Setari Cookie-uri

Pareri relatie serioasa

ok..apreciez decizia ei..si pe a ta...dar totusi...mi se pare ceva sinistru...ori nu mai e virgina si incearca sa-ti ascunda asta....ori are ea conceptia asta ca dragoste se face numai dupa casatorie...mai e si varianta cu frica de a nu ramane insarcinata....daca ea este mai naiva este si posibilitatea asta..ca am avut si eu o prietena de genul asta...acuma tt ce iti pot zice este sa vorbesti fffffoooaarrrttteee serios cu ea in legatura cu problema si da te iubeste si va iubiti precum spui tu...do it!!!!pentru ca pana sa va casatoriti mai aveti mult si bine....parerea mea...
deyutza92
Postat pe 9 Februarie 2012 17:52
De la: Rashta, la data 2012-02-09 11:39:53As dorii ceva pareri mai ales din partea fetelor, so here`s my story i'm 25 she`s 20...sunt cu iubita mea de 1 an impreuna...a inceput totul pe facebook -messenger...dupa intalniri din cand in cand in week-end-uri la discoteca (not much of a fan of dancing) eu ma duceam la discoteca unde mergea cu prietenele ei ...ea sta la 8 km de oras.
After this au fost multe mesaje shimbate intre noi ca nici 2000 nu ne ajungeau pe luna...pana cand i-am cerut prietenia (i know old fasion...that`s me) asta fiind dupa 2 luni de vorbit...Dupa mai multe intalniri am ajuns sa ma prezente alor ei, m-au acceptat fara probleme in sanul lor (ei stau la casa) si ma indragesc foarte mult.De atunci toate bune si frumoase ...am mai avut si suparari unul pe altu pe tema ca ea este un pic impulsiva(crede ca toata lumea are cate ceva cu ea cand i se reproseaza ceva chiar daca acel lucru e in sensul bun) si posesiva ...isi doreste foarte mult sa fiu cu ea tot timpul...in sensul ca odata ajuns acasa de la servici sa fiu la ea daca nu am altceva de facut foarte important...cei drept dupa o vreme ma simteam obosit cu drumurile la ea si altele...in zilele cand nu puteam merge se supara si spunea ca nu o iubesc...si ca nu tin la ea..pana la urma a inceput sa intelegea ca mai am si eu neovie de timpul meu cate-odata ..ma rog..tot o mai simt ca e suparata in sinea ei ca nu e cum ar fii dorit...
Acu la partea intima...a fost incetul cu incetul pana am ajuns la heavy petting (la inceput o satisfaceam numai pe ea...dupa a inceput si ea din cand in cand ) am stabilit amandoi de la inceput ca sex vom face dupa casataorie daca e sa ne luam...am fost deacord la inceput...dar cu timpu frustarea mea (poate nu gandesc bine ) e ca totus ..degetele mele le primeste dar organul meu nu...si deseori ma intreb daca nu ar fii bine sa ne cunoastem si la capitotul asta pentru a nu ne trezii dupa casatorie ca nu ne intelegem in pat(incompatibilitate)...am mai adus in discutie subiectul asta dar a ramas tot la fel de ferma pozitia din partea ei ...+ ca tb sa am tot timpul grija sa nui rup virginitatea care ma rog e cam slabita...de la inceput a fost asa...ea a zis ca s-a intamplat cand facea gimnastica la scoala a simtit ceva si a vazut putin sange dupa...ma rog...am scris toate astea doar pentru a impartasii niste ganduri si a primii cateva pareri...o iubesc f mult si ea pe mine , imi spune asta de nenumarate ori iar cand ne suparam putin mai tare spune ca e inebunita dupa mine si vrea sa ii fiu singurul barbat din viata ei pentru totdeauna...cea ce si eu simt la fel ...


