Setari Cookie-uri

Obsesie... ?!?

Ce baiat bun esti...pacat ca nu te-am intalnit inaintea ei !!!!! Accepta-i trecutul si treci peste, altfel....te va macina treptat ! Zici ca nu-i gelozie ? Hmmm...gresesti, este si inca cum, tu o iubesti la modul "desperado" !!!
rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 19:04
De la: rondina, la data 2012-06-04 19:04:55Ce baiat bun esti...pacat ca nu te-am intalnit inaintea ei !!!!! Accepta-i trecutul si treci peste, altfel....te va macina treptat ! Zici ca nu-i gelozie ? Hmmm...gresesti, este si inca cum, tu o iubesti la modul "desperado" !!!


si ce e rau daca omu e disperado?
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 19:12
De la: rondina, la data 2012-06-04 19:04:55Ce baiat bun esti...pacat ca nu te-am intalnit inaintea ei !!!!! Accepta-i trecutul si treci peste, altfel....te va macina treptat ! Zici ca nu-i gelozie ? Hmmm...gresesti, este si inca cum, tu o iubesti la modul "desperado" !!!

Corectez : "desesperado" Asta ca sa inteleaga Pikard !
rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 19:15
ador baietii gelosi
maria-ioana
Postat pe 4 Iunie 2012 19:16
Multumesc ;)

Da o iubesc foarte mult.

Dar nu stiu cum sa explic, ma doare cand o vad, ma doare ca imi apare in minte ca a fost cu tipul ala...

Acuma faza e ca, nu ma deranjeaza niciunu din cei cu care a fost inainte de mine, incerc sa ma gandesc, constient la chestia asta si totusi nu ma afecteaza, parca e pe pilot automat evacuarea acelui gand... insa tipul asta ma obsedeaza, l-am vazut de vreo 2 ori, nu e atat de rau pe cat il cred eu, chiar cred ca mi-ar fi fost simpatic daca il cunosteam in alte circumstante.

Cred ca ceea ce ma deranjeaza e ca e contra principiilor mele, am fost crescut de o familie linistita, care nu iesea in evidenta cu lucruri de genul asta, relatii bazate pe sex si multe relatii, inselari...

Nu stiu cum sa fac sa trec peste, ma doare deja, chiar am luat in considerare varianta sa ma despart de ea, ca poate ar fi mai bine, desii o iubesc din tot sufletul si nu vreau sa o pierd vreodata.

Am incercat cu ea sa vorbesc despre asta, i-am reprosat multe chestii in privinta lui, poate aveam, poate nu aveam dreptate.

Nu vreau nici pe ea sa o chinui cu discutii de genul asta ca am vazut ca o dor cand aduc in discutie subiecte de genul asta...

Nu stiu ce sa fac... ma consideram un om deschis la minte, echilibrat emotional, dar acum nu mai pot sa imi controlez gandurile si chiar nu as vrea sa o pierd.
kudika_9154
Postat pe 4 Iunie 2012 19:16
De la: rondina, la data 2012-06-04 19:15:25
De la: rondina, la data 2012-06-04 19:04:55Ce baiat bun esti...pacat ca nu te-am intalnit inaintea ei !!!!! Accepta-i trecutul si treci peste, altfel....te va macina treptat ! Zici ca nu-i gelozie ? Hmmm...gresesti, este si inca cum, tu o iubesti la modul "desperado" !!!

Corectez : "desesperado" Asta ca sa inteleaga Pikard !


mai rau m-ai bagat in ceatza!
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 19:16
De la: kudika_6668, la data 2012-06-04 19:16:55
De la: rondina, la data 2012-06-04 19:15:25
De la: rondina, la data 2012-06-04 19:04:55Ce baiat bun esti...pacat ca nu te-am intalnit inaintea ei !!!!! Accepta-i trecutul si treci peste, altfel....te va macina treptat ! Zici ca nu-i gelozie ? Hmmm...gresesti, este si inca cum, tu o iubesti la modul "desperado" !!!

Corectez : "desesperado" Asta ca sa inteleaga Pikard !


mai rau m-ai bagat in ceatza!

da' si tie iti place....!
rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 19:18
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 19:16:35Multumesc ;)

Da o iubesc foarte mult.

Dar nu stiu cum sa explic, ma doare cand o vad, ma doare ca imi apare in minte ca a fost cu tipul ala...

