Setari Cookie-uri

Vreau sa ne impacam...

Buna ziua,ma numesc Iza,si am 23 de ani.El 26.Am avut o relatie de doi ani,care s-a terminat acum o saptamana,Ne intelegeam bine,era si cel mai bun prieten al meu...ma intelegea cum nici o prietena.Nu am avut probleme asa mari,si mici neintelegeri cine nu are,era foarte calm mereu,si dupa orice cearta astepta sa ma calmez si eu si discutam.Eu cam de doua luni,m-am angajat,si nu era prea entuziasmat,pana la urma si-a dat seama ca imi place foarte mult si m-a sprijinit.(eram la facultatea de arte,si aprecia in general orice creeam..) In aceasi perioada,a aparut un prieten vechi in viata lui,cu care a inceput sa iasa...si au ajuns sa si deschida o firma impreuna,va marturisesc ca nu eram deloc bucuroasa,ma deranja pur si simplu existenta amicului,in care nici macar in momentul asta nu am incredere,desi ne-am cunoscut si aparent este ok.Nu l-am sprijinit in afacerea asta noua,ce regret acum.Faptul ca amandoi am inceput sa ne concentram asupra locului de munca,ne-a cam indepartat...eram mai reci,si nu ne intalneam foarte des.Am simtit ca ceva nu este in regula si ne-am inteles ca vorbim,am vorbit,si am ramas ca totusi incercam sa fie bine,dupa care au urmat zile,cand practic l-am terorizat cu mesaje,telefoane,vroiam sa stiu tot timpul ce face si cu cine este...asta asa era de miercuri pana duminica.Deci sa revin,weeekendul trecut,din pacate,insistam foarte mult sa vina la mine,si pana la urma nu a venit sambata sa doarma aici,cum de obicei,ci doar duminica,si atunci ne-am si despartit!El a venit cu initiativa,eu nici nu vroiam sa aud,ma luptam din plin sa il conving ca sa nu facem asta...dupa cateva ore de plans impreuna,a plecat,si am ramas eu parasita...Dupa ziua asta,iar greseli,am inceput sa il terorizez,ca nu stiu ce imi fac,nu pot fara el,chestii pe care face cineva parasit...M-a rugat frumos sa ma calmez,si ca asa doar il indepartez si mai tare.Am reusit sa ma adun,dar aproape in fiecare zi il vad,daca sunt cu prietenele pe vreo terasa,vine acolo,ma pupa,ma mangaie,interesant mi se pare ca mereu gaseste o "scama"ca sa ma poate "sterge"pe fata,si ma imbartiseaza de fiecare data cand ne vedem.Mi se pare mai afectuos decat in ultima luna de relatie.Ma cauta cu diferite pretexte cum ar fi un program banal de autobuze etc.Stiu ca daca l-as intreba in legatura cu relatia,nu ar fi nici o schimbare,dar nu vreau prin vorbe,ci prin fapte.Il vad nehotarat,desi neaga si spune ca asa e cel mai bine.Eu imi doresc sa mai incercam,dar ma gandesc ca mai are nevoie de timp?!Mai sunt si alte lucruri pe care nu le inteleg,cum ar fi ca: -mai are cateva haine de casa la mine,si a zis ca sa le las aici,pentru ca poate mai vine. -mama lui nu stie ca ne-am despartit,desi mereu stia aproape tot ce se intampla cu noi,doar colegul de lucru si fratele lui -m-a adus acasa saptamana trecuta,dupa despartire,s-a oferit el... Ieri seara inca vorbeam prin mesaje dar azi inca deloc,desi imi este greu,eu m-am hotarat sa nu il caut azi si maine,si vineri sa incerc sa il chem la o iesire,cu grupul nostru de prieteni,eventual dupa aia la o plimabare... As vrea sa stiu,cum ar trebui sa procedez...chiar vreau sa ne impacam!Astept orice sfat.Va multumesc.
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 12:18
Eu iti doresc succes si sa ai grija de tine
Cavalerul_maltez
