Setari Cookie-uri

de ce inseala barbatii?


APLIC UNGHII FALSE CHIAR SI LA DOMICILIU la orice ora !
Adeseori neglijate, unghiile pot spune foarte multe lucruri despre tine. Manechiura clasica este greu de intretinut , de aceea manechiura moderna iti da siguranta si incredere in tine !
Daca v-ai gandit ca unghiile false le pot strica pe cele naturale, va inselati. Ca si parul, unghiile sunt "moarte" odata ce au iesit din "matrix" (partea de la baza unghiei).Astfel le putem taia, pili si vopsi fara ca ele sa pateasca ceva. Sunt persoane care prefera manichiura tehnica de ani de zile, iar peste hotare acest tip de manichiura este foarte cautat. Important este ca procedura sa fie executata corect.
Pentru ca doriti sa aveti o “oglinda” perfecta-deoarece unghiutele sunt o parte importanta a imaginii unei femei- si deoarece stiu ca timpul poate nu va permite pe timpul zilei sa ajungeti la un salon ,pRv Nails vine in ajutorul dumneavoastra : INDIFERENT DE ORA , PRV NAILS APLICA UNGHII CHIAR SI LA DOMICILIUL CLIENTELOR !!
Produsele folosite sunt de calitate – All Season –
Ofer garantie 1 LUNA , timp in care unghiutele nu se vor desprinde , gelul nu va prinde aer si nu se va sesiza diferenta de nivel intre gel si unghia naturala odata cu cresterea acesteia ! In caz contrar , primiti banii inapoi sau beneficiate de o aplicare gratuita !!
Pentru programari sau informatii/sfaturi va astept la numarul de telefon : 0766 269 536 (Anda)
pRv-NAILS
Postat pe 22 Ianuarie 2014 17:41
De la: kudika_933413, la data 2014-01-22 17:41:50
APLIC UNGHII FALSE CHIAR SI LA DOMICILIU la orice ora !
Adeseori neglijate, unghiile pot spune foarte multe lucruri despre tine. Manechiura clasica este greu de intretinut , de aceea manechiura moderna iti da siguranta si incredere in tine !
Daca v-ai gandit ca unghiile false le pot strica pe cele naturale, va inselati. Ca si parul, unghiile sunt "moarte" odata ce au iesit din "matrix" (partea de la baza unghiei).Astfel le putem taia, pili si vopsi fara ca ele sa pateasca ceva. Sunt persoane care prefera manichiura tehnica de ani de zile, iar peste hotare acest tip de manichiura este foarte cautat. Important este ca procedura sa fie executata corect.
Pentru ca doriti sa aveti o “oglinda” perfecta-deoarece unghiutele sunt o parte importanta a imaginii unei femei- si deoarece stiu ca timpul poate nu va permite pe timpul zilei sa ajungeti la un salon ,pRv Nails vine in ajutorul dumneavoastra : INDIFERENT DE ORA , PRV NAILS APLICA UNGHII CHIAR SI LA DOMICILIUL CLIENTELOR !!
Produsele folosite sunt de calitate – All Season –
Ofer garantie 1 LUNA , timp in care unghiutele nu se vor desprinde , gelul nu va prinde aer si nu se va sesiza diferenta de nivel intre gel si unghia naturala odata cu cresterea acesteia ! In caz contrar , primiti banii inapoi sau beneficiate de o aplicare gratuita !!
Pentru programari sau informatii/sfaturi va astept la numarul de telefon : 0766 269 536 (Anda)



pai vezi ma Anda, de asta inseala barbatii: ca aplici tu unghii false! :))))))
mauuu1987
Postat pe 22 Ianuarie 2014 17:44
hai mai tu nu vrei ca anduta sa-ti spuna unghii false?
yumy
Postat pe 22 Ianuarie 2014 17:46
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:46:14 hai mai tu nu vrei ca anduta sa-ti spuna unghii false?



