Setari Cookie-uri

suflete pereche

La asta ma gandeam si eu. Inseamna ca nu a fost sufletul meu pereche, ci doar o amagire :). Manipularea sta in firea omeneasca. Soul mate, where are you ?
Misterio
Postat pe 12 Mai 2013 15:24
Am spus NU. Inseamna ca sunt ori prost, ori tampit. Sau am gandit cu capul care trebuie .
Misterio
Postat pe 12 Mai 2013 15:28
De la: Misterio, la data 2013-05-12 15:24:05La asta ma gandeam si eu. Inseamna ca nu a fost sufletul meu pereche, ci doar o amagire :). Manipularea sta in firea omeneasca. Soul mate, where are you ?


Mda, ai ratat sufletul pereche..in cazul tau 3 suflete pereche
kukla
Postat pe 12 Mai 2013 23:35
De la: kukla, la data 2013-05-12 23:35:29
De la: Misterio, la data 2013-05-12 15:24:05La asta ma gandeam si eu. Inseamna ca nu a fost sufletul meu pereche, ci doar o amagire :). Manipularea sta in firea omeneasca. Soul mate, where are you ?


Mda, ai ratat sufletul pereche..in cazul tau 3 suflete pereche




Misto replica!
kudika_32792
Postat pe 13 Mai 2013 13:51
Am inteles. Mi-am ratat sansa vietii
De atunci mi-am propus sa am un suflet pereche in fiecare an, de preferinta fara obligatii
Si functioneaza perfect
Misterio
Postat pe 13 Mai 2013 16:39
De la: Misterio, la data 2013-05-13 16:39:26Am inteles. Mi-am ratat sansa vietii
De atunci mi-am propus sa am un suflet pereche in fiecare an, de preferinta fara obligatii
Si functioneaza perfect


Si cand te gandesti ca ai ratat o adevarata oferta....3 in 1

bag seama insa ca ti-ai revenit
kukla
Postat pe 14 Mai 2013 22:53
Probabil un alt fericit se va bucura de aceasta oferta de nerefuzat. Prefer lucrurile simple, un fel de unul in una
Misterio
Postat pe 15 Mai 2013 16:34
De la: Misterio, la data 2013-05-15 16:34:00Probabil un alt fericit se va bucura de aceasta oferta de nerefuzat. Prefer lucrurile simple, un fel de unul in una


Mult mai bine asa....
kukla
Postat pe 15 Mai 2013 22:20
O persoana care insala o data va insela mereu! Daca si-a inselat nevasta te va insela si pe tine, daca o lasa pe ea te va lasa si pe tine si tot asa! Nu cred ca se poate avea incredere in astfel de persoane. Daca nu te mai intelegi cu o persoana dupa ce ai luptat din rasputeri te desparti si abia dupa te mai implici intr-o relatie. Parerea mea! Mult noroc!
candy_me2006
Postat pe 18 Mai 2013 02:02
De la: candy_me2006, la data 2013-05-18 02:02:06O persoana care insala o data va insela mereu! Daca si-a inselat nevasta te va insela si pe tine, daca o lasa pe ea te va lasa si pe tine si tot asa! Nu cred ca se poate avea incredere in astfel de persoane. Daca nu te mai intelegi cu o persoana dupa ce ai luptat din rasputeri te desparti si abia dupa te mai implici intr-o relatie. Parerea mea! Mult noroc!


