Setari Cookie-uri

Nu il pot uita

Pai,si de ce sa nu incercati pana la urma sa fiti din nou impreuna?? O luati de la zero.Relatia nu va fi la fel ca prima data cu el,dar asta poate fi in avantajul vostru.Acum ati trecut amandoi prin multe,sunteti mai maturi,va puteti pretui mai mult. Va cunoasteti deja, stiti ce va place,ca va atrage unul la celalalt.Si poate iubirea dintre voi devine mai profunda,mai puternica.
Poate EL nu te va mai insela niciodata,mai ales acum,cand a vazut ce se poate intampla si ca se poate lasa cu sarcini si cu incurcat vieti aiurea.
Parerea mea e ca sa incerci.Nu ai nimic de pierdut.Daca nu merge,macar sti ca ai incercat si ca asta e. dar poate merge,si poate se lasa cu o viata fericita in doi plus copii de rigoare..:)
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 31 Martie 2013 14:44
incearca sa porti o discutie serioasa k el si vezi dak e acelasi cum il stiai u sau e skimbat.daca t vei impaca k el,vei fi fericita p moment dar nu uita k exista un copilas la mijloc kre el nu are nici o vina,el creste,il va vrea p tati lng el,tu daca t vei impaca k el ,automat copilasu nu va avea taticu langa el ori d kte ori va avea nevoie pt k va fi ocupat k tine sau k copilul p kre si u il vei darui....oare c va iesi?crezi k merita copilu ala sa nu ii aiba p ambii parinti lng el?sau....iti va conveni knd vei stii k iubitul tau se va duce sa si vada copilul ,fiind si iubita lui acolo?gandeste te bine,la c vei face....suferi si t inteleg dar dc sa sufere si mai multi?daca nu t vei mai gandi la el,il vei uita...alta relatie poti avea dar u zici k nu a mers pt k ai tot gandit negativ si tu nu ai vrut sa mearga pt k nu ti era gandul la acea relatie ci la ex-relatie...sfat:fa ti viitorul k altcineva.si sper sa gasesti p cnv kre sa t pretuiasca si iubeasca.succes.
Camyshor
Postat pe 31 Martie 2013 23:36
Fulg-de-nea
Postat pe 31 Martie 2013 23:43
De la: criszoe, la data 2013-03-23 08:34:31

Fulg-de-nea
Postat pe 31 Martie 2013 23:45
De la: Camyshor, la data 2013-03-31 23:36:43incearca sa porti o discutie serioasa k el si vezi dak e acelasi cum il stiai u sau e skimbat.daca t vei impaca k el,vei fi fericita p moment dar nu uita k exista un copilas la mijloc kre el nu are nici o vina,el creste,il va vrea p tati lng el,tu daca t vei impaca k el ,automat copilasu nu va avea taticu langa el ori d kte ori va avea nevoie pt k va fi ocupat k tine sau k copilul p kre si u il vei darui....oare c va iesi?crezi k merita copilu ala sa nu ii aiba p ambii parinti lng el?sau....iti va conveni knd vei stii k iubitul tau se va duce sa si vada copilul ,fiind si iubita lui acolo?gandeste te bine,la c vei face....suferi si t inteleg dar dc sa sufere si mai multi?daca nu t vei mai gandi la el,il vei uita...alta relatie poti avea dar u zici k nu a mers pt k ai tot gandit negativ si tu nu ai vrut sa mearga pt k nu ti era gandul la acea relatie ci la ex-relatie...sfat:fa ti viitorul k altcineva.si sper sa gasesti p cnv kre sa t pretuiasca si iubeasca.succes.

k..tu ai ceva cu k..
Fulg-de-nea
Postat pe 31 Martie 2013 23:54
on topic..draga mea.. fa ce iti spune inima...
era intr-o joi...
plângea în braþele mele ºi
odatã cu umerii ei se cu
tremura pãmântul
iar pereþii lumii noastre se dãrâmau unul
câte unul
de parcã universul ar fi fãcut din noi
un joc de domino.
ºi ea, plângând, atât de frumoasã era cã
tot ce mi-am mai dorit înainte
ca pãmântul
sã se prãbuºeascã peste cer
a fost sã mai facem o datã dragoste
ºi sã apãs clapele coastelor ei pânã când
carnea ar fi început sã îi cânte
din nou.
Fulg-de-nea
Postat pe 1 Aprilie 2013 00:00
Multumesc. Ai perfecta dreptate. O sa incerc sa nu mai privesc inapoi, sa-mi vad de viata mea in continuare. Multumesc mult inca odata pentru sfat
ancacumintica
Postat pe 1 Aprilie 2013 00:52
De la: ancacumintica, la data 2013-04-01 00:52:31Multumesc. Ai perfecta dreptate. O sa incerc sa nu mai privesc inapoi, sa-mi vad de viata mea in continuare. Multumesc mult inca odata pentru sfat

