatuiti sa se protejeze inainte oricarui contact sexual de o sarcina nedorita...

Mi-e rusine si jena de propria voasta iresponsabilitate, raceala morala si emotionala, mi-e jena de propria voastra lasitate. Las' sa plateasca un copil pentru prostia si nerusinarea voastra, nu?

"Bun" asa, dar bine ca sunteti lupii moralisti cand vine vorba de viata altora, dar nu va vedeti barna de sub proprii ochi...

PS: Auzi tu la ele, sa ai un copil in pantece si sa nu simti niciun fel de sentiment pozitiv pentru acel copil decat sentimente negative de ura si impovarare... Miracolul numit viata nu trezeste in ele decat ura si impovarare. Doamne, mare ti-e gradina!


*mijloace de contraceptie
franziska_eu
Postat pe 9 Februarie 2012 07:02
De la: iftimie, la data 2012-02-08 17:50:19alta care face copii fara sa aiba vreun control al situatiei si asteapta mila divina.de aia isi judeca copii parintii cand cresc,ca i-au facut si nu le-au oferit nimic...cresteti si inmultiti-va, sa vedem daca divinitatea isi va face datoria


Auzi, tie nu ti-e rusine sa vorbesti asa? Tu ai un control al situatiei cand iti avortezi propriul copil? Chiar atat de ipocrita sa fii incat sa-ti nu-ti recunosti propria ta iresponsabilitate? Ai controla situatia, daca te-ai proteja contra unei sarcini nedorite cu tot felul de metode de contraceptie, insa daca iti avortezi propriul copil nu inseamna ca ai controlat acea situatie, sa-ti fie clar, da?

Si ai impresia ca toti parintii isi cresc copiii in spiritul asta de a aduna averi peste averi, unii parinti isi invata copiii si ce-i iubirea si respectul pentru oamenii din jur, iar acei copii cand ajung la varsta maturitatii le multumesc acelor parinti pentru tot ce ce i-au invatat si oferit. Copiii isi doresc afectiune si intelegere, nu munti de jucarii, haine de firma si dulciuri. Mai pune mana sa citesti tot felul de studii facute pe aceasta tema, inainte de a spune vreo tampenie, ca sa-ti dai seama ce penibila esti, cand faci afirmatiile pe care le faci.

Si fii "mandra" in continuare ca esti foarte responsabila (ce gluma buna!) avortand un copil, ca sa nu-ti strice tie viata.

Ai auzit de medici ginecologi, de anticonceptionale, sterilet, prezervative (pentru barbatul tau), spermicide, plasturi contraceptivi, chiar si de sterilizare ai auzit? Sau tu ai auzit doar de avort?
franziska_eu
Postat pe 9 Februarie 2012 07:14
Daca din punct de vedere material sunteti subtiri ,de ce ne a ti facut sex protejat ,sau nici de prezervative nu aveati material.
healthy010635
Postat pe 9 Februarie 2012 10:13
mai draga fracesca sau cum iti zice,eu nu fac avorturi,nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta desteapto,eu sunt insarcinata cu al doilea copil dar diferenta dintre mine si fetele astea disperate ca nu au sprijin este ca eu AM sprijin de orice fel fiindca eu si sotul meu suntem oameni responsabili tocmai de asta ca facem copii fiindca ne permitem sa ai avem.ce esti asa inversunata impotriva mea ?suntem intr-o tara libera unde avem voie sa avem propriile pareri si sa le exprimam.nu eu am deschis subiectul asta asa ca eu nu vreau opinii cu privire la modul cum vad eu lucrurile daca vroiam opinii deschideam si eu un topic.vezi-ti de viata ta draga ca m-am plictisit de tine sa tot sari de fund in sus cand imi scriu parerea
iftimie
Postat pe 9 Februarie 2012 13:52
Este un suflet! Sa nu faci sub nicio formã avort! Vei regreta toata viata, vei avea cosmaruri si un sentiment de vinovatie imens.

