Setari Cookie-uri

iubirea vietii mele? sau prostia vietii mele

Buna.Gandestete foarte bine daca poti tine pasul cu el pt ca acest fel de barbat e unul dintre cei mai hotarati in decizi si a renuntat sa mai creada in iubirile adolescente romantice verbale.Pt el acum e simplu.Ori la bal ori la spital.Bafta.
TITIREZUL
Postat pe 19 August 2012 11:22
in scurte cuvinte.........parerea mea este ca , ai o experienta trista din care, din pacate nu ai invatat nimic. Te expui cu multa usurinta la alta. Acest om nu vrea o viata comuna, cu tot cotidianul ci o relatie in pat atunci cand si cat este dispus el. Renunta, nu e pentru tine.
maria_doina
Postat pe 19 August 2012 11:28
Un raspuns cred ca < corect>.
LASAL daca nu il lasi in acest moment vei suferi f f mult. El este un egost, se iubeste numai pe el, doreste numai sacrificii din partea celorlalti. Deci atentie, noi femeile trebuie sa fim mai atente cu noi insasi, sa fim si noi mai egoite ... sa iubim dar sa fim iubite,
Barbatii stiu sa ceara , sa dea mai putin .
Deci, analizeaza fiecare capriciu al lui si da-ti singura raspunsul. Asa este corect.
Noi ne dam decat cu presupusul.
belabeladona
Postat pe 19 August 2012 11:49
Nu stiu ce sa zic, cat e adevar si cata minciuna in ce spune el.Daca e divortat de atata vreme cum de a ami stat cu ea. Si eu am o experienta trista. Sotul meu a plecat din tara cu cu ceva vreme lasad un sms destul de siropos cu "te iubesc si va fi bine" ca apoi sa aflu ca e cu cineva in italia. Tipa stie ca e divortat si deci liber, da a stat cu mine ca nu avea unde sa stea. Nu suntem divortati si nici nu fusese vorba de asa ceva..... Gandestete bine inainte de a lua decizii in privinta lui. Nu cumva sa nu fie reala situatia pe care ti-a spus-o el si sa faci multe persoane sa sufere fara sa vrei.Si eu sunt confuza in ce priveste relatia mea si nu prea stiu ce sa cred, dar sper ca timpul sa rezolve totul. Bafta !!!
Magda17
Postat pe 19 August 2012 12:43
Cam ciudad tipul....nu cred ca este pt tine,ar trebui sa gasti ceva Mai bun pt tine!!!! Iti Doresc mult succes!!!
kudika386337
Postat pe 19 August 2012 12:48
Nu ti se pare ciudat faptul ca traieste in aceeasi casa cu fosta sotie de 15 ani? Daca isi dorea cu adevarat sa se desparta de ea pleca de mult din acel loc >amenintari??? Esti sigura ca stii adevarul in legatura cu relatia lor? Poate, fosta, isi apara familia si ce spune el e doar "adevarul" lui
kudika_6845
Postat pe 19 August 2012 12:55
Tu ai 3 prostii majore ale vietii tale, nu una !
Prima, cand te-ai casatorit acum 25 de ani cu un barbat cu care nu te-ai prea inteles !
A doua, cand ai divortat de acest barbat, deoarece casatoria presupune sa ramaneti impreuna si la bine si la rau si la bucurie si la greutati !
A treia prostie e acum cand vrei sa ai o relatie cu un barbat dificil sau care nu stie ce vrea !

Solutia: daca tot ai divortat, sau iti gasesti unul mai bun decat fostul, sau stai singura !
Baiat_virgin
Postat pe 19 August 2012 13:31
Este foarte important sa l respecti pe cel de langa tine. Daca l iubesti cu adevarat vei avea rabdare si intelegere. Eu cred ca e foarte bine ca el sa se mute la mama lui, intrucat problema divortului lui nu e finalizata, va avea nevoie de independenta. Tu va trebui sa i oferi aceasta independenta pe care el o doreste si cred ca inconstient si tu ti o doresti!

