Setari Cookie-uri

ARIADNA

....si cu asta te-ai intrecut pe tine....o zi linistita!!!
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 09:47
....si cu asta te-ai intrecut pe tine....o zi linistita!!!
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 09:47
De la: mia2123, la data 2012-05-13 09:47:05....si cu asta te-ai intrecut pe tine....o zi linistita!!!

bine
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 09:58
Pentru mine a iubi inseamna sa il lasi pe barbatul iubit sa plece de langa tine atunci cand simti ca nu este fericit si implinit.Sa nu-l tii langa tine din vanitate,orgoliu sau pentru ca il iubesti si crezi ca meriti asta.Iubirea nu chinuie si nu doare,pur si simplu la un moment dat se.........transforma sau dispare.Am fost tradata de catre iubirea vietii mele,dar asta nu inseamna ca TOTI barbatii fac asta,pentru mine nu inseamna ca dragostea nu exista,desi la un moment dat nu am mai crezut in ea,resurse interne sunt destule.
Ariadna si-a tradat poporul din iubire.Laudabil? Nu stiu,dar a ridicat indoiala.A pus un semn de intrebare in sufletul barbatului pe care il iubea sadind neincredere.Cum poti sa iubesti real,adevarat daca nu ai incredere in omul de langa tine?
ghiompirica
Postat pe 13 Mai 2012 10:41
De la: ghiompirica, la data 2012-05-13 10:41:51Pentru mine a iubi inseamna sa il lasi pe barbatul iubit sa plece de langa tine atunci cand simti ca nu este fericit si implinit.Sa nu-l tii langa tine din vanitate,orgoliu sau pentru ca il iubesti si crezi ca meriti asta.Iubirea nu chinuie si nu doare,pur si simplu la un moment dat se.........transforma sau dispare.Am fost tradata de catre iubirea vietii mele,dar asta nu inseamna ca TOTI barbatii fac asta,pentru mine nu inseamna ca dragostea nu exista,desi la un moment dat nu am mai crezut in ea,resurse interne sunt destule.
Ariadna si-a tradat poporul din iubire.Laudabil? Nu stiu,dar a ridicat indoiala.A pus un semn de intrebare in sufletul barbatului pe care il iubea sadind neincredere.Cum poti sa iubesti real,adevarat daca nu ai incredere in omul de langa tine?



Corect!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Mai 2012 10:44
Eu cred ca ai dreptate.
morphyne_my
Postat pe 13 Mai 2012 11:09
de cate ori gandim ca suntem intr-o relatie de fiecare data mai tarziu sau mai devreme apare ceva de genul dezamagire...iar pana la urma exista oameni ca ariadna si printre noi femeile si printre ei barbatii dar in final toti avem un suflet si toti suferim si ii facem pe altii sa sufere si tot asa.uneori facem si fara sa ne dam seama pt ca fiecare vede diferita fiecare situatie...acelasi obiect fiecare il vede altfel.ce sa analizam sunt intamplari si atat.preocupa-te de tine in primul rand dar nu lovi in celalalt.iar daca te loveste ..aminteste-ti ca de fapt nu a facut-o pur si simplu vede altfel lucrurile.nimic nu ne poate afecta sau inrai decat daca permitem.
yacuni
Postat pe 13 Mai 2012 11:21
sunt de accord..bvo
kudika510403
Postat pe 13 Mai 2012 12:02
un lucru este cert...tradarile...si renuntarile sunt de cand lumea si pamantul...nu e nimic nou sub soare!!!..ar fi bine sa facem propriile noastre greseli...nu sa le repetam pe cele dinaintea noastra!!!...ideal ar fi sa fie totul...in ROZ!!!...dar nu e....si nu va fi!!!
asa ca ...PUNCT...si de la capat!!!!
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 12:14
Povestea Ariadnei poate fi a orcui dintre noi , fie femeie sau barbat.Cred ca toti la un moment dat ne-am lasat cuceriti de cineva care s-a folosit de noi acceptandu-ne tot ce aveam de oferit si apoi ne-a tradat.
Dar eu as aduce aminte de "Patul lui Procust"din care se desprinde ideea ca azi poti calau iar maine victima zdrobita de pe patul lui Procust.
Viata iti da cartile dar depinde de fiecare cu cata inteligenta le joaca.
Thais13
Postat pe 13 Mai 2012 12:37
De la: ghiompirica, la data 2012-05-13 10:41:51Pentru mine a iubi inseamna sa il lasi pe barbatul iubit sa plece de langa tine atunci cand simti ca nu este fericit si implinit.Sa nu-l tii langa tine din vanitate,orgoliu sau pentru ca il iubesti si crezi ca meriti asta.Iubirea nu chinuie si nu doare,pur si simplu la un moment dat se.........transforma sau dispare.Am fost tradata de catre iubirea vietii mele,dar asta nu inseamna ca TOTI barbatii fac asta,pentru mine nu inseamna ca dragostea nu exista,desi la un moment dat nu am mai crezut in ea,resurse interne sunt destule.
Ariadna si-a tradat poporul din iubire.Laudabil? Nu stiu,dar a ridicat indoiala.A pus un semn de intrebare in sufletul barbatului pe care il iubea sadind neincredere.Cum poti sa iubesti real,adevarat daca nu ai incredere in omul de langa tine?



