Setari Cookie-uri

Ignorarea trecutului

De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 10:10:54
De la: yumy, la data 2012-11-13 10:08:05Si ca sa fiu si on topic, chiar nu pot ignora trecutul, ca vara s-a dus precum un foc si nu am fost si eu la mare si acum cand ma uit cum frunzele din copacii cand una cate una..e trist doarte trist
a si uitai curcubeule pupici de rigoare, sa stii ca sunt de la borcan, bine conservati, ca astia de acum sunt cu microbi si nu vreau sa racesti si tu



Daca citesti postul meu,ai sa afli ca sunt deja burdusita cu viroza,,,,deci,,,este liber la pupaceala,no!!!!

Sincer, stiu sunt rea, dar iti dau din raceala mea cu mare placere dar te avertizez e nasoala rau, dupa aia sa nu te plangi!
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:19
De la: yumy, la data 2012-11-13 10:13:55[quote name='
Valeu, incerc sa am tratezc, am impresia ca sunt racita de o viata, de aia ziceam ca nu stiu daca sa ii zic raceala, sau boala, caci m-a luat o tuse nasoala de tot, un curs al nasului...de si cascada niagara ar fii invidioasa, si cand mi-e pra cald, cand prea frig, nu mai zic ca am baut la ceaiuri care m-au trimis direct la "sfanta buda", la toate acestea se mai adauga si tratamentul, sirop de tuse, picaturi de nas, antibiotic bomboane pentru minuatele dureri in gat, provocate de tusea asta ...ca am o tuse de parca stau sa imi sara coardele vocale din gat cand tusesc, nu mai adaug alte stari fizice, ca alea par miniscule pe langa starea mea majora



Lasand la o parte caracterul neplacut al starii tale de sanatate,vin si iti spun ca esti amuzanta prin descrierea simptomelor ,pe care le manifesti!! Ai fi o buna naratoare a cazurilor medicale!!! Nu ai ce sa faci ,decat sa te tratezi in continuare,orice afectiune a cailor respiratorii superioare,,,are o evolutie de cel putin sapte zile,chiar sub tratament fiind!!!Eu ma aflu la a treia zi si sunt la dispozitia racelii,ea ma comanda astazi!!! In rest,sper ca este totul in regula!Dupa ce ne va trece raceala,sper sa ne intalnim la o cafea!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:22
De la: yumy, la data 2012-11-13 10:19:18[quote name=
Sincer, stiu sunt rea, dar iti dau din raceala mea cu mare placere dar te avertizez e nasoala rau, dupa aia sa nu te plangi!



Sincer,eu sunt si mai rea,,,facem schimb de virusi,nu ma plang,,lasa ca-i educ si pe ai tai!!!!! Ai mei au si parfum de alifie chinezeasca,din aceea mentolata!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:28
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 10:22:24
Lasand la o parte caracterul neplacut al starii tale de sanatate,vin si iti spun ca esti amuzanta prin descrierea simptomelor ,pe care le manifesti!! Ai fi o buna naratoare a cazurilor medicale!!! Nu ai ce sa faci ,decat sa te tratezi in continuare,orice afectiune a cailor respiratorii superioare,,,are o evolutie de cel putin sapte zile,chiar sub tratament fiind!!!Eu ma aflu la a treia zi si sunt la dispozitia racelii,ea ma comanda astazi!!! In rest,sper ca este totul in regula!Dupa ce ne va trece raceala,sper sa ne intalnim la o cafea!!!!
La partea cu naratul, chiar imi place sa povestesc tot felul de chestii, la un moment dat ma tenta sa ma fac jurnalist numai ca si ca sa devii jurnalista trebuie sa dai spaga, ma gandeam eu asa daca ii dau vreo spaga lui nea "virus" asta de a venit asa tam-nesam peste mine, crezi ca pleaca? ca totusi sa stea asa gratis in gazda 7 zile e prea mult, daca ma intorc la munca dupa atata timp s-ar putea sa gasesc un dezastru nuclear, nu mai zic ca azi e prima zi cand lipsesc si deja telefonul suna, insa din pacate nu pot raspunde, nu pentru ca nu as vrea ci pentru ca vocea mea e dusa Aleluia!!! Mi-e ca in mine nu zace in virus mic, ci unu mare cu ditamai burta, cu lant de aur de gat si corona pusa intr-o parte pe cap.....
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:37
De la: yumy, la data 2012-11-13 10:37:45[quote name=
La partea cu naratul, chiar imi place sa povestesc tot felul de chestii, la un moment dat ma tenta sa ma fac jurnalist numai ca si ca sa devii jurnalista trebuie sa dai spaga, ma gandeam eu asa daca ii dau vreo spaga lui nea "virus" asta de a venit asa tam-nesam peste mine, crezi ca pleaca? ca totusi sa stea asa gratis in gazda 7 zile e prea mult, daca ma intorc la munca dupa atata timp s-ar putea sa gasesc un dezastru nuclear, nu mai zic ca azi e prima zi cand lipsesc si deja telefonul suna, insa din pacate nu pot raspunde, nu pentru ca nu as vrea ci pentru ca vocea mea e dusa Aleluia!!! Mi-e ca in mine nu zace in virus mic, ci unu mare cu ditamai burta, cu lant de aur de gat si corona pusa intr-o parte pe cap.....[/quote]