Acuma faza e ca, nu ma deranjeaza niciunu din cei cu care a fost inainte de mine, incerc sa ma gandesc, constient la chestia asta si totusi nu ma afecteaza, parca e pe pilot automat evacuarea acelui gand... insa tipul asta ma obsedeaza, l-am vazut de vreo 2 ori, nu e atat de rau pe cat il cred eu, chiar cred ca mi-ar fi fost simpatic daca il cunosteam in alte circumstante.

Cred ca ceea ce ma deranjeaza e ca e contra principiilor mele, am fost crescut de o familie linistita, care nu iesea in evidenta cu lucruri de genul asta, relatii bazate pe sex si multe relatii, inselari...

Nu stiu cum sa fac sa trec peste, ma doare deja, chiar am luat in considerare varianta sa ma despart de ea, ca poate ar fi mai bine, desii o iubesc din tot sufletul si nu vreau sa o pierd vreodata.

Am incercat cu ea sa vorbesc despre asta, i-am reprosat multe chestii in privinta lui, poate aveam, poate nu aveam dreptate.

Nu vreau nici pe ea sa o chinui cu discutii de genul asta ca am vazut ca o dor cand aduc in discutie subiecte de genul asta...

Nu stiu ce sa fac... ma consideram un om deschis la minte, echilibrat emotional, dar acum nu mai pot sa imi controlez gandurile si chiar nu as vrea sa o pierd.

Bro'...vei sfarsi prin a te lasa, te va parasi daca te mai chinui cu astfel de "cugetari"
...ce naiba...CARPE DIEM... si CHE SARA, SARA !
rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 19:19
Da stiu, de asta am si "cerut" ajutorul cuiva...

Stiu ca ar trebuii sa trec peste, dar nu reusesc, incerc, in fiecare zi, o perioada e bine, dupa care gandurile iar ma duc inapoi...

Poate am probleme psihice, nu stiu ce sa zic... dar vreau sa scap, vreau sa ma bucur de ea, vreau sa traiesc cu ea, dar in felul asta nu voi putea trece niciodata, trebuie sa fac ceva diferit, dar inca nu stiu ce...
kudika_9154
Postat pe 4 Iunie 2012 19:26
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 19:26:25Da stiu, de asta am si "cerut" ajutorul cuiva...

Stiu ca ar trebuii sa trec peste, dar nu reusesc, incerc, in fiecare zi, o perioada e bine, dupa care gandurile iar ma duc inapoi...

Poate am probleme psihice, nu stiu ce sa zic... dar vreau sa scap, vreau sa ma bucur de ea, vreau sa traiesc cu ea, dar in felul asta nu voi putea trece niciodata, trebuie sa fac ceva diferit, dar inca nu stiu ce...

Ti-ai ales bine titlul topic-lui...However, nu-ti mai arata aceste "obsesii" si nici fiind lesinat din prea multa dragoste...de obicei femeia se sperie cand e face to face cu unul ca tine ! Este admirabil ca o iubesti atat de mult, atat de sincer, atat de...in felul tau, insa..incearca sa o faci in limitele de rigoare! Intotdeauna ceea ce este prea mult, strica!
rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 19:33
Stiu, chiar stiu.

Intrebarea e cum sa fac acum ? Cum sa trec peste chestia asta, ce sa fac ?

In general nu sunt foarte gelos, chiar nu imi fac griji ca m-ar insela, desii are istorie in sensul asta, nu imi e "frica" sa o las sa se duca singura uneori in oras sau sa se intalneasca cu unii din fostii prieteni, chiar nu simt vreo urma de indoiala.

De asta zic ca mi-am dat seama ca mi-am dezvoltat o obsesie cu privire la subiectul asta si vreau sa termin cat mai repede sa pot sa fiu fericit din toate punctele de vedere...
kudika_9154
Postat pe 4 Iunie 2012 20:03
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 20:03:18Stiu, chiar stiu.

Intrebarea e cum sa fac acum ? Cum sa trec peste chestia asta, ce sa fac ?

In general nu sunt foarte gelos, chiar nu imi fac griji ca m-ar insela, desii are istorie in sensul asta, nu imi e "frica" sa o las sa se duca singura uneori in oras sau sa se intalneasca cu unii din fostii prieteni, chiar nu simt vreo urma de indoiala.

De asta zic ca mi-am dat seama ca mi-am dezvoltat o obsesie cu privire la subiectul asta si vreau sa termin cat mai repede sa pot sa fiu fericit din toate punctele de vedere...

