Setari Cookie-uri

Ati accepta o relatie cu acest barbat? Sa am rabdare cu el?

Dar in faza de acum eu nu stiu cum stau exact lucrurile acolo. Si mi se pare ca el vrea sa ascunda intr-un fel. Dar pe de alta parte, el imi povesteste probleme de la el din familie si vrea acelasi lucru de la mine..A zis ca nu mai vrea alte surprize de la mine.

Am nevoie de parerea unui barbat. Daca un barbat nu vrea o relatie serioasa si sincera cu o fata, s-ar vedea cu ea in fiecare zi? I-ar scrie mult in fiecare zi cand nu se vad, i-ar vorbi frumos, s-ar purta tandru si afectuos? Ar face lucruri pentru ea? Ar astepta doua luni jumate pana se simte ea pregatita pentru a incepe viata intima?
kudika_931541
Postat pe 21 August 2013 16:27
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 16:27:58Dar in faza de acum eu nu stiu cum stau exact lucrurile acolo. Si mi se pare ca el vrea sa ascunda intr-un fel. Dar pe de alta parte, el imi povesteste probleme de la el din familie si vrea acelasi lucru de la mine..A zis ca nu mai vrea alte surprize de la mine.

Am nevoie de parerea unui barbat. Daca un barbat nu vrea o relatie serioasa si sincera cu o fata, s-ar vedea cu ea in fiecare zi? I-ar scrie mult in fiecare zi cand nu se vad, i-ar vorbi frumos, s-ar purta tandru si afectuos? Ar face lucruri pentru ea? Ar astepta doua luni jumate pana se simte ea pregatita pentru a incepe viata intima?
este simplu trebui sa sti care e adevarul adica sa te dici la el acasa,,daca mama lui e bonlava fi langa el,,cu timpul nu o sa le mai dea bani fratilor lui probabil sunt mici cum sunteti si voi la inceput de relatie si n ai dreptul sa l intrebi tu ce face cu bani lui maicata nici atat,,,,,eu nu astepta 2 luni dar daca situatia ar fi de asa natura sa nu utem fi impreuna mereu as astepta,,,,nu inseamna ca daca te a asteptat atat e si sincer,,acum dute stai linistita si citeste cva care sa ti deschida mintea intr un sens bun
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 16:37
Eu vreau sa merg la el acasa, dar problema este ca el nu vrea asa ceva. Mi-a zis foarte clar ca nu vrea sa-i vad mama in situatia asta. Si nu stiu ce sa fac...
kudika_931541
Postat pe 21 August 2013 16:46
Fara suparare...singura care s-a dovedit a umbla cu minciunele, pana acum, tu esti, iar faptul ca lui "nu-i acorzi credit" mi-e teama ca inseamna ca pe el il judeci fix "dupa chipul si asemanarea ta".
Daca vrei sa-i dai o sansa, da-i! Daca nu vrei, nu-i da!
In plus, cred ca e prea devreme si ca mama ta sa-si dea cu presupusu', si ca tu sa-i cunosti familia!!!
kudika_931333
Postat pe 21 August 2013 16:51
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 16:46:05Eu vreau sa merg la el acasa, dar problema este ca el nu vrea asa ceva. Mi-a zis foarte clar ca nu vrea sa-i vad mama in situatia asta. Si nu stiu ce sa fac...
mai incearca si pregatestete si sa nu ti placa ce vezi
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 16:51
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 13:57:48Mi-a spus ca mama lui e bolnava, sta la pat, si nu vrea sa o cunosc asa. Si in plus, cand merge acasa la el, el trebuie sa faca curatenie in toata casa, cumparaturi, mancare pentru toata familia. Sta de vorba cu mama lui. Eu m-as simti in plus. Si mai si cred ca mama lui e geloasa, desi el mi-a zis ca nu este asa. Si el isi doreste ca intai mama lui sa se insanatoseasca. Si impune un fel de distanta in acest sens, ceea ce ma irita un pic. Dar am inteles ca aici e normal ca un cuplu proaspat sa petreaca intai timp impreuna, apoi sa isi prezinte amicii, apoi la urma de tot parintii...



