Setari Cookie-uri

Good bye mi lover

Ma intreb oare de ce stau si sufar dupa o relatie care nu a mers niciodata? Oare de ce am lalait-o vreo cativa ani, am stat doar cu frica ca se va ajunge la sfarsit, nu vedeam o continuare in viitor in aceasta relatie. Nu pot sa-mi dau seama ce m-a tinut acolo. Oare de ce de fiecare data, (si-au fost destule) dupa despartire, in care am fost de acord si eu ca nu mai are rost m-am intors inapoi, desi stiam ca nu fac bine ceea ce fac? Oare de ce sunt caile vietii asa incurcate. Oare de ce intram in relatii nepotrivite? Cel putin eu asa am patit, totul era ok o vreme dupa care parca ceva imi spunea ca nu ceea ce vreau, si adevarul daca analizam la rece chiar nu era. De-a lungul timpului am avut o singura relatie in care am crezut ca pot sa raman fara sa gresesc…dar am gresit. Persoana in cauza a plecat fara explicatii, nu a fost corect din partea ei, dupa cativa ani meritam o explicatie, macar sa stiu unde am gresit sa nu repet. Acum sunt din nou in aceeasi stare de rahat, ramas din nou singur. Nu imi pot da seama, persoana in cauza avea niste aspiratii la mai mult de cat era, eu eram de acord dar in timp faceam tocmai invers. Nu vroiam sa fac ce mi-am propus, nu imi dau seama ce aveam in cap sau din ce cauza. Pe moment vedeam totul roz, dar undeva pe parcurs se pierdea. Incerc sa-mi dau seama ce se intampla cu mine sau chiar am eu ghinion numai de relatii nepotrivite……………………..
Iubitzel
Postat pe 18 Noiembrie 2012 14:03
pai inceputul cam spune totul. tocmai tu spui ca era o relatie care nu ar fi mers niciodata... cred ca era o nepotrivire de caracter. nu are rost sa regreti ceva ce nu merita... pastreaza-ti optimismul si lasa-te condus de ratiune si mai putin de sentiment...
anida_8129
Postat pe 18 Noiembrie 2012 15:07
De la: kudika_8129, la data 2012-11-18 15:07:17pai inceputul cam spune totul. tocmai tu spui ca era o relatie care nu ar fi mers niciodata... cred ca era o nepotrivire de caracter. nu are rost sa regreti ceva ce nu merita... pastreaza-ti optimismul si lasa-te condus de ratiune si mai putin de sentiment...

Asta incerc sa fac, de fiecare data cand ne-am despartit si stiam ca e ce-a mai buna alegere, rasuflam parca usurat, dar dupa cateva zile pic in extrema. Parca totul s-a ruinat, nu vad cale de iesire, sunt demoralizat cu totul, nu imi pot lua gandul, parca viata s-a sfarsit.
Iubitzel
Postat pe 18 Noiembrie 2012 15:24
Asa se intampla daca te-ai indragostit de o psihopata !
Nu e vina ta, dar acuma mergi si gaseste-ti o femeie normala !
Baiat_virgin
Postat pe 18 Noiembrie 2012 15:27
De la: Iubitzel, la data 2012-11-18 15:24:43
De la: kudika_8129, la data 2012-11-18 15:07:17pai inceputul cam spune totul. tocmai tu spui ca era o relatie care nu ar fi mers niciodata... cred ca era o nepotrivire de caracter. nu are rost sa regreti ceva ce nu merita... pastreaza-ti optimismul si lasa-te condus de ratiune si mai putin de sentiment...

Asta incerc sa fac, de fiecare data cand ne-am despartit si stiam ca e ce-a mai buna alegere, rasuflam parca usurat, dar dupa cateva zile pic in extrema. Parca totul s-a ruinat, nu vad cale de iesire, sunt demoralizat cu totul, nu imi pot lua gandul, parca viata s-a sfarsit.

