Setari Cookie-uri

am gresit si nu ma iarta

[quote name=
Astazi i-am trimis un mesaj si am intrebat-o daca e bine si nu mi-a raspuns nimic. Am sters numarul de telefon pentru ca sunt tentat sa ii trimit mesaje si ma abtin cu greu. Imi doresc sa fie fericita si daca nu mai are nevoie de mine nu am ce sa fac. Eu o sa o iubesc in tacere si o las sa isi vada de viata ei. Eu am gresi , eu suport totul acum. osa iau totul asupra mea si o sa incerc sa le duc asa cum o sa pot. Iubirea nu trece intr-o zi,, o saptamana, o luna sau un an. O sa fie greu,dar asta e[/quote]


Of,dragostea aceasta!!! Ceea ce traiesti, in acest moment ,este asemenea unei lame cu doua taisuri,pe o parte, regretele pentru faptele nesabuite,si pe cealalta parte,,constientizarea iubirii fata de tanara respectiva,dar foarte tarziu pentru voi doi!!!


Lasa timpul sa-si faca "meseria",nu il forta,caci nu are rost!!!Stiu prin ce treci,dar cunosc si prin ce trece fosta iubita,sunt senzatii la fel de puternice,dar diferite totusi!!Nu poti recladi nimic pe neincredere!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2012 18:47
De la: kudika_15804, la data 2012-10-03 18:47:43[quote name=
Astazi i-am trimis un mesaj si am intrebat-o daca e bine si nu mi-a raspuns nimic. Am sters numarul de telefon pentru ca sunt tentat sa ii trimit mesaje si ma abtin cu greu. Imi doresc sa fie fericita si daca nu mai are nevoie de mine nu am ce sa fac. Eu o sa o iubesc in tacere si o las sa isi vada de viata ei. Eu am gresi , eu suport totul acum. osa iau totul asupra mea si o sa incerc sa le duc asa cum o sa pot. Iubirea nu trece intr-o zi,, o saptamana, o luna sau un an. O sa fie greu,dar asta e



Of,dragostea aceasta!!! Ceea ce traiesti, in acest moment ,este asemenea unei lame cu doua taisuri,pe o parte, regretele pentru faptele nesabuite,si pe cealalta parte,,constientizarea iubirii fata de tanara respectiva,dar foarte tarziu pentru voi doi!!!


Lasa timpul sa-si faca "meseria",nu il forta,caci nu are rost!!!Stiu prin ce treci,dar cunosc si prin ce trece fosta iubita,sunt senzatii la fel de puternice,dar diferite totusi!!Nu poti recladi nimic pe neincredere!!! [/quote]

daca m-a iubit si inca ma mai iubeste se va intampla ceva,Daca nu,nu. eu o astept
kudika_17016
Postat pe 3 Octombrie 2012 18:58
De la: kudika_17016, la data 2012-10-03 18:58:01[quote name=
daca m-a iubit si inca ma mai iubeste se va intampla ceva,Daca nu,nu. eu o astept



Fii sigur ,ca te-a iubit cu puterea unei adolescente!!!Insa,eu,una,o percep ca fiind mai matura,deact permite varsta!!! Iar ciudateniile ei,,pot fi reminiscente ale etapelor de viata parcurse anterior!!!Sunt ajustabile,,daca isi doreste schimbarile de comportament!!!!Ce am ajunge ,sau ce am fi fara sperante???????????Insa ,,tocmai aceste sperante ,,te pot incovoia la un moment dat,caci si asteptarile au durata lor de viata,uzura psihica spunandu-si cuvantul!!!Grija la viitor si la vise,,de multe ori,acestea dor naprasnic!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2012 19:06
e greu sa ierti dupa ce esti inselat... eu mi-am iertat de n ori fostul prieten pana mi-am dat seama ca imi pierd timpul cu el...Acum ca nu ma mai are ma suna zi de zi )ceea ce inainte nu facea ca nu avea timp) si imi trimte mesaje... dar nu mai pot. regreta vb spuse odata de mine: " Daca te mai porti asa ma pierzi si pe urma regreti!" asa e acum... Oricum poate te iarta dar va exista mereu acea amintire ca ai facut-o sa sufere... Normal acum depinde si de caracterul ei
kudika450058
Postat pe 8 Octombrie 2012 15:18
crede-ma ca nu as mai face asa ceva! imi e de ajuns atata suferinta. Nu am mai dormit noapte intreaga de cand sunt asa, imi dau acrimile dintr-o data pur si simplu. Sunt la pamant. Am hotarat sa nu o mai sun sau sa ii trimit mesaje. Daca o sa vrea sa ma ierte cred ca o sa spuna ceva
kudika_17016
Postat pe 8 Octombrie 2012 23:09
De la: kudika_17016, la data 2012-10-08 23:09:58crede-ma ca nu as mai face asa ceva! imi e de ajuns atata suferinta. Nu am mai dormit noapte intreaga de cand sunt asa, imi dau acrimile dintr-o data pur si simplu. Sunt la pamant. Am hotarat sa nu o mai sun sau sa ii trimit mesaje. Daca o sa vrea sa ma ierte cred ca o sa spuna ceva


