Setari Cookie-uri

am gresit si nu ma iarta

De la: kudika_17016, la data 2012-10-15 02:07:32
De la: suicideblonde, la data 2012-10-15 01:20:22Lupta pentru dragostea ta!!!Nimeni si nimic nu o va aduce in viata ta decat tu. Incearca sa Te intalnesti cu ea, sa ii spui ca vei fi intotdeauna langa ea, ca este sufletul tau pereche si ca nu o vei lasa sa plece din viata ta niciodata. Daca e sa fiti impreuna vei reusi.Succes!!!


o sa incerc.



Dar doresti acest lucru?? Incercarea nu este acelasi lucru cu dorinta,,ea presupunand o doza de incertitudine!!!Atunci cand vrei ceva anume,esti hotarat,ambiguitatea deciziei personale,negasindu-si locul si legitimitatea in preocuparile tale!Ori o faci,ori nu,,este foarte simplu!!!Go for it!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Octombrie 2012 07:28
De la: kudika_15804, la data 2012-10-15 07:28:30
De la: kudika_17016, la data 2012-10-15 02:07:32
De la: suicideblonde, la data 2012-10-15 01:20:22Lupta pentru dragostea ta!!!Nimeni si nimic nu o va aduce in viata ta decat tu. Incearca sa Te intalnesti cu ea, sa ii spui ca vei fi intotdeauna langa ea, ca este sufletul tau pereche si ca nu o vei lasa sa plece din viata ta niciodata. Daca e sa fiti impreuna vei reusi.Succes!!!


o sa incerc.



Dar doresti acest lucru?? Incercarea nu este acelasi lucru cu dorinta,,ea presupunand o doza de incertitudine!!!Atunci cand vrei ceva anume,esti hotarat,ambiguitatea deciziei personale,negasindu-si locul si legitimitatea in preocuparile tale!Ori o faci,ori nu,,este foarte simplu!!!Go for it!!!

I-am trimis un mesaj aseara in care i-am spus tot ce simt pentru ea si nu mi-a raspuns absolut nimic.
kudika_17016
Postat pe 15 Octombrie 2012 18:15
De la: kudika_17016, la data 2012-10-15 18:15:00[quote name='
I-am trimis un mesaj aseara in care i-am spus tot ce simt pentru ea si nu mi-a raspuns absolut nimic.



Poate fi o decizie definitiva si irevocabila sau una temporara,data de tristetea de care este cuprinsa,,inclin,mai mult,spre prima varianta,dar,pe de alta parte,inima femeii este un mix de trairi si emotii,care pot aduce rasturnari de situatii atunci cand iubeste!!!Incearca sa traiesti ceea ce traieste ea,,,si iti poti da un eventual raspuns!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Octombrie 2012 20:20
da cunosc si eu un personaj asemanator tie.dupa o relatie de3 ani si 8 luni a hotarat sa u mai bine zis am hoarat sa puna capat acestei relatii.e sfasiat de durere joaca teatru minte si nu reuseste sa reziste .cel ai dureros e ca a facut pe plac copiilor .si a ales sa sufere in tacere si sa ramana trist si nefericit de dragu lor.ma intreb de unde atata curaj sa obligi propriul tata sa renunte sa fie fericit?'?capricii simofturi .sa salvezi o casnicie doar de dragu imaginii???sunt mlte de spus dar nu e bine sa judecam pe nimeni.doar d zeu hotaraste destin fiecaruia .iti dau un sfat ,daca zici ca era sufletl tau perche nu renunta la ea .tre sa fi puternic si sa nu ipese de cei din jur lupta pt ea .daca merita si te face sa fii fericit.e atat de dureros sa pierzi pe cneva drag.e casi cuma r fmurit .viata e atat de scurta....bucurate de ea dar nu trai deunl singur ci cu cine te merita.
kos_hamuda_yahoo_com
Postat pe 16 Octombrie 2012 00:08
poate ai dreptate...si sunt doar barbati care se plang,nu care si sufera cu adevarat...
oana_lulus
Postat pe 16 Octombrie 2012 16:17
Faptul ca ai inselat se contrazice cu ceea ce spui ca simti. Crezi ca daca iti era suflet pereche vroiai sa scapi de ceea ce simti pentru ea? Poate e doar cineva care trebuia sa te invete ceva.

