Setari Cookie-uri

ZoDii

193686.....MS.MULT
f.b. documentat si chiar ma caracterizeaza cele scrise....singura chestie care nu merge deloc,este ca nu sunt posesiva.........sunt al naibii de posesiva
PT.Vultur........eu sunt balanta,el gemeni
kudika085454
Postat pe 22 Ianuarie 2012 18:40
Buna..tuturor

eu sunt balanta si sunt casatorita cu un varsator .Suntem impreuna de mai bine de 25 de ani- si iti pot spune ca din punctul meu de vedere , '' combinatia'' balanta -varsator este...aproape perfecta. Ne completam unul pe celalalt...
kudika427100
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:07
Si eu sunt femee varsator si am incercat o relatie cu un leu, sincer, e destul de grea aceasta chestie. L-am cucerit fara sa vreau, m-a facut sa cred ca am un pret mare, dar a fost aceasta doar pina am inceput sa-i arat ca simt ceva pentru el. Atunci s-au inceput cerintele fata de mine, demonstrarea ca eu am o multime de cusururi, pe care la inceput le considera ceva frumos, ma domina in fiece pas pe care il faceam si imi arata ca tot ce fac e rau. Am incheiat relatia si ma simt destul de bine, fiindca pentru un varsator principalul e libertatea, cind cineva ti-o reduce la minim, te sufoci
kudika059408
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:16
Si eu sunt femee varsator si am incercat o relatie cu un leu, sincer, e destul de grea aceasta chestie. L-am cucerit fara sa vreau, m-a facut sa cred ca am un pret mare, dar a fost aceasta doar pina am inceput sa-i arat ca simt ceva pentru el. Atunci s-au inceput cerintele fata de mine, demonstrarea ca eu am o multime de cusururi, pe care la inceput le considera ceva frumos, ma domina in fiece pas pe care il faceam si imi arata ca tot ce fac e rau. Am incheiat relatia si ma simt destul de bine, fiindca pentru un varsator principalul e libertatea, cind cineva ti-o reduce la minim, te sufoci
kudika059408
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:19
RASPUNSUL ESTE NU...
kudika464114
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:50
De la: kudika169606, la data 2012-01-22 05:59:44Buna dimineata. Eu sunt o leoaica si pot sa-ti spun ca leii sunt cei mai fideli si atasati de familie din tot zodiacul. Dar intradevar sunt greu de cucerit. Iar sabloanele clasice de agatat ii lasa cu desavarsire reci. Asa ca incearca sa-ti arati adevarata personalitate si surprinde-l cu ceva inteligent. Orice urma de indoiala care planeaza asupra ta si orice minciuna descoperita in legatura cu tine il indeparteaza pe vecie. Asa ca, fii sincera si inteligenta...si iubitoare. Leilor le place sa fie iubiti. Mult noroc si fericire.