Nu stiu daca este bine ce ai hotarat!!
S-ar putea sa creada ca ai renuntat TU definitiv la ea !
Stii cand ne-ai spus ca te-a sunat ,nu ai putut vorbi si s-a suparat ???
Este foarte sensibila la orice "reply" de-al tau asa ca ce ai hotarat Tu acum,s-ar putea sa nu fie de bun augur pentru tune!!
kudika132368
Postat pe 9 Octombrie 2012 05:53
De la: kudika_17016, la data 2012-10-08 23:09:58crede-ma ca nu as mai face asa ceva! imi e de ajuns atata suferinta. Nu am mai dormit noapte intreaga de cand sunt asa, imi dau acrimile dintr-o data pur si simplu. Sunt la pamant. Am hotarat sa nu o mai sun sau sa ii trimit mesaje. Daca o sa vrea sa ma ierte cred ca o sa spuna ceva



Daca te poate linisti ,in vreun fel, faptul ca ,asemenea tie sunt zeci si zeci de persoane,,iata ca vin cu aceasta afirmatie,doar in sprijinul tau!

Domnule draga,in momentul in care iubirea se transforma in lacrimi si sfasiere de suflet,aceea nu se mai poate numi astfel,ci trece in extrema cealalta ,cea a supliciului,a durerii si suferintei,si aceasta este de rau augur!!! Incearca sa te detasezi un pic de aceasta atmosfera neprielnica!!Ia o pauza la emotii si trairi!!!Temporar vorbind!!!Daca ea isi va reconsidera pozitia fata de tine,,sigur te va cauta,iti garantez asta!!Si poate,,vei trage invataminte din aceasta nefericire personala,,sa minti si sa inseli femeia nu este un lucru greu pentru voi,barbatii,,dar ganditi-va si la consecintele faptelor voastre,,,macar o data la mileniu!
kudika_15804
Postat pe 9 Octombrie 2012 07:32
De la: kudika_15804, la data 2012-10-09 07:32:27
De la: kudika_17016, la data 2012-10-08 23:09:58crede-ma ca nu as mai face asa ceva! imi e de ajuns atata suferinta. Nu am mai dormit noapte intreaga de cand sunt asa, imi dau acrimile dintr-o data pur si simplu. Sunt la pamant. Am hotarat sa nu o mai sun sau sa ii trimit mesaje. Daca o sa vrea sa ma ierte cred ca o sa spuna ceva



Daca te poate linisti ,in vreun fel, faptul ca ,asemenea tie sunt zeci si zeci de persoane,,iata ca vin cu aceasta afirmatie,doar in sprijinul tau!

