Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa cred

De la: MissRainbow, la data 2012-07-24 09:00:47
De la: kudika_11874, la data 2012-07-23 11:44:06M-am oprit la jumatate: cred ca astrele sunt impotriva noastra, a barbatilor indragostiti si buni (sau prosti, dupa altii :D).



Indraznesc sa te contrazic spunandu-ti ca ,din pacate,nu ati cunoscut femei pe masura capacitatilor voastre de exprimare a sentimentelor!!Sunt femei si femei,,spun un adevar atunci cand va acuz de superficialitate,graba si inconsistenta in selectia facuta in randurile femeilor!!!In agitatia hormonala,alegeti,prost inspirat dealtfel,disponibilitatea imediata,fructuoasa,in schimbul tatonarii,cunoasterii si aprofundarii unei relatii bazata pe iubire sincera!!!Din fericire,exista si femei,care situ sa iubeasca cu toata inima lor si se daruiesc iubirii partenerilor lor!!Cei care au norocul sa cunoasca astfel de femei,,se pot declara cu adevarat fericiti!!Tu ai fost unul dintre acei ghinionisti,care ai esuat cu relatia ta,,nu cumva te-ai dedat aceeasi superficialitati in alegerea partenerei???Cred ca da!!!

Domnilor,nu mai fiti nerabdatori,,nu mai alergati numai dupa,senzatii tari,caci acestea,de cele mai multe ori,va ard degetelele!!!!Alegeti frumosul,dar nu cel afisat cu sfidare,ci cel,,care este ascuns,,dincolo,chiar si de inima femeii!!!


Mare dreptate ai!
Suna ciudat? Eu abia azi m-am convins ca ratiunea bate intotdeauna inima. Asta e, daca nu mi-am ascultat instinctul si m-am lasat dus de val... Eu macar recunosc ca scopul meu in aceasta ultima relatie a fost sa ma destind si nu sa ma indragostesc. Cum am ajuns sa sufar? Asta nu mai stiu. Bine stiu, dar chiar sa recunosc si partea cu "barbatii nu gandesc cu capul", parca nu-mi prea vine.

Cum ma simt acum? Ca ultimul prost... Dar macar sunt un prost linistit acum...
kudika_11874
Postat pe 24 Iulie 2012 21:09
De la: kudika_11874, la data 2012-07-24 21:09:23
De la: MissRainbow, la data 2012-07-24 09:00:47
De la: kudika_11874, la data 2012-07-23 11:44:06M-am oprit la jumatate: cred ca astrele sunt impotriva noastra, a barbatilor indragostiti si buni (sau prosti, dupa altii :D).



Indraznesc sa te contrazic spunandu-ti ca ,din pacate,nu ati cunoscut femei pe masura capacitatilor voastre de exprimare a sentimentelor!!Sunt femei si femei,,spun un adevar atunci cand va acuz de superficialitate,graba si inconsistenta in selectia facuta in randurile femeilor!!!In agitatia hormonala,alegeti,prost inspirat dealtfel,disponibilitatea imediata,fructuoasa,in schimbul tatonarii,cunoasterii si aprofundarii unei relatii bazata pe iubire sincera!!!Din fericire,exista si femei,care situ sa iubeasca cu toata inima lor si se daruiesc iubirii partenerilor lor!!Cei care au norocul sa cunoasca astfel de femei,,se pot declara cu adevarat fericiti!!Tu ai fost unul dintre acei ghinionisti,care ai esuat cu relatia ta,,nu cumva te-ai dedat aceeasi superficialitati in alegerea partenerei???Cred ca da!!!

Domnilor,nu mai fiti nerabdatori,,nu mai alergati numai dupa,senzatii tari,caci acestea,de cele mai multe ori,va ard degetelele!!!!Alegeti frumosul,dar nu cel afisat cu sfidare,ci cel,,care este ascuns,,dincolo,chiar si de inima femeii!!!


Mare dreptate ai!
Suna ciudat? Eu abia azi m-am convins ca ratiunea bate intotdeauna inima. Asta e, daca nu mi-am ascultat instinctul si m-am lasat dus de val... Eu macar recunosc ca scopul meu in aceasta ultima relatie a fost sa ma destind si nu sa ma indragostesc. Cum am ajuns sa sufar? Asta nu mai stiu. Bine stiu, dar chiar sa recunosc si partea cu "barbatii nu gandesc cu capul", parca nu-mi prea vine.

