Setari Cookie-uri

iubirea vietii mele? sau prostia vietii mele

voi nu vedeti k nu a mai raspuns la nici un mesaj?de ce va obositi sa ganditi pt ea?
krizantema
Postat pe 20 August 2012 09:40
De la: krizantema, la data 2012-08-20 09:40:17voi nu vedeti k nu a mai raspuns la nici un mesaj?de ce va obositi sa ganditi pt ea?


lipsa de subiecte,toata lumea asteapta
picard-jean-luc
Postat pe 20 August 2012 09:43
nu esista sanse de a ramane impreuna. Omul acesta nu stie ce vrea. A divortat de sotia lui in urma cu 15 ani, oare este adevarat. Nu cred. Locuieste cu ea in apartament, i;i impart cheltuielile. Te-ai intrebat de ce ,,fosta sotie~ este suparata. Nu cumva acest om munte mult. Si ma rog, de ce doreste sa se mute cu mama lui si nu cu tine, care spui ca ai ramas singura. Unde este adevarul?
kudika409063
Postat pe 20 August 2012 11:23
Draga mea ,
Te inteleg si empatizez cu tine.Nu te judec ci iti ofer o opinie din exterior.Posibil sa fie vb de un credit pe care cei doi(iubitul cu fosta sotie) sa-l termine de achitat in acest an.Faptul ca locuiesc impreuna nu inseamna neaparat ca si au relatii intime(cate casnicii cu acte in regula sunt,in care ce doi au uitat de ultima noapte de dragoste?-eu stiu cel putin trei-marturisite).Inclin sa cred totusi ca nu este dispus sa lupte pentru aceasta relatie-a ta cu el.Chiar daca doare,mai bine lasa-l,gaseste-ti pe altcineva si daca te va cauta cu alternative-casatorie,mutat impreuna,plecare din tara-mai gandeste-te.Pana acum,cu exceptia debutului relatiei,restul e doar suferinta si poate asteptari nerealiste din partea amandorura...
iustina79
Postat pe 20 August 2012 14:30
nu se merita lasa=-l
kudika322931
Postat pe 21 August 2012 02:54
Nu ,nu ai dreptate, corect este sa te iei dupa cum spune baiatul , el vede lucrurile mai in serios, nu e nici o graba sa stati impreuna, trebui doar sa observi daca te iubeste cu adevarat ,daca iti arata indiferenta , indicat ete sa il dai la o parte din viata ta!
mitica_1
Postat pe 24 August 2012 11:26
Sà-mi fie cu iertare... dar, nici nu m-s complica cu un asa om. La o anumita varsta trebuie sa fii cu mult mai precautà, mai vigilentà si mai grijulie decat in 'tinerete'.. Ai si tu o demnitate..
up_side_down
Postat pe 24 August 2012 16:12
nu merita nici cel mai mic efort
geol
Postat pe 24 August 2012 21:17
De la: mitica_1, la data 2012-08-24 11:26:49 Nu ,nu ai dreptate, corect este sa te iei dupa cum spune baiatul , el vede lucrurile mai in serios, nu e nici o graba sa stati impreuna, trebui doar sa observi daca te iubeste cu adevarat ,daca iti arata indiferenta , indicat ete sa il dai la o parte din viata ta!





" nu e nici o graba sa stati impreuna, trebuie doar sa observi daca te iubeste cu adevarat ,daca iti arata indiferenta , indicat este sa il dai la o parte din viata ta!" Doar cu aceste randuri sunt de acord,Mitica!!!!
MissRainbow
Postat pe 24 August 2012 21:24
draga mea imi cer suze ca imi permit sa raspund si eu la povestea ta, iti voi da sfatul meu ptr ca am trecut si eu prin ce treci tu cu fostul sot, ai lui nu mau vrut si nu s-au lasat pana nu ne-au despartit, atunci cand cineva nu te place poti sai faci scara la ceruri nu te va accepta niciodata, cat despre el daca te-ar iubi cu adevarat sar muta cu tine si ati forma o familie
marymarbr
Postat pe 25 August 2012 18:43
De la: marymarbr, la data 2012-08-25 18:43:49draga mea imi cer suze ca imi permit sa raspund si eu la povestea ta, iti voi da sfatul meu ptr ca am trecut si eu prin ce treci tu cu fostul sot, ai lui nu mau vrut si nu s-au lasat pana nu ne-au despartit, atunci cand cineva nu te place poti sai faci scara la ceruri nu te va accepta niciodata, cat despre el daca te-ar iubi cu adevarat sar muta cu tine si ati forma o familie


