Setari Cookie-uri

Singuratatea boala grea..fara chef de viata...incredere putina

tu esti ala care scrie de la facultate sau te confund ?
Cotoiu_ucigas
Postat pe 5 Aprilie 2013 20:21
Mah baiatule . de unde esti ? Nu stii cum sa iti traiesti viata.
kind_er
Postat pe 5 Aprilie 2013 20:39
Primul lucru pe care trebuie sa il faci ca sa capeti incredere in tine insuti este sa te gandesti ca putea sa fie si mai rau, si sa te bucuri ca e doar atat. (Si sa porti intotdeauna macar chiloti pe tine. )
Armain
Postat pe 5 Aprilie 2013 21:48
in legatura cu alergia,si eu am probleme. am deviatie de sept si nu stiu cum dar de vreo 3 ani am inceput sa devin sensibila la diverse chestii(praf, produse de curatat cu mirosuri puternice etc).daca ma lasi in lanul de porumb ma omori- stranut pana la disperare,mi se infunda nasul si mi se schimba vocea de zici ca am racit in ultimul hal. mai nou vad ca nu mai suport parul de pisica. sunt topita dupa pisici dar daca stau mai aproape de 1 m de una, am senzatia ca toata blana de pe ea e la mine in nas. si tot asa. medicul mi-a zis ca nu am ce sa fac, doar sa iau pastile care ajuta in situatii din-astea si sa elimin sursele de alergie.

in legatura cu problemele tale,e cam greu de dat sfaturi.desi nu vrei sa auzi de psihologi,sa sti ca te-ar putea ajuta sa iesi din depresie.sa sti ca daca ai depresie,nu poti scapa de ea decat cu ajutor 'de specialitate'.nu e nici o rusine.si poate te-ar ajuta sa schimbi atat cat poti,ceva din viata ta - de ex.sa te apuci de un sport,sa incerci sa schimbi alimentatia,sa iti gasesti un hobbi.foarte important -nu te izola,desi asta simti ca ar trebui sa faci. vorbeste,iesi cu prietenii pe care ii ai.cu cat te izolezi,cu atat devine totul mai aiurea.
dimineata ,cd te trezesti,uita-te in oglinda si repeta-ti ca o sa ai o zi minunata si crede ce spui. o sa vezi ca ajuta.

a! si cu alergiile- am auzit ca daca te dai pe marginea narilor cu putin ulei sau crema ( de orice fel),ala opreste polenul si nu mai reactionezi asa.

bafta!
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 5 Aprilie 2013 22:28
mai kagome,nu zic ca tot ce zici tu e fals,dar ai grija. faza cu "nu exista psiholog mai bun ca noi insine pt ca numai noi stim cu adevarat ce simtitm"e cam pe ulei. ideea e ca atunci cand ai o problema grava si cazi in depresie ( care poate lua mai multe forme,inclusiv lipsa de dorinta de a mai trai sau ura fata de toti si toate etc) ai nevoie de ajutor de la un psiholog adevarat.nu te poti ajuta singur. sunt probleme sufletesti atat de grele incat fara'ghid'nu ai cum sa iesi la liman.

subscriu, kudika_15804!!
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 5 Aprilie 2013 22:44
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-05 22:28:05in legatura cu alergia,si eu am probleme. am deviatie de sept si nu stiu cum dar de vreo 3 ani am inceput sa devin sensibila la diverse chestii(praf, produse de curatat cu mirosuri puternice etc).daca ma lasi in lanul de porumb ma omori- stranut pana la disperare,mi se infunda nasul si mi se schimba vocea de zici ca am racit in ultimul hal. mai nou vad ca nu mai suport parul de pisica. sunt topita dupa pisici dar daca stau mai aproape de 1 m de una, am senzatia ca toata blana de pe ea e la mine in nas. si tot asa. medicul mi-a zis ca nu am ce sa fac, doar sa iau pastile care ajuta in situatii din-astea si sa elimin sursele de alergie.

in legatura cu problemele tale,e cam greu de dat sfaturi.desi nu vrei sa auzi de psihologi,sa sti ca te-ar putea ajuta sa iesi din depresie.sa sti ca daca ai depresie,nu poti scapa de ea decat cu ajutor 'de specialitate'.nu e nici o rusine.si poate te-ar ajuta sa schimbi atat cat poti,ceva din viata ta - de ex.sa te apuci de un sport,sa incerci sa schimbi alimentatia,sa iti gasesti un hobbi.foarte important -nu te izola,desi asta simti ca ar trebui sa faci. vorbeste,iesi cu prietenii pe care ii ai.cu cat te izolezi,cu atat devine totul mai aiurea.
dimineata ,cd te trezesti,uita-te in oglinda si repeta-ti ca o sa ai o zi minunata si crede ce spui. o sa vezi ca ajuta.