De exemplu o sa ai un copil si daca nu o sa-ti placa atitudinea lui o sa vrei vreodata sa scapi de el?

S-ar putea sa fie doar o obsesie,o sa treaca, stai linistit, o sa fie bine.

kudika_16913
Postat pe 17 Octombrie 2012 22:10
De la: kudika_16913, la data 2012-10-17 22:10:01Faptul ca ai inselat se contrazice cu ceea ce spui ca simti. Crezi ca daca iti era suflet pereche vroiai sa scapi de ceea ce simti pentru ea? Poate e doar cineva care trebuia sa te invete ceva.

De exemplu o sa ai un copil si daca nu o sa-ti placa atitudinea lui o sa vrei vreodata sa scapi de el?

S-ar putea sa fie doar o obsesie,o sa treaca, stai linistit, o sa fie bine.



Nu e vorba de obsesie.O iubesc cu adevarat. Simt asta cu toata fiinta.As vrea sa simta si ea ce simt eu,dar ....
kudika_17016
Postat pe 19 Octombrie 2012 00:19
De la: kudika_17016, la data 2012-10-19 00:19:42
De la: kudika_16913, la data 2012-10-17 22:10:01Faptul ca ai inselat se contrazice cu ceea ce spui ca simti. Crezi ca daca iti era suflet pereche vroiai sa scapi de ceea ce simti pentru ea? Poate e doar cineva care trebuia sa te invete ceva.

De exemplu o sa ai un copil si daca nu o sa-ti placa atitudinea lui o sa vrei vreodata sa scapi de el?

S-ar putea sa fie doar o obsesie,o sa treaca, stai linistit, o sa fie bine.



Nu e vorba de obsesie.O iubesc cu adevarat. Simt asta cu toata fiinta.As vrea sa simta si ea ce simt eu,dar ....



Dar...! Este trist sa tot citesc de situatiile in care se regreta iubirile pierdute,dar care au fost calcate in picioare ,din inconstienta si superficialitate!!!De ce acum,,cand este atat de tarziu,de ce nu se respecta iubirea,de ce este profanat cel mai curat sentiment,,,cel de iubire??De ce nu se pretuieste daruirea unei femei?De ce?
kudika_15804
Postat pe 19 Octombrie 2012 07:51
Dar ce? Nu esti suficient de credibil (clar nu esti :) ) sau simti ca nu mai simte nimic sau ti-a spus ca nu mai simte nimic?

Ea este prizoniera intr-un turn inconjurat de cele mai groaznice sentimente, ganduri, frici, emotii,dureri, trebuie sa te lupti cu acesti monstrii ca sa ajungi la ea.
kudika_16913
Postat pe 19 Octombrie 2012 11:18
De la: kudika_15804, la data 2012-10-19 07:51:28
De la: kudika_17016, la data 2012-10-19 00:19:42
De la: kudika_16913, la data 2012-10-17 22:10:01Faptul ca ai inselat se contrazice cu ceea ce spui ca simti. Crezi ca daca iti era suflet pereche vroiai sa scapi de ceea ce simti pentru ea? Poate e doar cineva care trebuia sa te invete ceva.

De exemplu o sa ai un copil si daca nu o sa-ti placa atitudinea lui o sa vrei vreodata sa scapi de el?

S-ar putea sa fie doar o obsesie,o sa treaca, stai linistit, o sa fie bine.



Nu e vorba de obsesie.O iubesc cu adevarat. Simt asta cu toata fiinta.As vrea sa simta si ea ce simt eu,dar ....



Dar...! Este trist sa tot citesc de situatiile in care se regreta iubirile pierdute,dar care au fost calcate in picioare ,din inconstienta si superficialitate!!!De ce acum,,cand este atat de tarziu,de ce nu se respecta iubirea,de ce este profanat cel mai curat sentiment,,,cel de iubire??De ce nu se pretuieste daruirea unei femei?De ce?