AI DREPTATE! OR FI EI "CIUDATI"IN MULTE...DAR IUBESC FAMILIA MAI PRESUS DE ORICE...CHIAR SI PROPRIA FERICIRE SI-O SACRIFICA PTR. FAMILIE!!!!
kudika464114
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:54
eu sunt o leoaica si am avut o relatie de un an si jumatate cu un varsator. Relatia poate ar mai fi continuat daca nu as fi aflat k umbla pe la alte domnisoare... Nu stiu ce sa zic de chestia asta cu compatibilitatea zodiilor. Personal mi se pare o tampenie. Parintii mei, din punct de vedere zodiacal erau compatibili 100 %, dar au fost doar 12 ani impreuna. Sotul meu e peste, conform zodiilor suntem compatibili undeva la 5%, cunosc insa cupluri in aceeasi combinatie si le e foarte bine impreuna , de mult timp chiar. Nu zodia iti spune daca merge, ci omul, firea lui, educatia...
raluca_mandu
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:00
dar as avea si eu o intrebare..am cunoscut si eu un tip simpatic foc,,,in aparenta e un smecheras dar cred ca e doar suprafata...poate exista o compatibilitate intre un rac si o fecioara?
kudika489713
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:45
dar as avea si eu o intrebare..am cunoscut si eu un tip simpatic foc,,,in aparenta e un smecheras dar cred ca e doar suprafata...poate exista o compatibilitate intre un rac si o fecioara?
kudika489713
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:45
bhay . eu sunt femeie leu ..si am o relatie cu un barbat varsotor. relatia e super armonioasa si plina de activitate . nu ne plictisim nici macar o secunda . fiecare e plin de viata si dornic sa experimenteze( mai ales varsatorul care vrea sa cunoasca continuuuuuuu ) in ceea ce priveste cuceritul...barbatul leu este cucerit de o femeie increzatoare in sine ..am fost si cu un baiat leu si mi-a spus ca asta a apreciat. sa ai niste tocuri super inalte sa fi deasupra tuturor..sa ai cea mai mare incredere in tine pentru ca leul nu se simte intimidat si vei fi mult mai interesanta pentru el in feleul asta...fi misterioasa si provoaca-l in anumite discutii ..dar la fel..in schimbul de idei sa fi foarte sigura pe ce spui si nu ezita sa ii arati admiratie..insa nu prea multa..nu iti calca orgoliul . :x deci cam asA:x relatia o sa fie super :X aerul(varsatorul) intretine focul(leul)
kudika197572
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:52
daca te referi la tine,nu
FUT_FRUMOS
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:52
as vrea si eu un raspuns...credeti ca poate fi o relatie de durata intre un rac si o fecioara?in aparenta e un smecheras,dar cred ca e doar carapacea racului...asa de purtat se poarta frumos,nu jigneste nu vorbeste urat dar sunt confuza...
kudika489713
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:57
De la: kudika489713, la data 2012-01-22 20:57:54as vrea si eu un raspuns...credeti ca poate fi o relatie de durata intre un rac si o fecioara?in aparenta e un smecheras,dar cred ca e doar carapacea racului...asa de purtat se poarta frumos,nu jigneste nu vorbeste urat dar sunt confuza...
daca te referi la tine,nu
FUT_FRUMOS
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:00
Compatibilitatile intre zodii sunt orientative. Daca "zodiacal" vorbind, nu esti compatibil/a cu o zodie, nu inseamna ca trebuie sa-ti inchizi toate usile. Cunoscand compatiblitatea intre voi, stiti ce trebuie sa adaptati unul la celalalt, in asa fel incat sa mearga pana si cea mai imposibila compatibilitate.
Eu sunt leoaica. Intr-adevar, leii sunt mai nepasatori, se gandesc foarte mult la ei, egoisti, si pot umbla din floare in floare. Asta asa pe scurt. Dar toate astea se schimba atunci cand cunosc o persoana pentru care merita sa fie altfel. Si atunci, desi se vor gandi in continuare foarte mult la ei, se vor gandi in paralel cel putin la fel de mult si la persoana ce le sta alaturi. Siguranta ce le-o ofera regele/regina lor, nu o vor mai schimba nici pentru o armata de alte persoane dispuse sa-i intre in pat pentru o noapte, sau mai multe. Sunt foarte, extrem de grijulii cu familia lor, cu cei dragi care-i inconjoara. Pe partea materiala, leii in general o duc bine. Si nu se gandesc de doua ori inainte de a imparti ceea ce au cu absolut toti cei pe care leul ii iubeste.
Barbatii lei sunt galanti, te vor surprinde cu cadouri nemaipomenite, flori si cine romantice in restaurante cat mai selecte, dar si alte suprize romantice care te vor lasa fara aer.
Dupa horoscop, leii traiesc din laudele altora. Defapt, orice persoana, indiferent de zodie, iubeste laudele si vorbele de bine la adresa sa. Leii, poate putin mai mult, dar majoritatea leilor, chiar sunt oameni care ai pentru ca sa-i lauzi. Si nu ma refer la faptul ca toti sunt artisti la Hollywood, bancheri, avocati vestiti, etc. Dar sunt oameni ambitiosi, indiferent de ce ar face, perfectionisti, meticulosi, si in general, munca lor nu trece neobservata.
Relatia Leu-Varsator.. Mama mea este varsatoare, si chiar pot spune ca fata de alte relatii mama-copil, eu cu ea avem relatia perfecta. Cunosc destui varsatori, si in general mi se par oameni putin ciudati, dar nu neaparat in sensul rau. Uneori, pentru ca sunt atat de realisti, incat nu lasa loc la niciun fel de interpretare. Uneori cad intr-o tenta de pesimism, privind prea drept realitatea. Dar asta nu neaparat il supara pe leul visator, mie imi plac firile realista, pentru ca ma tempereaza.
Apoi, dupa elemente, varsatorii sunt un formidabil punct de sprijin pentru lei, deoarece aerul(varsator) sustine focul (leu). Iar la randul lor, fii sigura ca recunostinta leului va arde necontenit, rasplatind la randul lui varsatorul.