Capul sus.. .vezi ce frumoasa-i viata...
http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/numai-pentru-indragostiti-si-romantici-ca-mine
Fulg-de-nea
Postat pe 1 Aprilie 2013 00:55
De la: Flowers, la data 2013-03-31 23:54:07
De la: Camyshor, la data 2013-03-31 23:36:43incearca sa porti o discutie serioasa k el si vezi dak e acelasi cum il stiai u sau e skimbat.daca t vei impaca k el,vei fi fericita p moment dar nu uita k exista un copilas la mijloc kre el nu are nici o vina,el creste,il va vrea p tati lng el,tu daca t vei impaca k el ,automat copilasu nu va avea taticu langa el ori d kte ori va avea nevoie pt k va fi ocupat k tine sau k copilul p kre si u il vei darui....oare c va iesi?crezi k merita copilu ala sa nu ii aiba p ambii parinti lng el?sau....iti va conveni knd vei stii k iubitul tau se va duce sa si vada copilul ,fiind si iubita lui acolo?gandeste te bine,la c vei face....suferi si t inteleg dar dc sa sufere si mai multi?daca nu t vei mai gandi la el,il vei uita...alta relatie poti avea dar u zici k nu a mers pt k ai tot gandit negativ si tu nu ai vrut sa mearga pt k nu ti era gandul la acea relatie ci la ex-relatie...sfat:fa ti viitorul k altcineva.si sper sa gasesti p cnv kre sa t pretuiasca si iubeasca.succes.

k..tu ai ceva cu k..




e o prescurtare
Camyshor
Postat pe 3 Aprilie 2013 23:21
Nu poti sa uiti s-au nu vrei? el tea folosit ca pe un refugiu,tu ai ramas fara argumente,acum poate nu ai gasit pe cel care sa te determine dar s-ar putea sa fie in apropiere,crede in asta si nu te mai lasa plinbata in trecut,ce a fost a fost,nu se mai poate traii in viitor decit cu alta persoana si in alte circumstante favorabile...traieste pt ziua aia si spera,ai sa vezi ca are sa fie ok...
Baciu_Leonard_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:30
ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust, capul sus si mergi mai departe, viata e frumoasa, dar...scurta. asa ca bucura-te de prezent si lasa trecutul in urma.
kudika379830
Postat pe 7 Aprilie 2013 21:58
eu cred ca tu trebuie sa decizi, oricat de greu ar fi. asculta si alte sfaturi, dar decide tu. nu stiu daca inima te va lasa in pace. si eu m-am impacat si m-am despartit de caeeasi persoana de mai multe ori, din diverse motive. desi pare ca cel mai bine este sa pun punct, pericolul pandeste intotdeauna. pentru ca amandoi se pare ca ba ne dorim, ba nu-sau mai degraba ne este teama. dar asta e cazul meu,desi si tu spui ca si el te cauta. daca e doar de o parte, e pierdut. daca e de ambele,nu stiu...sunt povesti si povesti, niciuna nu seamana cu alta..mai gandeste-te, nu este vorba daca nu poti ci daca vrei. si daca tu asta vrei, mai incearca o data. sa nu regreti ca nu ai mai incercat. cred ca oricine merita o a doua sansa.
lucik80
Postat pe 9 Aprilie 2013 00:17
De ce nu faci ceea ce simti? Daca nu ti-l poti scoate din cap, iar el inca incearca sa te caute, semn ca nici el nu a trecut peste, de ce nu mai incerci? Daca nu vor merge lucrurile intre voi nici de aceasta data, va fi mai usor sa traiesti cu ideea asta, decat cu regretul ca nu ti-ai ascultat inima. Si da, poate pare o prostie treaba asta cu "ascultatul inimii", dar uneori trebuie sa mai si renuntam sa fim atat de rationali. Pana la urma, nu ajungi sa iubesti pe primul care iti iese in cale, iubirea e un sentiment complex si lipsit de ratiune.
TheGirl01
Postat pe 15 Aprilie 2013 12:19
e o poveste trista ti a spulberat toate visele..venirea pe lume a unui copil e un lucru important,daca el nu o iubeste pe ea o sa fie un calvar relatia lor daca te ar iubi ar veni si ar ramane cu tine si in acelasi timp sa aiba grija si de acel copil sa si faca datoria de tata sunt multe cazuri asa.asta acum depinde de el ce vrea si pe cine iubeste cu adevarat dar sunt sigura ca mereu o sa fie pe primul loc copilul si trebuie sa accepti.eu zic totusi sa incerci sa vezi ce ar zice.daca renunta la cealalta chiar daca o sai uneasca mereu acel copil.si tu sa fi pregatita la ce urmeaza.daca nu mai bine incerci sa l uiti sa ti faci prieteni noi si sa te concentrezi pe alte lucruri.poate asa a fost sa fie nu e el cel cu care trebuie sa fii.poate soarta ti a rezervat alceva.....ai grija de tine si incearca pentru ultima oara speranta moare ultima mult succes
annela_2230
Postat pe 17 Aprilie 2013 17:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
my ex... 16 De la: andreea_9 22 Octombrie 2010 22:24
Relatie 13 De la: kudika_32968 5 Aprilie 2013 11:14
cum sa fac sal uit??? al iubesc nespus de mul insa el isi bate jok 14 De la: geo_refinantat 17 Mai 2011 13:47
Despartire dupa 3 ani 31 De la: Apadeploaie 23 August 2012 00:34
MERITA SA REIEI O RELATIE? 18 De la: kudika181175 23 Octombrie 2010 00:20