a! si cu alergiile- am auzit ca daca te dai pe marginea narilor cu putin ulei sau crema ( de orice fel),ala opreste polenul si nu mai reactionezi asa.

bafta!



the girl with the smile si pe tine ar putea sa te ajute acel vaccin sa stii...f multa lume a scapat cu el...eu inca nu stiu ce sa zic ca a fost cronica treaba si sunt abia la jumatate..daca vrei detalii intreba-ma
cristi86
Postat pe 5 Aprilie 2013 23:23
De la: kind_er, la data 2013-04-05 20:39:08Mah baiatule . de unde esti ? Nu stii cum sa iti traiesti viata.



Fi tu in locul meu , treci tu prin ce am trecut eu..si sa vedem daca ai fi ajuns in locul meu sau ca mine . Stiu ca nu fac ce trebuie dar e dificil crede-ma
cristi86
Postat pe 5 Aprilie 2013 23:26
De la: Armain, la data 2013-04-05 21:48:34Primul lucru pe care trebuie sa il faci ca sa capeti incredere in tine insuti este sa te gandesti ca putea sa fie si mai rau, si sa te bucuri ca e doar atat. (Si sa porti intotdeauna macar chiloti pe tine. )



Nimeni nu vrea sa se gandeaasca ca poate fi si mai rau atunci cand deja e rau...asta e ultimul lucru la care te-ai gandi..in rest te tot inrtebi de ce nu e si bine...faza cu chilotii nu am inteleslo :)))
cristi86
Postat pe 5 Aprilie 2013 23:27
Mai baiatule, doua palmi sa-ti revii....
Si eu am mereu nasul infundat. O perioada simteam ca ma sufoc. Am facut aerosol cu ACC si mi-a trecut sufocarea. Si mai iau dim si seara cate o jum de paracetamol.
Nu mai fi asa prapastios. Gandeste-te ca altii au cancer si lupta pentru viata.
Ghicicummacheama
Postat pe 5 Aprilie 2013 23:56
de la paracetamol mi se desfunda nasul.
Ghicicummacheama
Postat pe 5 Aprilie 2013 23:56
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-05 23:56:25Mai baiatule, doua palmi sa-ti revii....
Si eu am mereu nasul infundat. O perioada simteam ca ma sufoc. Am facut aerosol cu ACC si mi-a trecut sufocarea. Si mai iau dim si seara cate o jum de paracetamol.
Nu mai fi asa prapastios. Gandeste-te ca altii au cancer si lupta pentru viata.


Cat de adevarate sunt cuvintele tale, Ami! Ma refer la ultima parte a mesajului tau!

Tot respectul pentru opinia ta!
kudika_32792
Postat pe 6 Aprilie 2013 06:56
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-05 22:28:05in legatura cu alergia,si eu am probleme. am deviatie de sept si nu stiu cum dar de vreo 3 ani am inceput sa devin sensibila la diverse chestii(praf, produse de curatat cu mirosuri puternice etc).daca ma lasi in lanul de porumb ma omori- stranut pana la disperare,mi se infunda nasul si mi se schimba vocea de zici ca am racit in ultimul hal. mai nou vad ca nu mai suport parul de pisica. sunt topita dupa pisici dar daca stau mai aproape de 1 m de una, am senzatia ca toata blana de pe ea e la mine in nas. si tot asa. medicul mi-a zis ca nu am ce sa fac, doar sa iau pastile care ajuta in situatii din-astea si sa elimin sursele de alergie.

in legatura cu problemele tale,e cam greu de dat sfaturi.desi nu vrei sa auzi de psihologi,sa sti ca te-ar putea ajuta sa iesi din depresie.sa sti ca daca ai depresie,nu poti scapa de ea decat cu ajutor 'de specialitate'.nu e nici o rusine.si poate te-ar ajuta sa schimbi atat cat poti,ceva din viata ta - de ex.sa te apuci de un sport,sa incerci sa schimbi alimentatia,sa iti gasesti un hobbi.foarte important -nu te izola,desi asta simti ca ar trebui sa faci. vorbeste,iesi cu prietenii pe care ii ai.cu cat te izolezi,cu atat devine totul mai aiurea.
dimineata ,cd te trezesti,uita-te in oglinda si repeta-ti ca o sa ai o zi minunata si crede ce spui. o sa vezi ca ajuta.

a! si cu alergiile- am auzit ca daca te dai pe marginea narilor cu putin ulei sau crema ( de orice fel),ala opreste polenul si nu mai reactionezi asa.

bafta!