Chiar nu stii Miss? Totul tine de etica, educatie, mediul in care a crescut si ce-a vazut la parintii lui, bun simt si constientizarea a ceea ce are langa el....insa unde nu e...nici Dumnezeu nu cere! Regrete tardive si lacrimi de crocodil, care nu fac nici cat o ceapa degerata pe langa suferinta pe care i-a pricinuit-o fostei prietene...Sa culeaga ce-a semanat si sa suporte efectul propriilor fapte...deja a devenit plictisitor cu "vaicarelile" lui fade!
rondina
Postat pe 19 Octombrie 2012 11:35
De la: rondina, la data 2012-10-19 11:35:37[quote name=
Chiar nu stii Miss? Totul tine de etica, educatie, mediul in care a crescut si ce-a vazut la parintii lui, bun simt si constientizarea a ceea ce are langa el....insa unde nu e...nici Dumnezeu nu cere! Regrete tardive si lacrimi de crocodil, care nu fac nici cat o ceapa degerata pe langa suferinta pe care i-a pricinuit-o fostei prietene...Sa culeaga ce-a semanat si sa suporte efectul propriilor fapte...deja a devenit plictisitor cu "vaicarelile" lui fade!



Stiu,chiar foarte bine,Rondina,dar tot refuz sa accept realitatea curenta,necrezand in remuscarile barbatilor!!!Pentru orice fapta,trebuie sa existe o explicatie logica!!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Octombrie 2012 11:41
De la: kudika_15804, la data 2012-10-19 11:41:23
De la: rondina, la data 2012-10-19 11:35:37[quote name=
Chiar nu stii Miss? Totul tine de etica, educatie, mediul in care a crescut si ce-a vazut la parintii lui, bun simt si constientizarea a ceea ce are langa el....insa unde nu e...nici Dumnezeu nu cere! Regrete tardive si lacrimi de crocodil, care nu fac nici cat o ceapa degerata pe langa suferinta pe care i-a pricinuit-o fostei prietene...Sa culeaga ce-a semanat si sa suporte efectul propriilor fapte...deja a devenit plictisitor cu "vaicarelile" lui fade!



Stiu,chiar foarte bine,Rondina,dar tot refuz sa accept realitatea curenta,necrezand in remuscarile barbatilor!!!Pentru orice fapta,trebuie sa existe o explicatie logica!!!!

Uite una: Prostia nu doare !!!!!
rondina
Postat pe 19 Octombrie 2012 11:44
De la: rondina, la data 2012-10-19 11:44:18
De la: kudika_15804, la data 2012-10-19 11:41:23
De la: rondina, la data 2012-10-19 11:35:37[quote name=
Chiar nu stii Miss? Totul tine de etica, educatie, mediul in care a crescut si ce-a vazut la parintii lui, bun simt si constientizarea a ceea ce are langa el....insa unde nu e...nici Dumnezeu nu cere! Regrete tardive si lacrimi de crocodil, care nu fac nici cat o ceapa degerata pe langa suferinta pe care i-a pricinuit-o fostei prietene...Sa culeaga ce-a semanat si sa suporte efectul propriilor fapte...deja a devenit plictisitor cu "vaicarelile" lui fade!



Stiu,chiar foarte bine,Rondina,dar tot refuz sa accept realitatea curenta,necrezand in remuscarile barbatilor!!!Pentru orice fapta,trebuie sa existe o explicatie logica!!!!

Uite una: Prostia nu doare !!!!!



Dar tipa !!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Octombrie 2012 11:46
De la: kudika_16913, la data 2012-10-19 11:18:32Dar ce? Nu esti suficient de credibil (clar nu esti :) ) sau simti ca nu mai simte nimic sau ti-a spus ca nu mai simte nimic?

