Setari Cookie-uri

CE FACEM DACA SUNTEM MARITATE,CUM SUNT EU SI IUBIM 2 BARBATI,CUM IUBESC EU???PE SOTUL MEU SI PE AMANTUL .....

De la: rondina, la data 2012-09-06 21:13:09
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 20:17:30
De la: Titanika, la data 2012-09-06 20:02:17
De la: kudika_10951, la data 2012-09-03 06:40:13
De la: benedicta_tm, la data 2012-09-03 01:57:29hy,pai ori ai fost si esti fericita cu sotul tau,ori nu? decidete,la inceput scri ceva si termini cu altceva.... .e doar alegerea si decizia ta..gandesteo bine


benedicto! esti varza la gramatica! de ce n-ai stat in bamca ta decat sa iesi la lumina cu scrisul asta?


Bine ca incepusi si tu mare caligraf si critikar,lasa lumea sa se exprime asa cum voieste


cu mine si cand face cineva sex trebuie sa se exprime foarte caligrafic

si clasic ...parca!


tu poti sa fi si mai avangardista ca nu ma supar
picard-jean-luc
Postat pe 6 Septembrie 2012 21:20
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 21:20:58
De la: rondina, la data 2012-09-06 21:13:09
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 20:17:30
De la: Titanika, la data 2012-09-06 20:02:17
De la: kudika_10951, la data 2012-09-03 06:40:13
De la: benedicta_tm, la data 2012-09-03 01:57:29hy,pai ori ai fost si esti fericita cu sotul tau,ori nu? decidete,la inceput scri ceva si termini cu altceva.... .e doar alegerea si decizia ta..gandesteo bine


benedicto! esti varza la gramatica! de ce n-ai stat in bamca ta decat sa iesi la lumina cu scrisul asta?


Bine ca incepusi si tu mare caligraf si critikar,lasa lumea sa se exprime asa cum voieste


cu mine si cand face cineva sex trebuie sa se exprime foarte caligrafic

si clasic ...parca!


tu poti sa fi si mai avangardista ca nu ma supar

nu stii tu d'astea....
rondina
Postat pe 6 Septembrie 2012 21:30
De la: rondina, la data 2012-09-06 21:30:51
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 21:20:58
De la: rondina, la data 2012-09-06 21:13:09
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 20:17:30
De la: Titanika, la data 2012-09-06 20:02:17
De la: kudika_10951, la data 2012-09-03 06:40:13
De la: benedicta_tm, la data 2012-09-03 01:57:29hy,pai ori ai fost si esti fericita cu sotul tau,ori nu? decidete,la inceput scri ceva si termini cu altceva.... .e doar alegerea si decizia ta..gandesteo bine


benedicto! esti varza la gramatica! de ce n-ai stat in bamca ta decat sa iesi la lumina cu scrisul asta?


Bine ca incepusi si tu mare caligraf si critikar,lasa lumea sa se exprime asa cum voieste


cu mine si cand face cineva sex trebuie sa se exprime foarte caligrafic

si clasic ...parca!


tu poti sa fi si mai avangardista ca nu ma supar

nu stii tu d'astea....


joaca-te tu cu fundul pe langa sti tu ce si sa vezi cum stie si mutu ce sa faca
picard-jean-luc
Postat pe 6 Septembrie 2012 21:50
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 21:50:22
De la: rondina, la data 2012-09-06 21:30:51
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 21:20:58
De la: rondina, la data 2012-09-06 21:13:09
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 20:17:30
De la: Titanika, la data 2012-09-06 20:02:17
De la: kudika_10951, la data 2012-09-03 06:40:13
De la: benedicta_tm, la data 2012-09-03 01:57:29hy,pai ori ai fost si esti fericita cu sotul tau,ori nu? decidete,la inceput scri ceva si termini cu altceva.... .e doar alegerea si decizia ta..gandesteo bine


benedicto! esti varza la gramatica! de ce n-ai stat in bamca ta decat sa iesi la lumina cu scrisul asta?


