Setari Cookie-uri

sunt gravida cu nepotul meu de gradul 3

nu stiu ce dumnezeu ai facut , si bine-inteles ca ai fost constienta , ca acel barbat este nepotul tau , pentru el sigur a fost o experienta de ne-uitat , dar in schimb , tu vei avea , probleme de gen , constiinta , in ceia ce priveste sanatatea copiilului pe care il vei naste , cu siguranta va fi un copil suta la suta sanatos tun , si de ce spun asta ? pentru ca baiatul cu care tu ai fost , sigur e tinar , vinjos inalt si asa ca tie tia placut de el alt-fel nu aveai relatii cu el daca nu tiar-fi placut ? si sigur , el este un om sanatos , si un om sanatos , si spermatozoizii sunt sanatosii , iar tu ai facuto din pura placere , ast-fel incit , partida de amor , a fost ok, si coplul cel porti este un copil normal sanatos , asta daca si tu vei avea grija de el adica sa nu fumezi ? sa nu dansezi in asa fel sa-l zdruncinii , sa nu consumii alcol exagerat si multe altele , deci in consecinta copilul sigur va fi sanatos ,

fara suparare dar cred ca aveti o problema d-l costel....sau cum va cheama.....trebuie luate niste masuri...
kudika038762
Postat pe 12 Mai 2013 10:44
Nu vreau sa te sperii dar am vazut nu caz asemanator. ei sunt verisori si fata le-a iesit cu handicap. Dar pana in luna a cincea de sarcina cand trebuie sa faci triplu test sau ecografia 3D nu ai de unde sa stii daca copilul o sa iasa cu malformatii sau nu.
kudika497679
Postat pe 12 Mai 2013 10:44
kudika100024 Avatarul lui kudika100024

10 mesaje
Membru din: 9/01/2010
Postat pe: 12 Mai 2013, ora 05:30

De la: kudika_32792, la data 2013-04-14 10:14:33

De la: kudika_28090, la data 2013-04-13 23:32:04da...pai si mai de mult...cand se casatoreau fratii intre ei si faceau copii tocmai ca sa nu imparta averile cu strainii atunci cum era?



Nasol, oamenii aceia aveau mari probleme de sanatate, atat trupeasca, cat si mintala.

Da? Atunci copii care au probleme inseamna ca parintii lui/ei sunt rude nu? Asta ca se naste copilul bolnav e abureala a preotiilor:)))))..Si asa spune Dumnezeu "sa ne iubim aproapele" ..Deci nu este nici un pacat...Pana la urma cine sunt preoti sa hotareasca ei ce sa facem si ce nu? Preotul din orasul meu s-a casatorit cu verisoara sa de gr 2 si au 2 copii minunati si destepti..Cred ca Dumnezeu a facut o exceptie ca e preot ..


Ca sa-ti raspund: legaturile incestuoase, intre parinti si copii sau intre frati, sunt pedepsite de lege, de ce? Pentru ca persoanele cu o zestre genetica asemanatoare pot da nastere, daca se reproduc intre ele, unor persoane cu anomalii de ordin organic sau mintal. Trebuie, in mod normal, ca doua persoane, sa aiba o zestre genetica cat mai diversificata, deci sa nu fie rude absolut deloc, ca sa poata da nastere unor indivizi normali.

Faptul ca, din doi indivizi cu zestre gentica diferita se pot naste copii cu anormalitati, poate avea la baza mai multe motive: prezenta unor gene defecte la unul dintre parinti sau la rudele acestora, deci asa pot aparea bolile genetice la unii dintre urmasi, consumul de alcool sau droguri in timpul sarcinii, un soc sau o trauma suferita de gravida in timpul sarcinii sau nasterii etc