Imi place expresia asta poetica si plina de intelepciune, sa-i faci cuiva scara la ceruri Este esenta iubirii si etalon pentru devotiune in ambele feluri de iubire, cea pentru partener si cea pentru proprii copii. Pentru ca in ambele cazuri te pui pe tine pe plan secund si daruiesti fara sa astepti sa ti se dea inapoi in aceeasi cantitate ori cu aceeasi masura.
In cazul iubirii de parinte, nu exista masura, iar recunoastinta vine din faptul de a-i vedea adulti impliniti.
In cazul iubirii celeilalte se mai intampla si sa dai rateuri. Sa fii orbit de pasiune si sa nu vezi ca cel caruia-i faci scara prefera avionul sau mersul pe jos.
Femeia din povestea asta a incercat ori incearca nu doar sa faca scara la ceruri ci sa prinda si curcubeul sub scara. S-a rusinat si ea de gestul nebunesc si si-a adus aminte de vechi povesti si pilde... cred ca de aceea nici nu ne mai scrie.
mobilemaimai_no1
Postat pe 26 August 2012 14:47
De la: mobilemaimai_no1, la data 2012-08-26 14:47:15
De la: marymarbr, la data 2012-08-25 18:43:49draga mea imi cer suze ca imi permit sa raspund si eu la povestea ta, iti voi da sfatul meu ptr ca am trecut si eu prin ce treci tu cu fostul sot, ai lui nu mau vrut si nu s-au lasat pana nu ne-au despartit, atunci cand cineva nu te place poti sai faci scara la ceruri nu te va accepta niciodata, cat despre el daca te-ar iubi cu adevarat sar muta cu tine si ati forma o familie


Imi place expresia asta poetica si plina de intelepciune, sa-i faci cuiva scara la ceruri Este esenta iubirii si etalon pentru devotiune in ambele feluri de iubire, cea pentru partener si cea pentru proprii copii. Pentru ca in ambele cazuri te pui pe tine pe plan secund si daruiesti fara sa astepti sa ti se dea inapoi in aceeasi cantitate ori cu aceeasi masura.
In cazul iubirii de parinte, nu exista masura, iar recunoastinta vine din faptul de a-i vedea adulti impliniti.
In cazul iubirii celeilalte se mai intampla si sa dai rateuri. Sa fii orbit de pasiune si sa nu vezi ca cel caruia-i faci scara prefera avionul sau mersul pe jos.
Femeia din povestea asta a incercat ori incearca nu doar sa faca scara la ceruri ci sa prinda si curcubeul sub scara. S-a rusinat si ea de gestul nebunesc si si-a adus aminte de vechi povesti si pilde... cred ca de aceea nici nu ne mai scrie.



E diferenta dintre dragostea parinti copii si dragostea dintre soti !Parintii nu au dreptul sa se amestece in relatia copilului lor cu alt partener, ei doar trebuie sa anunte copilul daca vede ceva rau la celalalt partner dar nu sa ceara despartirea .In cazul iubirii dintre partenerii singurul rateu poate sa apara daca nu exista iubire din partea ambilor parteneri unul pentru altul !daca exista iubire la ambi parteneri nu apar rateuri !Daca iubesti cu adevarat , e scuzabil sa fii orbit de pasiune si nu mai tii cont ca partenerul nu mai vrea scara la ceruri !
mitica_1
Postat pe 26 August 2012 16:29
De la: mitica_1, la data 2012-08-26 16:29:39[quote name='
E diferenta dintre dragostea parinti copii si dragostea dintre soti !Parintii nu au dreptul sa se amestece in relatia copilului lor cu alt partener, ei doar trebuie sa anunte copilul daca vede ceva rau la celalalt partner dar nu sa ceara despartirea .In cazul iubirii dintre partenerii singurul rateu poate sa apara daca nu exista iubire din partea ambilor parteneri unul pentru altul !daca exista iubire la ambi parteneri nu apar rateuri !Daca iubesti cu adevarat , e scuzabil sa fii orbit de pasiune si nu mai tii cont ca partenerul nu mai vrea scara la ceruri !