Bine ca incepusi si tu mare caligraf si critikar,lasa lumea sa se exprime asa cum voieste


cu mine si cand face cineva sex trebuie sa se exprime foarte caligrafic

si clasic ...parca!


tu poti sa fi si mai avangardista ca nu ma supar

nu stii tu d'astea....


joaca-te tu cu fundul pe langa sti tu ce si sa vezi cum stie si mutu ce sa faca

iar?
rondina
Postat pe 6 Septembrie 2012 21:55
De la: rondina, la data 2012-09-06 21:55:47
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 21:50:22
De la: rondina, la data 2012-09-06 21:30:51
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 21:20:58
De la: rondina, la data 2012-09-06 21:13:09
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 20:17:30
De la: Titanika, la data 2012-09-06 20:02:17
De la: kudika_10951, la data 2012-09-03 06:40:13
De la: benedicta_tm, la data 2012-09-03 01:57:29hy,pai ori ai fost si esti fericita cu sotul tau,ori nu? decidete,la inceput scri ceva si termini cu altceva.... .e doar alegerea si decizia ta..gandesteo bine


benedicto! esti varza la gramatica! de ce n-ai stat in bamca ta decat sa iesi la lumina cu scrisul asta?


Bine ca incepusi si tu mare caligraf si critikar,lasa lumea sa se exprime asa cum voieste


cu mine si cand face cineva sex trebuie sa se exprime foarte caligrafic

si clasic ...parca!


tu poti sa fi si mai avangardista ca nu ma supar

nu stii tu d'astea....


joaca-te tu cu fundul pe langa sti tu ce si sa vezi cum stie si mutu ce sa faca

iar?


asa a venit vorba !
picard-jean-luc
Postat pe 6 Septembrie 2012 22:00
De la: rondina, la data 2012-09-06 21:13:09
De la: kudika_10951, la data 2012-09-06 20:17:30
De la: Titanika, la data 2012-09-06 20:02:17
De la: kudika_10951, la data 2012-09-03 06:40:13
De la: benedicta_tm, la data 2012-09-03 01:57:29hy,pai ori ai fost si esti fericita cu sotul tau,ori nu? decidete,la inceput scri ceva si termini cu altceva.... .e doar alegerea si decizia ta..gandesteo bine


benedicto! esti varza la gramatica! de ce n-ai stat in bamca ta decat sa iesi la lumina cu scrisul asta?


Bine ca incepusi si tu mare caligraf si critikar,lasa lumea sa se exprime asa cum voieste


cu mine si cand face cineva sex trebuie sa se exprime foarte caligrafic

si clasic ...parca!