Domnule draga,in momentul in care iubirea se transforma in lacrimi si sfasiere de suflet,aceea nu se mai poate numi astfel,ci trece in extrema cealalta ,cea a supliciului,a durerii si suferintei,si aceasta este de rau augur!!! Incearca sa te detasezi un pic de aceasta atmosfera neprielnica!!Ia o pauza la emotii si trairi!!!Temporar vorbind!!!Daca ea isi va reconsidera pozitia fata de tine,,sigur te va cauta,iti garantez asta!!Si poate,,vei trage invataminte din aceasta nefericire personala,,sa minti si sa inseli femeia nu este un lucru greu pentru voi,barbatii,,dar ganditi-va si la consecintele faptelor voastre,,,macar o data la mileniu!



scuze,,,"bun augur",,,pur si simplu,,ma dau peste cap,,astfel de cazuri,,,,
kudika_15804
Postat pe 9 Octombrie 2012 07:33
nu ai dorito dar te-ai dus cu ea, oare dece barbatii is asa se duc cu altele fara sa le doreasca se pune intrebarea pentru ce? si dece nu te-ai ghindit ce o sa se intimple pina a face pasul acesta,dupa ce ai facut iti musti coatele, poate ca ea si o sa te ierte dar toata viata ei o sa aiba acesta amintire neplacuta in inima si in sufletul ei si daca o sa mai gresesti vrio data ea o sa-ti aduca minte de totate gresalele tale, eu cred ca ar trebui sa-ti cauti o alta fata si sa te starui sa nu repeti gresala, succes.
nina_graur
Postat pe 11 Octombrie 2012 22:04
De la: nina_graur, la data 2012-10-11 22:04:33nu ai dorito dar te-ai dus cu ea, oare dece barbatii is asa se duc cu altele fara sa le doreasca se pune intrebarea pentru ce? si dece nu te-ai ghindit ce o sa se intimple pina a face pasul acesta,dupa ce ai facut iti musti coatele, poate ca ea si o sa te ierte dar toata viata ei o sa aiba acesta amintire neplacuta in inima si in sufletul ei si daca o sa mai gresesti vrio data ea o sa-ti aduca minte de totate gresalele tale, eu cred ca ar trebui sa-ti cauti o alta fata si sa te starui sa nu repeti gresala, succes.

Cand am plecat cu cealalta in grecia , eram certati, nu mai eram impreuna. Dar tot nu se justifica gestul meu. Sunt constient ca am gresit. Alta fata nu pot sa imi caut pentru ca o iubesc pe ea. Nu as face altceva acum decat sa ranesc pe alta pentru ca nu as putea simti nimic pentru ea.
kudika_17016
Postat pe 12 Octombrie 2012 01:27
De la: kudika_17016, la data 2012-10-12 01:27:45[quote name='
Cand am plecat cu cealalta in grecia , eram certati, nu mai eram impreuna. Dar tot nu se justifica gestul meu. Sunt constient ca am gresit. Alta fata nu pot sa imi caut pentru ca o iubesc pe ea. Nu as face altceva acum decat sa ranesc pe alta pentru ca nu as putea simti nimic pentru ea.



Intr-adevar,nimic nu justifica gestul tau,asa cum nimic nu poate motiva orice actiune intreprinsa in detrimentul femeii ,care iubeste din tot sufletul!!!Ca sa poti trai ceea ce simte o femeie ranita in inima,ar trebui sa te pui in locul ei,situatie imposbila pentru barbati!
kudika_15804
Postat pe 12 Octombrie 2012 07:19
nu stiu de ce am impresia ca barbatii sunt mai devastati dupa o despartire ca noi,femeile...si pana la urma iti dai seama ca ei sunt cei care gresesc in majoritatea cazurilor...bagi u mana in foc,ca nu o sa mai gresesti daca te iarta fata asta?
oana_lulus
Postat pe 14 Octombrie 2012 10:42
De la: oana_lulus, la data 2012-10-14 10:42:47nu stiu de ce am impresia ca barbatii sunt mai devastati dupa o despartire ca noi,femeile...si pana la urma iti dai seama ca ei sunt cei care gresesc in majoritatea cazurilor...bagi u mana in foc,ca nu o sa mai gresesti daca te iarta fata asta?




