Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa cred

Salutare !
Am si eu o rugaminte daca ma puteti ajuta cu o parere despre reatia ca cica tocmai sa terminat intre mine si prietena mea care a durat aprozimativ 2 ani de zile care in tot acest timp am fost sincer sa zic mult mai mult decat o relatie iar aproximativ 2 saptamani ea mi-a spus ca nu se mai poate iar pretextele cu care a venit sunt aiurea ...si as vrea sa va dati cu parerea care ar putea fi de fapt gandul ei ...sa ma joace un pic sau nu stiu dati cu parerea!
Multumesc!
kudika_12631
Postat pe 22 Iulie 2012 18:55
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 18:55:37Salutare !
Am si eu o rugaminte daca ma puteti ajuta cu o parere despre reatia ca cica tocmai sa terminat intre mine si prietena mea care a durat aprozimativ 2 ani de zile care in tot acest timp am fost sincer sa zic mult mai mult decat o relatie iar aproximativ 2 saptamani ea mi-a spus ca nu se mai poate iar pretextele cu care a venit sunt aiurea ...si as vrea sa va dati cu parerea care ar putea fi de fapt gandul ei ...sa ma joace un pic sau nu stiu dati cu parerea!
Multumesc!



Din start iti spun ca nu agreez persoanele ,care se ascund sub alta identitate,,fapt ce vine in defavoarea ta,denota ca esti o persoana fara personalitate,nevertebrala,,defecte ,care pot sta ,oricand,la baza ruperii unei relatii!!!Nici nu ma mai intereseaza motivele de despartire ale iubitei tale!!!
MissRainbow
Postat pe 22 Iulie 2012 19:02
ei bine poate ca acum vei sti cate ceva despre mine ...
kudika_12631
Postat pe 22 Iulie 2012 19:16
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 19:16:03ei bine poate ca acum vei sti cate ceva despre mine ...



Observ ca ti-ai afisat statutul,si anume ,cel de barbat!!Oricum,,este mult prea putin ,ca sa ma pot edifica asupra ta!!!Bun!

Ca sa putem sa ne exprimam o opinie legata de cazul tau,ar trebui sa ne dai detalii privind evolutia relatiei tale!!Ce s-a intamplat,ce probleme au intervenit pe parcursul relatiei voastre?Ce motive de despartire a invocat prietena ta?Ce inconvenient prezinta continuarea prieteniei voastre?
MissRainbow
Postat pe 22 Iulie 2012 19:23
De la: MissRainbow, la data 2012-07-22 19:23:15
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 19:16:03ei bine poate ca acum vei sti cate ceva despre mine ...



Observ ca ti-ai afisat statutul,si anume ,cel de barbat!!Oricum,,este mult prea putin ,ca sa ma pot edifica asupra ta!!!Bun!

Ca sa putem sa ne exprimam o opinie legata de cazul tau,ar trebui sa ne dai detalii privind evolutia relatiei tale!!Ce s-a intamplat,ce probleme au intervenit pe parcursul relatiei voastre?Ce motive de despartire a invocat prietena ta?Ce inconvenient prezinta continuarea prieteniei voastre?


MissR,dmnu acesta e un mister
Iar fata ii este intunecata
Si mai poarta si masca!?
Titanika
Postat pe 22 Iulie 2012 20:16
De la: Titanika, la data 2012-07-22 20:16:51
De la: MissRainbow, la data 2012-07-22 19:23:15
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 19:16:03ei bine poate ca acum vei sti cate ceva despre mine ...



Observ ca ti-ai afisat statutul,si anume ,cel de barbat!!Oricum,,este mult prea putin ,ca sa ma pot edifica asupra ta!!!Bun!

Ca sa putem sa ne exprimam o opinie legata de cazul tau,ar trebui sa ne dai detalii privind evolutia relatiei tale!!Ce s-a intamplat,ce probleme au intervenit pe parcursul relatiei voastre?Ce motive de despartire a invocat prietena ta?Ce inconvenient prezinta continuarea prieteniei voastre?


MissR,dmnu acesta e un mister
Iar fata ii este intunecata
Si mai poarta si masca!?



