Setari Cookie-uri

AVORT!

Daca ai deja doi copii inseamna ca sti ca deja din a 4 saptamana copilasii au inimioara formata. Asta inseamna ca sunt viata. Nu sunt doar doua celule, sunt la fel de vii ca si ceilalti copilasi ai tai. Asa cum celorlati nu ai vreau sa le faci nici un pic de rau, de ce sa le gemenilor, doar pentru ca dimensiunile lor sunt mult mai mici?
Problemele financiare nu iti dau dreptul sa le iei viata copilasilor.
Nu te judec deloc, dar iti zic cu toata increderea si convingerea ca daca nu vei face avort si ii vei lasa in viata, Dumnezeu se va ingriji sa nu moara de foame nici unul din copilasii tau, oricat de multi sunt. Pentru El uraste avortul.
Iti doresc multa intelepciune sa iei o decizie corecta si care sa iti aduca bucurie.
iulia_sinzi
Postat pe 27 August 2012 10:46
Am trecut si eu prin asa ceva, am fost la un pas de avort, acum am 4 copii, 3 fetite si un baiat, am putut sa depasesc acea perioada cand gandirea iti este intunecata de o perdea neagra, cand nu mai est tu, dar gandul ca devin criminala daca fac avort, si nu as fi omorat decat copii mei, mi-a fost foarte greu m-am gandit cat de mult l-as supara pe Dumnezeu , cel care le-a dat viata de fapt, sotul meu mi-a spus ca divorteaza de mine la ultim sarcina daca nu fac avort, m-am simtit abandonata, a nimanui,dar nu am vrut sa-mi abandonez cel mai dulce baietel din lume,l-a un moment dat chiar am vrut sa mor impreuna cu el decat sa-l omor, sa-l abandonez si eu, nu stiu de ce lumea este asa de rea uneori si de cele mai multe ori cei pe care ii iubim cel mai mult.
Viata este un dar, un miracol, o dovada a existentei lui Dumnezeu, care asteapta sa-l descoperim si sa ne incredem in el, deoarece este singurul care ne poate ajuta in luarea deciziilor si ne poate calauzi pasii in viata.
Este foarte greu sa traiesti cu remuscarile dupa ce ai facut avort, deoarece este un act ireversibil, dupa ce ai ucis o viata fara aparara nu mai poti face absolut nimic decat sa-ti para rau din tot sufletul , dar degeaba, nu vei sti niciodata ce culoare ar fi avut ochii, parul ,ce sex ar fi avut, ce voce, cum te-ar fi privit cu ochisorii cand ar fi fost la san, cum ar fi fost Zambetul de care te-ai fi indragostit.
kudika022442
Postat pe 27 August 2012 11:28
buna cunosc pe cineva care var adopta gemeni ati fi de acord?
kudika516333
Postat pe 27 August 2012 13:12
in urma cu multi ani, am auzit de o fata de 20 de ani, care a fost violata si a ramas gravida. ca urmare, a facut avort. intr-adevar aceasta era o situatie dramatica. insa, lipsa banilor nu mi se pare ceva dramatic.
kudika201226
Postat pe 30 August 2012 12:59
De la: kudika201226, la data 2012-08-30 12:59:05in urma cu multi ani, am auzit de o fata de 20 de ani, care a fost violata si a ramas gravida. ca urmare, a facut avort. intr-adevar aceasta era o situatie dramatica. insa, lipsa banilor nu mi se pare ceva dramatic.



Hm,nu consideri ca fiind dramatica,lipsa banilor??????Ai copii???Stii ce anume presupune,,cresterea si educarea unui copil,a unuia macar????????Ce alte mijloace de subzistenta cunosti?????
MissRainbow
Postat pe 30 August 2012 15:35
stiu ce inseamna,pe langa durerea fizica pe care o simti,ramai cu ceva pe toata viata,dar decat sa plangi mai tarziu ca nu ai ce-i oferi,mai bine iei decizia cat nu e prea tarziu,chiar daca stiu ca suna crud,sanatate si mult curaj
io72
Postat pe 2 Septembrie 2012 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor 11 De la: kudika_nikole 18 Ianuarie 2012 01:42
Avortul...ce si cum? 60 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:25
buna 32 De la: vitamina_c 20 Aprilie 2011 22:09
iartama 11 De la: kudika_979773 14 Februarie 2015 15:04
Intrerupere de sarcina Bucuresti 1 De la: mylady1984 3 Martie 2011 18:24