Dumnezeu iarta multe la oameni, dar mai putin avortul! Gandeste-te ce copil frumos ar fi, poate va fi un copil cu mari calitati. De ce sã il arunci?!

Iti spun cu mare dragoste....nu fa AVORT, și vei fi cea mai fericitã!


Indiferent de cate greutati vei avea dupã, totul va fi mai usor daca iti pui nadejdea la Dumnezeu!
Mirela52X
Postat pe 11 Februarie 2012 19:16
Cunosc o persoana care a facut avort la insistentele tatalui copilului si acum regreta fiindca nu a mai putut sa ramina insarcinata, sufletul care a venit tea ales sa-i fii MAMA nu inimplator.



De la: Titanika, la data 2012-01-18 09:58:18
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 18:23:43Tocmai asta e ca nu mai am mult timp sa ma gandesc cred ca saptamana astae ultima in care as putea sa fac avort..de aia si iubitul meu imi zice incontinu sa nu continui ,sa nu-i distrug viata..



Se pare ca nimeni nu a reusit sa-ti induplece inima,mai tarziu o sa-ti para rau si remuscarile te vor urmari multa vreme.In fiecare copil vei vedea chipul posibil celui al tau.Data viitoare sa-ti fie invatatura de minte si sa nu mai faci greseli.Copilul acesta se va intoarce inapoi la Dzeu cu chip de inger.....DAR TU???
Gyony123
Postat pe 12 Februarie 2012 16:46
testele de sarcina nu sunt sigure...
Un copil o sa-ti schimbe viata, e greu dar, in acelasi timp e cel mai frumos lucru...cand iti zambeste si te atinge o sa-ti dai seama ca nu este o greseala , ci o minune care o sa te iubeasca neconditionat.Gandeste-te f bine !
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Februarie 2012 11:30
De la: franziska_eu, la data 2012-02-09 07:01:53In mileniul 3 (!!!), in secolul 21 (!!!), multe femei cica mature si responsabile (ce gluma buna!), n-au auzit de mijloace de contraceptie, ci de avort, iar aceste femei mature si responsabile (ce gluma buna!) ne tin noua, celor ce luptam pentru viata unui copil si suntem pro masuri de contraceptie, lectii de moralitate si integritate, dar si de responsabilitate (vai, tu, ce responsabile sunteti atunci cand faceti avorturi, in loc sa va protejati cu mijloace de cotraceptie contra unei sarcini nedorite).

Vi se pare normal ca pentru prostia si neglijenta voastra si a partenerilor vostri, un copil sa plateasca cu propria sa viata greselile voastre si iresponsabilitatea voastra? Si de parca nu ar fi suficient, le indemnati si pe alte fete sau femei sa va urmeze exemplul, in loc sa le sfatuiti sa se protejeze inainte oricarui contact sexual de o sarcina nedorita...

Mi-e rusine si jena de propria voasta iresponsabilitate, raceala morala si emotionala, mi-e jena de propria voastra lasitate. Las' sa plateasca un copil pentru prostia si nerusinarea voastra, nu?

"Bun" asa, dar bine ca sunteti lupii moralisti cand vine vorba de viata altora, dar nu va vedeti barna de sub proprii ochi...

PS: Auzi tu la ele, sa ai un copil in pantece si sa nu simti niciun fel de sentiment pozitiv pentru acel copil decat sentimente negative de ura si impovarare... Miracolul numit viata nu trezeste in ele decat ura si impovarare. Doamne, mare ti-e gradina!