Cum ma simt acum? Ca ultimul prost... Dar macar sunt un prost linistit acum...
MissRainbow
Postat pe 24 Iulie 2012 21:18
nici chiar asa...

Asteptam si eu un comentariu, o ironie, ceva...
kudika_11874
Postat pe 24 Iulie 2012 21:22
56']
De la: kudika_11874, la data 2012-07-24 21:09:23[quote name=
Mare dreptate ai!
Suna ciudat? Eu abia azi m-am convins ca ratiunea bate intotdeauna inima. Asta e, daca nu mi-am ascultat instinctul si m-am lasat dus de val... Eu macar recunosc ca scopul meu in aceasta ultima relatie a fost sa ma destind si nu sa ma indragostesc. Cum am ajuns sa sufar? Asta nu mai stiu. Bine stiu, dar chiar sa recunosc si partea cu "barbatii nu gandesc cu capul", parca nu-mi prea vine.

Cum ma simt acum? Ca ultimul prost... Dar macar sunt un prost linistit acum...
[/quote]


Nu stiu ,cu certitudine,al catelea esti in sirul lung al barbatilor ,care se simt ca ultimii "prosti",dar ce pot sa-ti spun este faptul ca prin decizii nepotrivite,ai devenit vulnerabil,ceea ce a condus la starea enuntata de tine!!Cum ai ajuns sa suferi??????Dar,tu nu suferi din cauza implicarii,dorita sau nu ,nu mai conteaza,ci a faptului ca ai fost infrant cu propriile arme,,aici este problema de fapt!!!Nu ai suportat infrangerea ,nici in aceasta relatie,in care nu ai vrut sa te implici emotional!!!Suferi pentru ca si tu,asemenea tuturor barbatilor,,vrei sa fii numai invingator!!!Numai,ca viata vine si va mai taie din elanul prost directionat!!!Oricum,,fii barbat iubitor,,nu ,doar barbat!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Iulie 2012 21:29
56']
De la: kudika_11874, la data 2012-07-24 21:09:23[quote name=
Mare dreptate ai!
Suna ciudat? Eu abia azi m-am convins ca ratiunea bate intotdeauna inima. Asta e, daca nu mi-am ascultat instinctul si m-am lasat dus de val... Eu macar recunosc ca scopul meu in aceasta ultima relatie a fost sa ma destind si nu sa ma indragostesc. Cum am ajuns sa sufar? Asta nu mai stiu. Bine stiu, dar chiar sa recunosc si partea cu "barbatii nu gandesc cu capul", parca nu-mi prea vine.

Cum ma simt acum? Ca ultimul prost... Dar macar sunt un prost linistit acum...
[/quote]


Nu stiu ,cu certitudine,al catelea esti in sirul lung al barbatilor ,care se simt ca ultimii "prosti",dar ce pot sa-ti spun este faptul ca prin decizii nepotrivite,ai devenit vulnerabil,ceea ce a condus la starea enuntata de tine!!Cum ai ajuns sa suferi??????Dar,tu nu suferi din cauza implicarii,dorita sau nu ,nu mai conteaza,ci a faptului ca ai fost infrant cu propriile arme,,aici este problema de fapt!!!Nu ai suportat infrangerea ,nici in aceasta relatie,in care nu ai vrut sa te implici emotional!!!Suferi pentru ca si tu,asemenea tuturor barbatilor,,vrei sa fii numai invingator!!!Numai,ca viata vine si va mai taie din elanul prost directionat!!!Oricum,,fii barbat iubitor,,nu ,doar barbat!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Iulie 2012 21:29
De la: kudika_11874, la data 2012-07-24 21:09:23
De la: MissRainbow, la data 2012-07-24 09:00:47
De la: kudika_11874, la data 2012-07-23 11:44:06M-am oprit la jumatate: cred ca astrele sunt impotriva noastra, a barbatilor indragostiti si buni (sau prosti, dupa altii :D).



