Setari Cookie-uri

ma place dar nu vrea o relatie cu mine

De la: kudika_24601, la data 2013-01-16 22:35:22multumesc pt sfaturi,chiar aveam nevoie de ele,dar tot nu vreu sa renunt,ca eu zic ca el simte totusi ceva pt mine,de sunat ma suna vorbim mult despre el,copil si problemele care le mai are cu fosta,zilele trecute el a propus o iesire in oras,si a fost super ca doi tineri indragostiti la primele intalniri,unde iam zis ca voi merge cu prietena mea ce mai buna la munte care are si copil,si el a zis ca ar veni si el cu cel mic,normal mam bucurat enorm,stiu ce ziceti sunt doar umarul pe care plange dar totusi dc am rabdare nu voi fi si cel care il va face sa rada?


Ma indoiesc. El imi lasa impresia ca-ti este doar un simplu amic si ca vede in tine doar confidenta lui si nimic mai mult.

In fine, daca tu simti ca vrei sa lupti ca sa-i castigi iubirea, lupta, insa trebuie sa fii pregatita si de un refuz din partea lui, iar in acel moment ar trebui sa te retragi cu demnitate.
Viorica_Franziska
Postat pe 17 Ianuarie 2013 09:47
Da stiu copilul este totul pt el,e si normal doar este tata,el ca tata este foarte grijuliu si implicat,copilul este pe primul loc,nici nu se pune problema asta,dc el si copilul sunt bine eu sunt fericita...in primul rand vreau sa rada ca el este cam depresiv,dupa povestia cu divortul,normal ca vreau sa ma iubeasca,dar toate la randul lor,stiu ca am de luptat mult pana va trece peste acest divort.
kudika_24601
Postat pe 18 Ianuarie 2013 22:39
Normal,dar inca nu ma refuzat categoric,totusi a lasat loc sa incerc sa ma apropi
kudika_24601
Postat pe 18 Ianuarie 2013 22:41
Cred ca inceputul discutiei este un pic ambiguu. Hai sa ne furnizeze fata niste amanunte. Ce varsta are el ? Ce varsta are ea ? Eventual o scurta descriere a ei. O scurta descriere a lui. Ulterior ne vom da cu parerile.
kind_er
Postat pe 19 Ianuarie 2013 05:56
ok,eu am 28 si el are 38 amandoi suntem firi glumete sociabile si foarte deschise,mergand zilnic 2 ore am putut vorbi multe si totul a inceput cu o prietenie amicala superba,amandoi find dupa despartiri eu de fostul el de sotie,ne spuneam oful unul altuia,sentimentele cel putin din partea mea sunt cam din august iar din partea lui {daca sunt} eu cred ca din noiembrie cam de atunci este altfel mai grijuliu mai interesat in tot ce fac,si chiar sfatuitor,noi pana prin august nu a fost nimic mai mult decat amici,glume farse,telefoane de complezanta si cam atat,dar in ultimul timp totul este altfel ma suna din temiri ce,iar discutile sunt ceva de genul dc mergem la o nunta si eu beau tu trb sa conduci,sau dc am fi un cuplu ce ar zice ai tai ca eu am copil si sunt divortat..si mai multe discuti de unde asi intelege ca ar vrea sa formam un cuplu..dar ce ma deruteaza este faptul ca el repeta fraza nu vreau o relatie vreau sa fiu liber,dar tot ce face sau zice este contrar zicalei,zic eu
kudika_24601
Postat pe 19 Ianuarie 2013 22:06
Eu inteleg ca el acum a iesit dintr-o casnicie si nu isi mai doreste curand acest lucru si respectiv nu se pune vorba de o relatie. El ti-a spus clar ca vrea sa isi traiasca viata, adica sa faca ceea ce nu putea intr-o casnicie! Acum daca tu esti atat de data peste cap de acest om nu ai decat sa astepti dar poate mult si bine...plus ca din cate spui rezulta ca lui ii cam place jocul asta , pentru ca pentru el este un JOC!
Incearca sa te indepartezi un pic de el si lasa-l pe el sa te abordeze daca simte asta, pentru ca barbatului ii place sa aleaga el nu sa fie ales! Mult noroc!
verraa
Postat pe 20 Ianuarie 2013 00:47
asta inca sufera dupa fosta sotie...lasa-l in pace k te umilesti, parerea mea...un barbat cand vrea sa fie cu o femeie o cauta el sau da semnale, in cazul vostru el nu stie cum sa faca sa te evite...probabil inca spera la o impacare si nu poate sa dea atentie la nimic din jurul lui...eu zic sa te concentrezi pe altceva fiindca iti pierzi timpul si-ti faci si sange rau...pierzi alte ocazii importante asteptand dupa unul care cu siguranta nu te va privi cu alti ochi nici in viitor...mama mea are o vorba, ia-o ca pe-un sfat: urca-te in tramvaiul care opreste in statie nu alerga dupa Porche-le care trece in viteza pe langa tine...concluziile le tragi singura...capul sus, un refuz nu e un capat de tara...e dar un pas mare si sigur inainte...
kudika079365
Postat pe 20 Ianuarie 2013 09:58
Dupa un divort are nevoie de recuperare. E ca si cum si-a rupt un brat. Este clar ca nu este inca pregatit pentru a se implica intr-o relatie serioasa. In plus, un barbat daca te vrea te vrea in acel moment. Mai mult faptul ca ti-a spus ca nu vrea sa te faca sa suferi ar trebui sa fie pentru tine un semnal de alarma. Si crede-ma a fost foarte sincer.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 20 Ianuarie 2013 13:49
Incepem sa clarificam si situatia asta.
Parerea mea este ca diferenta de varsata este de vina. El saracu nu a reusit sa tina o nevasta apropiata de varsta lui langa el. Cum poate sa gandeasca la una de 28 ? El acum gandeste ca toate femeile sunt la fel. O iubea mult pe fosta. Spera ca o sa se impace. Da acum ma intreb eu de ce oare fata asta de 28 de anisori nu cauta un balbat apropiat de varsta ei, singur si probabil o leaca mai potent decat cel de 38 ?
kind_er
Postat pe 22 Ianuarie 2013 08:08
Acuma nu aruncati cu pietre in mine.
kind_er
Postat pe 22 Ianuarie 2013 08:11
De la: kudika_24601, la data 2013-01-18 22:39:18Da stiu copilul este totul pt el,e si normal doar este tata,el ca tata este foarte grijuliu si implicat,copilul este pe primul loc,nici nu se pune problema asta,dc el si copilul sunt bine eu sunt fericita...in primul rand vreau sa rada ca el este cam depresiv,dupa povestia cu divortul,normal ca vreau sa ma iubeasca,dar toate la randul lor,stiu ca am de luptat mult pana va trece peste acest divort.