Ionelia
ionelia74@yahoo.com
kudika455052
Postat pe 19 August 2012 13:32
gogoasa...umflata cine nu si ar dori acel stipulent de care pomenesti tu...doar pasiune in sentimentek,fara calcat si spalat....hahahhaaaaaaa
kudika512784
Postat pe 19 August 2012 13:56
,,sta cu ea inca ptr ca are un angajament fata de ea ce se va termina anul acesta
nu vreau sa intru in amanunte...scz
in orice caz....greu reusesc sa il inteleg,,
fiecare dintre voi aveti dreptate?/////au un copil si pentru ea se sacrifica suporta tot..?
kudika467632
Postat pe 19 August 2012 14:02
anieles in primul rand ceea ce vrea el vor toti barbatii draga mea, si eu iubesc pe cineva f mult si vreau sa plec din orasul asta mizerabil de bucuresti ca m-am saturat ca nu gasesc un loc de munca, m-am saturat de bataia de joc a barbatilor care cred ca pot avea orice femeie si la orice ora, de aia nu am un loc de munca ca nu vreau sa fac compromisuri, eu il iubesc doar pe el, numai ca el imi spune sa slabesc, la un moment dat probabil ca voi renunta eu la el ca m-am saturat de capriciile lui, ce sa zic probabil ca daca ii oferi ce vrea vei fi cu el doar o perioada dupa care cine stie? isi gaseste un inlocuitor, exista multe femei pasionale asa ca nimic nu iti garanteaza succesul, insa te-ai gandit dc e corect ceea ce faci tu? ca daca ai fi si tu in locul ei nu te-ai simti ok? adica sa iti ia alta femeie barbatul, asa vei pati si tu draga mea ca dumnezeu nu doarme si ceea ce faci tu acum iti va face alta sa fii sigura de asta, iar in ceea ce priveste iubire nebuneasca ma bucur ca e asa dar probabil ca va trece
sunamita75
Postat pe 19 August 2012 14:53
LASA lucrurile asa cum sunt.Nici tu nu doresti mai mult de sex palpitan.Pt ce inca o legalizare?ai trecut prin asa ceva,a fost mai bine?
kudika314422
Postat pe 19 August 2012 15:00
Corect! si cred ca ar fi singurul sfat de acceptat! parerea mea.
al_catty
Postat pe 19 August 2012 15:03
De la: maria_doina, la data 2012-08-19 11:28:12in scurte cuvinte.........parerea mea este ca , ai o experienta trista din care, din pacate nu ai invatat nimic. Te expui cu multa usurinta la alta. Acest om nu vrea o viata comuna, cu tot cotidianul ci o relatie in pat atunci cand si cat este dispus el. Renunta, nu e pentru tine.
al_catty
Postat pe 19 August 2012 15:05
De la: kudika467632, la data 2012-08-19 14:02:59,,sta cu ea inca ptr ca are un angajament fata de ea ce se va termina anul acesta
nu vreau sa intru in amanunte...scz
in orice caz....greu reusesc sa il inteleg,,
fiecare dintre voi aveti dreptate?/////au un copil si pentru ea se sacrifica suporta tot..?


E de rasu-plansu povestea asta, dar nu e una extraordinara, multe alte povesti seamana cu a ta.
Vad ca te-a coplesit avalansa de sfaturi in care toata lumea iti spune sa te opresti - de parca e asa de simplu! N-ai sa te opresti, ca nu mai poti da inapoi.
Povestea iubitului tau este aproape la indigo cu povesea toy-boy-ului meu. Te rog retine expresia, nici macar amant nu-l numesc.
Un barbat care a divortat formal in urma cu 15 ani, dar care are comportamentul unui barbat puternic angajat in propia-i ex-casnicie nu va fi niciodata barbatul ideal.
Ex-sotia lupta cu tine pentru el, din moment ce a venit la tine la servici sa-ti spuna ca ii iei barbatul. Acest lucru e mai important decat toate promisiunile lui facute in febra unei partide de... amor. De la momentul cand cealalta femeie te-a instiintat ca el nu e liber, tu ti-ai asumat toate consecintele.
