Setari Cookie-uri

Cum sa fac?


Acum vine momentul in care eu zic nu si toate femeile imi sar in cap ca sunt egoist si bla bla nu?:)

Cert e ca ea stie despre mine ca am tot umblat,si acum vrea sa fie cea care sa-mi puna capac...sper doar sa se intample asta..

Tu vrei ca ea sa iti puna capac sau nu?
Ambitia nu va duce nicaieri.

Nu e geloasa tipa???
kudika_22701
Postat pe 3 Decembrie 2012 21:34
@227,Schimbarea trebuie sa fie radicala,brusca si imediata,daca doresti o remaniere a situatiei date,,,ori diminuarea acelei portii seamana ,mai degraba,cu o dieta,decat cu o transformare in bine!!!!Ti-ai schimbat numarul de telefon?????Vax!!Ar fi trebuit sa faci o pauza ,in telefonie ,o perioada de timp,schimbarea numarului,nu elimina obiceiul avut,caci ramane tentatia!!!!

Faci referire la refacerea drogatilor!!!!Hmm,tinere,chiar daca acestia se revigoreaza,vindecarea nu este totala,caci raman sechelele,care trec sau nu in timp!!!Orice analogie intre cele doua situatii nu corespunde realitatii!!!

Vrei rezultate pozitive???Rupe orice legatura cu acele creatoare de placeri efemere,renunta la telefon o perioada de timp,si dedica-te iubitei tale,sa te simta ,cat mai mult, ca fiind doar al ei!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Decembrie 2012 21:46
Din start optiunea de a-i spune pica,oricat de frumos ar suna vorbele tale,e foarte posibil sa ma ierte acum din prea multa dragoste,dar ar ramane o scanteie mica care s-ar aprinde la fiecare divergenta...oricum,iau in seama toate parerile voastre si va multumesc...nu ma pot transforma deodata intr-un sfant,dar simt ca o sa fie bine de data asta
kudika_22227
Postat pe 5 Decembrie 2012 01:08
De la: kudika_22701, la data 2012-12-03 21:34:00
Acum vine momentul in care eu zic nu si toate femeile imi sar in cap ca sunt egoist si bla bla nu?:)

Cert e ca ea stie despre mine ca am tot umblat,si acum vrea sa fie cea care sa-mi puna capac...sper doar sa se intample asta..

Tu vrei ca ea sa iti puna capac sau nu?
Ambitia nu va duce nicaieri.

Nu e geloasa tipa???



E mai putin geloasa ca altele,dar sa zicem ca am invatat sa ma ascund destul de bine incat sa nu banuiasca nimic
kudika_22227
Postat pe 5 Decembrie 2012 01:09
De la: kudika_15804, la data 2012-12-03 21:46:39@227,Schimbarea trebuie sa fie radicala,brusca si imediata,daca doresti o remaniere a situatiei date,,,ori diminuarea acelei portii seamana ,mai degraba,cu o dieta,decat cu o transformare in bine!!!!Ti-ai schimbat numarul de telefon?????Vax!!Ar fi trebuit sa faci o pauza ,in telefonie ,o perioada de timp,schimbarea numarului,nu elimina obiceiul avut,caci ramane tentatia!!!!

Faci referire la refacerea drogatilor!!!!Hmm,tinere,chiar daca acestia se revigoreaza,vindecarea nu este totala,caci raman sechelele,care trec sau nu in timp!!!Orice analogie intre cele doua situatii nu corespunde realitatii!!!

Vrei rezultate pozitive???Rupe orice legatura cu acele creatoare de placeri efemere,renunta la telefon o perioada de timp,si dedica-te iubitei tale,sa te simta ,cat mai mult, ca fiind doar al ei!!!