sper sa o faca sa reflecteze din ceea ce a citit!
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Februarie 2012 11:33
Draga mea e mare pacat sa faci un avort si sa convingi pe cineva sa o faca,dar nu sunteti pregatiti pt a avea un copil si in plus nu se stie cat va dura relatia voastra ca sunteti doar copii,asa ca de mai poti fa ceva......un copil e bine sa-l faci la timpul potrivit,daca nu se mai poate asta e sa fii sanatoasa si tu el si cu ajutorul tuturor din casa o sa-l cresti! sa auzim de bine!astept sa-mi spui ce ai facut
ceoceosan
Postat pe 13 Februarie 2012 17:41
Multe fete/femei isi doresc sa ramana insarcinate si nu pot...
Ai grija de tine si de copil, du sarcina.
AVORTUL= PRUNCUCIDEREA este cel mai mare pacat in Cer si pe Pamant.
Mergi la Biserica si te spovedeste si cred k ai voie sa te Impartasesti, sa fie sanatos si copilul.
kudika494663
Postat pe 18 Februarie 2012 17:21
Corect...ai dreptate..si eu zic sa nu avorteze..pe moment pare situatie nasoala dar dupa vei vedea ca o sa fie bine pt toti!!!!!!
pikis
Postat pe 20 Februarie 2012 22:50
Mergi la Biserica din oras, NU la manastiresi si te spovedeste, cred k te impartaseste(ai voie din pc de vedere canonic in timpul sarcinii), te rogi cum poti, citesti sau canti cele sfinte si ai sa ai un sfant/sfanta...asa a facut si mama Pr.Arsenie Boca. Bucura-te de aceasta Binecuvantare , pt k multe femei dau f.multi bani la medici sa ramana insarcinate si nimic pt. k e de la Dumnezeu. dak nu ai pe nimeni sa te ajute, mergi la o manastire de maici sau la Pr.Iustin Parvu, Manastirea Petru Voda, langa Targu Neamt(vezi pe net adresa), barbati pt sex mai gasesti,Sanatatea ta este f importanta, faci avort? e k si cum te autodistrugi, faci copiii? ai sa fii sanatoasa, viata lunga si asa isi Mantuieste Sufletul femeia,prin nasterea buna educatie a copiilor
kudika494663
Postat pe 21 Februarie 2012 16:39
De la: kudika494663, la data 2012-02-21 16:39:09Mergi la Biserica din oras, NU la manastiresi si te spovedeste, cred k te impartaseste(ai voie din pc de vedere canonic in timpul sarcinii),


ce mai are voie sa faca in timpul sarcinii? sa stranute are voie?
geo_revitalizat
Postat pe 21 Februarie 2012 18:00
De la: franziska_eu, la data 2012-01-24 03:56:08
De la: Iustina_Harco, la data 2012-01-24 00:05:12Daca ai decis sa pastrezi copilul, ma bucur foarte mult pentru tine. Un copil inseamna viata, bucurie, speranta, fericire. Inseamna tot ce e mai frumos in viata. Rasul fiicei mele imi umple casa, imi umple inima si viata. Cateodata nu-mi vine sa cred ca eu am conceput-o, ca am purtat-o in pantece patruzeci de saptamani, ca asteptam cu nerabdare sa o vad in bratele mele, iar din clipa in care ne-am intalnit pentru prima oara am devenit inseparabile. Era mai mica decat o sticla de suc de 2 litri cand am nascut-o. Acum(la un an si noua luni) are aproape 90 cm si e un copil foarte sanatos. A crescut foarte repede sub ochii mei si datorita mie. Ea e premiul pe care viata mi l-a oferit. Si n-am regretat nici macar o clipa lucrurile la care a trebuit sa renunt pentru a o avea pe ea. Si nici nu voi regreta vreodata, pentru ca a fi mama este cel mai minunat lucru.


Meritati tot binele si toata fericirea din lume, doamna, atat dumneavoastra, cat si comoara aceea de copil!