Pana la un punct, te inteleg perfect. Nu te mai inteleg dupa ce ai avut tabloul complet si ai fi putut sa intelegi, prin prisma experientei de viata, ca barbatul acesta e..ehe, hai sa o spun cum gandesc, smecher.
E atras de pasiunea cu care il iubesti, dar nu vrea mai mult, caci are alte angajamente.
Se ascunde in spatele lor, dragul de el... Cand va putea renunta la tine, o va face fara urma de remuscare, iar ascunzandu-se sub umbrela asa-zisei sinceritati - stiai ca e cu probleme, angajamente si stiai ca nu mai vrea altele, fie ele venind chiar dintr-o mare iubire.
Cand barbatul de care ma indragosisem, ca si tine, mi-a insirat povestea vietii lui complicate, credeam ca rostul meu, dincolo de iubirea "noastra" este sa-i linistesc, sa-i aduc ordine in viata de zi cu zi si in cea afectiva. Dar o alta pretendenta, amanta, ca si mine, m-a avertizat ca ea e cea care s-a oferit sa il iubeasca, inaintea mea
Nu e cazul sa-ti povestesc cum a cazut cerul pe mine... iar cand i-am inchis usa, el a intrat pe geam. Credea ca e indreptatit, doar il iubeam cu pasiune tarzie, de femeie ce acumulase atatea frustrari intr-o ex-casnicie la fel de veche, ca si a ta.
Am acceptat insistenta lui, caci este greu sa pui capat cand focul pasiunii pentru un barbat te mistuie si te sufoci ca atunci cand n-ai aer.
Dar l-am asezat in cadre reale. Am viata cuvenita unei femei mature. Am decenta si echilibru. Dar il am si pe el. Nu ma mai apasa viata lui complicata. Nu ma intereseaza celelalte femei ce-i randuie viata. Pentru mine este doar un toy-boy pe care mi-l ofer cand vreau sa ma rasfat.
Desfid orice comentariu de moralitate ideala. Viata e mult mai cruda decat ...povestile. Chiar si City of angels imi sustine "morala".
mobilemaimai_no1
Postat pe 19 August 2012 15:41
iubeste-te, apreciaza-te, accepta-te pe tine asa cum esti si lasa-l naibii, ca viata nu inseamna doar gatit si spalat chiloti impreuna, iar valoarea unei femei e data de personalitatea ei, nu de prezenta/absenta unui mascul prin preajma.
perce_neige
Postat pe 19 August 2012 15:47
..daca ai asteptat 25 de ani ca sa traiesti aceasta clipa....FA-O!! si nu mai despica firul in patru!!!..asta e!!!,,niciodata nu vom stii ce am pierdt daca nu am incercat!!
mia2123
Postat pe 19 August 2012 15:52
De la: mobilemaimai_no1, la data 2012-08-19 15:41:41


Nu trebuie sa te justifici in vreun fel,"maimai",este viata ta si ti-o traiesti cum consideri de cuviinta,nu priveste pe nimeni!!!! Daca asa te simti mai femeie decat esti,este in regula din punctul meu de vedere!!! Nu pot fi ipocrita ,doar de dragul de a comenta asa zisa moraliatte a cuiva,,aceasta este viata si fiecare dintre noi ,este dator sa o traiasca numai spre bucuria sufletului sau!!!