iete-te cine prinse grai,dnu Goe -pick,care da din burick pe seit de kudik-caligrafic, mic afurisit pe drum gonit in fata trenului impins
Titanika
Postat pe 6 Septembrie 2012 22:05
De la: treysy, la data 2012-08-26 09:47:08Buna tuturor!sunt maritata de 4 ani si impreuna de 10 ani in total.relatia noastra a avut ff multe suisuri si coborasuri dar cel mai mult coborasuri.a fost frumos la inceput dar de la inceput eu parca am stiut ca relatia nu o sa mearga cum imi doream eu pt ca el este un om inchis,rece,distant care nu stie sa faca complimente care nu stie sa tina o femeie langa el asa cum ar trebui.in fine,ne-am casatorit dupa 6 ani de relatie si inca din primul an de casnicie totul a devenit un calvar....in fiecare an se aducea vb de divort dar niciodata nu am dus pana la capat ce vorbisem.Insa anul acesta mi s-a intam ceva incredibil pe care nu crede-am ca mi se mai poate intam vreodata.eu am 30 de ani am omis sa spun.am intaln pe cineva,un om deosebit care m-a facut cu capul de nu mai stiu de mine...tot ce nu am avut cu sotul meu am avut cu el...stie sa faca o femeie sa se simta femeie,stie sa vb cu o femeie,ce sa spuna,cand sa spuna..cu alte cuv m-a facut sa-l iubesc cum nu am crez ca mai pot iubi....nu este din acelasi oras cu mine ,e din prahova,eu din iasi si practic impreuna am stat 2 luni si nu ne-am mai vaz de 6 luni.in tot acest timp,am vb,ne-am fac planuri si am crez ca pot divorta,dar cand am ajuns in acel punct am inteles ca il iub si pe sotul meu si nu vreau sa-l pierd si nu am putut face pasul.am zis ca renunt la celal ca sa-mi salvez casnicia,dar nu am putut.e ceva peste puterile mele.nu stiu cum sa fac si ce sa fac,pt ca simt ca innebunesc!!!nu sunt fericita pe deplin cu sotul meu si nici nu vreau sa-l fac sa sufere.daca as avea ceva concret din partea cealal poate as putea lua o decizie,dar asa balanta inclina spre sotul meu,chiar daca nu sunt fericita.nimeni nu stie cat sufar si cat ma consum de 6 luni,pt ca eu las impresia ca totul e ok...dar simt ca nu mai pot...ce sa fac.???....sper sa nu ma criticati prea tare!!!
.....ori nu stii ce vrei sau iti place sa traiesti duplicitar!!! ambele situatii nu fac decat sa traiesti de azi pe maine...s-ar putea sa trezesti intr-un tarziu...doar tu si singuratatea!!!!
mia2123
Postat pe 6 Septembrie 2012 22:57
De la: treysy, la data 2012-08-26 09:47:08Buna tuturor!sunt maritata de 4 ani si impreuna de 10 ani in total.relatia noastra a avut ff multe suisuri si coborasuri dar cel mai mult coborasuri.a fost frumos la inceput dar de la inceput eu parca am stiut ca relatia nu o sa mearga cum imi doream eu pt ca el este un om inchis,rece,distant care nu stie sa faca complimente care nu stie sa tina o femeie langa el asa cum ar trebui.in fine,ne-am casatorit dupa 6 ani de relatie si inca din primul an de casnicie totul a devenit un calvar....in fiecare an se aducea vb de divort dar niciodata nu am dus pana la capat ce vorbisem.Insa anul acesta mi s-a intam ceva incredibil pe care nu crede-am ca mi se mai poate intam vreodata.eu am 30 de ani am omis sa spun.am intaln pe cineva,un om deosebit care m-a facut cu capul de nu mai stiu de mine...tot ce nu am avut cu sotul meu am avut cu el...stie sa faca o femeie sa se simta femeie,stie sa vb cu o femeie,ce sa spuna,cand sa spuna..cu alte cuv m-a facut sa-l iubesc cum nu am crez ca mai pot iubi....nu este din acelasi oras cu mine ,e din prahova,eu din iasi si practic impreuna am stat 2 luni si nu ne-am mai vaz de 6 luni.in tot acest timp,am vb,ne-am fac planuri si am crez ca pot divorta,dar cand am ajuns in acel punct am inteles ca il iub si pe sotul meu si nu vreau sa-l pierd si nu am putut face pasul.am zis ca renunt la celal ca sa-mi salvez casnicia,dar nu am putut.e ceva peste puterile mele.nu stiu cum sa fac si ce sa fac,pt ca simt ca innebunesc!!!nu sunt fericita pe deplin cu sotul meu si nici nu vreau sa-l fac sa sufere.daca as avea ceva concret din partea cealal poate as putea lua o decizie,dar asa balanta inclina spre sotul meu,chiar daca nu sunt fericita.nimeni nu stie cat sufar si cat ma consum de 6 luni,pt ca eu las impresia ca totul e ok...dar simt ca nu mai pot...ce sa fac.???....sper sa nu ma criticati prea tare!!!


Relatia cu amantul tau reprezinta un refugiu dintr-o casnicie in care te simti nefericita si privata de afectiune. Din moment ce te simti nefericita, poate ar fi bine daca ai lua in calcul ideea unui divort. Nu sta alaturi de un om doar pentru ca te temi de singuratate. Nu-ti irosi viata alaturi de un om care te nu iubeste si apreciaza cu adevarat.

Parerea mea este ca doar te iluzionezi ca-l mai iubesti pe sotul tau. Poate il respecti ca amic, dar ca sot nu-l mai iubesti si nici nu-l mai respecti, parerea mea. Divortul poate reprezenta o solutie atunci cand doi oameni nu se mai iubesc si nu se mai respecta unul pe celalalt.
kudika_10817
Postat pe 7 Septembrie 2012 09:18
De la: treysy, la data 2012-09-03 21:20:48Multumesc oops pt mesaj....am ales sa nu divortez,pt ca in ciuda a ceea ce am zis si anume ca nu sunt pe deplin fericita ,totusi sotul meu imi ofera liniste,siguranta.....sper sa fie bine si sa nu mai ajung sa simt ce am simtit....sper sa reusim amandoi sa salvam casnicia noastra!!!