ma yumy sa stii ca nu o pot refuza! :))) o sa te contactez Anda! (in curand)
mauuu1987
Postat pe 22 Ianuarie 2014 17:47
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 17:47:48
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:46:14 hai mai tu nu vrei ca anduta sa-ti spuna unghii false?



ma yumy sa stii ca nu o pot refuza! :))) o sa te contactez Anda! (in curand)

eu nu ma bag in triunghiul asta amoros
yumy
Postat pe 22 Ianuarie 2014 17:56
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:56:52
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 17:47:48
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:46:14 hai mai tu nu vrei ca anduta sa-ti spuna unghii false?



ma yumy sa stii ca nu o pot refuza! :))) o sa te contactez Anda! (in curand)

eu nu ma bag in triunghiul asta amoros



pfff yumy, ce parere proasta ai despre mine!!!
mauuu1987
Postat pe 22 Ianuarie 2014 18:01
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 18:01:01
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:56:52
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 17:47:48
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:46:14 hai mai tu nu vrei ca anduta sa-ti spuna unghii false?



ma yumy sa stii ca nu o pot refuza! :))) o sa te contactez Anda! (in curand)

eu nu ma bag in triunghiul asta amoros



pfff yumy, ce parere proasta ai despre mine!!!

nu era despre tine ci despre anduta , eu sunt o "fideluta" convinsa
yumy
Postat pe 22 Ianuarie 2014 18:03
De la: yumy, la data 2014-01-22 18:03:17
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 18:01:01
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:56:52
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 17:47:48
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:46:14 hai mai tu nu vrei ca anduta sa-ti spuna unghii false?



ma yumy sa stii ca nu o pot refuza! :))) o sa te contactez Anda! (in curand)

eu nu ma bag in triunghiul asta amoros



pfff yumy, ce parere proasta ai despre mine!!!

nu era despre tine ci despre anduta , eu sunt o "fideluta" convinsa




aaa, ok! fideluta??? :)))
mauuu1987
Postat pe 22 Ianuarie 2014 18:04
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 18:04:54
De la: yumy, la data 2014-01-22 18:03:17
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 18:01:01
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:56:52
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 17:47:48
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:46:14 hai mai tu nu vrei ca anduta sa-ti spuna unghii false?



ma yumy sa stii ca nu o pot refuza! :))) o sa te contactez Anda! (in curand)

eu nu ma bag in triunghiul asta amoros



pfff yumy, ce parere proasta ai despre mine!!!

nu era despre tine ci despre anduta , eu sunt o "fideluta" convinsa




aaa, ok! fideluta??? :)))

am uitat sa spun, despre tine nu am o parere formata, pt ca nu te cunosc bn, decat putin din cateva vorbe pe care le-am schimbat pe forum:)
da fidea, fideluta
yumy
Postat pe 22 Ianuarie 2014 18:09
De la: yumy, la data 2014-01-22 18:09:33
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 18:04:54
De la: yumy, la data 2014-01-22 18:03:17
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 18:01:01
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:56:52
De la: mauuu1987, la data 2014-01-22 17:47:48
De la: yumy, la data 2014-01-22 17:46:14 hai mai tu nu vrei ca anduta sa-ti spuna unghii false?



ma yumy sa stii ca nu o pot refuza! :))) o sa te contactez Anda! (in curand)

eu nu ma bag in triunghiul asta amoros



pfff yumy, ce parere proasta ai despre mine!!!

nu era despre tine ci despre anduta , eu sunt o "fideluta" convinsa




aaa, ok! fideluta??? :)))

am uitat sa spun, despre tine nu am o parere formata, pt ca nu te cunosc bn, decat putin din cateva vorbe pe care le-am schimbat pe forum:)
da fidea, fideluta



eee,logic ca nu poti avea o parere formata! era un mod de a ma exprima :) o expresie doar. :)
mauuu1987
Postat pe 22 Ianuarie 2014 18:13
De la: norocoasa13, la data 2014-01-21 21:06:57Eu asa am inteles pentru ca a fost vorba de "procentul dat de mine " . In cazul in care nu era pentru mine vin cu scuzele de rigoare. . eu m-am simtit cu musca pe caciula pentru ca eu am zis-o!!