MissRainbow
Postat pe 19 August 2012 15:54
De la: MissRainbow, la data 2012-08-19 15:54:07
De la: mobilemaimai_no1, la data 2012-08-19 15:41:41


Nu trebuie sa te justifici in vreun fel,"maimai",este viata ta si ti-o traiesti cum consideri de cuviinta,nu priveste pe nimeni!!!! Daca asa te simti mai femeie decat esti,este in regula din punctul meu de vedere!!! Nu pot fi ipocrita ,doar de dragul de a comenta asa zisa moraliatte a cuiva,,aceasta este viata si fiecare dintre noi ,este dator sa o traiasca numai spre bucuria sufletului sau!!!
iar vorbesti tampenii,daca o traesti numai spre bucuria sufletului tau inseamna ca esti o ignoranta
kudika_13106
Postat pe 19 August 2012 15:56
se spune ca reuseti sa traiesti clipa prezenta la adevarata sa valoare atunci cand ai curajul sa nu mai privesti in urma!..din trecut iei frumosul pt a avea putere...si culegi experiente din care inveti....dar nu ramai legat de el...Acest suflet atat de drag tie,desi constientizeaza ca tu esti iubirea adevarata si mult visata ..desi simte completul si libertatea alaturi de tine...inca nu e pregatit sa paseasca alaturi de tine...mutarea cu mama sa..e o motivatie ca loc de trecere ca o punte ce poate il ajuta sa reuseasca in sfarsit sa se rupa de fosta sotie...pt a si face curajul de a veni deschis spre tine...asta iti confirma faptul ca e probabil mai putin curajos...si inca nu are forta si capacitatea de a veni cu tot sufletul spre tine...stiu ca iubirea infinita iti da multa putere...multa rabdare si iertare..doar ca timpul trece si tu deja l-ai gasit inca legat oarecum de fosta sotie..e ciudat ca ori de cat greu ar fi intampinat...odata ce s-a hotarat sa ceea ce traia alaturi de ea nu ii daruia completul si linistea dorita,inca se complace in situatia data...e minunat sa iubesti ,sa te simti libera,sa daruiesti fara limite..doar ca iubirea este sau nu este..si stiu ca iti da forta,curaj si nu te intereseaza ceea ce e in jur...stii ca vrei doar in brate cu suflet pereche .trebuie sa isi inteleaga in primul rand propriul suflet si apoi se va deschide spre a darui si a primi...inca nu e pregatit...si atunci...cand este daca nu acum cand universul ii ofera cel mai frumos dar..iubirea ta cea mare?...incearca sa comunici liber fara teama..cu el..si nu lasa intrebari sau nelinisti fara raspuns si nici compromisuri sa se aseze itre voi...atunci e doar iubire nascuta din nevoi,din lipsuri si nu din ceea ce sufletul simte...te rog ,asculta-ti sufletul...e cel mai bun prieten si vei sti ce sa faci...si nu uiata...iubirea este infinita,nu are limite,nu face compromisuri..ci doar iubeste,simte,daruieste..si iti daruieste linistea si completul din tine...cu mult drag,july
kudika485933
Postat pe 19 August 2012 16:35
se spune ca reuseti sa traiesti clipa prezenta la adevarata sa valoare atunci cand ai curajul sa nu mai privesti in urma!..din trecut iei frumosul pt a avea putere...si culegi experiente din care inveti....dar nu ramai legat de el...Acest suflet atat de drag tie,desi constientizeaza ca tu esti iubirea adevarata si mult visata ..desi simte completul si libertatea alaturi de tine...inca nu e pregatit sa paseasca alaturi de tine...mutarea cu mama sa..e o motivatie ca loc de trecere ca o punte ce poate il ajuta sa reuseasca in sfarsit sa se rupa de fosta sotie...pt a si face curajul de a veni deschis spre tine...asta iti confirma faptul ca e probabil mai putin curajos...si inca nu