Setari Cookie-uri

am inselat un scorpion.cum fac sa ma ierte?

uff am o relatie de 4 ani si el nu a avut niciodata incredere in mine se purta ca atare si stiu ca ma si insela, dupa cum mi a spus si el recent a facut o preventiv.eu la un moment dat am incercat sa ma rup de el,si ne am despartit si am incercat cu altul deci l am inselat cu un coleg de servici kre mi dadea multa atentie de multa vreme,doar ca nu am rezistat sa stau fara el si ne am impacat imediat.si akum de curand a aflat si mi a spus ca nu ma va ierta niciodata ,ca ce am facut eu nu a mai facut nimeni,si ca faptul ca el m a inselat preventiv nu se compara cu ce am facut eu.spuneti mi va rog cum sa repar situatia pentru ca tot cred ca dak m ar ierta am putea fi fericiti ,si i as castiga increderea.
kudika_10564
Postat pe 25 Iunie 2012 21:58
uff
kudika_10188
Postat pe 25 Iunie 2012 22:00
Eu zic sa il dai naibii.... asa , preventiv
GHEISA_
Postat pe 25 Iunie 2012 22:01
bff
kudika_10590
Postat pe 25 Iunie 2012 22:01
De la: kudika_10564, la data 2012-06-25 21:58:34uff am o relatie de 4 ani si el nu a avut niciodata incredere in mine se purta ca atare si stiu ca ma si insela, dupa cum mi a spus si el recent a facut o preventiv.eu la un moment dat am incercat sa ma rup de el,si ne am despartit si am incercat cu altul deci l am inselat cu un coleg de servici kre mi dadea multa atentie de multa vreme,doar ca nu am rezistat sa stau fara el si ne am impacat imediat.si akum de curand a aflat si mi a spus ca nu ma va ierta niciodata ,ca ce am facut eu nu a mai facut nimeni,si ca faptul ca el m a inselat preventiv nu se compara cu ce am facut eu.spuneti mi va rog cum sa repar situatia pentru ca tot cred ca dak m ar ierta am putea fi fericiti ,si i as castiga increderea.



Atentie mare la "scorpioni"!!!!Acestia nu iarta nimic,sunt incisivi si razbunatori atunci cand sunt tradati!!Stiu foarte bine ce spun,am in familie trei reprezentanti de marca ai acestei zodii!!!Totul pana la pierderea increderii,pe care au avut-o in "tradatori"!!!!
MissRainbow
Postat pe 25 Iunie 2012 22:02
De la: kudika_10564, la data 2012-06-25 21:58:34uff am o relatie de 4 ani si el nu a avut niciodata incredere in mine se purta ca atare si stiu ca ma si insela, dupa cum mi a spus si el recent a facut o preventiv.eu la un moment dat am incercat sa ma rup de el,si ne am despartit si am incercat cu altul deci l am inselat cu un coleg de servici kre mi dadea multa atentie de multa vreme,doar ca nu am rezistat sa stau fara el si ne am impacat imediat.si akum de curand a aflat si mi a spus ca nu ma va ierta niciodata ,ca ce am facut eu nu a mai facut nimeni,si ca faptul ca el m a inselat preventiv nu se compara cu ce am facut eu.spuneti mi va rog cum sa repar situatia pentru ca tot cred ca dak m ar ierta am putea fi fericiti ,si i as castiga increderea.


Prea multa infidelitate in relatia voastra.
kokeshi
Postat pe 25 Iunie 2012 22:04
De la: kudika_10564, la data 2012-06-25 21:58:34uff am o relatie de 4 ani si el nu a avut niciodata incredere in mine se purta ca atare si stiu ca ma si insela, dupa cum mi a spus si el recent a facut o preventiv.eu la un moment dat am incercat sa ma rup de el,si ne am despartit si am incercat cu altul deci l am inselat cu un coleg de servici kre mi dadea multa atentie de multa vreme,doar ca nu am rezistat sa stau fara el si ne am impacat imediat.si akum de curand a aflat si mi a spus ca nu ma va ierta niciodata ,ca ce am facut eu nu a mai facut nimeni,si ca faptul ca el m a inselat preventiv nu se compara cu ce am facut eu.spuneti mi va rog cum sa repar situatia pentru ca tot cred ca dak m ar ierta am putea fi fericiti ,si i as castiga increderea.