Ti-ai ratat cariera,daca iti spun!!!!!! Si acel rege al virusilor are si o seama de dregatori si slujbasi,nu????? Ceea ce spui denota ca detii in proprietate o frumoasa laringita,care trebuie ingrijita asa cum se cuvine!!!Infuzii cu ulei de eucalipt,menta,aer caldut,nu fierbinte si cat mai multe ceaiuri!!!Ce antibiotic iei pentru tratarea ei?Iesitul afara este complet interzis,ai mare grija,caci blochezi vocea!!!! Capaceala de miere de albine,fagurele ,propolisul sunt bune pentru tratarea laringitei!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:53
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 10:53:15
De la: yumy, la data 2012-11-13 10:37:45[quote name=
La partea cu naratul, chiar imi place sa povestesc tot felul de chestii, la un moment dat ma tenta sa ma fac jurnalist numai ca si ca sa devii jurnalista trebuie sa dai spaga, ma gandeam eu asa daca ii dau vreo spaga lui nea "virus" asta de a venit asa tam-nesam peste mine, crezi ca pleaca? ca totusi sa stea asa gratis in gazda 7 zile e prea mult, daca ma intorc la munca dupa atata timp s-ar putea sa gasesc un dezastru nuclear, nu mai zic ca azi e prima zi cand lipsesc si deja telefonul suna, insa din pacate nu pot raspunde, nu pentru ca nu as vrea ci pentru ca vocea mea e dusa Aleluia!!! Mi-e ca in mine nu zace in virus mic, ci unu mare cu ditamai burta, cu lant de aur de gat si corona pusa intr-o parte pe cap.....



Ti-ai ratat cariera,daca iti spun!!!!!! Si acel rege al virusilor are si o seama de dregatori si slujbasi,nu????? Ceea ce spui denota ca detii in proprietate o frumoasa laringita,care trebuie ingrijita asa cum se cuvine!!!Infuzii cu ulei de eucalipt,menta,aer caldut,nu fierbinte si cat mai multe ceaiuri!!!Ce antibiotic iei pentru tratarea ei?Iesitul afara este complet interzis,ai mare grija,caci blochezi vocea!!!! Capaceala de miere de albine,fagurele ,propolisul sunt bune pentru tratarea laringitei!!! [/quote]
a pai mierea e nelipsita....stiu ca am o minunata laringita si o imflamare a amigdalelor si mucoasa nazala ce sa mai zic, nici ea nu a putut rezista tentatiei de a scalda in mucozitati si de s-a imflat si ea, ca totul sa fie in grup, nu mai adaug minunata mea alergie la frig, un frig pe care cum nasul meu il simte, il aspira si il transforma in minunate sunete de tuse si chiar stranuturi care trzesc si mortii din somnul vesnic
sa iti insirui tratamentul meu pai am asa pt dureri in gat strepsils intensiv cu miere si lamaie, la care adaug mult ceai cu miere si lamaie, sucuri de portocale+ sinupret+ sirop tuse+ bioparox+zinnat+aerius+fervex pt starile de calduri si friguri+zyrtec
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 11:06
De la: yumy, la data 2012-11-13 11:06:17[quote name='
a pai mierea e nelipsita....stiu ca am o minunata laringita si o imflamare a amigdalelor si mucoasa nazala ce sa mai zic, nici ea nu a putut rezista tentatiei de a scalda in mucozitati si de s-a imflat si ea, ca totul sa fie in grup, nu mai adaug minunata mea alergie la frig, un frig pe care cum nasul meu il simte, il aspira si il transforma in minunate sunete de tuse si chiar stranuturi care trzesc si mortii din somnul vesnic
sa iti insirui tratamentul meu pai am asa pt dureri in gat strepsils intensiv cu miere si lamaie, la care adaug mult ceai cu miere si lamaie, sucuri de portocale+ sinupret+ sirop tuse+ bioparox+zinnat+aerius+fervex pt starile de calduri si friguri+zyrtec