Postat pe 29 Mai 2013 12:29
Hehe,mersi.Un sfat?!:P
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 12:53
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 12:18:10Buna ziua,ma numesc Iza,si am 23 de ani.El 26.Am avut o relatie de doi ani,care s-a terminat acum o saptamana,Ne intelegeam bine,era si cel mai bun prieten al meu...ma intelegea cum nici o prietena.Nu am avut probleme asa mari,si mici neintelegeri cine nu are,era foarte calm mereu,si dupa orice cearta astepta sa ma calmez si eu si discutam.Eu cam de doua luni,m-am angajat,si nu era prea entuziasmat,pana la urma si-a dat seama ca imi place foarte mult si m-a sprijinit.(eram la facultatea de arte,si aprecia in general orice creeam..) In aceasi perioada,a aparut un prieten vechi in viata lui,cu care a inceput sa iasa...si au ajuns sa si deschida o firma impreuna,va marturisesc ca nu eram deloc bucuroasa,ma deranja pur si simplu existenta amicului,in care nici macar in momentul asta nu am incredere,desi ne-am cunoscut si aparent este ok.Nu l-am sprijinit in afacerea asta noua,ce regret acum.Faptul ca amandoi am inceput sa ne concentram asupra locului de munca,ne-a cam indepartat...eram mai reci,si nu ne intalneam foarte des.Am simtit ca ceva nu este in regula si ne-am inteles ca vorbim,am vorbit,si am ramas ca totusi incercam sa fie bine,dupa care au urmat zile,cand practic l-am terorizat cu mesaje,telefoane,vroiam sa stiu tot timpul ce face si cu cine este...asta asa era de miercuri pana duminica.Deci sa revin,weeekendul trecut,din pacate,insistam foarte mult sa vina la mine,si pana la urma nu a venit sambata sa doarma aici,cum de obicei,ci doar duminica,si atunci ne-am si despartit!El a venit cu initiativa,eu nici nu vroiam sa aud,ma luptam din plin sa il conving ca sa nu facem asta...dupa cateva ore de plans impreuna,a plecat,si am ramas eu parasita...Dupa ziua asta,iar greseli,am inceput sa il terorizez,ca nu stiu ce imi fac,nu pot fara el,chestii pe care face cineva parasit...M-a rugat frumos sa ma calmez,si ca asa doar il indepartez si mai tare.Am reusit sa ma adun,dar aproape in fiecare zi il vad,daca sunt cu prietenele pe vreo terasa,vine acolo,ma pupa,ma mangaie,interesant mi se pare ca mereu gaseste o "scama"ca sa ma poate "sterge"pe fata,si ma imbartiseaza de fiecare data cand ne vedem.Mi se pare mai afectuos decat in ultima luna de relatie.Ma cauta cu diferite pretexte cum ar fi un program banal de autobuze etc.Stiu ca daca l-as intreba in legatura cu relatia,nu ar fi nici o schimbare,dar nu vreau prin vorbe,ci prin fapte.Il vad nehotarat,desi neaga si spune ca asa e cel mai bine.Eu imi doresc sa mai incercam,dar ma gandesc ca mai are nevoie de timp?!Mai sunt si alte lucruri pe care nu le inteleg,cum ar fi ca: -mai are cateva haine de casa la mine,si a zis ca sa le las aici,pentru ca poate mai vine. -mama lui nu stie ca ne-am despartit,desi mereu stia aproape tot ce se intampla cu noi,doar colegul de lucru si fratele lui -m-a adus acasa saptamana trecuta,dupa despartire,s-a oferit el... Ieri seara inca vorbeam prin mesaje dar azi inca deloc,desi imi este greu,eu m-am hotarat sa nu il caut azi si maine,si vineri sa incerc sa il chem la o iesire,cu grupul nostru de prieteni,eventual dupa aia la o plimabare... As vrea sa stiu,cum ar trebui sa procedez...chiar vreau sa ne impacam!Astept orice sfat.Va multumesc.