Fiica mea chiar e o adevãratã comoarã. A apãrut în viaþa mea exact într-un moment în care mi se pãrea cã existenþa mea nu are nici un sens. Ea a dat un sens existenþei mele, fiindcã nu am fost ºi n-o sã fiu niciodatã genul de persoanã care trãieºte doar pentru sine însãºi, doar pentru a se distra. Trãiesc bucurându-mã de lucrurile simple, mãrunte. Iar un copil îþi aduce numai bucurii. Te binedispun pânã ºi poznele pe care le face.
Þi-am urmãrit comentariile, Franziska, ºi îmi place cum gândeºti.
Iustina_Harco
Postat pe 21 Februarie 2012 18:27
De la: iftimie, la data 2012-02-09 13:52:06mai draga fracesca sau cum iti zice,eu nu fac avorturi,nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta desteapto,eu sunt insarcinata cu al doilea copil dar diferenta dintre mine si fetele astea disperate ca nu au sprijin este ca eu AM sprijin de orice fel fiindca eu si sotul meu suntem oameni responsabili tocmai de asta ca facem copii fiindca ne permitem sa ai avem.ce esti asa inversunata impotriva mea ?suntem intr-o tara libera unde avem voie sa avem propriile pareri si sa le exprimam.nu eu am deschis subiectul asta asa ca eu nu vreau opinii cu privire la modul cum vad eu lucrurile daca vroiam opinii deschideam si eu un topic.vezi-ti de viata ta draga ca m-am plictisit de tine sa tot sari de fund in sus cand imi scriu parerea


Referitor la treaba cu înmulþitul ºi nu numai la ea... Am citit cã ai 29 de ani, deci eºti o mãmicã tânãrã. Am înþeles cã aºtepþi ºi un al doilea copil. Cum îndrãzneºti sã îi sugerezi unei tinere sã avorteze?! ªi cum adicã tu îþi permiþi sã ai copii ºi alþii nu?! Mda. Copiii tãi or sã fie probabil genul ãla de copii crescuþi în puf, rãsfãþaþi, care ar ocoli munca fizicã. Mi-ar fi plãcut sã te vãd soþie ºi mamã în Evul Mediu, într-o epocã în care nu existau pamperºi, lapte praf, sterilizator de biberon, maºinã de spãlat etc! Într-o lume în care toþi aveau ºanse egale la viaþã ºi condiþiile de trai erau aceleaºi pentru toþi! Poate n-ai mai fi fost aºa înfunuratã!
P.S. : Noi avem un singur copil ºi nu mai vrem sã facem un al doilea. Nu pentru cã n-am avea ce sã-i oferim! Ci datoritã faptului cã toate jucãriile sunt ale ei, toate hãinuþele, tot lãpticul, toatã casa, maºina din parcare, totul e al ei! Dacã ai fi la fel de inteligentã cum ai vrea sã pari, ai fi gândit ºi tu la fel! Se pare cã singura care se înmulþeºte eºti tu!
Iustina_Harco
Postat pe 21 Februarie 2012 19:01
De la: Iustina_Harco, la data 2012-02-21 19:01:21
De la: iftimie, la data 2012-02-09 13:52:06mai draga fracesca sau cum iti zice,eu nu fac avorturi,nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta desteapto,eu sunt insarcinata cu al doilea copil dar diferenta dintre mine si fetele astea disperate ca nu au sprijin este ca eu AM sprijin de orice fel fiindca eu si sotul meu suntem oameni responsabili tocmai de asta ca facem copii fiindca ne permitem sa ai avem.ce esti asa inversunata impotriva mea ?suntem intr-o tara libera unde avem voie sa avem propriile pareri si sa le exprimam.nu eu am deschis subiectul asta asa ca eu nu vreau opinii cu privire la modul cum vad eu lucrurile daca vroiam opinii deschideam si eu un topic.vezi-ti de viata ta draga ca m-am plictisit de tine sa tot sari de fund in sus cand imi scriu parerea


