Setari Cookie-uri

despartire

Traiesc oameni buni..greu dar traiesc am incercat sa trec peste..am iesit cu fete in oras, sa uit. Dar in seara asta mi-am dat intalnire cu una dintre fetele cunoscute in ultimul timp..si sa vedeti ce se intampla..plec de acasa pe la 7..intalnirea era programata la 7.30, iar cand ajung in centru la o trecere de pietoni era rosu..stau si o vad pe prietena ei..care mai era cu inca o pers..nu mi-am dat seama cine e..pt ca era cu spatele..cand ma apropii de colega aia a ei am zis hai sa o intreb ce mai face fosta..ajuns langa aia, i spun pe nume..la care se intoarce fosta schimbata fata de cum o stiam eu (vopsita alte haine) a inebunit de uimire, iar pt cateva secunde a ramas pe loc, dupa care fuge spre o statie de taxi. Raman sa vb cu colega ei si o intreb,, stiu ca esti prietena ei dar vreau sa stiu oare mai am vreo sansa sa ne impacam'', la care ea ,,nu stiu ce sa zic am vb cu ea si daca e sa va impacati asta nu se va intampla acum"..dupa 2 minute o suna fosta si probabil o intreaba daca eu mai sunt acolo..la care aia spune ,,da da" si inchide. Vine fosta inapoi..si imi reproseaza ca dc i-a trimis sora mea un msg in care a facut-o ,,nesimtita si fara suflet'', am incercat sa o linistesc in prima faza i-am cerut iertare in numele surorii mele si am rugat-o daca pot sa o conduc pt ultima data in staie care e la 5 min de locul unde eram..a acceptat iar pe drum am vb cu ea ,,hai sa fim oameni si sa ne respectam, sa ramanem prieteni, amici cum vrei tu, nu iti pasa de mine ca sufar si ca timp de o luna nu ai dat un msg in care sa ma intrebi daca sunt bine", ,,sau sa ne dam mesaje de sarbatori macar'' . La care ea ,,nu ca mi-am schimbat numarul si oricum nu vreau sa vorbim'' Ajungem in statie asteptand tramvaiul am spus asa ,, te rog iarta-ma pt ce am facut, iti respect decizia, te voi purta mereu in sufletul meu, si te iubesc si daca tu consideri ca vrei sa te intorci la mine eu te astept cu bratele deschise'' Ea: ,, si eu o sa te am in sufletul meu pt todeauna" dupa care incepe sa planga si spune ca are pe altcineva, eu spun ,, nu te cred'', ,,nu ai pe nimeni dc sa suferi asa..Dupa care vine una dintre fata cu care mi-am dat intalnire in spatele meu si spune ,,hey ce faci?" am spus sa astepte putin, am pus mana pe fosta si am rugat-o sa se uite in ochii mei, ea plangea si a vazut-o pe fata aia cu care eu trebuia sa ma intalnesc.

Oare acest lucru o va face sa isi doreasca sa fim din nou simtind ca ma pierde si ca altele roiesc in jurul meu?

Ce credeti despre toata aceasta poveste?
kudika_21543
Postat pe 28 Noiembrie 2012 02:13
Si de ce s-a intors pt ca initial a fugit..spre o statie de taxi..nu se uita la mine cand vb fata in fata..am rugat-o sa se uite si s-a uitat..nu mai inteleg nimic..Ma poate ajuta cineva cu un sfat..sau ce credeti macar dc face asa..sa nu raspunda ap o luna si dupa sa ne vedem intamplator..probabil e si ei greu si vroia sa ma vada dupa atata timp...
kudika_21543
Postat pe 28 Noiembrie 2012 04:28
De la: kudika_21543, la data 2012-11-28 04:28:47Si de ce s-a intors pt ca initial a fugit..spre o statie de taxi..nu se uita la mine cand vb fata in fata..am rugat-o sa se uite si s-a uitat..nu mai inteleg nimic..Ma poate ajuta cineva cu un sfat..sau ce credeti macar dc face asa..sa nu raspunda ap o luna si dupa sa ne vedem intamplator..probabil e si ei greu si vroia sa ma vada dupa atata timp...