Ideea de baza intr-o relatie, daca vrei sa te iei dupa zodii, este ca privind compatibilitatea intre doua zodii, daca aceasta este redusa, nu inseamna ca trebuie sa inchizi imediat usa. Ci doar sa o deschizi prin alte metode, daca chiar crezi ca relatia merita.
EvelinaMariela
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:08
tu chiar crezi k toti sunt k tine ? acum dak eu insel pt k relatia mea este monotona...nu inseamana ca toti leii inseala poate unii nu inseala iar altii aleg sa nu ramana intr-o relatie monotona ;-)
YYD07
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:11
De la: marushka, la data 2012-01-22 15:14:31Mmmm....am citit in mare ce scrie pe acest forum ...eu sunt leu el e capricorn un an de zile a fost dezastruoasa relatia noastra....ne intelegeam doar 4 ore din 24.calmul lui m-a facut Sa nu mai fiu acea leoaika geloasa si orgolioasa.leii sunt gelosi si infideli dar dam vina pe monotonia din relatie.ce pot Sa zic e ca cel mai mult conteaza cat Vrei u acea relatie.la zodiile sunt generalizate


mesajul meu facea referire la acesta ;-)
YYD07
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:15
De la: marushka, la data 2012-01-22 15:14:31Mmmm....am citit in mare ce scrie pe acest forum ...eu sunt leu el e capricorn un an de zile a fost dezastruoasa relatia noastra....ne intelegeam doar 4 ore din 24.calmul lui m-a facut Sa nu mai fiu acea leoaika geloasa si orgolioasa.leii sunt gelosi si infideli dar dam vina pe monotonia din relatie.ce pot Sa zic e ca cel mai mult conteaza cat Vrei u acea relatie.la zodiile sunt generalizate


mesajul meu facea referire la acesta ;-)
YYD07
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:16
et sunt rac iar el scorpion ,am fost impreuna ne-am inteles super dar ceva nu a mai mers,ne potrivim ca zodii sau nu?
allyalina
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:21
barbatul leu se intelege fff bine cu gemenii
kory23
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:29
Buna, eu sunt varsator si am avut o relatie f frumoasa cu un leu. Trebuie sa fi perspicace si putin misterioasa ca sa il intrigi tot timpul, iar atat timp cat si tu o sa ii respecti libertatea si el va stii sa iti acorde spatiul necesar.
In 2 ani de relatie, un an jumatate am locuit impreuna, dar as fi nedreapta sa spun ca nu am avut libertatea necesara. Incearca, nu ai ce pierde.
ninaandreea
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:30
Excelenta combinatie!" ar exclama cei mai multi, pentru ca, �ntr-adevar, un Aer de calitate poate �ntretine un Foc de lunga durata. O mare daruire (Leul) devine oric�nd suportul unui entuziasm (Varsatorul) care sa cuprinda lumea �n �ntregul ei!

Exista �nsa un exces de regalitate aici: Leul este teatral si ocupa uneori abuziv, chiar p�na la saturatie, scena existentiala a Varsatorului, �n vreme ce Varsatorul, prin definitie un rege al spatiului total, nu suporta nici o limitare, fie ea si prin iubire.
alinutzalove_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:44
nu mai face compromisuri.spuneti punctul de vedere tot timpul si ai sa vezi ca nu mai ii asa de dragut.iti spun din propria experienta
kudika470956
Postat pe 22 Ianuarie 2012 22:40
Cunosc si eu citeva persoane care fac parte din zodia Leului si ti-as spune ca sunt foarte mindri si asteapta sa le cazi la picioare, sunt foarte suparaciosi si chiar daca nu au dreptate nu isi cer scuze niciodata primii. Intr-adevar sunt prietenosi, dar e asa pentru inceput..., eu nu mi-as face multe iluzii.
kudika469289
Postat pe 22 Ianuarie 2012 22:41
eu sunt berbec si din ce am citit pe tot felu de site-uri ... e cam adevarat, ma descriu... sunt incapatanat, iubesc pasional, rar dar cand e sa fie... plus ca dupa ce mi-am atins scopul parasesc persoana respectiva, parca imi trece pofta de dragoste :)). faza e ca la mine totul trebuie sa se miste cu viteza luminii, nu am rabdare daca e ceva ce nu ma intereseaza in schimb saca ma intereseaza ceva stau cu orele sa observ fiecare detaliu de 1-100 de ori, oricum sunt multe de spus despre zodii, si nu tot timpul e chiar ca si cum scrie pe site/tv/radio/etc. depinde de fiecare persoana in parte, zodia face doar o mica delimitare intre personalitati. noapte buna :D
bombonel26
Postat pe 22 Ianuarie 2012 22:52
buna!vad ca ai studiat ceva-ceva la capitolul compatibilitate...m-ai putea ajuta si pe mine cu niste informatii legate de zodia pesti?eu sunt taur iar un pestisor mofturos mi-a cam pus inima pe jar
loredana_22
Postat pe 22 Ianuarie 2012 23:49
De la: YYD07, la data 2012-01-22 21:15:07
De la: marushka, la data 2012-01-22 15:14:31Mmmm....am citit in mare ce scrie pe acest forum ...eu sunt leu el e capricorn un an de zile a fost dezastruoasa relatia noastra....ne intelegeam doar 4 ore din 24.calmul lui m-a facut Sa nu mai fiu acea leoaika geloasa si orgolioasa.leii sunt gelosi si infideli dar dam vina pe monotonia din relatie.ce pot Sa zic e ca cel mai mult conteaza cat Vrei u acea relatie.la zodiile sunt generalizate