are forta si capacitatea de a veni cu tot sufletul spre tine...stiu ca iubirea infinita iti da multa putere...multa rabdare si iertare..doar ca timpul trece si tu deja l-ai gasit inca legat oarecum de fosta sotie..e ciudat ca ori de cat greu ar fi intampinat...odata ce s-a hotarat sa ceea ce traia alaturi de ea nu ii daruia completul si linistea dorita,inca se complace in situatia data...e minunat sa iubesti ,sa te simti libera,sa daruiesti fara limite..doar ca iubirea este sau nu este..si stiu ca iti da forta,curaj si nu te intereseaza ceea ce e in jur...stii ca vrei doar in brate cu suflet pereche .trebuie sa isi inteleaga in primul rand propriul suflet si apoi se va deschide spre a darui si a primi...inca nu e pregatit...si atunci...cand este daca nu acum cand universul ii ofera cel mai frumos dar..iubirea ta cea mare?...incearca sa comunici liber fara teama..cu el..si nu lasa intrebari sau nelinisti fara raspuns si nici compromisuri sa se aseze itre voi...atunci e doar iubire nascuta din nevoi,din lipsuri si nu din ceea ce sufletul simte...te rog ,asculta-ti sufletul...e cel mai bun prieten si vei sti ce sa faci...si nu uiata...iubirea este infinita,nu are limite,nu face compromisuri..ci doar iubeste,simte,daruieste..si iti daruieste linistea si completul din tine...cu mult drag,july
kudika485933
Postat pe 19 August 2012 16:35
Buna... Am citit mesajul tau si am zambit. Asa suntem noi femeile... Parerea mea e sa iei in calcul faptul ca atunci cand l-ai cunoscut tu erai o femeie maritata. Deci pentru el nu erai o amenintare. Un barbat care locuieste cu fosta sotie... e imposibil sa nu mai aibe ceva cu ea de impartit si nu numai cheltuielile casei. O sotie care nu mai are nicio relatie cu sotul, locuind in aceeasi casa, spune "saru`mana" daca el isi gaseste pe cineva, asa va scapa de "povara". Daca ea face "urat"... sa-ti dea de gandit.
Stii ce-ti recomand? Bucura-te de el, fara a-l lua de barbat, crede-ma, in situatia data gasesti "n" barbati care-ti pot oferi mult mai mult, barbatul *tau*, inca nu l-ai intalnit. Scuzati barbati, dar... barbatul este facut pentru a fi utilizat, atat, si utilizat la maxim. Si da, are si el dreptate, e timpul pentru iubire, sentimente, sex nebun, gata cu spalatul rufelor, calcat, gatit, dar fa-o pentru tine! Te pup!
mara78
Postat pe 19 August 2012 17:03
BUNA DRAGA MEA ,IMPLICAREA SUTA LA SUTA NE TERMINA PE NOI FEMEILE . nIMIC NU E PREA MULT PTR IUBIREA NOASTRA ,ASA CA SPERA ,AI CURAJ SA ASTEPTI ,SA TI FACI GRIJI INCONTINUARE ........UNEORI PRETUL PE CARE IL PLATIM ESTE PE MASURA SI DINCOLO DE TEMERI NE ASTEAPTA FERICIREA DEPLINA CU TOT DRAGUL N
kudika444567
Postat pe 19 August 2012 19:11
depinde de vointa mai mult a lui decât a ta sa fiti împreuna...dupa câte vad el este obisnuit cu viata lui,asta e marea greseala a tuturor,obisnuinta,si greu se va dezlipi de aceasta obisnuinta.Noul sperie pe multi,asumarea responsabilitatilor îi sperie pe toti.Daca va fi convins ca dragostea învinge totul,puteti fi împreuna...daca nu,nu aveti nici o sansa.Nu va gânditi la case,cont bancar,proprietati de împartit,caci nu asta este dragostea...Multa iubire si succes!
lifesoul
Postat pe 19 August 2012 21:17
Faci cea mai mare greseala sa-ti lasi sotul care ti-a fost alaturi 25 de ani,pentru unul care inca mai este cu fosta.Este rau si ca te-ai incurcat cu el,este un manipulator.Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard.