Un raspuns diplomatic.

Apreciez.



Radu_Cristian_1
Postat pe 22 Ianuarie 2014 22:46
Unii barbati ”insala„si o fac din aceleasi motive ca acele femei care fac acest lucru, in primul rand pentru ca asta isi doresc......
cristina55
Postat pe 22 Ianuarie 2014 23:29
De la: pRv-NAILS, la data 2014-01-22 17:41:50
APLIC UNGHII FALSE CHIAR SI LA DOMICILIU la orice ora !
Adeseori neglijate, unghiile pot spune foarte multe lucruri despre tine. Manechiura clasica este greu de intretinut , de aceea manechiura moderna iti da siguranta si incredere in tine !
Daca v-ai gandit ca unghiile false le pot strica pe cele naturale, va inselati. Ca si parul, unghiile sunt "moarte" odata ce au iesit din "matrix" (partea de la baza unghiei).Astfel le putem taia, pili si vopsi fara ca ele sa pateasca ceva. Sunt persoane care prefera manichiura tehnica de ani de zile, iar peste hotare acest tip de manichiura este foarte cautat. Important este ca procedura sa fie executata corect.
Pentru ca doriti sa aveti o “oglinda” perfecta-deoarece unghiutele sunt o parte importanta a imaginii unei femei- si deoarece stiu ca timpul poate nu va permite pe timpul zilei sa ajungeti la un salon ,pRv Nails vine in ajutorul dumneavoastra : INDIFERENT DE ORA , PRV NAILS APLICA UNGHII CHIAR SI LA DOMICILIUL CLIENTELOR !!
Produsele folosite sunt de calitate – All Season –
Ofer garantie 1 LUNA , timp in care unghiutele nu se vor desprinde , gelul nu va prinde aer si nu se va sesiza diferenta de nivel intre gel si unghia naturala odata cu cresterea acesteia ! In caz contrar , primiti banii inapoi sau beneficiate de o aplicare gratuita !!
Pentru programari sau informatii/sfaturi va astept la numarul de telefon : 0766 269 536 (Anda)


Taman un raspuns de genul asta lipsea la topicul asta!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Ianuarie 2014 09:51
Acusi apar si aia cu religia la extrem, si chiar ca o facem lata!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Ianuarie 2014 09:53
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-23 09:51:27
De la: pRv-NAILS, la data 2014-01-22 17:41:50
APLIC UNGHII FALSE CHIAR SI LA DOMICILIU la orice ora !
Adeseori neglijate, unghiile pot spune foarte multe lucruri despre tine. Manechiura clasica este greu de intretinut , de aceea manechiura moderna iti da siguranta si incredere in tine !
Daca v-ai gandit ca unghiile false le pot strica pe cele naturale, va inselati. Ca si parul, unghiile sunt "moarte" odata ce au iesit din "matrix" (partea de la baza unghiei).Astfel le putem taia, pili si vopsi fara ca ele sa pateasca ceva. Sunt persoane care prefera manichiura tehnica de ani de zile, iar peste hotare acest tip de manichiura este foarte cautat. Important este ca procedura sa fie executata corect.
Pentru ca doriti sa aveti o “oglinda” perfecta-deoarece unghiutele sunt o parte importanta a imaginii unei femei- si deoarece stiu ca timpul poate nu va permite pe timpul zilei sa ajungeti la un salon ,pRv Nails vine in ajutorul dumneavoastra : INDIFERENT DE ORA , PRV NAILS APLICA UNGHII CHIAR SI LA DOMICILIUL CLIENTELOR !!
Produsele folosite sunt de calitate – All Season –
Ofer garantie 1 LUNA , timp in care unghiutele nu se vor desprinde , gelul nu va prinde aer si nu se va sesiza diferenta de nivel intre gel si unghia naturala odata cu cresterea acesteia ! In caz contrar , primiti banii inapoi sau beneficiate de o aplicare gratuita !!
Pentru programari sau informatii/sfaturi va astept la numarul de telefon : 0766 269 536 (Anda)


Taman un raspuns de genul asta lipsea la topicul asta!


