Setari Cookie-uri

iubire imposibila

criszoe
Postat pe 11 Mai 2012 23:39
De la: kudika084364, la data 2012-04-30 20:27:41am un copil el e viata mea si nu ma luati cu din astea pt ca niciodata nu i am acceptat avansurile.da probabil ca nu e fericit in casnicie dar nu e problema mea.tocmai pt ca am sentimente pt el nu o sa fac nimic si nici nu o sa i spun vreodata ca si eu simt ca el.am uitat sa va spun ca am fost casatorita iar casnicia mea a fost un iad m a inselat cu toate femeile fie ele maritate sau singure stiu ce infern am trait de acee nu o sa i spun nimic lui nu o sa i stric casnicia cand eu mi am pierdut in final casnicia pt o copila de 20 de ani.vreau sa spun ca am capul pe umeri si ma intereseaza doar copilul meu nu sa stric alte casnicii.iar de el m am indragostit si stiti de ce pt ca nevasta lui ii face acelasi lucru il insala dar asta nu i problema mea el singur va vedea iar daca nu e problema lui.daca stiam ca o sa starnesc asemenea comentarii negative nu va ceream un sfat desi e de inteles sa ma judecati asa aspru dar nu e cazul.oricum mulumesc tuturor pt ca v ati luat din timp pt a mi raspunde.


Mi se pare aiurea sa spui ca te-ai indragostit de un om pentru ca e inselat de partenerul sau de cuplu oficial.

