Setari Cookie-uri

Il iubesc dar nu stiu ce sa fac ca sa ma iubeasca si el

M-am indragostit de un baiat de la noi din liceu de aceeasi varsta cu mine.E unic in sensul ca e un baiat super de treaba, amuzant si foarte dragut dar si destept. Nu stiu cum sa ma comport in preajma lui; ma blochez pur si simplu!!!!!! Vreau sa-l fac sa ma iubeasca si el; sa faca el primul pas! Eu sunt prea timida... Mentionez ca e prima oara cand ma indragostesc cu adevarat de cineva. (eu nu ma prea descurc la capitolul baietii) Help me please!!!!!
kudika_8281
Postat pe 22 Iulie 2012 11:20
De la: kudika_8281, la data 2012-07-22 11:20:48M-am indragostit de un baiat de la noi din liceu de aceeasi varsta cu mine.E unic in sensul ca e un baiat super de treaba, amuzant si foarte dragut dar si destept. Nu stiu cum sa ma comport in preajma lui; ma blochez pur si simplu!!!!!! Vreau sa-l fac sa ma iubeasca si el; sa faca el primul pas! Eu sunt prea timida... Mentionez ca e prima oara cand ma indragostesc cu adevarat de cineva. (eu nu ma prea descurc la capitolul baietii) Help me please!!!!!

Il pandesti ,il astepti la cotitura si dai peste el .Apoi il tii strans in brate si il intrebi cum se simte si daca poti sa-l pastrezi ?
Cu alte cuvinte ataci decisiv.
PARTENERDEVIS
Postat pe 22 Iulie 2012 11:34
De la: kudika_8281, la data 2012-07-22 11:20:48M-am indragostit de un baiat de la noi din liceu de aceeasi varsta cu mine.E unic in sensul ca e un baiat super de treaba, amuzant si foarte dragut dar si destept. Nu stiu cum sa ma comport in preajma lui; ma blochez pur si simplu!!!!!! Vreau sa-l fac sa ma iubeasca si el; sa faca el primul pas! Eu sunt prea timida... Mentionez ca e prima oara cand ma indragostesc cu adevarat de cineva. (eu nu ma prea descurc la capitolul baietii) Help me please!!!!!



Ce frumos!!!!Timiditate impletita cu dragoste adolescentina!!!

Ca sa ajungi in stadiul ,in care acel baiat iti poate marturisi dragostea,,trebuie ,mai intai,sa va imprieteniti,,dar ca sa faceti acest lucru,,este musai sa va cunoasteti si sa va placeti reciproc!!!Aici este partea cea mai grea,caci timiditatea te opreste in demersul de a-l aborda in vederea inchegarii unei prietenii frumoase!!!

Draga mea,nu ne spui nimic legat de atitudinea tanarului respectiv,fata de tine!!!! Va cunoasteti cat de cat,ati comunicat in vreun fel,,aveti anturaj comun,te intreb toate acestea pentru ca este foarte greu sa intri in viata unei persoane complet necunoscute.

Daca aveti prieteni comuni,poti recurge la ajutorul dat de unul dintre acestia ,astfel incat sa va cunoasteti,asa,ca prima prezentare!!!

Poti incerca sa il atragi intr-o discutie,dar numai in conditiile unui mediu favorabil si propice discutiilor amicale.

Nu te amagi singura,s-ar putea ca acel tanar sa nu te placa ,rezultand un refuz nemilos pentru tine!!!

Totul se face cu rabdare,,incearca sa-i afli cercul d prieteni,,poate,prin intermediul unora dintre acestia,ai sa ajungi in posibilitatea de a lua contact cu el.

De ce te blochezi in prezenta lui?Nu trebuie sa fii astfel,,dimpotriva,fiind de aceeasi varsta,,iti poate fi lesnicioasa calea spre el,prin volubilitate,aplomb in conversatii,lasa timiditatea deoparte si evolueaza multumitor!!!

Fii vesela si frumoasa in prezenta lui,,atrage-i atentia prin atitudine pozitiva si temperament vulcanic,la care se adauga inteligenta personala!!!Restul,,va veni de la sine!!!
MissRainbow
Postat pe 22 Iulie 2012 11:44
Da stiu ca am uitat sa spun despre comportamentul lui fata de mine!!!!!
E foarte tacut in preajma mea( el fiind foarte comunicativ);uneori se si inroseste Uneori il observ cand si cum se uita la mine ; se comporta foarte frumos cu mine in comparatie cu alte fete. Ne cunoastem de un an
kudika_8281
Postat pe 23 Iulie 2012 10:32
De la: kudika_8281, la data 2012-07-22 11:20:48M-am indragostit de un baiat de la noi din liceu de aceeasi varsta cu mine.E unic in sensul ca e un baiat super de treaba, amuzant si foarte dragut dar si destept. Nu stiu cum sa ma comport in preajma lui; ma blochez pur si simplu!!!!!! Vreau sa-l fac sa ma iubeasca si el; sa faca el primul pas! Eu sunt prea timida... Mentionez ca e prima oara cand ma indragostesc cu adevarat de cineva. (eu nu ma prea descurc la capitolul baietii) Help me please!!!!!