Imi plac mult si parerile tale! Ti-am tot citit postarile si sa stii ca sunt impresionata de modul in care ti le argumentezi!

Am remarcat ca vezi dincolo de cuvinte, ca sa ma exprim asa.
kudika_32792
Postat pe 6 Aprilie 2013 06:59
Pentru tipul care a initiat topicul: am citit ca suferi de alergie a cailor respiratorii. Si sotul meu sufera, de ani de zile, de alergie la polen, a facut tratament de desensibilizare, iar simptomele si-au mai redus din gravitate, adica mai stranuta, ii mai curg ochii, dar nu asa de rau ca inainte. Partea proasta la particulele de polen este ca, la cativa ani, isi schimba forma, iar atunci cand le inhaleaza cei alergici la el, sistemul lor imunitar reactioneaza din nou foarte violent, iar atunci trebuie din nou sa faci tratament de desensibilizare, dar cu un nou preparat. Desensibilizare consta in injectarea unui preparat recomandat de medicul alergolog, in functia de tipul de alergie de care suferi.

Sotul meu, pe langa faptul ca a facut de doua ori, terapie de desensibilizare la polen in ultimii 10 ani, mai ia si cate o pastiluta de Cetirizin, atunci cand polenul incepe sa fie din ce in ce mai abundent si mai agresiv. Dar stii ce l-a ajutat foarte mult? Acupunctura. Cu ajutorul acupuncturii a reusit sa scape si de alergia la fructele stropite cu tot felul de chimicale. Am gasit inclusiv fructe bio, deci organice, care erau stropite cu tot felul de porcarii chimice, pentru ca sotul meu a dat imediat reactie alergica la ele. Reactia lui alergica, atunci cand mananca fructe care au fost stropite cu chimicale se manifesta in felul urmator: simte ca un gadilat pe mucoasa bucala si pe gat, apoi acestea incep sa se inflameze, de abia mai poate respira, iar in acele momente, pana sa descopere cat de eficienta poate fi acupunctura atat impotriva alergiei la polen, cat si impotriva consumarii de alimente cu substante care-i provoaca alergie, lua o pastiluta de Cetirizin (merge si Loratadina) si in cateva minute sa simtea din nou bine.

Poti incerca si tu acupunctura, daca doresti, desigur, si un antihistaminic de genul Cetirizin sau Loratadina.

Multa sanatate iti doresc!
kudika_32792
Postat pe 6 Aprilie 2013 08:39
Si mai doresc sa-ti fac niste recomandari: spala-te in fiecare seara, cand ajungi acasa, pe par si pe corp, ca sa elimini orice fel de particule care ti-ar putea da crize de alergie. Nu-ti lasa hainele cu care ai fost pe afara in dormitor, ci du-le intr-o incapere in care nu dormi si nici nu treci prea des pe acolo.

Pentru curatarea temeinica a nasului de tot felul de subtante cu caracter alergen, foloseste un insturment special pentru dusuri nazale. Noi am gasit la dm, asa ceva.

Pune-ti la ferestre o plasa speciala pentru cei alergici, mai ales in camerele in care stai mai des.

Nu-ti spala hainele cu detergenti si balsamuri de rufe cu parfum, ci foloseste-le pe cele pentru cei sensibili (scrie pe ele sensitiv).

Daca mai ai intrebari, te astept.
kudika_32792
Postat pe 6 Aprilie 2013 08:49
*instrument
kudika_32792
Postat pe 6 Aprilie 2013 08:49
De la: kudika_32792, la data 2013-04-06 06:59:08
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-05 22:28:05in legatura cu alergia,si eu am probleme. am deviatie de sept si nu stiu cum dar de vreo 3 ani am inceput sa devin sensibila la diverse chestii(praf, produse de curatat cu mirosuri puternice etc).daca ma lasi in lanul de porumb ma omori- stranut pana la disperare,mi se infunda nasul si mi se schimba vocea de zici ca am racit in ultimul hal. mai nou vad ca nu mai suport parul de pisica. sunt topita dupa pisici dar daca stau mai aproape de 1 m de una, am senzatia ca toata blana de pe ea e la mine in nas. si tot asa. medicul mi-a zis ca nu am ce sa fac, doar sa iau pastile care ajuta in situatii din-astea si sa elimin sursele de alergie.