Foarte corect spus. Ma intreb insa de ce mai insista sa creada ca sunt "suflete pereche" in conditiile in care dl nu si-a parasit sotia (si bine a facut) pentru ea????
Oare nu o mustra constiinta stiind cat rau pricinuieste unei alte femei??
S-a gandit vreodata prin ce trece sotia dl respectiv??Ce sentimente incearca stiind/simtind ca sotul ei o inseala?? Cu ce pret isi cumpara cateva ore de sex???
kukla
Postat pe 18 Mai 2013 18:47
De la: kukla, la data 2013-05-18 18:47:25
De la: candy_me2006, la data 2013-05-18 02:02:06O persoana care insala o data va insela mereu! Daca si-a inselat nevasta te va insela si pe tine, daca o lasa pe ea te va lasa si pe tine si tot asa! Nu cred ca se poate avea incredere in astfel de persoane. Daca nu te mai intelegi cu o persoana dupa ce ai luptat din rasputeri te desparti si abia dupa te mai implici intr-o relatie. Parerea mea! Mult noroc!


Foarte corect spus. Ma intreb insa de ce mai insista sa creada ca sunt "suflete pereche" in conditiile in care dl nu si-a parasit sotia (si bine a facut) pentru ea????
Oare nu o mustra constiinta stiind cat rau pricinuieste unei alte femei??
S-a gandit vreodata prin ce trece sotia dl respectiv??Ce sentimente incearca stiind/simtind ca sotul ei o inseala?? Cu ce pret isi cumpara cateva ore de sex???


Daca acelui domn ii e in caracter sa insele la nesfarsit sotia lui nu se va mai simti in niciun fel pentru ca ori poate s-a obisnuit si ii convine situatia data , ori nu stie. Si daca nu stie cum poata sa se simta in vre-un fel?!!!
Mayyyyana
Postat pe 18 Mai 2013 19:05
Daca s-a gandit ea prin ce trece sotia aluia?
Pai de ce trebuie sa ii treaca numai ei? Trebuie sa ii treaca lui , ca el e sotul , el e cel care I-a promis ca vor fi fericiti pana moartea ii va desparti.
Mayyyyana
Postat pe 18 Mai 2013 19:07
De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 19:07:55Daca s-a gandit ea prin ce trece sotia aluia?
Pai de ce trebuie sa ii treaca numai ei? Trebuie sa ii treaca lui , ca el e sotul , el e cel care I-a promis ca vor fi fericiti pana moartea ii va desparti.


Bravo!
kudika_32792
Postat pe 19 Mai 2013 09:20
De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 19:07:55Daca s-a gandit ea prin ce trece sotia aluia?
Pai de ce trebuie sa ii treaca numai ei? Trebuie sa ii treaca lui , ca el e sotul , el e cel care I-a promis ca vor fi fericiti pana moartea ii va desparti.


Dacã facem abstracție de clãdiri și mijloace de transport și tot ce are conotație cu ”orașul/satul” rãmâne omul și... Jungla. Ei bine, regulile junglei sunt cunoscute. Deci se explicã de ce femeia nu se gândește la ce-alaltã, este instinctul uman primar, nevoiele mele peste nevoile concurenței. ”Compasiunea” fiind un termen de propagandã umanistã ce ocupã inutil locul în dicționar și-n neuronii noștri.
Volodet
Postat pe 19 Mai 2013 15:29
De la: kudika_32792, la data 2013-05-19 09:20:07
De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 19:07:55Daca s-a gandit ea prin ce trece sotia aluia?
Pai de ce trebuie sa ii treaca numai ei? Trebuie sa ii treaca lui , ca el e sotul , el e cel care I-a promis ca vor fi fericiti pana moartea ii va desparti.


Bravo!


Corect, el ar fi trebuit sa se gandeasca primul....dar din pacate unii dintre ei se gandesc doar la ei, la placerea lor... Ea insa ca femeie ar fi trebuit sa se puna in locul sotiei amantului macar 5 minute si sa-si puna intrebarea "daca as fi eu in locul acelei femei cum m-as simti?"..... Ma gandesc ca asa ar fi fost corect.....poate gresesc dar asa gandesc eu...
kukla
Postat pe 19 Mai 2013 23:03
De la: kukla, la data 2013-05-19 23:03:53
De la: kudika_32792, la data 2013-05-19 09:20:07
De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 19:07:55Daca s-a gandit ea prin ce trece sotia aluia?
Pai de ce trebuie sa ii treaca numai ei? Trebuie sa ii treaca lui , ca el e sotul , el e cel care I-a promis ca vor fi fericiti pana moartea ii va desparti.