Pai ne-ai cerut parerea daca-l poti insela s-au nu? Acum cautal pe ala cu care la-i inselat,si-l lasi pe actualul ca nu-si mai are rostu in viata ta.Sa-ti fie invatatura de minte pe viitor!
Titanika
Postat pe 25 Iunie 2012 22:23
V am cerut parerea poate imi dati sfaturi sa fac cumva sa ma ierte.asta imi doresc cel mai mult.
kudika_10564
Postat pe 26 Iunie 2012 09:30
De la: kudika_10564, la data 2012-06-26 09:30:44V am cerut parerea poate imi dati sfaturi sa fac cumva sa ma ierte.asta imi doresc cel mai mult.



Nu te va ierta niciodata si nici nu va uita vreodata!"Scorpionii" nu sunt toleranti!!!Asuma-ti imprudenta si mergi mai departe,,regretele sunt tardive!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iunie 2012 09:37
De la: kudika_10564, la data 2012-06-26 09:30:44V am cerut parerea poate imi dati sfaturi sa fac cumva sa ma ierte.asta imi doresc cel mai mult.


Tu nu intelegi ca nu mai ai sanse sa te ierte Din toti barbatii care sant pe acest forum sa zica unul ca si-a iertat prietena-iubita si au trait fericiti.Sansele ti-s nule de impacare,poate numai daca ai un AS in mana de care noi nu stim!
Titanika
Postat pe 26 Iunie 2012 09:38
De la: GHEISA_, la data 2012-06-25 22:01:41Eu zic sa il dai naibii.... asa , preventiv

DefineDefiance
Postat pe 26 Iunie 2012 09:41
Te-a inselat preventiv?? Asta-i buna! Lasa-l, tu nu vezi ca nu te vrea?
Micaell
Postat pe 26 Iunie 2012 09:58
De la: kudika_10564, la data 2012-06-26 09:30:44V am cerut parerea poate imi dati sfaturi sa fac cumva sa ma ierte.asta imi doresc cel mai mult.


Daca l-ai inselat, i-ai inselat si increderea, de aceea iti va fi foarte dificil sa te reimpaci cu el.

Arata-i ca-ti pare rau intr-adevar si incearca sa te schimbi in bine si sa nu mai repeti greselile trecutului. Doar asa e posibil sa primesti o sansa intr-adevar.
kokeshi
Postat pe 26 Iunie 2012 10:02
"el m-a inselat preventiv" inca mai ai nevoie de un sfat!?!??! ooffff femeile astea!!!!
crissty_doi
Postat pe 26 Iunie 2012 10:03
CORECT!!"femeile astea"..de parca au baut o cana cu apa...si se sterg frumusel la gurita!!!...
wildrose12
Postat pe 27 Iunie 2012 08:25
De la: kudika_10564, la data 2012-06-25 21:58:34uff am o relatie de 4 ani si el nu a avut niciodata incredere in mine se purta ca atare si stiu ca ma si insela, dupa cum mi a spus si el recent a facut o preventiv.eu la un moment dat am incercat sa ma rup de el,si ne am despartit si am incercat cu altul deci l am inselat cu un coleg de servici kre mi dadea multa atentie de multa vreme,doar ca nu am rezistat sa stau fara el si ne am impacat imediat.si akum de curand a aflat si mi a spus ca nu ma va ierta niciodata ,ca ce am facut eu nu a mai facut nimeni,si ca faptul ca el m a inselat preventiv nu se compara cu ce am facut eu.spuneti mi va rog cum sa repar situatia pentru ca tot cred ca dak m ar ierta am putea fi fericiti ,si i as castiga increderea.

Asta cu "preventivul" e superba...Bravo domnule...esti inventiv la scuze.
Ps: unde ai gasito doamneeeeeeee.
serpico_
Postat pe 27 Iunie 2012 08:42
Dupa cum ti s-a spus si mai sus e foarte greu cu scorpionii, sunt o mie de exemple cel mai recent ti-l dau pe Basescu.. dupa ce a desfintat un rac de pe clasa politica acela fiind Petre Roman, acum il desfinteaza si pe al doilea Adrian Nastase. Exemplele sunt foarte multe cu scorpioni, daca i-ai deranjat calca pe cadavre pana te demonteaza. Dar pot sa spun ca tu ai noroc ca singura lui slabiciune e familia sau persoana iubita, aici e vulnerabil. Asta e clar ca nu va uita dar va ramane la picioarele tale daca ti-a acceptat aceasta iesire a ta. Parerea mea incearca sa vezi cum merge relatia si daca e ok continua, dar ai grija sa nu mai calci pe bec ca e letal mandrul Scorpion
kudika_10591
Postat pe 27 Iunie 2012 09:23
pentru ca tot cred ca dak m ar ierta am putea fi fericiti ,si i as castiga increderea.[/quote]