Este doar o masca,Titanika!!!! Masca ascunde fata si fata este o masca,,,sumbru joc de cuvinte,nu????
MissRainbow
Postat pe 22 Iulie 2012 20:38
De la: MissRainbow, la data 2012-07-22 20:38:20
De la: Titanika, la data 2012-07-22 20:16:51
De la: MissRainbow, la data 2012-07-22 19:23:15
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 19:16:03ei bine poate ca acum vei sti cate ceva despre mine ...



Observ ca ti-ai afisat statutul,si anume ,cel de barbat!!Oricum,,este mult prea putin ,ca sa ma pot edifica asupra ta!!!Bun!

Ca sa putem sa ne exprimam o opinie legata de cazul tau,ar trebui sa ne dai detalii privind evolutia relatiei tale!!Ce s-a intamplat,ce probleme au intervenit pe parcursul relatiei voastre?Ce motive de despartire a invocat prietena ta?Ce inconvenient prezinta continuarea prieteniei voastre?


MissR,dmnu acesta e un mister
Iar fata ii este intunecata
Si mai poarta si masca!?



Este doar o masca,Titanika!!!! Masca ascunde fata si fata este o masca,,,sumbru joc de cuvinte,nu????



ahaaaaaaaaa parca ma furnika ceva pe spate si-mi vine sa o iau la fugaaa
Titanika
Postat pe 22 Iulie 2012 21:02
Daca ar fi fost mai darnic cu amanuntele...poate am fi inteles si noi de ce plange "masca" pe care a les-o el !!
rondina
Postat pe 22 Iulie 2012 21:08
De la: rondina, la data 2012-07-22 21:08:06Daca ar fi fost mai darnic cu amanuntele...poate am fi inteles si noi de ce plange "masca" pe care a les-o el !!



Exact acest lucru,i-am spus in commentul meu anterior,,dand mai multe informatii,,poate obtine si un raspuns favorabil!!!
MissRainbow
Postat pe 22 Iulie 2012 21:10
Pai ce sa va spun mai mult nu zic ca nu au existat certuri in relatie ca si in oricare dar in rest se purta normal nu mi-a arat nimica deosebit sa pot zice ceva dar acum vreo 2 luni de zile ea iarasi a venit si mii-a propus sa ne despartim si dupa care tot ea a venit la mine dupa 2 saptamani sa ne impacam.Am uitat sa mentionez ca suntem colegi de faultate stam unul langa altul la camim iar pe timpul vacantei stam un pic cam departe dar nu cred ca distanta ar trebui sa fie o problema.
kudika_12631
Postat pe 22 Iulie 2012 22:10
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 22:10:33Pai ce sa va spun mai mult nu zic ca nu au existat certuri in relatie ca si in oricare dar in rest se purta normal nu mi-a arat nimica deosebit sa pot zice ceva dar acum vreo 2 luni de zile ea iarasi a venit si mii-a propus sa ne despartim si dupa care tot ea a venit la mine dupa 2 saptamani sa ne impacam.Am uitat sa mentionez ca suntem colegi de faultate stam unul langa altul la camim iar pe timpul vacantei stam un pic cam departe dar nu cred ca distanta ar trebui sa fie o problema.



Ba tocmai ca aceasta distanta dintre voi doi,poate ridica probleme in relatia voastra!!Tot nu am inteles ce anume a stat la baza desfacerii legaturii dintre voi doi!!! Cum s-a justificat iubita ta ,in desfasurarea celor doua actiuni,,separarea si reimpacarea,,,nu spui nimic despre motivele invocate de ea!!Nu comunici cu ea?Nu se poate desface o relatie,asa simplu,din senin,fara a exista o baza de nemultumiri!!!
MissRainbow
Postat pe 22 Iulie 2012 22:15
Pai atunci motivul a intervenit de la o cearta si de la cearta aceea ea a decis sa ne si despartim si a mia invocat motive legate de scoala si cum ca de ce nu prea ma implic in activitaile de la scoala.Iar acum sincer motivul care mi la spus ca nu ma mai iubeste iar eu am intrebat-o ca din senin asa si mi-a raspuns ca nu ,ca s-a gandit de mai demult dar problema mea este ca daca s-a gandit de mai demult,de ce nu a lasat-o asa cand ne-am despartit prima data ...poate a vrut sa imi mai acorde o sansa sa vada daca se mai poate ...distanta nu este o problema deoarece mergeam regulat unul la altul ma refer vara trecuta
kudika_12631
Postat pe 22 Iulie 2012 22:38
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 22:38:20Pai atunci motivul a intervenit de la o cearta si de la cearta aceea ea a decis sa ne si despartim si a mia invocat motive legate de scoala si cum ca de ce nu prea ma implic in activitaile de la scoala.Iar acum sincer motivul care mi la spus ca nu ma mai iubeste iar eu am intrebat-o ca din senin asa si mi-a raspuns ca nu ,ca s-a gandit de mai demult dar problema mea este ca daca s-a gandit de mai demult,de ce nu a lasat-o asa cand ne-am despartit prima data ...poate a vrut sa imi mai acorde o sansa sa vada daca se mai poate ...distanta nu este o problema deoarece mergeam regulat unul la altul ma refer vara trecuta



