Setari Cookie-uri

Cum pot sa cuceresc un barbat care are prietena de 2 ani chiar cu care a avut in trecut cateva despartiri temporaredar care totusi nu ma vrea pe mine???

De la: muza_ta, la data 2012-05-07 21:06:16nu te ia nimeni la misto. parerea mea e ca te iei singura la misto si cel mai grav e ca nu-ti dai seama :)
atat timp cat ceri niste pareri, invata sa fii si de acord cu ele.

invata sa accepti si partea care nu-ti convine
muza_ta
Postat pe 7 Mai 2012 21:07
si cu cat mai mult il vei dori, cu atat mai mult te va ignora,mai putin si vei ajunge sa te si umileasca maturizeaza-te
dany1971
Postat pe 7 Mai 2012 21:28


Fata draga,lasa-l in pace!!!Ce anume doresti de fapt?????Daca el nu te place,,de ce insisti inutil?De ce ceri mai mult decat poti primi????Esti indragostita de o imagine a unui barbat dorit,dar care nu are nicio treaba cu tine!!Vei fi ridiculizata intr-o buna zi!!Nu cred ca iti doresti acest lucru!!!Vei mai gasi pretendenti,nu proceda gresit,afisandu-ti ambitia prost canalizata!!Stai in banca ta,caci iti va fi mai bine!!
MissRainbow
Postat pe 7 Mai 2012 21:37
De la: dany1971, la data 2012-05-07 21:41:43
De la: MissRainbow, la data 2012-05-07 21:37:38

Fata draga,lasa-l in pace!!!Ce anume doresti de fapt?????Daca el nu te place,,de ce insisti inutil?De ce ceri mai mult decat poti primi????Esti indragostita de o imagine a unui barbat dorit,dar care nu are nicio treaba cu tine!!Vei fi ridiculizata intr-o buna zi!!Nu cred ca iti doresti acest lucru!!!Vei mai gasi pretendenti,nu proceda gresit,afisandu-ti ambitia prost canalizata!!Stai in banca ta,caci iti va fi mai bine!!

buna seara rain



Buna seara,,'71,o seara de vis iti doresc!!1
MissRainbow
Postat pe 7 Mai 2012 21:45
Chiar daca nu mi-a convenit ce mi-ati spus nu inseamna ca nu accept si parerile voastre...pur si simplu vroiam sa imi spuneti altceva...stiu ca nu am dreptu sa distrug o relatie dar asta e l-am vrut pe baiatu acesta...l-am vrut pt ca e ceea ce eu cautam de multa vreme...am incercat sa stau in banca mea si asta o sa fac si in continuare...poate ca e mai bine asa fiindca daca stau sa ma gandesc daca el s-ar desparti de ea pt mn si cu mn ar putea face la fel...asta e trebuie sa invat ca nu mereu pot avea ceea ce vrea...o seara buna va doresc
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 21:50
seara buna si tie!
maria-ioana
Postat pe 7 Mai 2012 21:52
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 21:50:27Chiar daca nu mi-a convenit ce mi-ati spus nu inseamna ca nu accept si parerile voastre...pur si simplu vroiam sa imi spuneti altceva...stiu ca nu am dreptu sa distrug o relatie dar asta e l-am vrut pe baiatu acesta...l-am vrut pt ca e ceea ce eu cautam de multa vreme...am incercat sa stau in banca mea si asta o sa fac si in continuare...poate ca e mai bine asa fiindca daca stau sa ma gandesc daca el s-ar desparti de ea pt mn si cu mn ar putea face la fel...asta e trebuie sa invat ca nu mereu pot avea ceea ce vrea...o seara buna va doresc



Exact,,in viata nu obtii numai ceea ce doresi,de multe ori,,trebuie sa stii sa renunti la acel ceva,,pe care il simti ,ca ti-ar fi indispensabil!!!Numai asa iti vei dovedi ca esti un om puternic!!!
MissRainbow
Postat pe 7 Mai 2012 21:53
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:21:55Buna...sunt noua aici dar cu toate astea as vrea si eu un raspuns la intrebarea de mai sus...desi imi place tare mult de un tip si am incercat sa ma apropii de el el nu ma vrea...stiu ca o iubeste stiu ca poate nu ma considera cea mai frumoasa eu fiind mai plinuta, el chiar spunandu-mi la un moment dat ca ra trebui sa mai slabesc dar cu toate astea eu il vreau...am inceput sa tin la el si ii simt lipsa
mi-as dori sa pot sa fiu cu el si el sa fie cu mine....nu stiu ce as putea schimba in comportamentu meu pt ca el sa ma vrea...sau ce sa fac?????
La un moment dat noi chiar am schimbat cativa pupici dar din ceea ce intelegeam el vroia mai mult de le mine insa eu nu puteam sa-i ofer asta stiind ca in orice moment imi poate da cu flit
Si inca ceva am incercat sa fiu cu altcineva insa nu pot fiindca gandul meu imi sta numai la el...so pls give me an advise what can i do


Daca el nu te iubeste sau nu te place, nu are rost sa-ti bati capul cu el!

