Setari Cookie-uri

cum pot sa-l cuceresc definitiv?

De la: kudika478624, la data 2013-05-15 18:18:17mi-a dat flit desi nu am cerut nimic decit sa-mi arate k ma iub:((este

ti-a dat flit pt ca NU te mai iubeste, e usor sa deschizi gura si sa rostesti cuvantul magic dar daca faptele contravin celor declarate, cine-i de vina ca sufera aiurea si viseaza inimioare pe pereti?
MissDarine
Postat pe 16 Mai 2013 14:31
De la: kudika478624, la data 2013-05-13 17:28:55Iubesc un berbec care e divortat dar locuieste cu fosta ptr copii eu sunt sagetatoare . La inceput ma asalta cu tel acum zice ca-l enerveaza si se comporta de parca nimic nu l-ar misca desi i-am aratat ce simt ptr el. nu-l deranjez niciodata cind e cu familia si am acceptat k trebuie sa-l impart cu fosta si k nu am pretentii sa ma ia de sotie dar am convenit k daca vrea o relatie cu mine vreau implicare sentimentala. A fost deacord zicea mereu k ma iubeste dar de vreo 3 saptamini e schimbat . Zice k nu vrea sa ne despartim dar ma suna f rar si e rece. Il iubesc sincer nu vreau sa-i stric relatia cu fosta si as dori sa stiu cum l-as putea cuceri sa-si doreasca din nou sa ma caute la tel cind suntem departe.

Nu te mai agita in zadar...este clar ca s-a impacat cu nevasta! A locui impreuna cu "fosta" si copiii, duce cu pasi siguri spre impacare! Tu doar atat de putin te respecti pe tine insati, chiar nu ai mai gasit un alt barbat decat p'asta cu "nevasta" si copii?!
Nu stiu, cateodata probabil ca, va meritati soarta!
rondina
Postat pe 16 Mai 2013 14:42
pai numai dupa ce a fost sigur ca-l iubesc a zis k locuieste cu fosta pina atunci mi-a fluturat actul de divort sa ma convinga k nu e casatorit
kudika478624
Postat pe 16 Mai 2013 23:42
De la: kudika478624, la data 2013-05-15 18:11:57nu inteleg de ce viata asta e asa. am zis de la inceput k nu sunt pentru el si nu vreau nimic cu el daca nu doreste implicare sentimentala. aseara ptr k nu am mers la intilnire mi-a dat papucii nu stiu ce sa fac... il iubesc de mor


El te joaca pe degete, iar tu ii faci jocul. Fii si tu mandra si nu-l mai lasa sa se joace cu sentimentele tale. El trebuie sa invete sa te respecte, sa te ia si pe tine in considerare, sa tina cont si de ceea ce-ti doresti tu, nu doar de ceea ce vrea el.

In locul tau, pe langa faptul ca i-as cere sa ma respecte si sa tina cont si de ceea ce-mi doresc eu, i-as cere sa se mute, urgent nu altfel, de la fosta.

Nu face asta, arata ca nu da nici macar o ceapa degerata pe tine si relatia voastra.

Si inca o chestie: barbatilor, cu adevarat barbati, nu le plac femeile supuse.
kudika_32792
Postat pe 17 Mai 2013 09:44
De la: kudika478624, la data 2013-05-16 23:42:15pai numai dupa ce a fost sigur ca-l iubesc a zis k locuieste cu fosta pina atunci mi-a fluturat actul de divort sa ma convinga k nu e casatorit



Este adevarat,barbatii au nevoie de dovezi fizice de iubire,altfel nu se recunosc in relatie pentru ac instabilitatea si superficialitatea lor nu ii sprijina deloc!!Totul decurge multumitor pana cand se materializeza dovezile respective,dupa care,isi revin la starea initiala,de totala indiferenta si apatie!!Ce este grav,este acel ceva ,care intervine in viata celor pacalite de domniile lor ,si anume dezamagirea!!!Asa ceva ti s-a intamplat!!!!