Eu nu inteleg: de ce te-ai simti in plus? Tu nu-l poti ajuta sa faca toate acele treeburi (curatenie, cumparaturi...). A zis el ca te vei simti in plus? De ce nu incerci sa vb cu el si sa pui altfel problema (ca vrei sa-i dai o mana de ajutor)? Eu cred ca daca nu are nimic de ascuns ar trebui sa fie chiar incantat de aceasta idee...
kudika_25581
Postat pe 21 August 2013 17:54
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 17:41:09
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 16:52:48
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 16:51:29Fara suparare...singura care s-a dovedit a umbla cu minciunele, pana acum, tu esti, iar faptul ca lui "nu-i acorzi credit" mi-e teama ca inseamna ca pe el il judeci fix "dupa chipul si asemanarea ta".
Daca vrei sa-i dai o sansa, da-i! Daca nu vrei, nu-i da!
In plus, cred ca e prea devreme si ca mama ta sa-si dea cu presupusu', si ca tu sa-i cunosti familia!!!
dute pupo pe curcubeu si nu mi mai trimite mesaje



Draga domnule, in primul rand acest mesaj nu ti-a fost adresat!!!!
In al doilea rand, nu e problema dumitate pe cine pup eu, cum nu e nici problema mea pe cine pupi dumneata!!!
Ca fapt divers, nu stiu nici cine-i curculeu, desi deduc din exprimarea dumitate ca e o "ea"!!!
draga doamna eu spre deosebire de tn nu pup pe nimeni nu sti cine e cum nu stiai nici cine era dog de aia mi ai trimis mesaj cu,,,804,,inceteaza culcate
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 17:55
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 17:55:36
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 17:41:09
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 16:52:48
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 16:51:29Fara suparare...singura care s-a dovedit a umbla cu minciunele, pana acum, tu esti, iar faptul ca lui "nu-i acorzi credit" mi-e teama ca inseamna ca pe el il judeci fix "dupa chipul si asemanarea ta".
Daca vrei sa-i dai o sansa, da-i! Daca nu vrei, nu-i da!
In plus, cred ca e prea devreme si ca mama ta sa-si dea cu presupusu', si ca tu sa-i cunosti familia!!!
dute pupo pe curcubeu si nu mi mai trimite mesaje



Draga domnule, in primul rand acest mesaj nu ti-a fost adresat!!!!
In al doilea rand, nu e problema dumitate pe cine pup eu, cum nu e nici problema mea pe cine pupi dumneata!!!
Ca fapt divers, nu stiu nici cine-i curculeu, desi deduc din exprimarea dumitate ca e o "ea"!!!
draga doamna eu spre deosebire de tn nu pup pe nimeni nu sti cine e cum nu stiai nici cine era dog de aia mi ai trimis mesaj cu,,,804,,inceteaza culcate


Draga domnule, imi permit un minim control asupra fizicului meu, asa ca ma culc atunci cand consider eu ca e cazul!!!
Intr-adevar, nu stiam cine e "dog", dar ai avut dumneata bunavointa de a-mi elucida misterul. Presupun ca, in amabilitatea ta nelimitata, ma vei lamuri si in legatura cu curcubeul!!!
kudika_931333
Postat pe 21 August 2013 18:32
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 18:32:05
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 17:55:36
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 17:41:09
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 16:52:48
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 16:51:29Fara suparare...singura care s-a dovedit a umbla cu minciunele, pana acum, tu esti, iar faptul ca lui "nu-i acorzi credit" mi-e teama ca inseamna ca pe el il judeci fix "dupa chipul si asemanarea ta".
Daca vrei sa-i dai o sansa, da-i! Daca nu vrei, nu-i da!
In plus, cred ca e prea devreme si ca mama ta sa-si dea cu presupusu', si ca tu sa-i cunosti familia!!!
dute pupo pe curcubeu si nu mi mai trimite mesaje



Draga domnule, in primul rand acest mesaj nu ti-a fost adresat!!!!
In al doilea rand, nu e problema dumitate pe cine pup eu, cum nu e nici problema mea pe cine pupi dumneata!!!
Ca fapt divers, nu stiu nici cine-i curculeu, desi deduc din exprimarea dumitate ca e o "ea"!!!
draga doamna eu spre deosebire de tn nu pup pe nimeni nu sti cine e cum nu stiai nici cine era dog de aia mi ai trimis mesaj cu,,,804,,inceteaza culcate


