Setari Cookie-uri

ZoDii

varsatorii.....tot varsatori ;)....evident ca si pe tine!!!!:P
AnaMdaaa
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:29
De la: AnaMdaaa, la data 2012-01-22 09:29:44varsatorii.....tot varsatori ;)....evident ca si pe tine!!!!:P

serpico_
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:31
De la: SERPICO, la data 2012-01-22 09:28:13
De la: november13, la data 2012-01-22 09:21:32
De la: SERPICO, la data 2012-01-22 09:16:38
De la: november13, la data 2012-01-22 09:09:44
De la: SERPICO, la data 2012-01-22 09:05:45
De la: willya, la data 2012-01-22 09:01:57Traiasca Varsatoarele!Le iubesc!!!

Eu sant varsator si pe mine ?

Serpicooooooo..... eu mi-s scorpioanca si cica estem compatibili!....

Normal ca suntem...Dar sa stiti ca e greu cu varsatorii .Sunt foarte greu de stapanit...Adica sunt greu de incalecat...nu suporta sa fie insauati... Ei sunt invatati sa fie liberi...
NOW... Imi pare bine sa te aud sa te stiu ca esti bine...Ma uit ca se schimba vremea si eu trebuie sa plec...

Go Planet!

Asa de repede vrei sa scapi de mine ?...Uracioaso... Ui ca nu vreau sa plec na...

Ba nu! Ba nu! Ba nu!
Nu vreau sa scap de tine!
Nu sunt uracioooooasaaaaaa!
Si, mai ales, nu vreau sa te incalec!!!
november13
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:35
De la: november13, la data 2012-01-22 09:35:47
De la: SERPICO, la data 2012-01-22 09:28:13
De la: november13, la data 2012-01-22 09:21:32
De la: SERPICO, la data 2012-01-22 09:16:38
De la: november13, la data 2012-01-22 09:09:44
De la: SERPICO, la data 2012-01-22 09:05:45
De la: willya, la data 2012-01-22 09:01:57Traiasca Varsatoarele!Le iubesc!!!

Eu sant varsator si pe mine ?

Serpicooooooo..... eu mi-s scorpioanca si cica estem compatibili!....

Normal ca suntem...Dar sa stiti ca e greu cu varsatorii .Sunt foarte greu de stapanit...Adica sunt greu de incalecat...nu suporta sa fie insauati... Ei sunt invatati sa fie liberi...
NOW... Imi pare bine sa te aud sa te stiu ca esti bine...Ma uit ca se schimba vremea si eu trebuie sa plec...

Go Planet!

Asa de repede vrei sa scapi de mine ?...Uracioaso... Ui ca nu vreau sa plec na...

Ba nu! Ba nu! Ba nu!
Nu vreau sa scap de tine!
Nu sunt uracioooooasaaaaaa!
Si, mai ales, nu vreau sa te incalec!!!
Pai nici nu ai putea...eu sunt de aer...ti-am zis ...sunt peste tot...asa ca nu stii de unde sa ma iei... Stiu ca in general voi fetele indiferent de zodie vreti sa fiti voi cele care conduceti...Nici o problema ...conduceti dar nu si pe varsator... In acest fel trebuia inteleasa treaba cu incalecatul...
Deci ai parcat bine ieri cand ai ajuns...sigur ?
serpico_
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:47
De la: Broscaru, la data 2012-01-19 11:14:59Nu o sa mearga,o sa te insele.