Daca el a devenit depresiv in urma divortului, cu siguranta ca inca mai tine la fosta lui sotie, de aceea nici nu vrea sa se implice in alte relatii serioase, pentru ca in inima lui se afla inca sentimente pentru fosta.

Ceea ce nu-mi place la tine, mai precis la comportamentul tau fata de el este faptul ca interpretezi orice spune si face, ca si cand ti-ar face curte. Parerea mea este ca gresesti in aceasta privinta, dar degeaba iti spunem noi ca gresesti daca tu insati nu realizezi acest lucru.
Viorica_Franziska
Postat pe 22 Ianuarie 2013 10:54
Intelege ca el a lasat in urma o casnicie un copil ,sigur vrea sa fie liber o perioada si cei mai important vrea ca el sa aleaga sa doreasca ,poate si sotia lui l-a agasat si uite unde au ajuns !!!! Nu inteleg fetele ,femeile care se complica si insista la porti inchiise ,nu au mandrie , nu au cap ? Cand ai calitati imposibil sa nu fii remarcata !!! Incetati sa va umiliti asa incepe un barbat sa dispuna de voi ,sunteti insistente ,va duceti uneori cu capul in gard ca asa doriti voi apoi inrositi retelele de socializare !!!
kudika351629
Postat pe 22 Ianuarie 2013 17:55
ala saracu a mancat aceeasi ciorba atatia amar de ani si acu sa se apuce de alta? huoooooooooo da-i pace. Slobozeste-l nitel.
kudika351629 Ai dreptate. O gandi cu punctul G? Asa place fetei sa se umileasca. Ai ceva impotriva? Te oftici? O fi fata masochista. Deaia cu tras de par, umilita, .....
kind_er
Postat pe 22 Ianuarie 2013 18:08
ok stati asa toti ziceti ce umilinta,si injosire
sincer nu vad asta in comportamentul lui,el este foarte sincer si simtit,nu sa purtat urat nici nu a facut ceva ce sa ma jigneasca.....sincer eu nu asociez iubirea cu umilinta si injosire....
kudika_24601
Postat pe 23 Ianuarie 2013 22:56
De la: kudika_24601, la data 2013-01-23 22:56:26ok stati asa toti ziceti ce umilinta,si injosire
sincer nu vad asta in comportamentul lui,el este foarte sincer si simtit,nu sa purtat urat nici nu a facut ceva ce sa ma jigneasca.....sincer eu nu asociez iubirea cu umilinta si injosire....