luminita_zenaida
Postat pe 19 August 2012 22:01
Ma atras titlul, care mi-a placut.Subiectul e vechi de cand lumea, multe femei trec prin ceea ce treci tu. Ai renuntat la o casnicie care nu iti mai aducea nimic bun, ok.Te-ai indragostit de un alt barbat, nici asta nu e o tragediea, dragostea e frumoasa la orice varsta. problema incepe acum: nu esti sigura pe tine, de aceea ai postat problema aici, vrei si alta parere nu ajunge parerea ta.Omul e un escroc sentimental, in cel mai bun caz.Cum poti tu sa crezi ca fosta e asa de rea, cum spune el,dar stau IMPREUNA, desi sunt divortati.Daca era asa de rea, pleca de mult de acolo, dar ii convine situatia, si incearca sa te prosteasca pe tine.Nu mai inghiti gulgutele lui, si casca ochii.Folosete-te si tu de el , asa cum se foloseste si el de tine, adica cu o pseudoiubire pentru satisfacerea unor nevoi primare, si atat.tu ai datoria sa ai grija de tine si sa casti ochii, in cautarea altui barbat, asta nu e pentru tine.Iar pasiunea de acum va trece.Lasa-te iubita de un barbat adevarat, pentru care sa contezi TU, si nu trecutul lui mincinos si plangacios. Alte sfaturi nu iti dau, ca esti matura deja. Dar, NU E IUBIREA VIETII TALE.Ai grija sa nu fie PROSTIA VIETII TALE,ca asa se arata acum.Schimba-ti cursul vietii inspre bine, pentru tine.
han_edit
Postat pe 19 August 2012 22:45
Lasa-l , nu-ti complica existenta inutil ! Daca acum cand spui ca va iubiti nebuneste face asa , ce astepti mai tarziu ? nu te amagi si sotul meu a divortat de mine si s-a dus la mama . Parerea mea este ca nu s-a maturizat si nu se va maturiza niciodata . Alege daca merita sa suferi tragand de o relatie fara viitor .
kudika500424
Postat pe 19 August 2012 23:33
Daca il iubesti, lupta pentru el!!! Nu o lasa pe ma-sa, nici pe fosta sa dicteze!!!
kudika344248
Postat pe 20 August 2012 01:28
....DA...
ralu62
Postat pe 20 August 2012 02:45
Urata poveste,urata tare de tot.daca ai fost casatorita de 25 ani inseamna ca ai cel putin 43 ani (daca ai asteptat sa te casatoresti dupa majorat).un barbat dupa varsta de 45 ani nu-si doreste pasiune sau mai stiu eu ce minuni cu o pers tot de 45 ani.fanteziile le traieste cu fetite nu cu o pers matura sa nu spun ''batrana''ptru jocurile sexului.de aceea este capricios si tot asa sau poate mai rau o sa devina.daca doreste sa se mute cu mama este tot mai grav.de aici trebuie sa-ti dai seama ca FUGE DE ALTA RELATIE STABILA.daca TE IUBESTI atunci cauta sa ai viata ta si nu mai astepta PRINTUL care sa fie PASIONAL ptr ca intr-o relatie serioasa cum o doresti la 45 ani trebuie sa calci ,sa speli, sa asculti, sa-ti refuzi multe lucruri,adica sa constietizezi ca imparti atat timpul cat si mofturile cu cineva.nu ai spus nimic daca ai copii?daca DA atunci ai pe cine sa IUBESTI.barbatul vine si pleaca din viata ta si atunci pastreaza numai clipele frumoase si ceea ce a lasat frumos in urma lui.Iti doresc sa ai multe CLIPE FRUMOASE CU TINE SI CU CEI PE CARE CHIAR II IUBESTI(COPII,PARINTI SI MAI ALES TU).IUBESTETE PE TINE SI ATUNCI O SA DARUIESTI MULTA IUBIRE CELOR DE LANGA TINE
KAMILLA10
Postat pe 20 August 2012 08:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rugaminte 15 De la: Ioana12 2 Februarie 2011 22:41
Am si eu niste "mici" intrebari. 24 De la: greierash 1 Octombrie 2009 22:49
de la o palma unde se ajunge2??http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/97.html# 17 De la: alexia30 31 August 2010 14:09
ce sa cred?ce sa fac? 8 De la: m3ry 29 Ianuarie 2010 13:47
Cat fight 25 De la: valita76 18 Iulie 2009 10:29