Setari Cookie-uri

ptr toti barbatii de pe forum si amicii lor.. :D

De ce inseala un barbat? Si.. ,oare, ce-o simti cand inseala?
TheMasquerade
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:50
De la: TheMasquerade, la data 2009-09-27 10:50:56De ce inseala un barbat? Si.. ,oare, ce-o simti cand inseala?



d din plictiseala
amondineeee
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:52
De la: TheMasquerade, la data 2009-09-27 10:50:56De ce inseala un barbat? Si.. ,oare, ce-o simti cand inseala?


inseala de plictiseala, si se distreaza bine facand asta si pt ca apoi au pt ce sa se caiasca si sa ceara iertare....
de ce altceva???

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:54
sauuu ca sa isi demonstreze ca inca mai pot cuceri o femeie..ca nu si-au pierdut cu totul indemanarea si uite asa mai castiga incredere in sine..
amondineeee
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:58
mai bine ar incerca sa o recucereasca pe aia de acasa..sigur e la fel de plictisita ca si el. Oare ce simt "plictisitii" cand se "de-plictisesc" in alt pat?
TheMasquerade
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:18
teoretic ar trebuii sa simta placere si sa aiba orgasme, ce fel de intrebari idioate mai sunt si astea? serios acum, pana si elevii mei de cls8 erau in stare sa puna intrebari mai inteligibile si mai clare.
d.p.d.v fizic/instinctual barbatii inseala pt ca trebuie sa isi imprastie materialul genetic cat mai mult si eficient, monogamia a fost impusa asupra noastra de catre religie in mare parte.

app geniule.. mai este un topic un pic mai jos unde se dezbate inselatul in cazul barbatilor.
felixcat
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:08
Din nevoia de a f.... si alta. Ei se plictisesc foarte repede sa manance aceeasi mancare mai vor sa schimbe.
alexia30
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:11
De la: felixcat, la data 2009-09-27 21:08:24teoretic ar trebuii sa simta placere si sa aiba orgasme, ce fel de intrebari idioate mai sunt si astea? serios acum, pana si elevii mei de cls8 erau in stare sa puna intrebari mai inteligibile si mai clare.
d.p.d.v fizic/instinctual barbatii inseala pt ca trebuie sa isi imprastie materialul genetic cat mai mult si eficient, monogamia a fost impusa asupra noastra de catre religie in mare parte.

app geniule.. mai este un topic un pic mai jos unde se dezbate inselatul in cazul barbatilor.



Substratul intrebarii era pentru cei capabili sa il inteleaga, domnule "Lumineaza minþi"! Ca simt placere sau nu, este irelevant..si acasica, in baie, cu domnisoara Dreapta (sau Stanga, dupa caz) ar putea obtine aproape acelasi lucru.
Monogamia a fost impusa, nu numai de religie, ci si de bunul simt, de respect, de iubirea fata de persoana in fata caruia ti-ai luat un angajament, de dragostea ce i-o porti..si lista ramane deschisa! Dar tu nu ai de unde sa stii asta, nu? Deoarece la tine totul se rezuma la "fizic/instinctual "
TheMasquerade
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:35
barbatii inseala pt ca li se scoala
yumy
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:08
De la: felixcat, la data 2009-09-27 21:08:24teoretic ar trebuii sa simta placere si sa aiba orgasme, ce fel de intrebari idioate mai sunt si astea? serios acum, pana si elevii mei de cls8 erau in stare sa puna intrebari mai inteligibile si mai clare.
d.p.d.v fizic/instinctual barbatii inseala pt ca trebuie sa isi imprastie materialul genetic cat mai mult si eficient, monogamia a fost impusa asupra noastra de catre religie in mare parte.

app geniule.. mai este un topic un pic mai jos unde se dezbate inselatul in cazul barbatilor.