Eu nu cred ca a existat vreodata incredere si ….fidelitate. Ce incerci tu sa salvezi acum? Asa cum te-ai simtit atrasa de un altul, sunt sigura ca o poti face iar si poate se leaga ceva mai…curat.
kudika_10531
Postat pe 29 Iunie 2012 19:25
scorpionul tau nu a avut incredere in tine nici inainte, o spui singura, iar justificarea ca te-a inselat ,,preventiv,, e o chestie pe care o aud prima oara ... cum? se inseala preventiv ca si cum ai lua vaccinuri sa nu faci gripa? sunt in ceata eu ?sau tu fata draga ai probleme cu stima de sine ...ce incredere vrei tu sa ii recastigi cand nici nu te-ai bucurat de increderea lui vreodata? si iti mai spun una:citeste fabula cu broasca si scorpionul- ai sa te lamuresti, un scorpion face rau doar fiindca poate, nu fiindca ar fi necesar. in fabula scorpionul voia sa treaca un rau, broasca se angajeaza cu greu sa il treaca apa dar in timpul trecerii nu rezista si o inteapa pe biata broscuta , iar in timp ce se inecau amandoi broasca a intrebat de ce a facut asta, raspunsul a fost ca ,,e in firea mea si nu m-am putut abtine,, ...deci nu mai astepta tehnici de recastigarea unei increderi de care nici nu te-ai bucurat vreodata, ai fost doar pe lista lui un timp, ai iesit , vezi-ti de viata ta dar nu cu el
kudika464194
Postat pe 1 Iulie 2012 13:51
De la: kudika_10564, la data 2012-06-25 21:58:34uff am o relatie de 4 ani si el nu a avut niciodata incredere in mine se purta ca atare si stiu ca ma si insela, dupa cum mi a spus si el recent a facut o preventiv.eu la un moment dat am incercat sa ma rup de el,si ne am despartit si am incercat cu altul deci l am inselat cu un coleg de servici kre mi dadea multa atentie de multa vreme,doar ca nu am rezistat sa stau fara el si ne am impacat imediat.si akum de curand a aflat si mi a spus ca nu ma va ierta niciodata ,ca ce am facut eu nu a mai facut nimeni,si ca faptul ca el m a inselat preventiv nu se compara cu ce am facut eu.spuneti mi va rog cum sa repar situatia pentru ca tot cred ca dak m ar ierta am putea fi fericiti ,si i as castiga increderea.


Mai conteaza daca e scorpion sau nu?
E barbat si are orgoliul cat Everestul deci nu te va ierta .Si apoi la cum v-ati purtat unul cu altul ce rost mai are impacarea??????????
Thais13
Postat pe 1 Iulie 2012 14:03
Nu te va ierta niciodata si nici nu va uita vreodata!
sfat de la un scorpion: uita-l si mergi mai departe. cat mai departe
tonim69
Postat pe 1 Iulie 2012 15:59
De la: tonim69, la data 2012-07-01 15:59:15Nu te va ierta niciodata si nici nu va uita vreodata!
sfat de la un scorpion: uita-l si mergi mai departe. cat mai departe

Iegzat!
rondina
Postat pe 1 Iulie 2012 16:46
De la: rondina, la data 2012-07-01 16:46:07
De la: tonim69, la data 2012-07-01 15:59:15Nu te va ierta niciodata si nici nu va uita vreodata!
sfat de la un scorpion: uita-l si mergi mai departe. cat mai departe

Iegzat!