Ti-am mai zis si la celalalt topic deschis de tine, sa nu te implici in relatii de complezenta, doar pentru ca te temi de singuratate! Ai rabdare ca-ti vei intalni si tu alesul!

In privinta faptului ca esti mai plinuta, ar trebui sa slabesti nu pentru un barbat, ci pentru sanatatea ta.
kokeshi
Postat pe 8 Mai 2012 12:15
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:37:28stai putin ca nu e chiar asa...am dreptu sa aleg pe cine vreau...iar pana la urma ce are ea si nu am eu????????
ca daca stau sa ma gandesc nu sunt urata ca muma padurii stiu sa ma aranjez si pe deasupra am si note bunicele la fac...eu totusi il vreau si crede-ma ca am incercat sa nu m mai gandesc la el dar cu cat ,a refuza mai mult cu atat mai mult il vreau eu...deci eu vreau un sfat ce sa fac...iar in ceea ce-l priveste nu mi-a dat de inteles ca nu ma vrea dar nici ca ma vrea...pur su simplu a inceput sa ma ignore


Pe ea o iubeste si nicio femeie din lumea asta, oricat ar fi de frumoasa si inteligenta, n-o sa schimbe lucrul acesta pentru el! In momentul in care nu o va mai iubi, va avea ochi si pentru alte femei!

Candva vei gasi si tu un barbat pentru care sa fii speciala si care sa nu aiba decat ochi pentru tine!
kokeshi
Postat pe 8 Mai 2012 12:20
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 20:29:21ok atunci il ignor si gata...poate peste catva timp imi va trece...insa va intreb pe voi fetelor nu ati simtit niciodata ciuda ca nu ati fost cu un baiat bun?????? ca e al alteia care poate s-a milogit de le mai bine si mai ales care a stiut sa lupte...eu am pierdut de multe ori pe tema asta asa ca de data asta mai incerc inca o data...daca nici de data asta nu imi iese ma dau batuta...si inca ceva ganditi-va ca pe baiatu asta vrand nevrand eu il vad in fiecare zi pt ca suntem la aceeasi universitate


Daca stii sa alegi, vei avea si tu parte de un baiat bun! Iar in privinta femeilor care au langa ele barbati buni, stai linistita ca nu a fost vorba de milogeala din partea lor, a femeilor, ci la mijloc e vorba de atractie si iubire, care n-au nici in clin, nici in maneca, cu milogeala.

Incearca sa nu le mai privesti de sus pe celelalte femei, incearca sa nu mai fii atat de dominanta si agresiva in relatiile cu ceilalti, invata sa accepti si un "nu" din partea celorlalti, si vei deveni un om mai bun si mai interesant pentru ceilalti, chiar si pentru barbati.

Incearca sa-ti schimbi defectele de care-ti povesteam mai devreme! Bafta iti doresc!
kokeshi
Postat pe 8 Mai 2012 12:29
O fi mai slaba decat tine, asta iti lipseste tie ,poate mai ales ca ti-a si zis-o face to face. Si in concluzie cauta-ti pe altul si lasa-l in pace, mai ales ca are o relatie de mult timp si se pare ca o iubeste nu te mai baga in relatia omului ca va exista cineva care poate va suferi dar se vede ca nu te intereseaza de sentimentele altora si niciodata nu se stie cand se va intoarce roata iar cand se va intampla se va intoarce dublu!!Ah si inca ceva , apropo de notele tale, in dragoste nu exista catalog asa ca nu pune dragostea pe baza notelor
kudika_7163
Postat pe 11 Mai 2012 23:50
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:58:10Am incercat indiferenta nu are succes in cazul meu...dar oricum cred ca imi propun altceva sa nu ii mai bag in seama deloc timp de 2 saptamani iar cum va fi ziua mea in curand nici sa nu-l invit...sau sa-l invit dar sa apar cu un gagiu cv?????





Da, asta-i cea mai buna idee !!!


" sa nu ii mai bag in seama deloc timp de 2 saptamani "

Dar in loc de 2 saptamani, ar fi mai bine sa spui 200 de ani.
denis_3d25
Postat pe 12 Mai 2012 15:45
you can't...move on .. nu merita! incearca sa gasesti pe cineva care te place just the way you are .. si care sa te te iubeasca, sa te respecte si care sa te merite!.. iti pierzi vremea..nu incerca sa faci o obsesie pt cineva care nu te vrea pt ca nu o sa fiti niciodata impreuna !
dyaaa
Postat pe 12 Mai 2012 15:55
De la: dyaaa, la data 2012-05-12 15:55:09you can't...move on .. nu merita! incearca sa gasesti pe cineva care te place just the way you are .. si care sa te te iubeasca, sa te respecte si care sa te merite!.. iti pierzi vremea..nu incerca sa faci o obsesie pt cineva care nu te vrea pt ca nu o sa fiti niciodata impreuna !