Ea este prizoniera intr-un turn inconjurat de cele mai groaznice sentimente, ganduri, frici, emotii,dureri, trebuie sa te lupti cu acesti monstrii ca sa ajungi la ea.

nu-mi raspunde la niciun mesaj. Poate ca ea s-a hoatarat ca nu merit o a doua sansa si gata. Daca mai vroia ceva probabil ca imi raspundea la mesaj, chiar daca era un raspuns rautacios, tot era ceva. Imi arata ca este suparata si ca trebuie sa lupt sa o pot recuceri. Asa, nu stiu ce as mai putea face. Ea e la facultate in alt oras, deci e cam compromisa situatia.
kudika_17016
Postat pe 19 Octombrie 2012 12:30
De la: rondina, la data 2012-10-19 11:35:37
De la: kudika_15804, la data 2012-10-19 07:51:28
De la: kudika_17016, la data 2012-10-19 00:19:42
De la: kudika_16913, la data 2012-10-17 22:10:01Faptul ca ai inselat se contrazice cu ceea ce spui ca simti. Crezi ca daca iti era suflet pereche vroiai sa scapi de ceea ce simti pentru ea? Poate e doar cineva care trebuia sa te invete ceva.

De exemplu o sa ai un copil si daca nu o sa-ti placa atitudinea lui o sa vrei vreodata sa scapi de el?

S-ar putea sa fie doar o obsesie,o sa treaca, stai linistit, o sa fie bine.



Nu e vorba de obsesie.O iubesc cu adevarat. Simt asta cu toata fiinta.As vrea sa simta si ea ce simt eu,dar ....



Dar...! Este trist sa tot citesc de situatiile in care se regreta iubirile pierdute,dar care au fost calcate in picioare ,din inconstienta si superficialitate!!!De ce acum,,cand este atat de tarziu,de ce nu se respecta iubirea,de ce este profanat cel mai curat sentiment,,,cel de iubire??De ce nu se pretuieste daruirea unei femei?De ce?

Chiar nu stii Miss? Totul tine de etica, educatie, mediul in care a crescut si ce-a vazut la parintii lui, bun simt si constientizarea a ceea ce are langa el....insa unde nu e...nici Dumnezeu nu cere! Regrete tardive si lacrimi de crocodil, care nu fac nici cat o ceapa degerata pe langa suferinta pe care i-a pricinuit-o fostei prietene...Sa culeaga ce-a semanat si sa suporte efectul propriilor fapte...deja a devenit plictisitor cu "vaicarelile" lui fade!


Bravo, Rondina!
kudika_10817
Postat pe 19 Octombrie 2012 12:55
:)))))) Te nenorocesc fetele astea.
Pai daca tu poti trai asa, inseamna ca nu e ce ai crezut ca e. Muntii din loc ii poti muta doar cand crezi cu adevarat si vine din interior nu de altundeva.
Vorbesti de o iubire mare, ea nu exista fara reciprocitate.
kudika_16913
Postat pe 19 Octombrie 2012 14:11
Inseamna ca nu te iubeste,daca ar simti ceva pentru tine,te-ar ierta,nu mai suferi,chiar daca te va accepta,vei suferi toata viata,reprosuri,dragoste neimpartasita...
healthy005889
Postat pe 19 Octombrie 2012 15:55
intrebare de 10 puncte : Cum te-ai simtit cand te-ai culcat cu cealalta?

Amanta stia ca ai pe cineva?Impreuna ati ras de iubita ta?

Iubita ta nu era destul de buna la pat, sau sa o duci in Grecia?

Ce a fost asa de complicat atunci? Si ce e asa complicat acum sa mergi la ea sa ii vorbesti?
kudika_16913
Postat pe 19 Octombrie 2012 17:47
De la: kudika_16913, la data 2012-10-19 17:47:59intrebare de 10 puncte : Cum te-ai simtit cand te-ai culcat cu cealalta?

Amanta stia ca ai pe cineva?Impreuna ati ras de iubita ta?

Iubita ta nu era destul de buna la pat, sau sa o duci in Grecia?

Ce a fost asa de complicat atunci? Si ce e asa complicat acum sa mergi la ea sa ii vorbesti?

