Setari Cookie-uri

iubire imposibila

sunt indragostita de un barbat minunat dar insurat.ce sa fac?am nevoie de un sfat sa i spun sau sa nu i spun?cum sa procedez?am 35 de ani deci va asigur ca nu i un moft il iubesc doamne cat il iubesc dar cum sa fac asa ceva.el e insurat. va rog un sfat
kudika084364
Postat pe 24 Aprilie 2012 00:18
De la: Broscaru, la data 2012-04-24 01:09:47Cauta un barbat cu care sa-ti pierzi virginitatea si atunci n-o sa te mai intereseze cel insurat.
Daca tot ti-ai spus varsta, inseamna ca stii ce de cizie sa iei.Sfatul meu;nu ridica codita ca-i mai strici si casnicia omului.Barbatul e dator sa incerce,iar tu te-ai aprins prea tare asa ca ai grija sa nu te arzi1
kudika467548
Postat pe 24 Aprilie 2012 05:51
De la: kudika084364, la data 2012-04-24 00:18:41sunt indragostita de un barbat minunat dar insurat.ce sa fac?am nevoie de un sfat sa i spun sau sa nu i spun?cum sa procedez?am 35 de ani deci va asigur ca nu i un moft il iubesc doamne cat il iubesc dar cum sa fac asa ceva.el e insurat. va rog un sfat



Este o situatie neplacuta!!!Inima ce iti dicteaza????Iuresul adus de o astfel de iubire este devastator pentru cei implicati,deci ai mare grija!!!! Domnul in cauza cunoaste situatia?????Daca da,ce parere are in ceea ce va priveste?Oricum,nu este deloc placut pentru ca vei fi intotdeauna pe locul doi sau trei sau patru,,nu se stie!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Aprilie 2012 07:32
Lasa in pace barbatii insurati !! Daca il iubesti asa de tare cum spui, nu ii strica familia
GHEISA_
Postat pe 24 Aprilie 2012 08:02
De la: kudika084364, la data 2012-04-24 00:18:41sunt indragostita de un barbat minunat dar insurat.ce sa fac?am nevoie de un sfat sa i spun sau sa nu i spun?cum sa procedez?am 35 de ani deci va asigur ca nu i un moft il iubesc doamne cat il iubesc dar cum sa fac asa ceva.el e insurat. va rog un sfat

...Draga mea,ai uitat sa precizezi virsta lui ,sunteti coegi ,vecini ....?
..Pe de alta parte ,nu-i spune ca-l iubesti,oricum i-ai aratat probabil deja ,ideea e alta , ,ce crezi ca ti-i s-ar intimpla tie dupa ,sau mai bne zis ,ce speri dupa o "marturisire"completa? ...tu esti casatorita? in fne sfatul meu e sa-ti indrepti atentia spre altcnva,e dureros,e foarte greu insa nu imposibil...
Radu_Dragu_1
Postat pe 24 Aprilie 2012 08:55
De la: kudika084364, la data 2012-04-24 00:18:41sunt indragostita de un barbat minunat dar insurat.ce sa fac?am nevoie de un sfat sa i spun sau sa nu i spun?cum sa procedez?am 35 de ani deci va asigur ca nu i un moft il iubesc doamne cat il iubesc dar cum sa fac asa ceva.el e insurat. va rog un sfat


ai 35 de ani degeaba!
kiss_my_ass
Postat pe 24 Aprilie 2012 09:17
nu vreau sa stric casnicia nimanui si nici nu am ridicat codita era vb doar de ceea ce simt eu
kudika084364
Postat pe 24 Aprilie 2012 21:17
sunt constienta de toate aceste riscuri si nici unul dintre noi nu a facut inca nici un pas poate va ramane asa vroiam doar sa ma descarc povestinduva voua aici
kudika084364
Postat pe 24 Aprilie 2012 21:20
nu am de gand sa fac asa ceva multumesc de sfat
kudika084364
Postat pe 24 Aprilie 2012 21:21
e greu
dar incearca sa te aduni
nu face ceva nepermis
multi vor avea de suferit
inclusiv, tu
ai grija de tine pana nu e prea tarziu
maria-ioana
Postat pe 24 Aprilie 2012 21:33
De la: kudika084364, la data 2012-04-24 21:21:08nu am de gand sa fac asa ceva multumesc de sfat