Ce poti sa faci??Nimic ,in afara de continuarea vietii tale,cu toate nemultumirile aparute!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Mai 2013 09:57
da ma ranit f tare nu cred k voi mai avea vreodata incredere in cineva din pacate o sa-mi revin f greu cind am zis k nu mai accept ba ma lasa ba ma vrea a scris cind ma doresti scriemi sunt oricind disponibil si ptr tine- magarul- nu vreau sa-l mai vad- nu ma merita
kudika478624
Postat pe 17 Mai 2013 13:38
da ma ranit f tare nu cred k voi mai avea vreodata incredere in cineva din pacate o sa-mi revin f greu cind am zis k nu mai accept ba ma lasa ba ma vrea a scris cind ma doresti scriemi sunt oricind disponibil si ptr tine- magarul- nu vreau sa-l mai vad- nu ma merita
kudika478624
Postat pe 17 Mai 2013 13:38
Buna si eu sunt tot o sagetatoare si din cate stiu si din experientele mele relatia ea saget el berbec e una dezastruoasa , chiar daca ambii sunt zodii de foc...berbecii au multe defecte , se complac sunt cam afemeiati cel putin pe mine una nu m au atras si i am evitat ! pt sagetatoare cred ca i ar trebui un barbat fecioara cel putin e fidel si are doua vorbe la un loc !


ps stiu multi berbeci casatoriti care isi inseala nevestele... te pup si ai grija
Princess1990
Postat pe 18 Mai 2013 01:36
multumesc, e f greu il iubesc f tare, dar e f rece si desi pastrez o atmosfera amicala sufar f rau mai ales k am fost f sincera cu el
kudika478624
Postat pe 19 Mai 2013 16:44
Copii sunt o scuza f buna pt o asa zisa reintregire a familiei. De regula femeile folosesc aceste tertipuri, dar vad ca mai nou si barbatii. Eu sunt om patit
Probabil te tine ca rezerva pt un loc de refugiu in caz ca nu merge ceva bine. Sau poate este o albinuta ce polenizeaza mai multe flori o data . Sunt curios care a fost motivul divortului. Sunt sigur ca nu a fost un ingerash .
Misterio
Postat pe 23 Iunie 2013 08:36
Parerea mea e ca acel barbat te-a folosit sexual si atat, pt. el n-ai fost decat o "prada usoara" si orice ai face tu nu mai poti schimba nimic .... Eu nu cred ca-l iubesti pt. simplu fapt ca nu-l cunosti , tu cunosti decat "vrajelile" lui dar in schimb esti atrasa de el ceea ce e cu totul si cu totul altceva ... Eu consider ca acea persoana nici nu merita sa faci efortul sa dai ton de ocupat cand te suna
ICEGIRL
Postat pe 23 Iunie 2013 09:19
eu sunt o capricoarna si iubesc un scorpion ? cum poti cuceri definitiv un scorpion mai pretentios?
kudika_20845
Postat pe 23 Iunie 2013 10:00
De la: kudika_20845, la data 2013-06-23 10:00:59eu sunt o capricoarna si iubesc un scorpion ? cum poti cuceri definitiv un scorpion mai pretentios?


Daca e atat de pretentios, inseamna ca se pune foarte mult pe sine pe locul intai si-i desconsidera destul de mult pe ceilalti oameni. Tu chiar iti doresti sa formezi un cuplu cu o astfel de persoana?
kudika_32792
Postat pe 23 Iunie 2013 10:05
Da klar:)
Sellmag
Postat pe 23 Iunie 2013 10:35
De la: kudika478624, la data 2013-05-17 13:38:29da ma ranit f tare nu cred k voi mai avea vreodata incredere in cineva din pacate o sa-mi revin f greu cind am zis k nu mai accept ba ma lasa ba ma vrea a scris cind ma doresti scriemi sunt oricind disponibil si ptr tine- magarul- nu vreau sa-l mai vad- nu ma merita