In primul rand eram despartiti cand am plecat in Grecia, in al doilea rand nu imi place si nu mi-a placut de 'amanta' si de cand m-am despartit de iubita nu am vb absolut nimic cu cealalta si nici nu as mai vb indiferent de situatie.
Si nu prea pot sa vb despre viata mea sexuala cu iubita. Asta ramane intre mine si ea. Pot sa spun ca totul era ok, doar ca era cam rar. Atat
kudika_17016
Postat pe 19 Octombrie 2012 17:54
Ma gandeam doar ca s-ar putea sa te intrebe chestiile astea.
"era ok, doar ca era cam rar " :) - Esti de vis!

Nu stii nimic despre iubire.
Si chiar am vrut sa tin cu tine. (nu e relevant, dar pana la urma ce e aici?)

Daca fata crede in basme sper sa nu ii fi tu printul.
kudika_16913
Postat pe 19 Octombrie 2012 18:21
De la: kudika_16913, la data 2012-10-19 18:21:58Ma gandeam doar ca s-ar putea sa te intrebe chestiile astea.
"era ok, doar ca era cam rar " :) - Esti de vis!

Nu stii nimic despre iubire.
Si chiar am vrut sa tin cu tine. (nu e relevant, dar pana la urma ce e aici?)

Daca fata crede in basme sper sa nu ii fi tu printul.

Nu inteleg ce vrei sa spui! Vrei sa vb pe forum despre viata sexuala ame asi a ei?
Nu pot sa fac asta! Vb evaziv, ma eschivez. Am incercat doar sa iti dau un raspuns. Sincer sa fiu , nu ma intereseaza sexul in momentul asta si nu asta a fost motivul despartirii. ce relevanta are cum era noi in pat?!?!
a fost o relatie deosebita , cu probleme dar care se asezase la un moment dat. eu renuntasem total la cealalta si vroiam sa fac totul pentru ea. asta era in capul meu. ce s-a intamplat inainte a fost sub influenta a ceea ce se intampla la momentul ala. ne desparteam, ne mpacam si tot asa. Nu eram sigur ce se intampla, erau frustrari ; poate ca nu o intelegeam la momentul ala, in timp mi-am asezat gandurile si sentimentele si mi-am dat seama ca vreau sa raman cu ea. ca o iubesc foarte mult , Nu pot da timpul inapoi.As face- daca as putea. Ce ati vrea sa fac acum , sa spun ca nu o iubesc daca asta e adevarul?!?!
Asta e viata, oamenii fac greseli. Unii isi dau seama de ele, altii persista in greseli. Dac astiam de la inceput ca o sa o iubesc asa mult , nu as fi facut nimic. Oare nu ati gresit niciodata voi?!?!
nu neaparat in chestii de genul asta, dar cu siguranta ati fot nehotarati, v-ati dat seama de anumite lucruri mai tarziu...
kudika_17016
Postat pe 19 Octombrie 2012 19:35
exact! nu ai inteles intrebarea defapt.
Mergi la ea!
kudika_16913
Postat pe 19 Octombrie 2012 19:42
De la: kudika_16913, la data 2012-10-19 19:42:10exact! nu ai inteles intrebarea defapt.
Mergi la ea!
nu stiu unde sta in Bucuresti si nici nu-mi raspunde la mesaje! deci... unde sa merg la ea?!!?
kudika_17016
Postat pe 19 Octombrie 2012 20:06
Asa greu e sa descoperi unde sta??!?!?!?!?!!? ce-i cu tine?Tu nu stii absolut nimic despre ea?
kudika_16913
Postat pe 19 Octombrie 2012 20:18
De la: kudika_16913, la data 2012-10-19 20:18:36Asa greu e sa descoperi unde sta??!?!?!?!?!!? ce-i cu tine?Tu nu stii absolut nimic despre ea?
Asta ar insemna sa fortez si nu cred ca vrea asta. Cred ca trebuie luat totul incet. Poate are pe cineva acum. Nu stiu nimic. Ce ce se iubesc se reintalnesc intotdeauna.
kudika_17016
Postat pe 19 Octombrie 2012 21:07
Nu-i adevarat, pe drum altii mor de durere. Nu ii chiar asa in realitate oricat de mare iubire ar fi, de ce crezi ca tot repetam vieti, sau is atatia oameni distrusi pe lume? pt ca astepta sa le pice din cer. Nu te mai lua dupa bazaconii. Ori esti hotarat ori meri dracului.
kudika_16913
Postat pe 19 Octombrie 2012 21:19
De la: kudika_16913, la data 2012-10-19 21:19:57Nu-i adevarat, pe drum altii mor de durere. Nu ii chiar asa in realitate oricat de mare iubire ar fi, de ce crezi ca tot repetam vieti, sau is atatia oameni distrusi pe lume? pt ca astepta sa le pice din cer. Nu te mai lua dupa bazaconii. Ori esti hotarat ori meri dracului.