Foarte intelept ai gandit!
MissRainbow
Postat pe 24 Aprilie 2012 21:34
cel mai bine pt tine ar fi sa incerci sa faci sa-ti treaca ceea ce simti. nu-ti va aduce nimic bun o astfel de relatie, poate cateva momente de fericire si in rest numai tristete. e mai usor acum decat mai tarziu cand sentimentele tale ar putea creste in intensitate.
kudika_5902
Postat pe 24 Aprilie 2012 22:11
De la: kudika084364, la data 2012-04-24 21:20:03sunt constienta de toate aceste riscuri si nici unul dintre noi nu a facut inca nici un pas poate va ramane asa vroiam doar sa ma descarc povestinduva voua aici



oricat e de greu, nu te lasa dusa de val. gandeste-te ca ai putea fi tu in situatia sotii lui. nu t-ar conveni. il iubesti?cu ai ajuns sa te indragostesti? eu te inteleg. si eu am facut in trecut o mare tampenie pe care o platesc si azi. sufar muuult si nu pot vb cu nimeni despre pt ca as fi judecata gresit. dar in nici un caz unul insurat. e cineva si pt tine undeva.
kudika_5715
Postat pe 24 Aprilie 2012 22:16
asa crezi tu?nu te ai indragostit niciodata?
kudika084364
Postat pe 24 Aprilie 2012 22:48
Sa cam aprins cucoana, nu-i prea merg la suflet raspunsurile noastre.Probabil se astepta sa-i tinem hangul!
kudika467548
Postat pe 29 Aprilie 2012 07:07
ce þi-e ºi cu dragostea asta, dom'le ...
contessyna
Postat pe 29 Aprilie 2012 08:33
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/54087.html#
O sa-ti irosesti voata degeaba timpul trece si vei ajunge sa te intrebi pentru ce ai facut asta . Cunosc o situatie care dureaza de multi ani tipa a ajuns la 38 de ani si tipul nu sia lasat nevasta nu ia promis nimic au trecut anii.. a sperat degeaba .Tipul nu sia lasat nevasta si nici nu are de gand .Nu ia facut nici o promisiune. Asa ca gandestete bine pana nu te implici cauta o relatie fara complicatii. Bafta





