Setari Cookie-uri

Cum pot sa cuceresc un barbat care are prietena de 2 ani chiar cu care a avut in trecut cateva despartiri temporaredar care totusi nu ma vrea pe mine???

Daca aveai tu iubit de 2 ani ( cu care normal te mai certai din cand in cand) si te batea la cap " un plinut" ca te vrea si te iubeste , insistand pe partea sa deveniti prieteni si iubiti, cum ti pe parea?
Si dupa ce i explicai frumos ca nu l iubesti,Etc, etc el sa tot incerce, si sa ceara pareri pe forum, ce parere ai fi avut de tip??
kudika052198
Postat pe 21 Mai 2012 15:44
Sincera sa fiu, nu stiu daca pot raspunde corect la aceasta intrebare...
Are prietena? Asteapta pana se desparte de ea, dar nu-ti garantez ca va veni la tine.
lonely_soul
Postat pe 21 Mai 2012 15:48
Mey, eu zic sa nu renunti. Prin ceva asemanator trec si eu, numai ca tipul nu e cuplat. E singur dupa o relatie de 4 ani si eu cred ca inca mai sufera din cauza respectivei, dar il inteleg.
Vorbim la telefon,pe mess, prin mesaje, ne ajutam reciproc si etc. Insa stiu ca ceva il retine din a avea o relatie cu mine
Si, desi am avut un moment de pauza, in care nu am vorbit timp de aproape o luna (dar m-am gandit mereu la el), iata ca mi-am facut curaj sa fac eu primul pas si acum vorbim din nou. Si nu am de gand sa renunt pana nu va fi al meu. Dar prefer sa iau lucrurile usor, si mai intai sa devenim foarte buni prieteni.
Asa te sfatuiesc si pe tine. Nu-i mai bate apropouri ca-l vrei si incearca sa devii o prietena apropiata pt moment. Apoi vezi daca se merita sa intervii intre el si iubita lui. Nu cred ca ai vrea sa ai supriza neplacuta sa fie cu tine, dar sa suspine si sa se gandeasca mereu la ea
Pana nu realizezi tu ca nu se merita sa mai lupti, nu renunta! Altfel, mereu te vei gandi la ce s-ar fi intamplat daca...
Mult succes!!!
kudika_7509
Postat pe 22 Mai 2012 18:14
chiar daca nu mai esti membra pe acest forum poate te uiti si citesti acest sfat...nu te lasa influentata de ce ziki altii daca tu crezi ca acest baiat e pt tn dar nu-l lasa nici sa te umileasca...pana la urma nici un baiat nu se merita sa suferim pt el efortul ar trebui sa fie mai mare din partea lui si nu din partea ta...incearca sa pari cat mai indiferenta si daca cumva te intreaba ceva nu te baga in discutii lungi si importante...intreaba-l de sanatate daca e bn sau nu dar nu vorbi cu el mai mult de 2 minute...sti si tu o vorba daca nu ai vrut sa imi duci dorul mai bine du-mi lipsa...in rest ai grija de tine, invata pt examene si incearca sa iti vezi de viata ta..iesi cat se poate de des plimba-te fati cunostinte noi si poate cine stie va aparea si printul mult visat...mult succes iti doresc
Elena_Ella_4
Postat pe 23 Mai 2012 18:11
Am citit tot ce ai spus si nu stiu cum poti fii atat de egoista ? Daca ar gandii toti ca tine ce s-ar intampla ? De la-ar vrea toate fetele pentru ele ce ar putea face accel baiat ?
Te-ai gandit macar un moment c-am cum ar fii sa fi tu in locul lui si sa te forteze cineva sa-l iubesti fara sa-ti placa , doar pentru ca asa verea el ?
Te-ai pus un moment in locul prietenei lui . Daca erai tu si te despartea de ea una care gandeste ca tine ?
Daca analizezi putin situatia, vei realiza ca nu este iubire in inima ta ci numai ambitie , egoism si obisnuinta de a-ti face toata lumea pe plac. Cred ca esti cam rasfatata.
mariachi
Postat pe 27 Mai 2012 12:11
De la: kudika_7509, la data 2012-05-22 18:14:26Mey, eu zic sa nu renunti. Prin ceva asemanator trec si eu, numai ca tipul nu e cuplat. E singur dupa o relatie de 4 ani si eu cred ca inca mai sufera din cauza respectivei, dar il inteleg.
Vorbim la telefon,pe mess, prin mesaje, ne ajutam reciproc si etc. Insa stiu ca ceva il retine din a avea o relatie cu mine
Si, desi am avut un moment de pauza, in care nu am vorbit timp de aproape o luna (dar m-am gandit mereu la el), iata ca mi-am facut curaj sa fac eu primul pas si acum vorbim din nou. Si nu am de gand sa renunt pana nu va fi al meu. Dar prefer sa iau lucrurile usor, si mai intai sa devenim foarte buni prieteni.
Asa te sfatuiesc si pe tine. Nu-i mai bate apropouri ca-l vrei si incearca sa devii o prietena apropiata pt moment. Apoi vezi daca se merita sa intervii intre el si iubita lui. Nu cred ca ai vrea sa ai supriza neplacuta sa fie cu tine, dar sa suspine si sa se gandeasca mereu la ea
Pana nu realizezi tu ca nu se merita sa mai lupti, nu renunta! Altfel, mereu te vei gandi la ce s-ar fi intamplat daca...
Mult succes!!!