Sa speram ca veti reusi sa va salvati casnicia, insa daca tu vei da bir cu fugitii in bratele altui barbat de cate ori te vei certa cu sotul, nu vad cu ochi buni evolutia casniciei voastre.
kudika_10817
Postat pe 7 Septembrie 2012 09:22
nu are dreptul nimeni sa te critice.....si raspunsul il vei gasii singura dar trebuie sa ai rabdare......si sincer vorbim daca esti fericita si nu vrei sa i perzi incearca sa faci fata situatiei si mergi inainte cu amandoi va veni ziua in care sa poti lua o decizie fara sa ai emotii ......succes
el_pepe30
Postat pe 8 Septembrie 2012 17:01
te-a mancat rau de tot,tea-i scarpinat,andragostit,si acum esti la alegere,dar nu uita ca femeia si barbatul au fiecare momentele lor,asa ca familia e familie chiar daca degetele de la mana nu sant egale,mergi anainte acolo unde ai garantia familiala,cea ocazionala trece precum rapidu prin gara,,,pa
kudika436080
Postat pe 9 Septembrie 2012 07:59
Nu te judec , nu pot judeca decat actiunile mele dar nu inteleg cum iti poti privi sotul in ochi dupa amantlacul comis ,avand in vedere ca e totusi omul cu care ai plecat la drum ... Tu in drumul vietii alaturi de sotul tau ai involuat odata ce loialitatea , respectul le-ai agatat in gard si ai plecat mai departe ... Iar nu inteleg cum omul de langa tine (sotul), nu stie ce se intampla cu tine si asta imi spune ca ori nu te cunoaste ori nu-i pasa ... ceea ce e grav !
ICEGIRL
Postat pe 9 Septembrie 2012 10:44
te inteleg perfect ptr ca sunt in aceeasi situatie ca tine,uneori simti ca nu mai ai putere sa lupti ptr tine si lasi lucrurile in voia sortii.O vorba romaneasca spune ca ciorba reincalzita nu mai este la fel de buna,eu o reicalzesc in fiecare zi dar de ce
pentru ca avem o fetita de 14 ani, noi avem 38,si acesta este motivul reincalzirii.Pentru tine nu ai nimic de pierdut decat propria ta viata si momentele de fericire cu totii meritam sa fim fericiti chiar daca partenerului nostru de viata nu ii pasa de lucrul asta.Toata viata o sa-l cauti pe al doilea in TOT ce este in jurul.Eu cred ca divortul este un lucru bun,este un calvar sa continui,iar daca celalalt nu te vrea viata merge inainte.Lucrul asta se intampla atat femeilor cat si barbatilor,numai ca celalalt partener de viata nu vor sa inteleaga ca nu poti construi o casnicie pe nimic,iar cei care judeca o asfel de situatie sa zica doamne fereste de asa ceva.Nu toti intalnim persoana alaturi de care sa traim fericiti pana la adanci batraneti.Vina este din partea ambelor parti,unul nu stie sa o intretina iar celalalt nu are curaj sa se rupa de tot.De iubit cu siguranta nu il mai iubesti pe sotul tau doar te-ai obisnuit cu el langa tine,sigur esti altfel cand el nu este langa tine pentru ca esti libera,eu simt ca sotul meu a pus monopol pe viata mea,nu pot sa iau nici o decizie care sa ma favorizeze,totul trebuie sa fie cum vrea el.Deci veze-ti de viata ca o sa fie bine chiar daca nu ramai cu niciunul dintre cei 2 iepuri dupa care alergi acum.Succes si sa ai multa incredere in tine si atunci vei fi sigura ca ce faci este corect.
kudika_12233
Postat pe 11 Septembrie 2012 10:30
De la: kudika_12233, la data 2012-09-11 10:30:56te inteleg perfect ptr ca sunt in aceeasi situatie ca tine,uneori simti ca nu mai ai putere sa lupti ptr tine si lasi lucrurile in voia sortii.O vorba romaneasca spune ca ciorba reincalzita nu mai este la fel de buna,eu o reicalzesc in fiecare zi dar de ce
pentru ca avem o fetita de 14 ani, noi avem 38,si acesta este motivul reincalzirii.Pentru tine nu ai nimic de pierdut decat propria ta viata si momentele de fericire cu totii meritam sa fim fericiti chiar daca partenerului nostru de viata nu ii pasa de lucrul asta.Toata viata o sa-l cauti pe al doilea in TOT ce este in jurul.Eu cred ca divortul este un lucru bun,este un calvar sa continui,iar daca celalalt nu te vrea viata merge inainte.Lucrul asta se intampla atat femeilor cat si barbatilor,numai ca celalalt partener de viata nu vor sa inteleaga ca nu poti construi o casnicie pe nimic,iar cei care judeca o asfel de situatie sa zica doamne fereste de asa ceva.Nu toti intalnim persoana alaturi de care sa traim fericiti pana la adanci batraneti.Vina este din partea ambelor parti,unul nu stie sa o intretina iar celalalt nu are curaj sa se rupa de tot.De iubit cu siguranta nu il mai iubesti pe sotul tau doar te-ai obisnuit cu el langa tine,sigur esti altfel cand el nu este langa tine pentru ca esti libera,eu simt ca sotul meu a pus monopol pe viata mea,nu pot sa iau nici o decizie care sa ma favorizeze,totul trebuie sa fie cum vrea el.Deci veze-ti de viata ca o sa fie bine chiar daca nu ramai cu niciunul dintre cei 2 iepuri dupa care alergi acum.Succes si sa ai multa incredere in tine si atunci vei fi sigura ca ce faci este corect.