Las-o in pace ,esti sufocant!!!!!Daca va reveni al tine,numai EA va hotari acest lucru,nu ii mai forta mana!!!!Esti precipitat in actiuni,dar,pe de alta parte,esti ca un milog ,care cerseste iubirea!!!Nu se poate asa ceva,nu este de acceptat o asemenea atitudine!!!!!Fii mai demn,caci,femeilor,nu le plac plangaciosii si acaparatorii,una este sa facem referire la acea manifestare a iubirii fata de partenera,gingasa,protectoare,si cu totul alta este sa te comporti la maniera in care o faci,obsesiv si tracasant!!!!Te intrebi daca fosta ta iubita te regreta!!!!! Poate da ,poate nu!!!!Te-ai expus prea mult in fata ei,te inteleg,o iubesti,dar s-ar putea ca aceasta prezentare sa nu fie un avantaj pentru tine,din contra!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Noiembrie 2012 07:25
De la: kudika_21543, la data 2012-11-28 02:13:50Traiesc oameni buni..greu dar traiesc am incercat sa trec peste..am iesit cu fete in oras, sa uit. Dar in seara asta mi-am dat intalnire cu una dintre fetele cunoscute in ultimul timp..si sa vedeti ce se intampla..plec de acasa pe la 7..intalnirea era programata la 7.30, iar cand ajung in centru la o trecere de pietoni era rosu..stau si o vad pe prietena ei..care mai era cu inca o pers..nu mi-am dat seama cine e..pt ca era cu spatele..cand ma apropii de colega aia a ei am zis hai sa o intreb ce mai face fosta..ajuns langa aia, i spun pe nume..la care se intoarce fosta schimbata fata de cum o stiam eu (vopsita alte haine) a inebunit de uimire, iar pt cateva secunde a ramas pe loc, dupa care fuge spre o statie de taxi. Raman sa vb cu colega ei si o intreb,, stiu ca esti prietena ei dar vreau sa stiu oare mai am vreo sansa sa ne impacam'', la care ea ,,nu stiu ce sa zic am vb cu ea si daca e sa va impacati asta nu se va intampla acum"..dupa 2 minute o suna fosta si probabil o intreaba daca eu mai sunt acolo..la care aia spune ,,da da" si inchide. Vine fosta inapoi..si imi reproseaza ca dc i-a trimis sora mea un msg in care a facut-o ,,nesimtita si fara suflet'', am incercat sa o linistesc in prima faza i-am cerut iertare in numele surorii mele si am rugat-o daca pot sa o conduc pt ultima data in staie care e la 5 min de locul unde eram..a acceptat iar pe drum am vb cu ea ,,hai sa fim oameni si sa ne respectam, sa ramanem prieteni, amici cum vrei tu, nu iti pasa de mine ca sufar si ca timp de o luna nu ai dat un msg in care sa ma intrebi daca sunt bine", ,,sau sa ne dam mesaje de sarbatori macar'' . La care ea ,,nu ca mi-am schimbat numarul si oricum nu vreau sa vorbim'' Ajungem in statie asteptand tramvaiul am spus asa ,, te rog iarta-ma pt ce am facut, iti respect decizia, te voi purta mereu in sufletul meu, si te iubesc si daca tu consideri ca vrei sa te intorci la mine eu te astept cu bratele deschise'' Ea: ,, si eu o sa te am in sufletul meu pt todeauna" dupa care incepe sa planga si spune ca are pe altcineva, eu spun ,, nu te cred'', ,,nu ai pe nimeni dc sa suferi asa..Dupa care vine una dintre fata cu care mi-am dat intalnire in spatele meu si spune ,,hey ce faci?" am spus sa astepte putin, am pus mana pe fosta si am rugat-o sa se uite in ochii mei, ea plangea si a vazut-o pe fata aia cu care eu trebuia sa ma intalnesc.

Oare acest lucru o va face sa isi doreasca sa fim din nou simtind ca ma pierde si ca altele roiesc in jurul meu?

Ce credeti despre toata aceasta poveste?


Nu cred ca mai tine la tine, insa ii pare rau ca tie nu-ti merge bine, asa cum i-ar parea rau de orice alt om, care ar suferi.