Scuza-mi "rautatea" sau gluma...dar , esti "pe bune", esti real, chiar existi ?!!!!
rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 20:05
De la: rondina, la data 2012-06-04 20:05:35
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 20:03:18Stiu, chiar stiu.

Intrebarea e cum sa fac acum ? Cum sa trec peste chestia asta, ce sa fac ?

In general nu sunt foarte gelos, chiar nu imi fac griji ca m-ar insela, desii are istorie in sensul asta, nu imi e "frica" sa o las sa se duca singura uneori in oras sau sa se intalneasca cu unii din fostii prieteni, chiar nu simt vreo urma de indoiala.

De asta zic ca mi-am dat seama ca mi-am dezvoltat o obsesie cu privire la subiectul asta si vreau sa termin cat mai repede sa pot sa fiu fericit din toate punctele de vedere...

Scuza-mi "rautatea" sau gluma...dar , esti "pe bune", esti real, chiar existi ?!!!!


exista! asa suntem toti (barbatii) ca daca nu esti gelos e ca si cum ai fi castrat!
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 20:16
Sincer... NU sunt de loc mandru ca gandesc in momentul asta in felul asta...

Chiar m-as bucura sa fiu prost, ca aia nu au batai de cap, nu au probleme...

Vorbesc la modul cel mai serios, vreau sa scap de gandurile astea, si asta cat mai repede...

Nu stiu daca fac bine ce vreau sa fac, dar macar incep de undeva.

De fiecare data cand imi vine in minte din nou chestiile astea, le blochez zicand: face parte din trecut, nu e important, e un om obisnuit, e normal sa fi fost cu altii inaintea mea, eu sunt prezentul...

Oare pana la urma voi ajunge sa ma cred ca asa e ? Oare vor disparea gandurile astea si voi ramane, doar eu ? Sper...

Nu stiu daca voi rezolva problema in felul asta, daca nu, sigur ajung la psiholog, pt ca ma consuma enorm chestia asta.
kudika_9154
Postat pe 4 Iunie 2012 20:22
toti baietii gelosi sa apeleze la mine
maria-ioana
Postat pe 4 Iunie 2012 20:23
De la: caisa, la data 2012-06-04 20:23:47 toti baietii gelosi sa apeleze la mine


eu sunt foarte gelos!
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 20:30
pe sotia ta
sa va traiti ca va trebuiti
maria-ioana
Postat pe 4 Iunie 2012 20:31
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 20:22:31Sincer... NU sunt de loc mandru ca gandesc in momentul asta in felul asta...

Chiar m-as bucura sa fiu prost, ca aia nu au batai de cap, nu au probleme...

Vorbesc la modul cel mai serios, vreau sa scap de gandurile astea, si asta cat mai repede...

Nu stiu daca fac bine ce vreau sa fac, dar macar incep de undeva.

De fiecare data cand imi vine in minte din nou chestiile astea, le blochez zicand: face parte din trecut, nu e important, e un om obisnuit, e normal sa fi fost cu altii inaintea mea, eu sunt prezentul...

Oare pana la urma voi ajunge sa ma cred ca asa e ? Oare vor disparea gandurile astea si voi ramane, doar eu ? Sper...

Nu stiu daca voi rezolva problema in felul asta, daca nu, sigur ajung la psiholog, pt ca ma consuma enorm chestia asta.

Daca asa te manifesti si in prezenta ei....no comment !
rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 20:33
Adica ? La ce te referi ca daca ma comport asa in prezenta ei ?
kudika_9154
Postat pe 4 Iunie 2012 20:34
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 20:34:23Adica ? La ce te referi ca daca ma comport asa in prezenta ei ?

Adica...daca ii faci cunoscute toate aceste temeri ale tale, daca le discuti in prezenta ei, daca ai tendinta de a face comparatie intre prezentul ei alaturi de tine, in comparatie cu trecutul ei alaturi de celalalt...m-ai inteles acum? Pe mine de exemplu..m-ar deranja asemenea trairi sau intrebari din partea actualului !!
rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 20:39
De la: rondina, la data 2012-06-04 20:39:32
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 20:34:23Adica ? La ce te referi ca daca ma comport asa in prezenta ei ?