Intradevar monogamia este manipulare sociala si da, inainte de societate barbatii obisnuiau sa se "imprastie" cu mai multe femei.
Dar nu despre asta e vb. in acest topic, ci de ce insala barbatii?
Parerea mea sincera este ca barbatii insala pentru ca nu stiu ce vor.
Daca ar stabili de la inceput faptul ca nu vor o relatie clasica si ca nu sunt stabili, ar fi mult mai sincer si mai ok.
De asemenea, nici nu vad rostul unei relatii clasice, decat daca se urmareste casatoria si intrucat nu toti se casatoresc => barbatii se angajeaza in relatii clasice desi nu vor asta si pe parcurs ajung sa se amageasca atat pe ei cat si partenerele lor.
Nu cred ca mai are rost sa adaug ca atunci cand iti asumi responsabilitatea unui tip de relatie, ti-o asumi pana la capat si iarasi, cei care nu sunt capabili de astfel de legamante mai mult sau mai putin oficiale, insala.
Gabrielidol
Postat pe 10 Octombrie 2009 14:07
Din punct de vedere strict uman (OM pentru mine este o faptura spirituala,nu animalica),nu gasesc in regula inselatul,minciuna in general intre doi oameni care afirma ca se iubesc.
Dar,poate,as avea un respect deosebit fata de cei ce admit ca vor o relatie libera sau ca nu vor sa fie fideli unei partenere,insa,marea majoritate aleg sa minta.De ce oare?Pentru ca ea si-ar aroga aceleasi drepturi,iar ei,la randul lor,innebunesc doar la ideea de a-si imparti iubita cu un altul.
Cred ca asta ma deranjeaza mai mult in povestea asta cu inselatul,decat,in sine actul de a face sex cu altcineva.
Nici femeia nu este monogama dpdv biologic,atat ea cat si barbatul sunt profund raniti sufleteste cand astfel de lucruri se intampla,deci,as vedea ca asta este si o chestiune de respect fata de omul langa care ai ales sa traiesti,dar si de grija de a nu-l rani.
Ori iubire reala,fara respect reciproc nu exista...iar ca sa stai intr-o relatie mergand pe principiul "care il injughie pe celalalt pe la spate primul si mai pe ascuns" sau "ce nu stiu nu ma doare",mi se pare ca am trai doar o minciuna groteasca si nu as mai vedea rostul unei relatii,ca de casnicie nici nu mai vorbesc.
Pana la urma este o chestiune de alegere a felului in care decizi sa iti traiesti viata: ancorat in lumea strict materiala,fizica sau sa incerci sa vezi,sa simti dincolo de asta...
heaven2007
Postat pe 10 Octombrie 2009 19:11
De la: geanina1309, la data 2009-09-27 10:58:13sauuu ca sa isi demonstreze ca inca mai pot cuceri o femeie..ca nu si-au pierdut cu totul indemanarea si uite asa mai castiga incredere in sine..


ca sã-þi dea þie idei sã scrii pe forum!
MISOGIN1
Postat pe 11 Octombrie 2009 02:52
De la: heaven2007, la data 2009-10-10 19:11:00Din punct de vedere strict uman (OM pentru mine este o faptura spirituala,nu animalica),nu gasesc in regula inselatul,minciuna in general intre doi oameni care afirma ca se iubesc.
Dar,poate,as avea un respect deosebit fata de cei ce admit ca vor o relatie libera sau ca nu vor sa fie fideli unei partenere,insa,marea majoritate aleg sa minta.De ce oare?Pentru ca ea si-ar aroga aceleasi drepturi,iar ei,la randul lor,innebunesc doar la ideea de a-si imparti iubita cu un altul.
Cred ca asta ma deranjeaza mai mult in povestea asta cu inselatul,decat,in sine actul de a face sex cu altcineva.
Nici femeia nu este monogama dpdv biologic,atat ea cat si barbatul sunt profund raniti sufleteste cand astfel de lucruri se intampla,deci,as vedea ca asta este si o chestiune de respect fata de omul langa care ai ales sa traiesti,dar si de grija de a nu-l rani.
Ori iubire reala,fara respect reciproc nu exista...iar ca sa stai intr-o relatie mergand pe principiul "care il injughie pe celalalt pe la spate primul si mai pe ascuns" sau "ce nu stiu nu ma doare",mi se pare ca am trai doar o minciuna groteasca si nu as mai vedea rostul unei relatii,ca de casnicie nici nu mai vorbesc.
Pana la urma este o chestiune de alegere a felului in care decizi sa iti traiesti viata: ancorat in lumea strict materiala,fizica sau sa incerci sa vezi,sa simti dincolo de asta...


credeam cã la vârsta ta ai renunþat demult la sandra brown.
MISOGIN1
Postat pe 11 Octombrie 2009 02:54
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-09-27 10:54:32
De la: TheMasquerade, la data 2009-09-27 10:50:56De ce inseala un barbat? Si.. ,oare, ce-o simti cand inseala?


inseala de plictiseala, si se distreaza bine facand asta si pt ca apoi au pt ce sa se caiasca si sa ceara iertare....
de ce altceva???