Incearca sa afli de la colegii lui de clasa ce pasiuni, hobby-uri are, si incearca sa intri in discutii cu el pe baza a ceea ce-l pasioneaza. Daca te va cunoaste si te va pretui mai intai ca si colega, apoi ca amica, cu siguranta va realiza intr-o buna zi ca i-ai fi putea fi foarte bine si iubita, insa daca el nu va vedea mai mult in tine decat o simpla colega sau amica, trebuie sa accepti aceasta stare de lucruri.

Succes iti doresc!
kudika_10817
Postat pe 23 Iulie 2012 10:37
De la: kudika_8281, la data 2012-07-23 10:32:25Da stiu ca am uitat sa spun despre comportamentul lui fata de mine!!!!!
E foarte tacut in preajma mea( el fiind foarte comunicativ);uneori se si inroseste Uneori il observ cand si cum se uita la mine ; se comporta foarte frumos cu mine in comparatie cu alte fete. Ne cunoastem de un an


Cred ca si el te place, doar ca-i la fel de timid ca tine, cand e vorba de persoane de sex opus. :)
kudika_10817
Postat pe 23 Iulie 2012 10:38
De la: kudika_8281, la data 2012-07-23 10:32:25Da stiu ca am uitat sa spun despre comportamentul lui fata de mine!!!!!
E foarte tacut in preajma mea( el fiind foarte comunicativ);uneori se si inroseste Uneori il observ cand si cum se uita la mine ; se comporta foarte frumos cu mine in comparatie cu alte fete. Ne cunoastem de un an

Make the move !
Kiddo_
Postat pe 23 Iulie 2012 10:46
De la: kudika_8281, la data 2012-07-23 10:32:25Da stiu ca am uitat sa spun despre comportamentul lui fata de mine!!!!!
E foarte tacut in preajma mea( el fiind foarte comunicativ);uneori se si inroseste Uneori il observ cand si cum se uita la mine ; se comporta foarte frumos cu mine in comparatie cu alte fete. Ne cunoastem de un an



Ei,in acest caz,se modifica, oarecum,datele problemei,,s-ar putea ca si el sa detina o doza de timiditate,,manifestata,mai ales,in preajma fetelor,si ,cu atat mai mult,in prezenta uneia dintre ele,care ii place foarte mult!!!Va tatonati reciproc sau ma insel??? Draga mea,,timiditatea are rostul ei in viata,dar daca il placi si el nu este "varful de atac",incearca sa deschizi,tu,un subiect de discutie,,nu este nimic rau sau degradant sa fii tu cea care abordeaza un eventual partener,oamenii comunica intre ei!!!!Facand acest lucru,vei observa reactia lui si vei sti cum sa procedezi mai departe,,iubirile ,pot incepe cu derularea unor prietenii frumoase!!!Bafta!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Iulie 2012 10:56
as vrea eu sa fie asa de usor
kudika_8281
Postat pe 24 Iulie 2012 15:49
De la: kudika_8281, la data 2012-07-22 11:20:48M-am indragostit de un baiat de la noi din liceu de aceeasi varsta cu mine.E unic in sensul ca e un baiat super de treaba, amuzant si foarte dragut dar si destept. Nu stiu cum sa ma comport in preajma lui; ma blochez pur si simplu!!!!!! Vreau sa-l fac sa ma iubeasca si el; sa faca el primul pas! Eu sunt prea timida... Mentionez ca e prima oara cand ma indragostesc cu adevarat de cineva. (eu nu ma prea descurc la capitolul baietii) Help me please!!!!!


E asa de greu sa-l abordezi ca si coleg si sa-l intrebi ceva de scoala?
Si eu am patit-o in liceu dar m-am vindecat repede si nu mi-a parut rau deloc ca am fost indrazneata.
Thais13
Postat pe 24 Iulie 2012 16:01
De la: kudika_8281, la data 2012-07-23 10:32:25Da stiu ca am uitat sa spun despre comportamentul lui fata de mine!!!!!
E foarte tacut in preajma mea( el fiind foarte comunicativ);uneori se si inroseste Uneori il observ cand si cum se uita la mine ; se comporta foarte frumos cu mine in comparatie cu alte fete. Ne cunoastem de un an

mmmmm
miroase a iubire
maria-ioana
Postat pe 24 Iulie 2012 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-mi conving parintii? 4 De la: Lorena26 25 Iulie 2009 01:21
ajutorrr!!! 2 De la: Adinuca 11 Septembrie 2009 16:17
oare chiar nu putem fi impreuna 54 De la: always_same 1 Iulie 2011 16:26
Iubirea mea imposibila e un actor american cunoscut.M-am indragostit de el. 297 De la: Georgia12 27 August 2009 00:45
iubire imposibila 74 De la: kudika084364 11 August 2012 02:52