Draga domnule, imi permit un minim control asupra fizicului meu, asa ca ma culc atunci cand consider eu ca e cazul!!!
Intr-adevar, nu stiam cine e "dog", dar ai avut dumneata bunavointa de a-mi elucida misterul. Presupun ca, in amabilitatea ta nelimitata, ma vei lamuri si in legatura cu curcubeul!!!
culcate,,inca o data nu stiai cn e dog cum nu sti nici cn e ea,,culcate
parus_piparus
Postat pe 21 August 2013 18:50
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 18:50:12
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 18:32:05
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 17:55:36
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 17:41:09
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 16:52:48
De la: kudika_931333, la data 2013-08-21 16:51:29Fara suparare...singura care s-a dovedit a umbla cu minciunele, pana acum, tu esti, iar faptul ca lui "nu-i acorzi credit" mi-e teama ca inseamna ca pe el il judeci fix "dupa chipul si asemanarea ta".
Daca vrei sa-i dai o sansa, da-i! Daca nu vrei, nu-i da!
In plus, cred ca e prea devreme si ca mama ta sa-si dea cu presupusu', si ca tu sa-i cunosti familia!!!
dute pupo pe curcubeu si nu mi mai trimite mesaje



Draga domnule, in primul rand acest mesaj nu ti-a fost adresat!!!!
In al doilea rand, nu e problema dumitate pe cine pup eu, cum nu e nici problema mea pe cine pupi dumneata!!!
Ca fapt divers, nu stiu nici cine-i curculeu, desi deduc din exprimarea dumitate ca e o "ea"!!!
draga doamna eu spre deosebire de tn nu pup pe nimeni nu sti cine e cum nu stiai nici cine era dog de aia mi ai trimis mesaj cu,,,804,,inceteaza culcate


Draga domnule, imi permit un minim control asupra fizicului meu, asa ca ma culc atunci cand consider eu ca e cazul!!!
Intr-adevar, nu stiam cine e "dog", dar ai avut dumneata bunavointa de a-mi elucida misterul. Presupun ca, in amabilitatea ta nelimitata, ma vei lamuri si in legatura cu curcubeul!!!
culcate,,inca o data nu stiai cn e dog cum nu sti nici cn e ea,,culcate

Dogule,ai tu un fix al tau de a trimite lumea la culcare doar ca nimeni nu prea executa comenzile tale!!!
Titanika
Postat pe 21 August 2013 22:45
De la: parus_piparus, la data 2013-08-21 16:51:30
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 16:46:05Eu vreau sa merg la el acasa, dar problema este ca el nu vrea asa ceva. Mi-a zis foarte clar ca nu vrea sa-i vad mama in situatia asta. Si nu stiu ce sa fac...
mai incearca si pregatestete si sa nu ti placa ce vezi

da,ai zis un adevar si in sfarsit un sfat bun!!!
Titanika
Postat pe 21 August 2013 22:49
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 16:46:05Eu vreau sa merg la el acasa, dar problema este ca el nu vrea asa ceva. Mi-a zis foarte clar ca nu vrea sa-i vad mama in situatia asta. Si nu stiu ce sa fac...

Draga mea,am citit de la cap la coada povestea ta,parerea mea este sa nu grabesti lucrurile,lasa sa decurga totul normal ca si pana acum....poate pana in decembrie cand va veti cunoaste mai bine si vor veni si evenimente frumoase si vei avea ocazia sa-i cunosti fam!!!
Titanika
Postat pe 21 August 2013 22:53
bau,,draga mea draga
parus_piparus
Postat pe 22 August 2013 11:49
pai,e de rau?
Titanika
Postat pe 22 August 2013 12:45
Va cunoasteti doar de trei luni si tu vrei sa-ti prezinte deja tot familionul? Probabil ca asteapta sa vada daca relatia merge si abia pe urma sa te prezinte parintilor. Eu stiu ca asa se face. Esti o fata cunoscuta pe internet, l-ai mintit in privinta varstei si a numelui... E logic sa n-aiba foarte multa incredere in tine. Lasa timpul sa treaca, ca doar n-au intrat zilele in sac. Stiu ca-ti doresti o familie dar graba strica treaba. E mai bine sa amani momentul casatoriei, decat sa te trezesti la 30-40 de ani divortata si cu un copil de crescut.
Micaell
Postat pe 23 August 2013 08:22
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 16:09:15[quote name='


Dar tu ce ai face in locul meu?? I-ai da papucii automat?? Nu ai incerca sa il cunosti??