Dyaaa, tu ce numar porti la picior ?


Baiat_virgin
Postat pe 12 Mai 2012 16:08
Ce semn mai vrei sa-ti dea ca nu te vrea, daca ignorandu-te si zicandu-ti in fata, nu pricepi? Mai mult, fata aia stii ce are fata de tine?
Iubirea lui!!! Ce conteaza ca se cearta, ca se despart, daca-s tot impreuna? Tocmai asta arata ca ii leaga ceva puternic.Si nici nu-i problema ta ce fac ei doi.
Oamenii care nu se cearta nu inseamna ca se iubesc mai mult decat cei care se cearta.
Da-le pace si vezi-ti de treaba ta.Ai tupeu si i te bagi si-n seama impotriva interesului lui si nu faci decat sa-l indepartezi incet si sigur.
lizzylight
Postat pe 12 Mai 2012 22:31
eu cred ca baiatul asta a devenit o obsesie ptr tine ..si asta doar datorita refuzurilor din partea lui..asta dovedeste k te porti imatur iar baiatul nu se va apropia niciodata de tine in sensul in care vrei tu,din contra va fugi de tine cat il vor tine picioarele ..nu poti obliga pe cineva sa fie cu tine doar ptr k asa vrei tu..si eu am o prietena care a trecut exact prin asa ceva si daca te va accepta pana la urma sa nu te astepti sa stea mai mult de o luna cu tine..se va intoarce la respectiva din diferite motive: ori o iubeste,s`a atasat de ea ..pur si simplu obisnuinta..nu e usor sa dai cu piciorul la o relatie de 2 ani..si nici nu e frumos sa te bagi in relatia altora .ai mentionat k ei s`au despartit de cateva ori dar tin sa te anunt k in orice relatie exista certuri,nu`s toate bune si frumoase..mai bn ia`ti gandul de la el si cauta pe cineva care sa aibe ochi numai ptr tne k meriti mai mult
kudika_7194
Postat pe 13 Mai 2012 08:55
As putea sa-ti dau doar un sfat..Trebuie sa stii sa-ti alegi batliile pe care le poti castiga si pe care nu are sens sa incerci sa le lupti...Am trecut prin amnadoua situatiile si pot sa-ti spun ca este extrem de enervant cand cineva este foarte indragostit de tine si face o obsesie pentru tine si tu nu il vrei...Tot asa este urat cand tu vrei pe cineva si el nu te vrea..Cea mai buna solutie este sa accepti ceea ce simti si sa te impcaci cu ideea...Cu cat vei lupta mai mult sa te impotrivesti la ceea ce simti cu atat vei suferi mai mult...Ai rabdare si inceredere ca totul va fi bine si vei vedea ca in scurt timp totul va fi doar o amintire..Iti doresc bafta!
kudika465153
Postat pe 13 Mai 2012 09:32
daca as avea prieten de atata timp si as avea o rivala care nu ar intelege cu niciun chip ca prietenul meu e luat, as face ca trenul... probabil de aia face si prietena lui crize de gelozie... totusi, te-ai pus in situatia prietenei lui vreodata? te-ai gandit cum te vede, in caz ca stie ce incerci sa faci? gandeste-te putin si la aspectul asta... asa cum, atunci cand te refuza, tu il placi mai tare, la fel, cand vede cum insisti, fuge mai tare de tine... nu il vei prinde asa. daca intr-adevar ai fi fost mai potrivita pentru el decat este actuala lui prietena, ar fi parasit-o pentru tine deja. si apropo, nu conteaza corpul tau, notele tale si asa mai departe. el o place si o iubeste pe prietena lui (avand in vedere ca tot la ea s-a intors si ca relatia lor dureaza de 2 ani). vina nu e la tine, pur si simplu iubeste pe altcineva. si ceva-mi spune ca si daca se va desparti definitiv de ea, tot nu va veni la tine...
kudi10
Postat pe 13 Mai 2012 12:39
sincer,ar tr sa iti vezi de viata ta inainte,fara sa iti m pese de acel baiat.daca vrei cu adevarat ai sa il uiti,si in plus daca nu te vrea,e un motiv si mai buna sa il uiti.Am si eu un amic asa si de 3 ani e in sit asta si iti de pe acum k nu va renunta la ea,cun nici ale baiat dupa care umbli nu o va lasa pe fata aceea.
doar_yngeras01
Postat pe 13 Mai 2012 13:10
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:45:13ok atunci vad ca treb sa mi-l scot din minte...insa cum sa fac asta ca la mine e exact pe dos cand un baiat ma refuza cu atat mai mult il vreau eu...e un fel de joc al puterii vreau sa imi demonstrez mie ca sunt puternica ca pot avea tot ce imi doresc...deci cum fac sa mi-l scot din minte si sa nu mai actionez impulsiv