Bravo!


Corect, el ar fi trebuit sa se gandeasca primul....dar din pacate unii dintre ei se gandesc doar la ei, la placerea lor... Ea insa ca femeie ar fi trebuit sa se puna in locul sotiei amantului macar 5 minute si sa-si puna intrebarea "daca as fi eu in locul acelei femei cum m-as simti?"..... Ma gandesc ca asa ar fi fost corect.....poate gresesc dar asa gandesc eu...


Si ea, amanta, a gandit tot egoist. Eu zic, insa, ca vina cea mai mare o poarta totusi acel sot, nu amanta, si nici sotia.
kudika_32792
Postat pe 20 Mai 2013 09:11
nu cred ca ati citit cu atentie ceea ce am scris ...nu-mi place deloc parerea dumneavoastra...in viata ni se intampla multe lucruri indiferent de vointa noastra...si apoi o casnicie nu scrie nicaieri ca trebuie sa dureze pt totdeauna daca nu-i ok ...nu ?...nu este vorba de sex, asta nu ati citit...noi nu ne-am vazut de 1 an , si totusi ma cauta in continuare ...pentru ce ? ...m-am pus in locul sotiei , si nu-i deloc placut intr-adevar...dar nici in locul meu nu-i ...si cui ii pasa ?...
kudika459180
Postat pe 20 Mai 2013 22:19
De la: kudika459180, la data 2013-05-20 22:19:53nu cred ca ati citit cu atentie ceea ce am scris ...nu-mi place deloc parerea dumneavoastra...in viata ni se intampla multe lucruri indiferent de vointa noastra...si apoi o casnicie nu scrie nicaieri ca trebuie sa dureze pt totdeauna daca nu-i ok ...nu ?...nu este vorba de sex, asta nu ati citit...noi nu ne-am vazut de 1 an , si totusi ma cauta in continuare ...pentru ce ? ...m-am pus in locul sotiei , si nu-i deloc placut intr-adevar...dar nici in locul meu nu-i ...si cui ii pasa ?...


Te cauta pentru ca te-a vazut disponibila, disponibila de a-i trece multe cu vederea, de a accepta orice compromis.

Daca lui nu i-ar fi fost bine in acea casnicie, ar fi divortat de mult.
kudika_32792
Postat pe 21 Mai 2013 07:50
De la: kudika459180, la data 2013-05-20 22:19:53nu cred ca ati citit cu atentie ceea ce am scris ...nu-mi place deloc parerea dumneavoastra...in viata ni se intampla multe lucruri indiferent de vointa noastra...si apoi o casnicie nu scrie nicaieri ca trebuie sa dureze pt totdeauna daca nu-i ok ...nu ?...nu este vorba de sex, asta nu ati citit...noi nu ne-am vazut de 1 an , si totusi ma cauta in continuare ...pentru ce ? ...m-am pus in locul sotiei , si nu-i deloc placut intr-adevar...dar
nici in locul meu nu-i ...si cui ii pasa ?...


Daca sotia stie de existenta ta si te accepta , cata vreme sta cu el este ca un acord tacit ... atunci problema este la tine , tu ai avut arogantza de a crede ca esti "sufletul pereche "(cam naiva scuza si nici macar necesara ) si acum tot tu esti cea care are o problema ...
Incearca sa accepti sa il imparti cu sotia daca vrei sa ramai cu el , asa cum si sotia te accepta pe tine . Daca ai rabdare , cu timpul faceti vacante impreuna exact ca un cuplu ...el trebuie sa aiba destula energie pentru amandoua si pentru copii de asemenea.