ce biblic sunãããããããã...îþi recomand Agapia...are flori frumoase...ºi chilii dotate cu termopan
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 12:53
De la: prometeu, la data 2012-05-13 09:36:59De la: Irene_Y_, la data 2012-05-13 04:59:01
Concluzia...? Barbatii sunt niste lasi, egoisti, interesati doar de binele propriu. Daca o femeie este in stare sa isi dea viata sau sa se puna in pericol pentru omul pe care il iubeste, un barbat este in stare sa o vanda ca sa se salveze pe el. Nu zic ca toti 100%, dar 95 % asa ar face. Asa ca dragele mele, nu va puneti toata baza in omul pe care il iubiti. Puneti-va toata baza in voi insiva !


Povestea Ariadnei e doar o poveste din Legendele Olimpiluin nici macar nu e una de pe la noi. Face parte din psihologia greaca, care mai spune sa te fereste de darurile facute de greci.
Avem si noi povestile noastre cu Feti Frumosi care sunt gata sa moara pentru femeia iubita, nu mai departe de greci e povestea Troiei care are si ea o morala.
Care sunt cei 5% ramasi, barbatii din cuplurile de varsta a-III-a pe care le vedem tinandu-se de mana prin parcuri, toti cei care au familii si copii. Generalizarea bat-o vina, nu suntem in stare sa particularizam, sau ne e lene sa gandim.
Poate veti observa ca si pentru cei mai mari fustangii existe o cate o femeie care le v-a pune zgarda si lesa.
Oare nu e presa plina de tipe halitoare de mangoti, care toaca banii fraierilor, trebuie oare sa va catatologam pe toate asiderea dupa modelul uneia.
Mai ganditi-va, fiindca in fond si la urma urmei, femeia e cea care manipuleaza barbatul, in cazuri foarte rare e invers.



´´Face parte din psihologia greaca...´´
Psihologie?
MITOLOGIE,mitocane.
MissRye
Postat pe 13 Mai 2012 13:14
De la: eeuu, la data 2012-05-13 13:14:11
De la: prometeu, la data 2012-05-13 09:36:59De la: Irene_Y_, la data 2012-05-13 04:59:01
Concluzia...? Barbatii sunt niste lasi, egoisti, interesati doar de binele propriu. Daca o femeie este in stare sa isi dea viata sau sa se puna in pericol pentru omul pe care il iubeste, un barbat este in stare sa o vanda ca sa se salveze pe el. Nu zic ca toti 100%, dar 95 % asa ar face. Asa ca dragele mele, nu va puneti toata baza in omul pe care il iubiti. Puneti-va toata baza in voi insiva !


