Setari Cookie-uri

Vreau o pauza

Nu pot sa cred ca mai sunt oameni care trec printr=o astfel de situatie.Si eu am avut o relatie de 4ani.primiii doi ani au fost foarte frumosi ne iubeam si lumea parca ne invidia.Apoi au aparut micile conflicte care se iscau din motive practic banale.A doua zii ne impacam la loc.Idea este ca Ea a inceput sa caute pe internet si poate isi gasise persoana respectiva care i-ar fi promis ff multe la fel cred ca si mine inainte de a ne cunoaste.Am aflat si ma-m suparat normal pe Ea .Mi-a cerut sa o iert si am iertat-o.Acum inainte de craciun mi-a zis ca vrea sa steie cu ai ei sa faca sarbatorile de iarna.Eu lucram in strainatate si am locuit impreuna 4 ani.Am acceptat oferta si exact dupa ziua ei am condus-o la aeroport.Mi-a spus ca ma iubeste si am crezut-o.Putin timp dupa acea mai exact la o saptamana situatia sa schimbat si am simtit asta incepuse sa fie mai rece.Mi-am dat seama ca am sa o pierd cat de curand.Ca un nebun am inceput sa o sun .Degeaba disparuse din vocabular cuvintela mie dor sau te iubesc .Ele erau doar pt. mine.Acum o mai sun dar este ff rece mereu imi spune sa vad sau sa ma mai gandesc atunci cand vine vorba espre relatia dintre noi.Eu cred totusi ca a aparut o alta persoana in viata ei.Cert este ca sunt 3 luni de zile si sperantela sunt din ce in ce mai mici.I-am spus ca am sa vin sa o vad dar ma refzat.Nu stiu ce sa mai fac .Imi este ff greu dar trebuie sa privesti inainte.Am iut-o mult si am facut multe pt ea dar uite ca nu a fost sa fie deajuns Ea a cautat altceva poate .Din pacate sunt anii care se scurg eu am 43 de ani iar ea 45.Pacat crezusem ca imi va fii cea care mava ocroti mereu si imi va spune TE IUBESC dar nu a fost sa fie asa.
kudika489359
Postat pe 19 Februarie 2012 08:05
Este normal sa fie asa.Nu mai sunteti 2 copii...Ea a asteptat destul ca iubirea voastra sa se concretizeze...probabil printr-o casatorie.Vazand ca tu inca mai ai de "copilarit"...a renuntat si s-a reorientat.
Parerea mea e ca trebuie sa-ti iei gandul de la ea.
serpico_
Postat pe 19 Februarie 2012 08:35
sincer zic ca iubita ta doreste o despartire..eu nu cred in pauze,nu poti iubii un om si dupa iti dai seama ca vrei o pauza timp in care te hata-hata cu un altul,apoi ce va mai dorii sa se intoarca la tine hataita de acel nou?!?!iar mai apoi dupa vreo 7 ani de casatorie si vreun copil si se plictiseste va dori inca o pauza de hataiala?!
nu accepta frimiturile intr-o relatie..succes!
lilianne
Postat pe 19 Februarie 2012 10:04
mai, deci faza ca ai plecat si ca iti ducea lipsa e o prostie. dk te iubea cu adevarat te pastra si nici nu se mai uita la altu. asa ca...asta e tre sa o lasi sa isi dea seama dk ar arunca o relatie la gunoi ptr unu pe care de abia il cunoaste. sunt 50 la suta sanse sa te aleaga...dar...oare merita?
kudika021451
Postat pe 19 Februarie 2012 20:54
De la: rvnlv, la data 2012-02-08 22:24:09Ms pt sfaturi prieteni. Deocamdata am decis sa nu ma mai implic si sa o las moarta. Oricum sunt plecat din tara si nu pot face mare lucru, chiar daca as vrea. De asemenea sunt convins ca de eram acolo aceste lucruri nu aveau loc. Si daca stau bine sa ma gandesc cred ca toata chestia asta are un mare plus si-mi da curaju sa merg mai departe, mai ales ca la un moment dat se discuta despre casatorie . Totusi, ce ma intriga pe mine mult este felul asta ciudat si rapid in care s-au schimbat toate. Ma roade asa o curiozitate sa stiu ce e in mintea unei femei in astfel de momente....desi stiu ca cer imposibilul