in legatura cu problemele tale,e cam greu de dat sfaturi.desi nu vrei sa auzi de psihologi,sa sti ca te-ar putea ajuta sa iesi din depresie.sa sti ca daca ai depresie,nu poti scapa de ea decat cu ajutor 'de specialitate'.nu e nici o rusine.si poate te-ar ajuta sa schimbi atat cat poti,ceva din viata ta - de ex.sa te apuci de un sport,sa incerci sa schimbi alimentatia,sa iti gasesti un hobbi.foarte important -nu te izola,desi asta simti ca ar trebui sa faci. vorbeste,iesi cu prietenii pe care ii ai.cu cat te izolezi,cu atat devine totul mai aiurea.
dimineata ,cd te trezesti,uita-te in oglinda si repeta-ti ca o sa ai o zi minunata si crede ce spui. o sa vezi ca ajuta.

a! si cu alergiile- am auzit ca daca te dai pe marginea narilor cu putin ulei sau crema ( de orice fel),ala opreste polenul si nu mai reactionezi asa.

bafta!


Imi plac mult si parerile tale! Ti-am tot citit postarile si sa stii ca sunt impresionata de modul in care ti le argumentezi!

Am remarcat ca vezi dincolo de cuvinte, ca sa ma exprim asa.


multumesc foarte mult.esti foarte amabila.azi,la munci,promit sa beau o cafea buuuna in cinstea ta!si sa ai o zi minunata si insorita si plina de bucurii!
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 6 Aprilie 2013 11:15
De la: kudika_25894, la data 2013-04-05 23:23:28
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-05 22:28:05in legatura cu alergia,si eu am probleme. am deviatie de sept si nu stiu cum dar de vreo 3 ani am inceput sa devin sensibila la diverse chestii(praf, produse de curatat cu mirosuri puternice etc).daca ma lasi in lanul de porumb ma omori- stranut pana la disperare,mi se infunda nasul si mi se schimba vocea de zici ca am racit in ultimul hal. mai nou vad ca nu mai suport parul de pisica. sunt topita dupa pisici dar daca stau mai aproape de 1 m de una, am senzatia ca toata blana de pe ea e la mine in nas. si tot asa. medicul mi-a zis ca nu am ce sa fac, doar sa iau pastile care ajuta in situatii din-astea si sa elimin sursele de alergie.

in legatura cu problemele tale,e cam greu de dat sfaturi.desi nu vrei sa auzi de psihologi,sa sti ca te-ar putea ajuta sa iesi din depresie.sa sti ca daca ai depresie,nu poti scapa de ea decat cu ajutor 'de specialitate'.nu e nici o rusine.si poate te-ar ajuta sa schimbi atat cat poti,ceva din viata ta - de ex.sa te apuci de un sport,sa incerci sa schimbi alimentatia,sa iti gasesti un hobbi.foarte important -nu te izola,desi asta simti ca ar trebui sa faci. vorbeste,iesi cu prietenii pe care ii ai.cu cat te izolezi,cu atat devine totul mai aiurea.
dimineata ,cd te trezesti,uita-te in oglinda si repeta-ti ca o sa ai o zi minunata si crede ce spui. o sa vezi ca ajuta.

a! si cu alergiile- am auzit ca daca te dai pe marginea narilor cu putin ulei sau crema ( de orice fel),ala opreste polenul si nu mai reactionezi asa.

bafta!



the girl with the smile si pe tine ar putea sa te ajute acel vaccin sa stii...f multa lume a scapat cu el...eu inca nu stiu ce sa zic ca a fost cronica treaba si sunt abia la jumatate..daca vrei detalii intreba-ma


daca devinea prea naspa,sa sti ca o sa mi-l fac si eu. deocamdata,incerc sa evit cat pot sa iau ceva.vreau sa las organismul sa se descurce. cat voi putea tine sub control,cat de cat,fara alte ajutoare,prefer sa raman asa. dar e bine ca stiu de vaccinul asta.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 6 Aprilie 2013 11:18
De la: kudika_25894, la data 2013-04-05 23:27:59
De la: Armain, la data 2013-04-05 21:48:34Primul lucru pe care trebuie sa il faci ca sa capeti incredere in tine insuti este sa te gandesti ca putea sa fie si mai rau, si sa te bucuri ca e doar atat. (Si sa porti intotdeauna macar chiloti pe tine. )



Nimeni nu vrea sa se gandeaasca ca poate fi si mai rau atunci cand deja e rau...asta e ultimul lucru la care te-ai gandi..in rest te tot inrtebi de ce nu e si bine...faza cu chilotii nu am inteleslo :)))