Povestea Ariadnei e doar o poveste din Legendele Olimpiluin nici macar nu e una de pe la noi. Face parte din psihologia greaca, care mai spune sa te fereste de darurile facute de greci.
Avem si noi povestile noastre cu Feti Frumosi care sunt gata sa moara pentru femeia iubita, nu mai departe de greci e povestea Troiei care are si ea o morala.
Care sunt cei 5% ramasi, barbatii din cuplurile de varsta a-III-a pe care le vedem tinandu-se de mana prin parcuri, toti cei care au familii si copii. Generalizarea bat-o vina, nu suntem in stare sa particularizam, sau ne e lene sa gandim.
Poate veti observa ca si pentru cei mai mari fustangii existe o cate o femeie care le v-a pune zgarda si lesa.
Oare nu e presa plina de tipe halitoare de mangoti, care toaca banii fraierilor, trebuie oare sa va catatologam pe toate asiderea dupa modelul uneia.
Mai ganditi-va, fiindca in fond si la urma urmei, femeia e cea care manipuleaza barbatul, in cazuri foarte rare e invers.



´´Face parte din psihologia greaca...´´
Psihologie?
MITOLOGIE,mitocane.


ups...asta trebuie c-a durut ...ce mi-e psihologia...ce mi-e mitologia...în ambele-s vehiculate mituri...uzual neargumentate
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 13:25
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-13 13:25:22
De la: eeuu, la data 2012-05-13 13:14:11
De la: prometeu, la data 2012-05-13 09:36:59De la: Irene_Y_, la data 2012-05-13 04:59:01
Concluzia...? Barbatii sunt niste lasi, egoisti, interesati doar de binele propriu. Daca o femeie este in stare sa isi dea viata sau sa se puna in pericol pentru omul pe care il iubeste, un barbat este in stare sa o vanda ca sa se salveze pe el. Nu zic ca toti 100%, dar 95 % asa ar face. Asa ca dragele mele, nu va puneti toata baza in omul pe care il iubiti. Puneti-va toata baza in voi insiva !


Povestea Ariadnei e doar o poveste din Legendele Olimpiluin nici macar nu e una de pe la noi. Face parte din psihologia greaca, care mai spune sa te fereste de darurile facute de greci.
Avem si noi povestile noastre cu Feti Frumosi care sunt gata sa moara pentru femeia iubita, nu mai departe de greci e povestea Troiei care are si ea o morala.
Care sunt cei 5% ramasi, barbatii din cuplurile de varsta a-III-a pe care le vedem tinandu-se de mana prin parcuri, toti cei care au familii si copii. Generalizarea bat-o vina, nu suntem in stare sa particularizam, sau ne e lene sa gandim.
Poate veti observa ca si pentru cei mai mari fustangii existe o cate o femeie care le v-a pune zgarda si lesa.
Oare nu e presa plina de tipe halitoare de mangoti, care toaca banii fraierilor, trebuie oare sa va catatologam pe toate asiderea dupa modelul uneia.
Mai ganditi-va, fiindca in fond si la urma urmei, femeia e cea care manipuleaza barbatul, in cazuri foarte rare e invers.



´´Face parte din psihologia greaca...´´
Psihologie?
MITOLOGIE,mitocane.


ups...asta trebuie c-a durut ...ce mi-e psihologia...ce mi-e mitologia...în ambele-s vehiculate mituri...uzual neargumentate
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 13:32
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-13 13:25:22
De la: eeuu, la data 2012-05-13 13:14:11
De la: prometeu, la data 2012-05-13 09:36:59De la: Irene_Y_, la data 2012-05-13 04:59:01
Concluzia...? Barbatii sunt niste lasi, egoisti, interesati doar de binele propriu. Daca o femeie este in stare sa isi dea viata sau sa se puna in pericol pentru omul pe care il iubeste, un barbat este in stare sa o vanda ca sa se salveze pe el. Nu zic ca toti 100%, dar 95 % asa ar face. Asa ca dragele mele, nu va puneti toata baza in omul pe care il iubiti. Puneti-va toata baza in voi insiva !