cumpara-ti un bici si arde-te pe spate,vei avea aceeasi satisfactie.
Garantat
MissRye
Postat pe 13 Mai 2012 13:19
E jale ...cred ca saracul om numai nu urla in gura mare ca nu te vrea decât ca amica... Iar tu continui sa doresti ce are alta numai ca sa îþi dovedesti tu ca poþi sa ai tot ce vrei....ce copilarii... Copilarii care te vor costa lacrimi...rusine...reputatie chiar...pãcat ca e plin de fete cu probleme de genul tau...sorry
dana1979
Postat pe 13 Mai 2012 14:17
Orienteaza-te catre un baiat care nu are obligatii, te vei indragosti in timp cu putin noroc(fara intentia de a te folosi de el pt a-l face gelos pe Fat Frumos, ci in ideea de a-ti schimba viata ta in bine) si asa vei scapa de obsesia pe care o ai fata de celalalt. Tie ti-ar placea sa iti faca alta fata asa ceva? Pe tine daca te da omul afara pe usa tu intri pe geam? Putina demnitate...si lasa-i sa fie fericiti! Trezeste-te la realitate omul o iubeste, daca vei tot incerca sa intervii intre ei, poate mai tarziu nu te va ignora ci te va uri... Asa ca ai grija, apreciaza-te la adevarata ta valoare! Numai bine!
kudika090313
Postat pe 13 Mai 2012 18:43
Daca nu te iubeste nici nu o va face vreo data ....asa ca este simplu iati gandul de la el....
kudika_nikole
Postat pe 13 Mai 2012 19:59



denis_3d25
Postat pe 14 Mai 2012 04:01
dar dc vrei s strici o rel de lunga durata? si dc te injoseti ata in fata lui? poate sunt baieti care vor s te iubeasca asa cum esti u dc tre s atarni la el? fii indiferenta in fata lui fa-ti un iubit care s te merite cu adevarat
julyxx
Postat pe 14 Mai 2012 13:30
ce sa zic si eu am fost o data in situatia asta... am facut o fixatie pentru un baiat cuplat. Numai ca mie mi se cam dadea apa la moara, dormeam cu el etc. Oricum toti baietii vor un singur lucru de la fete, daca ele accepta merg mai departe daca nu asta e. Este deja intr-o relatie pentru ce ii mai trebuie alta.
In general chiar daca reusesti sa iesi dintr-o relatie care aparent nu mai functioneaza, vrei un timp pentru tine.. oricum eu cu baiatul respectiv nu am reusit sa stau pana la urma, am gasit un defect la el si l-am uitat destul de repede, un pic mai tarziu s-au despartit si ei dar eu deja nu il mai voiam aparuse fat frumos. Ghici cui ii parea rau pana la urma :D
yosirina
Postat pe 20 Mai 2012 14:32
Din pacate, "dragoste cu sila nu se poate"....Asta este, este tragedia multora nu numai a ta....Daca nu exista alchimie ,atractia fizica sau chiar si psihica, degeaba..........
marbuf
Postat pe 20 Mai 2012 15:14
Ce tie nu iti place altuia nu ii face. Parerea mea e ca daca tu il vei desparti de femeia asta, se va intoarce roata si vei pati ceva asemator. Plus de asta esti cam masochista, de ce iti faci singura rau visand la un barbat care ai spus ca nu te vrea cand exista atatia barbati liberi, dornici sa iti ofere o relatie adevarata ?
BiuL
Postat pe 20 Mai 2012 17:18
stergeti-l din minte dragoste cu sila nu se poate stiu ca e greu dar nu ai ce face .cati ani ai?
kudika_7890
Postat pe 20 Mai 2012 18:06
soro,in treaba asta e nevoie de doi,nu crezi? tu crezi ca aici merge chestia aia ,,daca tu nu ma vrei ,eu te vreau?,,nu-i reduta sa-l cuceresti,asa ca ia in vizor altul,mai liber...
kudika473956
Postat pe 21 Mai 2012 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt indragostita si nu e...bine... 51 De la: marco918 30 Ianuarie 2010 01:58
iubesc o femeie rea 39 De la: kudika017877 9 Iulie 2009 16:42
Ia uitati aici.. 5 De la: deutssa 26 Aprilie 2009 14:36
I NEED HELP.......please 30 De la: forever_me 4 Iulie 2009 12:03
Am nevoie de un sfat 21 De la: greierash_is_back 27 Noiembrie 2009 23:03