Sunt doar senzatii si trairi vremelnice,Icegirl,o spun cu parere de rau!!! Nu neg existenta a astfel de barbati "suferinzi",ci doar afirm existenta minoritatii de acest gen!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Octombrie 2012 10:47
De la: kudika_17016, la data 2012-10-12 01:27:45
De la: nina_graur, la data 2012-10-11 22:04:33nu ai dorito dar te-ai dus cu ea, oare dece barbatii is asa se duc cu altele fara sa le doreasca se pune intrebarea pentru ce? si dece nu te-ai ghindit ce o sa se intimple pina a face pasul acesta,dupa ce ai facut iti musti coatele, poate ca ea si o sa te ierte dar toata viata ei o sa aiba acesta amintire neplacuta in inima si in sufletul ei si daca o sa mai gresesti vrio data ea o sa-ti aduca minte de totate gresalele tale, eu cred ca ar trebui sa-ti cauti o alta fata si sa te starui sa nu repeti gresala, succes.

Cand am plecat cu cealalta in grecia , eram certati, nu mai eram impreuna. Dar tot nu se justifica gestul meu. Sunt constient ca am gresit. Alta fata nu pot sa imi caut pentru ca o iubesc pe ea. Nu as face altceva acum decat sa ranesc pe alta pentru ca nu as putea simti nimic pentru ea.


Ce-ai mai facut.Te-a mai sunat ?Ai mai sunat-o?
kudika_17048
Postat pe 14 Octombrie 2012 10:55
hmm da am mai auzit cazuri de genul....scuza mi curiozitatea,dar ce zodie esti tu si ce zodie e ea?iti doresc succes
Princess1990
Postat pe 14 Octombrie 2012 12:21
Eu sincera sa fiu nu te condamn. Inseli cand ceva nu e in regula in relatie si din cate am inteles, e o relatie cu multe probleme. Daca domnisoara in cauza nu stie cum trebuie sa se comporte intr-o relatie sau e nehotarata etc.. pai atunci mai bine renunti, e cel mai simplu. Problema e la ea, ea are un comportament aberant, absurd...si orice om normal si-ar pune un semn de intreb.
Eu zic sa renunti, oricat de mult ai tine la ea, e o relatie cu probleme, care in timp iti va cauza si mai multe probleme.
kudika_383
Postat pe 14 Octombrie 2012 13:53
Despre ce comportament este vorba mai exact? Nu am vazut partea din poveste unde scrii despre asta. Si ce te-a facut sa te uiti dupa ea daca are un comportament aberant? Si chiar asa, daca te-ai culcat cu ea si apoi ai mers la alta cum sa vorbesti despre iubire? Si daca ati avut o relatie reala si nu a mers trebuie sa fi naiv sa crezi ca o sa se schimbe ceva.
kudika223821
Postat pe 14 Octombrie 2012 17:16
asta a fost prima si ultima data . Nu as vrea sa mai trec prin asa ceva niciodata. E foarte greu. Dar ttrebuie sa trag de mine pentru ca vina e doar a mea. Imi merit suferinta cu varf i indesat.
kudika_17016
Postat pe 14 Octombrie 2012 18:45
nu am mai cautat-o! O las in pace. Totul depind ede ea. Nu vreau sa fortez. I-am spus ce simt pentru ea
kudika_17016
Postat pe 14 Octombrie 2012 18:55
De la: kudika_17016, la data 2012-10-14 18:55:41nu am mai cautat-o! O las in pace. Totul depind ede ea. Nu vreau sa fortez. I-am spus ce simt pentru ea


:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) numai cand e vorba de inselat depinde pe/de tine? (o meriti )
Serios, astepti sa fie pusa intr-o situatie si mai penibila, adica sa umble dupa cel ce a inselat-o?
Si pentru sufletul pereche se duce razboiul troian nu se plange pe forumuri, unde majoritatea habar nu au ce inseamna asta.



kudika223821
Postat pe 14 Octombrie 2012 19:11
te-ai gandit ca daca insist poate o indepartez si mai mult?
kudika_17016
Postat pe 14 Octombrie 2012 20:15
De ce oare numai dupa ce pierdem ceea ce avem pretuim mai mult???
criszoe
Postat pe 14 Octombrie 2012 20:26
De la: kudika_17016, la data 2012-10-14 20:15:33te-ai gandit ca daca insist poate o indepartez si mai mult?


