Setari Cookie-uri

Ignorarea trecutului

altu care n-are loc de "blonzimea" mea!!nu cer plecaciuni si nici laude din partea nimanui!!ignor, ignorati-ma!!

doamne ce-i mai place sa se dea victima!! vorba ceea: ai grija ce-ti doresti ca ti se poate indeplini!!
kiss_my_ass
Postat pe 2 Noiembrie 2012 12:13
De la: kudika_10951, la data 2012-11-02 12:11:47
De la: kiss_my_ass, la data 2012-11-02 11:39:54
De la: rondina, la data 2012-11-02 11:38:05
De la: kiss_my_ass, la data 2012-11-02 11:36:02auzi la el dispret!! doar mila asta-i singurul sentiment pe care mi-l starnesti!!

...doar p'aci ce se mai simte si el stafilococ... oops, feroc....


din partea mea poate fi si spermatozoid sau euglena are exact acelasi ignor!!

minti de in ingheata apele


sunt de preferat bancurile cu blonde macar sunt amuzante!!
kiss_my_ass
Postat pe 2 Noiembrie 2012 12:14
am vorbit ieri cu ea, si vom incerca, si eu, si ea sa ne abtinem de la remarci, intrebari insistente.interesant a fost ca, eu ii cumparasem ceva sa nu mai fie suparata-asa mi se parea normal, dar si ea mi a luat un mic cadou.deobicei nu primeam cadou nici de ziua mea si dupa discuttie am tot zis weekendul asta am de lucru, si acum cand am terminat a zis ca nu iese nicaieri. am ramas singur pe forumuri.multumesc pentru raspunsuri
kudika_19922
Postat pe 3 Noiembrie 2012 23:48
De la: kudika_19922, la data 2012-11-03 23:48:01am vorbit ieri cu ea, si vom incerca, si eu, si ea sa ne abtinem de la remarci, intrebari insistente.interesant a fost ca, eu ii cumparasem ceva sa nu mai fie suparata-asa mi se parea normal, dar si ea mi a luat un mic cadou.deobicei nu primeam cadou nici de ziua mea si dupa discuttie am tot zis weekendul asta am de lucru, si acum cand am terminat a zis ca nu iese nicaieri. am ramas singur pe forumuri.multumesc pentru raspunsuri


ce ti-a luat cadou?
picard-jean-luc
Postat pe 4 Noiembrie 2012 05:46
cu ce m-ar incalzi sa stiu cu cine, cat sau cum si-a petrecut actualul in trecut timpul?!

Pai e important trecutul. De multe ori, o persoana indragostita isi ascunde defectele si incearca sa se prezinte intr-o lumina cat mai favorabila ca sa faca o impresie buna. Abia cand ii cunosti trecutul (si afli ce a facut in situatia x) poti sa-ti dai seama cu cine ai de-a face.
Micaell
Postat pe 5 Noiembrie 2012 08:48
De la: kudika_19922, la data 2012-11-03 23:48:01am vorbit ieri cu ea, si vom incerca, si eu, si ea sa ne abtinem de la remarci, intrebari insistente.interesant a fost ca, eu ii cumparasem ceva sa nu mai fie suparata-asa mi se parea normal, dar si ea mi a luat un mic cadou.deobicei nu primeam cadou nici de ziua mea si dupa discuttie am tot zis weekendul asta am de lucru, si acum cand am terminat a zis ca nu iese nicaieri. am ramas singur pe forumuri.multumesc pentru raspunsuri



Ati facut schimb de cadouri,nimic senzational in aceste gesturi,ce tin de manifestari firesti intr-o relatie!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Noiembrie 2012 09:29
De la: Micaell, la data 2012-11-05 08:48:57cu ce m-ar incalzi sa stiu cu cine, cat sau cum si-a petrecut actualul in trecut timpul?!

Pai e important trecutul. De multe ori, o persoana indragostita isi ascunde defectele si incearca sa se prezinte intr-o lumina cat mai favorabila ca sa faca o impresie buna. Abia cand ii cunosti trecutul (si afli ce a facut in situatia x) poti sa-ti dai seama cu cine ai de-a face.


Si relationand cu acea persoana poti sa-ti dai seama, in timp, ce fel de om este.

De unde stii ca, daca il intrebi de la bun inceput despre trecutul lui, n-o sa-ti ascunda anumite aspecte sau o sa-ti spuna ce anume vrei sa auzi?