De frica ta înºealã bãrbatul aº spune eu.Dar bãrbaþii sunt niºte porci,iar tu eºti o femeie monogamã ºi iertãtoare,nu?Ai depus niºte jurãminte în care ai crezut ºi ai avut o nuntã de vis:

http://www.220.ro/xKzSC2IWE2/Nunta-La-Moldoveni-Cu-Porcul-In-Spinare




MISOGIN1
Postat pe 11 Octombrie 2009 03:04
De la: yumalai, la data 2009-10-10 13:08:57 barbatii inseala pt ca li se scoala


Super adevarat
BETTY7
Postat pe 11 Octombrie 2009 08:18
E
nicolaedavid2000
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:46
Bine v-am gasit! Pentru ca sa insele cineva, trebuie sa aiba cu cine, insela! Barbatii cauta , aventuri, atunci cand nu au acasa ,,ce le trebuie;! Sunt si exceptii(nemultumiti))! Daca: insala barbatii;sunt de vina ca o fac, dar mai vinovate sunt;;femeile; cu care ,ei barbatii ;insala! Daca; tu ;femeie nu cedezi avansurilor unui barbat;; el, se consoleaza! Si,,, NU!!!!!!! MAI INSALA! N-ati vazut??? Pe forum,,,, tanar5a indragostita de un ;barbat insurat cu un copil,,,,, Cine-i atunci ;;de vina;;???!! El, ca incearca???!! Sau ;;ea;; ca cedeaza, asa usor!!! Cand exista;;iubire, dragoste, pasiune, respect in familie;; nici unul ;;;NU INSALA;;!!
kudika017520
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:51
De la: Gabrielidol, la data 2009-10-10 14:07:32
De la: felixcat, la data 2009-09-27 21:08:24teoretic ar trebuii sa simta placere si sa aiba orgasme, ce fel de intrebari idioate mai sunt si astea? serios acum, pana si elevii mei de cls8 erau in stare sa puna intrebari mai inteligibile si mai clare.
d.p.d.v fizic/instinctual barbatii inseala pt ca trebuie sa isi imprastie materialul genetic cat mai mult si eficient, monogamia a fost impusa asupra noastra de catre religie in mare parte.

app geniule.. mai este un topic un pic mai jos unde se dezbate inselatul in cazul barbatilor.


Intradevar monogamia este manipulare sociala si da, inainte de societate barbatii obisnuiau sa se "imprastie" cu mai multe femei.
Dar nu despre asta e vb. in acest topic, ci de ce insala barbatii?
Parerea mea sincera este ca barbatii insala pentru ca nu stiu ce vor.
Daca ar stabili de la inceput faptul ca nu vor o relatie clasica si ca nu sunt stabili, ar fi mult mai sincer si mai ok.
De asemenea, nici nu vad rostul unei relatii clasice, decat daca se urmareste casatoria si intrucat nu toti se casatoresc => barbatii se angajeaza in relatii clasice desi nu vor asta si pe parcurs ajung sa se amageasca atat pe ei cat si partenerele lor.
Nu cred ca mai are rost sa adaug ca atunci cand iti asumi responsabilitatea unui tip de relatie, ti-o asumi pana la capat si iarasi, cei care nu sunt capabili de astfel de legamante mai mult sau mai putin oficiale, insala.




Postat pe 11 Octombrie 2009 10:59
De la: kudika017520, la data 2009-10-11 10:51:27Bine v-am gasit! Pentru ca sa insele cineva, trebuie sa aiba cu cine, insela! Barbatii cauta , aventuri, atunci cand nu au acasa ,,ce le trebuie;! Sunt si exceptii(nemultumiti))! Daca: insala barbatii;sunt de vina ca o fac, dar mai vinovate sunt;;femeile; cu care ,ei barbatii ;insala! Daca; tu ;femeie nu cedezi avansurilor unui barbat;; el, se consoleaza! Si,,, NU!!!!!!! MAI INSALA! N-ati vazut??? Pe forum,,,, tanar5a indragostita de un ;barbat insurat cu un copil,,,,, Cine-i atunci ;;de vina;;???!! El, ca incearca???!! Sau ;;ea;; ca cedeaza, asa usor!!! Cand exista;;iubire, dragoste, pasiune, respect in familie;; nici unul ;;;NU INSALA;;!!


Absolut! Femeile au o putere mai mare decat ele isi imagineaza, de a schimba lumea. Daca femeia ar gandi numai.... si daca s-ar pretui.
Diannnnnnna
Postat pe 11 Octombrie 2009 13:06
De la: scorpio67, la data 2009-10-11 10:59:15
De la: Gabrielidol, la data 2009-10-10 14:07:32
De la: felixcat, la data 2009-09-27 21:08:24teoretic ar trebuii sa simta placere si sa aiba orgasme, ce fel de intrebari idioate mai sunt si astea? serios acum, pana si elevii mei de cls8 erau in stare sa puna intrebari mai inteligibile si mai clare.
d.p.d.v fizic/instinctual barbatii inseala pt ca trebuie sa isi imprastie materialul genetic cat mai mult si eficient, monogamia a fost impusa asupra noastra de catre religie in mare parte.

app geniule.. mai este un topic un pic mai jos unde se dezbate inselatul in cazul barbatilor.