Indraznesc sa te contrazic spunandu-ti ca ,din pacate,nu ati cunoscut femei pe masura capacitatilor voastre de exprimare a sentimentelor!!Sunt femei si femei,,spun un adevar atunci cand va acuz de superficialitate,graba si inconsistenta in selectia facuta in randurile femeilor!!!In agitatia hormonala,alegeti,prost inspirat dealtfel,disponibilitatea imediata,fructuoasa,in schimbul tatonarii,cunoasterii si aprofundarii unei relatii bazata pe iubire sincera!!!Din fericire,exista si femei,care situ sa iubeasca cu toata inima lor si se daruiesc iubirii partenerilor lor!!Cei care au norocul sa cunoasca astfel de femei,,se pot declara cu adevarat fericiti!!Tu ai fost unul dintre acei ghinionisti,care ai esuat cu relatia ta,,nu cumva te-ai dedat aceeasi superficialitati in alegerea partenerei???Cred ca da!!!

Domnilor,nu mai fiti nerabdatori,,nu mai alergati numai dupa,senzatii tari,caci acestea,de cele mai multe ori,va ard degetelele!!!!Alegeti frumosul,dar nu cel afisat cu sfidare,ci cel,,care este ascuns,,dincolo,chiar si de inima femeii!!!


Mare dreptate ai!
Suna ciudat? Eu abia azi m-am convins ca ratiunea bate intotdeauna inima. Asta e, daca nu mi-am ascultat instinctul si m-am lasat dus de val... Eu macar recunosc ca scopul meu in aceasta ultima relatie a fost sa ma destind si nu sa ma indragostesc. Cum am ajuns sa sufar? Asta nu mai stiu. Bine stiu, dar chiar sa recunosc si partea cu "barbatii nu gandesc cu capul", parca nu-mi prea vine.

Cum ma simt acum? Ca ultimul prost... Dar macar sunt un prost linistit acum...



Nu esti prost, esti un barbat... cu experienta Nu mai esti novice
GHEISA_
Postat pe 24 Iulie 2012 21:33
De la: MissRainbow, la data 2012-07-24 21:29:3656']
Nu stiu ,cu certitudine,al catelea esti in sirul lung al barbatilor ,care se simt ca ultimii "prosti",dar ce pot sa-ti spun este faptul ca prin decizii nepotrivite,ai devenit vulnerabil,ceea ce a condus la starea enuntata de tine!!Cum ai ajuns sa suferi??????Dar,tu nu suferi din cauza implicarii,dorita sau nu ,nu mai conteaza,ci a faptului ca ai fost infrant cu propriile arme,,aici este problema de fapt!!!Nu ai suportat infrangerea ,nici in aceasta relatie,in care nu ai vrut sa te implici emotional!!!Suferi pentru ca si tu,asemenea tuturor barbatilor,,vrei sa fii numai invingator!!!Numai,ca viata vine si va mai taie din elanul prost directionat!!!Oricum,,fii barbat iubitor,,nu ,doar barbat!!!


Aici te contrazic. Nu am vrut sa ma implic emotional, ratiunea imi spunea sa stau linistit si sa o las mai moale cu sentimentele si totusi am sfarsit prin a o iubi ca pe o icoana. Probabil ca am suferit si datorita faptului ca am fost parasit si acest lucru m-a ranit in orgoliu. Dar am suferit mai ales pentru ca o iubeam, imi pusesem inima pe tava in fata si ea pur si simplu si-a batut joc de toate astea. In ultimele saptamani imi invinsesem orgoliul, dar tot o iubeam. Bine, daca ma intrebi acum si ar trebui sa raspund sincer, inca o mai iubesc si, in anumite conditii, as mai da o sansa. Stiu, toata lumea mi-ar spune ca sunt nebun daca as face asta, dar asta sunt eu... Cred in dragoste si nimeni si nimic nu ma va schimba.

Desi acum ma dau eu lebada in chiuveta, ca nu ma voi mai implica si nu voi mai suferi, nu pot decat sa sper ca pe viitor voi intalni o femeie care sa aiba grija de sentimentele mele si sa nu ma faca sa sufar. Inima nu va sta ea mult cu capul plecat si ma va baga iar in vartejul dragostei de nu voi mai sti unde e cerul si unde e pamantul.
kudika_11874
Postat pe 24 Iulie 2012 22:02
De la: GHEISA_, la data 2012-07-24 21:33:24
Nu esti prost, esti un barbat... cu experienta Nu mai esti novice


Experienta aveam si inainte. Doar ca 12 ani de relatie iti mai atrofiaza simturile. Si sincer, nu-mi aduc aminte de mine sa fi fost implicat in vreo relatie in care sa nu fi simtit eu ceva pentru respectiva fata...
kudika_11874
Postat pe 24 Iulie 2012 22:05
De la: kudika_11874, la data 2012-07-24 22:05:10
De la: GHEISA_, la data 2012-07-24 21:33:24
Nu esti prost, esti un barbat... cu experienta Nu mai esti novice


Experienta aveam si inainte. Doar ca 12 ani de relatie iti mai atrofiaza simturile. Si sincer, nu-mi aduc aminte de mine sa fi fost implicat in vreo relatie in care sa nu fi simtit eu ceva pentru respectiva fata...