Vio..
Fulg-de-nea
Postat pe 23 Ianuarie 2014 11:34
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-01-23 11:34:05
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-23 09:51:27
De la: pRv-NAILS, la data 2014-01-22 17:41:50
APLIC UNGHII FALSE CHIAR SI LA DOMICILIU la orice ora !
Adeseori neglijate, unghiile pot spune foarte multe lucruri despre tine. Manechiura clasica este greu de intretinut , de aceea manechiura moderna iti da siguranta si incredere in tine !
Daca v-ai gandit ca unghiile false le pot strica pe cele naturale, va inselati. Ca si parul, unghiile sunt "moarte" odata ce au iesit din "matrix" (partea de la baza unghiei).Astfel le putem taia, pili si vopsi fara ca ele sa pateasca ceva. Sunt persoane care prefera manichiura tehnica de ani de zile, iar peste hotare acest tip de manichiura este foarte cautat. Important este ca procedura sa fie executata corect.
Pentru ca doriti sa aveti o “oglinda” perfecta-deoarece unghiutele sunt o parte importanta a imaginii unei femei- si deoarece stiu ca timpul poate nu va permite pe timpul zilei sa ajungeti la un salon ,pRv Nails vine in ajutorul dumneavoastra : INDIFERENT DE ORA , PRV NAILS APLICA UNGHII CHIAR SI LA DOMICILIUL CLIENTELOR !!
Produsele folosite sunt de calitate – All Season –
Ofer garantie 1 LUNA , timp in care unghiutele nu se vor desprinde , gelul nu va prinde aer si nu se va sesiza diferenta de nivel intre gel si unghia naturala odata cu cresterea acesteia ! In caz contrar , primiti banii inapoi sau beneficiate de o aplicare gratuita !!
Pentru programari sau informatii/sfaturi va astept la numarul de telefon : 0766 269 536 (Anda)


Taman un raspuns de genul asta lipsea la topicul asta!


Vio..


Buna, Fulgulet!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Ianuarie 2014 11:43
Sunt doua tipuri de barbati:cei care-si folosesc hormonii iar pe plan secund neuronii daca dai peste acest gen ,viata e un haos tip 2 : cei care apreciaza ceea ce au acasa si isi folosesc in egala masura ,hormonii si neuronii daca ai sansa sa ai un astfel de sot ,ramai ferm convinsa ,ca nu toti barbatii inseala !Eu ,am ramas ferm convinsa ca nu toti barbatii ,inseala ...am avut noroc
-Iulya
Postat pe 23 Ianuarie 2014 14:35
Se vorbeste despre barbatii care au acasa ...dar noi suntem in 2014..mai sunt si din aia care au iubite dar fiecare sta la casa lui..si se inseala !!!
Femeie17
Postat pe 23 Ianuarie 2014 14:43
De la: Femeie17, la data 2014-01-23 14:43:03Se vorbeste despre barbatii care au acasa ...dar noi suntem in 2014..mai sunt si din aia care au iubite dar fiecare sta la casa lui..si se inseala !!!
Corect, insa daca nu-ti ofera motive si comportamentul sau este asa cum ar trebui sa fie fata de sotie....atat timp cat nu stiu ,de ce trebuie sa ma gandesc sa-l prin cu mata-n sac poate ca inseala toti dar eu , raman la parerea mea chiar si in 2014
-Iulya
Postat pe 23 Ianuarie 2014 14:52
De la: Femeie17, la data 2014-01-23 14:43:03Se vorbeste despre barbatii care au acasa ...dar noi suntem in 2014..mai sunt si din aia care au iubite dar fiecare sta la casa lui..si se inseala !!!