Lasa ca ti-o explic eu: din moment ce scrii aici, inseamna ca ai un calculator la care butonezi, puteai sa fii atat de sarac incat nici chiloti sa n-ai!
Armain
Postat pe 6 Aprilie 2013 15:35
De la: Armain, la data 2013-04-06 15:35:52
De la: kudika_25894, la data 2013-04-05 23:27:59
De la: Armain, la data 2013-04-05 21:48:34Primul lucru pe care trebuie sa il faci ca sa capeti incredere in tine insuti este sa te gandesti ca putea sa fie si mai rau, si sa te bucuri ca e doar atat. (Si sa porti intotdeauna macar chiloti pe tine. )



Nimeni nu vrea sa se gandeaasca ca poate fi si mai rau atunci cand deja e rau...asta e ultimul lucru la care te-ai gandi..in rest te tot inrtebi de ce nu e si bine...faza cu chilotii nu am inteleslo :)))

Lasa ca ti-o explic eu: din moment ce scrii aici, inseamna ca ai un calculator la care butonezi, puteai sa fii atat de sarac incat nici chiloti sa n-ai!


Sau poate fii la un Internet-Caffe
criszoe
Postat pe 6 Aprilie 2013 15:41
De la: criszoe, la data 2013-04-06 15:41:48
De la: Armain, la data 2013-04-06 15:35:52
De la: kudika_25894, la data 2013-04-05 23:27:59
De la: Armain, la data 2013-04-05 21:48:34Primul lucru pe care trebuie sa il faci ca sa capeti incredere in tine insuti este sa te gandesti ca putea sa fie si mai rau, si sa te bucuri ca e doar atat. (Si sa porti intotdeauna macar chiloti pe tine. )



Nimeni nu vrea sa se gandeaasca ca poate fi si mai rau atunci cand deja e rau...asta e ultimul lucru la care te-ai gandi..in rest te tot inrtebi de ce nu e si bine...faza cu chilotii nu am inteleslo :)))

Lasa ca ti-o explic eu: din moment ce scrii aici, inseamna ca ai un calculator la care butonezi, puteai sa fii atat de sarac incat nici chiloti sa n-ai!


Sau poate fii la un Internet-Caffe

Taci ma!
Chiar si asa, are bani de internet café!
Armain
Postat pe 6 Aprilie 2013 15:44
De la: kudika_25894, la data 2013-04-04 21:56:11
De la: prazlea, la data 2013-04-04 21:49:05baaa ai 26 de ani bucurate maine poimaine te insori lasa ce a fost,,lui dumnezeu nui plac astia care se lamenteaza si nu mai lupta


a, 26 de ani si degeaba ii am ...ii traiesc ca la 50


Dar de unde stii tu cum se traieste la 50 de ani?
criszoe
Postat pe 6 Aprilie 2013 15:45
De la: Armain, la data 2013-04-06 15:44:04
De la: criszoe, la data 2013-04-06 15:41:48
De la: Armain, la data 2013-04-06 15:35:52
De la: kudika_25894, la data 2013-04-05 23:27:59
De la: Armain, la data 2013-04-05 21:48:34Primul lucru pe care trebuie sa il faci ca sa capeti incredere in tine insuti este sa te gandesti ca putea sa fie si mai rau, si sa te bucuri ca e doar atat. (Si sa porti intotdeauna macar chiloti pe tine. )



Nimeni nu vrea sa se gandeaasca ca poate fi si mai rau atunci cand deja e rau...asta e ultimul lucru la care te-ai gandi..in rest te tot inrtebi de ce nu e si bine...faza cu chilotii nu am inteleslo :)))

Lasa ca ti-o explic eu: din moment ce scrii aici, inseamna ca ai un calculator la care butonezi, puteai sa fii atat de sarac incat nici chiloti sa n-ai!


Sau poate fii la un Internet-Caffe

Taci ma!
Chiar si asa, are bani de internet café!


Taci tu ba nu a specificat ca nu ar avea banet ,dar poate are pila
criszoe
Postat pe 6 Aprilie 2013 15:46
A dat cu c... de cateva probleme si hopp se plange ca o mireasa.Doamne fere cum de ne mai poti rabda?
Ce o sa te faci cand vei avea familie cu copii si o soacra pe cap ??
criszoe
Postat pe 6 Aprilie 2013 15:48
De la: prazlea, la data 2013-04-05 18:06:32
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-05 17:48:44eu am citit...nu stiu la ce pasaj te referi...acum dc nu vrei sa postezi lumea trebuie sa stie ca eu nu cred in tampenii si nu postez tampenii, putini sunt cei care au intuitie si isi dau seama ....poti scrie ce vrei tu...tu esti direct responsabil pt actiunile tale dar pacat k esti gigi contra si orice as spune eu tu vi cu o contradictie...asta este din rea vointa.... trebuie sa plec mai vb...