Lasa ca iti trece, nu moare nimeni din iubit si experientele astea te intaresc .
Thais13
Postat pe 25 Iulie 2012 09:50
De la: kudika_11874, la data 2012-07-24 22:02:30
De la: MissRainbow, la data 2012-07-24 21:29:3656']
Nu stiu ,cu certitudine,al catelea esti in sirul lung al barbatilor ,care se simt ca ultimii "prosti",dar ce pot sa-ti spun este faptul ca prin decizii nepotrivite,ai devenit vulnerabil,ceea ce a condus la starea enuntata de tine!!Cum ai ajuns sa suferi??????Dar,tu nu suferi din cauza implicarii,dorita sau nu ,nu mai conteaza,ci a faptului ca ai fost infrant cu propriile arme,,aici este problema de fapt!!!Nu ai suportat infrangerea ,nici in aceasta relatie,in care nu ai vrut sa te implici emotional!!!Suferi pentru ca si tu,asemenea tuturor barbatilor,,vrei sa fii numai invingator!!!Numai,ca viata vine si va mai taie din elanul prost directionat!!!Oricum,,fii barbat iubitor,,nu ,doar barbat!!!


Aici te contrazic. Nu am vrut sa ma implic emotional, ratiunea imi spunea sa stau linistit si sa o las mai moale cu sentimentele si totusi am sfarsit prin a o iubi ca pe o icoana. Probabil ca am suferit si datorita faptului ca am fost parasit si acest lucru m-a ranit in orgoliu. Dar am suferit mai ales pentru ca o iubeam, imi pusesem inima pe tava in fata si ea pur si simplu si-a batut joc de toate astea. In ultimele saptamani imi invinsesem orgoliul, dar tot o iubeam. Bine, daca ma intrebi acum si ar trebui sa raspund sincer, inca o mai iubesc si, in anumite conditii, as mai da o sansa. Stiu, toata lumea mi-ar spune ca sunt nebun daca as face asta, dar asta sunt eu... Cred in dragoste si nimeni si nimic nu ma va schimba.

Desi acum ma dau eu lebada in chiuveta, ca nu ma voi mai implica si nu voi mai suferi, nu pot decat sa sper ca pe viitor voi intalni o femeie care sa aiba grija de sentimentele mele si sa nu ma faca sa sufar. Inima nu va sta ea mult cu capul plecat si ma va baga iar in vartejul dragostei de nu voi mai sti unde e cerul si unde e pamantul.



Chiar m-as bucura ,sincer,sa aflu ca ti-ai intalnit acel suflet pereche,,nimic nu este mai minunat ca iubirea traita cu persoana potrivita,si nimic nu este mai inaltator pentru sufletul omului!! Este destinul fiecaruia dintre noi,,sa-si gaseasca linistea intr-o buna zi,in bratele acestui miracol numit iubire!!!!!! Ai rabdare cu tine!!Nimic nu se intampla in defavoarea omului,ci totul se deruleaza spre fortificarea lui spirituala!!
MissRainbow
Postat pe 25 Iulie 2012 09:57
De la: Thais13, la data 2012-07-25 09:50:18
De la: kudika_11874, la data 2012-07-24 22:05:10
De la: GHEISA_, la data 2012-07-24 21:33:24
Nu esti prost, esti un barbat... cu experienta Nu mai esti novice


Experienta aveam si inainte. Doar ca 12 ani de relatie iti mai atrofiaza simturile. Si sincer, nu-mi aduc aminte de mine sa fi fost implicat in vreo relatie in care sa nu fi simtit eu ceva pentru respectiva fata...


Lasa ca iti trece, nu moare nimeni din iubit si experientele astea te intaresc .


De asta sunt convins...