te inseli,leii nu inseala niciodata,daca are partenerul dorit linga el
singura problema este ca are pretentii de la partenerul de viata si vrea sa fie mereu in centrul atentiei,si asta doar pentru asi satisface egoul si nu pentru a insela
titisor
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:49
wawwww.... ce parere aveti despre lei... da intradevar cunosc si eu lei... unii familisti altii nici gand de familie... un foarte bun prieten de al meu este leu... dar el nici nu isi poate imagina viata de familie apoi sa isi faca una....dar sunt si lei familisti... si fetelor... este o diferenta intre femeia leu si barbatul leu...noi prin natura noastra suntem familiste si iubitoare....(eu sunt sagetatoare-deci o zodie de foc, si am fost atrasa in viata tot de zodii de foc, dar pasiunea mea sunt berbecii-o zodie despre care se spune ca sunt cei mai mari frustangii-dar nu este chear asa....)si sa revenim... compatibilitatea intre zodii... difera de la persoana la persoana... se tine cont si de ascendent atunci cand este vorba de compatibilitate si in cea mai mare masura de cei 7 ani de acasa...
Sfatul meu este... INCERCAREA MOARTE NU ARE!!!... MULT SUCCES....P.S:in orice relatie e bine sa fii sincera si tu insati,nu incerca sa fi altcineva doar de dragul partenerului
CriSsStef
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:55
De la: SERPICO, la data 2012-01-22 09:47:27
Go Planet!

Asa de repede vrei sa scapi de mine ?...Uracioaso... Ui ca nu vreau sa plec na... [/quote]
Ba nu! Ba nu! Ba nu!
Nu vreau sa scap de tine!
Nu sunt uracioooooasaaaaaa!
Si, mai ales, nu vreau sa te incalec!!! [/quote]Pai nici nu ai putea...eu sunt de aer...ti-am zis ...sunt peste tot...asa ca nu stii de unde sa ma iei... Stiu ca in general voi fetele indiferent de zodie vreti sa fiti voi cele care conduceti...Nici o problema ...conduceti dar nu si pe varsator... In acest fel trebuia inteleasa treaba cu incalecatul...
Deci ai parcat bine ieri cand ai ajuns...sigur ? [/quote]
Am inteles ce ai vrut sa spui, ca asa sunt eu, intelegatoare!
Hi hi! De unde stii ca am avut probleme la parcare? Au dat la stiri?
november13
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:58
nu cred ca doar leiulor le place sa fie in centrul atentiei... si nici nu cred ca exista zodie care inseala mai mult... totul depinde de ceea ce are acasa si cum ii sunt satisfacute "nevoile"...
CriSsStef
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:59
Buna ! Pentru un raspuns corect , sunt necesare mai multe date si o analiza a celor doua persoane in cauza. o zi buna !
nicusor
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:07
Nu am avut niciodata o relatie cu un leu,insa cred in zodii si in compatibilitatile de pe net.Eu sunt pesti si prietenul meu este scorpion.e perfect/mai mult decat perfect...au mai aparut si probleme insa de fiecare data la sfarsit suntem tot impreuna
cristina2502
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:14
Buna....In primul rand tu ce esti? Fata, Baiat?
corinaxgym
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:15
De la: Broscaru, la data 2012-01-19 11:14:59Nu o sa mearga,o sa te insele.




Eu nu cred. Tine foarte mult si de persoana. Mama mea e varsator si tatal meu leu. Sunt cele mai unite persoane care le-am vazut vreodata. Sunt familisti amandoi. Poate va ganditi ca au o varsta.... Asa si? Si eu sunt leu, si intr-o relatie vreau respect, sinceritate , fidelitate, rasfat...Cam tot ce isi doreste o persoana care vrea sa fie cu adevarat fericita.
corinaxgym
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:18
De la: kudika169606, la data 2012-01-22 05:59:44Buna dimineata. Eu sunt o leoaica si pot sa-ti spun ca leii sunt cei mai fideli si atasati de familie din tot zodiacul. Dar intradevar sunt greu de cucerit. Iar sabloanele clasice de agatat ii lasa cu desavarsire reci. Asa ca incearca sa-ti arati adevarata personalitate si surprinde-l cu ceva inteligent. Orice urma de indoiala care planeaza asupra ta si orice minciuna descoperita in legatura cu tine il indeparteaza pe vecie. Asa ca, fii sincera si inteligenta...si iubitoare. Leilor le place sa fie iubiti. Mult noroc si fericire.