Autoanaliza este buna,dar asta nu te absolva de luarea unei hotarari dinamice,in ceea ce te priveste!!Nimeni nu are dreptul ,la monopol,pus pe viata altcuiva,nici macar daca facem referire la partenerul de cuplu!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Septembrie 2012 10:41
Se pare ca de cand mi-am schimbat nr de tel,sunt mult mai linistita si celalalt nu face nimic din ce spunea,ca o sa ma caute,ca nu ma lasa niciodata,etc....mi-a scris doar mail ca a inteles mesajul meu si cam atat!!!pt asta sunt un pic dezamagita dar pe de alta parte vad abia acum ca numai gura era de el,asa ca eu cred ca am facut alegerea corecta si anume de a ramane cu sotul meu!!!!sunt linistita si mi-e bine asta e tot ce conteaza iar la sfarsit nu pot decat sa spun:Timpul le vindeca pe toate!!!!
treysy
Postat pe 12 Septembrie 2012 20:49
poate ca ele inseala tocmai pentru ca au fost inselate...la asta te-ai gandit??
tiberiana
Postat pe 13 Septembrie 2012 15:47
De la: kudika_12233, la data 2012-09-11 10:30:56te inteleg perfect ptr ca sunt in aceeasi situatie ca tine,uneori simti ca nu mai ai putere sa lupti ptr tine si lasi lucrurile in voia sortii.O vorba romaneasca spune ca ciorba reincalzita nu mai este la fel de buna,eu o reicalzesc in fiecare zi dar de ce
pentru ca avem o fetita de 14 ani, noi avem 38,si acesta este motivul reincalzirii.Pentru tine nu ai nimic de pierdut decat propria ta viata si momentele de fericire cu totii meritam sa fim fericiti chiar daca partenerului nostru de viata nu ii pasa de lucrul asta.Toata viata o sa-l cauti pe al doilea in TOT ce este in jurul.Eu cred ca divortul este un lucru bun,este un calvar sa continui,iar daca celalalt nu te vrea viata merge inainte.Lucrul asta se intampla atat femeilor cat si barbatilor,numai ca celalalt partener de viata nu vor sa inteleaga ca nu poti construi o casnicie pe nimic,iar cei care judeca o asfel de situatie sa zica doamne fereste de asa ceva.Nu toti intalnim persoana alaturi de care sa traim fericiti pana la adanci batraneti.Vina este din partea ambelor parti,unul nu stie sa o intretina iar celalalt nu are curaj sa se rupa de tot.De iubit cu siguranta nu il mai iubesti pe sotul tau doar te-ai obisnuit cu el langa tine,sigur esti altfel cand el nu este langa tine pentru ca esti libera,eu simt ca sotul meu a pus monopol pe viata mea,nu pot sa iau nici o decizie care sa ma favorizeze,totul trebuie sa fie cum vrea el.Deci veze-ti de viata ca o sa fie bine chiar daca nu ramai cu niciunul dintre cei 2 iepuri dupa care alergi acum.Succes si sa ai multa incredere in tine si atunci vei fi sigura ca ce faci este corect.