Deci,din ceea ce ai relatat in acest post,reies doua motive ,care au condus la despartirea voastra si anume:
-lipsa sentimentului de dragoste,cel mai important as spune.
-neimplicarea ta in activitatile ariei universitare,un motiv pueril, de despartire.

Banuiala mea este aceea ,ca domnisoara respectiva,nu te-a iubit niciodata,,,asa anticipez natura sentimentelor ei,fata de tine!!
Dubiile tale in legatura cu nestatornicia ei,ar fi trebuit sa le clarifici,inca de la prima despartire,ai procedat gresit ,in momentul in care te-ai impacat cu ea,,ai creat precedent!!

De ce s-a reimpacat cu tine???Sincer?Cred ca din lipsa de pretendenti si de divertisment!!!

Cel de-al doilea motiv,,,este lipsit de suport,care sa-l justifice,deci nu trebuie luat in considerare!!!

Domnisoara respectiva ,,nu este stabila in sentimente,nu cred in cea de a doua sansa acordata,pe care o consideri drept explicatie a reimpacarii!!

Distanta este si va ramane un obstacol in desfasurarea relatiilor.
MissRainbow
Postat pe 22 Iulie 2012 22:52
Oricum multumesc pentru sfat pe care mi l-ai dat dar eu am pus prea mult sentimente pe aceasta relatie dar se pare ca intr-un final sa dovedit a fi ceva aiurea.cu ea daca vorbesc tot asta imi spune acum ca nu ma mai iubeste iar acum nu ma mai vorbit de o saptamana dar sincer eu cred pana la urma ca altul ar fi motivul ...asta este daca esti bun uni te iau de prost
kudika_12631
Postat pe 22 Iulie 2012 23:03
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 23:03:23Oricum multumesc pentru sfat pe care mi l-ai dat dar eu am pus prea mult sentimente pe aceasta relatie dar se pare ca intr-un final sa dovedit a fi ceva aiurea.cu ea daca vorbesc tot asta imi spune acum ca nu ma mai iubeste iar acum nu ma mai vorbit de o saptamana dar sincer eu cred pana la urma ca altul ar fi motivul ...asta este daca esti bun uni te iau de prost


Wellcome in the club.
Si da, asa e! Bunatatea se confunda cu prostia si majoritatea oamenilor o trateaza ca atare. Stai linistit, ea pierde nu tu.

Nu-ti mai fa atatea griji, pur si simplu nu tine de noi. Pana sa trec si eu prin situatia asta, nu credeam ca se poate intampla asa ceva. Dar uite ca se poate! In cateva zile, de la un "Te iubesc" cald se poate ajunge la "sunt furioasa, am nevoie de timp sa ma linistesc" si chiar la "Eu nu mai vad nici un viitor pentru aceasta relatie". Deh, fiecare om are motivele lui...

Acum, dupa aproape o luna, ce pot spune? Mai intai, impaca-te cu tine. Poti sa mai incerci cate ceva cu ea, dar "la cald" nu vei face decat sa strici mai mult. Te vei enerva cand ea te va respinge, te vei enerva cand o vei vedea rece si vei incepe sa reprosezi, sa arunci cuvinte grele (nu e un lucru chiar rau, te mai linistesti pentru ca-ti eliberezi sufletul, dar regretele vor fi imense). Linisteste-te, pune-ti ordine in ganduri si incearca sa adopti o atitudine optimista. Incearca sa stabilesti de comun acord cu ea (asta cu "de comun acord" e mai mult pentru linistea ta sufleteasca, iti mai da o vaga iluzie ca ar mai fi ceva) o perioada de "Fara contact": fara mess, fara SMS, fara mail, fara telefoane, fara intalniri. Intalneste-te cu toti prietenii tai si povesteste ce ai pe suflet. Te va ajuta foarte mult. Fii isincer cu tine si cu ei si nu ascunde detalii esentiale. Aloca-ti timp "sa stai de vorba cu tine". In prima faza asuma-ti greselile si apoi vezi si ce nu ti-a placut la ea. In 2-3 saptamani te vei linisti cat de cat si vei putea sa vezi mai clar situatia. S-ar putea chiar sa nu o mai vrei. Iti repet, ea PIERDE, nu tu. Ai rabdare si timpul le va vindeca pe toate si-ti va arata si calea. A, deloc de neglijat, gandeste-te ca dragostea se ofera neconditionat. Greseala ta, ca si a mea, a fost ca am asteptat aceeasi dragoste la schimb.