Nu prea mai sunt eu convins de alte lucruri, dar stiu si eu ca un lucru cu adevarat pretios se gaseste greu.
kudika_11874
Postat pe 25 Iulie 2012 13:46
Si iubirea e ciudata...Pentru unii!
Herra8
Postat pe 25 Iulie 2012 23:04
Poate unii iubesc in felul lor... Ca si in viata, unii sunt ciudati pentru altii. Si nimeni nu se considera ciudat pe el insusi.
kudika_11874
Postat pe 25 Iulie 2012 23:42
De la: kudika_11874, la data 2012-07-25 23:42:07Poate unii iubesc in felul lor... Ca si in viata, unii sunt ciudati pentru altii. Si nimeni nu se considera ciudat pe el insusi.


S-ar putea sa te inseli .
Unii chair se mandresc cu ciudateniile lor.
Thais13
Postat pe 26 Iulie 2012 19:24
De la: kudika_11874, la data 2012-07-25 23:42:07Poate unii iubesc in felul lor... Ca si in viata, unii sunt ciudati pentru altii. Si nimeni nu se considera ciudat pe el insusi.



Daca imi permiti,,,raspunde-mi,te rog ,la urmatoarea intrebare:
Tu te-ai considera ciudat ,raportat la modul cum iubesti??????

Toti iubim in felul nostru caracteristic,in functie de ceea ce simtim la un moment dat,de emotiile si reactiile noastre,,suntem diferiti ca oameni,,deci si iubim diferit,existand,totusi,compatibilitati in viata de cuplu,,aceasta s-ar explica luand in calcul nivelurile energetice ale trairilor celor doi!!!In actul iubirii are loc un transfer de energie teribil,,caci ,pana la urma ,,ce este iubirea,,,???Energie de valoare maxima,incomensurabila,,"Joulii" nu exista atunci cand facem referire la o astfel de energie ,care este iubirea!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iulie 2012 19:35
De la: Thais13, la data 2012-07-26 19:24:41
De la: kudika_11874, la data 2012-07-25 23:42:07Poate unii iubesc in felul lor... Ca si in viata, unii sunt ciudati pentru altii. Si nimeni nu se considera ciudat pe el insusi.


S-ar putea sa te inseli .
Unii chair se mandresc cu ciudateniile lor.


Posibil. Eu unul prefer sa le spun "calitat" si nu ciudatenii. :P.

Lasand gluma la o parte, eu doar spuneam ca fiecare iubeste in felul lui si, ca si in viata, ceea ce mie mi se pare normal s-ar putea ca altuia sa i se para ciudat si invers.
kudika_11874
Postat pe 27 Iulie 2012 12:45
De la: MissRainbow, la data 2012-07-26 19:35:55
De la: kudika_11874, la data 2012-07-25 23:42:07Poate unii iubesc in felul lor... Ca si in viata, unii sunt ciudati pentru altii. Si nimeni nu se considera ciudat pe el insusi.



Daca imi permiti,,,raspunde-mi,te rog ,la urmatoarea intrebare:
Tu te-ai considera ciudat ,raportat la modul cum iubesti??????

Toti iubim in felul nostru caracteristic,in functie de ceea ce simtim la un moment dat,de emotiile si reactiile noastre,,suntem diferiti ca oameni,,deci si iubim diferit,existand,totusi,compatibilitati in viata de cuplu,,aceasta s-ar explica luand in calcul nivelurile energetice ale trairilor celor doi!!!In actul iubirii are loc un transfer de energie teribil,,caci ,pana la urma ,,ce este iubirea,,,???Energie de valoare maxima,incomensurabila,,"Joulii" nu exista atunci cand facem referire la o astfel de energie ,care este iubirea!!!


Eu unul nu m-as considera ciudat. Eu iubesc in felul meu si cred ca altii ma considera ciudat pe mine. In mod sigur multora li se pare cel putin dubios ca ma implic in relatii cu tot sufletul si nu mai tin cont de nimic. Ciudat la mine este ca ma "aprind" repede si ma "sting" greu. Poate unora li se pare o gluma cand spun "Te iubesc" dupa o perioada scurta de timp... Dar mie nu-mi place sa ma joc cu aceste 2 cuvinte. Le consider intr-un fel sacre si le rostesc doar daca simt cu adevarat ca asa e. Niciodata nu le-am folosit ca pe un substituent pentru "Te plac/ Ma atragi/ etc". Ba, de cateva ori le-am inlocuit in sens invers. Macar la nivelul cuvintelor imi ascundeam sentimentele... :D

