Setari Cookie-uri

Cum sa procedez,ce sa fac?

te iubeeeeeesc, esti viata mea!! vrei sa fii cu mine??

sa nu cumva sa ma refuzi ca nu pot sa traiesc fara tine!!
muza_ta
Postat pe 12 Octombrie 2012 22:59
Fascinația noului e imensã.
Un nou minunat așa cum numai farmecul incertitudinii poate sã fie.
Fiecare atingere este o aventurã, fiecare cuvânt – o descoperire. Ai un trup nou de explorat fãrã hãrți, un gadget sublim care vine fãrã instrucțiuni de utilizare.
Viața are sens.
Are alt sens.
Când noul este și interzis te joci cu aruncãtorul de flãcãri în benzinãrie.
Ce-ți aratã reclamele și nu reușesc sã-ți ofere produsele ți se întâmplã ție.
Și totuși... ai grijã cã e la fel ca în muzicã: nu toate hiturile rezistã mai mult de 4 luni în heavy rotation.
Când ești prea tânãr (și asta ți se poate întâmpla la orice vârstã) ai senzația cã n-ai mai vãzut așa ceva!
N-ai mai pipãit așa ceva!
N-ai mai avut așa ceva!
Când n-ai chiulit la școala vieții, ci ai fost și la cursurile opționale... recunoști tipare, cercuri în care mulți se învârt, cercuri în care te învârți chiar tu.
Dar... la naiba, nu poți sã savurezi dacã nu te aventurezi.
Asumã-ți riscul, dar, chiar dacã ți se pare cã e imposibil sã-ți controlezi inima, încearcã sã controlezi situația.
Trebuie sã înțelegi ÎNAINTE sã alegi.
Ce te faci dacã descoperi cã singura lui calitate era noutatea?

muza_ta
Postat pe 12 Octombrie 2012 23:13
ma rog, asta scrie in carti
altceva
kudika_11458
Postat pe 12 Octombrie 2012 23:31
De la: kudika_11458, la data 2012-10-12 23:31:22ma rog, asta scrie in carti
altceva


altceva as putea spune, dar cine as fi eu sa-i dictez femeii ce sa faca face cum crede ea, ca de aia are cap.. sa gandeasca cu el. si in caz ca ia o decizie gresita, poate sa isi asume greseala.. nu sa scoata ochii altora ca au invatat-o gresit !
muza_ta
Postat pe 12 Octombrie 2012 23:37
De la: muza_ta, la data 2012-10-12 23:37:12
De la: kudika_11458, la data 2012-10-12 23:31:22ma rog, asta scrie in carti
altceva


altceva as putea spune, dar cine as fi eu sa-i dictez femeii ce sa faca face cum crede ea, ca de aia are cap.. sa gandeasca cu el. si in caz ca ia o decizie gresita, poate sa isi asume greseala.. nu sa scoata ochii altora ca au invatat-o gresit !

In sfarsit ceva "zis" cu cap
Muza,pt tine
Rotty_
Postat pe 13 Octombrie 2012 00:02
De la: kudika_17096, la data 2012-10-13 00:02:32
De la: muza_ta, la data 2012-10-12 23:37:12
De la: kudika_11458, la data 2012-10-12 23:31:22ma rog, asta scrie in carti
altceva


altceva as putea spune, dar cine as fi eu sa-i dictez femeii ce sa faca face cum crede ea, ca de aia are cap.. sa gandeasca cu el. si in caz ca ia o decizie gresita, poate sa isi asume greseala.. nu sa scoata ochii altora ca au invatat-o gresit !

In sfarsit ceva "zis" cu cap
Muza,pt tine


adica de obicei vorbesc aiurea sau cum?
muza_ta
Postat pe 13 Octombrie 2012 00:05
4u
muza_ta
Postat pe 13 Octombrie 2012 00:06
Sti tu cum e cand se aduna "sfatuitoarele".....te apuca plansul ...La asta ma refeream.In sfarsit cineva care a zis :"Descurca-te ca ai cap"
Rotty_
Postat pe 13 Octombrie 2012 00:09
mna, fiecare om greseste si nu reprezinta asta nicidecum o noutate. important este sa stii ce faci si cum faci dupa ce gresesti. degeaba sfaturile altora cand tu nu stii ce vrei. daca stii ce vrei, totul e floare la ureche. apoi, cap are fiecare si ar trebui si ar fi logic sa-l si utilizeze :)
muza_ta
Postat pe 13 Octombrie 2012 00:13
Ar trebuii....e cuvantul magic
NB !
Rotty_
Postat pe 13 Octombrie 2012 00:34