Pur si simplu, nu-l mai baga in seama, nu-l mai suna, fii mai rece cu el daca va intalniti intamplator prin oras, iar atitudinea ta o sa-l surprinda si o sa-l puna pe ganduri.

kudika_32792
Postat pe 29 Mai 2013 13:20
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 12:53:53Hehe,mersi.Un sfat?!:P


Nu ma apuc sa-ti disec postul pentru ca n-are rost. Era bine daca il sprijineai si tu pe el asa cum te incuraja el pe tine. Cat despre controlat se pare ca ti-ai fortat putin norocul. Barbatilor in general nu le place sa fie controlati , agasati . Ei vor sa se bucure de berea aia de-o beau cu amicii si nu sa le taraie telefonul din cinci in cinci minute.
Prietena mea a incercat la inceput o schema de genul dar am stat de vorba si a inteles. Tu spui ca il iubesti si ca mori de dragul lui.Dar daca el nu te mai vrea, are rost sa suferi? Esti tanara si ai toata viata inainte. Incearca sa intelegi unde ai gresit asta daca tu consideri ca ai procedat necuvenit si repara mai tarziu.
Poate o imbratisare si un pupic ajuta.
Cavalerul_maltez
Postat pe 29 Mai 2013 14:16
Cel mai greu lucru...sa stau,si sa nu stiu nimic despre el,ma abtin!Sunt curioasa cand isi va da seama ca nu stie nimic despre mine...mai ales ca stam intr-un oras destul de mic,si orunde m-as duce,ar afla sau chiar ne-am si intalni...dar rezist cumva zilele astea sa nu ies deloc...desigur,pana vineri seara!Ce credeti,ce sanse am?
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 14:17
Mi-am dat seama unde am gresit...chiar mi-as dori sa ii pot arata ca pot fi cum am fost mai de mult!
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 14:20
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 14:17:31Cel mai greu lucru...sa stau,si sa nu stiu nimic despre el,ma abtin!Sunt curioasa cand isi va da seama ca nu stie nimic despre mine...mai ales ca stam intr-un oras destul de mic,si orunde m-as duce,ar afla sau chiar ne-am si intalni...dar rezist cumva zilele astea sa nu ies deloc...desigur,pana vineri seara!Ce credeti,ce sanse am?


Nu spune nimeni sa stai in casa, ci doar sa nu-l mai cauti si sa nu te mai arati interesata de el.

Daca ai vointa si te respecti pe tine, da, o sa rezisti sa nu-l mai suni, sa nu te mai arati interesata de el. Totul e o chestiune de respect de sine si de autocontrol.
kudika_32792
Postat pe 29 Mai 2013 14:20
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 14:20:06Mi-am dat seama unde am gresit...chiar mi-as dori sa ii pot arata ca pot fi cum am fost mai de mult!


Eu nu cred ca tu ti-ai schimbat atitudinea fara motiv, deci, pe undeva, a gresit si el, iar daca va veti impaca, trebuie sa-i spui unde a gresit si el fata de tine, si cum poate indrepta acea greseala.
kudika_32792
Postat pe 29 Mai 2013 14:22
De la: kudika_32792, la data 2013-05-29 14:20:27
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 14:17:31Cel mai greu lucru...sa stau,si sa nu stiu nimic despre el,ma abtin!Sunt curioasa cand isi va da seama ca nu stie nimic despre mine...mai ales ca stam intr-un oras destul de mic,si orunde m-as duce,ar afla sau chiar ne-am si intalni...dar rezist cumva zilele astea sa nu ies deloc...desigur,pana vineri seara!Ce credeti,ce sanse am?


Nu spune nimeni sa stai in casa, ci doar sa nu-l mai cauti si sa nu te mai arati interesata de el.

Daca ai vointa si te respecti pe tine, da, o sa rezisti sa nu-l mai suni, sa nu te mai arati interesata de el. Totul e o chestiune de respect de sine si de autocontrol.