Si de ce nu va casatoriti ca sa puneti capat tuturor acestor probleme?
franziska_eu
Postat pe 9 Februarie 2012 18:16
Ea inca face faculate si mai are vreo 2 ani jumate...a zis ca nu se casatoreste pana nu are facultate terminata si un servici...ma rog cu serviciul am vb cu ea si a lasat-o moarta...
Rashta
Postat pe 10 Februarie 2012 10:00
De la: deyutza92, la data 2012-02-09 17:52:52ok..apreciez decizia ei..si pe a ta...dar totusi...mi se pare ceva sinistru...ori nu mai e virgina si incearca sa-ti ascunda asta....ori are ea conceptia asta ca dragoste se face numai dupa casatorie...mai e si varianta cu frica de a nu ramane insarcinata....daca ea este mai naiva este si posibilitatea asta..ca am avut si eu o prietena de genul asta...acuma tt ce iti pot zice este sa vorbesti fffffoooaarrrttteee serios cu ea in legatura cu problema si da te iubeste si va iubiti precum spui tu...do it!!!!pentru ca pana sa va casatoriti mai aveti mult si bine....parerea mea...


Are conceptia ca sex-ul vine dupa casatorie...aici mai e si religia care intervine intr-o oarecare masura......suntem catolici...
Rashta
Postat pe 10 Februarie 2012 10:02
De la: Rashta, la data 2012-02-10 10:02:37
De la: deyutza92, la data 2012-02-09 17:52:52ok..apreciez decizia ei..si pe a ta...dar totusi...mi se pare ceva sinistru...ori nu mai e virgina si incearca sa-ti ascunda asta....ori are ea conceptia asta ca dragoste se face numai dupa casatorie...mai e si varianta cu frica de a nu ramane insarcinata....daca ea este mai naiva este si posibilitatea asta..ca am avut si eu o prietena de genul asta...acuma tt ce iti pot zice este sa vorbesti fffffoooaarrrttteee serios cu ea in legatura cu problema si da te iubeste si va iubiti precum spui tu...do it!!!!pentru ca pana sa va casatoriti mai aveti mult si bine....parerea mea...


Are conceptia ca sex-ul vine dupa casatorie...aici mai e si religia care intervine intr-o oarecare masura......suntem catolici...


da ceea ce faceti voi cum se numeste?!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Februarie 2012 10:08
De la: Rashta, la data 2012-02-10 10:02:37
De la: deyutza92, la data 2012-02-09 17:52:52ok..apreciez decizia ei..si pe a ta...dar totusi...mi se pare ceva sinistru...ori nu mai e virgina si incearca sa-ti ascunda asta....ori are ea conceptia asta ca dragoste se face numai dupa casatorie...mai e si varianta cu frica de a nu ramane insarcinata....daca ea este mai naiva este si posibilitatea asta..ca am avut si eu o prietena de genul asta...acuma tt ce iti pot zice este sa vorbesti fffffoooaarrrttteee serios cu ea in legatura cu problema si da te iubeste si va iubiti precum spui tu...do it!!!!pentru ca pana sa va casatoriti mai aveti mult si bine....parerea mea...


Are conceptia ca sex-ul vine dupa casatorie...aici mai e si religia care intervine intr-o oarecare masura......suntem catolici...


Pai si petting-ul e o forma soft de sex, nu crezi? Din moment ce ati ajuns la petting, ce va opreste sa mergeti mai departe? Oricum v-ati vazut goi, v-ati atins, va doriti, e dovada de ipocrizie, parerea mea, sa asteptati pana in noaptea nuntii daca ati ajuns atat de departe cu atingerile si goliciunea.

E pacat ca va amagiti asa, parerea mea.
franziska_eu
Postat pe 10 Februarie 2012 10:11
De la: Rashta, la data 2012-02-10 10:00:50Ea inca face faculate si mai are vreo 2 ani jumate...a zis ca nu se casatoreste pana nu are facultate terminata si un servici...ma rog cu serviciul am vb cu ea si a lasat-o moarta...


Pai si daca e casatorita crezi ca nu ar mai avea timp si de studii? Mie mi se pare ca fata asta te cam joaca pe degete si nu stie cum sa te refuze, dar vrea sa te tina si pe post de manta de vreme rea, ia sa fii tu cu bagare de seama in ceea ce o priveste.