Acum, ca o gluma: nu stiu ce se intampla in perioada asta a anului, dar aud de o multime de despartiri in care motivul principal este "Nu incerca sa intelegi, dar e mai bine asa" (desigur cu unele nuante, de la caz la caz).
kudika_11874
Postat pe 23 Iulie 2012 11:23
De la: kudika_11874, la data 2012-07-23 11:23:43
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 23:03:23Oricum multumesc pentru sfat pe care mi l-ai dat dar eu am pus prea mult sentimente pe aceasta relatie dar se pare ca intr-un final sa dovedit a fi ceva aiurea.cu ea daca vorbesc tot asta imi spune acum ca nu ma mai iubeste iar acum nu ma mai vorbit de o saptamana dar sincer eu cred pana la urma ca altul ar fi motivul ...asta este daca esti bun uni te iau de prost


Wellcome in the club.
Si da, asa e! Bunatatea se confunda cu prostia si majoritatea oamenilor o trateaza ca atare. Stai linistit, ea pierde nu tu.

Nu-ti mai fa atatea griji, pur si simplu nu tine de noi. Pana sa trec si eu prin situatia asta, nu credeam ca se poate intampla asa ceva. Dar uite ca se poate! In cateva zile, de la un "Te iubesc" cald se poate ajunge la "sunt furioasa, am nevoie de timp sa ma linistesc" si chiar la "Eu nu mai vad nici un viitor pentru aceasta relatie". Deh, fiecare om are motivele lui...


Acum, dupa aproape o luna, ce pot spune? Mai intai, impaca-te cu tine. Poti sa mai incerci cate ceva cu ea, dar "la cald" nu vei face decat sa strici mai mult. Te vei enerva cand ea te va respinge, te vei enerva cand o vei vedea rece si vei incepe sa reprosezi, sa arunci cuvinte grele (nu e un lucru chiar rau, te mai linistesti pentru ca-ti eliberezi sufletul, dar regretele vor fi imense). Linisteste-te, pune-ti ordine in ganduri si incearca sa adopti o atitudine optimista. Incearca sa stabilesti de comun acord cu ea (asta cu "de comun acord" e mai mult pentru linistea ta sufleteasca, iti mai da o vaga iluzie ca ar mai fi ceva) o perioada de "Fara contact": fara mess, fara SMS, fara mail, fara telefoane, fara intalniri. Intalneste-te cu toti prietenii tai si povesteste ce ai pe suflet. Te va ajuta foarte mult. Fii isincer cu tine si cu ei si nu ascunde detalii esentiale. Aloca-ti timp "sa stai de vorba cu tine". In prima faza asuma-ti greselile si apoi vezi si ce nu ti-a placut la ea. In 2-3 saptamani te vei linisti cat de cat si vei putea sa vezi mai clar situatia. S-ar putea chiar sa nu o mai vrei. Iti repet, ea PIERDE, nu tu. Ai rabdare si timpul le va vindeca pe toate si-ti va arata si calea. A, deloc de neglijat, gandeste-te ca dragostea se ofera neconditionat. Greseala ta, ca si a mea, a fost ca am asteptat aceeasi dragoste la schimb.

Acum, ca o gluma: nu stiu ce se intampla in perioada asta a anului, dar aud de o multime de despartiri in care motivul principal este "Nu incerca sa intelegi, dar e mai bine asa" (desigur cu unele nuante, de la caz la caz).