...ai dreptate nimanui nu ii pasa de suferinta ta , nici macar sufletului pereche !



maybe
Postat pe 22 Mai 2013 19:08
De la: maybe, la data 2013-05-22 19:08:45
De la: kudika459180, la data 2013-05-20 22:19:53nu cred ca ati citit cu atentie ceea ce am scris ...nu-mi place deloc parerea dumneavoastra...in viata ni se intampla multe lucruri indiferent de vointa noastra...si apoi o casnicie nu scrie nicaieri ca trebuie sa dureze pt totdeauna daca nu-i ok ...nu ?...nu este vorba de sex, asta nu ati citit...noi nu ne-am vazut de 1 an , si totusi ma cauta in continuare ...pentru ce ? ...m-am pus in locul sotiei , si nu-i deloc placut intr-adevar...dar
nici in locul meu nu-i ...si cui ii pasa ?...


Daca sotia stie de existenta ta si te accepta , cata vreme sta cu el este ca un acord tacit ... atunci problema este la tine , tu ai avut arogantza de a crede ca esti "sufletul pereche "(cam naiva scuza si nici macar necesara ) si acum tot tu esti cea care are o problema ...
Incearca sa accepti sa il imparti cu sotia daca vrei sa ramai cu el , asa cum si sotia te accepta pe tine . Daca ai rabdare , cu timpul faceti vacante impreuna exact ca un cuplu ...el trebuie sa aiba destula energie pentru amandoua si pentru copii de asemenea.

...ai dreptate nimanui nu ii pasa de suferinta ta , nici macar sufletului pereche !





Ceea ce dumnevoastra nu vreti sa intelegeti este ca EL SI-A ALES Sotia...... Asta ar cam trebui sa va puna pe ganduri......asa cred eu... Spuneti ca intelegeti prin ce trece sotia domnului si totusi ????????
kukla
Postat pe 23 Mai 2013 23:57
Mda , poate am fost prea gentil ironica ... cu sufletista noastra !
Sa cazi in pacatul de a te indragosti de o persoana nepotrivita pot intelege , dar sa fii indepartata in favoarea familiei si a demersurilor de recuperare a ei si apoi inca sa ai dubii asupra sentimentelor iubitului tradator mi se pare o naivitate la fel de mare ca si teoria "sufletelor pereche " , ad literam !
...nu vreau sa ma refer la barbat deloc , dar singura problema in situatia data , este ca tu ai nevoie de sfaturi , pareri daca sa accepti sa ii fi amanta din paste -n craciun pe motivatia ca sunteti suflete pereche ...
sa scutim timp, iti recomand sa pregatesti aparitia unui barbat care sa poata sa ti se daruiasca si trup si suflet , full time ....restul e promiscuitate .
maybe
Postat pe 24 Mai 2013 13:02
De la: maybe, la data 2013-05-24 13:02:24Mda , poate am fost prea gentil ironica ... cu sufletista noastra !
Sa cazi in pacatul de a te indragosti de o persoana nepotrivita pot intelege , dar sa fii indepartata in favoarea familiei si a demersurilor de recuperare a ei si apoi inca sa ai dubii asupra sentimentelor iubitului tradator mi se pare o naivitate la fel de mare ca si teoria "sufletelor pereche " , ad literam !
...nu vreau sa ma refer la barbat deloc , dar singura problema in situatia data , este ca tu ai nevoie de sfaturi , pareri daca sa accepti sa ii fi amanta din paste -n craciun pe motivatia ca sunteti suflete pereche ...
sa scutim timp, iti recomand sa pregatesti aparitia unui barbat care sa poata sa ti se daruiasca si trup si suflet , full time ....restul e promiscuitate .