Aici in general barbatii au hibe si mai grave decat el..Din ce am cunoscut pana acum, el mi se pare cel mai cuminte..Si din cauza asta eu vreau sa il cunosc. Insa, mama mea pune o presiune foarte mare pe mine, isi doreste sa ma vada deja maritata cu copii...Si din cauza asta eu pun presiune pe el, si nu e bine. Eu as vrea sa las relatia sa isi urmeze cursul, sa vad unde duce..




Draga mea,nu conteaza ce as face eu,caci nu iti poti ordona viata dupa cum o fac alte persoane,eu mi-am exprimat opinia legat de o astfel de situatie si nimic mai mult!!!Nimeni nu reprezinta perfectiunea,dar nici sa fii folosita nu este o idee tocmai buna,mare atentie la acest aspect!!

Vrei sa iti cunosti partenerul??Foarte bine,este normal acest lucru,deci fa-o!!!Presiunea materna nu are suport in acest moment,mama ta ar trebui sa inteleaga ca nu te poate forta sa te casatoresti,multi parinti gresesc cu astfel de dorinte!!!Discuta cu domnia sa,este mama,este imposibil sa nu fie aproape de tine!!!!Comunica mai mult cu parintii tai,dar nu in directia polemicilor,ci in mod constructiv!!Poate sunt subiectiva in acest sfat,caci sunt mama de fete si m-am confruntat cu astfel de situatii,dar am reusit sa-mi sprijin fiicele in demersurile lor!!

Nu forta relatia ,nici cu parintii tai,nici cu iubitul tau,daca doresti ca iubirea voastra sa continue!!Timpul scurs te va ajuta in edificarea asupra relatiei tale!!!
kudika_15804
Postat pe 23 August 2013 09:36
De la: kudika_931541, la data 2013-08-21 16:27:58Dar in faza de acum eu nu stiu cum stau exact lucrurile acolo. Si mi se pare ca el vrea sa ascunda intr-un fel. Dar pe de alta parte, el imi povesteste probleme de la el din familie si vrea acelasi lucru de la mine..A zis ca nu mai vrea alte surprize de la mine.

Am nevoie de parerea unui barbat. Daca un barbat nu vrea o relatie serioasa si sincera cu o fata, s-ar vedea cu ea in fiecare zi? I-ar scrie mult in fiecare zi cand nu se vad, i-ar vorbi frumos, s-ar purta tandru si afectuos? Ar face lucruri pentru ea? Ar astepta doua luni jumate pana se simte ea pregatita pentru a incepe viata intima?



teai culcat cu el?
pardoxion
Postat pe 23 August 2013 14:25
Niciodata unui barbat care tine la familia lui si are grija de ei nu-i potilua acest drept cum nici el nu-ti poate interzice acela-si lucru. Cel mai bine ar fi sa-l insotesti caind marge la ai sai ,caistigaindu-i astfel increderea si daca ave-ti o relatie stabila ii poti cunoaste si pe ei sa -ti dai seama ce fel de oameni sunt.Probabil ca el provine dintr-o familie cu potential financear mai mic, cea ce mamei tele nu prea ai convine,dar sa stii ca acestia pot avea un suflet mare nu ca cei care au de toate si sunt egoisti!
kudika_22348
Postat pe 25 August 2013 00:40
Daca sentimentele tale pentru el sunt adevarate, merita. Ceea ce te sfatuieste mama ta nu ignora. O asemenea relatie este mai dificila, dar nu renunta de la prima "cazatura"
Ridicate si continua. Eu...dupa zece ani de relatie cu sotul meu si sase ani de locuit impreuna, am luat decizia de a locui patru zile din sapte cu bunicii mei care locuiesc in alt oras pentru ca s-au imbolnavit grav amandoi. Dar asta nu inseamna ca relatia noastra s-a schimbat sau ca imi neglizej copilul si sotul. Crede in ceea ce simti, incearca sa lasi totul sa decurga de la sine. Mult noroc !!!
elefantika
Postat pe 25 August 2013 05:40
Continua! Vice versa?