Incerc,mersi mult!
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 14:24
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 14:20:06Mi-am dat seama unde am gresit...chiar mi-as dori sa ii pot arata ca pot fi cum am fost mai de mult!


Nimeni nu zice sa te ascunzi in casa. Poti iesi cu fetele la un suc , o plimbare si daca va vedeti incearca sa ai o atitudine normala , politicoasa. Nu trebuie sa ii sari in brate si sa vada ca lesini cand vi se intalnesc ochii .Daca te vei purta foarte rigid , trecand in extrema cealalta atunci va crede ca mori de ciuda ca l-ai pierdut.
Cavalerul_maltez
Postat pe 29 Mai 2013 14:25
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 14:24:48
De la: kudika_32792, la data 2013-05-29 14:20:27
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 14:17:31Cel mai greu lucru...sa stau,si sa nu stiu nimic despre el,ma abtin!Sunt curioasa cand isi va da seama ca nu stie nimic despre mine...mai ales ca stam intr-un oras destul de mic,si orunde m-as duce,ar afla sau chiar ne-am si intalni...dar rezist cumva zilele astea sa nu ies deloc...desigur,pana vineri seara!Ce credeti,ce sanse am?


Nu spune nimeni sa stai in casa, ci doar sa nu-l mai cauti si sa nu te mai arati interesata de el.

Daca ai vointa si te respecti pe tine, da, o sa rezisti sa nu-l mai suni, sa nu te mai arati interesata de el. Totul e o chestiune de respect de sine si de autocontrol.


Incerc,mersi mult!


Pentru putin!
kudika_32792
Postat pe 29 Mai 2013 14:27
Nimeni nu zice sa te ascunzi in casa. Poti iesi cu fetele la un suc , o plimbare si daca va vedeti incearca sa ai o atitudine normala , politicoasa. Nu trebuie sa ii sari in brate si sa vada ca lesini cand vi se intalnesc ochii .Daca te vei purta foarte rigid , trecand in extrema cealalta atunci va crede ca mori de ciuda ca l-ai pierdut. [/quote]

Bine.Chiar ieri ne-am vazut,am fost destul de calma,si zambareata...cum sunt de fel!Era cu masina de firma,s-a oprit,a coborat,a fugit pe partea cealalta a drumului sa vina sa ma pupe,m-a intrebat ca unde ma duc,si cu cine...nu i-am dat detalii concrete,apoi pupici de la revedere si a fugit...si aseara mi-a trimis mesaje...

pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 14:32
Vezi ca nu e dracul chiar asa de negru? Poate si el vrea sa va impacati si nu stie cum sa faca sa nu para ca e el ala lesinat. Barbatii au si ei mandria lor, nu uita asta.
Sincer eu iti doresc sa-ti mearga bine.
Cavalerul_maltez
Postat pe 29 Mai 2013 14:41
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 14:32:31Nimeni nu zice sa te ascunzi in casa. Poti iesi cu fetele la un suc , o plimbare si daca va vedeti incearca sa ai o atitudine normala , politicoasa. Nu trebuie sa ii sari in brate si sa vada ca lesini cand vi se intalnesc ochii .Daca te vei purta foarte rigid , trecand in extrema cealalta atunci va crede ca mori de ciuda ca l-ai pierdut.


Bine.Chiar ieri ne-am vazut,am fost destul de calma,si zambareata...cum sunt de fel!Era cu masina de firma,s-a oprit,a coborat,a fugit pe partea cealalta a drumului sa vina sa ma pupe,m-a intrebat ca unde ma duc,si cu cine...nu i-am dat detalii concrete,apoi pupici de la revedere si a fugit...si aseara mi-a trimis mesaje...

[/quote]

Uite, dupa cum a fost situatia de ieri: ar fi bine daca data viitoare doar ii spui "Buna" si atat, nu tu pupici si imbratisari, iar daca te intreaba de vorba, sa-i spui ca te grabesti, iar sms-urile i le-as ignora sau i-as raspunde din an in paste la ele.