prietena ta este destul de superficiala...de aici schimbarea de peisaj si sentimente. Poti sa iei in calcul si faptul ca amandoi sunteti in continua dezvoltare si realizezi la un moment dat ca nu ti se mai potriveste o persoana sau o atitudine..drept urmare ajustezi din mers. Eu spun ca, desi pare ca tu ai pierdut eu spun contrariul..tu ai castigat timpul pt a realiza cine este de fapt omul de langa tine, deci trage concluziile potrivite. Cred ca in acest moment tu esti cel in masura sa ITI iei pauza respectiva...pt ca se pare ca ai dat mai mult decat ai primit.
Sper ca toate vor fi cum iti doresti tu.
paula27
Postat pe 19 Februarie 2012 22:40
eu una sunt de parere ca ce este al tau este al tau si te asteapta indiferent de circumstantele in care te afli sau in care se afla relatia voastra.
eu in locul ei daca mas fi completat cu viitorul exsot nu as mai fi incercat si altceva...dar deh asa sunt unele femei care au tot ce au nevoie langa persoana iubita simt nevoia de a complica lucrurile cum ai zis tu...chiar nu le inteleg femeie fiind si eu
kudika451092
Postat pe 20 Februarie 2012 00:42
Multumesc pentru sfaturi. Nu am mai postat nimic si cred ca ar fi cazul sa mai spun cate ceva. Da de la ultimele posturi in care eram destul de demoralizat lucrurile s-au schimbat mult mult. Pot spune ca in mare mi-am revenit si ma simt foarte bine. Pana la urma aceasta pauza chiar a e foarte bine venita. M-a ajutat mult sa ma limpezesc si sa-mi fac ordine in viata, sa-mi stabilesc prioritati si sa-mi dau seama ce nu mergea bine. Pot spune sincer ca simt din nou ca traiesc, ca am aspiratii si vise, am inceput sa ma redescopar, acel EU care a stat multa vreme redus la tacere, iar asta m-a ajutat sa realizez lucruri deosebite in ultima perioada. Nu stiu ce va fi cand ma voi intoarce in tara dar nici nu-mi mai fac probleme, sunt sigur ca lucrurile vor fi excelente. Diferenta dintre atunci si acum e ca stiu exact ce am de facut.
rvnlv
Postat pe 13 Martie 2012 13:53
In plus mi-am facut ordine in viata, m-am apucat de sport, mananc mai sanatos, am si slabit putin, desi nici inainte nu aratam rau, insa acum am mult mai multa energie. Ar mai fi o gramada de lucruri care s-au schimbat in bine, dar in fine. Am scris mai mult acest ultim post celor care cauta la fel ca mine o solutie pentru acest fel de probleme. Pot spune cu mana pe inima ca solutia nu e sa stai si sa-ti plangi la infinit, ci sa iti definesti noi prioritati in care tu sa fi in centrul lor. Eu dupa 2 saptamani deja eram satul sa-mi plang de mila si asa am ajuns sa-mi zic gata, trebuie sa fac ceva. Pana la urma e o vorba: NIMENI NU TE VA RESPECTA MAI MULT DECAT TE RESPECTI TU.
rvnlv
Postat pe 13 Martie 2012 14:09
De la: rvnlv, la data 2012-03-13 13:53:46Multumesc pentru sfaturi. Nu am mai postat nimic si cred ca ar fi cazul sa mai spun cate ceva. Da de la ultimele posturi in care eram destul de demoralizat lucrurile s-au schimbat mult mult. Pot spune ca in mare mi-am revenit si ma simt foarte bine. Pana la urma aceasta pauza chiar a e foarte bine venita. M-a ajutat mult sa ma limpezesc si sa-mi fac ordine in viata, sa-mi stabilesc prioritati si sa-mi dau seama ce nu mergea bine. Pot spune sincer ca simt din nou ca traiesc, ca am aspiratii si vise, am inceput sa ma redescopar, acel EU care a stat multa vreme redus la tacere, iar asta m-a ajutat sa realizez lucruri deosebite in ultima perioada. Nu stiu ce va fi cand ma voi intoarce in tara dar nici nu-mi mai fac probleme, sunt sigur ca lucrurile vor fi excelente. Diferenta dintre atunci si acum e ca stiu exact ce am de facut.


Felicitari,,de multe ori,separarile temporare,chiar si despartirile de asemenea natura,vin si te ajuta la asezarea lucrurilor pe un fagas normal,fara dezarmonii functionale!!Este laudabil faptul ca te-ai redescoperit ca om,ti-ai stabilit alte prioritati si atitudini!!!Aici trebuia sa ajungi ,si ,sincer,ma bucur pentru reusita ta!!Orice esec poate fi urmat de o regasire ,o evolutie spirituala de netagaduit!Mergi pe drumul tau,indiferent de cat de mult te-ar costa eforturile depuse!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Martie 2012 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa aleg?:( 15 De la: kudika_12538 10 August 2012 20:56
nu as fi crezut.. 8 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:13
help me=(( 12 De la: aleexa29_yahoo_com 1 Aprilie 2009 16:28
Dezamagire, incorectitudine....cum ma sfatuti sa fac? 90 De la: ema_rice 22 Aprilie 2010 21:44
scorpion 74 De la: Max2 21 Decembrie 2011 14:34