kudika_4954
Postat pe 29 Aprilie 2012 11:31
daca il iubesti, poti sa ii spui ca il iubesti si vezi cum reactioneaza. daca este fericit cu nevasta lui, in mod sigur, iti va zice sa iti gasesti pe altcineva. daca nu este atat de fericit cu nevasta lui, va incepe o aventura cu tine sau poate o rleatie.
kudika201226
Postat pe 29 Aprilie 2012 13:13
totusi, la 35 de ani trebuie sa iti doresti o familie si un copil.
asa ca, pana reusesti sa il convingipe cel insurat, ca il iubesti, ca vrei sa fii cu el, s.a.m.d., este cale lunga. putini barbati insurati chiar isi lasa nevasta, chiar daca nu sunt atat de fericiti cu ele. mai bine, gasesti unul singur, respectuos si marita-te.
poti sa ii spui ca il iubesti, dar ce va fi?! o aventura sau o relatie fara o finalitate clara. poate trece mult timp, ca sa il determini sa fie numai si numai al tau. barbatii sunt lasi.
kudika201226
Postat pe 29 Aprilie 2012 13:20
Sa ajungi sa iubesti un barbat presupune sa fii in apropierea lui destul de mult timp si sa fii constienta de tot ce reprezinta el. Bun! Cum ti-ai gasit tu sa observi un timp mai indelungat un barbat insurat, cand eu mergand pe strada si trecand pe langa cineva care poate sa fie cel mai cel, daca-i doar si numai insotit, nu-l privesc, frate. E ca ceva interzis pentru mine, pentru ca in situatia in care eu as fi alaturi de al meu iubit si sa se holbeze doar una la el, as considera-o "ieftina" si prada mult prea usoara.
Vorbim de un barbat insurat. Il iubesti. Ti-a trebuit mult??Cei liberi nu te intereseaza, ca sunt barbati pe la 35, 40 de ani care nu s-au casatorit inca sau chiar cei divortati?
Taman pe nenea casatoritul ti-a casunat.Ideea-i daca-ti propui intr-adevar ceva si ai si coloana vertebrala nu inseli si nu strici o casnicie, sa fie clar. Si imi sunt cel mai bun exemplu, asa ca sa nu aud cum ca "sfintele" sau cele fara de pata sa arunce cu piatra. Da, exista femei demne, care au incredere maxima in ele si nu si-ar sifona constiinta, producand lacrimi altora, doar pentru un bine a lor imaginar.Ai 35, dar parca ai avea slabiciunea uneia de la liceu si lasa-ma cu iubirea, ca am si eu cam varsta ta cu + - 2, 3 ani si stiu ce inseamna iubirea, dezamagirea, singuratatea, dar niciodata tradarea, infidelitatea si amantlacul.
Spala-te cu apa rece pe fata si lasa sa treaca iubirea in tacere, in timp, te vei reindragosti, poate, de unul singur, asta daca nu ai radar la astia insurati.
lizzylight
Postat pe 29 Aprilie 2012 14:07
De la: GHEISA_, la data 2012-04-24 08:02:14Lasa in pace barbatii insurati !! Daca il iubesti asa de tare cum spui, nu ii strica familia
Sunt perfect de acord.
manuelagheorghe_grace
Postat pe 29 Aprilie 2012 14:50
Pai da, dar aia insurati sunt mai "interesanti" Nu stii cum e cu fructul oprit care nu poate fi al tau?
Micaell
Postat pe 29 Aprilie 2012 17:47
Ca esti indragostita ...nu este ceva anormal ,iar faptul ca este insurat sau nu ...este doar un simplu aspect ...dar el ...poti spune despre rel dintre voi ? ...despre sentimentele lui ? ar trebui sa dai mai multe detalii , ca sa poti primi sfaturi ,obiective sau nu..dar ca sa poti fi inteleasa trebuie sa vii cu detalii ...
vaalmy
Postat pe 30 Aprilie 2012 01:27
De la: kudika084364, la data 2012-04-24 00:18:41sunt indragostita de un barbat minunat dar insurat.ce sa fac?am nevoie de un sfat sa i spun sau sa nu i spun?cum sa procedez?am 35 de ani deci va asigur ca nu i un moft il iubesc doamne cat il iubesc dar cum sa fac asa ceva.el e insurat. va rog un sfat

35 cred ca e marimea de la pantof! ce sfaturi doresti femeie, revino-ti in fire!
muza_ta
Postat pe 30 Aprilie 2012 01:31
De la: kudika084364, la data 2012-04-24 00:18:41sunt indragostita de un barbat minunat dar insurat.ce sa fac?am nevoie de un sfat sa i spun sau sa nu i spun?cum sa procedez?am 35 de ani deci va asigur ca nu i un moft il iubesc doamne cat il iubesc dar cum sa fac asa ceva.el e insurat. va rog un sfat
TRIMITE-I UM MAIL...DACA ITI RASPUNDE EL E OK...DACA ITI RASPUNDE NEVASTA-SA E SI MAI OK...DACA ITI RASPUND AMANDOI AI RASPUNSUL PE CARE IL CAUTAI
kudika_5879
Postat pe 30 Aprilie 2012 01:36
De la: kudika_5879, la data 2012-04-30 01:36:52
De la: kudika084364, la data 2012-04-24 00:18:41sunt indragostita de un barbat minunat dar insurat.ce sa fac?am nevoie de un sfat sa i spun sau sa nu i spun?cum sa procedez?am 35 de ani deci va asigur ca nu i un moft il iubesc doamne cat il iubesc dar cum sa fac asa ceva.el e insurat. va rog un sfat
TRIMITE-I UM MAIL...DACA ITI RASPUNDE EL E OK...DACA ITI RASPUNDE NEVASTA-SA E SI MAI OK...DACA ITI RASPUND AMANDOI AI RASPUNSUL PE CARE IL CAUTAI