parca eu as fi scris asta...jur...doar varstele nu sunt aceleasi, restul identic
tiberiana
Postat pe 14 Septembrie 2012 16:20
De la: ICEGIRL, la data 2012-09-09 10:44:36Nu te judec , nu pot judeca decat actiunile mele dar nu inteleg cum iti poti privi sotul in ochi dupa amantlacul comis ,avand in vedere ca e totusi omul cu care ai plecat la drum ... Tu in drumul vietii alaturi de sotul tau ai involuat odata ce loialitatea , respectul le-ai agatat in gard si ai plecat mai departe ... Iar nu inteleg cum omul de langa tine (sotul), nu stie ce se intampla cu tine si asta imi spune ca ori nu te cunoaste ori nu-i pasa ... ceea ce e grav !


nu ai cum sa intelegi...trebuie sa traiesti toate astea ca sa intelegi...crede-ma
tiberiana
Postat pe 14 Septembrie 2012 16:24
De la: kudika_6513, la data 2012-09-02 10:14:46iti spun din experienta ca tot ce ti s-a intamplat te-a pregatit pt acest moment unic in viata ta: sa incepi sa privesti in tine, in tine gasesti toate raspunsurile, caci in tine este Dumnezeu, El te-a asteptat cu rabdare sa schimbi ochii cu care privesti viata. Daca intelegi ceea ce vreau sa iti transmit, esti deja pe drumul pe care trebuie sa fii de fapt. Nu te judec, nu pun etichete, sunt intr-o situatie asemanatoare. Si am ales: libertatea.



bravo tie!
tiberiana
Postat pe 14 Septembrie 2012 16:29
De la: tiberiana, la data 2012-09-14 16:24:42
De la: ICEGIRL, la data 2012-09-09 10:44:36Nu te judec , nu pot judeca decat actiunile mele dar nu inteleg cum iti poti privi sotul in ochi dupa amantlacul comis ,avand in vedere ca e totusi omul cu care ai plecat la drum ... Tu in drumul vietii alaturi de sotul tau ai involuat odata ce loialitatea , respectul le-ai agatat in gard si ai plecat mai departe ... Iar nu inteleg cum omul de langa tine (sotul), nu stie ce se intampla cu tine si asta imi spune ca ori nu te cunoaste ori nu-i pasa ... ceea ce e grav !


nu ai cum sa intelegi...trebuie sa traiesti toate astea ca sa intelegi...crede-ma



Ai ,si tu,dreptate in felul tau,,nu poti simti durerea adusa de o taietura,pana nu te tai,asa este,ti-o poti imagina,dar nu o constientizezi, daca nu exista fizic!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 16:29
De la: tiberiana, la data 2012-09-14 16:24:42
De la: ICEGIRL, la data 2012-09-09 10:44:36Nu te judec , nu pot judeca decat actiunile mele dar nu inteleg cum iti poti privi sotul in ochi dupa amantlacul comis ,avand in vedere ca e totusi omul cu care ai plecat la drum ... Tu in drumul vietii alaturi de sotul tau ai involuat odata ce loialitatea , respectul le-ai agatat in gard si ai plecat mai departe ... Iar nu inteleg cum omul de langa tine (sotul), nu stie ce se intampla cu tine si asta imi spune ca ori nu te cunoaste ori nu-i pasa ... ceea ce e grav !


nu ai cum sa intelegi...trebuie sa traiesti toate astea ca sa intelegi...crede-ma