Ma nu stiu, cateodata parca traiesc in Matrix si totul nu e decat o line de cod in computer care se repete aleatoriu.
Am trecut si eu prin ceva asemanator, ciudata chestie. Si nu pot sa inteleg de ce persoane care spun"te iubesc si tin la tine foarte mult" se pot raci fara nici o explicatie.
S-ar putea sa fie orgoliul amestecat cu lasitate. In momentul in care decizi sa te "cari", dupa ce in prealabil ai spus niste lucruri care pana la urma vin din suflet, fara sa dai niste explicatii, inseamna ca persoana respectiva ori este prea lasa ca sa spuna adevarul, ori nu te mai considera demn de planurile ei(de cele mai multe ori ascunse).
Kiddo_
Postat pe 23 Iulie 2012 11:42
M-am oprit la jumatate: cred ca astrele sunt impotriva noastra, a barbatilor indragostiti si buni (sau prosti, dupa altii :D).
kudika_11874
Postat pe 23 Iulie 2012 11:44
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 18:55:37Salutare !
Am si eu o rugaminte daca ma puteti ajuta cu o parere despre reatia ca cica tocmai sa terminat intre mine si prietena mea care a durat aprozimativ 2 ani de zile care in tot acest timp am fost sincer sa zic mult mai mult decat o relatie iar aproximativ 2 saptamani ea mi-a spus ca nu se mai poate iar pretextele cu care a venit sunt aiurea ...si as vrea sa va dati cu parerea care ar putea fi de fapt gandul ei ...sa ma joace un pic sau nu stiu dati cu parerea!
Multumesc!


sa ma dau cu parerea nu pot dar asa imi vine sa ma dau cu capul de pereti pentru ca n-am inteles nimic din postarea ta!!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Iulie 2012 11:44
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 22:38:20Pai atunci motivul a intervenit de la o cearta si de la cearta aceea ea a decis sa ne si despartim si a mia invocat motive legate de scoala si cum ca de ce nu prea ma implic in activitaile de la scoala.Iar acum sincer motivul care mi la spus ca nu ma mai iubeste iar eu am intrebat-o ca din senin asa si mi-a raspuns ca nu ,ca s-a gandit de mai demult dar problema mea este ca daca s-a gandit de mai demult,de ce nu a lasat-o asa cand ne-am despartit prima data ...poate a vrut sa imi mai acorde o sansa sa vada daca se mai poate ...distanta nu este o problema deoarece mergeam regulat unul la altul ma refer vara trecuta


tu glumesti nu-i asa?! chestia cu facultatea este "vrajeala"!! daca-i adevarat sunt de-a dreptul oripilata si nu ma mai mira promovabilitatea la bacalaureat!!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Iulie 2012 11:47
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-23 11:47:53
tu glumesti nu-i asa?! chestia cu facultatea este "vrajeala"!! daca-i adevarat sunt de-a dreptul oripilata si nu ma mai mira promovabilitatea la bacalaureat!!


Nu esti la curent cu noutatile: gramatica limbii romane s-a schimbat de cativa ani.
Kiddo_
Postat pe 23 Iulie 2012 11:50
De la: kudika_11826, la data 2012-07-23 11:50:58
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-23 11:47:53
tu glumesti nu-i asa?! chestia cu facultatea este "vrajeala"!! daca-i adevarat sunt de-a dreptul oripilata si nu ma mai mira promovabilitatea la bacalaureat!!


Nu esti la curent cu noutatile: gramatica limbii romane s-a schimbat de cativa ani.


asa se intampla cand esti mai vechi ai pretentii ridicate!!s-a modificat?? adica am devenit un popor de analfabeti?!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Iulie 2012 11:53
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-23 11:53:32
De la: kudika_11826, la data 2012-07-23 11:50:58
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-23 11:47:53
tu glumesti nu-i asa?! chestia cu facultatea este "vrajeala"!! daca-i adevarat sunt de-a dreptul oripilata si nu ma mai mira promovabilitatea la bacalaureat!!


Nu esti la curent cu noutatile: gramatica limbii romane s-a schimbat de cativa ani.


asa se intampla cand esti mai vechi ai pretentii ridicate!!s-a modificat?? adica am devenit un popor de analfabeti?!

