Setari Cookie-uri

Prea multa durere...ce sa mai fac???????

De la: ilumax_76, la data 2012-01-22 11:53:10
De la: franziska_eu, la data 2012-01-22 11:40:08


Intotdeauna sa faci doar ceea ce-ti spune inima, tu stii cel mai bine ce e bine pentru tine.



Urasc sfatul asta. Tocmai pt ca si-a ascultat inima, acum si-a luat-o in bot. [/quote]

Din nou ai dreptate si nu ai, adica, daca fata si-ar fi ascultat acea parte din inima care-i apartine numai ei ar fi pastrat copilul (din cate am inteles ea isi dorea acel copil), insa si-a ascultat acea parte a inimii care-l includea si pe iubit, si si-a luat teapa, intr-adevar.
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 05:33
De la: kudika_587, la data 2012-01-23 13:33:14Cate o data imi zic si eu exact ce ziceti voi...dar poate il iubesc atat de mult incat nu vreau sa cred ca am fost mintita in tot acest timp...
sincer nu stiu ce sa mai cred ,ce sa fac....sincer eu vreau sa ne mai dam o sansa sperand ca o sa mearga...el e langa mine dar nu mai e ca inainte...de exemplu ieri a stat cu mine toata ziua ma scos undeva in afara orasului ..la aer curat,s-a comportat frumos,ma sarutat..dar seara cand am ajuns acasa era schimbat,lam intrebat ce are...si mia raspuns ca nu vrea sa inteleg gresit lucrurile..ca el ma iubeste ca ii place sa fie cu mine,sa petreaca timp impreuna si ca a fost totul bine,ca merg bine lucrurile intre noi....Dar ca nu sia schimbat parerea si ca in continuare simte acelas lucru..ca no sami zica de pe o zi pe alta ca gata nu mai vrea sa ne despartim...nu-l inteleg..si nu stiu ce sa mai cred...o sa fie cu mine sau cat o sa dureze comportamentul asta a lui????


Poate e doar intr-o faza in care ii este teama de ceea ce simte sau, ma gandesc ca-i posibila si varianta asta, sa se fi asteptat ca tu sa nu fi renuntat asa usor la acel copil. Poate ca te responsabilizeaza mai ales pe tine, pentru partea cu protectia si avortul, cine stie. Doar voi intre voi, puteti lamuri toate aspecte astea. Chiar e nevoie sa purtati o discutie deschisa, in care sa va spuneti tot ce aveti pe suflet, referitor la relatia voastra si la voi doi. Nu incerca sa afli raspunsul la dilemele tale discutand cu noi, el este cel mai in masura sa-ti ofere raspunsurile. Noi putem doar intui ce este intre voi doi, insa doar voi stiti ce este cu adevarat intre voi doi.

Discuta deschis cu el si fii pregatita sa afli multe lucruri neplacute. Orice este posibil, din pacate.

Iti doresc multa putere de a merge mai departe.
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 05:41
Asta am incercat sa fac ieri,eram suparat..ma saturasem de tot....Iam zis daca stie bine ce face..el mia zis ca amandoi ar trebui sa ne gandim la asta .i.dar ca nui momentul acum ca trebuie sa mai treaca putin sami mai revin si dupa sa vorbim amandoi..eu iam zis ca da si eu trebuie sa ma gandesc pentru ca nu stiu daca o sa mai vreau sa continui cu el....Nici nu stiu daca stie ce vrea cu adevarat...eu cred ca el si vrea si nu vrea sa ne despartim...
kudika_587
Postat pe 24 Ianuarie 2012 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am cautat-o singura 72 De la: kudika065941 4 Septembrie 2009 09:16
nu mai stiu ce sa fac 10 De la: inna_1688 5 Decembrie 2010 14:23
as vrea sa stiu si eu cupluri care au trecut prin momente grele in relatie si reusesc sa le depaseasca 21 De la: denis_3d25 29 Noiembrie 2009 08:16
remediu pt ciclu "preamtur" 12 De la: nicoleta4856 10 Iunie 2009 21:35
Sunt confuza.. 7 De la: Anna_Maria_26 24 Iulie 2015 09:06