Si da, iubirea este incomensurabila. Nu poti spune ca o persoana o iubeste mai mult sau mai putin pe alta. Atunci cand iubesti, iubesti si gata. Sunt constient de acest lucru si totusi imi plac acele intrebari nevinovate ce fac parte din jocul iubirii: "Ma iubesti? Cat de mult?".
kudika_11874
Postat pe 27 Iulie 2012 12:54
De la: kudika_11874, la data 2012-07-27 12:54:24
Toti iubim in felul nostru caracteristic,in functie de ceea ce simtim la un moment dat,de emotiile si reactiile noastre,,suntem diferiti ca oameni,,deci si iubim diferit,existand,totusi,compatibilitati in viata de cuplu,,aceasta s-ar explica luand in calcul nivelurile energetice ale trairilor celor doi!!!In actul iubirii are loc un transfer de energie teribil,,caci ,pana la urma ,,ce este iubirea,,,???Energie de valoare maxima,incomensurabila,,"Joulii" nu exista atunci cand facem referire la o astfel de energie ,care este iubirea!!!


Eu unul nu m-as considera ciudat. Eu iubesc in felul meu si cred ca altii ma considera ciudat pe mine. In mod sigur multora li se pare cel putin dubios ca ma implic in relatii cu tot sufletul si nu mai tin cont de nimic. Ciudat la mine este ca ma "aprind" repede si ma "sting" greu. Poate unora li se pare o gluma cand spun "Te iubesc" dupa o perioada scurta de timp... Dar mie nu-mi place sa ma joc cu aceste 2 cuvinte. Le consider intr-un fel sacre si le rostesc doar daca simt cu adevarat ca asa e. Niciodata nu le-am folosit ca pe un substituent pentru "Te plac/ Ma atragi/ etc". Ba, de cateva ori le-am inlocuit in sens invers. Macar la nivelul cuvintelor imi ascundeam sentimentele... :D

Si da, iubirea este incomensurabila. Nu poti spune ca o persoana o iubeste mai mult sau mai putin pe alta. Atunci cand iubesti, iubesti si gata. Sunt constient de acest lucru si totusi imi plac acele intrebari nevinovate ce fac parte din jocul iubirii: "Ma iubesti? Cat de mult?". [/quote]


My brother from another mother
Lasa ca trece, stiu ca e greu da trece vezi de treaba.
Ca sa gasesti cea mai frumoasa floare trebuie sa urci un munte plin de spini.
Kiddo_
Postat pe 27 Iulie 2012 18:26
De la: kudika_11826, la data 2012-07-27 18:26:57
De la: kudika_11874, la data 2012-07-27 12:54:24
Toti iubim in felul nostru caracteristic,in functie de ceea ce simtim la un moment dat,de emotiile si reactiile noastre,,suntem diferiti ca oameni,,deci si iubim diferit,existand,totusi,compatibilitati in viata de cuplu,,aceasta s-ar explica luand in calcul nivelurile energetice ale trairilor celor doi!!!In actul iubirii are loc un transfer de energie teribil,,caci ,pana la urma ,,ce este iubirea,,,???Energie de valoare maxima,incomensurabila,,"Joulii" nu exista atunci cand facem referire la o astfel de energie ,care este iubirea!!!


Eu unul nu m-as considera ciudat. Eu iubesc in felul meu si cred ca altii ma considera ciudat pe mine. In mod sigur multora li se pare cel putin dubios ca ma implic in relatii cu tot sufletul si nu mai tin cont de nimic. Ciudat la mine este ca ma "aprind" repede si ma "sting" greu. Poate unora li se pare o gluma cand spun "Te iubesc" dupa o perioada scurta de timp... Dar mie nu-mi place sa ma joc cu aceste 2 cuvinte. Le consider intr-un fel sacre si le rostesc doar daca simt cu adevarat ca asa e. Niciodata nu le-am folosit ca pe un substituent pentru "Te plac/ Ma atragi/ etc". Ba, de cateva ori le-am inlocuit in sens invers. Macar la nivelul cuvintelor imi ascundeam sentimentele... :D

Si da, iubirea este incomensurabila. Nu poti spune ca o persoana o iubeste mai mult sau mai putin pe alta. Atunci cand iubesti, iubesti si gata. Sunt constient de acest lucru si totusi imi plac acele intrebari nevinovate ce fac parte din jocul iubirii: "Ma iubesti? Cat de mult?".