mesajul meu facea referire la acesta ;-)


Nu este adevarat ca leii sunt infideli. Sau depinde ce intelege fiecare prin infidelitate. Este adevarat ca uneori leii au nevoie de aprecieri din partea sexului opus, sa-si poata confirma ca inca sunt niste vanatori veritabili. Dar pentru a primi aprecieri din partea sexului opus, nu le trebuie numaidecat o alta relatie pe langa cea care o au, sau un one night stand sau orice vrei tu. Este suficient de exemplu, ca un leu sa treaca pe langa cineva de sexul opus cu o oarecare cochetarie, si sa observe ca acea persoana chiar a ramas fix privind-o/privind-ul. Iar asta nu este infidelitate. Nu o face cu niciun gand de a "pescui" altceva pe langa ceea ce are. Pur si simplu asa este natura lor.
Dar nu numai a leilor, asta se intampla cu orice persoana, indiferent de zodie.
In schimb un leu este foarte grijuliu cu relatia si partenerul lui. Nu exista locul 2. Exista doar locul 1, si in el se incadreaza atat leul cat si partenerul. Este protector cu ceea ce are, si atata timp cat nu ii stingi focul, poti trai momente memorabile alaturi de un leu.
Cnad intervine monotonia, degeaba dam vina pe zodii sau "infidelitatea" leilor. Intervine monotonia din cauza amandurora. Si cu riscul de a ma repeta, orice persoana, indiferent de zodie, atunci cand nu se mai simte bine cu partenerul ei, isi va cauta o iesire in alta parte. Nu este o chestiune doar pentru lei :) Iar pe de alta parte, persoane infidele gasim in ABSOLUT orice zodie.
EvelinaMariela
Postat pe 23 Ianuarie 2012 01:39
leii sunt cei mai fideli, racii sunt infideli.
zinaceabunasinebuna
Postat pe 23 Ianuarie 2012 06:32
De la: loredana_22, la data 2012-01-22 23:49:54buna!vad ca ai studiat ceva-ceva la capitolul compatibilitate...m-ai putea ajuta si pe mine cu niste informatii legate de zodia pesti?eu sunt taur iar un pestisor mofturos mi-a cam pus inima pe jar

daca si barbatii sunt la fel de suciti ca femeile pesti ,o sa ai inima facut scrum
jean_luc_picard
Postat pe 23 Ianuarie 2012 06:37
De la: loredana_22, la data 2012-01-22 23:49:54buna!vad ca ai studiat ceva-ceva la capitolul compatibilitate...m-ai putea ajuta si pe mine cu niste informatii legate de zodia pesti?eu sunt taur iar un pestisor mofturos mi-a cam pus inima pe jar


sunt zodia taur si as dori sa aflu despre compatibilitatea cu racu. m-a inselat un rac si vreau sa ma razbun pe el.
zinaceabunasinebuna
Postat pe 23 Ianuarie 2012 06:41
"Hrrrr! Ce lume rea, dom'ne! Au vazut femeie la volan si m-au dat repede la gazeta!
Ce-i drept, am facut cam multe manevre ca era locul stramt si patina a .... Ma si vedeam la stirile de la ora 5!!!"
Nowemb... Sar'na...daca vrei sa vin cu o canistra de benzina sau motorina de la mine...sa inveti parcarea si gararea...
Sigur e de la combustibil ...Nu esti tu de vina. Tu esti di vina...
serpico_
Postat pe 23 Ianuarie 2012 09:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cunnilingu 98 De la: love_strike 14 Noiembrie 2009 00:23
iubesc si sunt iubita...DAR.... 35 De la: callybra 7 Octombrie 2011 00:44
Amica lui!!!! 60 De la: mainedimineata 8 Septembrie 2009 16:39
CItate preferate! 82 De la: iulices 2 August 2010 18:38
prietenie online.... 17 De la: Kathara 19 Mai 2009 20:06