Mess-ul si "feisbucul" i-a cam indobitocit pe majoritatea tinerilor. Nu ma laud ca scriu nu stiu cat de corect, dar unii sunt dezastru.
Kiddo_
Postat pe 23 Iulie 2012 11:57
De la: kudika_11826, la data 2012-07-23 11:42:36

Ma nu stiu, cateodata parca traiesc in Matrix si totul nu e decat o line de cod in computer care se repete aleatoriu.
Am trecut si eu prin ceva asemanator, ciudata chestie. Si nu pot sa inteleg de ce persoane care spun"te iubesc si tin la tine foarte mult" se pot raci fara nici o explicatie.
S-ar putea sa fie orgoliul amestecat cu lasitate. In momentul in care decizi sa te "cari", dupa ce in prealabil ai spus niste lucruri care pana la urma vin din suflet, fara sa dai niste explicatii, inseamna ca persoana respectiva ori este prea lasa ca sa spuna adevarul, ori nu te mai considera demn de planurile ei(de cele mai multe ori ascunse).


Mintea omului nu e complicata, dar mintea femeii...

Trecand peste gluma, fiecare caz are particularitatile lui. De multe ori revin chestii din trecut si pur si simplu le e frica sa nu mai sufere (mai e un topic deschis pe aici in care se gandeste la despartire de teama suferintei ce va veni...). De onbicei, persoanele ce inca mai sufera dupa traumele trecutului nici nu vorbesc cu actualul partener despre acestea, despre temerile lor si incearca sa se ascunda. Eu consider aceste persoane drept "suflete chinuite". Greseala mea e ca incerc sa ma apropii de ele, sa le vindec cu dragostea mea, dar uite ca uneori aceasta apropiere le sperie si mai rau... Si suferinta mea e cam mare... Pana la urma, dragoste si bine cu sila nu se poate...

Apoi mai sunt si cazurile in care noi gresim si ele, in loc sa discute, iau decizia de unele singure (din cate am vazut, cazurile de parasiri inexplicabile apar in relatii in care unul din parteneri nu este obisnuit sa discute problemele aparute). Si aici intervin amintiri din trecut si fantasme negre din relatiile anterioare...

Si mai sunt motive ce nu tin de relatie: 1.parintii (si nu are curaj sa discute deschis atat cu partenerul cat si cu ei),
2. relatii ce revin si ii bulverseaza (si unii prefera sa rupa tot, "pentru a se calma"), 3.fapte si detalii din trecut ce le-ar putea ameninta actuala relatie si atunci, de frica rupturii, a rusinii sau mai stiu eu ce, rup ei relatia (aceste fapte ar putea fi: filmulete, fotografii in situatii jenante, detalii din trecutul lor ce nu prea le fac cinste, etc - si aici prefera sa evite o discutie sincera de teama reactiei partenerului).
4. O greseala facuta intr-o anumita situatie (iesit cu cineva, reintalnit un fost prieten si lasat dus de val, o distractie nevinovata ce a ajuns intr-un punct vinovat, etc), greseala ce ar putea ameninta relatia. Si aici se evita o discutie sincera si se prefera sa se iasa din relatie "cu fruntea sus", fara ca celalalt sa afle. Nu pot spune sigur ca aceste persoane regreta ca ucid o dragoste...
5. Diverse complicatii ale vietii din care nu mai pot iesi. Aici chiar ma gandesc la ce e mai rau: anturaj aiurea ce le ameninta, pretendenti ce ameninta cu diverse forme de constrangere si altele de genul asta.

Cam astea ar fi cateva motive identificate de mine... Desigur, mai e si varianta in care unii au confundat pasiunea cu dragostea si apoi se trezesc...
kudika_11874
Postat pe 23 Iulie 2012 12:11
Cateodata,persoana iubita te goneste doar ca sa vada daca ai pleca Daca te-a iubit se va intoarce!!!!!
Herra8
Postat pe 23 Iulie 2012 12:37
La ce facultate o fi `631 ?
luchianramona
Postat pe 23 Iulie 2012 12:45
De la: Herra8, la data 2012-07-23 12:37:22Cateodata,persoana iubita te goneste doar ca sa vada daca ai pleca Daca te-a iubit se va intoarce!!!!!


Asta-i cea mai ciudata metoda de testare a dragostei...
kudika_11874
Postat pe 23 Iulie 2012 22:45
De la: kudika_11874, la data 2012-07-23 11:44:06M-am oprit la jumatate: cred ca astrele sunt impotriva noastra, a barbatilor indragostiti si buni (sau prosti, dupa altii :D).