My brother from another mother
Lasa ca trece, stiu ca e greu da trece vezi de treaba.
Ca sa gasesti cea mai frumoasa floare trebuie sa urci un munte plin de spini. [/quote]
mai bine intru in sandalute si ies undeva ca e sambata seara deja
daca mai citesc ce postati imi curge rimelu
prea multi baieti sensibili pe un singur topic
si nu e ironie, credeti-ma pe cuvant
maria-ioana
Postat pe 27 Iulie 2012 18:54
De la: kudika_11874, la data 2012-07-27 12:54:24[quote name=
Eu unul nu m-as considera ciudat. Eu iubesc in felul meu si cred ca altii ma considera ciudat pe mine. In mod sigur multora li se pare cel putin dubios ca ma implic in relatii cu tot sufletul si nu mai tin cont de nimic. Ciudat la mine este ca ma "aprind" repede si ma "sting" greu. Poate unora li se pare o gluma cand spun "Te iubesc" dupa o perioada scurta de timp... Dar mie nu-mi place sa ma joc cu aceste 2 cuvinte. Le consider intr-un fel sacre si le rostesc doar daca simt cu adevarat ca asa e. Niciodata nu le-am folosit ca pe un substituent pentru "Te plac/ Ma atragi/ etc". Ba, de cateva ori le-am inlocuit in sens invers. Macar la nivelul cuvintelor imi ascundeam sentimentele... :D

Si da, iubirea este incomensurabila. Nu poti spune ca o persoana o iubeste mai mult sau mai putin pe alta. Atunci cand iubesti, iubesti si gata. Sunt constient de acest lucru si totusi imi plac acele intrebari nevinovate ce fac parte din jocul iubirii: "Ma iubesti? Cat de mult?".



Daca nu ma insel,am mai facut remarca,conform careia am spus ,ca te recunosc,mai mult, in modul de gandire al femeii,decat in cel al barbatului!!! Randurile de mai sus,,vin in sprijinul afirmatiei mele!!

Esti o persoana romantica si sentimentala,chiar daca reprezinti tagma celor "puternici"!!Aceste calitati,caci,eu,le vad ca fiind astfel,te caracterizeaza si nu trebuie sa-ti fie teama sa recunosti acest lucru,,dimpotriva,consider ca iti fac cinste,,asa cum acestea, aduc un aer plin de candoare,,tuturor barbatilor de acest gen!!!Deci,,sa nu-ti fie rusine sa spui "Te iubesc",asa cum nu trebuie sa-ti fie jena sa intrebi "Cat de mult ma iubesti"!!!Sunt declaratii si intrebari cu incarcatura emotional aputernica!!Daca o faci din toata inima,,,"why not"????
MissRainbow
Postat pe 27 Iulie 2012 19:16
De la: caisa, la data 2012-07-27 18:54:42

My brother from another mother
Lasa ca trece, stiu ca e greu da trece vezi de treaba.
Ca sa gasesti cea mai frumoasa floare trebuie sa urci un munte plin de spini.

mai bine intru in sandalute si ies undeva ca e sambata seara deja
daca mai citesc ce postati imi curge rimelu
prea multi baieti sensibili pe un singur topic
si nu e ironie, credeti-ma pe cuvant [/quote]



Trece...Trece...Si da, stiu ca cea mai frumoasa floare se gaseste greu.

Iti urez sa ai o seara superba!Distractie placuta!
kudika_11874
Postat pe 27 Iulie 2012 19:27
De la: MissRainbow, la data 2012-07-27 19:16:34
De la: kudika_11874, la data 2012-07-27 12:54:24[quote name=
Eu unul nu m-as considera ciudat. Eu iubesc in felul meu si cred ca altii ma considera ciudat pe mine. In mod sigur multora li se pare cel putin dubios ca ma implic in relatii cu tot sufletul si nu mai tin cont de nimic. Ciudat la mine este ca ma "aprind" repede si ma "sting" greu. Poate unora li se pare o gluma cand spun "Te iubesc" dupa o perioada scurta de timp... Dar mie nu-mi place sa ma joc cu aceste 2 cuvinte. Le consider intr-un fel sacre si le rostesc doar daca simt cu adevarat ca asa e. Niciodata nu le-am folosit ca pe un substituent pentru "Te plac/ Ma atragi/ etc". Ba, de cateva ori le-am inlocuit in sens invers. Macar la nivelul cuvintelor imi ascundeam sentimentele... :D

Si da, iubirea este incomensurabila. Nu poti spune ca o persoana o iubeste mai mult sau mai putin pe alta. Atunci cand iubesti, iubesti si gata. Sunt constient de acest lucru si totusi imi plac acele intrebari nevinovate ce fac parte din jocul iubirii: "Ma iubesti? Cat de mult?".