In felul asta, vei invata sa nu mai fi atat de dependenta de el, de ceea ce spune el, de ceea face el etc, iar pe langa asta, e foarte posibil ca, avand atitudinea mai sus-mentionata, sa-l determini sa se straduiasca in a te recuceri.
kudika_32792
Postat pe 29 Mai 2013 14:44
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-05-29 14:41:00Vezi ca nu e dracul chiar asa de negru? Poate si el vrea sa va impacati si nu stie cum sa faca sa nu para ca e el ala lesinat. Barbatii au si ei mandria lor, nu uita asta.
Sincer eu iti doresc sa-ti mearga bine.


Mda,m-am calmat si m-am gandit mult la tot ce am facut...si si la comportamentul lui de dupa despartire...Oricum,nu il caut,macar zilele astea...probabil ca are nevoie de un pic de timp,mai ales dupa cum l-am sufocat in ultimele zile,inainte de despartire.Cred eu ca daca nu fac asta,nu ne despartim...dar am realizat ca il pot pierde,si in momentele de panica,nu m-am mai controlat,sunt constienta de asta!

Mersi mult,sper sa fie bine...
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 14:48
Sa ne dai vesti bune!
Cavalerul_maltez
Postat pe 29 Mai 2013 14:57
De la: kudika_32792, la data 2013-05-29 14:44:11
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 14:32:31Nimeni nu zice sa te ascunzi in casa. Poti iesi cu fetele la un suc , o plimbare si daca va vedeti incearca sa ai o atitudine normala , politicoasa. Nu trebuie sa ii sari in brate si sa vada ca lesini cand vi se intalnesc ochii .Daca te vei purta foarte rigid , trecand in extrema cealalta atunci va crede ca mori de ciuda ca l-ai pierdut.


Bine.Chiar ieri ne-am vazut,am fost destul de calma,si zambareata...cum sunt de fel!Era cu masina de firma,s-a oprit,a coborat,a fugit pe partea cealalta a drumului sa vina sa ma pupe,m-a intrebat ca unde ma duc,si cu cine...nu i-am dat detalii concrete,apoi pupici de la revedere si a fugit...si aseara mi-a trimis mesaje...



Uite, dupa cum a fost situatia de ieri: ar fi bine daca data viitoare doar ii spui "Buna" si atat, nu tu pupici si imbratisari, iar daca te intreaba de vorba, sa-i spui ca te grabesti, iar sms-urile i le-as ignora sau i-as raspunde din an in paste la ele.

In felul asta, vei invata sa nu mai fi atat de dependenta de el, de ceea ce spune el, de ceea face el etc, iar pe langa asta, e foarte posibil ca, avand atitudinea mai sus-mentionata, sa-l determini sa se straduiasca in a te recuceri.[/quote]

Am inteles,cu siguranta stie cat sunt de saritoare cand ii vorba de el,mai ales dupa cat l-am "rugat" sa nu ne despartim...probabil ca am sa ii atrag atentia daca voi fi mai indiferenta,desi nu sunt sigura daca la fiecare personalitate functioneaza asta...oare?!Totusi intr-un fel sau altul ar cam trebui sa stie ca imi pasa de starea lui....sau chiar nu?
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 15:10
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-05-29 14:57:19Sa ne dai vesti bune!


Pf...asa sa fie!
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 15:12
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 15:10:14[quote name='
Am inteles,cu siguranta stie cat sunt de saritoare cand ii vorba de el,mai ales dupa cat l-am "rugat" sa nu ne despartim...probabil ca am sa ii atrag atentia daca voi fi mai indiferenta,desi nu sunt sigura daca la fiecare personalitate functioneaza asta...oare?!Totusi intr-un fel sau altul ar cam trebui sa stie ca imi pasa de starea lui....sau chiar nu?