E rau cu rau... dar se pare ca tot mai rau e fara rau...
_Zedd_
Postat pe 18 Noiembrie 2012 16:29
De la: kudika_21152, la data 2012-11-18 15:37:35
De la: Iubitzel, la data 2012-11-18 14:03:21Ma intreb oare de ce stau si sufar dupa o relatie care nu a mers niciodata? Oare de ce am lalait-o vreo cativa ani, am stat doar cu frica ca se va ajunge la sfarsit, nu vedeam o continuare in viitor in aceasta relatie. Nu pot sa-mi dau seama ce m-a tinut acolo. Oare de ce de fiecare data, (si-au fost destule) dupa despartire, in care am fost de acord si eu ca nu mai are rost m-am intors inapoi, desi stiam ca nu fac bine ceea ce fac? Oare de ce sunt caile vietii asa incurcate. Oare de ce intram in relatii nepotrivite? Cel putin eu asa am patit, totul era ok o vreme dupa care parca ceva imi spunea ca nu ceea ce vreau, si adevarul daca analizam la rece chiar nu era. De-a lungul timpului am avut o singura relatie in care am crezut ca pot sa raman fara sa gresesc…dar am gresit. Persoana in cauza a plecat fara explicatii, nu a fost corect din partea ei, dupa cativa ani meritam o explicatie, macar sa stiu unde am gresit sa nu repet. Acum sunt din nou in aceeasi stare de rahat, ramas din nou singur. Nu imi pot da seama, persoana in cauza avea niste aspiratii la mai mult de cat era, eu eram de acord dar in timp faceam tocmai invers. Nu vroiam sa fac ce mi-am propus, nu imi dau seama ce aveam in cap sau din ce cauza. Pe moment vedeam totul roz, dar undeva pe parcurs se pierdea. Incerc sa-mi dau seama ce se intampla cu mine sau chiar am eu ghinion numai de relatii nepotrivite……………………..
ba da frumos nume ti ai pus dc nu ti ai zis pasaricel


hello boy!
Daca ziceai good bye my love, era mai sensibil de comentat... Dar tu instinctiv ai rostit adevarul, doar lover, adica amator, amant, obiect de placere. Cand vei fi pregatit sa iubesti, sa te daruiesti onest si deplin dragostei tale, vei vedea ca merge si, macar pentru o vreme, pana va veti cunoaste si veti decide ca puteti fi impreuna, persoana aleasa va fi "your love"!! Restul e experienta, te pregateste pentru ce spuneam.
mobilemaimai_no1
Postat pe 18 Noiembrie 2012 16:42
De la: Iubitzel, la data 2012-11-18 15:24:43[quote name=
Asta incerc sa fac, de fiecare data cand ne-am despartit si stiam ca e ce-a mai buna alegere, rasuflam parca usurat, dar dupa cateva zile pic in extrema. Parca totul s-a ruinat, nu vad cale de iesire, sunt demoralizat cu totul, nu imi pot lua gandul, parca viata s-a sfarsit.



Eroare in impresia creata,,viata nu s-a sfarsit,ci de-abia de acum incepe cu adevarat!!!! Nu te minimaliza,nici supraestima,ci fii tu insuti,cu bucurii,nevoi si dorinte firesti!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Noiembrie 2012 17:25
De la: Iubitzel, la data 2012-11-18 14:03:21Ma intreb oare de ce stau si sufar dupa o relatie care nu a mers niciodata? Oare de ce am lalait-o vreo cativa ani, am stat doar cu frica ca se va ajunge la sfarsit, nu vedeam o continuare in viitor in aceasta relatie. Nu pot sa-mi dau seama ce m-a tinut acolo. Oare de ce de fiecare data, (si-au fost destule) dupa despartire, in care am fost de acord si eu ca nu mai are rost m-am intors inapoi, desi stiam ca nu fac bine ceea ce fac? Oare de ce sunt caile vietii asa incurcate. Oare de ce intram in relatii nepotrivite? Cel putin eu asa am patit, totul era ok o vreme dupa care parca ceva imi spunea ca nu ceea ce vreau, si adevarul daca analizam la rece chiar nu era. De-a lungul timpului am avut o singura relatie in care am crezut ca pot sa raman fara sa gresesc…dar am gresit. Persoana in cauza a plecat fara explicatii, nu a fost corect din partea ei, dupa cativa ani meritam o explicatie, macar sa stiu unde am gresit sa nu repet. Acum sunt din nou in aceeasi stare de rahat, ramas din nou singur. Nu imi pot da seama, persoana in cauza avea niste aspiratii la mai mult de cat era, eu eram de acord dar in timp faceam tocmai invers. Nu vroiam sa fac ce mi-am propus, nu imi dau seama ce aveam in cap sau din ce cauza. Pe moment vedeam totul roz, dar undeva pe parcurs se pierdea. Incerc sa-mi dau seama ce se intampla cu mine sau chiar am eu ghinion numai de relatii nepotrivite……………………..

de ce intram in relatii nepotrivite? pt ca s-o putem aprecia asa cum trebuie pe aia care va fi potrivita, atunci cand va aparea
muza_ta
Postat pe 18 Noiembrie 2012 22:24