Dragostea este ca un mic vitraliu,,fiecare portiune din el,corespunzand unui segment din viata omului,,parinti,copii,amici,prieteni,iubiti/iubite/soti/sotii!!!Ea este una ,ca sentiment pur,,dar care are fete multiple,unite intr-un manunchi,,in sufletul omului!!!
MissRainbow
Postat pe 26 August 2012 18:41
De la: MissRainbow, la data 2012-08-26 18:41:16
De la: mitica_1, la data 2012-08-26 16:29:39[quote name='
E diferenta dintre dragostea parinti copii si dragostea dintre soti !Parintii nu au dreptul sa se amestece in relatia copilului lor cu alt partener, ei doar trebuie sa anunte copilul daca vede ceva rau la celalalt partner dar nu sa ceara despartirea .In cazul iubirii dintre partenerii singurul rateu poate sa apara daca nu exista iubire din partea ambilor parteneri unul pentru altul !daca exista iubire la ambi parteneri nu apar rateuri !Daca iubesti cu adevarat , e scuzabil sa fii orbit de pasiune si nu mai tii cont ca partenerul nu mai vrea scara la ceruri !



Dragostea este ca un mic vitraliu,,fiecare portiune din el,corespunzand unui segment din viata omului,,parinti,copii,amici,prieteni,iubiti/iubite/soti/sotii!!!Ea este una ,ca sentiment pur,,dar care are fete multiple,unite intr-un manunchi,,in sufletul omului!!!



Asa e , dragostea e una ca sentiment pur,cu mai multe fete pentru fiecare tip de relatie,
mitica_1
Postat pe 27 August 2012 10:11
De la: mitica_1, la data 2012-08-27 10:11:49
De la: MissRainbow, la data 2012-08-26 18:41:16
De la: mitica_1, la data 2012-08-26 16:29:39[quote name='
E diferenta dintre dragostea parinti copii si dragostea dintre soti !Parintii nu au dreptul sa se amestece in relatia copilului lor cu alt partener, ei doar trebuie sa anunte copilul daca vede ceva rau la celalalt partner dar nu sa ceara despartirea .In cazul iubirii dintre partenerii singurul rateu poate sa apara daca nu exista iubire din partea ambilor parteneri unul pentru altul !daca exista iubire la ambi parteneri nu apar rateuri !Daca iubesti cu adevarat , e scuzabil sa fii orbit de pasiune si nu mai tii cont ca partenerul nu mai vrea scara la ceruri !



Dragostea este ca un mic vitraliu,,fiecare portiune din el,corespunzand unui segment din viata omului,,parinti,copii,amici,prieteni,iubiti/iubite/soti/sotii!!!Ea este una ,ca sentiment pur,,dar care are fete multiple,unite intr-un manunchi,,in sufletul omului!!!



Asa e , dragostea e una ca sentiment pur,cu mai multe fete pentru fiecare tip de relatie, [/quote


Hm,cel putin,,imi dai dreptate!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 15:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor!umanitar! 1 De la: ramona_balanescu 16 Iulie 2008 11:07
ce parere aveti....? 48 De la: contesina 29 Iunie 2011 09:33
credeti in mitul oglinzii sparte?7 ani de ghinion? 27 De la: redline 16 August 2009 14:47
Cum reactionam la micile "intepaturi" vorbe rautacioase, sau glume care desi par nevinovate, sunt facute cu scopul de a jignii? 2 De la: heaven_gate 18 Decembrie 2008 16:52
Oare ce ? 20 De la: geo_resuscitat 29 Decembrie 2010 22:36