Florina_Paritza_1
Postat pe 25 August 2013 06:26
Parinti ne-au dat viata si ne-au crescut,scolit,educat,etc. Au FOARTE mare drept sa ne dea sfaturi.Daca ai fi fost parasita de ei,atunci DA,nu au ce sfaturi sa-ti dea.Sa-ti dea Dumnezeu copii si sa se poarte cu tine asa cum gandesti
kudika_28732
Postat pe 25 August 2013 06:57
eu cred, ca tu nu mai poti de bine si gasesti pretexte de despartire
agg_dy
Postat pe 25 August 2013 08:24
Scumpa mea, ca sa-ti dai seama ce fel de sot va fi, omul drag, trebuie sa observi cum se comporta cu familia din care provine, cum se comporta cu prietenii, inclusiv cu ospatara care va serveste cafeaua cand iesiti impreuna, iar, din cate mi-am dat seama, la acest capitol el este premiant. Asculta-ti mama, prietenii, dar mai ales asculta-ti inima si nu lasa pe nimeni, oricat de apropiat ar fi, sa decida in locul tau.
Chiar asa, de ce nu-l insotesti si tu la un sfarsit de saptamana sa vezi cat e adevar din povestea lui?
Analizeaza-l cu inima, dar si cu mintea, pune-i in balanta calitatile si defectele, vezi daca poti sa treci peste ele si, daca e omul pe care tu ti l-ai dorit, fii linistita ca-l vei modela in timp, fratii vor intra in serviciu, mama lui nu va fi intotdeauna si vei ramane fericita langa omul care merita sa fie iubit.
Cat priveste minciuna in legatura cu identitatea si varsta ta, ii esti datoare la acest capitol. La inceput am inteles ca ai fost precauta, dar dupa ce ati iesit de doua ori trebuia sa-i spui adevarul, un om nu te iubeste mai putin daca ai cu 5 ani mai mult sau mai putin, dar mintindu-l isi pierde increderea in tine, ceea ce e lucrul cel mai valoros intr-o relatie si odata pierduta mereu va pune la indoiala cuvintele tale. Sa-ti fie invatatura de minte in aceasta relatie sau intr-o alta eventuala relatie, sa nu mai minti niciodata din nici-o ratiune, decat in momente decisive foloseste minciuna, cand e o chestie de viata si moarte, nu o folosi in lucruri marunte, pentru ca un om care te iubeste poate ierta orice greseala, dar nu minciuna.
Iti doresc sa fii fericita si sa constati in fiecare zi ca el este omul pe care ti l-ai visat ! Si mai ales, apreciaza-l atunci cand il ai, nu-i da cu piciorul sa-l regreti ulterior. Sustine-l ajuta-l, fii alaturi de el cand are nevoie si mereu te va rasfata pentru ca pare un OM adevarat.
Liuta
Postat pe 25 August 2013 08:46
Daca nu-l poti iubi cu aceasta mica problema......inseamna ca de fapt tu ai o problema?! Cat despre mama ta, spune-i, ca oricand se poate intoarce roata vietii,niciodata nu se poate sti ce ne rezerva ziua de maine.
kudika080355
Postat pe 25 August 2013 08:54
eu cred ca baiatul nostru are pe altcineva acolo...poate "fratii' sunt copilasii lui...abureli ca nu vrea sa-i vada mama bolnava...pai daca va sta bolnava 10 ani? sa fim seriosi! cat despre mama ei -cu siguranta vrea sa-i fie bine,doar atat.
kudika_15775
Postat pe 25 August 2013 09:16
e frumos si laudabil din partea lui ca este atasat de familie, inseamna ca este om bun...daca este adevarat.
eu m-as convinge de acest lucru.
daca e asa cum spune si daca il iubesti cu adevarat, du-te cu el, ajuta-l la curatenie, intra in viata lui!
dar daca e vorba despre altceva?
No_name_no1
Postat pe 25 August 2013 09:46
Ar mai fi inca un aspect,daca evita sa te ia cu el, in zilele cand se duce sa-si viziteze mama, atunci ori chiar mama lui este bolnava si nu vrea ca tu s-o cunosti in aceasta stare,ori este insurat si isi visiteaza sotia si familia...