Referitor la treaba cu înmulþitul ºi nu numai la ea... Am citit cã ai 29 de ani, deci eºti o mãmicã tânãrã. Am înþeles cã aºtepþi ºi un al doilea copil. Cum îndrãzneºti sã îi sugerezi unei tinere sã avorteze?! ªi cum adicã tu îþi permiþi sã ai copii ºi alþii nu?! Mda. Copiii tãi or sã fie probabil genul ãla de copii crescuþi în puf, rãsfãþaþi, care ar ocoli munca fizicã. Mi-ar fi plãcut sã te vãd soþie ºi mamã în Evul Mediu, într-o epocã în care nu existau pamperºi, lapte praf, sterilizator de biberon, maºinã de spãlat etc! Într-o lume în care toþi aveau ºanse egale la viaþã ºi condiþiile de trai erau aceleaºi pentru toþi! Poate n-ai mai fi fost aºa înfumuratã!
P.S. : Noi avem un singur copil ºi nu mai vrem sã facem un al doilea. Nu pentru cã n-am avea ce sã-i oferim! Ci datoritã faptului cã toate jucãriile sunt ale ei, toate hãinuþele, tot lãpticul, toatã casa, maºina din parcare, totul e al ei! Dacã ai fi la fel de inteligentã cum ai vrea sã pari, ai fi gândit ºi tu la fel! Se pare cã singura care se înmulþeºte eºti tu!
Iustina_Harco
Postat pe 21 Februarie 2012 19:06
francesclonata_ea a fost avortata in eprubeta de un pahar berzelius,de asta se manifesta asa recalcitrant
GRIGO_RESCU_
Postat pe 21 Februarie 2012 19:40
pe langa faptul ca esti o catza,o moara stricata si nu mai stii cand sa te opresti si sa depasesti momentul,observ ca esti si nesimtita mai francesca nume de scena.inceteaza cu insultele ca si eu pot sa o fac,sa te insult pana imi obosesc degetele de la tastat.sau te consideri vreun lider de opinie aici pe forum,indreptatita sa spui oricui,orice...si asta spune multe despre inteligenta cuiva,nerusinato, nu te mai lega de copii mei si nu ai mai pomeni in rahatul asta ca eu nu m-am legat de familia ta.inteligento,desteapto,vad ca tot bati moneda pe zona de inteligenta.
iftimie
Postat pe 22 Februarie 2012 10:51
De la: iftimie, la data 2012-02-22 10:51:57pe langa faptul ca esti o catza,o moara stricata si nu mai stii cand sa te opresti si sa depasesti momentul,observ ca esti si nesimtita mai francesca nume de scena.inceteaza cu insultele ca si eu pot sa o fac,sa te insult pana imi obosesc degetele de la tastat.sau te consideri vreun lider de opinie aici pe forum,indreptatita sa spui oricui,orice...si asta spune multe despre inteligenta cuiva,nerusinato, nu te mai lega de copii mei si nu ai mai pomeni in rahatul asta ca eu nu m-am legat de familia ta.inteligento,desteapto,vad ca tot bati moneda pe zona de inteligenta.


se pare ca nu stii sa renunti!!oricum revin cu recomandarea nu te agita nu face bine la bebelus!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Februarie 2012 10:59
si in final,pt ca e ultima data cand ma mai adresez tie,franziska_eu,citeste ce am postat eu prima data si o sa vezi ca eu am sfatuit-o pe fata in cauza sa NU avorteze,dar discutiile noastre au degenerat si m-am complacut in divergentele noastre de opinie,numai pt ca tu esti obraznica si nu stii sa accepti opiniile altora si crezi ca toata lumea ti se adreseaza tie,ai o problema serioasa pe care nu ar trebui sa o ignori.nu esti tu centrul universului kudika,si eu si toata lumea are dreptul sa isi spuna parerea.
iftimie
Postat pe 22 Februarie 2012 11:18
De la: iftimie, la data 2012-02-22 11:18:39si in final,pt ca e ultima data cand ma mai adresez tie,franziska_eu,citeste ce am postat eu prima data si o sa vezi ca eu am sfatuit-o pe fata in cauza sa NU avorteze,dar discutiile noastre au degenerat si m-am complacut in divergentele noastre de opinie,numai pt ca tu esti obraznica si nu stii sa accepti opiniile altora si crezi ca toata lumea ti se adreseaza tie,ai o problema serioasa pe care nu ar trebui sa o ignori.nu esti tu centrul universului kudika,si eu si toata lumea are dreptul sa isi spuna parerea.