eu zic sa ii desenezi!
muza_ta
Postat pe 30 Aprilie 2012 02:01
am un copil el e viata mea si nu ma luati cu din astea pt ca niciodata nu i am acceptat avansurile.da probabil ca nu e fericit in casnicie dar nu e problema mea.tocmai pt ca am sentimente pt el nu o sa fac nimic si nici nu o sa i spun vreodata ca si eu simt ca el.am uitat sa va spun ca am fost casatorita iar casnicia mea a fost un iad m a inselat cu toate femeile fie ele maritate sau singure stiu ce infern am trait de acee nu o sa i spun nimic lui nu o sa i stric casnicia cand eu mi am pierdut in final casnicia pt o copila de 20 de ani.vreau sa spun ca am capul pe umeri si ma intereseaza doar copilul meu nu sa stric alte casnicii.iar de el m am indragostit si stiti de ce pt ca nevasta lui ii face acelasi lucru il insala dar asta nu i problema mea el singur va vedea iar daca nu e problema lui.daca stiam ca o sa starnesc asemenea comentarii negative nu va ceream un sfat desi e de inteles sa ma judecati asa aspru dar nu e cazul.oricum mulumesc tuturor pt ca v ati luat din timp pt a mi raspunde.
kudika084364
Postat pe 30 Aprilie 2012 20:27
De la: kudika084364, la data 2012-04-30 20:27:41am un copil el e viata mea si nu ma luati cu din astea pt ca niciodata nu i am acceptat avansurile.da probabil ca nu e fericit in casnicie dar nu e problema mea.tocmai pt ca am sentimente pt el nu o sa fac nimic si nici nu o sa i spun vreodata ca si eu simt ca el.am uitat sa va spun ca am fost casatorita iar casnicia mea a fost un iad m a inselat cu toate femeile fie ele maritate sau singure stiu ce infern am trait de acee nu o sa i spun nimic lui nu o sa i stric casnicia cand eu mi am pierdut in final casnicia pt o copila de 20 de ani.vreau sa spun ca am capul pe umeri si ma intereseaza doar copilul meu nu sa stric alte casnicii.iar de el m am indragostit si stiti de ce pt ca nevasta lui ii face acelasi lucru il insala dar asta nu i problema mea el singur va vedea iar daca nu e problema lui.daca stiam ca o sa starnesc asemenea comentarii negative nu va ceream un sfat desi e de inteles sa ma judecati asa aspru dar nu e cazul.oricum mulumesc tuturor pt ca v ati luat din timp pt a mi raspunde.



Of!!Draga mea,esti atat de trista in iubirea ta,caci nu stiu ce sa-ti mai spun!!! Stiu cum este sa iubesti si cand luam in calcul acest sentiment,tot esafodajul construit in interiorul nostru,se spulbera la cea mai mica adiere de trairi!!!Sfat---Iubeste-te pe tine!!!!Cand vei primi raspunsul acestui fel de dragoste,de-abia atunci vei sti cum sa procedezi mai departe!!!Restul,,reprezinta povesti!!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Aprilie 2012 20:33
Chiar tu ai zis este un moft mai degraba decat a fi iubire !
kudika_nikole
Postat pe 30 Aprilie 2012 21:56
te rog insisstent sa nu ma mai urmaresti pe toate topicurile pe care postez - chiar nu ai altceva mai bun de facut ???
kudika_nikole
Postat pe 30 Aprilie 2012 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 2 De la: addicted_95 11 Februarie 2011 16:40
Ce faci daca inca mai simte ceva pentru amanta? 33 De la: libra66 25 Martie 2009 11:33
Ori is eu nebuna ori este el 33 De la: the_O 27 Octombrie 2010 13:53
cum sa-mi conving parintii? 4 De la: Lorena26 25 Iulie 2009 01:21
Indragostita de amant??? Ce e de facut? 262 De la: Ale_jandra 26 Aprilie 2013 09:36