A ramane fara telefon pt mine e ca si cum as ramane fara maini.
Schimbarea numarului e benefica momentan,multa lume nu mai are cum sa dea de mine,si avand in vedere ca niciodata nu sun eu(dintr-un principiu tampit) sper sa mearga.
Ai dreptate ca am exagerat cu analogia acestor situatii,am vrut cumva sa spun ca e foarte greu sa treci de la "N" partenere sexuale la una singura,si gandul ca o sa fac dragoste doar cu ea toata viata de acum incolo ma infioara sincer.
Un alt principiu din cele tampite ale mele este ca "umblu din floare in floare" pana cand ma voi insura cu aleasa(ca in povestile disney),urmand sa fiu un sot model,fidel si devreme acasa....
In concluzie,sunt un tembel cu principii tembele!
kudika_22227
Postat pe 5 Decembrie 2012 01:16
De la: kudika_22227, la data 2012-12-05 01:16:50[quote name=
A ramane fara telefon pt mine e ca si cum as ramane fara maini.
Schimbarea numarului e benefica momentan,multa lume nu mai are cum sa dea de mine,si avand in vedere ca niciodata nu sun eu(dintr-un principiu tampit) sper sa mearga.
Ai dreptate ca am exagerat cu analogia acestor situatii,am vrut cumva sa spun ca e foarte greu sa treci de la "N" partenere sexuale la una singura,si gandul ca o sa fac dragoste doar cu ea toata viata de acum incolo ma infioara sincer.
Un alt principiu din cele tampite ale mele este ca "umblu din floare in floare" pana cand ma voi insura cu aleasa(ca in povestile disney),urmand sa fiu un sot model,fidel si devreme acasa....
In concluzie,sunt un tembel cu principii tembele!



Nu este dificil sa devii statornic daca iti respecti si iubesti partenera de cuplu,este foarte simplu,numai ca,voi,barbatii,faceti ca totul sa fie complicat!!!!Te infioara gandul de a face DRAGOSTE numai cu partenera ta????Pai,in acest caz,,,las-o in pace,acorda-i libertate,caci nu vad cum ar putea evolua relatia voastra!!!!!! Privesti lucrurile cu superficialitate,esti simplist in comportament si atitudine,mergand pana la bagatelizarea actului casatoriei,care presupune si fidelitate,loialitate printre altele!!Urat lucru si destul de incomod pentru iubita ta!!Stie,cunoaste modul cum gandesti si vezi lucrurile?

Esti un "tembel cu principii tembele"????Nu,tinere,esti,doar un barbat cu principii masculine,chiar daca sunt in contradictie cu tot ceea ce inseamna iubirea si tot ce aduce ea in viata unui cuplu tanar si nu numai!!!Mai ales,,,cu ce ar trebui sa aduca ea in viata unei femei,care iubeste un barbat!!!


Problema telefonului!! Nu a fost deloc exagerata propunerea de a renunta la telefon o perioada de timp,dar nu ai inteles mesajul!!!! Ai acces la internet de pe acel telefon????? Daca raspunsul este afirmativ,poti incerca ,accesand virtualul ,in timpul liber,sa afli informatii despre fidelitatea in cuplu,dupa care poti trece la aplicarea datelor obtinute in relatia ta,si asa o sa ai mainile ocupate,dar intr-un mod placut!!! Tinere,nu-ti bate joc de iubire!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 07:34
De la: kudika_15804, la data 2012-12-05 07:34:34
De la: kudika_22227, la data 2012-12-05 01:16:50[quote name=
A ramane fara telefon pt mine e ca si cum as ramane fara maini.
Schimbarea numarului e benefica momentan,multa lume nu mai are cum sa dea de mine,si avand in vedere ca niciodata nu sun eu(dintr-un principiu tampit) sper sa mearga.
Ai dreptate ca am exagerat cu analogia acestor situatii,am vrut cumva sa spun ca e foarte greu sa treci de la "N" partenere sexuale la una singura,si gandul ca o sa fac dragoste doar cu ea toata viata de acum incolo ma infioara sincer.
Un alt principiu din cele tampite ale mele este ca "umblu din floare in floare" pana cand ma voi insura cu aleasa(ca in povestile disney),urmand sa fiu un sot model,fidel si devreme acasa....
In concluzie,sunt un tembel cu principii tembele!