Eu sunt de parere ca omul iti va spune mai degraba adevarul atunci cand il lasi pe el sa ia initiativa in a face confesiuni decat atunci cand incerci sa-l descosi.
kudika_10817
Postat pe 5 Noiembrie 2012 10:23
De la: Micaell, la data 2012-11-05 08:48:57cu ce m-ar incalzi sa stiu cu cine, cat sau cum si-a petrecut actualul in trecut timpul?!

Pai e important trecutul. De multe ori, o persoana indragostita isi ascunde defectele si incearca sa se prezinte intr-o lumina cat mai favorabila ca sa faca o impresie buna. Abia cand ii cunosti trecutul (si afli ce a facut in situatia x) poti sa-ti dai seama cu cine ai de-a face.


la fel e si aici pe forumul virtual unde unii cand au impresia ca au gresit ceva isi fac aalt cont si nu mai vor sa se stie ce au facut in trecut
interesant eca e imposibil sa se stearga trecutul oricat ar vrea
concluzia e ca numai odata cu moartea fizica se poate sterge ceva in constiinta personala fara ca acest fapt sa duca si la stergerea din constiinta colectiva a celor interesati
picard-jean-luc
Postat pe 8 Noiembrie 2012 10:36
apropo de titlul topicului , se poate ignora intentionat cumva trecutul sau ocoli dar e o treaba mult prea consumatoare de energie
Mai usor e sa traiesti in pozitie verticala si sa iti asumi trecutul ca fiind ceva bun in esenta ca daca nu ar fi ceva bun, nu s-ar fi intamplat
picard-jean-luc
Postat pe 8 Noiembrie 2012 10:40
Iar esti melancolic, Pic
GHEISA_
Postat pe 8 Noiembrie 2012 11:20
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 10:36:36
De la: Micaell, la data 2012-11-05 08:48:57cu ce m-ar incalzi sa stiu cu cine, cat sau cum si-a petrecut actualul in trecut timpul?!

Pai e important trecutul. De multe ori, o persoana indragostita isi ascunde defectele si incearca sa se prezinte intr-o lumina cat mai favorabila ca sa faca o impresie buna. Abia cand ii cunosti trecutul (si afli ce a facut in situatia x) poti sa-ti dai seama cu cine ai de-a face.


la fel e si aici pe forumul virtual unde unii cand au impresia ca au gresit ceva isi fac aalt cont si nu mai vor sa se stie ce au facut in trecut
interesant eca e imposibil sa se stearga trecutul oricat ar vrea
concluzia e ca numai odata cu moartea fizica se poate sterge ceva in constiinta personala fara ca acest fapt sa duca si la stergerea din constiinta colectiva a celor interesati


Tu n-ai gresit niciodata, Picard? Eu imi amintesc de multe situatii in care ai gresit fata de anumite persoane de pe aici, si cu toate acestea, multe dintre acele persoane, te-au iertat si acum vorbesc cu tine si te respecta, chiar daca le-ai jignit.

Eu, una, prefer sa uit si sa-i iert pe toti cei care au gresit fata de mine, pentru ca si eu am gresit, intr-un fel sau altul, fata de ei sau fata de alti oameni, asa ca nu vreau sa fiu ranchiunoasa pe nimeni si nici nu vreau sa ridic prea des piatra.
kudika_10817
Postat pe 8 Noiembrie 2012 12:07
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 10:40:17apropo de titlul topicului , se poate ignora intentionat cumva trecutul sau ocoli dar e o treaba mult prea consumatoare de energie
Mai usor e sa traiesti in pozitie verticala si sa iti asumi trecutul ca fiind ceva bun in esenta ca daca nu ar fi ceva bun, nu s-ar fi intamplat


Doar prezentul conteaza, de ce sa te apuci sa regreti clipe sau fapte deja consumate?
kudika_10817
Postat pe 8 Noiembrie 2012 12:09
De la: kudika_10817, la data 2012-11-08 12:07:52
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 10:36:36
De la: Micaell, la data 2012-11-05 08:48:57cu ce m-ar incalzi sa stiu cu cine, cat sau cum si-a petrecut actualul in trecut timpul?!