ai sa iti revii
sfatul meu e sa nu il mai bagi in seama
Gabytu_A
Postat pe 23 Iunie 2013 10:41
salut. Sa stii ca nu esti singura- eu tot iubesc un berbec, el e casatorit, dar stau impreuna cu sotia numai pentru copil.Se cearta mereu , eu il consolez,insa mam saturat.Primeste cadouri de la mine, mie numi ofera nimic, cind are nevoie de mine , eu sunt alaturi. e foarte greu sa traiesti asa, eu am ajuns la culmea disperarii, insa mai continui relatie,dar e cert ca e un bleg
kudika_27726
Postat pe 23 Iunie 2013 11:56
nu cred k este fosta sotie cred k este si actuala...dar ce sa zica si el....k e insurat si vrea doar sa te testeze cum esti la pat?au si barbatii cateodata niste vrajeli da si noi suntem tare destepte k le credem....ce sa mai zic
kudika113088
Postat pe 23 Iunie 2013 15:15
e foarte atent la detalii si pretentios in sensul ca sa fi atenta ce vb cum te portii cum manancii etc
kudika_20845
Postat pe 23 Iunie 2013 15:56
Draga, dar tu faci parte din categoria fraierelor si nu a sagetatorilor (cu toate ca nu am inteles ca treaba are faptul ca esti sagetator?) Daca esti sagatator ce ai doua perechi de ............? Daca ai veziti de viata. Stii ca este o vorba si cu sufletul in rai si cu............... cam asa este el. Tu concret ce vrei? Sa fii a cincea roata la caruta? Altul nu mai gasesti? Au murit toti barbatii? Iarta-ma ca am fost asa dura dar cateodata u dus rece este recomandat. Parerea mea, stai deoparte de el o luna de zile. Petrece-ti timpul cu altii si dupa o luna il vei vedea cu alti ochi. Si fosta de ce l-a lasat daca este asa macho man? Nu este nimic putred?
kudika_31250
Postat pe 23 Iunie 2013 19:38
Draga mea GRESESTI TOTAL,mai ales fata de tine si apoi fata de sotia individului.Nici odata un barbat insurat nu- si va asuma relatia, sunt cazuri rare,iar tu iti pierzi timpul; Te rog sa-ti gasesti sufletul pereche, el este undeva,te asteapta,numai tu, trebuie sa te eliberezi de astfel de balast.Repet pierzi timpul si mai tirziu ai sa regreti amarnic aceasta perioada IROSITA.Termina cu el repede ca sa poti merge inainte-doar pentru tine.
kudika_34996
Postat pe 23 Iunie 2013 19:40
De la: kudika_32792, la data 2013-05-17 09:44:18
De la: kudika478624, la data 2013-05-15 18:11:57nu inteleg de ce viata asta e asa. am zis de la inceput k nu sunt pentru el si nu vreau nimic cu el daca nu doreste implicare sentimentala. aseara ptr k nu am mers la intilnire mi-a dat papucii nu stiu ce sa fac... il iubesc de mor


El te joaca pe degete, iar tu ii faci jocul. Fii si tu mandra si nu-l mai lasa sa se joace cu sentimentele tale. El trebuie sa invete sa te respecte, sa te ia si pe tine in considerare, sa tina cont si de ceea ce-ti doresti tu, nu doar de ceea ce vrea el.

In locul tau, pe langa faptul ca i-as cere sa ma respecte si sa tina cont si de ceea ce-mi doresc eu, i-as cere sa se mute, urgent nu altfel, de la fosta.

Nu face asta, arata ca nu da nici macar o ceapa degerata pe tine si relatia voastra.

Si inca o chestie: barbatilor, cu adevarat barbati, nu le plac femeile supuse.


Frumos spus, mai ales ca o femeie supusa uita sa mai fie femeie

Cat pentru initiatoarea topicului ...