da, ai dreptate....dar nu cred ca si la partea de cucerit. Nu trebuie sa se afiseze altfel decat e ea, sau el ca persoana. Daca pretinzi ca esti cineva, si de fapt arati altceva, nu ii castigi increderea cu nik. Cat despre incredere, O doamne, daca leii si-au pierdut increderea..... s-a dus totul.
corinaxgym
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:21
De ce esti asa critica?.... poate nu o sa o insele... poate stie sa il tina langa ea si sa ii ofere ceea ce are nevoie...
CriSsStef
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:23
De la: kudika127804, la data 2012-01-22 09:25:021). Despre barbatul Leu:

Pentru barbatul Leu, dragostea este motorul Cosmosului. La el, dragostea trebuie sa fie mare, spectaculoasa si dramatica, ca iubirile pe care le cântau trubadurii de odinioara.

Barbatul Leu adora dragostea si adora sa fie îndragostit. Amant înflacarat, foarte atasat de o anumita calitate erotica si estetica a relatiei sexuale, el se daruieste cu totul, sau, mai bine zis, se "împrumuta total" în fiecare relatie. Barbatul Leu iubeste cu stil si fara inhibitii si are talentul special de a învalui povestea sa de dragoste într-o aura de magie. Daca tu esti aleasa, te va trata ca pe ca o zeita si în mod sigur te va face sa uiti ca mai exista si alti barbati pe pamânt.

Barbatul Leu este romantic si generos, iar una dintre modalitatile prin care-si demonstreaza generozitatea este de a-si coplesi iubita cu daruri. Iar aceste daruri nu vor fi doar banale cutii de ciocolata, ci cadouri scumpe, exotice, greu de obtinut.

Superbului si generosului domn Leu îi place sa-si protejeze partenera, va lupta pentru ea, va risca pentru ea, ca în povestile cavaleresti. În schimb, aceasta trebuie sa-i arate o loialitate neconditionata si o admiratie inalterabila si sa faca în asa fel încât ceilalti barbati sa-l invidieze ca are la brat o femeie atat de stilata, de frumoasa si de eleganta. Pe scurt, el cere de la partenera lui sa fie demna de prestigiul sau.


Sunt de acord cu tine. Este valabil si viceversa pentru femeia Leu.
corinaxgym
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:27
sint pretentiosi , rai de gura ,plini de sine,intr-o relatie numai ei dicteaza ,e adevarat sint carismatici si amabili dar, dupa ce ii cunosti mai bine vei auzi cu siguranta cum rage un leu .
kudika125148
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:28
eu cred in compatibilitatea zodilordeoarece am un zodiac latinsi tot ce zice de zodia mea se potriveste la fix,varsator merge cu gemenii si alte2 zodii,tot a 3-a zodie se potriveste ca spitele de la roata de bicicleta,leii sint ambitiosi si dominain toate,sau tind sa domine,au si ei 3 zodi compatibile!ia un zoodiac bun!
kudika228362
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:31
eu am cunoscut un leu si iti spun ca nu e bine sa ai o relatie cu un leu,chiar daca este dragut trebuie sa te uiti la caracter nu la frumusete ,la inceput sunt superi dar daca nu faci ce zic ei o sa ai de suferit si foarte mult de plans
iepurila
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:35
eu am cunoscut un leu si iti spun ca nu e bine sa ai o relatie cu un leu,chiar daca este dragut trebuie sa te uiti la caracter nu la frumusete ,la inceput sunt superi dar daca nu faci ce zic ei o sa ai de suferit si foarte mult de plans
iepurila
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:36
Buna! Leilor le place sa fie in centrul atentie, asta nu inseamna ca se dau in spectacol, dar acordai atentie, cand vorbeste fii atenta la ce spune si ( foarte important ) apreciazal. Leilor le place sa fie laudati , "periati" si apreciati (dar, bineinteles, aprecierile si laudele tale sa fie veritabile, caci altfel "se prinde"). Si trebuie ca si tu sa crezi in ceea ce-i spui, adica sa nu-i zici ceva doar pentru ca asta crezi tu ca el ar vrea sa auda, leii apreciaza sinceritatea. Iar daca te iubeste iti va fi si fidel, oricum leul e un familist. Am o pritena varsator iar sotul ei este leu, sunt impreuna cam 11 ani si se inteleg minunat Iti doresc mult succes !
wisteria_moon
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:39
salut. prietenul meu e LEU si e cel mai loial, inteligent, funny, cool om pe care l am intalnit vreodata. eu sunt SCORPION, btw:) GO 4 IT!
realrap
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:43
Tare le mai stiti voi pe toate!!!Ia spuneti-mi si mie ceva despre barbatul gemeni.........compatibilitate gemeni-balanta???
kudika085454
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:45
nu
FUT_FRUMOS
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:47
De la: ilumax_76, la data 2012-01-22 07:45:55Doar o atractie puternica; cand se va consuma relatia, totul se va sfarsi.