Woooooooooooow,stop,stop,,,opreste-te din enumerareea medicamentelor administrate ,,mai ai in lista?????? Nu ai ce sa faci,decat sa-ti impui rabdare si sa continui tratamentul,,inca cateva zile de acum incolo!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 11:22
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 11:22:56
De la: yumy, la data 2012-11-13 11:06:17[quote name='
a pai mierea e nelipsita....stiu ca am o minunata laringita si o imflamare a amigdalelor si mucoasa nazala ce sa mai zic, nici ea nu a putut rezista tentatiei de a scalda in mucozitati si de s-a imflat si ea, ca totul sa fie in grup, nu mai adaug minunata mea alergie la frig, un frig pe care cum nasul meu il simte, il aspira si il transforma in minunate sunete de tuse si chiar stranuturi care trzesc si mortii din somnul vesnic
sa iti insirui tratamentul meu pai am asa pt dureri in gat strepsils intensiv cu miere si lamaie, la care adaug mult ceai cu miere si lamaie, sucuri de portocale+ sinupret+ sirop tuse+ bioparox+zinnat+aerius+fervex pt starile de calduri si friguri+zyrtec




Woooooooooooow,stop,stop,,,opreste-te din enumerareea medicamentelor administrate ,,mai ai in lista?????? Nu ai ce sa faci,decat sa-ti impui rabdare si sa continui tratamentul,,inca cateva zile de acum incolo!!!!

Nu, nu mai am, Slava Domnului! Ideea e ca uneori de la atatea pastile adorm si uit sa le iau la ora care trebuie sunt prea multe si ma depaseste, cred ca imi pun asistenta sa ma trezeasca sa imi dea pastilele
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:13
De la: yumy, la data 2012-11-13 14:13:05[quote name='
Nu, nu mai am, Slava Domnului! Ideea e ca uneori de la atatea pastile adorm si uit sa le iau la ora care trebuie sunt prea multe si ma depaseste, cred ca imi pun asistenta sa ma trezeasca sa imi dea pastilele




Ia-ti,macar,un asistent medical,daca doresti asistenta!!!! Imbini utilul cu placutul!!!

Vorbind serios,,,iei,totusi,prea multe medicamente!!!!Sa ramana antibioticul pentru laringita,tusea retragandu-se ulterior,o data cu vindecarea raguselii!!Si pentru iritatia din gat si laringe,sa ramana tabletele de supt!! Daca esti fumatoare,,renunta la tigara ,pe perioada tratamentului medicamentos!!!

kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:24
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 14:24:41
De la: yumy, la data 2012-11-13 14:13:05[quote name='
Nu, nu mai am, Slava Domnului! Ideea e ca uneori de la atatea pastile adorm si uit sa le iau la ora care trebuie sunt prea multe si ma depaseste, cred ca imi pun asistenta sa ma trezeasca sa imi dea pastilele




Ia-ti,macar,un asistent medical,daca doresti asistenta!!!! Imbini utilul cu placutul!!!

Vorbind serios,,,iei,totusi,prea multe medicamente!!!!Sa ramana antibioticul pentru laringita,tusea retragandu-se ulterior,o data cu vindecarea raguselii!!Si pentru iritatia din gat si laringe,sa ramana tabletele de supt!! Daca esti fumatoare,,renunta la tigara ,pe perioada tratamentului medicamentos!!!