Acestea,tot relatii nule sunt!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Ianuarie 2014 15:30
.....si atunci ce ar fi de facut ,doamnelor ...daca ne IMPRIMAM in cap ca 99/ % din barbati inseala ?!
-Iulya
Postat pe 23 Ianuarie 2014 15:46
De la: -Iulya, la data 2014-01-23 15:46:55.....si atunci ce ar fi de facut ,doamnelor ...daca ne IMPRIMAM in cap ca 99/ % din barbati inseala ?!


Daca imprimeul nu iese nici cu ACE si nici cu Vanish e posibil sa nu iasa deloc si ramane bine mersi acolo unde s-a imprimat.



Radu_Cristian_1
Postat pe 23 Ianuarie 2014 20:05
De la: -Iulya, la data 2014-01-23 15:46:55.....si atunci ce ar fi de facut ,doamnelor ...daca ne IMPRIMAM in cap ca 99/ % din barbati inseala ?!



Eu nu am de gand sa fac ceva anume,am cativa ani buni in spate,fapt care ma determina sa nu mai visez decat la comanda propriei inimi si cand sunt dispusa sa o ascult,caci dincolo de ea se afla realitatea in procentul de 99%!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Ianuarie 2014 20:43
Barbatii inseala de aia ca inselati si voi, ca suntem pacatosi de la origine. Ce intrebari stupide! Ne-am plictisi daca nu am incerca senzatii cat mai diverse. Femei, femei, e plina lumea de ne(bune).
BerosQ
Postat pe 24 Ianuarie 2014 05:43
De la: BerosQ, la data 2014-01-24 05:43:12Barbatii inseala de aia ca inselati si voi, ca suntem pacatosi de la origine. Ce intrebari stupide! Ne-am plictisi daca nu am incerca senzatii cat mai diverse. Femei, femei, e plina lumea de ne(bune).


Bine ca dai tu raspunsuri "destepte", ce ne-am fi facut fara tine...

Viorica_Ecaterina
Postat pe 24 Ianuarie 2014 07:43
De la: -Iulya, la data 2014-01-23 15:46:55.....si atunci ce ar fi de facut ,doamnelor ...daca ne IMPRIMAM in cap ca 99/ % din barbati inseala ?!


E ca si cum le-ai da unda verde la inselat...

Viorica_Ecaterina
Postat pe 24 Ianuarie 2014 07:45
De la: -Iulya, la data 2014-01-23 14:35:00Sunt doua tipuri de barbati:cei care-si folosesc hormonii iar pe plan secund neuronii daca dai peste acest gen ,viata e un haos tip 2 : cei care apreciaza ceea ce au acasa si isi folosesc in egala masura ,hormonii si neuronii daca ai sansa sa ai un astfel de sot ,ramai ferm convinsa ,ca nu toti barbatii inseala !Eu ,am ramas ferm convinsa ca nu toti barbatii ,inseala ...am avut noroc


Sunt de acord cu tine!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 24 Ianuarie 2014 07:46
De la: kudika_951023, la data 2014-01-19 17:56:37ai vazut? sti ce vrei sa spui tu?spun eu pe intelesul tuturor,caaaaaaaaaaaaaa"la barbat ii cade palaria,o scutura,o pune din nou in cap,daaaaaaaaaar,noi femeile,daca nu ne controlam,devenim veceu public,ca niciodata o femeie nu ejaculeaja pe un barbat,de cind lumea,ei sunt obisnuiti sa scuipe prin natura,natura noastra este sa ne feri de scuipatura lor.


Auzi, tu, cat de ipocrita poti fi. Draga, daca tu gasesti ca este scuzabila infidelitatea la barbati, iar la femeile care calca stramb nu, nu faci decat sa arati cat de ipocrita esti. Nu poti sa stai cu fundul in doua luntre si sa afirmi ca esti de acord cu doua chestii diametral opuse, ori esti contra, ori esti pro, e simplu.