intotdeauna vor exista exceptii
MissDarine
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:51
De la: titisor, la data 2012-01-22 09:49:37
De la: Broscaru, la data 2012-01-19 11:14:59Nu o sa mearga,o sa te insele.

te inseli,leii nu inseala niciodata,daca are partenerul dorit linga el
singura problema este ca are pretentii de la partenerul de viata si vrea sa fie mereu in centrul atentiei,si asta doar pentru asi satisface egoul si nu pentru a insela


Dar daca are partenerul nedorit langa ei, mai inseala leii?
franziska_eu
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:03
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 10:42:09Buna din nou!Siu ca multi nu credeti in zodii si spuneti ca sunt prostii de aceea acest subiect e deschis pentru cei care chiar vor sa raspunda si cred cat de cat in astea.Nu e cine stie ce dar eu ma gandeam sa luamacest subiect ca un fe lde joc.Ce spuneti despre compatibilitatea dintre un varsator si un leu.Am intalnit un leu zilerle trecute care e foarte dragut cei drept si prietenos.Dar din cate stiu putin cam pretentions si greu de cucerit si as vrea sa aflu mai multe de la voi depsre acest subiect in legatura cu "daca acesti doi ar putea forma un cuplu" si cum poatese poate cuceri un asfelt de partener.


Leu si Varsator. Ori e prea bine, ori e prea rau...

Atractia fizica dintre voi este fantastica. Probabil ca a fost dragoste la prima vedere... Dar tendinta Varsatorului spre critica si analiza o sa-ti raneasca eul. E adesea distant si pare ca nu ar avea sentimente, fiindca traieste în Aer, iar unui Leu de treaba asta-i cam miroase a respingere!
Varsatorul este neconventional, dragostea si relatiile le priveste altfel decât tine, parca nu se implica asa de mult. Parca prea e mereu altundeva decât acolo, la picioarele tronului pe care sta Leul. Devine nerabdator si iritat când vede ca Leul este atât de dramatic, si nu accepta prea adesea sa te puna în centrul universului sau. Fiindca el exploreaza mereu, asa ca universul e o chestie relativa... În plus, este prea independent ca sa fie un supus cuminte, si adesea aici se termina totul. Pentru ca Leul simte nevoia sa domine (pe buna dreptate, de-aia e Rege!) si, desi Varsatorul intuieste ca asa ar trebui sa fie, nu-i prea place sa admita în mod fatis acest lucru.
Sunt si parti bune, însa, iar daca într-adevar vrei sa faci relatia sa mearga, concentreaza-te asupra lor : Varsatorul va fi exact audienta de care aveai nevoie, acel ascultator avid, admirator înfocat al ideilor tale. Numai ca n-o sa se abtina si tot o sa mai bage si câte o idee de a sa în conversatie, sau o sa te întrerupa mai des decât e voie la curtea regala... Nu uita ca, desi pare întotdeauna detasat si distant, nu este asa : pur si simplu traieste altfel pasiunea. Nu este la fel de ostentativ în dragoste ca tine, dar asta nu înseamna ca nu iubeste. Însa leului îi place sa se stie iubit, sa i se spuna ca este cel mai bun, cel mai frumos si mai destept (cel mai adesea asa si este).
Varsatorul este foarte individualist si prea independent pentru tine. El este facut sa schimbe lumea, iar astia nu-s oameni pe care sa-i tii acasa. Adesea, o sa-ti spuna ca esti prea conservator sau ca nu faci destul. Poate ca te va respecta, dar nu atât cât ai tu nevoie... Varsatorul vrea în primul rând un prieten pe lumea asta, iar tu vrei iubirea adevarata, pura si stralucitoare. El se ghideaza dupa ce-i spune mintea, tu dupa ce-ti spune inima ta generoasa..
Varsatorul nu este atât de materialist ca tine. Într-o buna zi o sa-si cumpere nu stiu ce "ultima trasnaie cosmetica sau electronica aparuta pe piata", iar asta o sa te cam enerveze, fiindca tu stii sa cheltui banii pe alte chestii, mai rafinate, mai serioase si mai durabile.
Tu te poti desfasura cel mai bine atunci când te simti iubit, admirat, respectat. Varsatorul – când este liber, când simte ca nimic nu-l îngradeste. Posesivitatea ta pica tare, tare prost în relatia asta.
Sexual, o sa te fascineze cu stilul lui total neconventional si, da, în pat va potriviti cel mai bine. Varsatorul are mereu câte o idee noua si destula rabdare s-o puna în practica. Asa ca te vei trezi în fiecare zi (sau noapte) cu un alt partener de viata lânga tine, desi este aceeasi persoana!
O sa te înnebuneasca stilul Varsatorului, fiindca el aprinde foarte mult sexualitatea ta : întâlnirile voastre sunt tulburatoare. Însa, dupa un timp, ai sa-l consideri prea neortodox pentru tine, chiar si în pat.
Asadar, o relatie în care mai bine te gândesti de zece-douaspe ori înainte sa te implici.
kudika193686
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:03
De la: kudika085454, la data 2012-01-22 10:45:20Tare le mai stiti voi pe toate!!!Ia spuneti-mi si mie ceva despre barbatul gemeni.........compatibilitate gemeni-balanta???