Referitor la problema ta, ar fi bine pentru tine daca nu ai accepta statutul de amanta pentru nimic in lume. Daca el vrea sa fie cu tine intr-adevar, ii spui sa divorteze de sotia lui, iar mai apoi sa te mai caute. Doar in felul acesta, iti vei da seama daca el tine cu adevarat la tine si are intentii serioase in ceea ce te priveste. Refuza sa se desparta de sotia lui invocand orice motiv, e clar ce urmareste.
kokeshi
Postat pe 12 Mai 2012 06:52
nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni
kudika127260
Postat pe 13 Mai 2012 09:03
mai bine iti refaci viata cu cineva care sa te iubeasca si sa te respecte, fara sa fie nevoie sa strici casa altuia. Esti tanara si ai toata viata inainte. Nu mai crede tot ce iti spune un barbat pe care nu il cunosti foarte bine si nu stii ce se intamola in casa lui
leo2010
Postat pe 22 Mai 2012 22:02
eu te inteleg, inimia nu poate fii rationala, ea iubeste si atat, dar el fiind un barbat casatorit e mai greu.
Intreaba/l daca simte ca tu esti femeia lg care ar vrea sa stea tot restul vietii, si daca raspunde afirmativ atunci va face si ceva in privinta asta, daca spune ca nu e momentul atunci nu esti femeia lg care isi doreste sa fie, esti doar o aventura.
Orice ar spune un barbat, important e ce face cu adevarat pt relatie.
In vorbe nu e ok sa te increzi
kudika_9810
Postat pe 14 Iunie 2012 14:05
Eu zic ca in astfel de situatii, daca tu nu mai poti iubi pe nimeni, o sa ramai o perioada tu cu gandurile tale iar el daca v/a dorii cu adevarat sa faca ceva pt voi, v/a face. Daca dupa o perioada de timp totul se linisteste inseamna ca nu ai pierdut nimic.
Eu sunt de parere ca barbatii sunt de regula cei care decid privitor la o relatie. Noi femeile asteptam sa fim cerute, dar daca ei nu o fac inseamna ca nu simt asta si atunci te resemnezi.
kudika_9810
Postat pe 14 Iunie 2012 14:16
sa fii iubita de tot poporul chinez!Urarea mea ptr. tine deoarece nu demisionezi
kudika467548
Postat pe 15 Iunie 2012 22:53
Daca esti indragostita de un barbat insurat, tata al unui copil cam de varsta copilului tau, ar trebui sa faci un exercitiu de imaginatie si sa proiectezi in viitor relatia voastra. Te vezi impreuna cu el si cu copiii vostri?! Pentru ca obligatoriu el trebuie sa obtina custodia copilului lui, daca mama e adulterina. Te vezi capabila sa manageriezi o relatie decenta intre copii si parintii lor, ce locuiesc in alte case si cu care trebuie sa continue sa aiba o relatie, caci ei nu sunt divortati, ca tine si viitorul tau iubit... Te vezi capabila chiar sa mai faci un copil, al vostru?! Si in tot acest timp, cu doi copii, eventual trei, sa te simti cea mai fericita femeie din lume si cea mai mandra mama de doi ori trei copii?! Daca poti vedea ca o foarte probabila realitate aceasta proiectie imaginata, atunci poti sa i-o marturisesti si lui.
Dar vezi sa nu ramana gravida nevasta-sa inainte, ca se strica paritatea din real si iti va fi mai greu sa joci rolul de mama de-a doua pentru doi ori trei copii, cand tu ai doar unul. Pot sa dau exemple, din viata reala, ca in astfel de cazuri copiii sufera, sunt respinsi afectiv, chiar daca material, financiar nu le lipseste nimic. Deci, la varsta ta, cu experientza de viata ce o ai, cam asa ar trebui sa filtrezi atractia fizica natural explicabila si presupusele sentimente ce le ai fatza de un tatic cu figura trista, intalnit la play ground.
maybe
Postat pe 20 Iunie 2012 15:20
Sfaturi, critici si mai tot felul de acuzatii. Nimeni, niciodata nu are cum sa inteleaga exact din doar cateva cuvinte de disperare. Nimeni nu stie ce si cum, oricat ai explica tu. Nu te incurajez, nu te descurajez. Nu te acuz, nu te scuz. Sunt casnicii ce sunt salvate de un divort, sunt casnicii ce s-au format din anumite obligatii, cascinii ce sunt salvate din simplul fapt ca unul dintre ei sau amandoi au avut aventuri. Sunt casnicii fericite si foarte reusite ce sunt distruse de cineva pur si simplu. Din acest motive lumea acuza si critica. Toti stim ca o casnicie este sfanta, ca inseamna familie, fidelitate si ca nimic nu-i va despartii indiferent de situatie.
In moment ce apari pe forum sa ceri pareri, doar 1 din 5 poate este ceva ce te ajuta sa gandesti corect. Cazurile difera, situatiile difera, barbati vinovati, femei interest, barbati naive si femei naive. Nu este vina ta ca te-ai indragostit de un barbat insurat. Inteleg ca esti la o varsta care nu-ti permite sa ai aventuri sau mofturi de moment. ca tot vb de varsta, esti suficient de matura sa poti purta o discutie directa. Sunt lucruri ce le regretam in viata si de cele mai multe ori regretam lucruri pe care nu le-am facut.
kudika_10531
Postat pe 24 Iunie 2012 21:33
Cam complicata situatia si in acelasi timp neplacuta .. . Tu ce crezi ca e mai bine pentru tine ? Eu zic ca daca nu vrea sa divorteze , lasa-l in pace . Incearca , defapt uita-l , oricat de greu ar fi . Fii sigura ca o sa gasesti pe altcineva care o sa te merite
kudika_14009
Postat pe 11 August 2012 01:41
Intradevar ar trebui sa ai o discutie cu el,
kudika_13966
Postat pe 11 August 2012 02:15
La varsta pe care o ai ,ar fi utila o discutie realista a situatiei ,mai ales ca sunt si copii implicati,eu am cam aceeasi varsta cu tine si am evitat sa fac copil pt ca nu aveam incredere in sotul meu,si acum comunicam foarte greu,am momente cand nu stiu ce sa cred,nu numai partea materiala conteaza,conteaza cum comunici cu o persoana ,cum te intelegi cu ea ,eu desi sunt casatorita am impresia uneori ca sunt singura de fapt, sunt forte putine persoane care se inteleg cu adevarat,poate trebuie sa te gandesti si la alte aspecte,unii barbati sunt comozi si nu vor complicatii ,tu n ai de unde stii ce gandeste el, ideea este sa nu te aprinzi prea tare daca poti,are un copil cu acea femeie si indiferent ca il insala sau nu ea este mama copilului lui, este bine in general sa nu te bagi intre 2 oameni casatoriti chiar daca ce face sotia nu este corect,ideal ar fi sa nu i spui nimic, sa nu fii tu samburele de discordie,pentru linistea ta ,daca totusi esti asa de interesata de el ,imbracate frumos,fii destinsa,aranjeazate,stiu ca nu mai suntem in liceu,dar gandestete,oare este bine sa te bagi?mai bine urmareste l o perioada si vezi ce se mai intampla,sa nu porti tu pacatul ca tu ai intervenit,poate exagerez dar e un pacat,intre doi oameni casatoriti este bine sa nu te bagi,indiferent daca tu ai alta viziune,fii mereu in preajma lui,si daca va vrea el te va solicita
kudika_13966
Postat pe 11 August 2012 02:36
Statutul de amanta nu este unul ok,pt ca esti o femeie divortata si cu un copil ai grija de tine si copil ,lasa barbatii vorbesc serios,foarte rar vei gasi un om cu intentii serioase ,asa ca nu dispera,eu am o matusa care n a putut din considerente materiale sa se marire si nici nu a umblat cu barbati,are 85 de ani si este foarte bine,stiu ca este greu fara un barbat dar tu vrei un sprijin nu o complicatie,poti sta si fara barbat,este greu stiu, canalizeaza ti energia pe copil ,lasa barbatii,cand vei intalni un om care sa te ajute cu adevarat nu sa te traga in jos,vei stii singura si n o sa mai ceri sfatul nimanui,vei stii ca acela e omul potrivit,
kudika_13966
Postat pe 11 August 2012 02:52
Statutul de amanta nu este unul ok,pt ca esti o femeie divortata si cu un copil ai grija de tine si copil ,lasa barbatii vorbesc serios,foarte rar vei gasi un om cu intentii serioase ,asa ca nu dispera,eu am o matusa care n a putut din considerente materiale sa se marire si nici nu a umblat cu barbati,are 85 de ani si este foarte bine,stiu ca este greu fara un barbat dar tu vrei un sprijin nu o complicatie,poti sta si fara barbat,este greu stiu, canalizeaza ti energia pe copil ,lasa barbatii,cand vei intalni un om care sa te ajute cu adevarat nu sa te traga in jos,vei stii singura si n o sa mai ceri sfatul nimanui,vei stii ca acela e omul potrivit,
kudika_13966
Postat pe 11 August 2012 02:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hope... 23 De la: kudika355054 19 Iulie 2011 20:00
Pãrinții sunt contra lui .. 7 De la: kudika_1018496 7 Decembrie 2016 12:03
VA PLACE Sà GàTITI? 1 De la: miki_cora 21 Martie 2010 12:45
Buna. 16 De la: gazutza 15 Aprilie 2009 14:05
2 barbati si...eu, termen pt o decizie : 2 saptamani 56 De la: sylvynet 13 Iunie 2009 21:43