Stiu ca ti-e greu, insa incearca sa nu mai ai niciun fel de contact cu ea, nici macar prin telefon. Da-i inimii tale prilej sa se vindece.
Viorica_Franziska
Postat pe 28 Noiembrie 2012 10:29
Omule uite...inteleg perfect prin ce treci...acum 3 saptamani si prietena mea m-a parasit... Aveam impreuna 2 ani si o luna si inca mai era virgina.Timp de 2 ani de zile am iesit peste tot prin oras cu ea. Efectiv mi-am facut un stil de viata. M-am invatat sa ma distrez si sa ma simt bine doar alaturi de ea. Nu faceam cine stie ce dar toate nimicurile alea zilnice...ba un suc ba un film ba o pizza...lucruri marunte dar totusi importante pentru mine. In fine...in ultima perioada am inceput sa ne cam certam din mai multe motive...si chestia cu sexul si faptul ca imi reprosa mereu vrute si nevrute...oricum... intro marti m-a chemat la ea la liceu sa discutam despre noi. Stiind ca suntem certati m-am dus frumos cu un buchet de flori si am asteptat-o. M-am asezat cu ea pe o bancuta...stii ce mi-a spus? "Alex sunt pregatita sa-mi pierd virginitatea doar ca noi doi ne-am certat prea mult in ultima perioada si vreau sa o fac cu altcineva. Din prietenul care mi-ai fost odata nu a mai ramas nimic". Stii cum m-am simtit? Sa-mi pice ceru in cap frate mai ales ca eu credeam ca o sa ne impacam. Nu am fost un prieten rau mereu ne vedeam cand putea ea nu i-am tinut cont de nimic ...i-am fost aproape pe post de catel. Si intradevar...in ultima perioada vorbeam oarecum mai rar dar asta din motiv ca este clasa a 12-a , vrea sa dea la medicina si are de invatat deci tot pentru ea! Si uite ca au trecut 3 saptamani si pe ea o doare in cot de minee. Eu stau si plang in fiecare seara dupa ea iar ei nui pasa de nimic atata timp cat are prieteni cu care sa-si ocupe timpul in oras. Sunt devastat mai ales ca vin sarbatorile si recunosc...am incercat sa mai dau de ea de cateva ori in speranta ca mai pot face ceva.Ultima oara cand am sunat-o mi-a raspuns si mia zis ca sa bag la cap ca abia acuma isi da seama ce alegere buna a facut ca nu o merit si ca nu mai stiu eu ce. Si-am stat si m-am gandit...ba chit ca sufar atat...nu trebuie sa-i dau satisfactia asta...crezi ca daca te smiorcai in fata ei rezolvi ceva? Iti zic eu ca nu. Asta e suferi cateva luni si dupa aceea inveti sa mergi inainte. Si nu te repezii la alta relatie ca nu o sa o uiti asa. Mai bine te uiti la un tv sau discuti cu cineva sa te descarci si incerci sa-ti impui in minte ca poate e mai bine asa
kudika_22469
Postat pe 1 Decembrie 2012 13:43
xanax nu sunt pastile sa te lasi de fumat?
rody52
Postat pe 2 Decembrie 2012 10:02
De la: rody52, la data 2012-12-02 10:02:00xanax nu sunt pastile sa te lasi de fumat?


Nu invata baiatul la prostioare.
Viorica_Franziska
Postat pe 2 Decembrie 2012 12:08
De la: rody52, la data 2012-12-02 10:02:00xanax nu sunt pastile sa te lasi de fumat?



Nu,acest produs are alta aplicatie,ce tine de starile anxioase si au regim strct de folosire!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Decembrie 2012 12:12
Era o gluma de-a doamnei Rodica.
Viorica_Franziska
Postat pe 2 Decembrie 2012 12:13
Din punctul meu de vedere tipa e destul de imatura si spun asta pentru ca niciodata nu i-am inteles pe cei care aleg sa puna capat unei relatii fara nici o explicatie, in conditiile in care intre parteneri nu s-au intamplat lucruri extreme(batai s.a.m.d.). Nu cred ca era atat de greu sa iti spuna de ce a ales sa o termine cu tine, pt ca un motiv clar exista,mie mi se pare ca dramatizeaza prea mult sau poate ca intr-adevar intre voi s-a intamplat ceva destul de serios pt ea de care tu nu iti dai seama.
kudika_18601
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:47
te-ai gândit vreodata ca ,,un sut în fund e un pas înainte"? de unde stii tu ca nu iti va fi mai bine fara ea? poate Dumnezeu ti-a intins o mana e ajutor, pentru ca cea persoana nu era potrivita pentru tine....aveti grija ce faceti cu viata voastra!
kudika446167
Postat pe 2 Decembrie 2012 21:34
Buna din nou..a trecut ceva timp decand nu am mai scris..am fost ocupat cu cateva domnisoare..dar nu prea a mers..tot la fosta ma gandesc..ce as face nu o pot scoate din minte..
Ultima intamplare..de ieri..pun mana pe tel si ma decid sa dau un mesaj: suna ceva de genul,, vreau sa te uit, am cunoscut pe altcineva si..m-am satturat sa ma milogesc de tine.." asta dupa 3 saptamani in care nu am dat nici un semn de viata..nu a durat 2 minute si a raspuns..ne-am pus deacord sa ne intalnim la o cafea..
O astept, punctuala totul a fost ok..in cafenea eu, am incercat sa ma port distant fata de ea da ce credeti am putut?..nu! am inceput sa ma uit insistent la ea, ii zambeam, ea la fel...gesturi de tandreturi..alea alea..chiar nu ma asteptam sa ma srute, sa ma imbratiseze...si sa planga wtf?