Pai e important trecutul. De multe ori, o persoana indragostita isi ascunde defectele si incearca sa se prezinte intr-o lumina cat mai favorabila ca sa faca o impresie buna. Abia cand ii cunosti trecutul (si afli ce a facut in situatia x) poti sa-ti dai seama cu cine ai de-a face.


la fel e si aici pe forumul virtual unde unii cand au impresia ca au gresit ceva isi fac aalt cont si nu mai vor sa se stie ce au facut in trecut
interesant eca e imposibil sa se stearga trecutul oricat ar vrea
concluzia e ca numai odata cu moartea fizica se poate sterge ceva in constiinta personala fara ca acest fapt sa duca si la stergerea din constiinta colectiva a celor interesati


Tu n-ai gresit niciodata, Picard? Eu imi amintesc de multe situatii in care ai gresit fata de anumite persoane de pe aici, si cu toate acestea, multe dintre acele persoane, te-au iertat si acum vorbesc cu tine si te respecta, chiar daca le-ai jignit.

Eu, una, prefer sa uit si sa-i iert pe toti cei care au gresit fata de mine, pentru ca si eu am gresit, intr-un fel sau altul, fata de ei sau fata de alti oameni, asa ca nu vreau sa fiu ranchiunoasa pe nimeni si nici nu vreau sa ridic prea des piatra.


eeee! am jignit! s-au suparat ca vacarul pe sat si n-au inteles ca eu sunt mai dintr-o bucata si ce am in gusa am si in capusaa poate n-ai sesizat ca esti singura care mai imi da replici restul au plecat sau ma ignora orice as zice
picard-jean-luc
Postat pe 8 Noiembrie 2012 12:57
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 12:57:23
De la: kudika_10817, la data 2012-11-08 12:07:52
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 10:36:36
De la: Micaell, la data 2012-11-05 08:48:57cu ce m-ar incalzi sa stiu cu cine, cat sau cum si-a petrecut actualul in trecut timpul?!

Pai e important trecutul. De multe ori, o persoana indragostita isi ascunde defectele si incearca sa se prezinte intr-o lumina cat mai favorabila ca sa faca o impresie buna. Abia cand ii cunosti trecutul (si afli ce a facut in situatia x) poti sa-ti dai seama cu cine ai de-a face.


la fel e si aici pe forumul virtual unde unii cand au impresia ca au gresit ceva isi fac aalt cont si nu mai vor sa se stie ce au facut in trecut
interesant eca e imposibil sa se stearga trecutul oricat ar vrea
concluzia e ca numai odata cu moartea fizica se poate sterge ceva in constiinta personala fara ca acest fapt sa duca si la stergerea din constiinta colectiva a celor interesati


Tu n-ai gresit niciodata, Picard? Eu imi amintesc de multe situatii in care ai gresit fata de anumite persoane de pe aici, si cu toate acestea, multe dintre acele persoane, te-au iertat si acum vorbesc cu tine si te respecta, chiar daca le-ai jignit.

Eu, una, prefer sa uit si sa-i iert pe toti cei care au gresit fata de mine, pentru ca si eu am gresit, intr-un fel sau altul, fata de ei sau fata de alti oameni, asa ca nu vreau sa fiu ranchiunoasa pe nimeni si nici nu vreau sa ridic prea des piatra.


eeee! am jignit! s-au suparat ca vacarul pe sat si n-au inteles ca eu sunt mai dintr-o bucata si ce am in gusa am si in capusaa poate n-ai sesizat ca esti singura care mai imi da replici restul au plecat sau ma ignora orice as zice


Eu te respect, pentru ca am observat si partile tale bune si pe acelea vreau sa ti le iau in considerare!
kudika_10817
Postat pe 8 Noiembrie 2012 12:59
De la: kudika_10817, la data 2012-11-08 12:09:11
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 10:40:17apropo de titlul topicului , se poate ignora intentionat cumva trecutul sau ocoli dar e o treaba mult prea consumatoare de energie
Mai usor e sa traiesti in pozitie verticala si sa iti asumi trecutul ca fiind ceva bun in esenta ca daca nu ar fi ceva bun, nu s-ar fi intamplat


Doar prezentul conteaza, de ce sa te apuci sa regreti clipe sau fapte deja consumate?