rondina
Postat pe 19 Octombrie 2012 21:27
hei de ce razi? ai auzit de Nicolas-Germain Leonard(de ex)?Sunt povesti adevarate despre oameni mari nu comentatori de forumuri ca noi, nu toata lumea e evoluata spiritual sa inteleaga asa ceva. Se poate muri de suparare stai linistita...sau sa nu stai, sa te rogi sa nu treci prin asa ceva. Nu toate lucrurile se pot explica si cand apar nu e asa usor....Mi-ar placea sa fiu ca tine, sa nu vad sa nu inteleg si sa nu simt atatea.
kudika_16913
Postat pe 19 Octombrie 2012 22:31
De la: kudika_16913, la data 2012-10-19 22:31:37hei de ce razi? ai auzit de Nicolas-Germain Leonard(de ex)?Sunt povesti adevarate despre oameni mari nu comentatori de forumuri ca noi, nu toata lumea e evoluata spiritual sa inteleaga asa ceva. Se poate muri de suparare stai linistita...sau sa nu stai, sa te rogi sa nu treci prin asa ceva. Nu toate lucrurile se pot explica si cand apar nu e asa usor....Mi-ar placea sa fiu ca tine, sa nu vad sa nu inteleg si sa nu simt atatea.

Nu are rost sa intri in polemici! Inteleg perfect ce vrei sa spui si sunt de acord cu tine
kudika_17016
Postat pe 20 Octombrie 2012 05:16
De la: kudika_16913, la data 2012-10-19 22:31:37hei de ce razi? ai auzit de Nicolas-Germain Leonard(de ex)?Sunt povesti adevarate despre oameni mari nu comentatori de forumuri ca noi, nu toata lumea e evoluata spiritual sa inteleaga asa ceva. Se poate muri de suparare stai linistita...sau sa nu stai, sa te rogi sa nu treci prin asa ceva. Nu toate lucrurile se pot explica si cand apar nu e asa usor....Mi-ar placea sa fiu ca tine, sa nu vad sa nu inteleg si sa nu simt atatea.

Te asigur ca si eu, ca majoritatea de altfel, am avut si eu "momentele" mele in viata...insa cand citesc sfaturi de genul "ori esti hotarat, ori meri dracului" nu ma pot face decat sa rad! Si nu a fost cu rautate, te asigur! Din punctul meu de vedere, un barbat care a inselat odata cu buna stiinta, va insela toata viata, iar fosta lui prietena, daca si-a gasit pe altcineva, nu-i pot dori decat sa fie fericita si sa nu mai cunoasca niciodata durerea pricinuita de acest "barbat" care acum se lamenteaza ca nu-l iarta, orice femeie in situatia ei, nu poate ierta si nici uita!
rondina
Postat pe 20 Octombrie 2012 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
seeeeeeeeeeex 20 De la: micnegrusiurat4 14 August 2009 00:50
relatie cu semn de intrebare 7 De la: geo_refinantat 2 Mai 2011 10:18
De ce sunt/ devin femeile nemultumite? 19 De la: _oktober_ 31 Iulie 2009 14:28
unde i problema....la mine sau la el 21 De la: dodo26 8 August 2010 22:17
sa lupt pentru el sau sa ma resmnez:nu ma merita? 63 De la: ianna05 17 August 2010 08:01