rea vointa e in capul tau pentru ca tu crezi ca sti cva pentru ca ai citit cva ,,sti cva dar multe le sti prost pentru ca au fost scrise prost si tu le ai luat ca atare ,,exact cum ti am zis tu nici macar n ai citit ce i ai dat baiatului sa citeasca

iata ti maimutica gnosticilor pe care tu nu o citesti




Care ar fi vârsta antropoidului? În ce perioadã au apãrut pe suprafaþa Pãmântului primele maimuþe? Fãrã îndoialã în Miocen. Cine ar putea sã nege acest lucru? În mod clar au trebuit sã aparã în cea de-a treia parte a Miocenului, acum 15-25 milioane deani. Rezultã evident cã Miocenul a avut propria sa scenã pe vechiul pãmânt Lemurian… Lemuria a fost în acea epocã un continent gigantic care se întindea în Pacific,cuprinzând toatã aceastã suprafaþã a Australiei, a Oceaniei ºi a Oceanului Indian; seîntindea peste tot Pacificul pânã în acele locuri unde va apãrea mai târziu America deSud. Din nefericire, unele fiinþe umane autentice au degenerat îngrozitor la sfârºitul epocii terþiare, în timpul Miocenului. S-au amestecat atunci, din nefericire, cu unele fiareale Naturii. Din ele au luat naºtere anumite maimuþe gigantice care aveau chipurialbastre sau roºii, care mergeau în patru labe sau care se ridicau ca niºte bipezi ºi careaveau capacitatea de a vorbi. La rândul lor, aceste specimene au trebuit sã se amestece cu alte bestii subumane ºidin toate acestea au rezultat maimuþele pe care le cunoaºtem ºi, de asemenea, pe bazaunor evoluþii, anumite tipuri de umanoizi. Aceºti umanoizi au continuat sã se reproducã neîncetat în timpul epocii cuaternare.Mai târziu, în aceastã epocã în care ne gãsim, au apãrut aceºti umanoizi, umanitateaactualã: amestec al Oamenilor autentici cu fiare ale Naturii.”
Samael Aun Weor: „
Antropologie Gnosticã”



De la inceputul creatiei si pana la sfarsitul ei sunt 7 rase umane ( noi suntem la a cincea rasa ariana) Lemuria este a doua sau a treia rasa nu mai stiu exact....toate aceste rase avand fiecare epoci de aur de argint de fier si de metal exact ca anotimpurile unui an...la rasa de aur toti sunt fff spirituali si argint dupa care totul intra in involutie...in pasajul anterior se vorbeste despre cu anumiti oameni au degenerat si s-au impreunat cu anumite animale rezultand intr-un final maimutele... exista niste legi divine care ele fiind incalcate evolutia a tot ceea ce este fiinta pe pamant se transforma in involutie...orice evolutie are o involutie...asta vedem in fiecare an in anotimpurile noastre...sper ca am fost clara si ai inteles....va pooop
kagome_kudika
Postat pe 6 Aprilie 2013 18:29
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-05 22:44:29mai kagome,nu zic ca tot ce zici tu e fals,dar ai grija. faza cu "nu exista psiholog mai bun ca noi insine pt ca numai noi stim cu adevarat ce simtitm"e cam pe ulei. ideea e ca atunci cand ai o problema grava si cazi in depresie ( care poate lua mai multe forme,inclusiv lipsa de dorinta de a mai trai sau ura fata de toti si toate etc) ai nevoie de ajutor de la un psiholog adevarat.nu te poti ajuta singur. sunt probleme sufletesti atat de grele incat fara'ghid'nu ai cum sa iesi la liman.

subscriu, kudika_15804!!



pai sa-ti explic...nu te contrazic psihologul ajuta desigur in cazul in care noi nu ne autotoservam si el vine cu supozitii si incearca sa scoata toate simtirile de la noi ...numai ca el nu le traieste direct cum le traim noi...rezolvarea este pe moment...atunci cand noi am inteles cauza suferintelor noastre nu mai avem nevoie de psiholog...el ne ajuta din exterior numai ca ajutorul real vine din interior...
kagome_kudika
Postat pe 6 Aprilie 2013 18:35
Facem o spirala?
Armain
Postat pe 6 Aprilie 2013 18:37
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-06 18:35:30
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-05 22:44:29mai kagome,nu zic ca tot ce zici tu e fals,dar ai grija. faza cu "nu exista psiholog mai bun ca noi insine pt ca numai noi stim cu adevarat ce simtitm"e cam pe ulei. ideea e ca atunci cand ai o problema grava si cazi in depresie ( care poate lua mai multe forme,inclusiv lipsa de dorinta de a mai trai sau ura fata de toti si toate etc) ai nevoie de ajutor de la un psiholog adevarat.nu te poti ajuta singur. sunt probleme sufletesti atat de grele incat fara'ghid'nu ai cum sa iesi la liman.