Nu as lua un asistent am suficienti la munca si imi plac ca sunt tari aiuriti am unul care imi zice "dona sefa" e din braila si are un accent de iti vine sa-l mananci cu tot cu acte, dar fara haine dar tu crezi ca eu le iau pe toate doar antiobitocul cu bomboane pt dureri de gat si picaturi de nas, restul trec pe de astea mai naturiste, ca de le-as lea pe toate aa intra in somnul mortii....
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:29
De la: yumy, la data 2012-11-13 14:29:15
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 14:24:41
De la: yumy, la data 2012-11-13 14:13:05[quote name='
Nu, nu mai am, Slava Domnului! Ideea e ca uneori de la atatea pastile adorm si uit sa le iau la ora care trebuie sunt prea multe si ma depaseste, cred ca imi pun asistenta sa ma trezeasca sa imi dea pastilele




Ia-ti,macar,un asistent medical,daca doresti asistenta!!!! Imbini utilul cu placutul!!!

Vorbind serios,,,iei,totusi,prea multe medicamente!!!!Sa ramana antibioticul pentru laringita,tusea retragandu-se ulterior,o data cu vindecarea raguselii!!Si pentru iritatia din gat si laringe,sa ramana tabletele de supt!! Daca esti fumatoare,,renunta la tigara ,pe perioada tratamentului medicamentos!!!


Nu as lua un asistent am suficienti la munca si imi plac ca sunt tari aiuriti am unul care imi zice "dona sefa" e din braila si are un accent de iti vine sa-l mananci cu tot cu acte, dar fara haine dar tu crezi ca eu le iau pe toate doar antiobitocul cu bomboane pt dureri de gat si picaturi de nas, restul trec pe de astea mai naturiste, ca de le-as lea pe toate aa intra in somnul mortii....

am uitat sa adaug ca doctorul a zis ca daca in 5 zile nu-mi trece vrea sa imi scoata amigdalele ce talente pe el, parca e dupa el
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:31
De la: yumy, la data 2012-11-13 14:29:15[quote name='
Nu as lua un asistent am suficienti la munca si imi plac ca sunt tari aiuriti am unul care imi zice "dona sefa" e din braila si are un accent de iti vine sa-l mananci cu tot cu acte, dar fara haine dar tu crezi ca eu le iau pe toate doar antiobitocul cu bomboane pt dureri de gat si picaturi de nas, restul trec pe de astea mai naturiste, ca de le-as lea pe toate aa intra in somnul mortii....



Asta cam asa este,tot femeia este baza!!!!Braileanul vorbeste usor moldoveneste,nu?????Fara haine,sigur,de ce sa te mai complici cu textilele????? Stii ce produse mai folosesc pentru iritatiile din gat???Trachisept si Trachisan,pe mine ma ajuta!!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:34
De la: yumy, la data 2012-11-13 14:31:26[quote name='
am uitat sa adaug ca doctorul a zis ca daca in 5 zile nu-mi trece vrea sa imi scoata amigdalele ce talente pe el, parca e dupa el



Amigdaloctomia se aplica numai in urma unor rezultate de analize medicale,ce prezinta suspiciunea existentei unor streptococi sau stafilococi,virusi ce pot ridica probleme de sanatate ulterioare!!Nu se executa aleatoriu,in plus de asta,nu se intervine chrurgical,in puseele de boala!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:37
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 14:34:09
De la: yumy, la data 2012-11-13 14:29:15[quote name='
Nu as lua un asistent am suficienti la munca si imi plac ca sunt tari aiuriti am unul care imi zice "dona sefa" e din braila si are un accent de iti vine sa-l mananci cu tot cu acte, dar fara haine dar tu crezi ca eu le iau pe toate doar antiobitocul cu bomboane pt dureri de gat si picaturi de nas, restul trec pe de astea mai naturiste, ca de le-as lea pe toate aa intra in somnul mortii....