eu am zis de acum trei ani de cand am intrat pe nett ca plecarile in strainatate nu duc decat la asfel de incurcaturi.
De obicei femeile sunt prinse mai repede cu matza in sac dar uite ca mai sunt prinsi si barbatii
picard-jean-luc
Postat pe 13 Octombrie 2012 07:46
46285-draga mea ai facut cel mai bine si cred ca merita sansa pe care iai dato!Cred ca santeti tineri si merita sa va claditi familia din nou!!!
Titanika
Postat pe 13 Octombrie 2012 11:15
De la: kudika_10951, la data 2012-10-13 07:46:09
eu am zis de acum trei ani de cand am intrat pe nett ca plecarile in strainatate nu duc decat la asfel de incurcaturi.
De obicei femeile sunt prinse mai repede cu matza in sac dar uite ca mai sunt prinsi si barbatii


De ce esti tu asa de sigur???
Depinde de fiecare cat de mult isi iubeste sotia si familia!!!
O greseala facuta si iertata,nu trebuie sa se repete si a doua oara!!!!
Titanika
Postat pe 13 Octombrie 2012 11:20
De la: kudika462825, la data 2012-10-12 21:59:11Buna!De curand am descoperit ca sotul ma inseala.Suntem casatoriti de aproape 8 ani si avem o fetita impreuna in vrasta de 4 anisoari.Eu muncesc in strainatate,vin acasa tot la o luna.

..................................................................................................


Cu acest inceput de comment ai spus totul!!!
In primul rand,ce varsta ai???? De ce te intreb acest lucru???Este simplu de dat raspunsul,caci o femeie care este casatorita,are si un copil,si care si-a asumat si resonsabilitatea actiunii de a lucra in strainatate,lasand totul la dispozitia sotului,se presupune ,ca este o femeie cu capul pe umeri,decisiva in hotarari si care stie sa-si gestioneze viata de familie,dar,se pare,ca nu corespunzi acestor caracteristici!!! Daca esti stabila in sentimentele fata de sot,si ai luat hotararea de a trece cu vederea aventura sotului tau,care este motivul pentru care ne ceri sfaturi,eu,una,nu vad legitimitatea nedumeririi tale,decat ,poate,sa te afli in treaba!!

Draga mea,daca poti sa-ti ierti sotul si sa uiti,vreodata,greseala lui,decizia ta este favorabila, voua si copilasului vostru!!!Trebuie sa stii sa treci peste toate,daca doresti sa-ti readuci linistea din familie!!Crezi,ca poti sa faci acest lucru!!Hotararea ta este inteleapta numai in aceste conditii,altfel nu!!!Nu uita faptul ca reintoarcererile in greseli, sunt mult mai distructive ,decat cele de inceput!!

Nu iti pot spune mai mult de atat,caci numai ce ea ce doresti in acest moment este valabil,nicidecum opiniile noastre!!Un prim pas,ar fi intoarcerea in sanul familiei,tocmai cu scopul revigorarii ei,in caz contrar,toate intentiile tale vor fi inutile si fara realizare practica.Aveti un copil de crescut,daca situatia financiara a familiei,va obliga la plecari in afara,in acest caz,,,o poate face sotul tau,de ce nu????Sau incercati sa va descurcati ,asemenea miilor de familii,cu ceea ce va da bunul Dumnezeu,dar va pastrati familiile!!! Tu hotarasti,pune materia cenusie ,la treaba,gandeste,ca,doar esti femeie!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Octombrie 2012 11:32
De la: Titanika, la data 2012-10-13 11:20:49
De la: kudika_10951, la data 2012-10-13 07:46:09
eu am zis de acum trei ani de cand am intrat pe nett ca plecarile in strainatate nu duc decat la asfel de incurcaturi.
De obicei femeile sunt prinse mai repede cu matza in sac dar uite ca mai sunt prinsi si barbatii


De ce esti tu asa de sigur???
Depinde de fiecare cat de mult isi iubeste sotia si familia!!!
O greseala facuta si iertata,nu trebuie sa se repete si a doua oara!!!!