Daca nu ma insel,am mai facut remarca,conform careia am spus ,ca te recunosc,mai mult, in modul de gandire al femeii,decat in cel al barbatului!!! Randurile de mai sus,,vin in sprijinul afirmatiei mele!!

Esti o persoana romantica si sentimentala,chiar daca reprezinti tagma celor "puternici"!!Aceste calitati,caci,eu,le vad ca fiind astfel,te caracterizeaza si nu trebuie sa-ti fie teama sa recunosti acest lucru,,dimpotriva,consider ca iti fac cinste,,asa cum acestea, aduc un aer plin de candoare,,tuturor barbatilor de acest gen!!!Deci,,sa nu-ti fie rusine sa spui "Te iubesc",asa cum nu trebuie sa-ti fie jena sa intrebi "Cat de mult ma iubesti"!!!Sunt declaratii si intrebari cu incarcatura emotional aputernica!!Daca o faci din toata inima,,,"why not"????


Nu-mi este si nici nu-mi va fi vreodata rusine cu modul meu de a iubi. Sunt convins ca cineva va aprecia asta.
kudika_11874
Postat pe 27 Iulie 2012 19:32
ce e greu de inteles?fata nu il mai iubeste si vrea si ea ceva nou
krizantema
Postat pe 27 Iulie 2012 19:37
Eu zic sa uiti...pt ca o persoana care se schimba asa brusc nu e demna de incredere!Iar ca sa te schimbi dupa 2 ani de relatie la 180 grade sigur a intalnit pe altcineva!
kudika_13053
Postat pe 27 Iulie 2012 19:39
De la: kudika_11874, la data 2012-07-27 19:32:44[quote name=
Nu-mi este si nici nu-mi va fi vreodata rusine cu modul meu de a iubi. Sunt convins ca cineva va aprecia asta.



Mai mult ca sigur!!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Iulie 2012 19:50
Sa fiu eu sigur: sper ca nu intelege nimeni ca acest topic e deschis de mine, da? Eu probelemele mele nu le-am discutat decat tangential pe forum.
kudika_11874
Postat pe 27 Iulie 2012 21:46
De la: kudika_11874, la data 2012-07-27 21:46:34Sa fiu eu sigur: sper ca nu intelege nimeni ca acest topic e deschis de mine, da? Eu probelemele mele nu le-am discutat decat tangential pe forum.



Stai linistit,,cine stie sa inteleaga,procedeaza ca atare!!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Iulie 2012 21:52
Toate astea simtiti voi bãrbații ?
anunciosescort
Postat pe 29 Iulie 2012 13:27
De la: anunciosescort, la data 2012-07-29 13:27:31Toate astea simtiti voi bãrbații ?



Si barbatii simt,Anuncio,au si ei sentimente ,ca si femeile,,care sunt manifestate sau nu,la aceeasi scara cu cele dovedite de suratele noastre!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 13:54
De la: MissRainbow, la data 2012-07-29 13:54:22
De la: anunciosescort, la data 2012-07-29 13:27:31Toate astea simtiti voi bãrbații ?



Si barbatii simt,Anuncio,au si ei sentimente ,ca si femeile,,care sunt manifestate sau nu,la aceeasi scara cu cele dovedite de suratele noastre!!
ei lasa ma ,,nu pot sa cred cum de exista atata inteligenta intr un singur om,,tu
kudika_13106
Postat pe 29 Iulie 2012 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de sfaturi sa ies din starea in care am intrat :( 29 De la: luzza 11 Martie 2012 12:44
nehotarare....poate un sfat 27 De la: kudika511269 14 Martie 2012 13:25
M-a parasit pentru fostul prieten! 8 De la: rodicapisica 23 Februarie 2010 10:30
Vreau cateva pareri/ sfaturi va rog mult !!! 18 De la: kudika_30746 17 Aprilie 2013 18:58
Vulnerabilitate in urma despartirii? 14 De la: kudika149571 16 Iulie 2010 17:10