Setari Cookie-uri

CE FACEM DACA SUNTEM MARITATE,CUM SUNT EU SI IUBIM 2 BARBATI,CUM IUBESC EU???PE SOTUL MEU SI PE AMANTUL .....

Nu exista iubire adevarata manifestata in cazul a doi barbati ,simultan,este o mare si dizgratioasa iluzie!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Iunie 2014 12:10
De la: kudika_15804, la data 2014-06-11 12:10:51Nu exista iubire adevarata manifestata in cazul a doi barbati ,simultan,este o mare si dizgratioasa iluzie!!!
...



In nici-un caz ... cred ca confuzi... probabil de la unul iti place ceva si de la celalat altceva ... dar de iubit nu ii iubesti pe nici-unul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!probabil iubesti ideea de a fi indragostita ... dragostea adevarata te lasa fara suflare ....nu respiri daca nu esti in acelasi spatiu cu persoana iubita ...nu vorbesc din carti ci din experienta !
Cand ai sa iubesti cu adevarat-ai sa afli ceea ce spun eu aici !
kudika_956659
Postat pe 11 Iunie 2014 12:17
De la: Ghicicummacheama, la data 2012-08-31 11:27:58
De la: treysy, la data 2012-08-31 11:05:40Multumesc pt incurajari!!!intr-adevar mi-e frica de singuratate si da e si obisnuinta!!!dar faptul ca celalalt nu e pregatit pt ceva serios ma face sa stau pe loc,vrea sa-l mai astept cativa ani si eu nu pot sa fac asta,pt ca nu rezist,plus ca daca sotul meu isi va dori un copil atunci cand voi alege sa fac asta pt mine nu v-a mai conta nimic altceva!!!!duc o lupta interioara continua,dar se pare ca totusi am ales sa raman in aceasta casnicie,tocmai pt ca celal nu se poate decide!!!am sa-mi schimb nr de tel sa nu mai dea de mine si am sa incerc sa merg mai departe!!!asta e!!!daca nu merit si eu sa fiu fericita imi duc crucea!!!


Draga mea, fericirea noi ne-o facem!
Daca nu te simti bine in aceasta casnicie, divorteaza!
Ai facut niste greseli enorme in viata ta, de aceeas suferi! Fa ceva in privinta fericirii. Fericirea este pretutindeni, insa trebuie sa o identifici. Poti sa gasesti fericirea si la o masa luata singura sau o baie fierbinte sau orice altceva. Si bineinteles, cu timpul lucrurile vin de la sine. Barbati....gasesti pretutindeni. Nu inteleg de ce mai stai cu el, daca nu-l iubesti? Ca sa divortezi la 40 de ani, cand e mai greu sa iti refaci viata? Prieteni, nu ai? Parinti? Frati, surori?


-Iulya
Postat pe 11 Iunie 2014 12:24
De la: kudika_15804, la data 2014-06-11 12:10:51Nu exista iubire adevarata manifestata in cazul a doi barbati ,simultan,este o mare si dizgratioasa iluzie!!!