Una e sa spui ca esti adepta unui anumit stil de viata, dar incerci sa tolerezi si sa-i intelegi, in felul tau, pe altii care nu merg pe acelesi principii cu ale tale, indiferent de sex, si alta e sa tii cu unii (in cazul de fata barbatii infideli) si sa fii contra altora (in cazul de fata femeile infidele) pe aceeasi tema (cea a infidelitatii).

Am mai auzit sau citit de indivizi sau individe, care declarau ca sunt infidele, insa sa nu fi dat dracu' ca al lor partener sa-i insele, ca faceau precum trenul in gara. Aia reprezinta in ochii mei, alte monumente de ipocrizie, ca si tine.

Sau am mai auzit de cazuri, in care ele au debutat in relatie, in postura de amante, ala s-a decis intr-un final pentru ele, parasindu-si sotia/iubita pentru amanta, iar cand amanta a devenit iubita oficiala/sotie s-au scandalizat, ce sa spun, cand au aflat ca barbat-su le insela cu alte femei...

Ori esti pro fidelitate, ori esti pro infidelitate, e simplu, dar nu poti sa fii, si una, si alta, in acelasi timp, decat daca esti extrem de ipocrit.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 24 Ianuarie 2014 08:07
Repet ceea ce am scris si zilele trecute, la acest topic: exista studii stiintifice care au demonstrat ca doar 50% dintre barbati si 50% dintre femei inseala, restul fiind persoane fidele.

Ma intreb cand o sa renuntam la mentalitatile astea de doi bani, potrivit carora toti oamenii inseala, barbatul e prin natura lui facut sa insele, infidelitatea e scuzabila la barbatii care o practica, iar la femeile care calca stramb nu, oamenii fideli sunt ipocriti si mincinosi etc etc. M-am saturat de toate prejudecatile si minciunile astea gogonate.

Sa fie clar: cine isi iubeste si respecta partenerul/partenera de cuplu nu inseala, iar cine inseala, arata tocmai faptul ca nu-si iubeste si respecta persoana de langa ea, din cuplul oficial. Infidelitatea nu este scuzabila, infidelitatea reprezinta o alegere a oamenilor slabi de inger, care nu au curajul de a-si infrunta problemele, sunt incapabili de a gasi solutii, nu rezista tentatiilor de orice fel, sunt extrem de egoisti, imaturi si iresponsabili in atitudine.

Fidelitatea reprezinta o dovada de maturitate si responsabilitate, fidelitatea reprezinta o dovada de respect si dragoste. Iubirea adevarata nu poate fi decat fidela. Iubirea fidela este deschisa, cinstita, puternica, pe cand relatia infidela este acoperita de minciuna, manipulare, compromisuri murdare si umilitoare, slaba la temelii, pentru ca orice e fondat pe minciuna si superficialitate, nu poate fi trainic.


De la origine sale pana acum, omul a evoluat, omul reprezinta mai mult decat suma genelor sale, omul se afla deasupra genelor sale in multe privinte, asa ca, infidelitatea nu poate fi scuzabila prin intermediul geneticii. Nu mai credeti toate prostiile astea care spun ca barbatii ar fi infideli prin definitie, nu este adevarat acest lucru, nu toti barbatii sunt o apa si-un pamant, mai sunt barbati CU ADEVARAT BARBATI care pot fi fideli si pot iubi O SINGURA FEMEIE. Va repet, potrivit studiilor stiintifice, 50% dintre barbati nu inseala.

Ca o nota de final: va indemn sa incetati in a mai crede in clisee, potrivit carora toti barbatii inseala, infidelitatea barbatilor e scuzabila, nu exista fidelitate etc etc. Incercati sa ganditi cu propria voastra minte si sa nu mai acceptati tot felul de clisee si sa le propagati la randul vostru.