Gemeni si Balanta : Aer si Aer... Merge? Bineînteles, singura problema este chiar asta, ca nu prea se "sta" într-o astfel de relatie!

O relatie frumoasa, adesea plina de satisfactii, fiindca fiecare dintre voi îl întelege pe celalalt intuitiv – doar sunteti amândoi semne de Aer. Balanta ta este intelectuala, rafinata, cinstita si optimista. Ca si tine, este pasionata de discutii si dezbateri si are acelasi foc interior care-o face sa nu stea locului, mergând mereu prin lume, prin oras, pe la prieteni – ma rog, undeva.

"Balanta prefera localurile elegante si tot ce este la ultima moda, hainele scumpe si accesoriile elegante". Asta spun toate horoscoapele, însa am întâlnit multe Balante carora nici ca le pasa de asa ceva. Important este ca îi place sa iasa din casa mult si des, parc-ar fi Geaman!
E drept, tensiunea nu va lipsi dintre voi : în fond, chiar daca aveti aceeasi natura, aceasta este de Aer nelinistit. Va potriviti, e adevarat : Balanta reprezinta cam... 80% din ceea ce cauti tu la un partener de viata, deci va asteapta multe bucurii împreuna. La început, totul o sa fie ca-n povestile despre care auzi mereu ca li se întâmpla altora, iar vorba dulce a Balantei o sa-ti cam suceasca – de tot? – capul, fiindca este un semn mult mai rational si foarte analitic (nativul încearca mereu sa echilibreze cele doua talgere în viata, în dragoste, în lume). DAR, pe masura ce zilele devin saptamâni sau ani, s-ar putea sa te cam sâcâie incapacitatea ei de a lua o decizie mai REPEDE : tu, semn adolescentin prin excelenta (la orice vârsta, un Geaman pare tânar), vrei viata acum si aici, iar Balanta... ai vazut cântarele din piatza, cât se leagana pâna sa se echilibreze, chiar daca în fiecare parte se afla aceeasi cantitate? Ei, cam asta e Balanta. Îti vine sa-i zici sa se hotarasca odata. Desigur, flexibilitatea ta înnascuta poate usor trece peste aceasta – daca esti dispus sa te arati flexibil.
Balanta este semnul parteneriatului, se simte cel mai bine într-o casatorie, într-o relatie de durata. Asa ca este si un semn foarte devotat : micile tale flirturi vor fi întelese, dar nu acceptate (sa nu zici ca nu ai fost avertizat!). Este si foarte diplomata, iar asta ajuta mult în comunicarea cu un Geaman. Pe scurt, în relatia asta, Balanta o sa cam stea la cârma, chiar daca n-ai sa simti. Mai ales financiar, fiindca, desi este nechibzuita adesea, este totusi un semn mai stabil si o sa stie sa scoata banii pentru nota de telefon a Geamanului fara a se sfii sa-ti si spuna, din când în când, cu toata diplomatia sa caracteristica, s-o lasi mai moale cu toate telefoanele alea.