Isi amintea de noi de momentele trecute, radea, plangea..am zis stai ca nu e in regula si am inceput discutia..despre ce se intampla..a terminat-o gelozia..tot ma intreba cu cine m-am intalnit, daca am facut ceva mai mult..dupa care parca anumit..isi verifica telefonul si observ o poza..cu un tip..nu am spus nimic am incercat sa ma abtin..fara sa spun nimic ma uitam la ea insistent.la care ea,, de ce nu mai spui nimic?''
Si am intrebat ala cine e? ea: nu ca e un tip cu care nu am nici o legatura, ca vorbesc doar pe telefon..am zis stai da ma prostesti asa pe fata? ce draqu suntem copii?La care ea : Tu ai fost si esti in continuare al meu..si nu as putea sa am o relatie cu alt barbat decat cu tine..Ce draqu joaca un rol, se victimizeaza in felul asta? Am incercat sa nu par disperat..ma purtam normal..ca si cum nu imi pasa..am zis: ce draqu vrei sa facem sa ajugem sa avem familii si sa ne lasam sotia/ sotul copii si sa fim impreuna..?Ne mintim siguri..?scene cu plans..m-a analizat din cap pana in picioare la plecare..iar la despartire..am bruscat-o putin si am sarutat-o pasinal si i-am spus Te iubesc!..la care ea: daca imi dai un mesaj sau ma suni eu o sa iti raspund..si cam asa s-a incheiat ziua..

De ce face toate astea si se minte singura daca inca ma iubeste si tine la mine? Multumesc!
kudika_21543
Postat pe 18 Decembrie 2012 04:48
De la: kudika_21543, la data 2012-12-18 04:48:08Buna din nou..a trecut ceva timp decand nu am mai scris..am fost ocupat cu cateva domnisoare..dar nu prea a mers..tot la fosta ma gandesc..ce as face nu o pot scoate din minte..
Ultima intamplare..de ieri..pun mana pe tel si ma decid sa dau un mesaj: suna ceva de genul,, vreau sa te uit, am cunoscut pe altcineva si..m-am satturat sa ma milogesc de tine.." asta dupa 3 saptamani in care nu am dat nici un semn de viata..nu a durat 2 minute si a raspuns..ne-am pus deacord sa ne intalnim la o cafea................................................


Va jucati unul cu celalat total aiurea!!!
Nu aveai niciun drept sa-i ceri date despre domnul respectiv,caci nici tu nu ai fost curat ca lacrima in aceasta perioada,de ce iti aloci un drept,care nu este al tau?Esti gelos!!!!Nu este bine,ea observa acest lucru si sta in asteptare!!!

Nu imi pot explica,deocamdata,senzatia creata de domnisoara respectiva si anume aceea ,ca este tipul de femeie careia ii place sa fie cautata de barbati,curtata ,ea luand pozitia femeii demna de compatimit in indeciziile ei!!!Vrea si nu vrea,iubeste ,dar ii place,mult mai mult,sa fie ea cea adorata,cautata insistent,ii place jocul ,flirtul,nu stiu,este destul de opaca in aceste momente!!!Ce este clar,este faptul ca ii place sa conduca ,sa stapaneasca lucrurile,sa detina totul sub control,chiar si pe tine,prin afisarea acelei sperante, legata de o eventuala revedere! Ii place sa ofere acadele,dar portionat,nu totul o data!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Decembrie 2012 07:55
Revin cu noutati..Dupa 3 luni jumatate de cand suntem despartiti, ne-am mai intalnit de 2-3 ori, am vb la telefon..dar foarte putin.

De curand ma tot suna sub tot felul de pretexte, probabil sa se asigure ca nu am pe altcineva. Si faza este ca ea de la inceput imi tot spunea ,,ultima intalnire, ultimul mesaj, ultima convorbire"..a plans la telefon, a spus ca a picat la un examen, ca se gandeste la mine.

In urma cu cateva zile..ne-am intalnit intamplator pe strada..avea lacrimi in ochi..nu aveam ce sa fac, am strans-o in brate, am sarutat-o si i-am urat succes la examen..dupa ce am ajuns acasa..iar ma suna..sa vada ce fac.

Si tot il intreaba pe fratmiu daca sufar? ce fac eu..

Trec, zile chiar si 2 saptamani fara sa vb macar..dar totusi nu se lasa..probabil ii este frica sa nu ma piarda..indiferenta doare?
kudika_21543
Postat pe 7 Februarie 2013 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prea confuza ca sa pot sa iau o decizie, am nevoie de un sfat!!!! 26 De la: kinki1 12 Decembrie 2010 11:59
Vreau sa divortez! 95 De la: sabi_36 20 Octombrie 2010 09:09
ajutorrrrrrrrrrrrrrr! 6 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:47
si barbatii.... sufera!!!! 32 De la: mauuu1987 17 Noiembrie 2013 15:02
M-a parasit... 34 De la: Micael 20 Ianuarie 2011 11:33