Nu este dificil sa devii statornic daca iti respecti si iubesti partenera de cuplu,este foarte simplu,numai ca,voi,barbatii,faceti ca totul sa fie complicat!!!!Te infioara gandul de a face DRAGOSTE numai cu partenera ta????Pai,in acest caz,,,las-o in pace,acorda-i libertate,caci nu vad cum ar putea evolua relatia voastra!!!!!! Privesti lucrurile cu superficialitate,esti simplist in comportament si atitudine,mergand pana la bagatelizarea actului casatoriei,care presupune si fidelitate,loialitate printre altele!!Urat lucru si destul de incomod pentru iubita ta!!Stie,cunoaste modul cum gandesti si vezi lucrurile?

Esti un "tembel cu principii tembele"????Nu,tinere,esti,doar un barbat cu principii masculine,chiar daca sunt in contradictie cu tot ceea ce inseamna iubirea si tot ce aduce ea in viata unui cuplu tanar si nu numai!!!Mai ales,,,cu ce ar trebui sa aduca ea in viata unei femei,care iubeste un barbat!!!


Problema telefonului!! Nu a fost deloc exagerata propunerea de a renunta la telefon o perioada de timp,dar nu ai inteles mesajul!!!! Ai acces la internet de pe acel telefon????? Daca raspunsul este afirmativ,poti incerca ,accesand virtualul ,in timpul liber,sa afli informatii despre fidelitatea in cuplu,dupa care poti trece la aplicarea datelor obtinute in relatia ta,si asa o sa ai mainile ocupate,dar intr-un mod placut!!! Tinere,nu-ti bate joc de iubire!!!


prea multe ok-uri,parca ai fi de la ppdd!:)) si stereotipuri de genul tinere nu-ti bate joc de iubire nu-s chiar pe gustul meu,dar apreciez ca vrei sa ma ajuti....
ca un update,sunt "clean" de ceva timp si sper sa fie bine,mai am un hop zilele astea cand o sa fie ziua mea si o sa primesc oferte de cadouri mai speciale!
kudika_22227
Postat pe 6 Decembrie 2012 01:07
De la: kudika_22227, la data 2012-12-06 01:07:04[quote name='
prea multe ok-uri,parca ai fi de la ppdd!:)) si stereotipuri de genul tinere nu-ti bate joc de iubire nu-s chiar pe gustul meu,dar apreciez ca vrei sa ma ajuti....
ca un update,sunt "clean" de ceva timp si sper sa fie bine,mai am un hop zilele astea cand o sa fie ziua mea si o sa primesc oferte de cadouri mai speciale!




Nici nu asteptam ca ceva sa fie pe gustul tau!!!"Ok-urile" erau pentru incurajarea ta!!!Stereotip???? Nu este stereotip,ci realitate,dar esti prea plin de tine,ca sa intelegi ceva!Sper ca darurile primite sa compenseze lipsa sensibilitatii din sufletul tau!!!! Esti "clean"????Este,doar impresia ta!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Decembrie 2012 07:28
De la: kudika_22227, la data 2012-12-06 01:07:04
De la: kudika_15804, la data 2012-12-05 07:34:34
De la: kudika_22227, la data 2012-12-05 01:16:50[quote name=
A ramane fara telefon pt mine e ca si cum as ramane fara maini.
Schimbarea numarului e benefica momentan,multa lume nu mai are cum sa dea de mine,si avand in vedere ca niciodata nu sun eu(dintr-un principiu tampit) sper sa mearga.
Ai dreptate ca am exagerat cu analogia acestor situatii,am vrut cumva sa spun ca e foarte greu sa treci de la "N" partenere sexuale la una singura,si gandul ca o sa fac dragoste doar cu ea toata viata de acum incolo ma infioara sincer.
Un alt principiu din cele tampite ale mele este ca "umblu din floare in floare" pana cand ma voi insura cu aleasa(ca in povestile disney),urmand sa fiu un sot model,fidel si devreme acasa....
In concluzie,sunt un tembel cu principii tembele!



Nu este dificil sa devii statornic daca iti respecti si iubesti partenera de cuplu,este foarte simplu,numai ca,voi,barbatii,faceti ca totul sa fie complicat!!!!Te infioara gandul de a face DRAGOSTE numai cu partenera ta????Pai,in acest caz,,,las-o in pace,acorda-i libertate,caci nu vad cum ar putea evolua relatia voastra!!!!!! Privesti lucrurile cu superficialitate,esti simplist in comportament si atitudine,mergand pana la bagatelizarea actului casatoriei,care presupune si fidelitate,loialitate printre altele!!Urat lucru si destul de incomod pentru iubita ta!!Stie,cunoaste modul cum gandesti si vezi lucrurile?