La fiecare personalitate,chiar nu functioneaza,dar pentru fiecare barbat mandru ,sigur va avea valabilitate!!!!Sa ii demonstrezi valoarea sentimentelor tale, mai tarziu,dupa ce o vei realiza pe cea a sentimentelor domniei sale,pana atunci,vezi-ti de treburile tale!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Mai 2013 15:28
De la: kudika_15804, la data 2013-05-29 15:28:10
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 15:10:14[quote name='
Am inteles,cu siguranta stie cat sunt de saritoare cand ii vorba de el,mai ales dupa cat l-am "rugat" sa nu ne despartim...probabil ca am sa ii atrag atentia daca voi fi mai indiferenta,desi nu sunt sigura daca la fiecare personalitate functioneaza asta...oare?!Totusi intr-un fel sau altul ar cam trebui sa stie ca imi pasa de starea lui....sau chiar nu?



La fiecare personalitate,chiar nu functioneaza,dar pentru fiecare barbat mandru ,sigur va avea valabilitate!!!!Sa ii demonstrezi valoarea sentimentelor tale, mai tarziu,dupa ce o vei realiza pe cea a sentimentelor domniei sale,pana atunci,vezi-ti de treburile tale!!!!


Ok...
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 15:30
Nu cred ca se va intampla,desi imi doream asta...sunt distrusa!Probabil sunt ceea mai naiva persoana din lumea intreaga,si ma doare cumplit!
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 23:01
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-05-29 14:57:19Sa ne dai vesti bune!


Nu sunt vesti bune,nici nu vor fi...
pretty_her
Postat pe 29 Mai 2013 23:02
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 15:10:14
De la: kudika_32792, la data 2013-05-29 14:44:11
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 14:32:31Nimeni nu zice sa te ascunzi in casa. Poti iesi cu fetele la un suc , o plimbare si daca va vedeti incearca sa ai o atitudine normala , politicoasa. Nu trebuie sa ii sari in brate si sa vada ca lesini cand vi se intalnesc ochii .Daca te vei purta foarte rigid , trecand in extrema cealalta atunci va crede ca mori de ciuda ca l-ai pierdut.


Bine.Chiar ieri ne-am vazut,am fost destul de calma,si zambareata...cum sunt de fel!Era cu masina de firma,s-a oprit,a coborat,a fugit pe partea cealalta a drumului sa vina sa ma pupe,m-a intrebat ca unde ma duc,si cu cine...nu i-am dat detalii concrete,apoi pupici de la revedere si a fugit...si aseara mi-a trimis mesaje...



Uite, dupa cum a fost situatia de ieri: ar fi bine daca data viitoare doar ii spui "Buna" si atat, nu tu pupici si imbratisari, iar daca te intreaba de vorba, sa-i spui ca te grabesti, iar sms-urile i le-as ignora sau i-as raspunde din an in paste la ele.

In felul asta, vei invata sa nu mai fi atat de dependenta de el, de ceea ce spune el, de ceea face el etc, iar pe langa asta, e foarte posibil ca, avand atitudinea mai sus-mentionata, sa-l determini sa se straduiasca in a te recuceri.


Am inteles,cu siguranta stie cat sunt de saritoare cand ii vorba de el,mai ales dupa cat l-am "rugat" sa nu ne despartim...probabil ca am sa ii atrag atentia daca voi fi mai indiferenta,desi nu sunt sigura daca la fiecare personalitate functioneaza asta...oare?!Totusi intr-un fel sau altul ar cam trebui sa stie ca imi pasa de starea lui....sau chiar nu?[/quote]

Barbatii sunt prin natura lor vanatori, asa ca nu le place cand vanatul li se ofera pe tava.
kudika_32792
Postat pe 30 Mai 2013 08:42
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 23:01:41Nu cred ca se va intampla,desi imi doream asta...sunt distrusa!Probabil sunt ceea mai naiva persoana din lumea intreaga,si ma doare cumplit!


Iarasi l-ai cautat?
kudika_32792
Postat pe 30 Mai 2013 08:43
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 23:02:54
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-05-29 14:57:19Sa ne dai vesti bune!