Deci, dupa cum vezi, genetica nu are legatura cu preotii sau credinta, asa ca te-as ruga sa nu mai dai o interpretare eronata afirmatiilor mele. Mersi.
kudika_32792
Postat pe 12 Mai 2013 10:45
aveti dereptate ca din punct de vedere medical nu este nici o problema, din punct de vedere religios............ eu sincer nu inteleg atatea rudeni si nuci macar nu-mi cunosc toti verisori de gradul III, daramite nepoti din verisori de gradul 3 nici asa.... in schimb aici in zona noastra nici macar nu se pune accentul pe chestia cu verisori pana in gradul VII sunt foarte multi casatoriti verisori de gradul III cum ai fi tu cu tatal baiatului. eu am un verisor primar casatorit cu sotia verisoara de gradul III si are 3 copii minunati.
Un sfat bun inaite sa va ganditi sa face-ti un copil sau cand at-i fost deacort sa fiti impreuna trebuia sa va face-ti un set de analize amandoi ca sa vedeti ce fel de RH aveti, copii cu Hamdicap in mare majoritate ies din parinti ce au RH diferit.
Duce-ti-va amandoi acuma si va face-ti analize sa vedeti acest lucru si daca aveti RH negativ amandoi ii ok si bebe va fi sanatos daca nu este negativ la amndoi ce la unul este pozitiv si la celalalt negativ primul copii este sanatos sau il vei pierde, daca este sanatos imediat dupa nastere se face un vaccin pentru prevenirea handicapului la al-II-lea.
kudika_17547
Postat pe 12 Mai 2013 10:46
De la: kudika038762, la data 2013-05-12 10:34:55tanti nu este vorba de nici un incest...lasa fata in pace si n-o mai impovara si d-ta cu aceste cuvinte grele.....este insarcinata nu cred ca are nevoie de opiniile dumitale neavizate si tampite....nici macar nu stii ce inseamna incestul....hai sa iti dau o definitie...
Incest
De la Wikipedia, enciclopedia liberã
Prin incest (în latinã incestus) se înțeleg raporturile sexuale între rude în linie directã sau între frați și surori.În România, Codul Penal pedepsește incestul cu severitate. Articolul 203 stipuleazã cã „Raportul sexual între rude în linie directã sau între frați și surori se pedepsește cu închisoare de la 2 la 7 ani” (rude în linie directã desemneazã strãbunici, bunici, pãrinți, copii, nepoți, strãnepoți, etc).
iar ea cu tatal baiatului sunte verisori de-al treilea tanti......nici macar biserica nu interzice relatia te-ai gasit d-ta?

rectific este vorba de art 377 dupa noul cod penal....wikipedia nu si-a actualizat datele.....
iar pedeapsa este de la 1 an la 5ani.....
kudika038762
Postat pe 12 Mai 2013 10:49
De la: kudika_32792, la data 2013-05-12 10:45:50 kudika100024 Avatarul lui kudika100024

10 mesaje
Membru din: 9/01/2010
Postat pe: 12 Mai 2013, ora 05:30

De la: kudika_32792, la data 2013-04-14 10:14:33

De la: kudika_28090, la data 2013-04-13 23:32:04da...pai si mai de mult...cand se casatoreau fratii intre ei si faceau copii tocmai ca sa nu imparta averile cu strainii atunci cum era?



Nasol, oamenii aceia aveau mari probleme de sanatate, atat trupeasca, cat si mintala.

Da? Atunci copii care au probleme inseamna ca parintii lui/ei sunt rude nu? Asta ca se naste copilul bolnav e abureala a preotiilor:)))))..Si asa spune Dumnezeu "sa ne iubim aproapele" ..Deci nu este nici un pacat...Pana la urma cine sunt preoti sa hotareasca ei ce sa facem si ce nu? Preotul din orasul meu s-a casatorit cu verisoara sa de gr 2 si au 2 copii minunati si destepti..Cred ca Dumnezeu a facut o exceptie ca e preot ..


Ca sa-ti raspund: legaturile incestuoase, intre parinti si copii sau intre frati, sunt pedepsite de lege, de ce? Pentru ca persoanele cu o zestre genetica asemanatoare pot da nastere, daca se reproduc intre ele, unor persoane cu anomalii de ordin organic sau mintal. Trebuie, in mod normal, ca doua persoane, sa aiba o zestre genetica cat mai diversificata, deci sa nu fie rude absolut deloc, ca sa poata da nastere unor indivizi normali.

Faptul ca, din doi indivizi cu zestre gentica diferita se pot naste copii cu anormalitati, poate avea la baza mai multe motive: prezenta unor gene defecte la unul dintre parinti sau la rudele acestora, deci asa pot aparea bolile genetice la unii dintre urmasi, consumul de alcool sau droguri in timpul sarcinii, un soc sau o trauma suferita de gravida in timpul sarcinii sau nasterii etc

Deci, dupa cum vezi, genetica nu are legatura cu preotii sau credinta, asa ca te-as ruga sa nu mai dai o interpretare eronata afirmatiilor mele. Mersi.
genetica are legatura cu legile lui dumnezeu,,nu mai vorbii tampenii,ca sa casatorit preotul ala cu nu stiu cn si nu sa intamplat nimik ft bn sa de a dumnezeu sa nu se intample stie dumnezeu dc nu a ingaduit sa se intample cva
prazlea
Postat pe 12 Mai 2013 10:57