Esti un "tembel cu principii tembele"????Nu,tinere,esti,doar un barbat cu principii masculine,chiar daca sunt in contradictie cu tot ceea ce inseamna iubirea si tot ce aduce ea in viata unui cuplu tanar si nu numai!!!Mai ales,,,cu ce ar trebui sa aduca ea in viata unei femei,care iubeste un barbat!!!


Problema telefonului!! Nu a fost deloc exagerata propunerea de a renunta la telefon o perioada de timp,dar nu ai inteles mesajul!!!! Ai acces la internet de pe acel telefon????? Daca raspunsul este afirmativ,poti incerca ,accesand virtualul ,in timpul liber,sa afli informatii despre fidelitatea in cuplu,dupa care poti trece la aplicarea datelor obtinute in relatia ta,si asa o sa ai mainile ocupate,dar intr-un mod placut!!! Tinere,nu-ti bate joc de iubire!!!


prea multe ok-uri,parca ai fi de la ppdd!:)) si stereotipuri de genul tinere nu-ti bate joc de iubire nu-s chiar pe gustul meu,dar apreciez ca vrei sa ma ajuti....
ca un update,sunt "clean" de ceva timp si sper sa fie bine,mai am un hop zilele astea cand o sa fie ziua mea si o sa primesc oferte de cadouri mai speciale!

hey baby, unde e lista cu cadouri mai speciale? vreau sa ma inscriu
muza_ta
Postat pe 6 Decembrie 2012 10:51
De la: muza_ta, la data 2012-12-06 10:51:03[quote name='
hey baby, unde e lista cu cadouri mai speciale? vreau sa ma inscriu




Facusi ochi,fata mea? Buna dimineata si la multi ani,o zi cu sarbatoare!!!! Ce ti-a adus Mosu'???
kudika_15804
Postat pe 6 Decembrie 2012 10:54
De la: kudika_15804, la data 2012-12-06 10:54:42
De la: muza_ta, la data 2012-12-06 10:51:03[quote name='
hey baby, unde e lista cu cadouri mai speciale? vreau sa ma inscriu




Facusi ochi,fata mea? Buna dimineata si la multi ani,o zi cu sarbatoare!!!! Ce ti-a adus Mosu'???


neata mami da, abia m-am trezit si m-am pus pe fapte mari :)))
nu pot spune ce mi-a adus Mosul
muza_ta
Postat pe 6 Decembrie 2012 10:57
nu ma desconspira ca am iesit la agatat pe kudika
muza_ta
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:00
De la: muza_ta, la data 2012-12-06 11:00:00nu ma desconspira ca am iesit la agatat pe kudika



What????
Gata,mea culpa!!!!! Nu te cunosc!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:02
De la: kudika_15804, la data 2012-12-06 11:02:05
De la: muza_ta, la data 2012-12-06 11:00:00nu ma desconspira ca am iesit la agatat pe kudika



What????
Gata,mea culpa!!!!! Nu te cunosc!!!!

pai nu vezi ca asta-i lista cu cadourile mai speciale? iar mie imi place sa fac cadouri
muza_ta
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:03
De la: muza_ta, la data 2012-12-06 10:57:41[quote name='
neata mami da, abia m-am trezit si m-am pus pe fapte mari :)))
nu pot spune ce mi-a adus Mosul



Fata mea,io mi-am facut curaj si-am zis!!!!! Sa vaz faptele!!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:03
De la: muza_ta, la data 2012-12-06 11:03:25
De la: kudika_15804, la data 2012-12-06 11:02:05
De la: muza_ta, la data 2012-12-06 11:00:00nu ma desconspira ca am iesit la agatat pe kudika



What????
Gata,mea culpa!!!!! Nu te cunosc!!!!

pai nu vezi ca asta-i lista cu cadourile mai speciale? iar mie imi place sa fac cadouri