Nu sunt vesti bune,nici nu vor fi...




Lasa pesimismul si fii optimista,a plange dupa un barbat este cea mai mare greseala ,pe care o poate face o femeie!!!Ai incredere in valoarea ta!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Mai 2013 08:58
De la: kudika_32792, la data 2013-05-30 08:43:46
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 23:01:41Nu cred ca se va intampla,desi imi doream asta...sunt distrusa!Probabil sunt ceea mai naiva persoana din lumea intreaga,si ma doare cumplit!


Iarasi l-ai cautat?



Nu!Eu mi-am promis ieri ca nu il caut,dar mi-a trimis el mesaje...dupa care am aflat de la prietena mea ca era cu o domnisoara cu masina lui de firma...o cunosc este o fata cu un vocabular f vulgar,si chiar nu stiu,nu pare a fi genul lui...dar totusi,eu incerc sa refac ceva in timpul in care el este bine mersi...in fine eu mereu imi gasesc scuze,ca nu este nimic intre ei,dar asta oricum nu putem dovedi...:(
Atunci de ce ma tot cauta?si de ce ii tot pasa?
pretty_her
Postat pe 30 Mai 2013 09:22
De la: kudika_15804, la data 2013-05-30 08:58:08
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 23:02:54
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-05-29 14:57:19Sa ne dai vesti bune!


Nu sunt vesti bune,nici nu vor fi...




Lasa pesimismul si fii optimista,a plange dupa un barbat este cea mai mare greseala ,pe care o poate face o femeie!!!Ai incredere in valoarea ta!!!



Imi este atat de greu,am fost optimista si pesimista,cred ca mi se schimba din ora in ora.Ieri m-am trezit foarte hotarata si motivata ca am sa reusesc sa ii arat ca pe cine a pierdut in speranta ca o sa ma vrea...dar...
pretty_her
Postat pe 30 Mai 2013 09:25
De la: pretty_her, la data 2013-05-30 09:22:19
De la: kudika_32792, la data 2013-05-30 08:43:46
De la: pretty_her, la data 2013-05-29 23:01:41Nu cred ca se va intampla,desi imi doream asta...sunt distrusa!Probabil sunt ceea mai naiva persoana din lumea intreaga,si ma doare cumplit!


Iarasi l-ai cautat?



Nu!Eu mi-am promis ieri ca nu il caut,dar mi-a trimis el mesaje...dupa care am aflat de la prietena mea ca era cu o domnisoara cu masina lui de firma...o cunosc este o fata cu un vocabular f vulgar,si chiar nu stiu,nu pare a fi genul lui...dar totusi,eu incerc sa refac ceva in timpul in care el este bine mersi...in fine eu mereu imi gasesc scuze,ca nu este nimic intre ei,dar asta oricum nu putem dovedi...:(
Atunci de ce ma tot cauta?si de ce ii tot pasa?


Mi-e teama pentru tine sa nu reprezinti pentru el mantaua de vreme rea...

Nu mai interpreta gesturile lui ca fiind unele de iubire, mai ales avand in vedere comportamentul lui cand nu e cu tine.

Evetual poti sa-i spui sa inceteze cu mesajele, pupicii si imbratisarile, daca nu-l intereseaza sa va impacati.
kudika_32792
Postat pe 30 Mai 2013 09:28
*eventual
kudika_32792
Postat pe 30 Mai 2013 09:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a trecut 1 an... 8 De la: DiavolytaTa 16 Aprilie 2009 13:46
sa ma despart inainte de nunta? 35 De la: pinguina 21 Noiembrie 2010 22:17
mintita inselata...prea naiva am fost.... 30 De la: puiut_77 15 Februarie 2011 10:22
Probleme!! 8 De la: kudika886327 23 Iunie 2013 13:14
cine te iubeste te respecta.. dar cum? 6 De la: kudika_595 29 Ianuarie 2017 18:57