De acord cu tine.
-Iulya
Postat pe 11 Iunie 2014 12:25
Casatoria ta a ajuns o relatie platonica, legata doar de o hartie. Nu pot decide altii pt tine, asa ca instinctul si discernamantul tau e singurul care te poate ghida ce sa faci.
Darius_
Postat pe 11 Iunie 2014 14:18
De la: treysy, la data 2012-08-26 09:47:08Buna tuturor!sunt maritata de 4 ani si impreuna de 10 ani in total.relatia noastra a avut ff multe suisuri si coborasuri dar cel mai mult coborasuri.a fost frumos la inceput dar de la inceput eu parca am stiut ca relatia nu o sa mearga cum imi doream eu pt ca el este un om inchis,rece,distant care nu stie sa faca complimente care nu stie sa tina o femeie langa el asa cum ar trebui.in fine,ne-am casatorit dupa 6 ani de relatie si inca din primul an de casnicie totul a devenit un calvar....in fiecare an se aducea vb de divort dar niciodata nu am dus pana la capat ce vorbisem.Insa anul acesta mi s-a intam ceva incredibil pe care nu crede-am ca mi se mai poate intam vreodata.eu am 30 de ani am omis sa spun.am intaln pe cineva,un om deosebit care m-a facut cu capul de nu mai stiu de mine...tot ce nu am avut cu sotul meu am avut cu el...stie sa faca o femeie sa se simta femeie,stie sa vb cu o femeie,ce sa spuna,cand sa spuna..cu alte cuv m-a facut sa-l iubesc cum nu am crez ca mai pot iubi....nu este din acelasi oras cu mine ,e din prahova,eu din iasi si practic impreuna am stat 2 luni si nu ne-am mai vaz de 6 luni.in tot acest timp,am vb,ne-am fac planuri si am crez ca pot divorta,dar cand am ajuns in acel punct am inteles ca il iub si pe sotul meu si nu vreau sa-l pierd si nu am putut face pasul.am zis ca renunt la celal ca sa-mi salvez casnicia,dar nu am putut.e ceva peste puterile mele.nu stiu cum sa fac si ce sa fac,pt ca simt ca innebunesc!!!nu sunt fericita pe deplin cu sotul meu si nici nu vreau sa-l fac sa sufere.daca as avea ceva concret din partea cealal poate as putea lua o decizie,dar asa balanta inclina spre sotul meu,chiar daca nu sunt fericita.nimeni nu stie cat sufar si cat ma consum de 6 luni,pt ca eu las impresia ca totul e ok...dar simt ca nu mai pot...ce sa fac.???....sper sa nu ma criticati prea tare!!!
caul tipik de femeie esti si tu....iti iubesti barbatul dar tio tragi cu altu ca vezi doamne ala stie sa vorbeasca...sa numi zici ca in prostia ta crezi ca amantul te iyubeste? ala doar ti-o trage si iti spune lucruri pe care u vrei sa le auzi exact ca si cum un tip de 25 de ani o pkalaeste pe una de 17 spunadui povesti si facando sa creada orice....amantul e genu clasik tio trage si pa...de te iubea amantul nu suporta fapt ca u esti amritata si tio pui si cu sotul...dar ai 30 de ani si esti mai proasta ca una de 15...ai trec prin viata ca gasca prin lemne...finalul e unul clasik barbatatu va afla iti va da jetul ca doar esti o panarama si amantul iti va spune...vreau doar sex si atunci ai s ate trezesti la realitate si ai sa vezi ca esti doar folosita ...ai 30 de ani trezestete la realitate nu te mai comporta ca una de 15 ca finalul e simplu o sa ramai cu buzele in soare cu calificativul de putana dar si proasta pe deasupra si poate mai ei si o bataie de la ssot ca cm asta mertii...de nu merge relatia baga divort nu iti bate jok de cel de langa tine TREZESTE=TE!!!!
athos_is_back
Postat pe 11 Iunie 2014 14:33
De la: Darius_, la data 2014-06-11 14:18:43Casatoria ta a ajuns o relatie platonica, legata doar de o hartie. Nu pot decide altii pt tine, asa ca instinctul si discernamantul tau e singurul care te poate ghida ce sa faci.
s nu-mi zici ca tu esti pshiologul de pe kudika...ce rel platonika are cand ea e putana si proasta pe deasupra in definitiv indifwerent cum o fi ea isi bate jok de cel de langa ea si si-o trage cu altul ...ce asta are instinct si discernamant cand gandeste doar cu pi...? nu te inteleg
athos_is_back
Postat pe 11 Iunie 2014 14:37
Treysy, am si eu o intrebare pentru tine... Daca sotul tau zici ca este rece, distant, inchis si nu face complimente etc., de unde stii ca te iubeste cu adevarat?
Naz_13
Postat pe 30 August 2014 23:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o dilema uriasa! 22 De la: DayC 31 Ianuarie 2010 22:26
tupeu mare sau chiar vorbeste serios? 57 De la: Alyna_Catalin_1 30 Aprilie 2013 08:17
Cand o femeie nu simte atractie(probabil fizica)pentru tine,nu vede nici altceva bun(calitati)chiar daca poate ai. 191 De la: babouin 22 Octombrie 2012 10:44
VI S-A INTAMPLAT VREODATA SA VA INDRAGOSTITI DE O PERSOANA DE ACELASI SEX? 57 De la: bursuka 10 August 2009 14:28
ajutorrrrrrr 35 De la: kudik04 28 Octombrie 2009 00:00