ca nu trebuie sa se repete stim cu totii, speram chiar sa stie si cei care ai facut-o, insa in relatiile personale intre teorie si practica intervin mai multe variabile: curiozitatea, singuratatea, uneori chiar dependenta de adrenalina...si s-a dus naibii determinarea cu care ne-am propus initial sa salvam ce avem. ca sa nu mai vorbim despre faptul ca doar promisiunile ca totul va fi bine nu schimba nimic...odata deschisa cutia Pandorei e greu sa mai schimbi ceva. si nu ma refer aici doar la comportamentul lui in relatie..sa fim sincere: atunci cand stim ca am fost inselate iertam dar nu uitam! nu spun ca e rau sau bine..spun doar ca asa se-ntampla de regula.
parerea mea e ca decizia ii apartine ei si ca va trebui sa o ia cu capul, nu cu sufletul. oricum ar fi...iti doresc liniste
Royaldream
Postat pe 13 Octombrie 2012 11:36
Din pacate, sotul tau nu e foarte matur si exista riscul sa te mai insele si a doua oara. E bine ca i-ai mai dat o sansa... Daca povestea se repeta insa, nu cred ca are rost sa mai continui aceasta relatie. Pacat de copil, ca n-are nicio vina...dar asta este... Sunt o multime de mame ce-si cresc copiii singure. E greu, insa e mai bine asa... Barbatul asta nu are cum sa ofere un model pozitiv. Ce va invata fetita de la el? Ca e ok sa-ti inseli partenerul si sa minti? Sau ca e ok sa-ti iei un sot care te insala?
Micaell
Postat pe 13 Octombrie 2012 12:00
De la: Micaell, la data 2012-10-13 12:00:49Din pacate, sotul tau nu e foarte matur si exista riscul sa te mai insele si a doua oara. E bine ca i-ai mai dat o sansa... Daca povestea se repeta insa, nu cred ca are rost sa mai continui aceasta relatie. Pacat de copil, ca n-are nicio vina...dar asta este... Sunt o multime de mame ce-si cresc copiii singure. E greu, insa e mai bine asa... Barbatul asta nu are cum sa ofere un model pozitiv. Ce va invata fetita de la el? Ca e ok sa-ti inseli partenerul si sa minti? Sau ca e ok sa-ti iei un sot care te insala?


Sant sigura pt ca, cunosc multe cazuri,cand mama este plecata in strainatate si copiii sant dati in grija parintilor.Ma gabdesc de ce aceasta mamica nu si-a indemnat sotul sa se duca si el la lucru,macar si cu ziua,poate asa nu avea timp de aventuri.Normal ca el era odihnit si timp de nebunii.
S-au cel mai bine trebuia sa stea el acasa cu fetita!!!!In asa fel se crestea unul pe celalalt!!!
Titanika
Postat pe 13 Octombrie 2012 12:16
Barman da-i cu alcooalelii ca mi-am lasat nevasta acasa cu oalelii
Dj esti tu cu piesilii, vreau fetele pe boxe sa le sara poliliiiiiii
Vai ce-mi place, fetele nebunele pe mese pe toace
ho ce le mai placi, baietii mainele sus, iar fetele cracii

kudika_16982
Postat pe 13 Octombrie 2012 12:19
De la: kudika_16982, la data 2012-10-13 12:19:42Barman da-i cu alcooalelii ca mi-am lasat nevasta acasa cu oalelii
Dj esti tu cu piesilii, vreau fetele pe boxe sa le sara poliliiiiiii
Vai ce-mi place, fetele nebunele pe mese pe toace
ho ce le mai placi, baietii mainele sus, iar fetele cracii



cand pisica nu-i acasa,soarecii jocaaaaaa mai bine bagai in cusca!!!!
Titanika
Postat pe 13 Octombrie 2012 12:31
De la: Titanika, la data 2012-10-13 12:31:17
De la: kudika_16982, la data 2012-10-13 12:19:42Barman da-i cu alcooalelii ca mi-am lasat nevasta acasa cu oalelii
Dj esti tu cu piesilii, vreau fetele pe boxe sa le sara poliliiiiiii
Vai ce-mi place, fetele nebunele pe mese pe toace
ho ce le mai placi, baietii mainele sus, iar fetele cracii



cand pisica nu-i acasa,soarecii jocaaaaaa mai bine bagai in cusca!!!!