subscriu, kudika_15804!!



pai sa-ti explic...nu te contrazic psihologul ajuta desigur in cazul in care noi nu ne autotoservam si el vine cu supozitii si incearca sa scoata toate simtirile de la noi ...numai ca el nu le traieste direct cum le traim noi...rezolvarea este pe moment...atunci cand noi am inteles cauza suferintelor noastre nu mai avem nevoie de psiholog...el ne ajuta din exterior numai ca ajutorul real vine din interior...



Kiddo_
Postat pe 6 Aprilie 2013 19:04
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-06 18:35:30[quote name='
pai sa-ti explic...nu te contrazic psihologul ajuta desigur in cazul in care noi nu ne autotoservam si el vine cu supozitii si incearca sa scoata toate simtirile de la noi ...numai ca el nu le traieste direct cum le traim noi...rezolvarea este pe moment...atunci cand noi am inteles cauza suferintelor noastre nu mai avem nevoie de psiholog...el ne ajuta din exterior numai ca ajutorul real vine din interior...




Si acceptarea lor in viata noastra,Kagome sau,mai bine spus,impacarea cu sine,armistitiul incheiat intre durere si viata!!Psihologul aduce variante de moduri de conlucrare intre spirit si trup,conducand la obtinerea echilibrului interior,avantajos pentru cei afectati!!!!Cand reuseste,,,cazul devine istorie!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Aprilie 2013 19:07
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-06 18:29:23
De la: prazlea, la data 2013-04-05 18:06:32
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-05 17:48:44eu am citit...nu stiu la ce pasaj te referi...acum dc nu vrei sa postezi lumea trebuie sa stie ca eu nu cred in tampenii si nu postez tampenii, putini sunt cei care au intuitie si isi dau seama ....poti scrie ce vrei tu...tu esti direct responsabil pt actiunile tale dar pacat k esti gigi contra si orice as spune eu tu vi cu o contradictie...asta este din rea vointa.... trebuie sa plec mai vb...


rea vointa e in capul tau pentru ca tu crezi ca sti cva pentru ca ai citit cva ,,sti cva dar multe le sti prost pentru ca au fost scrise prost si tu le ai luat ca atare ,,exact cum ti am zis tu nici macar n ai citit ce i ai dat baiatului sa citeasca

iata ti maimutica gnosticilor pe care tu nu o citesti




Care ar fi vârsta antropoidului? În ce perioadã au apãrut pe suprafaþa Pãmântului primele maimuþe? Fãrã îndoialã în Miocen. Cine ar putea sã nege acest lucru? În mod clar au trebuit sã aparã în cea de-a treia parte a Miocenului, acum 15-25 milioane deani. Rezultã evident cã Miocenul a avut propria sa scenã pe vechiul pãmânt Lemurian… Lemuria a fost în acea epocã un continent gigantic care se întindea în Pacific,cuprinzând toatã aceastã suprafaþã a Australiei, a Oceaniei ºi a Oceanului Indian; seîntindea peste tot Pacificul pânã în acele locuri unde va apãrea mai târziu America deSud. Din nefericire, unele fiinþe umane autentice au degenerat îngrozitor la sfârºitul epocii terþiare, în timpul Miocenului. S-au amestecat atunci, din nefericire, cu unele fiareale Naturii. Din ele au luat naºtere anumite maimuþe gigantice care aveau chipurialbastre sau roºii, care mergeau în patru labe sau care se ridicau ca niºte bipezi ºi careaveau capacitatea de a vorbi. La rândul lor, aceste specimene au trebuit sã se amestece cu alte bestii subumane ºidin toate acestea au rezultat maimuþele pe care le cunoaºtem ºi, de asemenea, pe bazaunor evoluþii, anumite tipuri de umanoizi. Aceºti umanoizi au continuat sã se reproducã neîncetat în timpul epocii cuaternare.Mai târziu, în aceastã epocã în care ne gãsim, au apãrut aceºti umanoizi, umanitateaactualã: amestec al Oamenilor autentici cu fiare ale Naturii.”
Samael Aun Weor: „
Antropologie Gnosticã”



