Setari Cookie-uri

Cum sa procedez,ce sa fac?

De la: kudika_10951, la data 2012-10-14 22:16:07
sparge si indoaie!!


cine?

ce-mi face febletea?
muza_ta
Postat pe 14 Octombrie 2012 22:18
De la: kudika_10951, la data 2012-10-14 22:16:07
sparge si indoaie!!


in cap? dar care cap si a cui???
Ce-ti face printesa,mai Pick???
Titanika
Postat pe 15 Octombrie 2012 09:13
De la: muza_ta, la data 2012-10-14 21:49:49
De la: Titanika, la data 2012-10-14 13:32:38Mai am o vaga impresie daca ai ajuns sa-ti scri viata si sa ceri parerea altor persoane nu stiu daca ai destula materie cenusie sa-ti conduci viata!!!Viata o cladesti din primele zile cand te-ai hotarat sa treci pragul bisericii.Acum ai ramas sa faci un compromis cu vita!!!



wow, ce rea te-ai facut...


astai numai inceputul,iar sfasitul inca nu-l stiu
Viata este o gluma si daca o bagam in seama vedem cum se scurge pe langa noi fara rost,asa ca o fatalitate e bine venita din cand in cand
Baga bine la cap ce se intampla in jurul tau,invata din greselile altora si pe pielea ta
Titanika
Postat pe 15 Octombrie 2012 09:24
scuze muza,voiam sa spun "invata din greselile altora si Nu pe pielea ta!!!"
Titanika
Postat pe 15 Octombrie 2012 09:28
De la: Titanika, la data 2012-10-15 09:28:40scuze muza,voiam sa spun "invata din greselile altora si Nu pe pielea ta!!!"



Vezi cum gresesti daca esti furtunoasa? Buna dimineata,titanika,eu as spune ca viata nu este o gluma si nici nu ii arde sa glumeasca cu noi,dimpotriva ,este fatalista si ii plac revansele,,cum nu tii cont de ea,,,cum iti arunca manusa!!! O zi frumoasa la tine!!!Ce faci,familia ,,sunt toti in regula?Salutari tuturor!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Octombrie 2012 09:32
De la: kudika_15804, la data 2012-10-15 09:32:44
De la: Titanika, la data 2012-10-15 09:28:40scuze muza,voiam sa spun "invata din greselile altora si Nu pe pielea ta!!!"



Vezi cum gresesti daca esti furtunoasa? Buna dimineata,titanika,eu as spune ca viata nu este o gluma si nici nu ii arde sa glumeasca cu noi,dimpotriva ,este fatalista si ii plac revansele,,cum nu tii cont de ea,,,cum iti arunca manusa!!! O zi frumoasa la tine!!!Ce faci,familia ,,sunt toti in regula?Salutari tuturor!!!


Da iubita,mi-a fost aruncata de multe ori si m-am ridikat fara sa cer sfatul nimanui,in acest fel mi-am dat seama ca viata este deja scrisa si trebuie sa trecem peste ce ne este dat!Nu ma mai sperie nimik nici daca as muri maine s-au in acest moment!
-sant bulversata,bagajul este gata sa incep din nou un alt necunoscut!
Titanika
Postat pe 15 Octombrie 2012 09:46
De la: Titanika, la data 2012-10-15 09:46:32[quote name=
Da iubita,mi-a fost aruncata de multe ori si m-am ridikat fara sa cer sfatul nimanui,in acest fel mi-am dat seama ca viata este deja scrisa si trebuie sa trecem peste ce ne este dat!Nu ma mai sperie nimik nici daca as muri maine s-au in acest moment!
-sant bulversata,bagajul este gata sa incep din nou un alt necunoscut!