Draga mea, nu te supara, dar nu esti decat amanta lui si nimic mai mult! Poate chiar mai putin de atat, avand in vedere faptul ca niciun barbat nu isi neglijeaza amanta daca vrea sa o mai viziteze si altadata...
Iar tu nu ai decat sa te zgarii pe ochi si sa te dai cu capul de pereti in disperarea ta, asteptand ca el sa se sinchiseasca sa te sune, ce sa mai vorbim de a-ti demonstra asa-zisele lui sentimente...
Eu te-as sfatui sa deschizi bine ochii si sa privesti in jur, sa iti cauti un barbat fara obligatii (gen nevasta si copii) si sa inveti sa nu te mai lasi dusa de nas asa usor... Nu mai trage tu de barbati, lasa-i pe ei sa te caute daca vrei sa te mai sune si a doua zi
melopee
Postat pe 24 Iunie 2013 01:29
si eu sunt berbec,daca vrei hai sa ne cunoastem,.ca sa uiti de el,.
kudika084693
Postat pe 24 Iunie 2013 10:24
da am auzit si eu da dar ma invatat si multe lucruri bune
SI anume sa fiu frumoasa, aranjata sa slabesc si am slabit 27 de kg si nu imi vine sa cred fapt pt care ma incurajat si mi-a zis ca pot face multe daca vreau ca tot ce fac ,fac pt mine, am invatat multe de la el.Este foarte sufletist si foarte atent cu o femeie si stie sa ii zica ca este frumoasa.

kudika_20845
Postat pe 24 Iunie 2013 15:58
Fugi cat poti de el nu merita sa-ti pierzi timpul ,este clar ca nu te iubete !Stiu ca este f greu dar nu imposibil !!!!!!

kudika351629
Postat pe 24 Iunie 2013 21:22
Asa am fost si eu demult, pentru cineva. Diferenta este ca al meu nu era insurat, nu avea nici pe alta si nici copii. M-a facut sa il iubesc, habar nu am cum si si-a batut joc de mine, de relatia noastra destul timp. Pana intr-o zi cand m-am hotarat sa nu mai vorbesc cu el. am realizat ca suferisem destul. Era de ajuns. L-am iubit in continuare, nu a fost usor, dar ochii care nu se vad se uita pana la urma.
Acum daca vorbesc cu el, sau il privesc in ochi, pot spune linistita ca nu mai simt nimic pentru el.
Iubeste cu inima dar nu uita de creier. Mintea ta ce iti spune?
Acelasi lucru ca si inima?
Distanteaza-te putin, gandeste la rece, fii obiectiva, nu subiectiva!
Barbati sunt pe lumea asta cu miile. Daca esti intr-adevar o persoana buna, vei cunoaste pe cineva care sa te iubeasca si sa te aprecieze pt ceea ce esti. Vei cunoaste pe cineva care nu te va imparti cu nimeni si nici el nu va fi impartit in 2.
Gandeste-te bine e vrei cu adevarat pentru tine. Crezi ca meriti o viata in care va intalniti pe ascuns?
Chiar crezi ca nu mai are niciun fel de relatie cu acea fosta?
Aceasta este crucea pe care ti-o alegi sa o duci?
Gandeste-te bine. Merita? Chiar atat de minunat este acest barbat?

monik_nik22
Postat pe 25 Iunie 2013 19:19
NU TE SUPARA,DAR TREBUIE SA RENUNTI CAT MAI REPEDE.DACA A DIVORTAT ,SI NU PLEACA DE ACASA...ITI DAI SEAMA CAT DE LEGAT E DE FOSTA SOTIE SI DE CASA SI DE COPII?DACA II INTORCI SPATELE DEFINITIV POATE VINE LA TINE.DESI DACA ERA SA O FACA EU CRED CA O FACEA DE MULT.IAR POVESTEA CU COPIII ESTE DE ADORMIT FRAIERELE,DE aA NU SE ANGAJA,DE A-TI DA PESTE NAS SA ITI SPUNA CA AI STIUT SI ACCEPTATDE LA INCEPUT.SA AI BAFTA IN CONTINUARE SI SA FACI ALEGEREA CU MINTEA.
kudika064862
Postat pe 2 Iulie 2013 03:13
hai :
kudika_27726
Postat pe 2 Iulie 2013 20:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 3 De la: kudika414141 27 Iulie 2011 18:10
Barbatul Balanta si femeia Varsator 10 De la: tematoare 23 August 2012 16:57
grabire menstruatie 7 De la: iubytzik22 16 Martie 2010 20:19
ANDREI GHEORGHE UMANITAR 6 De la: kudika051850 14 Iulie 2009 12:19
ea scorpion el varsator 2 De la: dede_a 26 Septembrie 2009 11:23