Este frumos sa iubesti, dar fi mai detasata de el,lasa timpul sa-si faca treaba si daca nu are mama bolnava,dar are sotie va iesi la iveala, tu insa trebuie in acele momente cand vei descoperi adevarul sa nu suferi foarte mult...Am tot vazut cazuri in care femeia este parasita de iubit si ea plange,de zici ca nu mai sunt barbati in lume...nu tot timpul cand gasim un barbat se straduieste sa ne faca sa ne simtim bine este si cel ales pentru noi,probabil in acel moment trebuia sa-l cunosti pe el sa inveti ceva de la el,ori el de la tine,dar suferinta nu este o iesire din nicio relatie...iubeste, dar cand s epune punct paseste pe drumul tau cu capul sus,si adevaratul barbat,alesul tau,va aparea si iti va oferi multe clipe frumoase...mult succes....
Si da parintii nu ar trebui sa-si bage nasul in viata copiilor atata timp cat sunt maturi si pot lua decizii singuri...
Cleopatra_Ionescu_1
Postat pe 25 August 2013 10:03
o relatie se bazeaza pe incredere,respect si iubire .nu conteaza distanta draga ci el ti-a aratat .fericire tio da el nu ceilalti ei vorbesc doar din invidie.accepta sa ai o relatie cu el sa nu regreti mai tarziu.mandria nu are loc in dragoste.
Ghia_Angela_1
Postat pe 25 August 2013 10:30
Si eu am avut o relatie cu un tip grec, in grecia! Eu 20, el 34 de ani! Divortat si cu un copil, pe care il lua in fiecare weekend! Numai eu munceam, el nu a reusit sa gaseasca de munca timp de 6 luni! Si eu aveam liber doar duminica, iar el sambata dimineata pleca si se intorcea duminica seara! Mergeau la parintii lui la 65 km distanta! Eu asta numesc parasire, si totusi nu l-am abandonat!
Gandeste-te ca la 27 de ani e un tip matur! Poate mama lui zace la pat, poate o vede dezbracata, poate ii schimba lenjeriile, si poate el e stanjenit din cauza asta! Dar este un om responsanil, stie ce are de facut, srie ce inseamna greutatile vietii! Cat despre mama ta, sa ma ierti! Este o femeie egoista! Va vederi zilnic, si o data la 2 sapt merge sa isi ajute mama, bolnava de altfel! Diecare dintre noi avem o mama si o iubim! Daca tu erai in situatia lui, ai fi renuntat la mama ta de tot pt a. Sta cu el mereu? Sau mada mama ta ar fi fost bolnava, i-ar fi placut sa stie ca poate zilele ii zunt numarate si tu nuu mai mergi sa o vizitezi?
Inainte sa judecam, hai sa ne punem in situatia lor! Poate va veti desparti la un moment dat! Dar sper ca nu asta va fi motivul! Este un gest care trebuie respectat si apreciat! Si tu poti sa il rogi sa aibe incredere in tine, si ca oricat de groaznic ar fi, vrei sa o cunosti! Oricare dintre noi poate fi bolnav! Eu am avut un caz rar si usor de leucemie la 18 ani, sriu cum e sa stai la pat o perioada! E jenant si pt bolnav, dar poate fi si mai jenant pt restul! Nu iti fie sila demama lui, oricine poate ajunge asa! Tu, mama ta, sau el! Si de ar ajunge asa mama ta sau sotul tau, nu cred ca i-ai abandona!
Mult succes si numai bine! Ai grija de tine! Ascultati inima
ally0408
Postat pe 25 August 2013 10:56
daca simti ca il iubesti cu adevarat, inteleg ca el este tandru si-ti arata iubirea ar trebui sa-i fii aproape si la necazuri si la bucurii. Toti trecem si prin dureri si buccurii asa se infiripeaza un cuplu.Imi perit sa te sfatuiesc deoarece am o varsta pana la care am trecut prin multe bucurii si suparari, dariubirea , dragostea raman acolo la locul lor , in inimile noastre.El vrea sa fie fericit dar asta ii este familia trebuie sa le fie aproape.Tot este daca simti ca iti este aproape la toate bucuriile si problemele. Sa fii fericita iti doresc
kudika095159
Postat pe 25 August 2013 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre oameni si iubire 18 De la: bella_ghe 30 Iulie 2009 21:47
relatie fara atractie fizica 16 De la: oana0309 26 Mai 2016 21:06
ce sa fac ? help me.. 17 De la: ank111 7 Aprilie 2009 18:37
flirt sau? 59 De la: Albatross 16 Mai 2013 07:14
ajutati-ma cu un sfat 56 De la: daita_25 13 Februarie 2009 11:01