n-am zis in sensul ca te apuci sa-ti amintesti ceva intentionat ci doar sunt realist si stiu ca unele evenimente sau fapte iti revin in minte intamplator sau datorita unor factori imprevizibili
nu conteaza ca e ceva placut sau neplacut
picard-jean-luc
Postat pe 8 Noiembrie 2012 12:59
De la: GHEISA_, la data 2012-11-08 11:20:44Iar esti melancolic, Pic


scuze! uitasem ca tu nu ma ignori
picard-jean-luc
Postat pe 8 Noiembrie 2012 13:04
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 12:59:54
De la: kudika_10817, la data 2012-11-08 12:09:11
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 10:40:17apropo de titlul topicului , se poate ignora intentionat cumva trecutul sau ocoli dar e o treaba mult prea consumatoare de energie
Mai usor e sa traiesti in pozitie verticala si sa iti asumi trecutul ca fiind ceva bun in esenta ca daca nu ar fi ceva bun, nu s-ar fi intamplat


Doar prezentul conteaza, de ce sa te apuci sa regreti clipe sau fapte deja consumate?


n-am zis in sensul ca te apuci sa-ti amintesti ceva intentionat ci doar sunt realist si stiu ca unele evenimente sau fapte iti revin in minte intamplator sau datorita unor factori imprevizibili
nu conteaza ca e ceva placut sau neplacut


Nu stiu cum e cu faptele neplacute la altii, pe acelea eu insa prefer sa le uit, mai ales daca acele fapte au fost comise de altii, prefer sa le ingrop cat pot eu de adanc in memorie si sa le las sa stea acolo. Prefer sa retin doar partea plina a paharului.

De faptele frumoase imi amintesc cu drag. :)
kudika_10817
Postat pe 8 Noiembrie 2012 13:08
De la: kudika_10817, la data 2012-11-08 13:08:34
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 12:59:54
De la: kudika_10817, la data 2012-11-08 12:09:11
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 10:40:17apropo de titlul topicului , se poate ignora intentionat cumva trecutul sau ocoli dar e o treaba mult prea consumatoare de energie
Mai usor e sa traiesti in pozitie verticala si sa iti asumi trecutul ca fiind ceva bun in esenta ca daca nu ar fi ceva bun, nu s-ar fi intamplat


Doar prezentul conteaza, de ce sa te apuci sa regreti clipe sau fapte deja consumate?


n-am zis in sensul ca te apuci sa-ti amintesti ceva intentionat ci doar sunt realist si stiu ca unele evenimente sau fapte iti revin in minte intamplator sau datorita unor factori imprevizibili
nu conteaza ca e ceva placut sau neplacut


Nu stiu cum e cu faptele neplacute la altii, pe acelea eu insa prefer sa le uit, mai ales daca acele fapte au fost comise de altii, prefer sa le ingrop cat pot eu de adanc in memorie si sa le las sa stea acolo. Prefer sa retin doar partea plina a paharului.

De faptele frumoase imi amintesc cu drag. :)


esti foarte tare daca poti sa le triezi!
picard-jean-luc
Postat pe 8 Noiembrie 2012 13:14
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 13:14:02
De la: kudika_10817, la data 2012-11-08 13:08:34
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 12:59:54
De la: kudika_10817, la data 2012-11-08 12:09:11
De la: kudika_10951, la data 2012-11-08 10:40:17apropo de titlul topicului , se poate ignora intentionat cumva trecutul sau ocoli dar e o treaba mult prea consumatoare de energie
Mai usor e sa traiesti in pozitie verticala si sa iti asumi trecutul ca fiind ceva bun in esenta ca daca nu ar fi ceva bun, nu s-ar fi intamplat


Doar prezentul conteaza, de ce sa te apuci sa regreti clipe sau fapte deja consumate?


n-am zis in sensul ca te apuci sa-ti amintesti ceva intentionat ci doar sunt realist si stiu ca unele evenimente sau fapte iti revin in minte intamplator sau datorita unor factori imprevizibili
nu conteaza ca e ceva placut sau neplacut


Nu stiu cum e cu faptele neplacute la altii, pe acelea eu insa prefer sa le uit, mai ales daca acele fapte au fost comise de altii, prefer sa le ingrop cat pot eu de adanc in memorie si sa le las sa stea acolo. Prefer sa retin doar partea plina a paharului.

De faptele frumoase imi amintesc cu drag. :)


esti foarte tare daca poti sa le triezi!


Orice om poate face asta, daca isi doreste sa ierte si sa uite, cu adevarat!