Povestea Ariadnei e doar o poveste din Legendele Olimpiluin nici macar nu e una de pe la noi. Face parte din psihologia greaca, care mai spune sa te fereste de darurile facute de greci.
Avem si noi povestile noastre cu Feti Frumosi care sunt gata sa moara pentru femeia iubita, nu mai departe de greci e povestea Troiei care are si ea o morala.
Care sunt cei 5% ramasi, barbatii din cuplurile de varsta a-III-a pe care le vedem tinandu-se de mana prin parcuri, toti cei care au familii si copii. Generalizarea bat-o vina, nu suntem in stare sa particularizam, sau ne e lene sa gandim.
Poate veti observa ca si pentru cei mai mari fustangii existe o cate o femeie care le v-a pune zgarda si lesa.
Oare nu e presa plina de tipe halitoare de mangoti, care toaca banii fraierilor, trebuie oare sa va catatologam pe toate asiderea dupa modelul uneia.
Mai ganditi-va, fiindca in fond si la urma urmei, femeia e cea care manipuleaza barbatul, in cazuri foarte rare e invers.



´´Face parte din psihologia greaca...´´
Psihologie?
MITOLOGIE,mitocane.


ups...asta trebuie c-a durut ...ce mi-e psihologia...ce mi-e mitologia...în ambele-s vehiculate mituri...uzual neargumentate
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 13:32
....hai.ca de data asta n-o nimerisi....cum sa pui semnul de egalitate intre mitologie ..si psihologie!!!????
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 13:35
De la: mia2123, la data 2012-05-13 13:32:36
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-13 13:25:22
De la: eeuu, la data 2012-05-13 13:14:11
De la: prometeu, la data 2012-05-13 09:36:59De la: Irene_Y_, la data 2012-05-13 04:59:01
Concluzia...? Barbatii sunt niste lasi, egoisti, interesati doar de binele propriu. Daca o femeie este in stare sa isi dea viata sau sa se puna in pericol pentru omul pe care il iubeste, un barbat este in stare sa o vanda ca sa se salveze pe el. Nu zic ca toti 100%, dar 95 % asa ar face. Asa ca dragele mele, nu va puneti toata baza in omul pe care il iubiti. Puneti-va toata baza in voi insiva !


Povestea Ariadnei e doar o poveste din Legendele Olimpiluin nici macar nu e una de pe la noi. Face parte din psihologia greaca, care mai spune sa te fereste de darurile facute de greci.
Avem si noi povestile noastre cu Feti Frumosi care sunt gata sa moara pentru femeia iubita, nu mai departe de greci e povestea Troiei care are si ea o morala.
Care sunt cei 5% ramasi, barbatii din cuplurile de varsta a-III-a pe care le vedem tinandu-se de mana prin parcuri, toti cei care au familii si copii. Generalizarea bat-o vina, nu suntem in stare sa particularizam, sau ne e lene sa gandim.
Poate veti observa ca si pentru cei mai mari fustangii existe o cate o femeie care le v-a pune zgarda si lesa.
Oare nu e presa plina de tipe halitoare de mangoti, care toaca banii fraierilor, trebuie oare sa va catatologam pe toate asiderea dupa modelul uneia.
Mai ganditi-va, fiindca in fond si la urma urmei, femeia e cea care manipuleaza barbatul, in cazuri foarte rare e invers.



´´Face parte din psihologia greaca...´´
Psihologie?
MITOLOGIE,mitocane.


ups...asta trebuie c-a durut ...ce mi-e psihologia...ce mi-e mitologia...în ambele-s vehiculate mituri...uzual neargumentate


curenteazã taciscrinu' Miuþã ?...sau...þi s-a pus un nod în gât...de ne trimiþi replici goale de conþinut...în variantã perpetuatã
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 13:36
mai gafam....ce vrei!!!tie nu ti se intampla...domnule PERFECT!!!????
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 13:39
De la: mia2123, la data 2012-05-13 13:39:43mai gafam....ce vrei!!!tie nu ti se intampla...domnule PERFECT!!!????


mie ?...stai flexatã...eu gafez..precum respir...da-mi place compasiunea celor care mã considerã traumatizat pe considerentul ãsta...mã aleg adesea cu mângâieri pe creºtet...ups...sper sã nu citeascã ºi alþii
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 13:43
....sa ai parte de toate mangaierile din lume....dar nu din...COMPASIUNE!!!!
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 13:50
De la: mia2123, la data 2012-05-13 13:50:14....sa ai parte de toate mangaierile din lume....dar nu din...COMPASIUNE!!!!