trage aer in piept, expira! gata te-ai calmat? daca tot ai recitit poate ti-ai dat seama cine a inceput cu jignirile!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Februarie 2012 11:30
De la: kiss_my_ass, la data 2012-02-22 11:30:46
De la: iftimie, la data 2012-02-22 11:18:39si in final,pt ca e ultima data cand ma mai adresez tie,franziska_eu,citeste ce am postat eu prima data si o sa vezi ca eu am sfatuit-o pe fata in cauza sa NU avorteze,dar discutiile noastre au degenerat si m-am complacut in divergentele noastre de opinie,numai pt ca tu esti obraznica si nu stii sa accepti opiniile altora si crezi ca toata lumea ti se adreseaza tie,ai o problema serioasa pe care nu ar trebui sa o ignori.nu esti tu centrul universului kudika,si eu si toata lumea are dreptul sa isi spuna parerea.


trage aer in piept, expira! gata te-ai calmat? daca tot ai recitit poate ti-ai dat seama cine a inceput cu jignirile!
nu stiu de ce te bagi si tu in discutie,dar cu siguranta nu m-am adresat eu prima si nu am abordat-o eu pe franziska,eu am raspuns topicului iar ea a intervenit peste mine cum face de fiecare data cand nu se regaseste in raspunsurile oponentilor de pe forum.mai apoi...cine a jignit pe cine,era de asteptat un conflict cu cineva care nu iti respecta opiniile
iftimie
Postat pe 22 Februarie 2012 11:49
De la: iftimie, la data 2012-02-22 11:49:04
De la: kiss_my_ass, la data 2012-02-22 11:30:46
De la: iftimie, la data 2012-02-22 11:18:39si in final,pt ca e ultima data cand ma mai adresez tie,franziska_eu,citeste ce am postat eu prima data si o sa vezi ca eu am sfatuit-o pe fata in cauza sa NU avorteze,dar discutiile noastre au degenerat si m-am complacut in divergentele noastre de opinie,numai pt ca tu esti obraznica si nu stii sa accepti opiniile altora si crezi ca toata lumea ti se adreseaza tie,ai o problema serioasa pe care nu ar trebui sa o ignori.nu esti tu centrul universului kudika,si eu si toata lumea are dreptul sa isi spuna parerea.


trage aer in piept, expira! gata te-ai calmat? daca tot ai recitit poate ti-ai dat seama cine a inceput cu jignirile!
nu stiu de ce te bagi si tu in discutie,dar cu siguranta nu m-am adresat eu prima si nu am abordat-o eu pe franziska,eu am raspuns topicului iar ea a intervenit peste mine cum face de fiecare data cand nu se regaseste in raspunsurile oponentilor de pe forum.mai apoi...cine a jignit pe cine,era de asteptat un conflict cu cineva care nu iti respecta opiniile