Nu stiu de ce incurajezi o situatie penibila si umilitoare? Sa stai sa te milogesti sa-ti arunce resturi de atentie un amarat pe care tu-l crezi grozav , ca si cealalta.Cu atat mai mult ca ala are si o prietena pe care nu vrea s-o lase.Nu sunt atatia barbati singuri oare , nu sunt oare atatia care ar vrea o relatie frumoasa? Vi se pune pata pe cate ciudat imposibil si vi se pare ca ati rupt inima targului daca va chinuiti sa-l aduceti langa voi.Unde dragoste nu e , nimic nu e .Nu te iubeste de la inceput nici mai tarziu nu se va intampla.Treziti-va, numai in mintea voastra e posibila relatia respectiva , nu si in realitate.
Thais13
Postat pe 27 Mai 2012 19:29
Esti proasta ?Ai spus chiar tu ca nu te vrea,nu ai ce sa faci daca lui nu ii place de tine.Daca te placea era cu tine si nu cu cealalta
kudika172071
Postat pe 4 Februarie 2013 14:39
Draguta ,ea are ceva in plus fata de tine:EL PE EA O IUBESTE ,SI O DORESTE .ASTA ARE IN PLUS FATA DE TINE!
kudika172071
Postat pe 4 Februarie 2013 14:42
De aia nu poate el ca nu il vei invit ala ziua ta,crede-ma nici nu ii pasa.
kudika172071
Postat pe 4 Februarie 2013 14:44
Nu stiu ce fel de persoana este, nu-l cunosc, nu sunt aici sa-i judec lui comportamentul/..dar tu..ar trebui sa lasi oamenii in pace:| niciodata nu este bine sa fii atat de egoista...pune-te in situatia iubitei lui, nu te mai gandi doar la tine..Adica..tie ti-ar placea ca o....fata sa distruga tot ce tu ai reusit sa cladesti in 2 ani? sau sa incerce sa se tt bage in relatia ta?! Mie nu:-j!
Iar in chestia cu pupatul..am spus, si repet nu stiu ce fel de persoana este.dar, in situatia asta, majoritatea celor de sex opus..poate ca n-ar rezista la tentatia de a avea inc-o tipa in pat:-?? dar iti spun...nu vor renunta la iubita lor, pentru ca, evident ca pe ea o iubesc..si nu se merita sa te stii apropiata de un barbat doar standu-i in pat:).si, nu stiu tu, dar , mie nu mi-ar conveni sa fie pe locul doi in inima prietenului meu, ma rog in cazul tau, in inima unui barbat!:-??
So, sfatul meu sincer, prietenesc si plin de compasiune..este sa lasi oamenii in pace..daca se cearta bine, e treaba lor, dar sa nu se certe din cauza ta..si sa-ti cauti un alt iubit.Exista multi pe lumea asta alaturi de care poti fi fericita, nu trebuie sa-ti cauti fericirea facandu-le rau altora
bla_blablabla
Postat pe 17 Februarie 2013 15:38
De la: eeuu, la data 2012-05-13 13:19:34
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:45:13ok atunci vad ca treb sa mi-l scot din minte...insa cum sa fac asta ca la mine e exact pe dos cand un baiat ma refuza cu atat mai mult il vreau eu...e un fel de joc al puterii vreau sa imi demonstrez mie ca sunt puternica ca pot avea tot ce imi doresc...deci cum fac sa mi-l scot din minte si sa nu mai actionez impulsiv


cumpara-ti un bici si arde-te pe spate,vei avea aceeasi satisfactie.
Garantat

Salve euu... te astept la o cafea...
Fulg-de-nea
Postat pe 26 Februarie 2013 22:43
pfoai ... dragostea e inselatoare
Cotoiu_ucigas
Postat pe 26 Februarie 2013 23:00
tu trebuie sa fii cucerita, nu sa te arunci intr o goaga dupa cucerit. neeextttt
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 03:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de seara!! pret avantajos! 1 De la: dydy20_only 31 Mai 2010 22:59
relatie cu un barbat care are copil 12 De la: kudika_16524 10 Ianuarie 2013 18:01
ramadan karim! 2 De la: myeyes 10 August 2011 00:44
Ajutor!!! 5 De la: anybody 10 August 2009 15:56
ce as putea face? 14 De la: crysa_tm 28 Iulie 2010 11:15