Intradevar monogamia este manipulare sociala si da, inainte de societate barbatii obisnuiau sa se "imprastie" cu mai multe femei.
Dar nu despre asta e vb. in acest topic, ci de ce insala barbatii?
Parerea mea sincera este ca barbatii insala pentru ca nu stiu ce vor.
Daca ar stabili de la inceput faptul ca nu vor o relatie clasica si ca nu sunt stabili, ar fi mult mai sincer si mai ok.
De asemenea, nici nu vad rostul unei relatii clasice, decat daca se urmareste casatoria si intrucat nu toti se casatoresc => barbatii se angajeaza in relatii clasice desi nu vor asta si pe parcurs ajung sa se amageasca atat pe ei cat si partenerele lor.
Nu cred ca mai are rost sa adaug ca atunci cand iti asumi responsabilitatea unui tip de relatie, ti-o asumi pana la capat si iarasi, cei care nu sunt capabili de astfel de legamante mai mult sau mai putin oficiale, insala.

In primul rand multi incep relatii imaturi fiind si continua cu imaturitatea pana tarziu. . .Asta este adevarul. Multi nu au ce cauta in relatii dar nu o stiu pt. ca nu ii ghideaza nimeni. Parintii sunt varza ca si copii lor in cele mai multe cazuri.
Diannnnnnna
Postat pe 11 Octombrie 2009 13:10
Cica IUBIRE inseamna admiratie, respect si atractie fizica. Cand una dintre cele trei dispare sau nu mai e cum era la inceputul relatiei, partenerul, femeie sau barbat, este dispus sa insele. Ca pentru unii mai exista reguli de moralitate si se abtin,... asta e partea a doua.
kudika003617
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:11
nici ei singuri nu stiu ce vor
justsingle
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:27
detergent
acuma serios, nu cred ca exista o axioma ce explica de ce inseala barbatii
iacinta
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:44
barbatii inseala din bunavointa, ei vor sa faca cat mai multe fete sa se bucure de anumite placeri fizice, au un spirit filantropic :)
crostos
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:40
De la: crostos, la data 2009-10-12 16:40:47barbatii inseala din bunavointa, ei vor sa faca cat mai multe fete sa se bucure de anumite placeri fizice, au un spirit filantropic :)


ASA si ce e gresit in asta?

Mai acum cativa ani , am cunoscut o tipa , frumoasa , si cel mai mult am apreciat bunatatea ei in pat si frumusetea ei trupeasca , a fost ca era sincera.....a fost sincera din prima clipa , a zis ce avea de zi: nu avem nici o relatie...o sa dureze cat o sa dureze....si a durat ceva ...totul a fost frumos....cat a durat ....
Acum dc sa acuzam? acuzam pe cei ce sunt insuratzi sau maritate....cu sau fara bebei.....copii...plozi....etc

aia sunt de acuzat si de aratat cu degetu ca aia au plecat pe un drum nu le-a pus nimeni pistolul la tampla...dar daca au semnat un contract (casatoria) sa il respecte...mama lor de bagabonti
yneedlove
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:45
De ce inseala? Pentru ca e tampit!
Raluca_SA
Postat pe 13 Octombrie 2009 01:21
"Un barbat incearca sa aduca in viata lui cat mai multe femei posibil. Cat despre “aducere”, ei nu-si doresc sa insele, dar placerea adusa de acest proces ii atrage teribil."
crostos
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:08
De la: crostos, la data 2009-10-13 19:08:47"Un barbat incearca sa aduca in viata lui cat mai multe femei posibil. Cat despre “aducere”, ei nu-si doresc sa insele, dar placerea adusa de acest proces ii atrage teribil."


Nu este obligatoriu....nu toti inshala....insa....e ceva ca si la femei....daca ceva nu merge ....nu exista...nu se indreapta deloc...nici cu discutie...nici cu nimic....atunci iei ce lipseste in relatia ta .....din alta parte...e simplu....

Mai sunt aia care sunt curvari......alcoolisti.....jucatori ....etc.

Dar asta e o alta categorie....astia nu au scapare....
yneedlove
Postat pe 15 Octombrie 2009 09:02
hai ca i "buna" tema!dar noi,femeile,de ce inselam???
crsfmv
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:58
probabil dintr-un scop mult mai nobil decat al nostru
crostos
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor URGENT!!! 27 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:57
certuri neincetate....oare de ce? 62 De la: ramo22gd 24 Ianuarie 2013 15:40
nu gasesc o explicatie ajutati ma voi 26 De la: polin 28 Noiembrie 2011 20:38
Lucruri care se intampla si care nu le spune nimeni....E subiect TABU 0 De la: 18 Septembrie 2010 14:34
nu stiu ce sa fac 54 De la: sweety_mady 4 Decembrie 2009 13:21