Trebuie as fii mandar de faptul ca ai putut sa o infrunti "barbateste",Titanika! O noua etapa,nu?
Succes pe mai departe,draga mea,putere de munca si vointa!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Octombrie 2012 09:52
De la: muza_ta, la data 2012-10-12 23:13:40 Fascinația noului e imensã.
Un nou minunat așa cum numai farmecul incertitudinii poate sã fie.
Fiecare atingere este o aventurã, fiecare cuvânt – o descoperire. Ai un trup nou de explorat fãrã hãrți, un gadget sublim care vine fãrã instrucțiuni de utilizare.
Viața are sens.
Are alt sens.
Când noul este și interzis te joci cu aruncãtorul de flãcãri în benzinãrie.
Ce-ți aratã reclamele și nu reușesc sã-ți ofere produsele ți se întâmplã ție.
Și totuși... ai grijã cã e la fel ca în muzicã: nu toate hiturile rezistã mai mult de 4 luni în heavy rotation.
Când ești prea tânãr (și asta ți se poate întâmpla la orice vârstã) ai senzația cã n-ai mai vãzut așa ceva!
N-ai mai pipãit așa ceva!
N-ai mai avut așa ceva!
Când n-ai chiulit la școala vieții, ci ai fost și la cursurile opționale... recunoști tipare, cercuri în care mulți se învârt, cercuri în care te învârți chiar tu.
Dar... la naiba, nu poți sã savurezi dacã nu te aventurezi.
Asumã-ți riscul, dar, chiar dacã ți se pare cã e imposibil sã-ți controlezi inima, încearcã sã controlezi situația.
Trebuie sã înțelegi ÎNAINTE sã alegi.
Ce te faci dacã descoperi cã singura lui calitate era noutatea?



Excelent textul acesta, Muza!
kudika_10817
Postat pe 19 Octombrie 2012 19:11
De la: kudika_17096, la data 2012-10-13 00:09:18 Sti tu cum e cand se aduna "sfatuitoarele".....te apuca plansul ...La asta ma refeream.In sfarsit cineva care a zis :"Descurca-te ca ai cap"


Tu vorbesti serios? Tu n-ai cerut niciodata parerea unei rude sau unei prietene pe o problema sau alta, te-ai folosit intotdeauna doar de proprii neuroni ca sa iei o decizie?

Asta sa i-o spui lui mutu'.

Daca pot sa ajut un om, cu o vorba, cu un indemn, intotdeauna o s-o fac cu placere, nu o sa las omul ala sa se chinuiasca sufleteste, pentru ca deh, are si el cap. Cand e vorba de probleme personale, omul are, inainte de toate, inima, si mai apoi ratiune, de aceea, ne e si greu sa luam decizii in astfel de momente.

Si eu la randul meu apelez la sfatul celor dragi, fie ca sunt membri ai familiei sau prieteni; o parere, doua, in plus, nu strica niciodata. Decizia oricum o iei singur/a, dupa ce ai studiat toate aspectele problemei si ai auzit mai multe pareri, si ai analizat ceea ce simti si ceea ce-ti doresti.

Mi se pare inuman sa-i spui unui om, care are nevoie de sprijin sufletesc sau de un reper, de un indemn, "descurca-te singur, ai si tu neuroni." .
kudika_10817
Postat pe 19 Octombrie 2012 19:22
Asa e.bravo o persoana cu inima si suflet care stie sa fie langa cel suferind!Mltumesc pt incurajare de asta avem nevoie toti in astfel de momente si nu de critici.Dar hai sa iti mai spun ceva..trei sfert din "persoanele"care au facut comentarii la acest subiect,sunt defapt una si aceeasi persoana ca daca observi au cam aceeasi gandire si parere,mai rar am primit sfaturi de incurajare!Nu doresc nimanui sa traiasca aceasta experienta nefericita ii pot supne,dar atunci cand o trece ii doresc sa isi gaseasca fffff multi neuroni care sa o/il ajute sa gaseasca puterea necesara sa treaca singur/a prin toate!
kudika462825
Postat pe 20 Octombrie 2012 20:02
De la: kudika_10817, la data 2012-10-19 19:11:10
De la: muza_ta, la data 2012-10-12 23:13:40 Fascinația noului e imensã.
Un nou minunat așa cum numai farmecul incertitudinii poate sã fie.
Fiecare atingere este o aventurã, fiecare cuvânt – o descoperire. Ai un trup nou de explorat fãrã hãrți, un gadget sublim care vine fãrã instrucțiuni de utilizare.
Viața are sens.
Are alt sens.
Când noul este și interzis te joci cu aruncãtorul de flãcãri în benzinãrie.
Ce-ți aratã reclamele și nu reușesc sã-ți ofere produsele ți se întâmplã ție.
Și totuși... ai grijã cã e la fel ca în muzicã: nu toate hiturile rezistã mai mult de 4 luni în heavy rotation.
Când ești prea tânãr (și asta ți se poate întâmpla la orice vârstã) ai senzația cã n-ai mai vãzut așa ceva!
N-ai mai pipãit așa ceva!
N-ai mai avut așa ceva!
Când n-ai chiulit la școala vieții, ci ai fost și la cursurile opționale... recunoști tipare, cercuri în care mulți se învârt, cercuri în care te învârți chiar tu.
Dar... la naiba, nu poți sã savurezi dacã nu te aventurezi.
Asumã-ți riscul, dar, chiar dacã ți se pare cã e imposibil sã-ți controlezi inima, încearcã sã controlezi situația.
Trebuie sã înțelegi ÎNAINTE sã alegi.
Ce te faci dacã descoperi cã singura lui calitate era noutatea?