da' ce-a fost in capul tau sa va cuplati?
eu stiu ca dpdv legal rudele pana la gr 4 inclusiv, nu se pot casatori;
nu vreau sa fiu insinuanta dar numai pe la moldoveni, indiferent pe unde s-au aciuiat, vezi asa ceva....
ideea este ca pot suferii de maladii fizice sau psihice foarte grave
parisienne_2015
Postat pe 12 Mai 2013 11:14
pai de ce crezi c-au disparut dinastii si chiar natii? d-aia! ca s-au degradat! asa a si aparut, mai tarziu, interzicerea prin lege iar prin dogmele bisericesti a fost mai demult uzitata
parisienne_2015
Postat pe 12 Mai 2013 11:17
sigur nu esti si tu din grade de rudenie apropiate?
oricum, scoala nu ti-a priit: gramatica e zero, topica idem...
parisienne_2015
Postat pe 12 Mai 2013 11:20
exact! din nefericire, la catolici s-a cam pastrat obiceiul si uite ce generatii de scelererati au...
parisienne_2015
Postat pe 12 Mai 2013 11:25
chiar era preot? sau n-a apucat sa-nvete nici macar bazele religiei ortodoxe?
a mai intrebat si alti preoti?
parisienne_2015
Postat pe 12 Mai 2013 11:28
Ma intreb de unde scot unii perlele astea...
kudika_32792
Postat pe 12 Mai 2013 11:32
Si tu esti vreo doctorita?? vad ca esti de acord cu avortul, nu cu nasterea unui copil, care nu e de vina ca a fost conceput. Apropo, nu este vb de incest. Sunt rude indepartate, asa ca nu mai sarii tu la jugulara ei.Esti batrana si PROASTA!
ughiuta
Postat pe 12 Mai 2013 11:40
Te-a citit si unghiuta,francesko
INTELIGENTUL
Postat pe 12 Mai 2013 11:50
De la: INTELIGENTUL, la data 2013-05-12 11:50:55Te-a citit si unghiuta,francesko


Daca erai cat de cat inteligent, ai fi vazut ca nu despre mine era vorba in acel mesaj.

Valea!
kudika_32792
Postat pe 12 Mai 2013 11:58
Si episcopul ce poate sa faca? :))Sa dezlege prin magie gradul de rudenie, sa ii induca fatului alt adn? :))
kudika_12293
Postat pe 12 Mai 2013 12:00
De la: kudika_12293, la data 2013-05-12 12:00:32Si episcopul ce poate sa faca? :))Sa dezlege prin magie gradul de rudenie, sa ii induca fatului alt adn? :))


Bravo!
kudika_32792
Postat pe 12 Mai 2013 12:03
Unde naiba apare cuvantul "genetica" in "legile lui dumnezeu"? Doamne prosti mai sunteti. Daca atata va incredeti in dumnezeu, stati naibii acasa si nu mai impanziti spitalele. Sa va vindece fantomele.
kudika_12293
Postat pe 12 Mai 2013 12:04
De la: kudika_12293, la data 2013-05-12 12:04:55Unde naiba apare cuvantul "genetica" in "legile lui dumnezeu"? Doamne prosti mai sunteti. Daca atata va incredeti in dumnezeu, stati naibii acasa si nu mai impanziti spitalele. Sa va vindece fantomele.


Ne bucuram ca ai aprut tu sa ne faci pe noi cei prosti mai destepti.
Multumiri si glorie eterna !
kidd_o
Postat pe 12 Mai 2013 12:08
De la: kudika_32792, la data 2013-05-12 11:58:57
De la: INTELIGENTUL, la data 2013-05-12 11:50:55Te-a citit si unghiuta,francesko


Daca erai cat de cat inteligent, ai fi vazut ca nu despre mine era vorba in acel mesaj.

