Setari Cookie-uri

nu mai stiu ce sa fac :(

De la: lov3ubaby, la data 2013-01-31 15:08:34Am discutat ieri si mi-a vorbit foarte calm ceea ce m-a surprins placut pot spune deoarece era unul dintre subiectele care pentru el sunt sensibile si am hotarat sa ignor ceea ce spune ea sau sa-i atrag atentia ....nu o sa mai permit sa intervina certuri intre noi din cauza ei cand la urma urmei noi suntem cei care suferim.I-am mai spus si ce imi doresc de la el si ce mi-ar placea sa faca in mai multe privinte si a fost de acord cu mine am si vazut schimbari chiar.Acum astept sa vad cum evolueaza lucrurile iar daca totul merge bine vrem sa mai avem un bebe,deoarece fetita noastra isi doreste foarte mult,cand vede pe strada bebelusi incepe sa strige bebe bebe...sau cand vede poze cu bebelusi mereu le pupa ....nu vrem sa creasca singura :D va multumesc mult pentru sfaturi chiar mi-a prins bine sa vb cu cineva.Am facut si progrese azi am iesit in oras am fost la cumparaturi si putin la plimbare m-am relaxat.O sa incerc sa mai imi fac timp si pentru mine.




Ma bucur sa aflu astfel de vesti,continua metamorfozarea ta si a familiei!!!Acorda-ti mai multa atentie,nu rezuma existenta ta,doar la nevoile familiei tale!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Ianuarie 2013 15:14
solutia cea mai buna sa va mutati impreuna tu sotul tau si copilu si propunei si lui pentru o perioada scurta si vedeti ce se antampla si are sasi dea seama adevaratul motiva care este sursa certurilor
voastre
kudika_26242
Postat pe 3 Februarie 2013 12:33
draga mea,ai fost si esti singura ,singurica in combinatia asta,fa-ti curaj si forta,sa te gindesti in primul rind la tine,punindu-ti intrebarea: cine esti tu in viata ta?!? asta meriti tu?!? sa te irosesti pt.un egoist?!?si indiferent citi copii vei avea cu el,nu vei primi nici o consideratie in plus,pt.ca,e legat pe viata ,in subconstientul lui,de cordonul ombilical al maicasi. Asa ca decit sa traiesti tragedia singuritatii in doi,sau si mai rau sa te desconsidere in favoarea altora,mai bine trage linie,si vezi care sint avantajele si dezavantajele in ceeace te priveste,eventual scrie pe o hirtie,trage o conluzie,si i-a o decizie.tine minte un lucu,etern valabil:daca tu nu te pretuiesti,nimeni nu va puta-o face mai bine.I-a mediteza un pic! O zicala zice asa:un Domn,intotdeauna a fost educat de o Doamna,dar un nemernic,intodeauna e educat de o nemernica! scuze,n-as fi vrut sa par dura,dar tu trebuie sa te trezesti! vorbesc din proprie experienta,si tare as fi fost recunoscatoare sa ma fi trezit si pe mine cineva m.demult,dar e bine si asa decit niciodata
kudika_16969
Postat pe 4 Februarie 2013 02:23
Soacra-ta are obicei sa imbuce ciuperci ? Daca era vara te ajutam eu. Dar mai rezista putin timp si am sa iti furnizez eu ciupercile mult dorite.
kind_er
Postat pe 4 Februarie 2013 05:41
Buna.Parerea mea este urmatoarea:daca el te iubeste pe tine si pe fetita voastra,si esti convinsa ca daca mama lui nu ar mai interveni intre voi doi,totul ar fi ok;atunci mutati-va....pur si simplu.Nu mai locuiti impreuna cu mama-soacra.
kudika_28820
Postat pe 7 Februarie 2013 01:11
Chiar daca se muta nu este o solutie ......aia este ca o raie. Ar putea ca sa scape sa se mute la 5431321654325132 de km.
kind_er
Postat pe 7 Februarie 2013 06:30
si ca o solutie secundara ......
kind_er
Postat pe 7 Februarie 2013 06:30
fantezie dormi la loc
kudika_28071
Postat pe 7 Februarie 2013 09:01
kind_er
Postat pe 7 Februarie 2013 09:09
Incearca sa eviti pe cat posibil sa dicuti doar tu cu soacra si sa "provoci", cu multa subtilitate, discutiile care te deranjeaza de fata si cu sotul tau. Zic si io...
luchianramona
Postat pe 7 Februarie 2013 10:03
daca cusotu te intelegi bine il iubesti ,aveti un boboc de copil nu renunta la el ,cu soacra poarta o discutie si eu am avut o scorpie de,soacra si nea despartit dupa 13ani de casnicie ,cu tot felu de lucruri necurate ,au trecut 5ani eu am cunoscut numai nenorociti el e singur ,am ramas cu catelu ,nu am avut copii ,dar tu ai lupta pentru sot si copil ,soacra o sa taca pina la urma ovede DUMNEZEU, sper sa fti bine sa nu treci prin ce am trecut si trec eu ,mult succes.
kudika_27488
Postat pe 10 Februarie 2013 11:15
buna! nu stiu ce varsta ai , dar trebuie sa inveti sa auzi doar ce iti convine nu ii mai face capul mare sotului tau ca nu faci decat sa iti distrugi relatia
el este la mijloc tu deopare si mama lui de cealalta parte ,gandeste-te ca ai un copil si ca tu si sotul tau va iubiti , incearca sa ai o discutie cu soacra ta, si vezi de la ce vin nemultumirile ei in ceeace te priveste, daca nu ajungi la un dialog cauta si pastreaza distanta fara sa intri in polemici cu ea
ignoro total
in momentul in care o vezi ca iar cauta sa te supere pleaca din camera sau i-a copilul si iesi la plimbare .iar sotului tau , nu ii mai spune absolut nimic solutia este la tine, de tine depinde ce si cum vrei, sa traiesti INTR-O CEARTA DIN CAUZA ALTORA SAU SA FII FERICITA NEPASANDU-TI DE DE NIMENI DIN EXTERIOR.pentru ca eu am inteles ca voi va certati din cauza ta ,ca iti pasa de ce spune soacra , tacerea este de aur ,iar rabdarea o virtute, aplica asta si vei vedea ,uita de reprosuri daca il iubesti si iubesti relatia voastra atunci invata sa fii diplomata si pune in balanta ce merita mai mult.fericirea ta , sau problemele soacrei?? tu nu ai nici o problema , cea complexata este soacra ta ,asa ca, capul sus .te pup daca vrei sa mai vb iti voi lasa ID-ul de mess .fii puternica.
kudika_19258
Postat pe 11 Februarie 2013 11:48
Draga mea, tu gresesti ca te centrezi pe relatia cu soacra ta. las-o pe ea deoparte si vezi=ti de relatia cu sotul tau. Cu soacra ta nu mai purta discutii care te deranjeaza. Vei vedea ca situatia se va schimba. Importanta este familia ta si ce se intampla intra voi.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 11 Februarie 2013 17:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vrea sa se casatoreasca? 21 De la: ksishy0805 5 Martie 2016 23:52
Un sfat va rog 61 De la: kudika132007 25 August 2010 19:25
dragoste imposibila??!! eu si sefu'!!?? 92 De la: altex 25 Iulie 2009 13:40
nu stiu cum sa mai abordez problema 32 De la: ioana21_c 22 Aprilie 2014 18:38
sa divortez? sau..ce sa fac? 27 De la: rashela 14 Mai 2010 21:42