Asta cam asa este,tot femeia este baza!!!!Braileanul vorbeste usor moldoveneste,nu?????Fara haine,sigur,de ce sa te mai complici cu textilele????? Stii ce produse mai folosesc pentru iritatiile din gat???Trachisept si Trachisan,pe mine ma ajuta!!!!!

si eu am folosit trachisept dar pt mn e cam apa de ploaie imi trebuie ceva tare la mega tusea mea. A pai femeia e baza, ii mai aud pe colegii (subalternii mei, ca nu m-am obisnuit sa le zic altfel, chiar daca le sunt sefa) ca ce s-ar face daca nu as fii eu, de aia zic, sper sa nu gasesc dezastru ca nici macar eu nu stiu cum o sa-l mai dreg
Ma consoleaza faptul ca am si 3 colege si le-am zis ca imi pun increderea in ele ca ii dau pe brazda pe baieti(7) le-am zis nu-s multi si ar trebui sa profite de ei dar ele fac pe ingerasi
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:39
De la: kudika_15804, la data 2012-11-13 14:37:03
De la: yumy, la data 2012-11-13 14:31:26[quote name='
am uitat sa adaug ca doctorul a zis ca daca in 5 zile nu-mi trece vrea sa imi scoata amigdalele ce talente pe el, parca e dupa el



Amigdaloctomia se aplica numai in urma unor rezultate de analize medicale,ce prezinta suspiciunea existentei unor streptococi sau stafilococi,virusi ce pot ridica probleme de sanatate ulterioare!!Nu se executa aleatoriu,in plus de asta,nu se intervine chrurgical,in puseele de boala!!!!

Da stiu, ca de la tineretea mea am invatat biologie si mi-a placut, dar ti-am zis a vrut si asta sa faca pe interesantul cu mine, a crezut ca ma sperie, am avut atatea probleme cu caile respiratorii, incat stiu ce sa iau de fiecare data, fara sa mai consult un medic de asta "destept"
Daca iti povestesc o faza de mai mult, cand m-am operat eu pe acolo mai vin si rezidenti, de trebuie sa isi faca si eu practica si un doctor a pus rezidentul sa s euite la un pacient sa se uite in ureche, acuza dureri, si ce tare ala il intreaba pe docto: Scarita se afla in ureche , cred ca uitandu-se a vazut-o si el si s-a speriat=)) la care doctorul i-a luat toate ustensilele din mana si l-a consultat el pe pacient, cred ca si el s-a speriat de prostia rezidentului
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:45
De la: yumy, la data 2012-11-13 14:45:35[quote name=
Da stiu, ca de la tineretea mea am invatat biologie si mi-a placut, dar ti-am zis a vrut si asta sa faca pe interesantul cu mine, a crezut ca ma sperie, am avut atatea probleme cu caile respiratorii, incat stiu ce sa iau de fiecare data, fara sa mai consult un medic de asta "destept"
Daca iti povestesc o faza de mai mult, cand m-am operat eu pe acolo mai vin si rezidenti, de trebuie sa isi faca si eu practica si un doctor a pus rezidentul sa s euite la un pacient sa se uite in ureche, acuza dureri, si ce tare ala il intreaba pe docto: Scarita se afla in ureche , cred ca uitandu-se a vazut-o si el si s-a speriat=)) la care doctorul i-a luat toate ustensilele din mana si l-a consultat el pe pacient, cred ca si el s-a speriat de prostia rezidentului



Frumoasa materia Biologie,nu???? Problema legata de rezidenti nu este deloc intamplatoare,asa se intampla,caci sunt neinitiati,una este ce se invata in facultate si altceva este sa practici cele invatate pe eventualii pacienti,apar emotiile,tracul,blocajul de informatii,sunt firesti aceste reactii,pana la un punct insa!!!!Eu am trecut printr-o situatie similara ,dar la o apendicectomie,nu vreau sa redau aici,ceea ce au spus cativa medici rezidenti,in momentul in care m-au vazut pe masa chirurgicala!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2012 15:05
De la: kudika_19922, la data 2012-11-01 22:27:40Hi all, am si eu o intrebare: se poate construi o relatie fara sa cunoastem prea multe despre trecutul persoanei sau ignorarea lui?

Conteaza in primul rand persoana.
Multe evenimente trecute poate nici nu au depins de ea...iar trecutul e bine sa ramana istorie.
Traiti-va prezentul si daca este totul in regula contruiti un viior pentru ca trecutul oricum nu mai poate fi schimbat.
Max2
Postat pe 23 Noiembrie 2012 15:56
Si daca a fost un criminal? Cum poti sa ignori ?
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Noiembrie 2012 16:09
De la: kudika_14322, la data 2012-11-23 16:09:11Si daca a fost un criminal? Cum poti sa ignori ?