Sorry :(
ICEGIRL
Postat pe 14 Septembrie 2012 20:15
Sincer daca as fi in locul amantului tau m-as gandi ca daca i-ai facut sotului asta...ii poti face si lui peste "6 ani". De ce te-ai maritat doar tu sti, ceva a fost special acolo si merita readus in viata, altfel, tot timpul vei compara situatiile si nu vei putea fi o femeie serioasa si responsabila.
allexino
Postat pe 16 Septembrie 2012 09:23
Buna ziua! nu am cum sa te critic si nici de ce,femeii ca tine sunt necesare daca toate si-ar vedea de familie ce ar face burlacii???veziti de treaba si continua asa in trei nu ai timp sa te plictiseti vezi insa ai mare grija daca te prinde"incornuratu" e rau s-ar pute sai pieri pe amandoi!in rest numai de bine si nu te uita prea des in oglinda sa nu-ti fie rusine ce vezi!!!
kudika420410
Postat pe 16 Septembrie 2012 12:16
Poate si aici gresesti!!!Amantul este bun doar ca si amant!!!Iar sotul este bun ca si sot!!!Iar daca le-ai inversa rolurile fi sigura ca nu vor mai fi la fel!!!
kudika331655
Postat pe 16 Septembrie 2012 12:43
De la: allexino, la data 2012-09-16 09:23:18Sincer daca as fi in locul amantului tau m-as gandi ca daca i-ai facut sotului asta...ii poti face si lui peste "6 ani". De ce te-ai maritat doar tu sti, ceva a fost special acolo si merita readus in viata, altfel, tot timpul vei compara situatiile si nu vei putea fi o femeie serioasa si responsabila.


daca ai fi in locul lui...dar nu esti; nimeni sa nu judece pe nimeni daca nu a fost in situatia respectiva!!!!
tiberiana
Postat pe 18 Septembrie 2012 16:43
e trist sa duci o lupta interioara continuaaaaaaa!!invata sa tecunosti pe tine a femeie!!1sa-ti stabilesti priorotati in viata,obiective bine tintite!! din pacate teoria ta de viat e ft. proasta!!!1 nu tb. sa staicu cineva din teama desinguratate!!e mult mai trist sa simti singuratate in doi!!!!nu tb.sastai nici pt.un copil dacanu esti fericita,copilul meritaun mediu sanatos de viata ,sa ii oferi principii sanatoase!!sunt scuze ieftine car amagesc multe persoane,din nefericire!1spunea cineva ca fericirea ne-o facem noi si are mare dreptate in cespune!!!!!daca estiasa nefericita,ai taria de caracter si dicuta cu sotul tau,analizeaza,incearca sa vezi daca vei putea fi fericita alaturi de el si in functie de asta ia decizii,dar nu mai astepta inca10ani!! e o prostie sa crezi ca daca faci un copil cu o persona pecarenu o iubesti,copilul iti va umple acel gol!!!!i dupa ce vei deveni mam,vei fi femeie cuu aceiasi dorinta de iubire impartasita!1poate dupa venirea copilului sa te simti mai nefericita!!!!!!mergi la un psiholog bun sa teajute sa-tigestionezi viata,ideile ca eo nebunie in modul tau de a vedea viata,de a o trai si,mai mult modul cum iti gestionezi sentimentele!!!1in ceea ce-l priveste pe al2lea ,pt.el nu ai fost decat o aventura!!!totul e frumos daca nu-siasumanmic!!de aceea isi cauta naive casatorite,disperate sa fie iubite ,cand ele sunt indragostite pana peste cap de astfel de personaje (pe are din disperar si l-au ales,dacagandeau rational,gseau ceva buncuadevart)ei dau bir cu fugitii,pt.k ,asacum ar fi trebuit sagandesi,el nu e pregatit pt. eva mult prea serios cu tine!!!!!!!dac esti nefericita,divorteaza,la un moment dat iti vei gasifericirea mult visatadar nu o vei gasicurand daca stai angrenata intr-o relatie pe care nu ti-odoresti!!!!invata sa fii puternica,sa i curajul de a-ti schimbaviata!!!succes!!1
kudika340438
Postat pe 20 Septembrie 2012 16:23
e trist sa duci o lupta interioara continuaaaaaaa!!invata sa tecunosti pe tine a femeie!!1sa-ti stabilesti priorotati in viata,obiective bine tintite!! din pacate teoria ta de viat e ft. proasta!!!1 nu tb. sa staicu cineva din teama desinguratate!!e mult mai trist sa simti singuratate in doi!!!!nu tb.sastai nici pt.un copil dacanu esti fericita,copilul meritaun mediu sanatos de viata ,sa ii oferi principii sanatoase!!sunt scuze ieftine car amagesc multe persoane,din nefericire!1spunea cineva ca fericirea ne-o facem noi si are mare dreptate in cespune!!!!!daca estiasa nefericita,ai taria de caracter si dicuta cu sotul tau,analizeaza,incearca sa vezi daca vei putea fi fericita alaturi de el si in functie de asta ia decizii,dar nu mai astepta inca10ani!! e o prostie sa crezi ca daca faci un copil cu o persona pecarenu o iubesti,copilul iti va umple acel gol!!!!i dupa ce vei deveni mam,vei fi femeie cuu aceiasi dorinta de iubire impartasita!1poate dupa venirea copilului sa te simti mai nefericita!!!!!!mergi la un psiholog bun sa teajute sa-tigestionezi viata,ideile ca eo nebunie in modul tau de a vedea viata,de a o trai si,mai mult modul cum iti gestionezi sentimentele!!!1in ceea ce-l priveste pe al2lea ,pt.el nu ai fost decat o aventura!!!totul e frumos daca nu-siasumanmic!!de aceea isi cauta naive casatorite,disperate sa fie iubite ,cand ele sunt indragostite pana peste cap de astfel de personaje (pe are din disperar si l-au ales,dacagandeau rational,gseau ceva buncuadevart)ei dau bir cu fugitii,pt.k ,asacum ar fi trebuit sagandesi,el nu e pregatit pt. eva mult prea serios cu tine!!!!!!!dac esti nefericita,divorteaza,la un moment dat iti vei gasifericirea mult visatadar nu o vei gasicurand daca stai angrenata intr-o relatie pe care nu ti-odoresti!!!!invata sa fii puternica,sa i curajul de a-ti schimbaviata!!!succes!!1
kudika340438
Postat pe 20 Septembrie 2012 16:23
De la: kudika068649, la data 2012-09-03 08:45:10BUNA,
asta nu e problema, cred ca nu este o sit singulara, multe femei sunt in sit ta, dar e frumos si ffffffffffffffffffff. greu, cred,
oricum, bravooooooooooooooo daca te-a iesit