Daca ziceai good bye my love, era mai sensibil de comentat... Dar tu instinctiv ai rostit adevarul, doar lover, adica amator, amant, obiect de placere. Cand vei fi pregatit sa iubesti, sa te daruiesti onest si deplin dragostei tale, vei vedea ca merge si, macar pentru o vreme, pana va veti cunoaste si veti decide ca puteti fi impreuna, persoana aleasa va fi "your love"!! Restul e experienta, te pregateste pentru ce spuneam.[/quote]

Cred ca face referire la o melodie intitulata "Good bye my lover"
Micaell
Postat pe 19 Noiembrie 2012 08:31
Poate ca te arunci prea repede,in niste relatii fara cap si fara coada, doar ca sa nu fii singur. In viata trebuie sa ai rabdare... Se poate sa nu gasesti din prima ce-ti doresti. Cauta cu atentie, pana la urma o sa ajungi la persoana potrivita
Micaell
Postat pe 19 Noiembrie 2012 08:36
De la: Iubitzel, la data 2012-11-18 14:03:21Ma intreb oare de ce stau si sufar dupa o relatie care nu a mers niciodata? Oare de ce am lalait-o vreo cativa ani, am stat doar cu frica ca se va ajunge la sfarsit, nu vedeam o continuare in viitor in aceasta relatie. Nu pot sa-mi dau seama ce m-a tinut acolo. Oare de ce de fiecare data, (si-au fost destule) dupa despartire, in care am fost de acord si eu ca nu mai are rost m-am intors inapoi, desi stiam ca nu fac bine ceea ce fac? Oare de ce sunt caile vietii asa incurcate. Oare de ce intram in relatii nepotrivite? Cel putin eu asa am patit, totul era ok o vreme dupa care parca ceva imi spunea ca nu ceea ce vreau, si adevarul daca analizam la rece chiar nu era. De-a lungul timpului am avut o singura relatie in care am crezut ca pot sa raman fara sa gresesc…dar am gresit. Persoana in cauza a plecat fara explicatii, nu a fost corect din partea ei, dupa cativa ani meritam o explicatie, macar sa stiu unde am gresit sa nu repet. Acum sunt din nou in aceeasi stare de rahat, ramas din nou singur. Nu imi pot da seama, persoana in cauza avea niste aspiratii la mai mult de cat era, eu eram de acord dar in timp faceam tocmai invers. Nu vroiam sa fac ce mi-am propus, nu imi dau seama ce aveam in cap sau din ce cauza. Pe moment vedeam totul roz, dar undeva pe parcurs se pierdea. Incerc sa-mi dau seama ce se intampla cu mine sau chiar am eu ghinion numai de relatii nepotrivite……………………..


Incearca sa dai o sansa si fetelor care, in mod normal, nu ar avea o sansa la tine. S-ar putea sa ai parte de surprize...placute.
kudika_10817
Postat pe 19 Noiembrie 2012 10:18
De la: Micaell, la data 2012-11-19 08:36:13Poate ca te arunci prea repede,in niste relatii fara cap si fara coada, doar ca sa nu fii singur. In viata trebuie sa ai rabdare... Se poate sa nu gasesti din prima ce-ti doresti. Cauta cu atentie, pana la urma o sa ajungi la persoana potrivita

Punct ochit punct lovit. La asta ma gandeam si eu, m-am agatat intr-un fel orbeste in relatie desi parca ceva imi spunea ca nu e cea mai potrivita.Sufeream cred ca de singuratate, nu este prima relatie si veneam dupa o pauza cam lunga singur.Am incercat, am crezut ca pot schimba ceva dar am ajuns la concluzia ca ne incurcam unul pe altul si am stat pe loc cativa ani.
Iubitzel
Postat pe 19 Noiembrie 2012 22:38
Este greu sa gãsești rãspuns la toate "de ce-urile"!! Cert este ca fiecare persoana care intra in viata noastrã are un rol, un scop: sa învãțãm ceva, sa devenim mai puternici, nimic nu e întâmplãtor, depinde de noi sa luam partea plinã. Nu vorbesc "din cãrți", vorbesc din experientele nu tocmai vesele!! Important e sa dai timp timpului, el le va aseza in asa fel incat sa-ti fie bine! Fruntea sus: va trece, mai greu la început, dar va trece!!
mipotop
Postat pe 2 Decembrie 2012 09:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa`i mai diminuez iesirile la o bere...doua, trei..? 61 De la: kudika046656 5 Iunie 2011 00:29
Iubirea bate-o vina 0 De la: 13 Septembrie 2012 16:04
Cand stii ca e timpul sa mergi mai departe? 57 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:46
ajutor ! 6 De la: kudika_992548 20 August 2015 17:15
Nu mai inteleg nimic... 45 De la: Anonymous19xx 25 Ianuarie 2015 12:14