Exista o emisiune interesanta pe Investigation Discovery, emisiune care se numeste "Casnicii cu vieti duble" sau ceva de genul. Acolo vezi cazuri de ramai masca cu persoane care au crezut ca s-au casatorit cu omul potrivit si, cand colo, acela ducea o viata dubla, fiind, de la caz la caz, violator, escroc, bigam, mafiot etc

Femeile care au cazut capcana acelor indivizi, au fost convinse ca s-au casatorit cu barbatul vietii lor, pentru ca, vezi tu, respectivii indivizi s-au descris in culori roz acelor tipe, insa realitatea era cu totul alta.

O persoana daca vrea sa te minta, te va minti oricat de bine ai incerca tu sa-l descosi si sa afli toate detaliile posibile si imposibile despre trecutul lui.
Doar atunci cand oamenii nu se simt constransi, ci se simt in largul lor, ei iti vor spune intotdeauna adevarul, in intregime.
kudika_10817
Postat pe 24 Noiembrie 2012 08:14
De la: kudika_10817, la data 2012-11-24 08:14:15
De la: kudika_14322, la data 2012-11-23 16:09:11Si daca a fost un criminal? Cum poti sa ignori ?


Exista o emisiune interesanta pe Investigation Discovery, emisiune care se numeste "Casnicii cu vieti duble" sau ceva de genul. Acolo vezi cazuri de ramai masca cu persoane care au crezut ca s-au casatorit cu omul potrivit si, cand colo, acela ducea o viata dubla, fiind, de la caz la caz, violator, escroc, bigam, mafiot etc

Femeile care au cazut capcana acelor indivizi, au fost convinse ca s-au casatorit cu barbatul vietii lor, pentru ca, vezi tu, respectivii indivizi s-au descris in culori roz acelor tipe, insa realitatea era cu totul alta.

O persoana daca vrea sa te minta, te va minti oricat de bine ai incerca tu sa-l descosi si sa afli toate detaliile posibile si imposibile despre trecutul lui.
Doar atunci cand oamenii nu se simt constransi, ci se simt in largul lor, ei iti vor spune intotdeauna adevarul, in intregime.


sunt si femei de asa natura care vor sa-si cladeasca o viata normala dar care in trecut sau chiar prezent au o dubla sau tripla atitudine si scopuri in viata care scapa omului cat de cat normal .
picard-jean-luc
Postat pe 24 Noiembrie 2012 08:21
De la: Max2, la data 2012-11-23 15:56:38
De la: kudika_19922, la data 2012-11-01 22:27:40Hi all, am si eu o intrebare: se poate construi o relatie fara sa cunoastem prea multe despre trecutul persoanei sau ignorarea lui?

Conteaza in primul rand persoana.
Multe evenimente trecute poate nici nu au depins de ea...iar trecutul e bine sa ramana istorie.
Traiti-va prezentul si daca este totul in regula contruiti un viior pentru ca trecutul oricum nu mai poate fi schimbat.


vorba aceea *istoria se repeta* nu e o *vorba in vant*
mai devreme sau mai tarziu se va afla de cadavrul din pivnita sau de amantul din sifonier
picard-jean-luc
Postat pe 24 Noiembrie 2012 08:24
De la: kudika_14322, la data 2012-11-23 16:09:11Si daca a fost un criminal? Cum poti sa ignori ?


de obicei criminalii sau cei care au ceva de ascuns au si o inteligenta care ii ajuta sa se dedubleze in persoane absolut onorabile. oricum acest subiect se refera cumva la trecutul stiut dar care e ignorat ceea ce e o utopie.

Ce nu sti , nu sti dar ce sti nu poate fi ignorat
picard-jean-luc
Postat pe 24 Noiembrie 2012 08:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nevoia de afectiune 4 De la: dana_mv 8 Februarie 2009 15:29
Oare ce ? 20 De la: geo_resuscitat 29 Decembrie 2010 22:36
Suntem rude? 6 De la: PRALEA_ 3 Octombrie 2011 14:42
Intrebare 26 De la: Lusha_ubitik 14 Noiembrie 2009 23:49
gestul de a inapoia un cadou 85 De la: yomarissaly 19 Aprilie 2012 17:49