Corect spus...insa cu ce pret sa fie amanta din joi in Paste??? Pentru ce?
kukla
Postat pe 24 Mai 2013 22:03
Pãcatul îti apartine, punete în situatia sotiei lui, barbatul e bãrbat are menirea de a încerca, i-a reusit cu tine, îsi trãieste clipa, vezi-ti de treaba ta, cautã bãrbat fãrã obligatii.
kudika466666
Postat pe 26 Mai 2013 06:59
Cum gasesc unii scuze unui barbat!
kudika_32792
Postat pe 26 Mai 2013 09:55
Rar, foarte ras se intilnesc sufletele pereche.
Pentru acest aspect trebuie sa te hotarasti.Nic odata copii nu sunt cei care salveaza casniciile.
kudika_34999
Postat pe 26 Mai 2013 11:30
In primul rand...exista suflete pereche...chiar daca nu veti fi niciodata impreuna... suflet pereche este acea persoana care este perfect mulata dupa sufletul tau... ganduri,trairi,sentimente...
In al doilea rand... el a facut alegerea corecta...mai mult chiar,parerea mea este ca nici nu ar fi trebuit sa ajungeti sa aveti o relatie atata timp cat el deja avea o familie a lui...
In al treilea rand... se poate trai o viata fericita si linistita si fara EL...sufletul tau pereche care nu a stiut sa lupte pentru voi... deci...pune capat...nu ii mai permite sa te caute...nu il cauta...te va durea pana in adancul inimii...dar intr-un final e mai bine asa... fiecare trebuie sa traiasca cu alegerile pe care le-a facut... cat despre sentimentul ca nu s-a sfarsit...poate nu a fost sa fie in viata asta... va veti regasi in alte timpuri,in alte ipostaze,cu aceleasi sentimente si poate va va fi scris sa fiti impreuna...
ionelat2006
Postat pe 27 Mai 2013 09:35
De la: kudika466666, la data 2013-05-26 06:59:05Pãcatul îti apartine, punete în situatia sotiei lui, barbatul e bãrbat are menirea de a încerca, i-a reusit cu tine, îsi trãieste clipa, vezi-ti de treaba ta, cautã bãrbat fãrã obligatii.


bine spus....chiar daca suna "apararea barbatului"....e foarte corect spus.
kukla
Postat pe 27 Mai 2013 22:29
Va multumesc inca o data tuturor , indiferent daca parerile voastre mi-au placut sau nu ...am dorit sa am convingerea ca nu gresesec renuntand la el...asa este , viata merge inainte cu sau fara el...si , cine stie ?...poate voi italni intr-adevar acel suflet pereche dupa care tanjim cu totii...
kudika459180
Postat pe 27 Mai 2013 23:00

Notiunea de suflete pereche se observa in timp , nu confunda atractia cu afinitatea ! Cred ca este prematur sa afirmi ca sunteti suflete pereche . Verifica ce zodii sunteti amandoi , afinitatea pe zodiacul chinezesc si apoi poti sa-ti faci idee cat de compatibili sunteti ( daca doresti imi poti da mie datele voastre de nastere complete si iti spun eu cat de compatibili sunteti , poti intra pe privat !!!) daca tine la tine si a vrut binele copilului e alegerea lui ca copilul sa creasca im habitatul lui si cu familia intregita , dar faptul ca inca te cauta are un discret parfum de amantlac pe care nu stiu daca il doresti .Daca ar fii tinut mult la tine renunta la familie ptr tine .Parerea mea ....vaya con dios si lasa-l cu familia lui.
banalulanonim
Postat pe 28 Mai 2013 16:53
suflete pereche, cele mai tari sunete-n ureche
muza_ta
Postat pe 28 Mai 2013 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
captiva intre doi... 5 De la: BogdanPaul 27 Februarie 2009 06:24
iubire dincolo de kilograme 18 De la: kudika055844 1 August 2009 12:37
NU STIU CE SA FAC..AJUTATI-MA 30 De la: kudika141301 27 Martie 2010 19:25
jhnijk 6 De la: pickard 8 Aprilie 2011 20:17
oare ma mai iubeste? 11 De la: kudika_34815 11 Mai 2013 21:45