Insa daca acea persoana vrea sa traiasca doar in dusmanie si ranchiuna, n-o sa uite niciodata nimic.
kudika_10817
Postat pe 8 Noiembrie 2012 13:24
pana la urma nu a mers... a fost o discutie mai aprinsa cand eram in oras, si trebuia sa mai vina cineva la masa , in prezenta careia nu ma simt ok( desi nu o cunosc ). asta e, mai caut
kudika_19922
Postat pe 12 Noiembrie 2012 21:46
De la: kudika_19922, la data 2012-11-12 21:46:26 pana la urma nu a mers... a fost o discutie mai aprinsa cand eram in oras, si trebuia sa mai vina cineva la masa , in prezenta careia nu ma simt ok( desi nu o cunosc ). asta e, mai caut


nu mai cauta nimic.cu cat esti mai disperat cu ataat vei fi maai predispus la greseli
picard-jean-luc
Postat pe 13 Noiembrie 2012 06:56
De la: kudika_19922, la data 2012-11-12 21:46:26 pana la urma nu a mers... a fost o discutie mai aprinsa cand eram in oras, si trebuia sa mai vina cineva la masa , in prezenta careia nu ma simt ok( desi nu o cunosc ). asta e, mai caut



Ca sa culegi roade bogate,mai intai,,trebuie sa semeni in ogor roditor,,deci ai grija la "insamantarile de toamna"!!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 07:22
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 07:22:10
De la: kudika_19922, la data 2012-11-12 21:46:26 pana la urma nu a mers... a fost o discutie mai aprinsa cand eram in oras, si trebuia sa mai vina cineva la masa , in prezenta careia nu ma simt ok( desi nu o cunosc ). asta e, mai caut



Ca sa culegi roade bogate,mai intai,,trebuie sa semeni in ogor roditor,,deci ai grija la "insamantarile de toamna"!!!!!
Curbubeuleeeeeeeeeeeeeeeee! trimite niste raze de soare si la mine, ma enerveaza ca soarele asta inca nu a invatat strategiile de pozitionare si de cate ori ma trezesc eu niciodata nu este acolo unde trebuie, oribil
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 09:57
De la: kudika_19922, la data 2012-11-12 21:46:26 pana la urma nu a mers... a fost o discutie mai aprinsa cand eram in oras, si trebuia sa mai vina cineva la masa , in prezenta careia nu ma simt ok( desi nu o cunosc ). asta e, mai caut


Succes!
kudika_10817
Postat pe 13 Noiembrie 2012 09:59
De la: yumy, la data 2012-11-13 09:57:17
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 07:22:10
De la: kudika_19922, la data 2012-11-12 21:46:26 pana la urma nu a mers... a fost o discutie mai aprinsa cand eram in oras, si trebuia sa mai vina cineva la masa , in prezenta careia nu ma simt ok( desi nu o cunosc ). asta e, mai caut



Ca sa culegi roade bogate,mai intai,,trebuie sa semeni in ogor roditor,,deci ai grija la "insamantarile de toamna"!!!!!
Curbubeuleeeeeeeeeeeeeeeee! trimite niste raze de soare si la mine, ma enerveaza ca soarele asta inca nu a invatat strategiile de pozitionare si de cate ori ma trezesc eu niciodata nu este acolo unde trebuie, oribil



Yumyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy,stai la primire,acci iti trimit toata caldura si lumina din inima mea,,,pentru tine,draga mea!!!! Ce afci,esti bine,ma bucur ca te citesc?????
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:01
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 10:01:08
De la: yumy, la data 2012-11-13 09:57:17
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 07:22:10
De la: kudika_19922, la data 2012-11-12 21:46:26 pana la urma nu a mers... a fost o discutie mai aprinsa cand eram in oras, si trebuia sa mai vina cineva la masa , in prezenta careia nu ma simt ok( desi nu o cunosc ). asta e, mai caut



Ca sa culegi roade bogate,mai intai,,trebuie sa semeni in ogor roditor,,deci ai grija la "insamantarile de toamna"!!!!!
Curbubeuleeeeeeeeeeeeeeeee! trimite niste raze de soare si la mine, ma enerveaza ca soarele asta inca nu a invatat strategiile de pozitionare si de cate ori ma trezesc eu niciodata nu este acolo unde trebuie, oribil



Yumyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy,stai la primire,acci iti trimit toata caldura si lumina din inima mea,,,pentru tine,draga mea!!!! Ce afci,esti bine,ma bucur ca te citesc?????