Sexual, cât sunteti voi de semne de Aer, totul devine foc si para. Va place sa experimentati si nici unul dintre voi nu este gelos sau posesiv, ceea ce face ca si contactul fizic sa fie lipsit de inhibitii. Temperamentul Balantei are un efect stabilizant, în jurul sau totul devine mai echilibrat si oamenii se simt mai în siguranta. Va sti sa îti ofere totul, iar personalitatea ta, dubla prin excelentza, va aduce sarea si piperul necesare.

Asadar, merge? Cu siguranta. Balanta este aproape tot ce ti-ai dorit : iubeste fara a fi posesiva, vorbeste cu placere si te va fascina repede.
kudika193686
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:05
si eu sunt varsator si am purtat discutii cu o leoaica;lleii sunt intradevar foarte atasat familiei si greu de cucerit, insa foarte buni prieteni;
daca privim din unghiul ingust al ego-ul nostru si nu luam in seama si persoana de langa noi, ne putem rani singuri:(
varsatorul este in esenta un altruist si privind din aceasta prisma poate relationa perfect chiar si cu zodiile cu care nu este compatibil, atata vreme cat ia in seama si partenerul de discutii.
de aceea oricat ne-am dori ca cineva sa ne placa mai mult decat o poate face, trebuie sa lasam loc dialogului si intelegerii celuilalt, varsatotul o poate face cu succes :)

stiu o relatie femeie-gemeni_barbat balanta minunata, de lunga durata. relatiile sunt mai mult decat haine sex sau distractie; conteaza cat de armonios impletesti atuurile tale cu ale celuilalt:), iar eforturile trebuie facute in DOI.
suvcces si scuze daca v-am plictisit :)
vultur500
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:39
De la: kudika452509, la data 2012-01-22 09:26:34"Excelenta combinatie!" ar exclama cei mai multi, pentru ca, într-adevar, un Aer de calitate poate întretine un Foc de lunga durata. O mare daruire (Leul) devine oricând suportul unui entuziasm (Varsatorul) care sa cuprinda lumea în întregul ei!

Exista însa un exces de regalitate aici: Leul este teatral si ocupa uneori abuziv, chiar pâna la saturatie, scena existentiala a Varsatorului, în vreme ce Varsatorul, prin definitie un rege al spatiului total, nu suporta nici o limitare, fie ea si prin iubire.
ella67
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:43
De la: MissDarine, la data 2012-01-22 10:51:00
De la: ilumax_76, la data 2012-01-22 07:45:55Doar o atractie puternica; cand se va consuma relatia, totul se va sfarsi.

intotdeauna vor exista exceptii


Eu m-am referit la cuplul : el- Leu+ ea- Varsator. La tine e invers.
ilumax_76
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A new way to spend your free time 7 De la: bl_de 27 Octombrie 2009 13:28
relatii de prietenie 6 De la: jeanpierre 26 Noiembrie 2009 16:44
Ce ati face in locul meu? 189 De la: Histria 23 Noiembrie 2013 12:22
Doar pentru prietenii mei! 148 De la: ionelaela 11 Noiembrie 2010 23:34
Sunt disperata! Ajutati-ma! 14 De la: joy_18 27 Iulie 2010 18:38