Valea!
Ba da,chiar daca nu ti-a scris numele,ca nu il stie
Te pup
INTELIGENTUL
Postat pe 12 Mai 2013 12:11
De la: kudika_12293, la data 2013-05-12 12:04:55Unde naiba apare cuvantul "genetica" in "legile lui dumnezeu"? Doamne prosti mai sunteti. Daca atata va incredeti in dumnezeu, stati naibii acasa si nu mai impanziti spitalele. Sa va vindece fantomele.
acasa la tine ?
INTELIGENTUL
Postat pe 12 Mai 2013 12:12
De la: kudika_12293, la data 2013-05-12 12:04:55Unde naiba apare cuvantul "genetica" in "legile lui dumnezeu"? Doamne prosti mai sunteti. Daca atata va incredeti in dumnezeu, stati naibii acasa si nu mai impanziti spitalele. Sa va vindece fantomele.
spitalele alea de vorbesti le a facut sfantul vasile cel mare tot omul lui dumnezeu,nu e vb ca scrie de genetica ci sa nu se ia rudele intre ele pentru ca pacatul are urmari asupra geneticii copiilor lor,,asta iata ti o demonstreaza si doctorii daca te increzi mai mult in ei,,,desteapto
prazlea
Postat pe 12 Mai 2013 12:14
Cauta un medic de planning familial/ sanatatea reproducerii si vorbeste cu el
kudika071612
Postat pe 12 Mai 2013 12:43
Stai linistita, daca -ti doresti acest copil nu-i nuci o problema. Se nasc copii cu handicap dela parintii frati drepti si aia 1 la mie daca e handicap.
healthy017339
Postat pe 12 Mai 2013 12:46
De la: kudika_12293, la data 2013-05-12 12:04:55Unde naiba apare cuvantul "genetica" in "legile lui dumnezeu"? Doamne prosti mai sunteti. Daca atata va incredeti in dumnezeu, stati naibii acasa si nu mai impanziti spitalele. Sa va vindece fantomele.
se presupune sau se interpreteaza ca exista,chiar daca nu apare...la fel ca Dumnezeu pe care nu l-ai vazut niciodata dar se presupune ca exista...chiar tu il invoci
INTELIGENTUL
Postat pe 12 Mai 2013 12:51
dintre toti barbati care puteai sa te incurci numai pe varutu cu el trebuie sa o faci parerea mea este ca sa te duci la un controll sa vezi daca totu este ok cu copilu in caz daca vrei sa il pastrezi daca nu faci avort si asta in cazul daca se mai poate oricum esti cam o proasta pt ca asa nu se face si eu am o verisoara care imi place si nui de grad 3 ci mai apropiata ce ar fi sa ma combin eu cu ia nustiu ai probleme
kudika_5906
Postat pe 12 Mai 2013 13:43
De la: kudika_5906, la data 2013-05-12 13:43:51dintre toti barbati care puteai sa te incurci numai pe varutu cu el trebuie sa o faci parerea mea este ca sa te duci la un controll sa vezi daca totu este ok cu copilu in caz daca vrei sa il pastrezi daca nu faci avort si asta in cazul daca se mai poate oricum esti cam o proasta pt ca asa nu se face si eu am o verisoara care imi place si nui de grad 3 ci mai apropiata ce ar fi sa ma combin eu cu ia nustiu ai probleme


Eu cred ca ar fi bine sa te combini cu o carte de gramatica.
kidd_o
Postat pe 12 Mai 2013 13:46
Pasarica draga, tu chiar n-ai gasit pe cine sa regulezi decat pe cineva din familie, nu-mi vine sa cred cand e plina lumea de barbati. Si sant sigur ca numai pe tine te framanta, pe el il doare in pix.
kudika422959
Postat pe 12 Mai 2013 13:51
verisorii de gradu 3 nu se mai considera familie, nici macar din punct de vedere religios. orice preot face cununie fara probleme intre verisori de gradu 3. ori, el fiind copilul vrisorului tau de gradu 3, distanta e si mai mare.
copilul cel mai probabil o sa fie perfect sanatos. si daca o sa aiba ceva probleme, n.o sa fie din cauza ca iubitul iti este "nepot". problemele risca sa apara daca frati sau verisori de gradu 1 fac copii intre ei.
kudika467423
Postat pe 12 Mai 2013 13:55
Si ar mai fi ceva scumpa d-na. Eu nu te judec, e problema ta si viata ta. Dar daca -ti iese copilul tau sanatos, ce-ti si doresc si copilul tau va avea urmasi si vor avea probleme urmasii copilului? Te-ai gandit oare ce drame vor fi acolo. Tot asa de bine s-ar putea sa nu fie nimic si totul sa fie ok. N-ai de unde sa sti. Tu esti la granita la care se permite s-o faci. Ai curaj sa accepti riscul? Daca se intampla si-ti distrugi viata ta si mai rau viata urmasilor tai viitori. AI CURAJ SA RISTI VIETILE LOR. Tu iei decizia, e dragoste poate sau o pasiune trecatoare sau ........ tu trebuie sa cantaresti bine caci te poti aventura pe un teren minat. Eu stiu bine ce vorbesc fiindca cunosc pe cineva care exact ca tine a facut si a doua generati di ei au copii amandoi handicapati dar sever si au viata distrusa Daca mor parintii cine are grije de copii cu handicap. Asta este s-a intamplat asa a fost sa fie. Dar raspunderea de a avea urmasi este f. greu de asumat in acest caz. Repet : s-ar pute sa fie bine , dar daca se termina rau cine va fi ............ sti si ntu ce vreu sa spun cu alte cuvinte injurat sau blestemat Sper sa iei o decizie buna pt tine si pt viitorul tau si-al lor. O zi cat mai minunata-ti doresc si sa ai parte de un dicernamant corect.
kudika422959
Postat pe 12 Mai 2013 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parinti mei nu ma inteleg si nu stiu ce sa fac.. 5 De la: G3yny 12 Iulie 2012 12:35
Ce sa fac sa-mi treaca iubirea??? 23 De la: dana_mv 28 Februarie 2009 19:00
ce sa fac?...parerea ta conteaza 114 De la: kudika102120 17 Octombrie 2012 21:24
ce sa fac un sfat va rog 8 De la: lilu_67 30 Iulie 2011 17:15
Atractie sau mai mult? 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:43