erau ceva ghilimele ...subtil fluturate prin zona compasiunii celei în cauzã...ma'am...iar vrei sã te pup ?...fii cuminte ...cã...iar faci pe oripilata...în caz contrar..parcã vãd
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 13:56
spre nedumeriree ta ....iti pot spune ca nimic nu m-ar mai soca sau oripila...iau lucrurile asa cum sunt!!!...e mai simplu si mai comod!!!
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 13:58
De la: mia2123, la data 2012-05-13 13:58:58spre nedumeriree ta ....iti pot spune ca nimic nu m-ar mai soca sau oripila...iau lucrurile asa cum sunt!!!...e mai simplu si mai comod!!!


eh...chiar nimic ?...ce convenabil...mintenaº te-ndrum ºi pe tine spre Agapia :p
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 14:01
....du-te-ncolo cu Agapia ta cu tot!!!...ce, ne crezi calugarite!!!???
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 14:04
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-13 14:01:56
De la: mia2123, la data 2012-05-13 13:58:58spre nedumeriree ta ....iti pot spune ca nimic nu m-ar mai soca sau oripila...iau lucrurile asa cum sunt!!!...e mai simplu si mai comod!!!


eh...chiar nimic ?...ce convenabil...mintenaº te-ndrum ºi pe tine spre Agapia :p


Jean d'Arc ce eºti...vestalo..Ifigenieeeeee...Ecaterinco Teodoroiu...de ai rãbdare...mai improvizez...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 14:05
concluzie!barbatii niste tradatori.Am iubit sincer si am crezut ca va fi pana :moartea ne va desparti:dar n-a fost asa.M-a inselat dupa ce am avut 2 copii ,si insala si incontinuare nemaifiind cu mine.Barbatii daca n-ar fi mult mai bine am trai.Dar n-ar mai fi viata fara ei,s-ar termina omenirea asa ca daca nu facem ca ARIADNA navem decat sa ne acceptam soarta.
kudika135151
Postat pe 13 Mai 2012 14:07
improvizeza!!!...dar sa n-o iei pe ...aratura!!!!
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 14:07
De la: mia2123, la data 2012-05-13 14:04:11....du-te-ncolo cu Agapia ta cu tot!!!...ce, ne crezi calugarite!!!???



nu cred ...mai nimic...cã nu tastez cu Inchiziþia...în virtutea consacratului îndemn "crede ºi cu cerceta"...doar vã constat..pe unele...dintre voi...interlocutoarele...cronicarele...ºi-n egalã mãsurã detractoarele mele preferate ..pusi pe voi...toate...la pachet...vã pap pe pitã...ºi de sãriþi în haitã..la jugularã
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 14:08
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-13 14:08:58
De la: mia2123, la data 2012-05-13 14:04:11....du-te-ncolo cu Agapia ta cu tot!!!...ce, ne crezi calugarite!!!???



nu cred ...mai nimic...cã nu tastez cu Inchiziþia...în virtutea consacratului îndemn "crede ºi cu cerceta"...doar vã constat..pe unele...dintre voi...interlocutoarele...cronicarele...ºi-n egalã mãsurã detractoarele mele preferate ..pusi pe voi...toate...la pachet...vã pap pe pitã...ºi de sãriþi în haitã..la jugularã



Eratã : "ºi nu cerceta"..nu muºca ...hienuþo
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 14:09
ce spui.TU!!!???...hai ca esti de coma!!!!
mia2123
Postat pe 13 Mai 2012 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mutat impreuna? 11 De la: nik_blue_angel 9 Iunie 2011 21:44
ea 24, el 20 7 De la: Micael 8 Decembrie 2010 11:20
Prins intre capcane 5 De la: sweetviper 19 Iunie 2009 20:50
cum sa recastig increderea lui? 25 De la: yumy 3 Octombrie 2010 20:34
sunteti fericiti ? 69 De la: andreea1976 23 August 2009 22:11