Inainte sa dai sfaturi scrie romaneste.
Ce inseamna "Sit"si "te-a iesit"?!
Nu mai zic de ffffffffffffffffffffff?
Sit, sit, sit...... o fi din ala arheologic??
Intre sot si amant o fi facut aia sapaturi si a dat si de niste vestgii ?
O fi descoperit Atlantida?
Thais13
Postat pe 29 Septembrie 2012 18:09
Si inca ceva: daca nu poti readuce la viata relatia cu sotul tau as putea fi de acord si cu divortul dar numai inmasura in care ai epuizat toate caile de reconciliere, pt ca trebuie sa fi existat niste motive pt care te-ai casatorit cu sotul tau dupa 6 ani de relatie si trebuie sa-l fi vazut intr-o cu totul alta lumina decit o faci acum. Sa stii ca singura cale de rezolvare pentru orice problema din viata asta este comunicarea, chiar daca uneori asta inseamna un ton mai ridcat sau descarcare de adrenalina.In viata, ca si in razboi, totul este permis pentru a obtine ceea ce-ti doresti. Deci tu decizi! Ai toate armele la indemina , trebuie sa stii doar cum sa le folosesti.Succes.
Andreia2010
Postat pe 20 Noiembrie 2012 20:32
ce faci
kudika_968412
Postat pe 11 Iunie 2014 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este greu si totusi ..... 9 De la: hapciucalipta 29 August 2009 15:55
m-a indepartat, nu l-am mai cautat si acum ma cauta el 26 De la: yoyo_gurl 14 Iulie 2010 22:12
Planuri.. 5 De la: Macika00 12 Ianuarie 2014 07:43
Oare are rost sa-l astept? 10 De la: 30 Aprilie 2013 08:07
sa il astept sau sa imi vad de viata mea??? 2 De la: doi_ochi_caprui 5 August 2011 18:29