stau stau, ca azi nu am ce face, cred ca e prima zi in care nu fac nimic si asta nu pentru ca nu trebuie ci pentru ca sunt racita si stau si eu in final acasa dupa atata munca, poate e putin spus racita, dar ideea e ca mi-e dor de vara si abia acum cand sunt in starea asta imi dau seama ca vine iarna si ma apuca o groaza imensa, cred ca o sa plec in tarile calde, caci aerul asta rece ma omoara
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:04
Si ca sa fiu si on topic, chiar nu pot ignora trecutul, ca vara s-a dus precum un foc si nu am fost si eu la mare si acum cand ma uit cum frunzele din copacii cand una cate una..e trist doarte trist
a si uitai curcubeule pupici de rigoare, sa stii ca sunt de la borcan, bine conservati, ca astia de acum sunt cu microbi si nu vreau sa racesti si tu
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:08
De la: yumy, la data 2012-11-13 10:04:57[quote name='
stau stau, ca azi nu am ce face, cred ca e prima zi in care nu fac nimic si asta nu pentru ca nu trebuie ci pentru ca sunt racita si stau si eu in final acasa dupa atata munca, poate e putin spus racita, dar ideea e ca mi-e dor de vara si abia acum cand sunt in starea asta imi dau seama ca vine iarna si ma apuca o groaza imensa, cred ca o sa plec in tarile calde, caci aerul asta rece ma omoara



Stai linistita,caci nu esti singura persoana,care este racita,eu bolesc de cateva zile,raceala nu vrea sa ma paraseasca deloc!!! Dupa o vara plina,activa,meriti o perioada de relaxare si odihna!!!!Trateaza-te ,ca sa te poti bucura de odihna binemeritata!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:09
De la: yumy, la data 2012-11-13 10:08:05Si ca sa fiu si on topic, chiar nu pot ignora trecutul, ca vara s-a dus precum un foc si nu am fost si eu la mare si acum cand ma uit cum frunzele din copacii cand una cate una..e trist doarte trist
a si uitai curcubeule pupici de rigoare, sa stii ca sunt de la borcan, bine conservati, ca astia de acum sunt cu microbi si nu vreau sa racesti si tu



Daca citesti postul meu,ai sa afli ca sunt deja burdusita cu viroza,,,,deci,,,este liber la pupaceala,no!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:10
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 10:09:08
De la: yumy, la data 2012-11-13 10:04:57[quote name='
stau stau, ca azi nu am ce face, cred ca e prima zi in care nu fac nimic si asta nu pentru ca nu trebuie ci pentru ca sunt racita si stau si eu in final acasa dupa atata munca, poate e putin spus racita, dar ideea e ca mi-e dor de vara si abia acum cand sunt in starea asta imi dau seama ca vine iarna si ma apuca o groaza imensa, cred ca o sa plec in tarile calde, caci aerul asta rece ma omoara



Stai linistita,caci nu esti singura persoana,care este racita,eu bolesc de cateva zile,raceala nu vrea sa ma paraseasca deloc!!! Dupa o vara plina,activa,meriti o perioada de relaxare si odihna!!!!Trateaza-te ,ca sa te poti bucura de odihna binemeritata!!!

Valeu, incerc sa am tratezc, am impresia ca sunt racita de o viata, de aia ziceam ca nu stiu daca sa ii zic raceala, sau boala, caci m-a luat o tuse nasoala de tot, un curs al nasului...de si cascada niagara ar fii invidioasa, si cand mi-e pra cald, cand prea frig, nu mai zic ca am baut la ceaiuri care m-au trimis direct la "sfanta buda", la toate acestea se mai adauga si tratamentul, sirop de tuse, picaturi de nas, antibiotic bomboane pentru minuatele dureri in gat, provocate de tusea asta ...ca am o tuse de parca stau sa imi sara coardele vocale din gat cand tusesc, nu mai adaug alte stari fizice, ca alea par miniscule pe langa starea mea majora
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pe cine sa aleg.. 10 De la: catalina69 27 Octombrie 2009 14:19
obsesii...manii...fixuri...a ta care este? 100 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 01:53
Tamaduitoare 11 De la: porumbita00 1 Mai 2011 10:48
Anticonceptionalele...si administrarea lor 12 De la: o_parte_din_rai 2 Octombrie 2011 12:07
Cum reusiti sa va reinventati relatia? 16 De la: simonycik 28 Septembrie 2009 12:17