Adica...daca ii faci cunoscute toate aceste temeri ale tale, daca le discuti in prezenta ei, daca ai tendinta de a face comparatie intre prezentul ei alaturi de tine, in comparatie cu trecutul ei alaturi de celalalt...m-ai inteles acum? Pe mine de exemplu..m-ar deranja asemenea trairi sau intrebari din partea actualului !!


sa sti ca noi barbatii avem ganduri de comparatie cu altii. mai ales daca domnisoara a mai avut relatii cu alti barbati, orice gest sau grimasa va fi interpretata ca o problema.
Eu unu nu stiu daca as fi fost in stare sa fac fatza unei relatii cu o femeie divortata sau care a mai avut relatii intime cu altul
Decat asa de comparatie sa vad daca sunt mai minunat
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 20:47
De la: kudika_6668, la data 2012-06-04 20:47:47
De la: rondina, la data 2012-06-04 20:39:32
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 20:34:23Adica ? La ce te referi ca daca ma comport asa in prezenta ei ?

Adica...daca ii faci cunoscute toate aceste temeri ale tale, daca le discuti in prezenta ei, daca ai tendinta de a face comparatie intre prezentul ei alaturi de tine, in comparatie cu trecutul ei alaturi de celalalt...m-ai inteles acum? Pe mine de exemplu..m-ar deranja asemenea trairi sau intrebari din partea actualului !!


sa sti ca noi barbatii avem ganduri de comparatie cu altii. mai ales daca domnisoara a mai avut relatii cu alti barbati, orice gest sau grimasa va fi interpretata ca o problema.
Eu unu nu stiu daca as fi fost in stare sa fac fatza unei relatii cu o femeie divortata sau care a mai avut relatii intime cu altul
Decat asa de comparatie sa vad daca sunt mai minunat

Ei...iaca ca mai exista si exceptii, cum ar fi "kudika_9154" !!! Na'...ca mai exista si exceptie de la regula !
rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 20:53
De la: rondina, la data 2012-06-04 20:53:54
De la: kudika_6668, la data 2012-06-04 20:47:47
De la: rondina, la data 2012-06-04 20:39:32
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 20:34:23Adica ? La ce te referi ca daca ma comport asa in prezenta ei ?

Adica...daca ii faci cunoscute toate aceste temeri ale tale, daca le discuti in prezenta ei, daca ai tendinta de a face comparatie intre prezentul ei alaturi de tine, in comparatie cu trecutul ei alaturi de celalalt...m-ai inteles acum? Pe mine de exemplu..m-ar deranja asemenea trairi sau intrebari din partea actualului !!


sa sti ca noi barbatii avem ganduri de comparatie cu altii. mai ales daca domnisoara a mai avut relatii cu alti barbati, orice gest sau grimasa va fi interpretata ca o problema.
Eu unu nu stiu daca as fi fost in stare sa fac fatza unei relatii cu o femeie divortata sau care a mai avut relatii intime cu altul
Decat asa de comparatie sa vad daca sunt mai minunat

Ei...iaca ca mai exista si exceptii, cum ar fi "kudika_9154" !!! Na'...ca mai exista si exceptie de la regula !


sunt gelos pe el!
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 20:57
esti gelos "pe el"?
maria-ioana
Postat pe 4 Iunie 2012 20:59
sau "langa el"?
pik, ma bagi la idei
te credeam un sot model
maria-ioana
Postat pe 4 Iunie 2012 21:00
Pe cine esti gelos ? :)
kudika_9154
Postat pe 4 Iunie 2012 21:02
De la: caisa, la data 2012-06-04 21:00:15sau "langa el"?
pik, ma bagi la idei
te credeam un sot model


am glumit sunt un sot fotomodel
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 21:02
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 21:02:01Pe cine esti gelos ? :)


stai linistit! era o gluma la adresa rondinei
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 21:03
De la: kudika_6668, la data 2012-06-04 21:03:10
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 21:02:01Pe cine esti gelos ? :)


stai linistit! era o gluma la adresa rondinei

rondina
Postat pe 4 Iunie 2012 21:05
De la: rondina, la data 2012-06-04 21:05:21
De la: kudika_6668, la data 2012-06-04 21:03:10
De la: kudika_9154, la data 2012-06-04 21:02:01Pe cine esti gelos ? :)


stai linistit! era o gluma la adresa rondinei



ce? v-a pierit spiritul de gluma la toti?
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vremea iepurilor... 2 De la: mitura 15 August 2009 22:06
dragoste sau nu? 7 De la: kudika_nikole 16 Ianuarie 2012 18:26
diferenta dintre iubire si obsesie 45 De la: Micael 25 Octombrie 2010 11:35
praf ... 8 De la: edynae 19 Decembrie 2008 23:47
sf.mihail si gavril 2 De la: kudika_alexutza 8 Noiembrie 2009 15:49