Am inteles!!! Continuu sa nu te cunosc!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:04
De la: kudika_15804, la data 2012-12-06 11:04:37
De la: muza_ta, la data 2012-12-06 11:03:25
De la: kudika_15804, la data 2012-12-06 11:02:05
De la: muza_ta, la data 2012-12-06 11:00:00nu ma desconspira ca am iesit la agatat pe kudika



What????
Gata,mea culpa!!!!! Nu te cunosc!!!!

pai nu vezi ca asta-i lista cu cadourile mai speciale? iar mie imi place sa fac cadouri



Am inteles!!! Continuu sa nu te cunosc!!!!

multumesx
muza_ta
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:18
Deja ati dat-o in caterinca,imi place....nu stiu daca vrei sa primesti sau sa oferi un cadou "special",dar e greu,trebuie sa treci de casting:P:P
nu stiu daca intereseaza pe cineva,dar marturisesc ca am cedat ispitei.........se pare ca e mai greu decat credeam sa ma fac baiat bun si fidel..
kudika_22227
Postat pe 8 Decembrie 2012 04:14
o batrinica spunea ca mai bine iti iei barbat curvar decit betiv....la curvar ii trece la betiv niciodata...:)))...ea te poate iubi asa cum spui tu dar tu nu o iubesti si e pacat ca profiti de bunatatea ei...
selin32
Postat pe 8 Decembrie 2012 15:21
De la: kudika_22227, la data 2012-12-08 04:14:34Deja ati dat-o in caterinca,imi place....nu stiu daca vrei sa primesti sau sa oferi un cadou "special",dar e greu,trebuie sa treci de casting:P:P
nu stiu daca intereseaza pe cineva,dar marturisesc ca am cedat ispitei.........se pare ca e mai greu decat credeam sa ma fac baiat bun si fidel..



Stiam ca nu ai sa rezisti ispitelor,nu ai "staif" de barbat loial femeii,care il iubeste,ti-am spus-o dealtfel!!!!Nu este greu sa devii barbat fidel ,tine doar de ceea ce simti cu inima,ceea ce la tine nu se observa ,in afara dorintei de a face alcov din viata ta,Do it!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Decembrie 2012 15:33
De la: kudika_15804, la data 2012-12-08 15:33:01
De la: kudika_22227, la data 2012-12-08 04:14:34Deja ati dat-o in caterinca,imi place....nu stiu daca vrei sa primesti sau sa oferi un cadou "special",dar e greu,trebuie sa treci de casting:P:P
nu stiu daca intereseaza pe cineva,dar marturisesc ca am cedat ispitei.........se pare ca e mai greu decat credeam sa ma fac baiat bun si fidel..



Stiam ca nu ai sa rezisti ispitelor,nu ai "staif" de barbat loial femeii,care il iubeste,ti-am spus-o dealtfel!!!!Nu este greu sa devii barbat fidel ,tine doar de ceea ce simti cu inima,ceea ce la tine nu se observa ,in afara dorintei de a face alcov din viata ta,Do it!!!


E posibil sa ai dreptate,eu chiar tin la fata asta dar e greu sa ma abtin....am cedat dupa o seara grea la club cu o "amica" de a ei,sau de a noastra....ciudat e ca am venit acasa si am scris pe forum......probabil ca nu prea cred in preoti forumul a devenit un fel de spovedanie....
Mi-a placut ideea unui "quickie",adrenalina era la un nivel ridicat avand in vedere ca riscam sa fim descoperiti,si m-am simtit bine pe moment,urmand inevitabila stare de "sunt un dobitoc"
Insa chiar tin la fata asta si doar la ea,stiu ca nu o sa fiu inteles,avand ini vedere ca pe aici sunt 99% femei...
kudika_22227
Postat pe 8 Decembrie 2012 21:54
De la: kudika_22227, la data 2012-12-08 21:54:21
De la: kudika_15804, la data 2012-12-08 15:33:01
De la: kudika_22227, la data 2012-12-08 04:14:34Deja ati dat-o in caterinca,imi place....nu stiu daca vrei sa primesti sau sa oferi un cadou "special",dar e greu,trebuie sa treci de casting:P:P
nu stiu daca intereseaza pe cineva,dar marturisesc ca am cedat ispitei.........se pare ca e mai greu decat credeam sa ma fac baiat bun si fidel..