Excelent textul acesta, Muza!
kudika462825
Postat pe 20 Octombrie 2012 20:04
Felicitari ai ffff multi neuroni ca vad ca citezi din carti,citate... Esti buna de sfaturi rau de tot.Vezi,exact ceea ce spuneam intr-un comentariu anterior,altii/altele de plictiseala stau in fata calculatorului si mai nou filozofeaza,"compun" poezi scrise de acum cativa 10 de ani de autori reali si asa mai departe.
kudika462825
Postat pe 20 Octombrie 2012 20:08
De la: Titanika, la data 2012-10-15 09:28:40scuze muza,voiam sa spun "invata din greselile altora si Nu pe pielea ta!!!"


Poate nu e la subiect, dar am o nedumerire care imi ataca personalitatea
Daca doi oameni se cunosc pusi fata in fata de un prieten comun, atunci cand se intalnesc prima data si vorbesc despre acel prieten comun, despre viata acestuia si unele decizii discutabile, se cheama ca si-au tradat prietenul, ca il barfesc precum opinia "radio sant"?!
Voi ce credeti?
maybe
Postat pe 20 Octombrie 2012 22:55
nu
kudika051915
Postat pe 20 Octombrie 2012 23:02
Fetelor nu va mai plangeti daca va inseala iubiti,k si voi puteti sa ii inselati si inca cum si cand va vede cu altu funge in limba dupa voi va spun eu din experientza proprie ca barbati folosesc femeile ca sostele cand se rup le arunca la gunoi femeia este buna cand face bani si aduce acasa in pat e mai buna amanta asa ca daca pe mine m-ar insela nu i-as mai da nico sansa de niciun fel sa ramana castrat cu amnta ca daca amnta e mai tanara si el mai mare si aia pleaca mai tarziu ca a lui p...la imbatraneste si se ofileste asa ca fetele capu sus ca vine altu mai bun si inca cum
kudika_21182
Postat pe 15 Noiembrie 2012 00:18
De la: kudika_21182, la data 2012-11-15 00:18:29Fetelor nu va mai plangeti daca va inseala iubiti,k si voi puteti sa ii inselati si inca cum si cand va vede cu altu funge in limba dupa voi va spun eu din experientza proprie ca barbati folosesc femeile ca sostele cand se rup le arunca la gunoi femeia este buna cand face bani si aduce acasa in pat e mai buna amanta asa ca daca pe mine m-ar insela nu i-as mai da nico sansa de niciun fel sa ramana castrat cu amnta ca daca amnta e mai tanara si el mai mare si aia pleaca mai tarziu ca a lui p...la imbatraneste si se ofileste asa ca fetele capu sus ca vine altu mai bun si inca cum



Mai fata ce tare esti!!!
Titanika
Postat pe 15 Noiembrie 2012 00:21
titanik multumesc mergem la o bere poate agatam ceva sa nu mai planga fetele ca le invit si pe ele
kudika_21182
Postat pe 15 Noiembrie 2012 00:24
De la: kudika_21182, la data 2012-11-15 00:24:06titanik multumesc mergem la o bere poate agatam ceva sa nu mai planga fetele ca le invit si pe ele


sa moara dusmanii de ciuda!!!

Titanika
Postat pe 15 Noiembrie 2012 00:26
mein gott ii sparge
kudika_21182
Postat pe 15 Noiembrie 2012 00:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma va rog 74 De la: thegirlnextdoor 7 August 2011 09:39
am nevoie de un sfat 3 De la: Elyaa 19 Iulie 2011 11:29
As avea si eu nevoie de un sfat! 9 De la: ioanab90 16 Ianuarie 2011 11:49
amanta 31 De la: schedis 3 Iulie 2013 12:14
am fost inselata de sotul meu, cine ma poate sfatui ce sa faca? 16 De la: YullyNar3 2 Mai 2010 19:47