Setari Cookie-uri

Ce sa fac ????

Am stat cu o fata impreuna 2 ani, dupa care acum 3 luni ne-am despartit. De atunci nu am mai vazut-o ca stam in orase diferite, ea a plecat acasa la ai ei. Dupa 2 saptamani, dupa ce ne-am despartit, ea mi-a trimis un msg pe tel ca ma iubeste si vrea sa ne impacam. Eu i-am raspuns ca vreau sa ne impacam, si am vb cu ea la telefon pana acum 2 saptamani.

Vreau sa zic ca nu au existat motive, pur si simplu a plecat asa, zicandu-mi sa ne vedem fiecare de viata noastra. Si nu a fost prima data cand ne-am despartit asa, de fiecare data fara motive intemneiate. In ultimul timp, cam de 2 saptamani a inceput sa ma sune tot mai rar, dar cand ma suna imi zicea ca ma iubeste. Am aflat de la cineva ca ea are o alta relatie, si am sunat-o azi, si i-am zis daca are pe altcineva sa-mi zica, ca am sa o las in pace, sa nu ma amageasca, ca am stat 2 ani cu ea nu 2 zile. Imi vorbea rastit, si nici nu mi-a dat un raspuns clar ca are sau nu pe altul. Am rugat-o din toata inima, macar sa-mi zica ca e dreptul meu sa stiu. Ea mi-a zis ca are niste probleme de familie, si nu e treaba mea, si cand am intrebat-o daca mai vrem sa fim impreuna nu mi-a zis nici da nici nu, desi pana acum 2 sapt vroia sa vina iar in orasul meu sa stam impreuna.

Vreau sa va mai zic, ca pe contul ei de fb figureaza intr-o relatie cu altcineva, cand am intrebat-o mi-a zis ca nu-l cunoaste pe respectivul, dupa aia ca-l cunoaste, nici eu nu am inteles mai nimic. Altceva mi-a zis ca acolo e facebook si nu e viata reala. Eu am ajutat-o din toate punctele de vedere, care putini dintre voi ati face asa ceva pentru o fata. Si moral, si material am ajutat-o. De fiecare data cand pleca de langa mine, se intorcea plangand si imi cerea iertare. Au fost cam 4 despartiri in acesti 2 ani, 4 despartiri fara motive reale.

Acum ma intreb de ce nu vrea sa-mi zica daca e cu cineva sau nu, eu i-am zis ca mi-ar face un bine daca mi-ar zice adevarul, macar sa stiu, sa sper sau sa nu mai sper. Nu am inteles absolut nimic de la ea, si mi-a zis sa o sun doar dupa ce imi va trimite un mesaj, si atunci imi va spune daca e cu altul sau nu, pana acum nu am inteles, desi pe fb figureaza.

Am impresia ca vrea sa ma faca, ca nu ma mai iubeste, ca vrea sa sufar. Desi am rugat-o sa-mi zica adevarul ca e mai bine pentru mine.

Voi cum credeti ca as putea proceda in cazul asta?
Richard_Oneil_1
Postat pe 7 Noiembrie 2013 01:43


As renunta la aceasta relatie incerta!!!Personal,nu agreez ambiguitatile,deci nu pot fi de acord cu taraganarea a ceva ,care prezinta multe semne de intrebare,dar viata ta este numai a ta si esti singutul ,care poti lua o decizie in ceea ce te intereseaza!!Iti place sa te mentii in asa ceva,continua,nimeni nu te poate opri!!!Eu nu as face-o pentru nimic in lume!!
kudika_15804
Postat pe 7 Noiembrie 2013 06:53
Mai Richard , fara sa fiu rea , fata ti-a prins punctul slab si profita din plin de asta....se distreaza ...se joaca cu tine ca pisica cu soarecele. Daca dupa 2 ani de astfel de "jocuri" inca mai intrebi ce sa faci , ori esti un visator irecuperabil , ori fraier rau de tot.
Rotty_
Postat pe 7 Noiembrie 2013 08:14
Am rezolvat problema . S-a confirmat ca are pe altul . Am sunat-o si i-am zis tot ce am avut la gura . Acum este definitiv , bine ca am scapat de o asemenea taratura.
Richard_Oneil_1
Postat pe 10 Noiembrie 2013 11:56
Nu stiu daca a sesizat careva, avea ceva la gura Richard al nostru?!
kudika467548
Postat pe 10 Noiembrie 2013 12:07
De la: kudika467548, la data 2013-11-10 12:07:07 Nu stiu daca a sesizat careva, avea ceva la gura Richard al nostru?!
Daaaaaaaa....dupa ce trait atat timp cu ea o face acum "taratura": un barbat adevarat si calculat ar fi acceptat ca nu merge relatia si si-ar fi vazut de treaba lui...
kudika_933021
Postat pe 10 Noiembrie 2013 12:09
Niciodata nu e prea tarziu sa te trezesti din prostie . Bine macar ca am deschis ochii acum . Am castigat experienta , si data viitoare voi fi mult mai atent la persoana cu care voi fi .
Ea cand a venit la mine era a nimanui , nici nu avea unde sa stea . Locuia pe scarile unui bloc pentru ca era certata cu ai ei . Mi-a zis atunci ca daca nu ma intalnea pe mine , avea de gand sa se sinucida .
Daca ne casatoream sau ii faceam un copil ?Ajungeam sa divortam , sa platesc pensie alimentara . Era mai bine asa ?
Richard_Oneil_1
Postat pe 10 Noiembrie 2013 20:54
[/quote]Daaaaaaaa....dupa ce trait atat timp cu ea o face acum "taratura": un barbat adevarat si calculat ar fi acceptat ca nu merge relatia si si-ar fi vazut de treaba lui...[/quote]
e putin fata de relatia precedenta . Am stat cu o fata 6 ani ,si am hotarat la comun acord sa punem punct . Am vrut sa ma impac din nou cu ea , dar macar a fost dreapta si mi-a zis ca are pe altcineva si nu mai exista nicio sansa . Nu ca una ca asta , ii faci bine , si-mi rade in nas ca da are pe altul , chiar mai multi . O sa vada cel care o are ce o sa pateasca cu ea . Ca nu era de buna de nimic , nici de munca , de absolut nimic . Stia sa fumeze non-stop si sa doarma pana la amiaza . Pe toti fostii prieteni ai ei i-a inselat , imi povestea . Si cu oricare relatia nu a durat mai mult de 3 luni . Si nu are 16 ani , are 23 ar trebui sa gandeasca altfel . Sa lase un loc de buna ziua cu cel care i-a intins o mana de ajutor . Escroaca !
Richard_Oneil_1
Postat pe 10 Noiembrie 2013 21:09
Ea are 23 de ani si tu 43 !! Cel care trebuia sa gandeasca matur ar fi trebuit sa fii tu.
kudika_933021
Postat pe 10 Noiembrie 2013 21:25
De la: kudika_933021, la data 2013-11-10 21:25:09Ea are 23 de ani si tu 43 !! Cel care trebuia sa gandeasca matur ar fi trebuit sa fii tu.