Mai,baieti, ati avut parte de femei pasionale, mult prea...pasionale. Asta e bine, ca v-au calit pt.celelate, cuminti si cu capul pe umeri. Dupa o relatie cu scantei, o sa apreciati si iubiti femeia normala. Capul sus : orice sut in fund e un pas inainte !! Va urez noroc in dragoste, ca meritati, sunteti baieti buni.
GHEISA_
Postat pe 24 Iulie 2012 08:09
De la: kudika_12631, la data 2012-07-22 18:55:37Salutare !
Am si eu o rugaminte daca ma puteti ajuta cu o parere despre reatia ca cica tocmai sa terminat intre mine si prietena mea care a durat aprozimativ 2 ani de zile care in tot acest timp am fost sincer sa zic mult mai mult decat o relatie iar aproximativ 2 saptamani ea mi-a spus ca nu se mai poate iar pretextele cu care a venit sunt aiurea ...si as vrea sa va dati cu parerea care ar putea fi de fapt gandul ei ...sa ma joace un pic sau nu stiu dati cu parerea!
Multumesc!


Ea nu ti-a spus adevaratul motiv pentru care te paraseste, ca sa nu te raneasca. Si nu, nu cred ca se mai intoarce la tine.
kudika_10817
Postat pe 24 Iulie 2012 08:11
De la: kudika_11874, la data 2012-07-23 11:44:06M-am oprit la jumatate: cred ca astrele sunt impotriva noastra, a barbatilor indragostiti si buni (sau prosti, dupa altii :D).



Indraznesc sa te contrazic spunandu-ti ca ,din pacate,nu ati cunoscut femei pe masura capacitatilor voastre de exprimare a sentimentelor!!Sunt femei si femei,,spun un adevar atunci cand va acuz de superficialitate,graba si inconsistenta in selectia facuta in randurile femeilor!!!In agitatia hormonala,alegeti,prost inspirat dealtfel,disponibilitatea imediata,fructuoasa,in schimbul tatonarii,cunoasterii si aprofundarii unei relatii bazata pe iubire sincera!!!Din fericire,exista si femei,care situ sa iubeasca cu toata inima lor si se daruiesc iubirii partenerilor lor!!Cei care au norocul sa cunoasca astfel de femei,,se pot declara cu adevarat fericiti!!Tu ai fost unul dintre acei ghinionisti,care ai esuat cu relatia ta,,nu cumva te-ai dedat aceeasi superficialitati in alegerea partenerei???Cred ca da!!!

Domnilor,nu mai fiti nerabdatori,,nu mai alergati numai dupa,senzatii tari,caci acestea,de cele mai multe ori,va ard degetelele!!!!Alegeti frumosul,dar nu cel afisat cu sfidare,ci cel,,care este ascuns,,dincolo,chiar si de inima femeii!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Iulie 2012 09:00
De la: GHEISA_, la data 2012-07-24 08:09:07
De la: kudika_11874, la data 2012-07-23 11:44:06M-am oprit la jumatate: cred ca astrele sunt impotriva noastra, a barbatilor indragostiti si buni (sau prosti, dupa altii :D).




Mai,baieti, ati avut parte de femei pasionale, mult prea...pasionale. Asta e bine, ca v-au calit pt.celelate, cuminti si cu capul pe umeri. Dupa o relatie cu scantei, o sa apreciati si iubiti femeia normala. Capul sus : orice sut in fund e un pas inainte !! Va urez noroc in dragoste, ca meritati, sunteti baieti buni.


Imi plac doua lucruri la postarea ta:

1. La aceeasi concluzie am ajuns si eu, chiar daca pentru a ma covinge m-am chinuit ceva;
2. Femei pasionale in loc de... Interesanta exprimare. M-a amuzat, mi-a placut si cred ca e de retinut!
kudika_11874
Postat pe 24 Iulie 2012 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE SA ALEG INIMA SAU MINTEA? 39 De la: madalina321 18 Aprilie 2013 11:46
te rog elibereaza-mi inima.......... 16 De la: cotyca 25 Septembrie 2009 09:55
CUM SUNT SOACRELE? 25 De la: Sabrina_Nede 1 Aprilie 2010 19:03
concurs de bancuri 9 De la: alfredodecurtofreco 15 Noiembrie 2010 20:00
m-a parasit iubita 1 De la: kudika404106 23 Mai 2011 13:44