Stiam ca nu ai sa rezisti ispitelor,nu ai "staif" de barbat loial femeii,care il iubeste,ti-am spus-o dealtfel!!!!Nu este greu sa devii barbat fidel ,tine doar de ceea ce simti cu inima,ceea ce la tine nu se observa ,in afara dorintei de a face alcov din viata ta,Do it!!!


E posibil sa ai dreptate,eu chiar tin la fata asta dar e greu sa ma abtin....am cedat dupa o seara grea la club cu o "amica" de a ei,sau de a noastra....ciudat e ca am venit acasa si am scris pe forum......probabil ca nu prea cred in preoti forumul a devenit un fel de spovedanie....
Mi-a placut ideea unui "quickie",adrenalina era la un nivel ridicat avand in vedere ca riscam sa fim descoperiti,si m-am simtit bine pe moment,urmand inevitabila stare de "sunt un dobitoc"
Insa chiar tin la fata asta si doar la ea,stiu ca nu o sa fiu inteles,avand ini vedere ca pe aici sunt 99% femei...


scuzati greseala gramaticala suparatoare fiindca in loc de pt ca:P
kudika_22227
Postat pe 8 Decembrie 2012 21:57
wow. Brusc ma simt cea mai norocoasa femeie din lume ca nu am dat peste asa ceva.
Iubitul meu e usa de biserica, se pare, pe langa tipul asta. Eu sincer simt o imensa parere de rau pentru fata in discutie, si o compatimesc pentru faptul ca intruneste calitatile necesare asa incat sa fie considerata aleasa. Mai bine era pentru ea sa nu! In fine.
(Spre rusinea mea, am sustinut, cu ardoare, intr-o dezbatere cu prietenii - capacitatea oricarui barbat de a se situa mult deasupra instinctelor animalice. Se pare ca am generalizat prea mult.)
kudika_24873
Postat pe 4 Ianuarie 2013 04:43
Si apropos, nu te-ai gandit sa te dai cu parapanta, cu parasuta sau sa pleci intr-un safari, daca ai nevoie de adrenalina, mai degraba decat sa iti inseli prietena?!
kudika_24873
Postat pe 4 Ianuarie 2013 05:02
Mi-e mila de biata fata. Pe de alta parte insa, si-a facut-o cu mana ei Nu stie vorba din popor: lupu-si schimba parul dar naravul ba. Toate umbla dupa feti-frumosi si pe urma bocesc, ca au fost inselate etc.
Micaell
Postat pe 4 Ianuarie 2013 15:02
Stii, poate nu ne face mandri dar nici nu am cunoscut barbat sau femeie sa se ascunda dupa oricare dintre degete! Chiar si un tocilar sau un pensionar ar insela dar depinde cat si pana unde..merg! Era o vb ''sunt unii care fac si altii care nu se dau de gol''
Darius_
Postat pe 30 Ianuarie 2013 01:57
Pai ce acum unii da vina pe zodii . Ce daca asi fi gemeni ar fi o problema ?
kind_er
Postat pe 30 Ianuarie 2013 08:06
De la: kudika_25578, la data 2013-01-30 08:06:18Pai ce acum unii da vina pe zodii . Ce daca asi fi gemeni ar fi o problema ?



Nu este nicio problema din punctul meu de vedere,caci tot duplicitar esti!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2013 09:03
kind_er
Postat pe 30 Ianuarie 2013 09:09
De la: kudika_25578, la data 2013-01-30 09:09:15



kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2013 09:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care sunt motivele pentru care un barbat renunta la o femeie???? 26 De la: kudika081126 16 Aprilie 2010 00:36
eu balanta el fecioara...help 2 De la: dragon_fly88 10 Septembrie 2010 12:41
singuratate 119 De la: leo_ 10 Decembrie 2010 11:38
dragoste sau obsesie? 10 De la: sirghea 7 Mai 2010 18:59
Masturbare vs Sex 120 De la: Calin_ 19 Octombrie 2010 11:02