Te gandesti la asta cand nu vorbesti de suflete pereche, si vorbesti de disperarea care indeparteaza.

Daca stii ce-i place ar trebui sa stii ce ai de facut sa se simta in siguranta langa tine. In primul rand sa ii dai de inteles ca ii accepti comportamentul.

Motivul pentru care ai inselat-o trebuie rezolvat nu actul in sine care nu valoreaza nimic.

I-ai spus ce simti, ea ti-a spus ce simte? Acolo ai raspunsurile.

kudika223821
Postat pe 14 Octombrie 2012 20:42
Plus ca tu ai impresia ca doar tu ai vazut diferentele si doar pe tine te-au deranjat. Asta ca sa intelegi comportamente.
kudika223821
Postat pe 14 Octombrie 2012 20:48
Plus ca tu ai impresia ca doar tu ai vazut diferentele si doar pe tine te-au deranjat. Asta ca sa intelegi comportamente.
kudika223821
Postat pe 14 Octombrie 2012 20:48
De la: kudika223821, la data 2012-10-14 20:48:38Plus ca tu ai impresia ca doar tu ai vazut diferentele si doar pe tine te-au deranjat. Asta ca sa intelegi comportamente.

i-am trimis mesaj , i-am urat o saptamana superba. nu mi-a dat nimic inapoi. daca o sun sigur nu raspunde. m-a scos de pe fb, de pe mess.nu stiu ce sa mai cred.
kudika_17016
Postat pe 14 Octombrie 2012 22:21
Nici eu nu stiu ce sa mai cred, daca e real ce aveti voi. Trebuie neaparat sa va intalniti sa clarificati tot. Altfel o sa ramai prins in "poate". Trebuie sa te convinga ca nu te vrea, asa sa-i spui :), si in momentul in care reuseste inseamna ca nu ti-e aleasa.
kudika223821
Postat pe 14 Octombrie 2012 22:35
De la: kudika_17016, la data 2012-10-14 22:21:43
De la: kudika223821, la data 2012-10-14 20:48:38Plus ca tu ai impresia ca doar tu ai vazut diferentele si doar pe tine te-au deranjat. Asta ca sa intelegi comportamente.

i-am trimis mesaj , i-am urat o saptamana superba. nu mi-a dat nimic inapoi. daca o sun sigur nu raspunde. m-a scos de pe fb, de pe mess.nu stiu ce sa mai cred.



Trimite si tu mesaje cu pupici, imbratisari, cum sa aiba o saptamana superba daca trece prin iad? Mesaje cu dragoste :) de dor :) de somn usor in bratele tale...chestii intime, despre voi nu despre vreme
kudika223821
Postat pe 14 Octombrie 2012 23:14
Lupta pentru dragostea ta!!!Nimeni si nimic nu o va aduce in viata ta decat tu. Incearca sa Te intalnesti cu ea, sa ii spui ca vei fi intotdeauna langa ea, ca este sufletul tau pereche si ca nu o vei lasa sa plece din viata ta niciodata. Daca e sa fiti impreuna vei reusi.Succes!!!
suicideblonde
Postat pe 15 Octombrie 2012 01:20
De la: suicideblonde, la data 2012-10-15 01:20:22Lupta pentru dragostea ta!!!Nimeni si nimic nu o va aduce in viata ta decat tu. Incearca sa Te intalnesti cu ea, sa ii spui ca vei fi intotdeauna langa ea, ca este sufletul tau pereche si ca nu o vei lasa sa plece din viata ta niciodata. Daca e sa fiti impreuna vei reusi.Succes!!!


o sa incerc.
kudika_17016
Postat pe 15 Octombrie 2012 02:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa raman alaturi de el sau nu ? merita ? ma iubeste ? 8 De la: naomi 11 Martie 2012 19:40
Dragoste adevarata sau o simpla pasiune? 20 De la: kudika317648 23 Iulie 2012 19:47
Prima iubire... 73 De la: Denver 7 Octombrie 2009 11:10
o asa zisa despartire 4 De la: nebuna94 11 Iulie 2009 23:30
buna tuturor! 21 De la: Armain_Qi_1 1 August 2011 21:43