Sa aveti tot timpul in suflet, faptul ca nu toti oamenii inseala, dar si faptul ca omul care iubeste cu adevarat nu inseala, indiferent ca e femeie sau barbat. Si sa retineti ca infidelitatea reprezinta alegerea omului slab.

Viorica_Ecaterina
Postat pe 24 Ianuarie 2014 08:35
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-24 08:35:36Repet ceea ce am scris si zilele trecute, la acest topic: exista studii stiintifice care au demonstrat ca doar 50% dintre barbati si 50% dintre femei inseala, restul fiind persoane fidele.

Ma intreb cand o sa renuntam la mentalitatile astea de doi bani, potrivit carora toti oamenii inseala, barbatul e prin natura lui facut sa insele, infidelitatea e scuzabila la barbatii care o practica, iar la femeile care calca stramb nu, oamenii fideli sunt ipocriti si mincinosi etc etc. M-am saturat de toate prejudecatile si minciunile astea gogonate.

Sa fie clar: cine isi iubeste si respecta partenerul/partenera de cuplu nu inseala, iar cine inseala, arata tocmai faptul ca nu-si iubeste si respecta persoana de langa ea, din cuplul oficial. Infidelitatea nu este scuzabila, infidelitatea reprezinta o alegere a oamenilor slabi de inger, care nu au curajul de a-si infrunta problemele, sunt incapabili de a gasi solutii, nu rezista tentatiilor de orice fel, sunt extrem de egoisti, imaturi si iresponsabili in atitudine.

Fidelitatea reprezinta o dovada de maturitate si responsabilitate, fidelitatea reprezinta o dovada de respect si dragoste. Iubirea adevarata nu poate fi decat fidela. Iubirea fidela este deschisa, cinstita, puternica, pe cand relatia infidela este acoperita de minciuna, manipulare, compromisuri murdare si umilitoare, slaba la temelii, pentru ca orice e fondat pe minciuna si superficialitate, nu poate fi trainic.


De la origine sale pana acum, omul a evoluat, omul reprezinta mai mult decat suma genelor sale, omul se afla deasupra genelor sale in multe privinte, asa ca, infidelitatea nu poate fi scuzabila prin intermediul geneticii. Nu mai credeti toate prostiile astea care spun ca barbatii ar fi infideli prin definitie, nu este adevarat acest lucru, nu toti barbatii sunt o apa si-un pamant, mai sunt barbati CU ADEVARAT BARBATI care pot fi fideli si pot iubi O SINGURA FEMEIE. Va repet, potrivit studiilor stiintifice, 50% dintre barbati nu inseala.

Ca o nota de final: va indemn sa incetati in a mai crede in clisee, potrivit carora toti barbatii inseala, infidelitatea barbatilor e scuzabila, nu exista fidelitate etc etc. Incercati sa ganditi cu propria voastra minte si sa nu mai acceptati tot felul de clisee si sa le propagati la randul vostru.

Sa aveti tot timpul in suflet, faptul ca nu toti oamenii inseala, dar si faptul ca omul care iubeste cu adevarat nu inseala, indiferent ca e femeie sau barbat. Si sa retineti ca infidelitatea reprezinta alegerea omului slab.



Auzi, tu studii mai importante nu citesti? Observ ca esti experta in toate si ma urmaresti peste tot. Da ca vrei, iti recomand studii cu adevarat necesare de citit, nu despre banalitati gen inselat.
BerosQ
Postat pe 24 Ianuarie 2014 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Kudika....un forum pentru persoanele frustrate si fixate! 209 De la: Barbie30 28 Februarie 2014 15:50
eu am prieten si el are prietena dar..... 3 De la: cantafabule 4 Septembrie 2009 18:50
Va rog sa ma ajutati 14 De la: kudika119944 2 Mai 2010 11:04
heeeelllp sugestii de cadou pentru un tip de 23 ani 12 De la: dienutza122 27 Iulie 2013 10:38
INTERESANT SI UTIL 2 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:38