si bine de pus cursa!!!
Titanika
Postat pe 13 Octombrie 2012 12:34
MA INTREB TOTUSI TU AI TRECUT VREODATA PRIN SITUATIA ASTA?CA ASA SA STAU SI EU IN FATA CALCULATORULUI SI SA NU AM CE FACE,DE PLICTISEALA SA SCRIU CRITICI O POT FACE FFF USOR...CREDE-MA DACA AI FII IN LOCUL MEU,AI FII LA FEL DE NEDUMERITA NU NEHOTARATA PRECUM CREZI TU CA EU SUNT.SI CREDE-MA CA AM MAI MULTA MATERIE CENUSIE DECAT AU MULTI ALTII SI CAUT SA GANDESC CU AMBELE PARTI SI CU MINTEA SI CU SUFLETUL PT CA ATUNCI CAND IUBIRE ESTE,ASA REACTIONEZI.
VA ROG DACA S-AR PUTEA SA IMI SCRIETI PERSOANE CARE DOAR AU TRECUT PRIN CEEA CE TREC EU ACUM CA DIN PARTEA CELOR CARE NU AU TRECUT PRIN ASEMENEA SITUATII NU PREA VAD CUM AS PUTEA GASI UN AJUTOR SFATUITOR.BINEANTELES CA DECIZIA IMI APARTINE DOAR MIE DE A FACE CE CONSIDER MAI BINE DAR STITI....MEREU E BINE VENIT UN SFAT SI O MANA DE AJUTOR...MERSI
kudika462825
Postat pe 13 Octombrie 2012 21:46
NU IN ULTIMUL RAND VREAU SA VA MULTUMESC CELOR CARE M-ATI INCURAJAT,FACE MULT PT MINE
kudika462825
Postat pe 13 Octombrie 2012 21:52
pai fa ce-ti spune inima, iar daca inima nu hotaraste bine..sa ia capul decizia !
muza_ta
Postat pe 13 Octombrie 2012 21:59
daca te-a inselat, inseala-l si tu........
kudika_15906
Postat pe 13 Octombrie 2012 22:21
De la: kudika462825, la data 2012-10-13 21:52:03NU IN ULTIMUL RAND VREAU SA VA MULTUMESC CELOR CARE M-ATI INCURAJAT,FACE MULT PT MINE


Decizia este a ta si faci ce-ti dicteaza inima!!!
Singurul incovenient este ca nu l-ai lasat sa-si caute de lucru
Si atunci ce-i de facut Deci cum au zis si ceilalti kudici,trimitel pe el la lucru
Si totusi ce varsta aveti???
Oare atunci cand vi acasa,esti destul de calda???Totusi vi acasa la o luna de zile.Dragostea dintre voi s-a racit???Si daca da,oare din ce cauza???
Sant intr-o dilema,lai criticat doar pe el,dar tu ai vreo vina???Si daca nu,mai bine ramai acasa si sa va intretina el!!!!!!!!
Titanika
Postat pe 14 Octombrie 2012 13:15
Mai am o vaga impresie daca ai ajuns sa-ti scri viata si sa ceri parerea altor persoane nu stiu daca ai destula materie cenusie sa-ti conduci viata!!!Viata o cladesti din primele zile cand te-ai hotarat sa treci pragul bisericii.Acum ai ramas sa faci un compromis cu vita!!!
Titanika
Postat pe 14 Octombrie 2012 13:32
De la: kudika_15906, la data 2012-10-13 22:21:01 daca te-a inselat, inseala-l si tu........


Nu cred ca este o rezolvare pt ca s-ar insela pe ea in primul rand!!!!!!!!!
Titanika
Postat pe 14 Octombrie 2012 14:36
De la: Titanika, la data 2012-10-14 13:32:38Mai am o vaga impresie daca ai ajuns sa-ti scri viata si sa ceri parerea altor persoane nu stiu daca ai destula materie cenusie sa-ti conduci viata!!!Viata o cladesti din primele zile cand te-ai hotarat sa treci pragul bisericii.Acum ai ramas sa faci un compromis cu vita!!!



wow, ce rea te-ai facut...
muza_ta
Postat pe 14 Octombrie 2012 21:49
De la: kudika_15906, la data 2012-10-13 22:21:01 daca te-a inselat, inseala-l si tu........


daaaaaa, bravo. aplauze cea mai buna solutie. cand ai impresia ca il inseli pe altul de fapt te inseli pe tine, asta care n-ai principii sau poate nu stii ce sunt alea hai succesuri
muza_ta
Postat pe 14 Octombrie 2012 21:50

sparge si indoaie!!
picard-jean-luc
Postat pe 14 Octombrie 2012 22:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat 34 De la: diana_md 10 Noiembrie 2008 17:58
oare ma iubeste? 30 De la: Kamitzu_15 6 Februarie 2011 21:10
ce sa fac? 14 De la: denis_roxana 18 Februarie 2011 20:02
Am decis sa fac vraji ca sa contracarez infidelitatea rasei barbatesti .Ce credeti ? 134 De la: geo_xx 19 Noiembrie 2009 23:22
Concurs Kudikuplu 1 De la: deedee_davy 15 Octombrie 2011 10:25