Bravo!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 11 Noiembrie 2013 10:16
De la: Richard_Oneil_1, la data 2013-11-10 11:56:16Am rezolvat problema . S-a confirmat ca are pe altul . Am sunat-o si i-am zis tot ce am avut la gura . Acum este definitiv , bine ca am scapat de o asemenea taratura.

Partial, vina iti apartine si tie. Nu trebuia sa accepti du-te vino-ul asta. Acum se presupune ca te-ai lecuit si ca, intr-un final, nu mai exista cale de intoarcere.
cuba_libre
Postat pe 11 Noiembrie 2013 10:31
Bine ca s-a trezit la timp
Titanika
Postat pe 11 Noiembrie 2013 11:46
De la: Viorica_Vio, la data 2013-11-11 10:16:27
De la: kudika_933021, la data 2013-11-10 21:25:09Ea are 23 de ani si tu 43 !! Cel care trebuia sa gandeasca matur ar fi trebuit sa fii tu.


Bravo!
da,Vio iti dai seama ce "tarat" a fost omul de fata ..asa se intampla cand gandesti cu ce ai in pantaloni si o mai face si pe ingerul,mi se rupe inima si nu alta ...
kudika_933021
Postat pe 11 Noiembrie 2013 12:15
De la: kudika_933021, la data 2013-11-11 12:15:24
De la: Viorica_Vio, la data 2013-11-11 10:16:27
De la: kudika_933021, la data 2013-11-10 21:25:09Ea are 23 de ani si tu 43 !! Cel care trebuia sa gandeasca matur ar fi trebuit sa fii tu.


Bravo!
da,Vio iti dai seama ce "tarat" a fost omul de fata ..asa se intampla cand gandesti cu ce ai in pantaloni si o mai face si pe ingerul,mi se rupe inima si nu alta ...


Interesul meu la inceput a fost doar sa o ajut . I-am zis sa ramana la mine doar o saptamana , motivul ar fi fost ca eu eu ar fi trebuit sa plec intr-o calatorie . Nu am facut sex din prima zi , cum ar face toti barbatii...si era foarte frumoasa . Intr-o saptamana m-am apropriat de ea sufleteste , mi-a povestit greselile ei , plangea ..imi zicea ca nu o sa le mai repete , fata avea si inchisoare . Am acceptat-o cu toate , ma gandeam ca se va schimba . Am sunat-o si mi-a ras in nas ... nu mai recunostea nimic . Ordinara !
Richard_Oneil_1
Postat pe 11 Noiembrie 2013 19:50
si pe cine intereseaza povestea asta a ta...plina de floricele sa-ti fie de bine
kudika_933021
Postat pe 11 Noiembrie 2013 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Facebook si fostele ''iubiri'' 9 De la: kudika_16855 29 Septembrie 2012 11:37
Iarasi impreuna 8 De la: gitan 2 Ianuarie 2012 18:22
MERITA SA REIEI O RELATIE? 18 De la: kudika181175 23 Octombrie 2010 00:20
ce sentiment urat, simt ca m-am injosit asa de tare 279 De la: kudika376625 10 August 2015 22:21
pentru cei ce sufera dupa o despartire..e cam lung dar sper sa va placa 148 De la: kudika322158 10 August 2013 19:16