Fatå dragå, cå tu-l iubesti pe el, am inteles... dar ceea ce må surprinde este cå tu nu ai priceput cå el nu te iubeste pe tine. eu inteleg cå tu vrei ca el så te iubeascå, dar dacå omul nu-i pregåtit... ce vrei de la el ?! Laså-l naiba-n pace si vorba colegului de mai sus... gåseste-ti unul mai de varsta ta si distreazå-te. /Baftå
Roua_Deraway
Postat pe 23 Ianuarie 2013 23:04
nu ma iubeste,asta e,dar eu il iubesc si ii voi fi mereu alaturi.
kudika_24601
Postat pe 24 Ianuarie 2013 15:42
De la: kudika_24601, la data 2013-01-24 15:42:11nu ma iubeste,asta e,dar eu il iubesc si ii voi fi mereu alaturi.


iti pierzi timpul si tineretea.
Ghicicummacheama
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:28
Ba nu abia acum o traiesc,am iesit dintro relatie de 10 ani cu un tip ce zicea ca ma iubeste,dar care nu facea nici 1% din ce face el,plus ca nu vroia sa necasatorim,ca ce nu ne tine un act...sincer acest om care nu ma iubeste si se distreaza cu mine cum multi spuneti,ma face mai fericita decat am fost eu vrodata,stiu ca pt el sunt decat o distractie,dar zic ca merita,cat timp sunt eu fericita si dc este de moment
kudika_24601
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:27
o avea barbatul asta alta orientare ?
kind_er
Postat pe 26 Ianuarie 2013 07:20
Nu, o are mai mare, atat
GHEISA_
Postat pe 26 Ianuarie 2013 08:05
gheisa : Posibil sa aiba barbatul asta mult titrat o inclinatie catre secsul tare ?
kind_er
Postat pe 26 Ianuarie 2013 08:10
Nu cred, cred ca ii place sexul cu naive....
GHEISA_
Postat pe 26 Ianuarie 2013 08:14
pai daca ar fi asa de ce draq nu ar umbla la pasarea fetei asteia ? Sa o exorcizeze putin
kind_er
Postat pe 26 Ianuarie 2013 08:16
Daca am inteles bine, omul s-a ars odata, acum sufla si in ....pasarici
GHEISA_
Postat pe 26 Ianuarie 2013 08:23
Pai sa-i sufle draq odata, de2 sau de cate ori o vrea ea. Sa scoata odata draciii din pisda fetii
kind_er
Postat pe 26 Ianuarie 2013 08:28
De la: kudika_24601, la data 2013-01-24 15:42:11nu ma iubeste,asta e,dar eu il iubesc si ii voi fi mereu alaturi.


O sa-i fii alaturi cu forta?
Saracul,mi-e mila de el!
O sa te saturi sa te tot tina la distanta si ai sa te simti ca ultimul om.O sa deschizi alt topic "Vai, m-a folosit si m-a aruncat!"probabil.
Si apoi cum crezi ca te-ar accepta asa repede daca tu-i aduci si un copil pe cap.
Bietul copilas nu e bau-bau, dar nici un barbat nu-l va accepta usor intr-o relatie.
Cred ca alergi dupa cai verzi pe pereti!
Thais13
Postat pe 26 Ianuarie 2013 10:01
De la: GHEISA_, la data 2013-01-26 08:14:43Nu cred, cred ca ii place sexul cu naive....



Thais13
Postat pe 26 Ianuarie 2013 10:02
kind_er
Postat pe 26 Ianuarie 2013 10:03
hei nu am zis ca mam culcat cu el,noi doar neintalnim in oras la o vorba
kudika_24601
Postat pe 27 Ianuarie 2013 15:17
De la: kudika_24601, la data 2013-01-25 23:27:09Ba nu abia acum o traiesc,am iesit dintro relatie de 10 ani cu un tip ce zicea ca ma iubeste,dar care nu facea nici 1% din ce face el,plus ca nu vroia sa necasatorim,ca ce nu ne tine un act...sincer acest om care nu ma iubeste si se distreaza cu mine cum multi spuneti,ma face mai fericita decat am fost eu vrodata,stiu ca pt el sunt decat o distractie,dar zic ca merita,cat timp sunt eu fericita si dc este de moment



Daca te simti confortabil,ce rost a avut interventia ta????Esti fericita astfel????Atunci,,,unde este problema????Ca nu te iubeste domnul respectiv????Cati barbati isi iubesc cu adevarat partenerele???
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2013 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
confuza 100%...un sfat va rog! 45 De la: kudika477796 26 Decembrie 2012 18:22
.............urmatoarele intilnire ce urmeaza dupa cea dintaia 28 De la: franziska_eu 12 Ianuarie 2012 11:07
ce as putea sa fac 20 De la: blackangel05 29 Noiembrie 2008 18:39
Inaltimea intr-o relatie 27 De la: mitura 1 Noiembrie 2009 22:42
Am nevoie de un sfat,parere personala :) 2 De la: kudika_992011 28 August 2015 21:21