IACA PENTRU CA ASA VREAU EU, PROBLEME?! inca de la inceput ai dat cu noroi in stanga si in dreapta si nu, nu este vorba despre topicul asta iar tu stii foarte bine! cea care ia totul mult prea personal si tine mortis sa se impuna in ceea ce priveste opinia-i proprie si personala esti tu!in toate postarile franziskai nu am vazut nicio jignire la adresa ta!in schimb tu postezi numai pentru a "musca" adanc din dosul cui nu-ti convine! deci despre ce vorbeam? aha parca spuneai ca este ultima postare in care mai faci referire la anumite persoane!!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Februarie 2012 11:56
am zis ca e ultima data cand ma adresez franziskai,nu cand fac referire la ea,concentreaza-te daca tot intervii.apropo de interventia ta...singurul rost al ei ar fi sa te certi cu mine,iar eu nu am nici un conflict cu tine si vreau sa ramana asa.nu arunc in stanga si in dreapta cu noroi ci doar in directia franziskai pt ca a facut doar comentarii malitioase,insinuante care sunt tot jigniri draga kiss_my_ass,ultimulk fiind stii bine ca ar trebui sa iau exemplul ei si sa fac doar un copil,sa gandesc ca ea daca sunt inteligenta vorba ei,adica ce reiese din afirmatia asta??e malitioasa si insinuanta si se ia de copii mei,o mama cu capul pe umeri nu face asta,nu baga copii altora in discutii.hai sa o lasam asa cum a picat si in ceea ce te priveste ca nu vreau sa ma cert cu tine
iftimie
Postat pe 22 Februarie 2012 12:09
De la: iftimie, la data 2012-02-22 12:09:48am zis ca e ultima data cand ma adresez franziskai,nu cand fac referire la ea,concentreaza-te daca tot intervii.apropo de interventia ta...singurul rost al ei ar fi sa te certi cu mine,iar eu nu am nici un conflict cu tine si vreau sa ramana asa.nu arunc in stanga si in dreapta cu noroi ci doar in directia franziskai pt ca a facut doar comentarii malitioase,insinuante care sunt tot jigniri draga kiss_my_ass,ultimulk fiind stii bine ca ar trebui sa iau exemplul ei si sa fac doar un copil,sa gandesc ca ea daca sunt inteligenta vorba ei,adica ce reiese din afirmatia asta??e malitioasa si insinuanta si se ia de copii mei,o mama cu capul pe umeri nu face asta,nu baga copii altora in discutii.hai sa o lasam asa cum a picat si in ceea ce te priveste ca nu vreau sa ma cert cu tine


concluzia mea este ca tu citesti din 2 in 4!!!esti sigura ca acel comentariu referitor la copiii este al franziskai?!! eu cred ca tu esti cuplata numai pe aceasta persoana si orice alt comentariu neplacut la adresa ta musai vine de la ea, nu? s-ar putea ca eu sa fiu - franziska!! si iaca asa se explica dorinta mea de a ma lega de d-voastra"stimabila doamna"!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Februarie 2012 12:14
bravo,sa fii sanatoasa,ai dubla personalitate si o dezvolti pe a treia
iftimie
Postat pe 22 Februarie 2012 12:27
De la: iftimie, la data 2012-02-22 12:27:55bravo,sa fii sanatoasa,ai dubla personalitate si o dezvolti pe a treia


indiferent de personalitate posed un limbaj elevat(in ceea ce te priveste)!!nu crezi ca ar trebui sa-l imbunatatesti si tu pe al tau??!!si nu mai rade nervos ti-am mai spus iti face rau(asta daca este posibil sa fie si mai rau)!!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Februarie 2012 12:31
multumesc pt ¨grija¨ce mi-o porti,dar lasati,lasati ca are cine sa imi poarte de grija si hai sa terminam cu atacurile astea ca o dam in derizoriu.o zi buna
iftimie
Postat pe 22 Februarie 2012 12:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
avem nevoie de voi 1 De la: maria_daria 8 August 2009 07:36
Clinica VIVAMED din BRASOV!!!Cea mai buna alegere in materie de FIV 1 De la: healthy015863 6 Mai 2010 21:06
teste in timpul sarcinii (primul trimestru) 7 De la: infacol 7 Noiembrie 2009 21:14
postinor 33 De la: kudika505639 18 Octombrie 2014 17:43
nu raman insarcinata????!! 14 De la: Iacob_Alexandra_1 23 Februarie 2012 19:03