Si sa stii ca nu cred povestea aceea a ei, ca s-ar fi ranit la ora de sport si atunci ar fi doar pe jumatate virgina (:D), cine stie cu ce alt baiat o mai fi incercat, ceea ce incearca acum si cu tine...
franziska_eu
Postat pe 10 Februarie 2012 10:14
In cea ce priveste povestea ei cu incidentul ala nu prea imi pasa ... e foarte adevarat ce zici cu amagitul pentru ca e cea ce simt...si imi pare rau ca am ales calea asta in a ne satisface...pentru ca nu e cum ar trebui sa fie...iar ce simt acu ca ar rezolva problema e sa incetam cu petting-ul si sa fie si ea deacord ..asta m-ar linistii...in felul asta as fii dispus pana la urma sa asteptam pana dupa casatorie in a face si pas-ul ala (ma gandesc ca asta o va face happy) ...ideea e ca mii draga si imi place foarte mult de ea si simt ca o iubesc sufleteste...e grijulie cu mine...tine la mine...si imi doreste binele...cei drept e prima mea relatie de lunga durata in care tin cu adevarat la cineva ...acu ma gandesc ca tin prea mult si fac toate poftele...va voi tine la curent cu ce am reusit sa fac...si va multumesc mult pentru ganduri...
Rashta
Postat pe 10 Februarie 2012 11:24
De la: Rashta, la data 2012-02-10 11:24:36In cea ce priveste povestea ei cu incidentul ala nu prea imi pasa ... e foarte adevarat ce zici cu amagitul pentru ca e cea ce simt...si imi pare rau ca am ales calea asta in a ne satisface...pentru ca nu e cum ar trebui sa fie...iar ce simt acu ca ar rezolva problema e sa incetam cu petting-ul si sa fie si ea deacord ..asta m-ar linistii...in felul asta as fii dispus pana la urma sa asteptam pana dupa casatorie in a face si pas-ul ala (ma gandesc ca asta o va face happy) ...ideea e ca mii draga si imi place foarte mult de ea si simt ca o iubesc sufleteste...e grijulie cu mine...tine la mine...si imi doreste binele...cei drept e prima mea relatie de lunga durata in care tin cu adevarat la cineva ...acu ma gandesc ca tin prea mult si fac toate poftele...va voi tine la curent cu ce am reusit sa fac...si va multumesc mult pentru ganduri...



Eu iti doresc sa ai parte numai de bine si sa iei decizia potrivita!
franziska_eu
Postat pe 10 Februarie 2012 11:27
Cum ma ? In fata DIVINITATII .... e decazuta ? Pina acolo ai zis bine.....dar acolo AI ZIS-O.
Rad_Marius_1
Postat pe 3 Martie 2014 22:39
De la: deyutza92, la data 2012-02-09 17:52:52ok..apreciez decizia ei..si pe a ta...dar totusi...mi se pare ceva sinistru...ori nu mai e virgina si incearca sa-ti ascunda asta....ori are ea conceptia asta ca dragoste se face numai dupa casatorie...mai e si varianta cu frica de a nu ramane insarcinata....daca ea este mai naiva este si posibilitatea asta..ca am avut si eu o prietena de genul asta...acuma tt ce iti pot zice este sa vorbesti fffffoooaarrrttteee serios cu ea in legatura cu problema si da te iubeste si va iubiti precum spui tu...do it!!!!pentru ca pana sa va casatoriti mai aveti mult si bine....parerea mea...
Ia uite o fetita tinara si isteata.Sigur nu-i virgina.Cind se va intimpla, o sa plinga si o sa-i spuna ca de fapt el este al doilea...... dar pe primul nu l-a iubit.
Rad_Marius_1
Postat pe 3 Martie 2014 23:03
Te joaca, cum vrea ea!
Darius_
Postat pe 4 Martie 2014 00:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
musulmani 3 De la: kudika500918 13 Martie 2012 18:07
Gustul femeilor 21 De la: Mike_Dex 1 Noiembrie 2014 17:35
recuperare dupa o dragoste care de fapt era obisnuinta 8 De la: rashela 30 Iunie 2010 02:10
Ma framanta si pe mine ceva...pls help!! 29 De la: greierash_is_back 21 Noiembrie 2009 18:59
va puneti sufletul pe o tava imediat ce-i cunoasteti? 15 De la: al3andra 10 Septembrie 2009 19:45