De la inceputul creatiei si pana la sfarsitul ei sunt 7 rase umane ( noi suntem la a cincea rasa ariana) Lemuria este a doua sau a treia rasa nu mai stiu exact....toate aceste rase avand fiecare epoci de aur de argint de fier si de metal exact ca anotimpurile unui an...la rasa de aur toti sunt fff spirituali si argint dupa care totul intra in involutie...in pasajul anterior se vorbeste despre cu anumiti oameni au degenerat si s-au impreunat cu anumite animale rezultand intr-un final maimutele... exista niste legi divine care ele fiind incalcate evolutia a tot ceea ce este fiinta pe pamant se transforma in involutie...orice evolutie are o involutie...asta vedem in fiecare an in anotimpurile noastre...sper ca am fost clara si ai inteles....va pooop



logic ca in prostia care ai fost invatata ai aburita ai fost clara,,omul poate sa se impreuneze cu orice ca nu iese nimik decat pacat si iad,,inceteaza sa te mai lasi prostita ,,,sunt 7 8 mi de ani de cand omul e pe pamant innainte de a fi in rai,,adam a mai trait vreo 700 de ani in rai daca nu ma insel nu mai stiu exact dp care sa rugat de dumnezeu vreo 40 de zile la portile edenului sa l reprimeasca ,,,,,daca tu crezi ca esti maimuta te rog frumos sa ti pentru tn si sa nu i mai faci si pe altii sa se creada maimute ca tn cum o faci tu din necunostinta si ca te lasi influentata,,toate astea vin de la,,fii lui dumnezeu si fii oamenilor pe care lumea le intelege gresit inclusiv tu sau mai ales,,fii lui dumnezeu nu erau ingerii cum cred unii ci cei dreptii care faceau voia lui iar acestia se coborau din set ,,primul cosmolog sau astrolug cum vrei sai zici caruia dumnezeu ia aratat si dezvaluit cerul,,,,si din fiul lui enos,,,de aia erau ei numiti fii lui dumnezeu ca au mers pe urmele virtutii stramosilor lor,,,iar fii oamenilor au fost fii lui cain si ai fiului sau,,,de aici au rezultat uriasi pe care dumnezeu ia distrus in potop impreuna cu toti cei rai ca intradevar nu mai era nici on drept in zilele acelea decat noe,,,,inceteaza sa te mai lasi prostita si sa te crezi maimuta si mai ales sa postezi linkuri pe aici sa ii inveti si pe altii la prostiile cu care ai fost tu prostita omul este un singur neam pacatul la schimbat ca o repercursiune a lucrului rau daca nu ti sufla dumnezeu in nari duhul sau si te lasa facuta din pamant te puteai considera animal,,ca suntem animale prin pacatele noastre e altcva,,,nu te mai prostii singura si mai ales nu i mai lasa pe altii sa te prosteasca
prazlea
Postat pe 6 Aprilie 2013 19:14
De la: kudika_25894, la data 2013-04-04 21:43:14Nu caut sa ma plang...dar totusi ma simt singur. din toate punctele de vedere..chiar daca as avea o relatie ma simt tot singur. M-am inchis in mine datorita problemelor din ultimul timp iar de psiholog sa nu mai aud...vreau doar sa vb cu cei care au trecut prin chestii naspa sau au fost pusi la grea incercare de viata ..Fara mistouri asa ca mai bine va abtineti. eu sunt f serios. Deschid topicul asta pt mine si pt singuratea mea din seara aceasta care m-a pus pe ganduri iar...si iar ...si iar..si daca cineva are de dat un sfat bun sa-l dea daca nu sa se abtina si sa ocoleasca subiectul .... cum sa fac sa ma apropii mai mult de Dumnezeu nu stiu ...cred ca doar el ma mai poate ajuta. Voi cum faceti.


Nu te pot intelege decat cei care au trecut prin momente asemanatoare. Cei care au avut norocul sa le ocoleasca o sa-ti rada in nas si o sa te faca un om slab. Mascarici de serviciu sunt destui.
Esti inca in viata si asta dovedeste ca ai tarie de caracter; sunt destui care pun punct cand trec prin asa ceva. Incearca sa traiesti pasa cu pas, fiecare zi cum poti mai bine, concentrandu-te pe familie, pe lucuri care iti fac placere ca sa uiti clipele neplacute. Regretele si sentimentele de vinovatie sunt periculoase si trebuie sa le dai la o parte.
Bafta !

Kiddo_
Postat pe 6 Aprilie 2013 19:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 19 De la: ionelaela 26 Octombrie 2009 23:34
ajutor pentru cei care se drogheaza 17 De la: BEL_AMY1 2 Februarie 2011 15:17
si acum ce fac..? :( 2 De la: Diavolyta_ 9 Mai 2009 16:06
Nori negri 21 De la: scorpyow10 7 Mai 2009 22:32
Povestea mea 9 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:28