"Iegzat" ceea ce am postat si eu!!!Am in familie scorpioni,,sunt extremisti in ceea ce priveste lipsa de loialiatte si fidelitate,in schimb,pot fi niste prieteni desavarsiti si iubiti minunati!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Iulie 2012 16:50
Din cioburi de iubire nu se trãiește.
Evident cã, femeia trebuie sã fie fidelã---este în capul oricãrui bãrbat, scorpion sau nu.La fel de evident, cã, pentru ei, este normal sã aibã mai multe femei.Este eterna temã pe care se brodeazã, la infinit.
Un sfat: plecã și nu te uita în urmã.Nu ai de ce cere iertare.Sunteți chit.Sigur nu a fost ceva trainic între voi, din moment ce,pe fiecare,v-au tentat alte ”cãrãri”.
kudika041792
Postat pe 1 Iulie 2012 17:19
inselat preventiv?adica exista mai multe feluri de inselat?........Nu te-a inselat si atat.Punct
kudika512236
Postat pe 1 Iulie 2012 17:44
Draga mea...In primul rand..Pot spune ca scorpionii sunt niste fiinte foarte sensibile,razbunatoare,neiertatoare si sunt dispusi sa insele si ei ..daca pertenerele le dau de inteles ca ii inseala.Este greseala ta,pt ca nu trebuia sa o faci(Da-l dracu pe ala,(scorpioniii sunt mai reci,dar asta nu inseama ca nu te iubea),iar el si-a dat seama..Trebuia sa il cunosti mai bine..ma mir ca a tinut 4 ani relatia..Dar totul se termina daca-l inselai..Nasol daca nu stiai asta..si nu l-ai cunoscut f bine..Ce vrea el de la tine..Sunt firi care vor sa fie incurajati,iubiti,nu tradati..Urasc falsitatea..Nu cred ca te va ierta in veci.. El vrea fidelitate..asa era si el..pana sa-l faci tu sa faca asta (Parerea mea)Ajutor nu cred ca iti mai trebuie..Sa te fac sa gandesti mai realist ..Ti-as spune ca depinde de voi doi,dar nu stiu daca stii ca nu-ti arata ce simte..Mereu/Never
MaddeLinne
Postat pe 1 Iulie 2012 18:43
Zodiacofilo, ca nu stiu cum sa-ti zic altfel, daca tu pui atata pret pe zodii! Din spusele tale, relatia voastra de 4 ani a fost o continua incercare... neincrederea, indoiala si masuri preventive au stat la temelia acestei relatii, nu respectul, admiratia, atractia deschis, intens si constant exprimate. Cred ca sunteti foarte tineri amandoi, iar ideea ca ar trebui sa faci ceva, eventual venit din sfaturi miraculoase, si ca ceea ce nu s-a intamplat in patru ani se va intampla de acum incolo, e pura imaginatie si, in termeni pragmatici, pierdere de vreme.
Ia-o ca pe o experienta necesara, accepta impasul asa-zisei relatii si mergi mai departe. Barbatul care are comportamentul lui transant si fatis exprimate, nu mai are ganduri de viata de cuplu cu tine, daca le-a avut vreodata.
Orgoliul ranit al unei persoane orgolioase din fire nu poate fi vindecat cu una cu doua. Poate sa-i treaca in timp emotia provocata de rana, dar niciodata nu va accepta sa treaca pe malul celalalt al apei adanci in compania celui care l-a ranit. Niciodata, oricate regrete ar avea tradatorul. Niciodata - ca doar de aceea are actiuni preventive.
maybe
Postat pe 2 Iulie 2012 02:00
ffffffffugiiiiiiii tare lasa-l nu te mai complica nu te mai amagii ca te iubeste ca o sa ajungi sa vrei sa il stringi de git.sunt niste calai .vei fii un refugiu pentru el mai tarziu .si va avea o viata dubla, tripla ascultama si nu vei regreta te vei trezi si cu un copil sau 2 si le vei plinge de mila ,unde sa te duci atunci .,.cautati alta soarta cat mai poti ,vei fii mult mai fericita ca de iubit te va iubi din gura si la interes de as tine familia aproape sa fie si el om in lume de fatada ca in rest va fii doar un golan,este doar pentru el si putin pentru ceilalti ,ai grija de tine si lasa-l sa se duca.fii mai atenta pentru tine, toata viata iti va scoate ochii doar tu vei fii vinovata ca nu sunteti fericiti.va bea te va bate si vei regreta ca nu mai ascultat .am 13 ani de chin si amar am 3 copii si are 2 amante a mai avut vreo 10 pina acum ,am renuntat de mult sa ma mai lupt sunt niste egoisti , mincinosii si scuza perfecta este ca tot ce fac ei e din un interes oarecare ca sunt cei mai destepti si ei se gindesc la toate
kudika106039
Postat pe 2 Iulie 2012 12:15
ai perfecta dreptate....tot timpul v a da vina pe tine si tot timpul se v a victimiza.....nu este cale de o reintoarcere la fericire cu scorpionul...am o situatie similara tie
eudesire
Postat pe 4 Iulie 2012 19:05
....numai ca nu l am inselat...doar pentru faptul ca nu l am crezut atat de fidel precum vroia sa para...nu ma mai suporta si renunta la 5 ani de casatorie....nu se merita...sunt f violenti verbal....mergi inainte
eudesire
Postat pe 4 Iulie 2012 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat...va rog!!! 5 De la: kudika1993 20 Septembrie 2011 18:41
Familia mea 25 De la: sadora 27 August 2009 23:46
De ce femeile sunt proaste?..mesaj de pe pitzipoanca.org :)) pt adeptele articolelor gen 'emanciparea sexuala feminina':))) 38 De la: geo_sh 12 Februarie 2009 08:44
Am nevoie de liniste si de un sfat 7 De la: mayya_ale 30 Martie 2015 16:45
relatii extraconjugale...cu finalizare 371 De la: Silverstar_Bijuterii_Argint_Rodiat 8 Noiembrie 2013 10:58